Wie klaagt doet maar niet mee PZC Aftrap voor Soccertoernooi V oetbalverenigingen uit Middelburg gaan wellicht toch fuseren Zeeuwse bekersuccessen zeldzaam Bekertoernooi voor veel voetbalclubs hinderlijk tussendoortje Rogge tevreden over vorderingen Spelen Athene De Jong bestal ploeggenoot uitslagen Schmitt beste op de schans Carlos de Jonge vertrekt bij Wolfaartsdijk agenda sbw zaterdag 25 november 2000 van onze sportredactie VLISSINGEN - De Zeeuwse voetbalclubs zijn de laatste tien jaar niet erg succesvol ge weest in het bekertoernooi. Hoek was een aantal keren dichtbij de eindzege, maar de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser verloor telkens (vier keer in to- taal) de finale. Alleen in de ja ren tachtig waren er triomfen. Vorig seizoen en het jaar daar voor stond Iloek in de finale van de districtsbeker, maar zo wel OJC uit Rosmalen als Ge- mert was te sterk voor de Zeeu wen. Daarvoor struikelde de hoofdklasser ook al twee keer in de eindstrijd, tegen Halste ren en BW Verachtert. Hoek, de cupfighter van de laatste jaren, greep wel eerder de hoofdprijs. Onder leiding van Jan Dooms werd Geldrop in 1985 verslagen in de wed strijd tussen de bekerwinnaars van zaterdag en zondag, die toen nog gescheiden speelden. Arnemuiden, nu actief in de za terdag tweede klasse, won de zaterdagbeker in 1980. Vlissin- gen zegevierde zes jaar later in de zondagbekerstrijd. Bres- kens speelde één keer een lan delijke finale. Die wedstrijd te gen het Friese Drachtster Boys ging om de nationale amateur beker. De Zeeuws-Vlaamse winnaar van de zondagcup verloor die wedstrijd in 1984 van de zater dagkampioen. door Jasper van der Bliek VLISSINGEN - De districtsbe ker in het voetbal is: derby's tus sen ploegen die niet in dezelfde klasse spelen. De krachtmeting tussen zaterdag en zondag. Voor veel elftallen een veredeld en soms hinderlijk oefentoernooi. Voor besturen een bron van er gernis. Voor de planners van de KNVB een wiskundig vraag stuk. Een essentieel onderdeel van een voetbalseizoen. Dit weekeinde is het weer zover. In de derde ronde van het beker toernooi staan vandaag (zater dag) en morgen weer heel wat derby's gepland en zoals altijd is het enthousiasme voor die wed strijden bij de betrokkenen lauw. Geen kaarten of blessures oplopen is de boodschap die een trainer zijn spelers voor een be kerduel meegeeft. Dan pas goed spelen. In de loop der jaren hebben be kerwedstrijden bij verschillen de Zeeuwse clubs voor gefronste wenkbrauwen gezorgd. Zo hoorde het Schouwse WIK'57 in januari van dit jaar pas op woensdagavond dat het zater dags in actie diende te komen. Tegenstander Bruse Boys moest voor de onverwachte partij een uitje in Brabant afzeggen. Een ander voorbeeld dat iedere ron de terugkeert is dat zondag clubs sinds de afschaffing van de afzonderlijke zaterdag- en zondagbeker bijna altijd op za terdag moeten spelen. Een elftal op de been krijgen is dan vaak moeilijk. Amstel Cup En zo kunnen voetbalploegen nog veel meer voorbeelden ople pelen, zeker die teams die wel eens ver zijn gekomen. Op die momenten zit de competitie ATHENE - Jacques Rogge is te vreden over de voorbereidingen