Zelzate wil windmolen doorzetten 21 I.95 PZC 43.95I21*I17; KOOP NU ALVAST UW CHAMPAGNE VOORDELIG IN Kiepietiezie loopt als een trein m Openbaar toilet in Oostburg is te duur Grolsch Herfstbok, Koffieochtend over geloof en moederschap Bij natuurgebied Canisvliet Vogelbeurs Parkeervakken krijgen afbakening het Bier van de Herfst. tt. - 1 f all Jongeren 'kiekeren' in de Zelzaatse jeugdsoos. foto Charles Strijd Nog geen jaar oud is jeugdsoos Kiep ietiezie in Zelzate. Ennu al is het pand aan de Kortestraat te krap jas aan het worden. Terwijl in Sas van Gent het jongerenbeleid feitelijk nog vorm moet krijgen, heeft de Vlaamse orga nisatie in zeer korte tijd een thuisplek voor de jeugd weten te creëren. Niet alleen bezoekers uit Zelzate wippen regelmatig binnen, ook de jongeren uit de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone weten de ontmoetingsplaats inmid dels te vinden. Vooral op vrijdag en zaterdag zit het kot helemaal vol. door Lilian Dominicus ZELZATE - „Ze komen hier om een lief te vinden", zegt Miehaël Dejonghe met een warme glimlach. De 21-jarige voorzitter van jeugdhuis Kiepietiezie maakt een ener gieke indruk. Af en toe springt hij van zijn kruk, handelt een telefoontje af of instru eert de barman. Het is woensdag, vroeg in de middag, en aan de bar hebben enkele scho lieren zich verzameld. Langzaam druppe len steeds meer jonge mensen het lokaal binnen. D ej onghe haalt zijn schouders op,Het is nu nog stil, pas op vrijdag en zaterdag wordt het écht druk. Dan wordt er gefeest. Op de woensdagen komen ze hier een beetje bij van school en op de zondagen laden ze zich weer op voor de maandag, als ze weer aan de slag moeten. Er komen ook veel Nederlan ders uit Axel, Westdorpe en Sas van Gent." Het gaat goed met Kiepietiezie, zo goed dat het bestuur - volledig bemand door jonge ren - de openingstijden binnenkort gaat verruimen. Per 1 december is het Zelzaatse jeugdhonk elke dag open. En omdat het pand te klein is geworden, zijn ze op zoek naar een ander lokaal. Maar vooralsnog kunnen de Zelzaatse jongeren hier terecht om te kletsen, te internetten of te tafelvoet ballen. 'Kiekeren' noemen ze dat laatste, hier over de Belgische grens. De weekenden zijn er om flink te feesten. Bandjes komen de boel regelmatig opvrolij ken. Deze zomer heeft in de achtertuin zelfs een complete beachparty plaatsgehad, compleet met zwembad (een diepe kuil in de grond, afgedekt met plastic zeil) en schaars geklede dames en heren. Vandalisme Buiten op de stoep hangt een groepje tieners wat rond. ,,Ze vervelen zich", verklaart De jonghe. „Ze kunnen niet meer kiekeren. De andere avond is het spel kapot gegaan. Dat gebeurt helaas ook, vandalisme. We hebben laatst iemand aangesteld om over de veilig heid te waken en we plaatsen binnenkort camera's om vernielingen tegen te gaan. We kunnen het niet goed tegenhouden, het ge beurt meestal wanneer je net niet kijkt." Binnen het bestuur heeft iedereen z'n taak. Zo gaat er iemand over de muziekaankoop, over de administratie of de bar, vertelt De jonghe. De gemeente betaalt de huur van het pand en heeft voor 19 uur in de week een barman aangesteld. Ook de poetsvrouw komt op kosten van Zelzate geregeld langs. Alle andere activiteiten zijn voor rekening en verantwoordelijk van de jongeren zelf. Nu de soos bijna een jaar na de oprichting een stevige basis heeft, wil het bestuur de activiteiten uitbreiden. Gitaar-workshops, filmthema-avonden en tafelvoetbaltoer nooien.",,We willen nog zoveel doen", ver zucht de voorzitter, die inmiddels ook druk