Studie naar verdwijnen winkels PZC PZC Nieuw pand waterschap is blikvanger Goes koopt grond in stationsgebied Goesenaar beboet voor beledigen agent 19 Thoolse detailhandel staat onder druk Radio 538 Schooltour op Buys Ballot Parkeervakken krijgen afbakening Kerstbonus voor Kapelse minima Opeis in trek bij dievengilde Jan van Schengenschool veilig Lubbers reikt Dow Energieprijs uit Gemeentesecretaris w il bedenktijd Sportinstuif donderdag 30 november 2000 door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 21-jari- ge man uit Goes bleef gisteren op de zitting van de Middel burgse politierechter ontken nen een politieman te hebben beledigd. Politierechter G. No- mes vond bewezen dat de Goe senaar de agent heeft uitge scholden voor 'kankerwout' en 'klootzak'. Hij veroordeelde de man tot 500 gulden boete, waarvan de helft voorwaarde lijk. Twee agenten, onder wie de be ledigde, bevestigden gisteren de uitlatingen die de man vorig jaar op 10 oktober voor het po litiebureau in Goes uit onvrede over zijn behandeling door de politie had gedaan. De ver dachte hield vol 'kankerkou' te hebben geschreeuwd, omdat het buiten koud was. De Goe senaar was die ochtend samen met zijn vriend aangehouden toen ze naar huis fietsten. Ze werden ervan verdacht auto spiegels te hebben vernield. De fietsen moesten ze achterlaten, waarna ze vervolgens naar het bureau werden gebracht. „Daar werden we in een cel ge gooid." De Goesenaar had een coulante behandeling ver wacht. Toen ze 's ochtends bui ten werden gezet, eisten ze door de politie weg te worden gebracht. „Ze waren er bij de hoofdin gang constant op uit om de po litie uit te dagen", zei een van de agenten. Zijn collega vond eveneens dat de twee zich ver velend hadden gedragen. „Ze bleven mekkeren." Officier van justitie M. Kap- peyne van de Coppello proefde bi] de verdachte ontevreden heid over het optreden van de politie. „Maar zodra u weer op vrije voeten bent gesteld, past het niet om de politie de huid vol te schelden. Daar hebben we in Nederland klachtenpro cedures voor." De officier eiste 500 gulden boete. De politierechter legde de boe te voor de helft voorwaardelijk op, omdat het incident al weel een jaar geleden was gebeurd. door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Ver schillende partijen op Tholen hebben de handen ineen gesla gen om het steeds verder uit dunnende winkelbestand een halt toe te roepen. Gemeente, Middenstandsfederatie Tholen, de Kamer van Koophandel voor Zeeland en MKB-Zeeland zijn van plan een gezamenlijk on derzoek uit te laten voeren naar de problemen waar de midden stand mee kampt en de kansen die er liggen voor Thoolse on dernemers. De detailhandel wordt al lange re tijd geconfronteerd met con currentie van winkels in Bergen op Zoom en omgeving. Als ge volg hiervan, constateren de be trokken partijen, staat de Thoolse detailhandel onder druk en verdwijnen er met enige regelmaat winkels uit de kernen op Tholen. Met behulp van informatie uit de praktijk wordt de ontwikke ling van de Thoolse detailhan del onder de loep genomen en wordt op een rijtje gezet welke verbeteringen nodig zijn om voorzieningen levensvatbaar te houden. Actieplan Dat kunnen zaken zijn die met de bedrijfsomgeving te maken hebben, zoals parkeren en in- frastioictuur, maar het is ook mogelijk dat winkels zelf verbe teringen moeten doorvoeren, bijvoorbeeld door de uitstraling van de winkel te verbeteren of door de openingstijden te ver ruimen. Het onderzoek moet een actieplan opleveren, waar GOES - De Radio 538 School tour bezoekt morgen, vrijdag, het Buys Ballot College in Goes. 