van Athene voor de Olympische Spelen in 2004. Het zaakgelas tigde bestuurslid van het Inter nationaal Olympisch Comité heeft dit donderdag gezegd na een ontmoeting met de Griekse minister-president Kostas Si- mitis. De Coördinatie Commissie van het IOC, die onder leiding staat van Rogge, brengt een werkbe zoek van drie dagen aan Athene. ,,Ik ben blij dat de Griekse rege ring zich met de organisatie is gaan bemoeien", aldus Rogge. De' Grieken kregen eerder dit jaar een ernstige waarschuwing van het IOC omdat ze de voorbe reidingen op de Spelen lieten versloffen. Voorzitter Juan An tonio Samaranch dreigde Athe ne de Spelen te ontnemen en elders onder te brengen. Het or ganisatiecomité Athoc 2004 be noemde toen Gianna Angelop- oulos als voorzitter. Zij was de vrouw die als aanvoerster van het biedcomité de Spelen van 2004 binnensleepte. Veiligheid Rogge kreeg donderdag de be vestiging van vervroegde dead lines. In januari 2004 zal alles klaar zijn en niet, zoals de plan ning eerder luidde, in mei. Het IOC buigt zich deze week over 47 problematische onderdelen van de organisatie. Een daarvan is de veiligheid. Het veiligheids plan is eerder opgepakt nadat in juni een Britse diplomaat in Athene de dood vond bij een aanslag door de guerillabewe- ging '17 november'. Giannis Georgakopoulos, hoog ste politiebeambte in Grieken land, heeft zijn veiligheidsplan al klaar. Hij kreeg assistentie van de verantwoordelijken bij de Spelen van Barcelona en Sydney. Staatsbezoeken ,,We weten wat we moeten doen", zei de politiechef. „We hebben ook ervaring met grote evenementen en staatsbezoe ken, onder meer van de Ameri kaanse president Clinton." Bo vendien krijgt hij binnenkort steun uit Sydney. De Australi sche organisatie zal Athene ad viseren. De terreurgroep 17 november heeft sinds 1973 22 dodelijke aanslagen gepleegd. Georgak opoulos sprak donderdag de hoop uit voor de Olympische Spelen van 2004 die dreiging te kunnen uitbannen. „De Griekse regering is vastbesloten de ter reur te bestrijden." RTR/DP'A vaak in een beslissend stadium en komt het bekertoernooi on gelegen. De nieuwe opzet wordt nu sinds 1996 gehanteerd. Alle ploegen uit een district samen in één toernooi. Voor Zuid I betekende dat dit seizoen ruim zeshonderd teams, verdeeld over 150 poules. Voor de uiteindelijke winnaar ligt deelname aan cle landelijke Amstel Cup in het verschiet. Momenteel zijn er van die zes honderd clubs nog 154 over, en voor de winterstop moet dat aantal terug naar 39, omdat de vierde ronde over twee weken wordt gespeeld. Wie de finale haalt speelt alles bij elkaar, in clusief poulewedstrijden, twaalf keer. De meningen over het toernooi lopen sterk uiteen. Ko Stoutjesdijk, trainer van zondag-derdeklasser Goes: door Peter van Kouteren PHILIPPINE - Het was welis waar een geintje, maar wel teke nend voor de rivaliteit tussen de twee hoogst spelende Zeeuws- Vlaamse voetbalclubs. De oe- fenmeesters Angelo Nijskens en Paul Telussa vertegenwoordig den gisteren tijdens de loting van het Soccertoernooi Hoek en Terneuzen en namen verbaal een voorschotje op het evene ment. „Wij zijn een zondagclub en moeten steeds