Straten ontruimd bij opblazen flats LaBan Hof van Tange heeft geen buren PZC Ombudscommissie wil weten of advies wordt overgenomen Televisiekok Pierre Wind te gast in De Drukkery Hoogbouw gaat op 11 december plat Maatschappelijk Werk dag dicht Sint bezoekt Vrouwenpolder wl9 Kerstbonus voor Kapelse minima Opeis in trek bij dievengilde Oostburg differentieert ozb-tarief J. van Schengenschool veilig Lubbers reikt Dow Energieprijs uit Aula begraafplaats in Westkapelle opgeknapt Open podium in buurthuis Oost-Souburg Koffieochtend over geloof en moederschap KORTING DE HELE op alle MAAND GEUREN DECEMBER AFGESLOTEN VOOR VERKEER REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Johan de Koning: „Problemen? Ik zie ze niet." foto Lex de Meester door Richard Hoving MIDDELBURG - Johan de Koning is architect en woont in Middelburg. De PvdA en Leef baar Middelburg hebben hem ontdekt als deskundige in de discussie over de locatie voor de nieuwe schouwburg. De Koning is voor nieuwbouw op het Hof van Tange. „Proble men? Ik zie ze niet." Dinsdag woonde hij een open bare fractievergadering van de PvdA bij. Vrijdag is de archi tect te gast in het politiek café van Leefbaar Middelburg. Hij neemt de uitnodigingen met beide handen aan. „Het is tijd voor discussie." De Koning vindt het vreemd dat vijf van de acht locaties die door het ingenieursbureau Van den Bos De Iongh uit Zierik- zee in kaart zijn gebracht, zon der meer zijn geschrapt. „Nie mand, ook de gemeenteraad niet, weet waarom het Molen water, Bachtensteene en de Zuidsingel zijn overgebleven." Volgens De Koning is het al verkeerd gegaan bij de voorbe reidingen van het locatieon- derzoek. Het bureau BVR dat de kwaliteitsatlas Middelburg 2030 opstelde, is niet betrok ken geweest bij de selectie van de locaties. „Ik vind dat bela chelijk. De kwaliteitsatlas is natuurlijk niet heilig, maar wel richtinggevend. De opstel lers moeten daarom betrokken worden bij de discussie over de schouwburg. Doe je dat niet, dan is de miljoenen kostende kwalteitsatlas een dode letter. De drie mogelij ke locaties voor een nieuwe schouwburg wer den in augustus gepresenteerd aan de raadscommissie voor cultuur. Het college van burge meester en wethouders sprak tijdens deze bijeenkomst zijn voorkeur uit voor nieuwbouw op het terrein van het attrac tiepark Miniatuur Walcheren aan het Molenwater. De Zuids ingel (Generaal Berghuijska- zerne) en Bachtensteene (de Schakel) kwamen op de twee de en derde plaats. De Koning kan zich niet vin den in de voorkeur van het col lege. Hij kiest voor het Hof van Tange in combinatie met de Kloveniersdoelen. De ruime parkeerplaats aan de Looiers singel is volgens hem om onbe grijpelijke redenen afgevallen. Verkeerstunnel Het ingenieursbureau Van den Bos De Iongh zag een aantal problemen rond de locatie Hof van Tange Kloveniersdoelen. De drukke Looierssingel die de parkeerplaats en het monu mentale gebouw van elkaar scheidt vormt een barrière. Een oplossing, een verkeers tunnel onder de schouwburg, vergt een flinke investering. Het ontbreken van bebouwing maakt de omgeving onvrien delijk voor voetgangers. De Koning is niet overtuigd door de analyse. „Problemen? Ik zie ze niet." De architect denkt dat de knelpunten in het verkeer zijn op te lossen. „Dat kost geld, maar geen kapita len." De parkeergarage onder de nieuwe schouwburg kan overdag dienen als parkeer plaats voor het winkelend pu bliek. De Kloveniersdoelen zijn geschikt om een theaterca fé in te richten. Slepende pro cedures zoals rond het Molen water en de Noordweg, de nieuwe locatie voor Miniatuur Walcheren, zijn niet te ver wachten. „Het Hof van Tange heeft geen buren." Het Hof van Tange is volgens De Koning niet de enige ge schikte locatie. Een andere op tie is het industrieterrein Ramsburg. De locatie buiten de veste sluit goed aan bij de opwaardering van het Kanaal door Walcheren zoals in de kw'aliteitsatlas is aangegeven, zegt hij. Niet ver van Rams burg wordt de nieuwe N57 aangelegd. „De bereikbaar heid is dus geen probleem." Voor de locatie Hof van Tange kreeg de architect op de PvdA- bij eenkomst bijval van Jan van de Voorde, Middelburger en adjunct-directeur van de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg. Bouwen op het Mo