Van Lith haalt opgelucht adem Provincie hoeft organisaties niet langer nee te verkopen Mobiele hint voor de Sint. Darters Arrows terug aan de top Fraaie winst voor schakers Zierikzee Magito houdt het voor gezien bij Hoek Verrassende remises van Hoekman en Chub bij NK dammen uitslagen Zaalvoetballers boeken zege Nieuwe zege squashteam Sluiter snel langs Lisnard in Brighton Nationale titel Van Aarsten agenda f 98,-* Primafoon s28 woensdag 22 november 2000 door Eldridge Pentury HOEK - Danny Magito is met onmiddellijke ingang vertrok ken bij Hoek. De 29-jarige ver dediger kan door een veran derde werksituatie niet meer op zaterdag voetballen. Magito, die heftruckchaffeur is, is met zijn werkgever over eengekomen dat hij ook op za terdag werkzaamheden zal verrichten. „Ik heb de dingen tegen elkaar afgewogen. En heb uiteindelijk voor mijn werk gekozen", legt Magito uit. Het feit dat hij dit seizoen geen basisspeler is geweest bij hoofdklasser Hoek heeft daar bij meegespeeld. Magito miste door een schorsing een groot aantal wedstrijden en kampte ook met een ontsteking aan zijn schildklier. „Afgelopen za terdag mocht ik meedoen tegen Spakenburg maar dat kwam natuurlijk door de schorsing van Franky Standaert. Het is geen onbekend verhaal meer dat ik de laatste maanden het plezier miste bij Hoek. Dat heeft het besluit wel gemakke lijker voor me gemaakt." Een terugkeer naar zondag eersteklasser Temeuzen is mo gelijk maar Magito ontkent dat de overgang al in kannen en kruiken is. „Niets is uitgeslo ten. Wel staat het vast dat ik wil blijven voetballen. Ik ben nog maar 29 en fanatiek genoeg. Misschien dat ik weer in België aan de slag ga. Ik laat het alle maal maar over me heen ko men." Hoek-trainer Angelo Nijskens vindt het jammer dat Magito is gestopt. „Danny kwam vorig jaar over van Tex'neuzen omdat hij de zondag vrij wilde hou den. Nu geeft hij de zaterdag op om te gaan werken. Dat vind ik spijtig. Tegen Spakenburg vond ik 'm sterk spelen. Als hi] die lijn had doorgetrokken, had ik 'm zeker vaker opge steld." Door het vertrek van Magito zit Hoek dun in zijn verdedigers. Eerder hield Mustafa Hauari het al voor gezien. Nijskens: „Als iedereen fit blijft, is er geen probleem maar we heb ben nog een lange weg te gaan. We gaan op zoek naar verster kingen maar of we iets vinden, .is de vraag." door Arjan Smilde ZOUTELANDE - Met een zucht van verlichting ging Karen van Lith op de bank zitten in het Beach Hotel. Ze had net een snelle analyse gemaakt van de partij Hoekman-Wanders en tot haar vreugde zag Van Lith dat er niet meer dan een remise in zat voor haar concurrente Hoek man. „Dit is een droomuitslag voor mij", lachte ze uitbundig. Zelf won de Brabantse damster met 2-0 van Doumesh en Tanja Chub, een andere concurrente, kwam ook niet verder dan een remise tegen de Zeeuwse Da- niëlla de Vos. Van Lith lijkt met nog één ronde te gaan de natio nale titel niet meer te kunnen ontgaan. „Van tevoren had ik niet kunnen bedenken dat Hoekman en Chub steken zouden laten val len in de achtste ronde", zei Van Lith gistermiddag. „Er valt nu een grote druk van mij af, want ik moet nu niet meer per se de laatste ronde winnen om Neder lands kampioen te worden. Hoekman en Chub moeten dat wel, dus de druk ligt bij