op zaterdag spe len Dat betekent smeken en bidden bij de bazen van spelers die op zaterdag werken, of ze wat eerder wegmogen, zodat ze mee kunnen doen. Ik snap dat het niet makkelijk is om het ie dereen naar de zin te maken, maar zaterdagclubs worden heel erg bevoordeeld. Goed, nu heeft de KNVB toestemming ge geven om 's avonds te spelen, maar dat kan in deze tijd van het jaar niet, omdat het donker is." „Kijk, de beker is soms best aar-, dig. Je komt tegen ploegen uit de buurt, zoals nu Kapelle. Dat spreekt best aan. Maar de com petitie gaat voor. We moeten zorgen dat er niemand gebles seerd raakt of kaarten oploopt. Het is misschien een idee om de kaarten in de competitie en de „Mijn kaartje hangt hoger", zei Nijskens met een knipoog naai de Terneuzen-trainer. „Dat in teresseert me niks", antwoordde Telussa gevat. „Op zes januari is het toch andersom." Om misverstanden te voorko men: Terneuzen en Hoek wer den tijdens de loting in Philippi ne niet aan elkaar gekoppeld. Beide ploegen zijn met Terneu- zense Boys, AZVV, HVV'24, Zaamslag en Philippine recht streeks geplaatst voor de eind- beker van elkaar te scheiden. Dan worden de wedstrijden fel ler. Ook vind ik dat de KNVB de clubs meer moet betrekken in het hele proces van plannen en loten. Niet alle clubs natuurlijk, maar een soort ondernemings raad die de belangen van de teams behartigt. Nu wordt er gemeld wanneer en waar je moet spelen, en dat is het. Ver zal Goes trouwens nooit komen, dat kunnen in Zeeland alleen Kloe- tinge en Hoek." Doordeweeks Piet van de-Vlies, voorzitter za terdag tweedeklasser Tholense Boys: „Ik vind ook dat clubs meer te zeggen moeten hebben rond de beker. Twee jaar gele den kwamen wij behoorlijk ver en werden wedstrijden op door deweekse avonden gepland ronde, die 6 januari wordt afge werkt. Bij dat zevental voegen zich de beste negen teams van de voorronde, die zaterdag 30 de cember in Sas van Gent wordt gespeeld. ■Voor de voorronde werd wel een loting verricht. In drie poules van vijf wordt een halve compe titie afgewerkt. De beste drie van elke poule gaan door naar de finaleronde en worden inge loot bij de zeven geplaatste teams. De eindronde begint met zonder dat we dat van tevoren wisten. Je krijgt de loting thuis gestuurd en daar moet je het mee doen. En dan is het maar te hopen dat alle spelers kunnen." „Plet is wel zo, dat het leuk is om verte komen en tegen hoger spe lende teams te voetballen. Maar van een nederlaag in de beker ligt bij ons niemand wakker. Za terdag (vandaag) spelen we in Dinteloord tegen Divo. Daar zal de trainer niet zij n sterkste team naartoe sturen. Er is één voor deel: als er'in een weekeinde een bekerduel is, hoeft het bestuur geen tegenstander voor een vriendschappelijke wedstrijd te regelen." Jack van Eijck, hoofd wed- strijdzaken KNVB, district Zuid I: „Ik ken de klachten niet dat clubs kaarten en blessures vrezen. Niemand heeft daar bij vier poules van vier ploegen. Van de zeven geplaatste clubs ontlopen Hoek, Terneuzen, Ter- neuzense Boys en Philippine el kaar in eerste instantie, omdat die ploegen als reekshoofd de loting ingaan. Het resultaat van de loting voor