's Middags presenteert Jeroen Nieuwenhuize zijn programma live vanuit .de aula van het schoolgebouw. In de avonduren, tussen 20.00 en 24.00 uur. wordt daar een discoshow gehouden met Radio 538 disc-jockey Bar ry Paf als middelpunt. De voor het derde jaar gehouden Schooltour van Radio 538 trekt acht weken langs scholen. Vol gende week wordt de laatste school, in Enschede, aange daan. Morgen kunnen vanaf 13.00 uur uitsluitend leerlingen van het Buys Ballot College in de aula terecht. Nieuwenhuize ont vangt artiesten die live optre den, zoals dj Jose vs G-Spott (13.15 uur). Rockin' Nation (13.45 uur), Sat-R-Day (14.15 uur) en Milk Ink (14.45 uur). Aan de Radio 538-tour is een goed doel gekoppeld. De leer lingen van de Goese school heb ben onder meer een volleybal nacht georganiseerd. Ook een deel van de consumpties gaat naar het goede doel, in dit geval Terre des Hommes. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M.vanderJagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers MJ. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl ondernemers en gemeente mee aan de slag kunnen. Vanuit verschillende hoeken wordt al enige tijd aandacht aan het probleem besteed. De in sep tember opgerichte Stuurgroep Tholen 2005 (samengesteld uit vertegenwoordigers van ge meente, Kamer van Koophan del en Thools bedrijfsleven) heeft het probleem als speer punt op de agenda gezet. De gemeenteraad heeft de begro- tingsraad eind oktober aange grepen om een initiatiefvoorstel te lanceren dat te maken heeft met de problematiek. 'Ga met de Middenstandsfederatie om de tafel zitten', gebood de raad, 'en ontwikkel gezamenlijk beleid'. Dat staat nu daadwerkelijk te gebeuren. De bedoeling is twee bureaus een offerte op te laten stellen voor een detailhandel- onderzoek. MKB-REVA (ruim telijke economische vastgoed- advisering) uit Apeldoorn heeft op dit gebied al veel ervaring opgedaan in kleine plattelands kernen. Dit bureau houdt zich bezig met herstructurering van winkelgebieden. RBOI uit Mid delburg, een lokaal bekend bu reau dat onder andere ruimte lijk-economisch onderzoek uitvoert, is de tweede door de gemeente Tholen beoogde fir ma. Kosten De kosten die met het onderzoek gepaard gaan, worden volgens de verhouding 75 procent tot 25 procent over respectievelijk ge meente en ondernemers ver deeld. De gemeente Tholen is bereid maximaal 43.000 gulden neer te leggen. De leden van de commissie gemeentelijke ont wikkeling worden in hun verga dering van maandag 4 decem ber om advies gevraagd. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk en begint om 19.30 uur. GOES - Op diverse plaatsen in en rond de Goese bin nenstad treft de gemeente momenteel voorbereidin gen voor de invoering van het nieuwe parkeersys teem. Het gebied waar vergunning- en betaald parke ren geldt, wordt uitgebreid, wat de plaatsing van veel extra borden, parkeermeters en parkeerautomaten vergt. De voorzieningen daarvoor, zoals de palen waaraan de borden komen, worden nu alvast ge plaatst. Verder worden met lijnen of een rij witte klin kers her en der parkeervakken afgebakend. De bedoeling is dat het nieuwe systeem, waarbij be wonersvergunningen voor een groter gebied geldig worden, op 1 januari van kracht wordt. De afspraak is dat dan wel het nieuwe (gratis) parkeerterrein bij het Stationspark gereed moet zijn. Hoewel met de aanleg ervan nog altijd niet is begonnen, blijft de gemeente Goes uitgaan van 1 januari als begindatum. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom EINDEWEGE - Het bedrijven terrein in Eindewege heeft een ware blikvanger gekregen. Wie over de Nieuwe Rijksweg rijdt, ziet al van verre het rode dak van het nieuwe districtskantoor annex centrale werkplaats van waterschap Zeeuwse Eilanden. Eind vorige week werd het pand officieel opgeleverd. De nieuwbouw past in het be leid van het waterschap om de vele kleine loodsen die het tot voor kort bezat, te vervangen door enkele grotere, representa tieve gebouwen. Het pand aan de Ambachtsweg in Eindewege is bedoeld als opvolger van de loods in Kloetinge, maar is tege lijk de centrale werkplaats voor de afdeling' Onderhoud Techni sche Installaties (OTI) gewor den. Onderhoud en reparaties aan de machines, installaties en ander materieel van het waterschap worden voortaan in Eindewege verricht. Daarvoor beschikt het gebouw onder meer over een