PZC Makelaar wil oude postkantoor Als verplegende mee tijdens vakantie? ALCOHOL: JA? Dat vraagt de Zonnebloem! Een menswaardig bestaan voor iedereen Glaspanelen krijgen plaats in dorpshuis Burgh-Haamstede =£5 Bestuur heeft geen behoefte aan grotere ijsbaan Sirjansland Goes blijft tegen elke uitbreiding disco La Plaza Verkoop mag geen nadelige gevolgen hebben voor kinderopvang Bruinisse NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Informatie: om u tijdig te helpen. "Ik wil ook mee!" door Ali Pankow SIRJANSLAND - Het be stuur van IJsvereniging Sir jansland Vooruit verbaast zich hogelijk over de inspan ning van de dorpsraad om de ijsbaan over de volle lengte en breedte met minimaal vijf meter te laten uitgraven. Voorzitter I. Op 't Hof van de ijs vereniging wil er geen con flict van maken, maar hij verbaast zich wel over de mis-communicatie. De ijsvereniging wil de ijs baan helemaal niet groter hebben. Volgens Op 't Hof is de strook van drie meter tus sen de baan en de beplanting juist van groot belang. ,,Bij het aanleggen van verlich ting rond de baan kunnen we er mooi met de auto overheen rijden. De strook biedt ook ruimte aan de koek- en zo- pietent en de kinderen die komen schaatsen, kunnen er mooi hun spulletjes neerleg gen", zegt de voorzitter. De beplanting rondom de baan is nu nog vrij beschei den, maar als die in de loop der jaren wat uitdijt, acht Op 't Hof die strook ook van be lang om te voorkomen dat er takken over de ijsbaan heen hangen. Hij vindt de huidige capaciteit van de ijsbaan vol doende voor een kleine kern als Sirjansland. De voorzitter verbaast zich ook over het verzoek van de dorpsraad aan de gemeente om de grasmat van de ijsbaan anders te gaan onderhouden. „Wij hebben dat idee van maaien en verschralen jaren geleden al uitgeprobeerd en dat blijkt niet te werken". Niet op de hoogte Ondanks dat er een bestuurs lid van Sirjansland Vooruit zitting heeft in de dorpsraad was de ijsvereniging abso luut niet op de hoogte van de vragen en verzoeken waar mee de dorpsraad de ge meente heeft benaderd. „Zo'n miscommunicatie op zo'n klein dorp. Het doet een beetje denken aan de film 'De Fanfare' van Bert Haanstra", grinnikt Op 't Hof. Hij hoopt natuurlijk wel dat de ijsbaan blijft zoals hij is en er niet plotseling gegraven gaat worden. door Margreet van den Broek BURGH-HAAMSTEDE - De glaspanelen uit het voormalige gemeentehuis van Wester- schouwen keren komend voor jaar terug naar Burgh-Haam stede. Ze zullen dan op verzoek van de dorpsraad in dorpshuis De Schutse worden geplaatst. De panelen zullen in 2001 weer in de Westhoek te zien zijn, pre cies vijf tig jaar nadat ze in Hotel De Koster in Haamstede werden aangebracht.,Er zit dus wel een nostalgisch tintje aan", gaf dorpsaadslid J. van de Maas vrijdagavond aan tijdens de openbare vergadering van de dorpsraad. De glaspanelen liggen momen teel nog in stevige kisten veilig opgeslagen in het gemeentelijk archief in Nieuwerkerk. Het ge meentebestuur heeft een tijdje met de gedachte gespeeld de pa nelen een plek in het nieuwe raadhuis in Zierikzee te geven. Bij de dorpsraad en veel inwo ners van Burgh-Haamstede leefde echter de wens de bijzon dere glasplaten in een openbare ruimte in de Westhoek onder te brengen. Op de meer dan twee meter hoge panelen wordt volgens velen de legende van Westerschouwen uitgebeeld. Volgens de overle vering sprak een zeemeerman een vloek over het gebied uit toen zijn zeemeermin werd ont voerd door kwaadwillende vis sers. Op een derde paneel is