de voorronde. Poule 1: Sluiskil, Groe- de, Aardenburg, Oostburg en Corn Boys. Poule 2: Cadzand, Graauw, Hoofdplaat, Vogelioaarde en Bres- kens. Poule 3: IJzendijke, Axel, Spui, RIA Westdorpe en Biervliet. mij over geklaagd. Dat zondag clubs zich benadeeld voelen is bij ons bekend, maar zaterdag clubs op zondag laten spelen kan nu eenmaal niet. Na de reor ganisatie van het toernooi in 1996 is landelijk besloten tot één beker per district en aan die regels moet iedereen zich hou den. Ik signaleer op dit moment geen grote problemen. Als ons beleid clubs niet aanstaat, doen ze maar niet mee. De beker is vrijwillig, een vereniging be taalt daar inschrijfgeld voor. Niemand moet meedoen." Onderhandelen Wat de inspraak van teams in de besluitvorming betreft: „Het gaat echt te ver om voor iedere wedstrijd met de verenigingen te onderhandelen, dat kan sim pelweg niet. Loten gebeurt eerst regionaal. We kijken welke clubs het makkelijkst tegen el kaar kunnen spelen. Later in het toernooi is het natuurlijk niet te vermij dendat de afstanden gro ter worden, maar dat proberen we eerst te voorkomen. Boven dien is het voor de deelnemers oofc leuker om tegenstanders uit de buurt te krijgen." Sjaak de Kooning, tot vorig jaar organisator Borsele Sloepoort Cup: „Door de groei van de be ker, moesten wij ons oefentoer nooi noodgedwongen eerder in de voorbereiding plannen. Twee jaar geleden kregen we heel laat te horen dat op de zaterdag van de Borsele Sloepoort Cup ineens voor de beker werd gespeeld. Het heeft toen enorm veel moei te gekost om het toernooi nog door te laten gaan. Uiteindelijk konden de meeste deelnemers hun wedstrijden nog verzetten. Voor mij is de waarde van de Borsele Sloepoort Cup gedaald door de uitbreiding van het be kertoernooi." HEERLEN - Persoonlijke problemen en een stupide blunder hebben geleid tot de val van een van de meest ervaren voetballers in de eerste divisie. Gedre ven door geldnood ging MW-aanvoerder Jerry de Jong enkele dagen gele den zwaar over de schreef door de portefeuille van ploeggenoot Emerson te stelen. Toen de ex-international vervolgens drie keer de verkeerde pincode in toetste, viel hij door de mand. De bank meldde de fraude aan de Limburgse clubdie de Eindhovenaar per direct op de keien zet te. Waarom juist De Jong, toch een van de best be taalde spelers van MW, zich verlaagde tot een or dinaire kleedkamerroof blijft vooralsnog voer voor speculaties. Er zin gen geruchten over gok schulden rond, maar nie mand wil dat bevestigen. Van de voormalige PSV'er ontbreekt sinds zijn ont slag, dinsdag na de trai ning, elk spoor. Terwijl iedereen in Maas tricht zich afvroeg wie de nieuwe hoofdtrainer zou worden, hield algemeen directeur Ron Weyzen zich in het diepste geheim met iets heel anders bezig: de melding van spits Emerson dat enkele waar devolle pasjes en 1500 gulden uit zijn beurs wa ren verdwenen. Weyzen kreeg bij het uit spitten onverwacht hulp van een nabijgelegen bank, waar De Jong het pinpasje van zijn ploeg- makker probeerde te ver zilveren. Het hoofd van het SNS-iïliaal, wiens zoon in de MW-jeugd speelt, bezorgde de Maas trichtse club videobanden