hen. Voor mij is het alleen zaak om geconcentreerd de laatste partij tegen Chub te spelen." Die concentratie was zeker aan wezig bij de elfvoudige Neder lands kampioene in de belang rijke partij tegen Doumesh. Waar een aantal speelsters de tijd namen om de andere partij en te bekijken, bleef Van Lith rustig achter haar tafel zitten. „Dat geloop leidt me af en ik heb er niets aan. Ik heb me alleen ge concentreerd op mijn eigen par- van onze sportredactie VLISSINGEN - Arrows is terug aan de top van de Zeeuwse dartscompetitie. De ploeg ver sloeg het laaggeklasseerde De Basken met de maximale score (0-13) en klom daardoor naar de tweede plaats in de eredivisie. Triple Players, dat Flightstones met 1-12 versloeg, werd terug gewezen naar de derde plek. Koploper DTP was vrij. Tussen het leidende trio en Red Lions, de nummer vier, gaapt een groot gat. Het team uit IJ- zendijke, vorig jaar nog kampi oen, redde het ditmaal niet te gen Scumbags: 8-5. Arrows 2, de laatste weken bezig aan een sterke serie, ging thuis onderuit tegen De Trap: 5-8. tij. Het doel voor vandaag was winnen en dan heb ik niets aan informatie over hoe mijn tegen standers ervoor staan." Het duel tegen de nummer vijf van het klassement, de voorma lig Letse Doumesh, verliep vrij eenvoudig voor de met wit spe lende Van Lith. „Het was een te mooie opstelling om te verlie zen. Bovendien was mijn ope ning goed, zodat ik vanaf het be gin het gevoel had dat ik deze partij ging winnen." Na bijna vier uur spelen sloot Van Lith als eerste speelster haar partij af en nam de gefluisterde felicita ties van arbiter Boot in ont vangst. Discussie Terwijl de andere deelneemsters nog peinzend over hun dambor den waren gebogen, bekeek Karen van Lith met een aantal kenners de stelling van Nina Hoekman. De ontstane discus sie over mogelijke oplossingen werd de kop ingedrukt door een verrassende zet van Erna Wan ders, de tegenstander van Hoek- man-Jankovskaja. „Oef, wat een slimmerd", merkte de num mer drie van de wereld op. Ver der dan een remise kon vice-we reldkampioene Hoekman niet komen en met een glimlach nam Van Lith de felicitaties in ont vangst. Bovendien kreeg Van Lith steun uit niet geheel onverwachte hoek: Daniëlla de Vos bood Tan- ja Chub fel tegenstand, waar door de ex-Oekraïnse ook niet verder kwam dan een remise. Al eerder bewees De Vos Karen van Lith een dienst door in de eerste ronde een punt af te snoepen van In de eerste divisie stond er op nieuw geen maat op lijstaan voerder The Duke. EMM werd met een 12-1-nederlaag naar huis gestuurd. Kantaria behield de tweede plaats door de reser ves van Gompy met 8-5 te ver slaan. Nummer drie Tramzicht herstelde zich van de nederlaag van vorige week tegen Gompy 2. De ploeg won met 8-5 van mid denmoter Mad House. Het tweede team van DT Tref punt passeerde het eerste team van de club in de tweede divisie. Trefpunt 2 verpletterde Walk Inn 3 met 13-0, terwijl Trefpunt 1 met 8-5 verloor van het even eens hooggeplaatste Hart van Middelburg. In de derde divisie lijkt het kampioenschap van het ongenaakbare Yip Plaza slechts een kwestie van tijd. Hoekman. De Vos: „Ik speel hier natuurlijk voor mijn eigen kan sen, maar tot nog toe heeft Van Lith steeds van mij kunnen pro fiteren. Over het algemeen