Doorstart voor wijkactiviteiten PZC PZC Tot aan de Raad van State uit angst voor overlast Miniatuur Nieuw pand voor christelijke jeugdsoos Goes vraagt reactie op schetsen voor verbeterd centrum 15 Onder vleugels Sociaal Cultureel Werk Borsele nodigt boeren uit voor gesprek over toekomst Info-avond borstvoeding Dronken man rijdt in sloot Sint opent buurtpreventieproject Veroordeling na ontucht Van der Doef zit fietsstichting voor Goes wil dat OLAZ tarief verlaagt Steun voor bezwaren koeltoren Kerstboomdieven aangehouden Hulst beschikt weer over geld gehandicapten ROND KERST 15 I 16 17 SSMSK*" r ara's' "T"rhoa°'s' zaterdag 2 december 2000 door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - De activi teiten van buurtvereniging Van Duyvenvoorde in Oost-Sou burg worden vanaf 1 januari voortgezet door het Sociaal Cultureel Werk. Een groep buurtbewoners gaat de activi teiten onder toezicht van het SCW coördineren. Twee maanden geleden zetten de leden van buurtvereniging Van Duyvenvoorde een punt achter het voortbestaan van de club. De vereniging kampte met grote schulden. Er helemaal mee stoppen werd als beste op lossing beschouwd. Het SCW is van oordeel dat de activiteiten zoals klaverjassen, bingo en het geven van cursus sen voorzien in een behoefte voor de buurt en voor bewoners uit andere delen van Souburg. „Waarschijnlijk kunnen we niet alle activiteiten behouden", zegt F. Hanny van het SCW. „Maar we proberen de grote lij nen aan te houden. Belangrijk is dat er nu ook jongerenwerk in buurthuis De Schuur komt. Voorheen was dat er in geringe mate. Wij willen zorgen voor jongerenopvang en we willen activiteiten voor deze groep or ganiseren. Daarbij zal de aan dacht vooral uitgaan naar mu ziek." Extra mensen Het SCW heeft het plan voorge legd aan de gemeente en is daar na in de omgeving op zoek ge gaan naar vrijwilligers. „Dat zijn, voor de duidelijkheid, niet de mensen van de oude buurt vereniging. Het is een nieuw werkbestuur onder toezicht van het SCW. We kunnen overigens nog wat extra mensen gebrui ken voor dit werkbestuur", zegt Hanny. Volgens F. Vermaas van de gemeente Vlissingen is de ge meente bereid bij te springen zodat de activiteiten ook in de aanloopperiode van het nieuwe werkbestuur kunnen doorgaan. Buurtvereniging Van Duyven- door Mieke van der Jagt HE IN KENS ZAND - De ge meente Borsele houdt donder dag 21 december een bijeen komst over de Borsatlas in het gemeentehuis in Heinkenszand. Deze keer is de agrarische sector uitgenodigd om te praten over een ruimtelijke toekomstvisie voor de gemeente Borsele. De sectoren bouw en natuur en milieu kwamen daarover al eer der praten en het bedrijfsleven en de dorpsraden komen nog aan de beurt. De Borsatlas moet een ruimtelijke visie worden waarin ontwikkelingen zo goed mogelijk worden ingepast. Za ken als glastuinbouw in de Quarlespolder, zeehavenindu strie in het Sloegebied, ecologi sche verbindingszones naar het Veerse Meer en de Oosterschel- de, woningbouw, bedrijventer reinen, nieuwe economische dragers, landbouw en land schap, krijgen in de debatten uitgebreid aandacht. Over de ruimtelijke visie wil het Borsel- se gemeentebestuur eerst met iedereen praten voordat een richting op de kaart wordt uit gezet. Met de boeren spreekt het ge meentebestuur op 21 december vanaf 20.00 uur. Bestuurslid J. Kodde, van de ZLTO-raad Zee land houdt een inleiding, waar na enkele boeren uit Borsele hun visie zullen ontvouwen. voorde is inmiddels bezig met de afhandelingen voor de ophef fing. De vereniging had een schuld van 160.000 gulden aan de gemeente en kampte al vijf jaar met een exploitatietekort van 30.000 gulden. De gemeente stelde eerder dit jaar een ulti matum. De buurtvereniging zou geliquideerd worden als ze niet akkoord ging met het voorstel verenigingsgebouw De Schuur over te dragen aan de