lenwater botst volgens Van de Voorde met de cultuurhistori sche status van het gebied. Oproep De Koning stort zich met verve op de bijeenkomsten van de oppositiepartijen- Begin deze week riep hij de gemeenteraad op gedegen onderzoek te doen naar het Hof van Tange en Ramsburg. Vrijdag herhaalt hij zijn pleidooi. Of het veel uithaalt betwijfelt hij. „Het college, gesteund door een meerderheid in de gemeente raad, lijkt al een keuze te heb ben gemaakt voor het Molen water. Dat is jammer, maar helaas." OPBLAZEN FLATS MIDDELBURG 11 DECEMBER 2000 donderdag 30 november 2000 MIDDELBURG - De Haagse te levisiekok Pierre Wind is zon dag 3 december te gast in De Drukkery aan de Markt in Mid delburg. Dat gebeurt in het ka der van de Kunst- en Cultuur route. Wind vertelt over koken, laat de gasten proeven van gamba's met vanillesaus en signeert zijn boe ken. Pierre Wind is onder meer be kend van het tv-programma De Eetfabriek. Recentelijk schreef hij een boek over zijn bijzondere recepten: Wind aan de kook. Daarin wil hij een andere kijk op koken bieden, wat resulteert in recepten als bananensushi, gefrituurd ijs en dropsoep. Bij elk gerecht schreef hij een auto biografisch verhaal en leverde fotograaf Gerard Wessel een ar tistieke impressie. Luis Bis- schops maakte van elk gerecht een foto en er zijn gedichten bij geplaatst. De kooksessie duurt van 15 tot 16.30 uur. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De Ombuds commissie Vlissingen, een onaf hankelijk orgaan dat klachten over de gemeente behandelt, wil weten wat het gemeentebestuur doet met de aanbevelingen. De commissie vindt dat burge meester en wethouders een pro cedure moeten vaststellen waarin wordt vastgelegd of en zo ja hoe de adviezen worden overgenomen. Ze wil ook dat ambtenaren sneller reageren op de afhandeling van klachten. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Ombudscommissie over oktober 1999 tot september 2000. De ombudscommissie behan delde in het verslagjaar vier klachten meer dan vorig jaar. De helft daarvan werd intern opge lost. De commissie vindt ook dat de klachten in eerste instantie zoveel mogelijk informeel opge lost moet worden voor er een hoorzitting wordt gehouden, waarop beide partijen hun standpunt kunnen toelichten. Van de overige klachten, die door de commissie behandelde, was er in drie gevallen sprake van een '(gedeeltelijk) niet-be- hoorlijke' gedraging. Vooral Combi tax werd fiks op de vingers getikt. Er kwam een klacht binnen van een rolstoel ster. Haar stoel was tijdens het vervoer losgeschoten. Toen de vrouw daar een opmerking over maakte, kreeg zij te horen van de chauffeur dat de rolstoel taxi's uiteindelijk niets meer zijn dan vrachtwagentjes waar in dozen worden vervoerd. Het kwam ook regelmatig voor dat de vrouw moest wachten op Combitax of dat zij helemaal niet opgehaald werd, waardoor de vrouw een aantal kilometers door de stromende regen moest rijden in haar rolstoel. De direc teur die gevraagd werd te ver schijnen tijdens een hoorzitting, stuurde een chauffeur. De Ombudscommissie heeft Combitax gevraagd de chauf feurs duidelijke instructies te geven over het vastmaken van rolstoelen. Daarnaast is het be drijf gevraagd een gedragscode op te stellen voor centralisten en chauffeurs. Ook moet Combitax zorgen dat het vervoerssysteem wordt verbeterd. Maatschappe lijke Zorg Walcheren, verant woordelijk voor uitvoering van het collectief vervoer, heeft be loofd de aanbevelingen over te nemen. Combitax is hierover geïnformeerd. De sectie Sociale Zaken moet, vindt de Ombudscommissie, meer investeren in het verstrek ken van juiste en volledige informatie aan uitkeringsge rechtigden. Mondelinge toezeg gingen aan klanten van de soci ale dienst moeten worden bevestigd. Mensen die een brief sturen, moeten een ontvangst bevestiging krijgen. Tot slot vindt de commissie dat ambte naren te laat reageren op ver zoeken van om commentaar te leveren op klachten. ERASMUS- WIJK REYERS- HOVE Het gebied dat op 11 december wordt ontruimd. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Mensen die in de directe omgeving wonen van de twee flats in de Magistraat- wijk, moeten op 11 december hun huis uit. Om elf uur 's och tends worden de beide flats met springstof gesloopt. Een groot deel van de wijk wordt afgezet. De ontruimde bewoners kunnen terecht in het ontmoetingscen trum in winkelcentrum Dau- wendaele. Als ze de sloop van dichtbij willen bekijken, wor den ze naar een speciaal voor hen gereserveerde plek ge bracht bij de gymzaal aan de Marcus de la Palmastraat. An- VLISSINGEN - In verband met een interne reorganisatie is het kantoor van het Algemeen Maatschappelijk Werk, het Bu- ro Sociaal Raadslieden en het Meldpunt Schuldhulpverlening aan de Leliënlaan in Vlissingen maandag 4 december de hele dag gesloten. Voor zeer dringen de situaties kunnen mensen te recht bij het kantoor aan de Breestraat in Middelburg. VROUWENPOLDER - Sinter klaas brengt zaterdag 2 decem ber een bezoek aan Vrouwen polder. Vanaf 13 uur kunnen de kinde ren terecht in het Dorpshuis aan de Dorpsdijk waar een speciale kindervoorstelling wordt ge houden. Een uur later vertrekt vanaf dit punt de optocht met Sinterklaas en Zwarte Piet door het dorp. De stoet wordt muzi kaal begeleid door Veere's Ge noegen. Tot slot keert het gezel schap terug in het Dorpshuis. Daar krijgen de kinderen die het mooiste verkleed zijn als Sint of Piet een prijs. dere belangstellenden kunnen de klap vanaf het Meiveld bekij ken. De mensen die in het afge zette gedeelte wonen, maar niet hun huis uit hoeven, moeten binnen blijven. Ze kunnen er ook voor kiezen om de sloop buiten de gevarenzone te bekij ken. Alle betrokkenen zijn in middels door de gemeente geïn formeerd. Om negen uur 's ochtends begint de politie met het controleren van de ontruimde woningen. Als ze leeg zijn, gaat de deur op slot en wordt een zegel aange bracht, zodat duidelijk is dat de woningen leeg zijn. Bewoners die voor negen uur weg willen, moeten hun sleutel bij de politie inleveren. Om tien uur moet het gebied helemaal ontruimd zijn. Parkeren in de directe omgeving van de flats is op die ochtend niet mogelijk. De auto's van be woners in het ontruimde gebied kunnen bij winkelcentrum Dauwendaele worden gepar keerd. Het is de bedoeling dat de flats door de springstof naar binnen toe in elkaar zakken. Doordat de flats al helemaal gestript zijn, zal de stofoverlast minder zijn dan bij andere implosies Omwonenden wordt deson danks aangeraden ramen en deuren gesloten te houden om dat tijdens de sloop toch stof vrijkomt. De bewoners krijgen tape om kieren af te plakken. Voor en tijdens de sloop worden extra veiligheidsmaatregelen genomen. Rond de flats worden containers geplaatst om puin en stof tegen te houden. Het ont ruimde gebied wordt met hek ken afgezet. De politie sluit ver der een groot deel van de wijk af, om gevaarlijke situaties en par keeroverlast te voorkomen. Alle wegen binnen de ring Staten- laan, Spinhuisweg en Regen tenlaan worden afgesloten voor inkomend verkeer. Het is wel mogelijk om de wijk te verlaten. Minimum De gemeente Middelburg wil, door de flats met behulp van springstof te slopen, de overlast voor omwonenden beperken. De slooptijd is aanzienlijk kor ter dan bij gewone sloop, er is minder geluidsoverlast, de stof overlast wordt tot een minimum beperkt, het verkeer hoeft niet langdurig te worden omgeleid en het winkelcentrum blijft be ter bereikbaar. KAPELLE - De gemeente Kapelle geeft mensen met een mi nimum inkomen een eindejaarsuitkering. De commissie On derwijs en Welzijn heeft dat unaniem besloten op voorstel van wethouder L. A. Niewenhuijse. Bij de behandeling van de no titie minimabeleid van de gemeente Kapelle, is het voorstel voor een extraatje meegenomen. Aan alleenstaanden met een minimum-inkomen geeft Kapelle honderd gulden en aan ge zinnen een bedrag van 150 gulden. Het geld zal rechtstreeks worden uitgekeerd omdat de gemeente via de bijstandsadmi nistratie en die van het kwijtscheldingsbeleid, weet wie op zo'n extraatje recht hebben. Ondanks het feit dat de raad het voorstel niet heeft behandeld, is het college toch met de uit voering begonnen omdat het geld dan nog voor het einde van het jaar op de rekening van de mensen kan staan. De commis sie ging hiermee akkoord. MIDDELBURG - Aan de Noordweg in Middelburg is tussen maandagmiddag en woensdagochtend een goudkleurige Opel Kadet met het kenteken JH-48-NJ gestolen. Ook aan de Joachimkade in Goes is