waarop duidelijk te zien is dat De Jong drie keer de verkeerde code intypt. Toen het pasje werd inge slikt, stapte hij naar bin nen om het kleinood terug te eisen. De Jong deed zich daarbij voor als teamge noot Emerson, maar werd onmiddellijk herkend door de employee. Die bracht de zaak vervolgens aan het rollen. door Koen de Vries MIDDELBURG - De fusie tus sen de Middelburgse voetbal clubs Middelburg en Zeelandia gaat wellicht toch door. Op 29 september sprak de meerder heid van de leden van Zeelandia zich uit tegen een fusie, maar het heeft er alle schijn van dat velen van hen zich hebben be dacht. Kort geleden nam een groep le den van Zeelandia het initiatief om de fusie met Middelburg op nieuw in stemming te brengen. Onder hen bevinden zich ook le den die op 29 september tegen stemden. De groep probeert op korte termijn leden te overtui gen van de noodzaak van een fu sie met Middelburg. De leden van Middelburg waren op 29 september in grote meerderheid voor een samengaan. „Ik bespeur een kentering in het denken", stelt Zeelandia-voor- zitter Wim Vermeule, die vorige week tijdens de algemen leden vergadering tot erelid van zijn club werd benoemd. „Veel men sen komen erachter dat de club er veel minder goed voorstaat dan gedacht. Het zijn veelal mensen die tegen een fusie stemden omdat ze er niet voor waren. Ze kenden de getallen en de achtergronden niet. Hun ogen zijn nu opengegaan." Extra Op de algemene ledenvergade ring van vorige week verzocht de groep een extra algemene le denvergadering te houden, met als enige agendapunt de fusie. Omdat zij voldoende handteke ningen bij dit verzoek konden overleggen, kon het bestuur niet anders dan deze vergadering uitschrijven. De bijeenkomst staat op 11 december gepland. Het fusievoorstel mag dan ook in stemming worden gebracht. De bestuursleden van Zeelan dia staan overigens zeer positief tegenover het initiatief. Ze wil len hun aankondiging dat ze aan het begin van de komende zomer aftreden zelfs intrekken, wanneer het fusievoorstel als nog wordt aangenomen. „Als je op een slecht besluit durft terug te komen, moet je daar blij mee zijn. We willen dat als bestuur Paardensport Maastricht. JIM. Springconcours op tijd: 1. Lejeune (Bel) Nabab de Reve 0-61,03, 2. Cleeren (Bel) Irnstein 0-61,25, 3. Mad- den-Patton (VSt) Judgement 0-61,31, 4. Eras (Ned) Collezione Cesaro La Perla 0- 63,64, 5. Van Dïjck (Bel) Othello 0-65,21; 9. Ben Schröder/Jewel's Ivory 4-66,18, 10. Schellekens/Stapp's Hollywood 4- 66,95, 11. Bril/Kor II 4-67,34. Springcon cours op tijd: 1Howard (VSt) Juventa 0- 54,71, 2. Garofalo (VSt) Aphnee 0-55,97, 3. Goodman (VSt) Lambado 0-57,63, 4. Kurten (Ier) 0-58,47, 5. Helena Wein- berg/Silwa Wapiti 0-59,11; 10. Hendrix/RBG Jupiter 0-71,74,11. Van der Schans/Broere Goldenbridge 0-73,69. Skiën Aspen. Wereldbeker vrouwen. Super G, eerste wedstrijd: 1. Dorfmeister (Oos) 1.21,01, 2. Cavagnoud (Fra) 1.21,30, 3. Rey-Bellet (Zwi) 1.21,31, 4. Ertl (Dui) 1.21,44, 5. Montillet (Fra) 1.21,51, 6. Su- chet (Fra) 1.21,57, 8. Götschl (Oos) 1.21,74. Stand WB algemeen na vier wedstrijden: 1. Ertl 266 punten, 2. Dorf meister 186, 3. Cavagnoud 