het landschap van Westerschouwen te zien, met daarin geïntegreerd de Plompe Toren. De glasplaten werden in 1951 geplaatst in hotel De Koster. La ter kwamen ze in handen van de toenmalige gemeente Wester schouwen terecht, die ze onder bracht in het gemeentehuis. Toen dit na de gemeentelijke herindeling leeg kwam te staan, werden de panelen door de ge meente Schouwen-Duiveland tijdelijk in Nieuwerkerk onder gebracht. Glaslaag De bedoeling is nu dat de pane len worden ingelijst en daarna worden voorzien van een be schermende glaslaag. Vervol gens worden ze in de foyer van het dorpshuis of in de aangren zende grote zaal opgesteld. Een aannemer brengt binnen enkele weken een offerte uit waaruit moet blijken welke kosten één en ander met zich meebrengt. De gemeente Schouwen-Duive land zal deze voor haar rekening nemen. De dorpsraad gaat zelf ook investeren in dorpshuis De Schutse en de aanpalende bi bliotheek. Uit het budget Leef baarheid dat in 1999 en 2000 door de gemeente beschikbaar is gesteld, wordt 2500 gulden gestoken in nieuw meubilair voor de bibliotheek, en een evengroot bedrag gaat naar de inrichting van het dorpshuis. Voor de resterende 3000 gulden is nog geen bestemming vastge steld. De ouderensozen van zowel de kern Burgh als Haam stede hebben een aanvraag in gediend. Omdat aanvankelijk niet zeker was of de dorpsraad nog de beschikking had over het budget uit 1999 is nog niet be sloten of deze verzoeken kun nen worden gehonoreerd. Het bestuur zegde toe hier op korte termijn uitsluitsel over te bie den. GOES - De gemeente Goes is niet bereid, op welke wijze dan ook, mee te werken aan uitbrei ding van discocafé La Plaza aan de Grote Kade. Volgens het be drijf is uitbreiding echter nood zakelijk om de overlast voor de omgeving te kunnen beperken. Het discocafé had begin dit jaar bezwaar aangetekend tegen het voorontwerp van het bestem mingsplan voor het hart van de binnenstad. Omdat de gemeen te nachthoreca wil concentreren in het Koepoortgebied, is in het plan gekozen voor een uitsterf constructie voor de bestaande zaken, zoals La Plaza. Zij mo gen blijven zitten, maar als de zaak dichtgaat, mag er geen vergelijkbare onderneming voor in de plaats komen. zaterdag 25 november 2000 door Margreet van den Broek BRUINISSE - Het voormalig postkantoor in Bruinisse wordt mogelijk betrokken in de nieuwbouwplannen op de plek van het oude gemeentehuis. Ma kelaar M. Geense heeft zijn plannen voorgelegd aan wo ningcorporatie Zeeuwland die het pand sinds oktober verhuurt aan de stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland. Geense wil luxe seniorenappar tementen in Bruinisse bouwen. Hij heeft daarvoor het voorma lig gemeentehuis aangekocht, maar heeft ook zijn oog op het aangrenzende postkantoor la ten vallen. „Dat pand ligt eigen lijk als een éilandje in mijn grond. We hebben liever de be schikking over de hele locatie." De makelaar heeft dan ook con tact gezocht met Zeeuwland, dat nu de eigenaar is van het voormalig postkantoor. „Ze hebben een maand de tijd om te reageren op de concrete voor stellen die we hebben gedaan", aldus Geense. Vooralsnog ziet P. van Doorne, directeur van Zeeuwland, nog maar weinig voordelen van het voorstel van makelaar Geense. „Het plan grijpt nogal in op de omgeving en zou nadelige effec ten kunnen hebben. Dat moeten we eerst goed bestuderen." Bo vendien heeft de woningcorpo ratie het 'postkantoor' sinds kort verhuurd aan de stichting kinderopvang. „Die zit daar nu op een hele goede locatie, vooral vanwege