ben ik niet echt tevreden over het toernooi. Ik begon natuurlijk goed, maar ik heb een aantal partijen te simpel weggegeven. In de laatste twee partijen her stelde ik me redelijk, waardoor ik voor mezelf heb bewezen dat ik het niveau aan kan." Zowel De Vos als Van Lith is het er over eens dat het peil tijdens het Nederlands kampioenschap buitengewoon hoogis. Van Lith: „Vooral de deelname van de voormalig Sovjet-speelsters zo als Chub en Hoekman heeft er voor gezorgd dat het niveau flink omhoog is gegaan. Ik ben er drie jaar uit geweest en daar door moest ik flink aanpoten om weer mee te kunnen met de an dere speelsters." Pauze Tot en met 1996 domineerde Ka ren van Lith het dammen in Ne derland, maar liefst elf keer achter elkaar sleepte ze de titel binnen. De geboorte van twee zoons zorgde voor een pauze in haar carrière. „Ik deed de laat ste paar jaar niet veel meer. Ik had andere dingen aan mijn hoofd. Telkens als ik aan een toernooi deelnam, was ik met mijn gedachte bij mijn kinde ren. Pas de laatste tijd heb ik me weer volledig kunnen concen treren op het dammen. Vanaf ju ni ben ik met dit NK bezig en niet zonder resultaat naar nu blijkt." Vandaag valt de definitieve be slissing bij het NK dammen. Op de laatste dag van het toernooi in Zoutelande neemt Van Lith het op tegen haar directe con currente Tanja Chub. Alleen verlies kan haar nog van een overwinning afhouden. En de Brabantse Van Lith is zelfverze kerd over haar kans om na vier jaar weer Nederlands kampioe ne te worden. „Ik zeg het nog maals: bij mij is de spanning er af. Met twee punten voorsprong op Hoekman en Chub heb ik ge noeg aan een remise, terwijl zij moeten winnen om nog een kans te maken. Ik heb het zelden meegemaakt dat het tot de laat ste dag zo spannend is gebleven. Dat zegt heel wat over het ni veau hier in Nederland. van onze sportredactie ZIERIKZEE - In de derde ronde van de Zeeuwse schaakcompe titie behaalde Zierikzee een fraaie zege. Souburg 3, de num mer vier op de ranglijst, werd met 6,5-1,5 verslagen. Winst was er voor Hans Aangeenbrug en van Arend Bandsma. Jan Verduijn den Boer verloor zijn partij, terwijl Aat Brakel gen'oegen moest ne men met remise. Brakel speelde met zwart tegen Ben Mulder de Slavische Pirc-verdediging. Mulder behaalde in de opening een licht voordeel, hetgeen hij tot ver in het middenspel vast kon houden. In het eind van het middenspel deed wit echter een iets mindere zet en kon zwart het initiatief overnemen. Wit wist door eeu wig schaak een remise af te dwingen. Aangeenbrug-Basters 1-0, Krijger- Van der Klooster 1-0, Van der Veken- Franse 1-0, Jukkenekke-Van Ge- mert 1-0, Brakel-Mulder 0,5-0,5, Bandsma-Rouw 1-0, Verduijn den Boer-Hekhuis 0-1, Van der Made- Broekhoven 1-0. In de ZSB-competitie klasse 2 Noord werd de eerste ronde ge speeld. In deze klasse wordt met vijftallen gespeeld. Zierikzee 2 speelde tegen Zierikzee 3. Het werd een spannende strijd. Ar jan van Wijngaarden van het derde team versloeg Cees Pol derman. Zowel Sven Tillema te gen JohanHoogstrate als André Tillema tegen Leo Oosters speelde remise. Henny de Jonge wist ternauwernood aan eeuwig schaak van Pieter Klootwijk te ontsnappen. Hierdoor kwam er een tussenstand van 2-2 op het bord, waardoor het allemaal op de