144. Kuopio. WB schansspringen. Eerste wedstrijd: 1. Schmitt (Dui) 244,2 punten (128+118,5 m), 2. Hannawald (Dui) 222,2 (120+116,5), 3. Wildhölzl (Oos) 213,8(116 117,5), 4. Hautamaki (Fin) 213,4 (109 121,5), 5. Ingebrigtsen (Noo) 210,6 (115,5+116,5), 6. Lindström (Fin) 210,3 (118,5+110). Sportprijsvragen Lucky Day van vrijdag 24 november: 2-5 -7-10-11-19-21-22-23-27-37-41-43- 48-50-63-64-65-77-79. (onder voorbehoud) Toto 47A. Eerste prijs: 1 winnaar, bruto 4.644,30; tweede prijs: 8 winnaars, elk 387,00; derde prijs: 94 winnaars, elk 82,30. Tafeltennis Umea. Zweedse Open. Mannen enkel, tweede ronde: Iseki (Jap) - Heister (Ned) 21-11,21-19, 18-21,21-17. Mannen dubbel, tweede ronde: Heister- /Schlager (Ned/Oos) - Kiho/Yuzawa (Jap) 21-12 21-18. Heister/Schlager naar kwartfinales. Tennis Brighton. Mannen, 975.000 gulden. Kwartfinales: Henman (Eng/1) - Wood ruff (VSt) w.o., Lee (ZKo) - Furlan (Ita) 6-1 6-3, Hrbaty (Slw/2) - Sanguinettï (lta/7) 6- 26-1. Stockholm. Mannen, 2 miljoen gulden. Kwartfinales: Norman (Zwe/1) - Schal ken (Ned/8) 6-7 7-5 7-6, Grosjean (Fra/6) - Schüttler (Dui) 6-1 5-7 7-6, Johansson (Zwe) - Björkman (Zwe) 6-7 7-6 7-5. Brest. Challenger mannen, 250.000 gul den. Tweede ronde: Kratochvil (Zwi) - Kempes (Ned) 7-6 6-2. KUOPIO - Martin Schmitt heeft vrijdag in Kuopio de eerste we reldbekerwedstrijd in het schansspringen op zijn naam gebracht. De tweevoudig we reldkampioen uit het Duitse Furtwangen maakte sprongen van 128 en 118,5 meter. Hij had 22 punten voorsprong op zijn landgenoot en wereld kampioen skivliegen Sven Han nawald. De derde plaats was voor de Oostenrijker Andreas Wildhölzl. SID graag honoreren", aldus Ver-'- meule. Het bestuur van Middelburg- staat nog steeds positief tegen- over een samengaan met Zee- landia. Omdat de club nog weinig stappen heeft gezet om-' alleen verder te gaan, is een fu--' sie nog steeds realiseerbaar. Ook' de gemeente Middelburg zal beide clubs weinig in de weg leggen. De aanleg van het nieuwe sport-' complex komt weliswaar dicht bij. maar de bouwplannen kunnen nog steeds worden aam' - gepast. Rivaldo, Zidane en Figo genomineerd ZÜRICH - Luis Figo (Real Ma drid), Rivaldo (Barcelona) en Zinedine Zidane (Juventus) zijn door de FIFA genomineerd voor de verkiezing van w'ereldvoet- baller van het jaar. De uitslag van de verkiezing is tijdens een groot gala op 11 december in Rome. Vorig jaar werd Rivaldo uitge- roepen tot beste speler van het1 jaar. Het jaar daarvoor was Zi dane de gelukkige. Luis Figo geldt echter als de onbetwiste favoriet voor de prij s in 2 0 0 0 Als ploeg van het jaar staat Ne+ derland al vast door de Fifa-' ranking. Nigeria krijgt de titel van snelste stijger op die lijst.'- De Fair Playprijs is voor aam voerder Luca Radebe van hef Zuid-Afrikaanse elftal. De spe- Ier van Leeds zet zich in voor ontheemde kinderen in zijn ge- boorteland en voert strijd tegen racisme op de voetbalvelden. 