werktuigkundige werkplaats, een timmerwerkplaats, een ruimte voor elektriciens en een lasafdeling. Ook is er een grote stallingruimte waar het rijdend materieel komt te staan, evenals een noodstroomaggregaat en de pompen die in noodgevallen kunnen worden ingezet. Kantine Op de etage bevinden zich, naast de magazijnvloer voor de werkplaats en de kantine, de werkruimten voor het districts kantoor Zuid-Beveland. Dat is nu nog ondergebracht bi] het hoofdkantoor in Goes Omdat het hoofdkantoor in 2003 naar Middelburg verhuist, is beslo ten het districtskantoor samen te voegen met de centrale werk plaats. Nu het nieuwe kantoor in ge bruik kan worden genomen, schept dat meteen wat ruimte in Goes, waar het waterschap flink uit zijn jasje is gegroeid. Dertien werknemers van het districtskantoor verhuizen, als de laatste werkzaamheden en de schoonmaak zijn afgerond, naar Eindewege. In totaal der tig mensen van Zeeuwse Eilan den krijgen Eindewege voort aan als standplaats. De overgang moet nog voor de jaar wisseling zijn voltooid. De nieuwbouw, gerealiseerd door Aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewedorp, doet in veel opzichten denken aan het districtskantoor in Grijpsker- ke, dat enkele jaren geleden werd gebouwd. Architectenbu reau Laban Koeijer uit Ka- pelle heeft daar ook bewust naar gestreefd. Verder is uiter aard gebruik gemaakt van de huiskleuren van het water schap: groen en blauw. „Iemand die langsrijdt moet in de gaten krijgen dat het waterschap hier zit", zegt K. Vahlkamp, als be- leidscoördinator bi] Zeeuwse Eilanden verantwoordelijk voor de nieuwbouw. Opening Het terrein rond het gebouw krijgt binnenkort nog een tijde lijke bestrating. Pas na de win ter is het, gezien de ondergrond, zinvol om het definitief te asfal teren. Dat gebeurt waarschijn lijk in mei. In dezelfde periode is ook de officiële opening van het pand voorzien. Het publiek krijgt dan de gelegenheid het van binnen te bekijken. Voor de nieuwbouw had het be stuur van het waterschap 3,6 miljoen gulden beschikbaar ge steld. Dat bedrag was 'taakstel lend', wat wil zeggen dat het ze ker niet duurder mocht worden. Gedurende de bouw moesten daarom op enkele punten wat concessies worden gedaan. „Daardoor zijn we wel keurig binnen het budget gebleven", zegt Vahlkamp, die ingenomen is met het resultaat. „We zijn er best een beetje trots op." KAPELLE - De gemeente Kapelle geeft mensen met een mi nimum inkomen een eindejaarsuitkering. De commissie On derwijs en Welzijn heeft dat unaniem besloten op voorstel van wethouderL A. Niewenhuijse. Bij de behandeling van de no titie minimabeleid van de gemeente Kapelle is het voorstel vooreen extraatje meegenomen. Aan alleenstaanden met een minimum inkomen geeft Kapelle honderd gulden en aan ge zinnen een bedrag van 150 gulden. Het geld zal rechtstreeks worden uitgekeerd omdat de gemeente, via de bijstandsadmi nistratie en die van het kwijtscheldingsbeleid, weet wie op zo'n extraatje recht hebben Ondanks het feit dat de raad het voorstel niet heeft behandeld, is het college toch met de uit voering begonnen omdat het geld dan nog voor het einde van het jaar op de rekening van de mensen kan staan. GOES - Aan de Joachimkade in Goes is in de nacht van dins dag op woensdag een zwarte Opel Kadett gestolen met het kenteken SB-75-ZX. Ook van de Noordweg in Middelburg is een Opej. weggenomenHet betreft hier een goudkleurige As- cona met het kenteken JH-48-NJ. HEINKENSZAND - De Jan van Schengenschool in Hein- kenszand krijgt woensdag 6 december het Zeeuws Verkeers- VeiligheidsLabel. De school voldoet ruimschoots aan de cri teria die de commissie van het Regionaal Overlegorgaan Verkeersveiligheid Zeeland, bedenker van het label, stelt. Die criteria betreffen schoolorganisatie, inhoud verkeerslessen, verkeersprojecten, praktische verkeersproefverkeersveilige schoolomgeving en verkeersveilige huis- en schoolroutes als mede de betrokkenheid van de ouders. Het label wordt woensdag om 10 uur op de