is met de voorbereidingen voor het eenjarig bestaan. Het plan is een groots feestweek end, met optredens van twee populaire bands uit de omgeving, een feesttent met cocktailbar en een paar honderd man pu bliek. Van het prille bestaan van een j ongerenplat- form in Sas van Gent is hij nog niet op de hoogte. „Ze mogen ons altijd bellen voor ad vies" biedt hij spontaan aan. door Frank Gijsel OOSTBURG - Er komt op korte termijn geen openbaar toilet in Oostburg. De exploitatiekosten zijn te hoog. Andere mogelijk heden worden nog onderzocht. Die mededeling deed wethou der R. Leentfaar woensdag tij dens de vergadering van de commissie openbare werken, onderwijs en welzijn. De leden waren verbaasd over de handel wijze van het college in deze kwestie. Ze vroegen zich af of er geen andere mogelijkheden voorhanden zijn voor realisatie van een dergelijke voorziening. L. Flikweert (CDA), gesteund door een meerderheid van de commissie, stelde voor na te gaan wat de mogelijkheden zijn om bij het Ledeltheater een openbaar toilet onder te bren gen. Vanuit die stichting is on langs een voorstel gekomen om hieraan medewerking te verle nen. J. Provoost (WD) stelde dat er al jarenlang aangedrongen is op een openbaar toilet in de kern Oostburg. „We geven wel met gemak veel geld uit aan allexiei onderzoeken, maar we moeten ook aan de kleine dingen den ken. Zet maar eens op een rijtje wat de mogelijkheden en kosten zijn. Het ligt puur aan de wil van het college", aldus Provoost. Ook A. Verhage (D66) was van mening dat alles eens duidelijk op een rijtje gezet moet worden. „Oostburg heeft een dergelijke voorziening hard nodig", deelde MIDDELBURG - De EO houdt woensdag 13 december een kof fieochtend in de Middelburgse Stadsschouwburg. Jacoleen Lieve presenteert de ochtend, er is viool- en piano muziek en Tjitske Lemstra spreekt over dilemma's waar mee moeders te maken hebben. Ook komt aan de orde hoe moe ders vanuit hun geloof met hun kinderen kunnen omgaan. Er is kinderoppas. De EO-ochtend duurt van 9.15 tot 11.15 uur. Verhage mee. Wethouder Leent faar had wel oren naar het voor stel van de Stichting Ledelthea ter. De sociaal-democraat R. Hamelijnck drong er in dit ver band op aan ook in Breskens en Cadzand openbare toiletten bij openbare gebouwen onder te brengen. De bijdrage aan het Festival van Zeeuws-Vlaanderen wordt op getrokken naar 1,20 gulden per inwoner. De verhoging is nood zakelijk doordat de bestuurlijke koepel van het festival is wegge vallen, nu het Zuidlandtheater wordt gesloten. Aanhaken bij het nieuwe theater wordt onge wenst geacht. Om het festival toch te kunnen voortzetten wordt de Stichting Festival van Zeeuws-Vlaandex-en opgericht. Die stichting zal worden ge steund door het op Europees ni veau werkende Festival van Vlaanderen. Woonwagens onder vlag van wooncorporaties TERNEUZEN - Het be- stuur van de BWS Zeeuws-Vlaanderen, de organisatie die de rijks subsidies verdeelt voor sociale woningbouw in de regio, wil dat woonwa gencentra en woonwa gens worden onderge bracht bij particuliere verhuurders. Bij voorkeur bij de wooncorporaties. De woonwagencentra vielen tot maart 1999 nog onder de Woonwagen wet. Maar toen die werd geïn tegreerd in de Woningwet, de Huisvestingswet en de Wet op de Ruimtelijke Or dening, kregen de ge meenten ook de verant woordelijkheid over de woonwagens. Daarom wil het BWS-bestuur gaan overleggen of zij kunnen worden opgenomen in het woningenbestand van de woningbouwverenigin gen in de regio. Het BWS- bestuur vergadert op woensdag 6 december om 11.00 