1 DPA VLISSINGEN - Voetbaltrainer Carlos de Jonge vertrekt aan het eind van dit seizoen bij - Wolfaartsdijk. Hij heeft de za terdagclub drie seizoenen ge-; diend en behaalde onder meeï twee periodetitels. Voetbal België. Competitie: Standard Luik - RC Genk 2-1. Stand aan kop: Brugge 13-39, Anderlecht 13-33, Standard 14-30, Char-. - leroi 13-24. Duitsland. Competitie: Schalke'04 - Bo-' chum 2-1. Stand aan kop: Schalke'04 14- 27, Leverkusen 13-25, Hertha BSC 13-24, Bayern M. 13-22. Turkije. Competitie: T rabzon - Ankaragu- cu 2-2. Volleybal Antwerpen. CEV Cup mannen, toernooi tweede ronde. Cadenz/Nesselande (Ned - Chênois Genève (Zwi) 3-1 (25-22 25-20 17-25 25-18). Yaroslav (Rus). CEV Cup, mannen, twee de ronde. Alcorn Capelle (Ned) - Dukla Li- berec (Tsj) 3-2 (25-21 21-25 23-25 25-19 15-12). Amstelveen. CEV Cup vrouwen, tweede' ronde: AMVJ (Ned) - OK Breza (Bos) 3-0 (25-1425-10 25-18). Ommen. CEV Cup vrouwen, tweede ron de: Pelgrim-Volco (Ned) - ATSE Graz (Oos) 3-0 (25-18 25-12 25-11). Waterpolo Napels. Europa Cup I mannen. Eerste speeldag: Ferencvaros (Hon) - AZC Al phen 6-3 (4-11-2 0-01-0), Posipilo Napolr-, (Ita) - Novaki (Slw) 12-3. Ede. Europa Cup II mannen: SC Kreuzlin- gen (Zwi) - Tivoli Olimpija (Slv) 6-11. Po- lar Bears (Ned) - RN Florentia (Ita) 5-20(0- 5 1-5 1-7 3-3); Polar Bears uitgeschakeld. Zaalhandbal Legnica. Oefenwedstrijd vrouwen: Po len - Nederland 23-26 (11-16). Topscoor sters Nederland: Assink 7, Van der Wis sel 5. Zaalvoetbal Guatemala City. WK zaalvoetbal. Groep B: Nederland - Thailand 6-1 (2-0). 13. Tjaden 1-0, 19..Leatemia 2-0, 27. LeL" tinck 3-0,29. Polsak 3-129. Talha 4-1,321 Biloro 5-1, 34. Lettinck6-1. Egypte - Uruguay 4-2 (2-0. Eindstand: 1. Nederland 3-9, 2. Egypte 3-6, 3. Uruguay 3-3,4. Thailand 3-0, Nederland in kwartfinales ingedeeld bij Portugal, Kroatië en Spanje. Groep A:Guatemala-Brazilië2-29(0-12), 1 Portugal - Kazachstan 6-2 (3-0). Eind- stand: 1. Brazilië 3-9, 2. Portugal 3-6, 3. Guetemala 3-3,4 Kazachstan 3-0. Groep C: Kroatië - Costa Rica 4-1 (2-0), Rusland-Australië 10-1 (4-1) Eindstand: 1. Rusland 3-9,2. Kroatië 3-6,3. Costa Ri-' ca 3-3,4. Australië 3-0. Groep D: Argentinië - Spanje 0-3 (0-0),; Iran - Cuba 3-0 (2-0). Eindstand: 1Spanjer 3-9,2. Argentinië 3-6. 3. Iran 3-3,4. Cuba*. 3-0. zaterdagL H Turnen Dordrecht. Clubteamwedstrijden in dis cipline springen van KNGU. Deelname van Forza Gymnastica uit Goes met man- neteam en MTV'69 uit Middelburg met vrouwenteam. De wedstrijd wordt ge houden in sporthal Sterrenburg (10.00 uur). Voetbal Vriendschappelijk. Serooskerke-SKN- WK. Aanvang 14.30 uur. zondag Rugby Competitie: Tovaal-Rhino's (Schenge, Goes). Aanvang 14.00 uur. Oemoeme- noe-Hookers (Voorborch, Middelburg). Aanvang 14.30 uur. Hoek-trainer Angelo Nijskens, organisator Jan-Piet Schoonakker en Terneuzen-trainer Paul Telussa (van links naar rechts) tijdens de lo ting voor het Soccertoernooi. foto Charles Strijd (Advertentie) De leukste St. Nicolaasgeschenken koopt u europaJuin op onze inspirerende interieur- en kerstmarkt 's-Heer Hendrikskinderen, 0113-215395 Vlissingen-aanvoerder Ruud Cornelis kreeg in 1986 de beker van de KNVB-bestuurders Joop Jansens en Loet Haverman. De Walcherse club won op 15 juni de finale van BW Den Bosch: na 1-1 in de reguliere speeltijd was Vlissingen beter in de strafschoppenserie. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 66