de uitbreidingsmoge lijkheden." Noodoplossing De huurovereenkomst die Zeeuwland enkele maanden ge leden sloot met de stichting Kinderopvang was eigenlijk een noodoplossing. Het voornemen om de stichting per oktober on der te brengen in twee nieuw te bouwen seniorenwoningen werd deze zomer plotseling af geketst door de gemeente, van wege het geldende bestem mingsplan. Van Doorne verwacht niet dat de onderhandelingen met Geen se opnieuw tot onaangename verrassingen voor de stichting kinderopvang zullen leiden. „Wij zullen nooit voor oplossin gen kiezen die geen vergelijkba re of zelfs verbeterde situatie voor de kinderopvang in Brui nisse betekenen." De nieuw bouwplannen van Geense hebben in het verleden herhaal delijk geleid tot conflicten met de gemeente Schouwen-Duive land. Die gaf er aanvankelijk de voorkeur aan dat de locatie zou worden gebruikt voor de uit breiding van zorgcentrum In 't Opper. Na een juridische strijd heeft Geense het verpauperde ge meentehuis toch weten te be machtigen, en ontstond er een meningsverschil over het aantal woningen dat op die plek ge bouwd mag worden. De verhouding met de gemeente lijkt inmiddels flink opge klaard. „Als Geense met een goed stedenbouwkundig con cept komt, kijken we niet op en kele woningen teveel", aldus wethouder C. Veerhoek. Volgens hem komt het huidige ontwerp van Geense behoorlijk overeen met de afspraken die zijn ge maakt met de gemeente. „Be langrijkste is nu dat Zeeuwland en Geense tot een overeenkomst komen waarbij ook voor de kin deropvang een goede oplossing uit de bus rolt", aldus wethou der C. Veerhoek. Makelaar Geense wil op de plaats van het voormalige gemeentehuis in Bruinisse nieuwbouw realiseren. foto Marijke Folkertsma „0\\etf9*enC mod^esen w»9ets'vl M\beWe Giro 18181 Het NFGV heeft vele gratis infobrochures. Voor uzelf of iemand die u kent. Bel (030) 29711 97 of schrijf naar NFGV, postbus 5103, 3502 JC Utrecht. Zie ook Internet: www.nfgv.nl UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5, 1075 AH Amsterdam Dankzij de landelijke voorlichtingscampagnes weet u het als de beste. Alcohol biedt een gevaarlijke vergetelheid. Toch is de verlei. ding groot; bij problemen met relaties, in het gezin of op het werk. De gevolgen zijn ook bekend: verkeersdoden, kapotte huwelijken, vrouwenmishandeling, mislukte carrières, enz. Eigenlijk weet u reeds alles. Maar... MAAR: als u desondanks nu nog problemen met drank hebt, en uw omgeving steeds negatiever reageert, u zich isoleert... Vraag dan eens onze informatie! Jaarlijks gaan zo'n 6.200 chronisch zieke en gehandicapte vakantiegangers op pad met de Zonnebloem. Wat zo'n vakantie betekent, is vaak niet in woorden uit te drukken. leder jaar heeft de Zonnebloem daarom een groot aantal verpleegkundigen en ziekenverzorgenden nodig: vrijwilligers met pit die een week vrij willen maken om onze gasten een onvergetelijke vakantie te bezorgen. Ook verplegenden in het laatste deel van hun opleiding zijn welkom. Maakt u het ook in 2001 weer mogelijk? gfT "nu en dan over de rand?" Het UNESCO Centrum Nederland (UCN) vraagt financiële steun voor ontwikkelingsprojecten, onder meer in Bangladesh, Mozambique, Nicaragua, Ruanda en het Sahelgebied, die ijdragen aan de verbetering van het bestaan. Over de projecten en het Noodhulpfonds van de UNESCO ten behoeve van landen die getroffen zijn door natuurrampen of oorlogsgeweld geeft het UCN u gaarne inlichtingen. Helpt u mee? Meer informatie? Bel: (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 70