een Opel gestolen. Het betreft een zwarte Kadett met het kenteken SB-75-ZX. OOSTBURG - De gemeente Oostburg wil in de nabije toekomst niet meer één heffingstarief hanteren voor de onroerendzaakbelasting op woningen en andere panden. Het dagelijks bestuur van Oostburg stelt de raad voor om voor woningen één tarief te gebruiken en een apart ozb-tarief voor bedrijfswoningen en andere gebouwen. Oostburg kiest voor differentiatie omdat gebleken is dat de waarde van gewone woningen de voorbije jaren sterker gestegen is dan die voor ander onroerend goed. De gemiddelde heffingsgrondslag voor woningen steeg in Oostburg tussen 1997 en nu zo'n 36 procent. Andere gebou wen stegen slechts zo'n 15 procent in waarde. B en W willen de tarieven voor gebruikers van woningen vastleggen op 4,31 per 5000 gulden aan waarde, voor eigenaren op 5,38 gulden. Voor niet-woningen komen de tarieven uit op respectievelijk 5,08 en 6,34 gulden. De commissie financiën buigt zich vrij dag 1 december over het voorstel. HEINKENSZAND - De Jan van Schengenschool in Hein- kenszand krijgt woensdag 6 december het Zeeuws Verkeers- VeiligheidsLabel. De school voldoet ruimschoots aan de cri teria die de commissie van het Regionaal Overlegorgaan Verkeersveiligheid Zeeland, bedenker van het label, stelt. Die criteria betreffen schoolorganisatie, inhoud verkeerslessen, verkeersprojecten, praktische verkeersproef, verkeersveilige schoolomgeving en verkeersveilige huis- en schoolroutes als mede de betrokkenheid van de ouders. DEN HAAG - Windmolen-ontwerper H. L. Lagerweij, direc teur van Lagerweij De Windmaster in Barneveld, krijgt van daag in Den Haag de Dow Energieprijs 2000 uit handen van oud-premier R. Lubbers. Lagerweij ontvangt de prijs onder meer voor de ontwikkeling van een mini windturbine, die plaatsbaar is op kantoren en flats, maar ook in tuinen. De mi ni windturbine is geluidsarm en levert voldoende energie voor twee gezinnen. Dow Chemicals in Terneuzen heeft de Dow Energieprijs in 1985 in het leven geroepen, nadat het chemie concern zelf twee jaar eerder de Energiebesparingstrofee van de rijksoverheid in de wacht had gesleept. DOMBURG - Het Veerse college van burgemeester en wethou ders wil het achterstallig onderhoud aan de aula op de be graafplaats in Westkapelle wegwerken. Daarvoor wil het college 27.000 gulden beschik baar stellen. De aula op de be graafplaats in Domburg, wordt niet meer onder handen geno men. Vorig jaar had de gemeente in totaal 55.000 gulden opzijgezet om de aula's in Westkapelle en Domburg in het jaar 2000 op te knappen Na een nieuw onder zoek naar de staat van de gebou wen, ziet het college af van de renovatie in Domburg. Deze au la bleek zo verslechterd, dat in vesteren onverantwoord is. In OOST-SOUBURG - Theater groep Jazooo houdt zaterdag 9 december een theatercafé in buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg. De avond is bedoeld voor ieder een die van cabaret en muziek houdt. Jonge muzikanten kun nen het optreden verzorgen op het open podium. Artiesten en muzikanten kunnen zich vanaf 14.30 uur melden bij de organi satie in de zaal. Het theatercafé begint omstreeks 20 uur. de fundering zijn breuken ont staan waardoor ook het gebouw is gaan scheuren. Bovendien wordt de aula slechts inciden teel gebruikt als condoleance ruimte. Meestal doet de aula dienst als berging. Ook in Westkapelle zijn scheu ren ontstaan in de muren en in de vloer van de aula op de be graafplaats Deze zijn nog wel te herstellen. De kosten voor dit achtersta llig onderhoud zijn ge raamd op 27 000 gulden. MIDDELBURG - De EO houdt woensdag 13 december een kof fieochtend in de Middelburgse Stadsschouwburg. Jacoleen Lieve presenteert de koffieoch tend, de muziek wordt verzorgd door Frannie Vink en Peter van Essen (piano en viool). Tjitske Lemstra spreekt over het thema 'Daar ben je moeder voor' Hierbij zal zij het onder andere hebben over dilemma's waarmee moeders in deze tijd te maken hebben. Ook komt aan de orde hoe moeders in prakti sche zin vanuit hun geloof met hun kinderen om kunnen gaan. Er is een boekentafel aanwezig en er is kinderoppas voorhan den. De EO-ochtend duurt van 9.15 tot 11.15 uur. (Advertentie) 10% 50 PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 19