Jan van Schengenschool uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst met ballonnen en een at tentie voor de kinderen. DEN HAAG - Windturbine-ontwerper H. L. Lagerweij, di recteur van Lagerweij De Windmaster in Bameveld, krijgt vandaag in Den Haag de Dow Energieprijs 2000 uit handen van oud-premier R. Lubbers. Lagerweij ontvangt de prijs on der meer voor de ontwikkeling van een miniwindturbine, die plaatsbaar is op kantoren en flats, maar ook in tuinen. De mi niwindturbine is geluidsarm en levert voldoende energie voor twee gezinnen. Dow Chemicals in Terneuzen heeft de Dow Energieprijs in 1985 in het leven geroepen, nadat het chemie concern zelf twee jaar eerder de Energiebesparingstrofee van de rijksoverheid in de wacht had gesleept. ZIERIKZEE - Interim- gemeentesecretaris G. van Hofwegen heeft bedenktijd gevraagd aan de ondernemingsraad van de gemeente Schouwen-Duiveland. Woensdag vond overleg plaats tussen beide partijen over het concept-advies van de OR over de inkrimping van het ambtelijk apparaat met 23 formatieplaatsen. Van Hofwegen heeft aangegeven schrifte lijk op het concept te willen reageren. Hoeveel tijd hij daar voor nodig heeft is niet bekend. De OR heeft besloten niet met haar standpunt naar buiten te treden zolang Van Hofwegen nog niet heeft gereageerd. Ver wacht wordt dat de OR in december of januari met een defini tief advies komt. Dit is bepalend voor het voorstel dat het col lege naar verwachting eind januari aan de gemeenteraad zal doen over het schrappen van banen binnen het ambtelijk ap paraat. door Inqrid Huibers GOES - De gemeente Goes heeft overeenstemming bereikt met de NS over de aankoop van 13.500 vierkante meter grond in het stationsgebied. Daardoor kan onder meer langs het spoor, nabij de bedrijven Carels en Beekman, een gratis parkeer terrein worden aangelegd. Dit terrein is onder meer be doeld voor mensen die in de bin nenstad werken. Die zullen, als straks het nieuwe vergunnin gensysteem in en rond het stads centrum wordt ingevoerd, moe ten uitwijken. De NS-grond is eveneens nodig om het geplande voetgangers tunneltje onder het station te realiseren. De bestaande tunnel onder het spoor wordt verlengd, zodat het station en het kanto- rengebied Stationspark met el kaar verbonden worden. Ook onstaat er een snellere voetgan gersverbinding tussen de bin nenstad en Goes-Zuid. Om tot een goede invulling van een stationsplein aan de zuid kant van het spoor te komen, heeft de gemeente inmiddels contact gelegd met projectont wikkelaar de WBU (Walcherse Bouw Unie), eigenaar van een terrein dat grenst aan het be oogde plein. Op die manier, zo hield wethouder S. J. Heijning de leden van de commissie eco nomische zaken eerder deze weekvoor, komt er een harmo nieuzer plein tot stand. „Je moet zo'n plein projectma tig ontwikkelen, anders krijg je een versnipperd gebied", zei hij „Dat geldt bijvoorbeeld voor een fietsenstalling. Die kun je los neerzetten, maar het is na tuurlijk veel aardiger om zo'n stalling te integreren in een wat groter gebouw. Door samenwer king met de WBU lukt dat mis schien." Drie stedenbouwkundigen krij gen van de gemeente en de WBU de opdracht een voorstudie voor het gebied te maken. Op basis daarvan wordt aan één van hen de opdracht gegund. Het is de bedoeling komende zomer met de bouw van het tunneltje te be ginnen. De aanleg van de onder grondse verbinding duurt onge veer een jaar De tunnel wordt gedeeltelijk gefinancierd met een bijdrage van de NS en een subsidie van het Rijk. HEINKENSZAND - Kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen zich op woensdagmiddag 13 december uitleven op de sport- en spelin- stuif in De Stenge in Heinkens- zand. De sporthal is die middag omgebouwd tot een spannend sportcircuit. Recreatiesport leidsters begeleiden de activi teiten. De instuif duurt van 13.30 tot 15.30 uur. (Advertentie) Het nieuwe districtskantoor van Zeeuwse Eilanden in Eindewege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 35