uur in het stadskan toor van Terneuzen. door Lilian Dominicus ZELZATE - Het Zelzaatse sche pencollege wil niet terugkomen op zijn positieve advies aan de provincie Oost-Vlaanderen om een negentig meter hoge wind turbine te plaatsen naast na tuurgebied Canisvliet in West dorpe. CVP-fractievoorzitter M. Acke probeerde maandag avond in de gemeenteraad de discussie aan te zwengelen over de gekozen plek van de wind molen, maar dat mislukte. De meerderheid van de raadsleden verkiest groene energie boven landschapsvervuiling. De Vlaamse Energie Maat schappij (VEM) ziet zich van overheidswege gedwongen te gen 2004 drie procent van de energievoorziening op milieu vriendelijke wijze te leveren. Dat is het gevolg van de binden de afspraken die tijdens de mi lieuconferentie in Kyoto van 1997 zijn gemaakt over vermin dering van de wereldwijde C02 uitstoot. Bij het niet naleven van deze afspraken riskeren de overheden flinke boetes en daarom zijn het Zelzaatse ge meentebestuur en de VEM ge brand op een snelle invoering van windenergie. Volgens de Zelzaatse burge meester J. Schenkels is juist het terrein van baggerfirma De Nul, tegen de grens met Nederland, de uitgelezen plek voor een windenergieturbine. „Daar is nu eenmaal de meeste wind", verklaart hij. SLUISKIL - De Sluiskilse Vo gelvrienden houden op zondag 3 december hun derde vogelbeurs van het seizoen. De beurs vindt plaats van 10.00 tot 12.30 uur in 't Meulengat. CVP-er Acke noemt het hypo criet dat in de documenten voor de bouw- en milieuaanvraag wel de natuurgebieden in Zelza te besproken moeten worden, maar niet de Canisvliet op Ne derlands grondgebied. „Terwijl toch veel Zelzatenaren de Ca nisvliet opzoeken voor het open polderlandschap", zegt hij. Hij vindt dat een dergelijke molen de horizon vervuilt, vogels weg jaagt en geluidshinder veroor zaakt. Schenkels wil daar echter niet van weten. Hij vindt dat Acke van een mug een olifant maakt. „We hebben te maken met de wet en niets anders dan de wet. We moeten aan de verplichting van alternatieve energie vol doen. We zitten hier duidelijk niet in een vogeltrekgebied. De Canisvliet mag dan wel een na tuurgebied zijn, maar het grenst aan een industrieel gebied. Ei genlijk zouden gemeenten in in dustriële gebieden geen buffer zones moeten creëren. In België houden we ons daar aan, in Ne derland niet. Daartoe hebben ze het volste recht, want ieder land mag zelf bepalen hoe de ruimte lijke ordening in te richten. Bo vendien is de VEM een belang rijke bron van inkomsten voor de gemeente." In navolging van de Stichting tot Behoud Canisvliet overwe gen ook natuurvereniging De Steltkluut en Staatsbosbeheer bezwaar aan te tekenen tegen de nieuwe bouwvergunningaan- vraag van de VEM. Boswachter Hans van Hage vreest dat de nieuwe turbine het landschap ernstig vervuild. „We hadden juist plannen om langs de grens bomen te planten om het zicht op de Zelzaatse industrie te ont nemen. Dat kunnen we op deze manier wel vergeten." De provincie Oost-Vlaanderen heeft de provincie Zeeland in middels om advies gevraagd. donderdag 30 november 2000 GOES - Op diverse plaatsen in en rond de Goese binnenstad treft de gemeente voorbereidingen voor de invoering van het nieuwe parkeersys teem. Het gebied waar vergunning- en betaald parkeren geldt, wordt uitgebreid, wat de plaat singvan veel extra borden, parkeermeters en par keerautomaten vergt. De voorzieningen daar voor, zoals de palen waaraan de borden komen, worden nu alvast geplaatst. Verder worden met lijnen of een rij witte klinkers her en der parkeer