gemeente. In ruil daarvoor wilde Vlissin gen de schulden van de vereni ging saneren. De Schuur zou verhuurd wor den aan het SCW en de buurt vereniging kon van deze stich ting een deel van het pand huren voor haar activiteiten. Tijdens de algemene ledenvergadering is echter besloten hiermee niet akkoord te gaan. ZIERIKZEE - De organisatie LLL houdt woensdag 13 decem ber in Zierikzee weer een infor matiebijeenkomst over borst voeding. Centraal staat dit keer de werkende vrouw en hoe zij met borstvoeding omgaat. De avond wordt gehouden bij Ly- dia de Raad aan de Mastgast- straat 90. De bijeenkomst be gint om acht uur. RILLAND - Een 57-jarige man uit Reimerswaal is vrijdag avond langs de Oesterdam in Rilland in de sloot beland. De man reed eerst een lantaarn paal omver. Hij bleek vier keer zoveel te hebben gedronken dan is toegestaan. De politie legde hem een rijverbod van tien uur op, nam zijn rijbewijs in en gaf hem een proces-verbaal mee. De auto is total loss. Rob Cruq (links) en F rans Klaver helpen Sint en Piet met het bevestigen van het eerste attentiebord van het buurtpreventieproject in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Sint verruilde zijn mijter voor een werkpet en bevestigde behendig het eerste attentiebord van het buurtpre ventieproject in het Vlissingse Middengebied. Met loeiende sirenes waren Sint en Piet even daarvoor in een po litieauto naar de plek des on- heils gebracht. „Ik hoorde dat hier iets te doen was over crimi naliteit". zei de kindervriend. Maar al te graag opende Sint vrijdag het buurtpreventiepro ject. Want hij verwacht, als het goed geregeld is, dat iedereen zich daardoor veiliger zal voe len in zijn eigen omgeving. Het comité Schildersbuurt en het buurtcomité Bonedijke zijn al geruime tijd bezig om het pre ventieproject vorm te geven. In tussen hebben zich negen buurtcoördinatoren aange meld. Zij nemen meldingen en klachten over overlast in ont vangst. „De bewoners zelf zijn de ogen en oren van de buurt", zegt Frans Klaver van de pro jectgroep Preventie Schilders- buurt. In de Schildersbuurt doen 223 huishoudens mee. in deBonedijkebuurt rond de 165. Dat is voldoende basis om te be ginnen. „Maar het zullen er nog wel meer worden." DEN HAAG - Een 36-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een celstraf ge lijk aan het voorarrest en zes maanden voorwaardelijk. De man werd schuldig bevonden aan ontucht met vier meisjes in Voorburg, waar hij toen woonde. De man, die na de ontucht verhuisde naar Vlissingen, moet de meisjes elk een smarten geld van drieduizend gulden betalen. De ouders hebben laten weten dat zij dit geld aan een goed doel willen besteden. De man is eveneens verplicht zich door de reclassering te laten begeleiden om in Zeeland een nieuw leven te beginnen. De man lokte vorig jaar de meisjes, allemaal tussen de vier en ne gen jaar oud, zijn ouderlijke woning in Voorburg binnen en masturbeerde in hun bijzijn. VLISSINGEN - Oud-burgemeester J. van der Doef van Vlis singen is voorzitter van stichting Fiets en Openbaar Vervoer. De stichting is opgericht met het doel NS Fiets te adviseren en te stimuleren. Via dit orgaan praten maatschappelijke orga nisaties, vervoersbedrijven en overheden (vertegenwoordigd zijn onder andere de ANWB, de Fietsersbond, de NS, de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten en het ministerie van Verkeer en Waterstaat) over de stationsstallingen. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om capaciteit, kwaliteit, tarieven en openingstijden. GOES - De gemeente Goes vindt dat het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Zeeland (OLAZ) het voordeel dat veroorzaakt wordt door de verminderde stortkosten, maar in mindering moet brengen op de tarieven die de gemeenten be talen. OLAZ hoeft per ton gestort restafval volgend jaar min der af te rekenen omdat de Rijksheffing omlaag is gegaan. Het storttarief per ton wordt daarom 235 in plaats van 249 gulden. OLAZ wil het verschil het liefst weer in de, toch al omvangrij ke, reserves van de organisatie stoppen. Goes vindt dat geen goed idee. Voor de gemeente scheelt het 105.000 gulden en die wil Goes gewoon terug hebben. Het gemeentebestuur ver moedt trouwens dat andere Zeeuwse gemeenten ook te hoop zullen lopen als OLAZ een voorstel tot storting in de reserves doet. Goes vindt dat de gemeenten zelf wel kunnen bepalen wat er met het geld moiet gebeuren. GOES - De gemeenten Goes en Borsele ondersteunen een be zwaar van de gemeente Reimerswaal tegen de bouw van een 151 meter hoge koeltoren bij BASF in het havengebied van Antwerpen. De koeltoren, van een vergelijkbaar ontwerp als de twee torens bij de kerncentrale in Doel, wordt ongeveer tien meter hoger en breder dan die twee exemplaren. Het Bel gische bedrijfsterrein van BASF grenst onmiddellijk aan de gemeente Reimerswaal, maar ook vanuit Goes en Borsele zal de toren goed zichtbaar zijn. Reimerswaal heeft de collega gemeenten verzocht het bezwaar te ondersteunen. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Twee Goesenaren van 16 en 19 jaar zijn in de nacht van donderdag op vrijdag aange houden nadat zij geprobeerd hadden een kerstboom met pot te stelen. Met een derde persoon namen zij een kerstboom mee van een bedrijf aan de Nieuwe Rijksweg in s-Heer Hendriks kinderen. De politie zag hen echter rijden met de kerstboom achterop de fiets. Eén van de daders ging er vandoor. Tegen de twee anderen is proces-verbaal opgemaakt. Zij zijn na ver hoor in vrijheid gesteld. De kerstboom is teruggegeven. door Marco de Swart GOES - Christelijke jeugdsoos- vereniging Solid Ground gaat rond de jaarwisseling een on derkomen bouwen aan het Geldeloozepad in Goes. Het be stuur hoopt dat de eerste soos- avonden in maart 2001 kunnen plaatsvinden. Van november 1998 tot mei 1999 werden iedere zaterdag al soos- avonden gehouden. Er werd toen tijdelijk een ruimte ge huurd. Nu is het bestuur bezig om een nieuw clubhuis naast High Five in Goes te realiseren. De soos is een initiatief van jon geren uit de christelijke gerefor meerde kerk en de gereformeer de kerk (vrijgemaakt). Het idee was vanaf het begin een groot succes. Wekelijks kwa men tussen de zestig en de honderd vijftig bezoekers uit heel Zeeland langs. Nadat de ruimte in mei vorig jaar niet meer beschikbaar was, had het bestuur alle tij d om na te denken over de toekomst. Gekozen werd voor een eigen pand. Tien zogeheten portocabins van REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Hulbers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl elk achttien vierkante meter worden waarschijnlijk begin 2001 in een rechthoekige vorm neergezet. Een aantal vrijwilli gers uit de kerken neemt de ver bouwing voor haar rekening. De containers waren eerder als kantoor in gebruik. Door het weghalen van tussenwanden wordt één ruimte gecreëerd. Om het pand geschikt te maken voor de soos, moeten de toilet- blokken worden verplaatst. Er moet nieuwe vloerbedekking komen en het dak moet weer aan elkaar worden gezet. De soos krijgt een kantine-achtige uit straling met een bar, tafels, stoelen en een dartbord. Het pand, dat enkele tiendui zenden guldens gaat kosten, wordt grotendeels gefinancierd door sponsoring van kerkleden. De jongeren zelf haalden met het inleveren van lege flessen en het houden van een braderie een deel van het geld op. HULST - Twee jaar lang was de pot nagenoeg leeg, maar de ge meente Hulst kan nu voor 33.000 gulden middelen aan wenden voor het realiseren van projecten voor gehandicapten. Van dit bedrag wordt 21.700 gulden uitgekeerd. Stichting Gemeenschapscen trum Heikant krijgt daarom 15.000 gulden voor het aan brengen van een tweede auto matische