laatste partij tussen Stoffel Stoel en Peter de Vrieze aan kwam. De Vrieze wist de witte diago naal met zijn g2 loper lange tijd onder controle te houden. Stoel had weliswaar een pion voor sprong, maar deze moest hij la ter toch prijsgeven om de ge vaarlijke witte loper van De Vrieze van het bord te werken. In het eindspel had Stoel nog een loper tegen De Vrieze een paard en beiden hadden nog drie pionnen. Dit vergt langdurig rekenwerk om de winst te kunnen binnen halen. Stoel had veel meer tijd en kon dus iets nauwkeuriger te Basketbal New York. NBA. Boston Celtics - Philade- phia Sixers 90-114, Toronto Raptors - Charlotte Hornets 64-100, Utah Jazz - Dallas Mavericks 98-107, Vancouver Grizzlies - Denver Nuggets 92-95, Los An geles Clippers - New Jersey Nets 85-86. Dammen Zoutelande. NK vrouwen. Achtste ron de: Van Lith - Doumesh 2-0, Wanders - Hoekman 1-1, De Vos - Chub 1-1, Alink - Graas 2-0, Fung - Poepjes 2-0. Stand: 1. Van Lith 13 punten, 2. Chub, Hoekman 11,4. Wanders 10,5. Alink, Doumesh 8,7. Fung 7,8. De Vos 6, 9. Graas 5,10. Poep jes 1. Darts Zeeuwse competitie. Eredivisie: De Bas- ken-Arrows 0-13, Walk Inn-Desperado's 6-7, Scumbags - Red Lions 8-5, Flightsto nes - Triple Players 1-12, Arrows 2 - De Trap 5-8. Stand: DTP 56-9, Arrows 55-10, Triple Players 55-10, Red Lions 33-45, Ar rows 2 32-46, Desperado's 32-46, Scum bags 29-36, De Trap 27-38, Flightstones 25-53, De Basken 23-42, Walk Inn 23-55. Eerste divisie: Game On - Oldies 10-3, Kantaria - Gompy 2 8-5, Cabby's - Walk Inn 2 8-5, The Duke - EMM 12-1, Tram zicht - Mad House 8-5. Stand: The Duke GOES - De Zeeuwse zaalvoet balselectie onder leiding van Theo Hoogerland heeft in Goes een oefenwedstrijd tegen een selectie van Zuid-Beveland met 8-2 gewonnen. De wedstrijd gold als voorbereiding op het districtskampioenschap Zuid 1 dat begin volgend jaar in Roo sendaal gespeeld wordt. Ondanks dat er een aantal de butanten hun opwachting maakten in de ploeg van Theo Hoogerland, kon de coach te vreden terugblikken. „Het liep verbazingwekkend goed", al dus Hoogerland. In december speelt de selectie nog een oefen wedstrijd, alvorens de ontmoe tingen met diverse andere regio teams op het programma staan. De doelpunten tegen de ploeg van Zuid-Beveland, die voor namelijk bestond uit spelers van Matisse/Intersport, werden gemaakt door Arno Zwegers, Alex van de Hoven, Eric Flore (allen twee), Ron Brusket en Comelis Verkuil. VLISSINGEN - Het squash team van Racketcentrum Vlis- singen behaalde een impone rende zege op Eindhoven 2. De Zeeuwse formatie, die uitkomt in de tweede divisie, won met 5- 0. Door dit resultaat staat Racket centrum Vlissingen inmiddels op een derde plaats. Uit vijf duels werden 19 punten be haald. werk gaan en de winst voor zich opeisen. Zierikzee 2-Zierikzee 3 3-2: S. Tille- ma-Hoogstrate 0,5-0,5, De Jonge- Klootwijk 1-0, Stoel-De Vrieze 1-0, A. Tillema-Oosters 0,5-0,5, Polder man-Van Wijngaarden 0-1 BRIGHTON - Raemon Sluiter krijgt pas in de tweede ronde van het tennistoernooi van Brighton serieuze tegenstand. Zijn eerste duel in de Engelse stad was dinsdag in een mum van tijd voorbij. De Fransman Lisnard vormde geen enkele bedreiging. De Ne derlander won met twee keer 6- 1 en moet het nu in de tweede ronde opnemen