vakken afgebakend. Het nieuwe systeem wordt op 1 januari van kracht. foto Willem Mieras Ze was zo haar eigen, in alles wat ze deed. haar lachen, haar huilen, haar lief en haar leed. Met grote droefheid, maar dankbaar voor alles wat zij in haar zorgzame leven voor ons betekend heeft, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overoma SUSANNE DE MEESTER weduwe van Cornelis de Jonge in de leeftijd van 77 jaar. Zaamslag: Esther en Jan van Alten-de Jonge Gerard en Sandra Allan en Annet Arianne en Hans Terneuzen: Dirk en Mieke de Jonge-Swartelé Angela en Roy Joyce en Werner Hengstdijk: Annie en Edwin Soetmulder-de Jonge Esmeralda en René Bianca en Frank, Gioya, Jordi, Raïssa Ramon Mario Terneuzen: |os de Jonge en Edwin van den Hooven Brent Colin Terneuzen: Kees de Jonge Melissa Michael 4536 AH Terneuzen, 29 november 2000. Beethovenstraat 18 De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op maan dag 4 december om 13.00 uur in het crematorium "Terneuzen", Bellamystraat 28c. Ma is opgebaard in het rouwcentrum "Terneuzen", Rooseveltlaan 6, Gelegenheid tot afscheid nemen maandag van 12.15 tot 12.45 uur. Na afloop van de crematieplechtigheid is er gelegen heid tot condoleren in de hal van het crematorium. Will u, indien u geen kennisgeving heeft ontvangen deze aankondiging als'zodanig beschouwen. Oma DE JONGE Lieve oma. louw leven is niet gemakkelijk geweest, Maar juist hiervoor respecteer ik jou het meest. Sterk en met volle moed stond je in het leven, Ik hoop dat jij mij dit hebt nagegeven. Als oudste kleindocher wil ik je laten welen, dat ik jouw zorgzaamheid en liefde nooit zal vergeten. Veel van mezelf herken ik terug in jou, En dat is het gevoel waarin ik vertrouw. Ik zal je ontzettend missen! Ik hou van je: Esmeralda The road ahead is empty. Omdat we 36 jaar alles samen hebben gedaan hebben we ook dit laatste samen gedaan. WILLEM ARENDS is gecremeerd op 29 november 2000. Joke Arends-v. Santen Stern 13, 4553 CM Philippine Enige en algemene kennisgeving Bedroefd delen wij u mede dat na een liefdevolle verzorging in verpleegtehuis Ter Schorre' zacht en kalm van ons is heengegaan onze lieve, zorgzame stiefmoeder, oma en tante MARGRETA MARIA VAN HECKE weduwe van Florimond de Bakker in de leeftijd van 85 jaar. Familie De Bakker Familie Vervaeck-van Hecke Terneuzen, 29 november 2000 Correspondentieadres: Firenstraat 13, 4551 GZ Sas van Gent. De crematieplechtigheid zal plaatshebben op zater dag 2 december om 13.00 uur in het crematorium van Terneuzen aan de Bellamystraat 28c, alwaar u na afloop van de plechtigheid de familie kunt con doleren. Samenkomst aan bovengenoemd crematorium. Donderdagavond 30 november om 18.30 uur zal tijdens de wekelijkse dienst in bejaardenoord 't Verlaet" aan Bernhardstraat 22 te Westdorpe voor haar het gebed gevraagd worden. Met droefheid hebben wij kennisgenomen van het heengaan van onze vrijwilligster ANNIE CORTVRIENDT-HOEGEN Met waardering denken wij aan de wijze waarop wij met haar hebben mogen 'samenwerken'. Het zal vreemd zijn om in de komende tijd haar persoonlijkheid te ontberen. Haar inbreng zal node worden gemist. Wij wensen de familie veel sterkte toe. Namens bewoners, vrijwilligers, bestuur en medewerkers van het woonzorgcomplex 'Het Rondeel' te Sluis. Plein 1940 10-12, Middelburg, tel. 0118 - 61 27 GR0LSCH GEEF ELK JAARGFIJDE ZIJN EIGEN BIER. SIXPACK AANBIEDINGEN GELDIG VAN 30 NOVEMBER T/M 13 DECEMBER DISARONNO RENÉ FLORANCY NU PER FLES T A \M PA G,v$ f/i-i'tiiiry

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 52