vouwdeur. Deze deur is noodzakelijk om een rolstoel gebruiker zelfstandig de zalen van het gemeenschapscentrum te laten bereiken. In Sint Jan steen wil Stichting de Warande een automatische deurdranger aan de toegangsdeur naar de gang van het invalidentoliet aanbrengen. Deze investering kost vijfduizend gulden. Het Rode Kruis, afdeling Hulst heeft de gemeente gevraagd 1700 gulden bij te dragen aan de aanschaf van een badstoel met verrijdbaar onderstel voor het gehandicaptenzwemmen in De Driehoek in Hulst. foto Ruben Oreel door Richard Hoving MIDDELBURG - Het draaiboek ligt klaar. Als Miniatuur Walcheren naar de rand van Middelburg verhuist, stapt be- wonersgroep het Vierkant naar de rechter. „De groeten, dat nooit." Het college van burgemeester en wethou ders beslist dinsdag of het attractiepark naar de gronden van boer De Nood moet tussen de Noordweg, President Roose- veltlaan en de Sint Laurens Watergang. Op het terrein van Miniatuur Walcheren moet vervolgens een nieuwe schouwburg worden gebouwd. Het laatste woord is la ter deze maand aan de gemeenteraad. De omwonenden van de gronden van De Nood zijn verenigd in het Vierkant. De groep is niet gerust op de afloop. Het col lege heeft meerdere malen te kennen ge geven een voorkeur te hebben voor ver plaatsing van het Zeeuwse Madurodam. De afgelopen maanden heeft de bewo- nersgroep het gemeentebestuur om op heldering gevraagd. Het college laat vol gens Tuinstra keer op keer weten dat de omwonenden geduld moeten hebben. Als dinsdag een besluit wordt genomen, vindt drie dagen later een informatieavond plaats, heeft ze vernomen. Voor de bewo- nersgroep is dat te laat. „Om tot een zorg vuldige afweging te komen moeten om wonenden worden gehoord." Met de komst van Miniatuur Walcheren gaat volgens F. Tavenier van het Vierkant een belangrijk stukje groen verloren. „In de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030 is niet voor niets de kwalificatie 'groene long' opgenomen." De bewonersgroep verwacht veel overlast van het attractie park. „Miniatuur Walcheren wordt groter en luidruchtiger", voorspelt Tavenier. Oppositiepartijen Het Vierkant heeft de afgelopen weken al le fracties in de gemeenteraad een bezoek gebracht. Tavenier denkt op steun van de oppositiepartijen PvdA, Leefbaar Mid delburg en GroenLinks te kunnen reke nen. De andere partijen hielden zich op de vlakte. De bewonersgroep laat het er niet bij zitten als de raad het laat afweten. Het Vierkant stapt naar de rechter, verzekert Tavenier. „Procederen tot in het oneindi ge. "Niet alleen aan de rand van de stad, maar ook op het Molenwater en aan de Zuidsingel wordt gedreigd met gerechte lijke procedures. J. E L. Brummelkamp en J. Goedhart zijn vastbesloten. „Tot aan de Raad van State." Brummelkamp en Goedhart namen onlangs het initiatief voor de buurtvereniging Molenwater/ Zuidsingel. Een enquête heeft hen geleerd dat een groot deel van de buurt niets ziet in de bouw van een nieuwe schouwburg op het Molenwater. „Niet iedereen is te gen, maar het verzet is wel erg groot." Be woners van het Molenwater en de Zuids ingel vinden dat met bebouwing van het terrein van Miniatuur Walcheren terug houdend moet worden omgegaan. „Het Molenwater moet groer^ blijven." Op de stroom bezoekers die een theater trekt, is de buurt niet berekend, zegt Brummel kamp. „Dat wordt veel parkeer- en ge luidsoverlast." Brummelkamp en Goedhart hebben grote moeite met de procedure die wordt ge volgd. „De gemeente loopt te drammen." Dat de gemeente in tijdnood zit - de huidi ge schouwburg voldoet niet meer aan de ARBO-eisen-, is volgens Tavenier zeker geen excuus. „Het gemeentebestuur heeft zijn tijd verspeeld met bestuurlijke ru zies. "Het ware beter geweest als nage dacht was over een goede oplossing voor de schouwburg. Tavenier heeft wel een suggestie: „Op de huidige