tegen de als eer-' ste geplaatste Brit Tim Hen man. „Ik speelde solide. Hij heeft nauwelijks de kans gekregen punten te maken", zei Sluiter na' zijn opwarmpartij. Jean-René Lisnard was hij nog niet eerder in het ATP-circuit tegengeko-. men. De 21-jarige qualifier, stond binnen het uur weer bui ten. Henman, de volgende oppo nent van Sluiter, won eveneens simpel. De Tsjech Michal Taba ra was volstrekt kansloos: 0-6 en 2-6. In Brighton, waar 950.000 gul den prijzengeld wordt verdeeld, verdween dinsdag de als derde geplaatste Fabrice Santoro uit het toernooi. De Fransman verloor onver wacht van de Kroaat Ivan Lju- bicic. De eerste set besliste dé Kroaat in de tiebreak met 7-5. In de tweede sputterde Santoro nauwelijks meer tegen (2-6). ANP YERSEKE - John van Aarsten uit Yerseke is in Zaandam Ne derlands kampioen bodybuil ding geworden. De Zeeuw, die lid is van sport school Myoides, kwam uit in de lclasse 70 kilogram. 59-19, Kantaria 50-28, Tramzicht 48-30, Gompy 2 43-35, Mad House 35-30, Game On 34-31, DTP 2 31-34, Walk Inn 2 24-54, EMM 22-43, Cabby's 22-43, Oldies 22-43. Tweede divisie: Cabby's 2 - De Mutsen Co 8-5, Hart van Middelburg - DT Tref punt 8-5, MidCity/Deal - High Five 11-2; Beer United - Flying Birds 10-3, Hart van Middelburg 2 - Gompy 3 13-0, DT Tref punt 2 - Walk Inn 3 13-0. Stand: DT Tref punt 2 62-16, DTTrefpunt 55-23, Hart van Middelburg 54-24, MidCity/Deal 47-31,. Hart van Middelburg 2 47-31Cabby's 2 46-32, Beer United 36-42, High Five 28- 50, Walk Inn 3 27-51, Gompy 3 25-53, Fly ing Birds 22-56, De Mutsen Co 19-59. Derde divisie: The Wicked - De Trap 2 7-6, The Duke 2 - De Dolle Trollen 7-6, 't Gein tje - La Pampa 8-5, MidCity/Deal 2 - Yip Plaza 1-12, Hart van Middelburg 3 Yip Plaza 2 4-9. Stand: Yip Plaza 61-4, 't Gein tje 46-32, MidCity/Deal 2 44-34, The Wic ked 39-39, Yip Plaza 2 35-43, Hart van, Middelburg 3 34-44, Het Veerhuis 31-34, De Dolle Trollen 26-39, The Duke 2 26-39, De Trap 2 25-40, La Pampa 23-42. Sportprijsvragen Lucky Day: 2-4-6-11 -17-29-31-32-35 -36-41 -42-47-53-55-59-63-66-70- 74. (onder voorbehoud) Squash Sheffield. WK landenteams, vrouwen, Groep E: Duitsland - Nederland 2-1 (Grze- nia - Sommers 9-7 9-0 9-1, Schone - Atk inson 3-9 6-9 2-9, Meine - Jelgersma 5-9 0-9 9-2 9-5 9-3) Nederland - Ierland 3-0 (Jelgersma - Mc-Geever 2-9 9-5 9-2 9-2, Atkinson - Perry 9-1 9-2 9-7, Sommers - Blake 9-7 9-4 9-1Stand: 1Duitsland 1-2 (2-12. Nederland 2-2 (4-2), 3. Ierland 1-0 (0-3). Groep A: Engeland - Hongkong3-0, Brazilië - Italië 3-0, Groep B: Australië- Maleisië 3-0, Denemarken - Wales 3-0- Groep C: Nieuw-Zeeland - Frankrijk 3-0. Groep D: Egypte - Zwitserland 3-0. Groep F: Schotland - Verenigde Staten 3-0, Zuid-Afrika - Japan 3-0. Tennis Brighton. Mannen, 950.000 gulden. Eer ste ronde: Ljubicic (Kro) - Santoro (Fra/3) 7-6 6-2, Nargiso (Ita) - Freelove (GBr) 5-7 6-3 6-4, Popp (Dui) - Tarango (VSt) 7-6 6- 4, Furlan (Ita) - Christophe Rochus (Bel) 5- 7 6-3 7-6, Henman (GBr/1- Tabara (Tsj>6- 0 6-2. Stockholm. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Vinck (Dui) - Friedl (Tsj) 7-5 6-4, Gambill (VSt) - Mirnyi (WRu) 7-5 6-3, Ortegren (Zwe) - Jonsson (Zwe) 6-2 2-67- 5, Grosjean (Fra) - Nestor (Can) 6-4 6-4. Voetbal Uefa Cup. Derde ronde, eerste wedstrijd: Hertha BSC (Dui)-lnter(lta) 0-0. Scheids rechter: Durkin (Eng). Gele kaart: Ferrari (Inter). Aantal toeschouwers: 39.100. Guatemala-stad. WK zaalvoetbal Poule B: Nederland - Egypte 5-3 (4-0). 