locatie een nieuw theater bouwen door Rolf Bosboom GOES - De eerste ideeën voor de invulling van de Goese binnen stad zijn gereed. De gemeente Goes presenteert ze dinsdag 12 december tijdens een 'ideeën- markt', waar iedereen welkom is om zijn mening' te geven. Aan de hand van de opmerkingen worden de schetsen verder uit gewerkt. De gemeenteraad heeft een half jaar geleden het Masterplan Binnenstad goedgekeurd. Dat schetst een toekomstvisie op het centrum van Goes. Het doel er van is het hart van de stad aan trekkelijk te maken en te hou den voor zowel de bewoners als de bezoekers. Een belangrijke rode draad in het plan is dat de diverse pleinen in de binnen stad, waaronder de Grote Markt, zoveel mogelijk autovrij worden gemaakt en een andere inrichting krijgen. Uitgewerkt Het Masterplan beschrijft 27 samenhangende projecten, het ene concreter en realistischer dan het andere. De meeste pro jecten zijn echter nog maar ideeën, die moeten worden uit gewerkt en waarvan nog niet duidelijk is of en wanneer ze worden gerealiseerd en wie wat gaat betalen. Daar moet begin volgend voorjaar het Project plan, waaraan momenteel hard wordt gewerkt, meer duidelijk heid overgeven. De projectgroep die daarmee bezig is, heeft inmiddels een aantal schetsen gereed. Na drukkelijk stelt de gemeente dat nog niets vaststaat, maar dat het ideeën zijn. Voor sommige projecten zijn zelfs nog ver schillende alternatieven moge lijk. Om een beeld te krijgen hoe ambtenaren, raadsleden, bewo ners, ondernemers en andere ge- interesseerden erover denken, worden de schetsen dinsdag 12 december gepresenteerd tijdens een 'ideeënmarkt' in de voorma lige drukkerij aan de Westwal, het pand dat onderdeel wordt van de toekomstige schouw burg. Belangstellenden zijn tus sen 16.00 en 20.00 uur welkom. „We vinden het belangrijk om in dit stadium de ideeën al naar buiten te brengen, want we zijn niet de enige 'deskundigen' als het gaat om de binnenstad"-, zegt wethouder C. R. M. M. Linssen. „We willen daarom de reacties van de consumenten heel graag horen." Parkeergarage Niet alle projecten die in het Masterplan staan, zijn uitge werkt. Het gaat in eerste instan tie om de plannen waar de ge meente zelf de belangrijkste verantwoordelijke partij is. Be langrijkste onderdeel is de bouw van een parkeergarage aan het Bleekveld, maar ook een parkeervoorziening op het Mo lenplein en een garage onder de Oostwal worden in het Master plan als mogelijkheden ge noemd. Andere projecten die de project groep heeft bekeken zijn de her inrichting van de pleinen (Grote Markt, Singelstraat, Damplein, Beestenmarkt. Vlasmarkt en Kolveniershof), een nieuwe in vulling van diverse winkelstra ten (waaronder de Korte Kerk straat en de Keizersdijk) en de hoek van de Dam en de Jacob Valckestraat. Winkelpassage Voor de andere projecten in het Masterplan is de gemeente af hankelijk van anderen, vooral marktpartijen.Het gaat daarbij bijvoorbeeld om het creëren van een winkelpassage op de plaats van de voormalige bioscoop, de 'revitalisering' van het Schut tershof, ontwikkeling van het Koepoortgebied tot uitgaans centrum en een nieuwe invul ling van de locaties van de voormalige olieopslag aan de A. Joachimikade en de hoek Zaag- molenstraat-J. A. van der Goes- kade. De projectgroep hoopt, binnen enkele maanden het Project plan gereed te hebben. VRIJDAG ZATERDAG DECEMBER DECEMBER 114.00-22 00 UUR 10 00-18 00 UUR ZONDAG DECEMBER 10.00-18 00 UUR Advertentie DRIE DAGEN DIERPLEZIER MET O.M.: Dierbenodigdheden honden, schapen, fretten, slan- wedstrijden konijnen, paarden, katten, een- en natuurlijk heel den- cavia's. duiven, struisvo- veel dieren zoals: ge's. kippen, gerbils. etc J EXTRA THEMA- DAGEN zeelandhallen TEL 0113-221020 FAX 0113-221536 Toegang 10.00 Kind tol 12 jaar/5.- IjUtO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15