5. Talha 1-0,11. Lettinck2-0,16. Leatemia3-0,20 Marechal 4-0 (10 metertrap), 26 Sayed4- 1, 35. Soliman 4-2 (strafschop), 35. Let- tinck 5-2, 35. Mohamed 5-3. Aantal toe schouwers: 2435. Uruguay - Thailand 4- 1Poule D: Spanje - Cuba 9-0, Argentinië- Iran 2-1. woensdag- Biljarten Grand Prix driebanden. Locatie: PV Ont moetingscentrum Dow in sportpark Ou de Vaart in Terneuzen. Vervolg eerste ronde vanaf 19.00 uur. HÜ Dammen Nederlands kampioenschap vrouwen, Negende en laatste ronde Locatie: Beach Hotel aan de Duinweg in Zoutelan de. Aanvang 12.00 uur. Na afloop (18.00 uur) prijsuitreiking en officiële sluiting. Advertentie Siemens C35i 110 gram; tot 180 uur stand-by; tot 300 minuten gesprekstijd Geschikt voor M-info (WAP) Tekstinvoer met woordenlijst voor SMS-berichten Ingebouwd fax-/datamodem vanaf "In combinatie met een FlexiBel® Allround abonnement. Exclusief eenmalige aansluit kosten f 108,69. Kom langs bij Primafoon of bestel direct via 0800-1515 of www.primafoon.nl opent je wereld Nina Hoekman (links) verspeelde een belangrijk punt tegen Erna Wanders. foto Lex de Meester Gedeputeerde Coppoolse zegt Zeeuwse topsportevenementen steun toe doorSven Remijnsen VLISSINGEN - De Zeeuwse sportgedepu- teerde L. Coppoolse verwacht geen storm loop op de subsidies die de provincie met in gang van volgend jaar wil verstrekken aan regionale topsportevenementen. Gebeurt dat wel, zo waarschuwt Coppoolse, dan zal een aantal organisaties waarschijnlijk wor den teleurgesteld. „We gaan geen zwabbe rend beleid voeren." Het college van Gedeputeerde Staten is van plan om per 2001 jaarlijks 50.000 gulden be schikbaar te stellen voor wedstrijden met een nationale of internationale uitstraling. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens in vervulling voor Coppoolse. „Voor mijn aan treden als gedeputeerde had de provincie een bepaald budget, naar ik meen 25.000 gulden, beschikbaar om grote sportactivi teiten te ondersteunen. Dat is destijds weg- bezuinigd, waardoor ik bij subsidie-aan vragen altijd nee moest verkopen. Ik vond het spijtig om organisaties, die met bloed, zweet en tranen hun dubbeltjes bij elkaar moesten schrapen, in de kou te laten staan." Knipoog Toen de discussie over de financiële steun aan topsportevenementen onlangs weer op gang kwam in het college, werd besloten tot het geven van 'een Meine financiële knip oog', aldus Coppoolse. Die knipoog dient meerdere doelen. „Allereerst is er de stimu lerende werking. Ons duwtje in de rug levert op termijn hopelijk pieuwe evenementen op. Verder kan topsport jongeren prikkelen, wat de breedtesport ten goede komt Laten we eerlijk zijn: in bepaalde sporttakken gaat het de verkeerde kant op met de parti cipatie van de jeugd. Ten slotte hopen we dat het voor de organisaties met de steun van de provincie makkelijker wordt om naar andere partijen, zoals sponsors, toe te stappen." Om een te grote mate van versnippering te voorkomen, heeft Coppoolse criteria opge steld waaraan evenementen moeten vol doen om in aanmerking te komen voor een financiële bijdrage. „De aanduidingen ver schillen per tak van sport; algemeen gespro ken gaat het om activiteiten op het niveau van de ere- of eerste divisie. Ze dienen plaats te vinden in Zeeland, en moeten een zekere allure bezitten. Ik ga ze niet allemaal opnoemen, maar denk bijvooi'beeld aan de Ronde van Midden-Zeeland, het hippisch gebeuren in Goes en West-Zeeuws-Vlaan- dex'en en het schaaktoernooi in Vlissingen. Zoveel meer topsportevenementen zijn er niet in Zeeland." Uitstraling De bedragen Minnen per evenement ver schillen. „We gaan de regels niet rigide toe passen. Het bedrag hangt af van de uitstra ling en de aandacht die de activiteit van het publiek krijgt; de aanvx'agen worden afge wogen tegen elkaar De criteria zullen scherp worden gehanteex'd. Dat is niet om vervelend te doen, maar meer om geen pre cedenten te scheppen. Zodra teveel organi saties een aanvraag doen, dreigt het gevaar van vex'snippering. Die situatie willen we zien te voox-komen." Binnen de Zeeuwse sportwex-eld zijxi de plannen van Coppoolse met gejuich ontvan gen. Voorzitter Lieuwe Rienstra van de Del ta Profronde, voorheen beter bekend als de Ronde van Midden-Zeeland, liet eind vori ge week al doorschemeren de toezegging te hebben dat de organisatie in aanmexicing komt voor de provinciale subsidie. Joop de Jonge, die Jumping Zeeuws-Vlaanderen leidt, wil eveneens meteen een aanvraag doen. Het hippisch evenement draait met een begroting van omstreeks 500.000 gul den. Het douceuxrtje van de provincie lijkt daax-bij in het niet te vallen. „O nee, alles is welkom", zegt De Jonge. „Na aftrek van de kosten houden we nauwelij ks geld over. Met de steun van de provincie vei"wacht ik dat we eenvoudiger aan grotere sponsors kun nen komen. Onze wedstrijd heeft al een aar dige naamsbekendheid, maar de paar echt grote bedx'ijven die we nodig hebben, zien het vaak niet zitten. Als ze zien dat ook de provincie ons helpt, kan dat in de toekomst makkelijker woi"den." Hoewel hij de grootte van het extra bedrag nog niet kent, heeft De Jonge al een idee voor de besteding ervan. „Het aantrekken van vrijwilligers is een steeds groter px-o- bleem aan het worden. De mensen die pax"- koersen opbouwen en afbreken, doen dat al lang niet meer voor niets. Daarvoor kunnen we het geld goed gebruiken. Bij wie moet ik mijn aanvraag indienen?" Trots Bij Indoor Zeeland, met een begroting van 400.000 tot 450.000 gulden, wox-dt de pro vinciale steun als een teken van erkenning gezien. „Trots zijn we wel een beetje", zegt voorzitter Piet Huige. „We proberen al lan ger om geld van de provincie los te krijgen, op zowel informele als officiële wijze. Nu men overstag is gegaan, blijkt dat wij onze zaken goed voor elkaar hebben. Ze kunnen niet om ons heen." Het paardenspoxrtevenement in Goes wordt ieder jaar geconfi-onteerd met oplopende kosten. „Quitte draaxen kost steeds meer moeite", verzucht Huige. „Daarom zij we blij met elke bijdrage. Een sponsor die 50 gulden inbrengt, heeft voor ons net zoveel waax-de als een van 40.000 gulden. Of er na verdeling veel overblijft van de subsidie weet ik niet, maar alles helpt. En ze krijgen er ook wat voor tei'ug, want Indoor Zeeland is al jaren i-eclame voor de provincie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 50