Meer kansen, maar minder goals Bekroning blijft uit voor Lourens PZC PZC Pr a HP**# AutoRoo Ferry Alfons helpt Oostkapelle aan ruime overwinning Bennekom overklast Sparta Nijkerk: 7-1 15 Hoek krijgt in hoogstaande wedstrijd les in scoren van Spakenburg: 3-1 Ter Steege in beeld bij Eeklo -r - IZi ■at,*' *2 mm maandag 20 november 2000 door Frits Bakker SPAKENBURG - Voor de spe lersbus van Hoek stak de keeper zijn telefoon in zijn zak. „Het is niet waar zeg", zei hij met een overslaande stem. „Weet je wat ze me hier nou zeggen? Dat ik voor acht weken geschorst ben." „Wat, voor acht weken", riep de voorstopper, die op een geparkeerde auto zat en met twee andere Hoekse spelers de wedstrijd van die middag be sprak. „Ja, acht weken", her haalde de keeper. Het slechte nieuws (Hoek verloor zaterdag met 3-1 bij Spakenburg) werd na afloop daardoor nog veel slechter. Glenn van Wijnsberghe wist al weken dat er onheil op komst was. De Belg stond tegen Spa kenburg, in een zeer geanimeer de wedstrijd, nog altijd onder de lat, maar besefte dat het waar schijnlijk wel zijn laatste optre- I den voor de winterstop zou zijn. „Ik ben bij voorbaat in beroep I gegaan tegen een aanklacht", j vertelde hij. Dat is intussen twee I weken geleden. De tuchtcom- missie van de KNVB (voetbal bond) is er kennelijk niet van onder de indruk geraakt. I Voor het oog van zo'n achthon- derd toeschouwers en een stren ge scheidsrechter ging Glenn I van Wijnsberghe drie weken ge- leden in de wedstrijd tegen AS- WH een speler te lijf die hem een rochel in het gezicht had ge spuugd. De onbezonnen actie- zal Hoek nog lang achtervolgen, hoewel de doelman onmiddel lijk heeft aangekondigd in be roep te gaan. Het nieuws over de schorsing kwam op een ongelukkig mo ment. Hoek begon na een zwak ke opening van de competitie en de daaruit voortvloeiende trai nerswissel weer voorzichtig naar de bovenkant van de rang lijst te kijken, maar werd zater dag op zijn plaats gezet door Spakenburg. De virtuele leider (één punt minder dan ASWH en één wedstrijd minder gespeeld) benutte de kansen beter en won niet onverdiend. Angelo Nijskens wilde dat na afloop nog wel bestrijden. De Hoek-trainer had meer kansen geteld voor zijn elftal, in een VEERE - De kans bestaat dat Veere Danny ter Steege kwijt raakt. De middenvelder is bena derd door het Belgische Eeklo. Mare de Puydt, de vroegere as sistent-trainer van Hoek, heeft Ter Steege gepolst voor een overgang. De Puydt is tegen woordig scout bij Eeklo. Ter Steege voelt wel wat voor een avontuur in België. „Eeklo heeft me eigenlijk op het juiste mo ment gebeld", zegt hij. „Mijn vrouw krijgt binnenkort een nieuwe functie en gaat op zater dag werken. Het zou daarom be ter uitkomen dat ik op zondag zou gaan voetballen. Nou ja, en dat kan bij Eeklo." Toch heeft de speler van Veere de knoop nog niet doorgehakt. Ter Steege wordt nog altijd in beslag genomen door een pittige studie management Economie en Recht aan de Hogeschool in Rotterdam. Dat was vorig sei zoen de reden dat hij een aanbod van Hoek afsloeg. „Ik moet het allemaal nog eens goed op een rijtje zetten", zegt Ter Steege. i „Ik ben nog steeds héél erg druk, al komen de trainingsdagen van Eeklo me niet zo slecht uit. Ik hoop dat er volgende week dui delijkheid is." Bij Eeklo spelen ook de Zeeu wen Gaza Ambiti (ex-NAC) en Ronnie Tresonie uit Eede. De 1 Belgische club staat na het 2-1- j verlies tegen Eine van gisteren op de voorlaatste plaats in de eerste klasse. SPORTREDACTIE tel: (0118) 484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördinator zuid) K.L, de Vries (coördinator midden) R.H.N. Boogert (coördinator noord) B.C.P.M. Goorden E.M.S. Pentury S.E. Remijnsen -.10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Hoek-spits Dave Gijsel (rechts) stuit op Jeroen de Feijter, de invaller-doelman van Spakenburg. wedstrijd die op en neer ging en in een hoog tempo werd ge speeld. „We hebben zelfs heel lang gedomineerd", vond hij. „Dat zie ik nog niet veel clubs in Spakenburg doen." Dat Hoek bij vlagen beter was, daar twij felde echter niemand aan. Tijs Schipper, zijn collega-trainer bij Spakenburg: „Het gebeurde vaker dat wij achter Hoek aan liepen dan dat het andersom was." Maar dat telt na afloop niet. Hoek kreeg meer kansen en maakte minder goals. Dat geeft tegelijk ook het manco aan van het elftal, dat onder Nijskens in veel opzichten is gegroeid, maar zaterdag ook liet zien niet rijp te zijn voor de hoogste posities op de ranglijst. De Zeeuwen waren technisch, tactisch en op inzet de gelijke van Spakenburg. Het verschil zat hem echter in het scoren. „Je moet ook een beetje geluk hebben in zo'n wedstrijd", praatte Nijskens na afloop de teleurstelling van zich af. Maar als spits heeft hij lang genoeg meegelopen om te weten dat het geluk meestal met de sterkste is. Het kan namelijk geen toeval zijn dat Spakenburg in tien wedstrijden dertig keer heeft gescoord en Hoek het met de helft moet doen. Dat heeft alles met slagvaardigheid te maken en met véél scorende spelers. Tweede lijn Het is eigenlijk een simpele op telsom. Hoek is om te scoren bij na volledig afhankelijk van de spitsen. Ronald van Sliedregt foto Ton Kastermans (acht), Dave Gijsel (drie) en Bar ry van der Hooft (één) hebben twaalf van de vijftien goals ge maakt. De Spakenburgse tref fers komen, behalve van de spits Paul Lieftink (tien stuks) vrij wel allemaal uit de tweede lijn of vanuit de achterhoede. Gé rard van der Nooy is als scha duw van de twee spitsen niet al leen een meesterlijke aangever, hij heeftzelf ookalweer vijf keer gescoord. Twaalf goals zijn ge maakt door middenvelders en verdedigers. Frank van Twillert, de links back, scoorde zaterdag namens de thuisclub al vroeg in de wed strijd. Hij stond in de baan van een schot van Gérard van der Nooy (elfde minuut) en tou cheerde de bal zo licht, dat Hoek erdoor werd verrast. Hoek vocht zich twee minuten later al terug. Wesley Roman brak op links door, zijn voorzet werd door Dave Gijsel verlengd en door Ronald van Sliedregt ingescho ten: 1-1. Twee Hoekse kansen (de beste was voor Ronald van Sliedregt na een een-tweetje met Bart Poppe) bleven daarna onbenut. Kort voor de rust kon Spaken burg daardoor weer een voor sprong nemen. Danny Magito en Geert Bosschaart liepen el kaar in het strafschopgebied van Hoek in de weg. Paul Lief- tink kreeg de bal plotseling in bezit en krulde hem met een boogje in de bovenhoek: 2-1. Met nog meer accenten op de aanval kreeg Hoek onmiddellijk na de rust nog twee mogelijkhe den. Dave Gijsel miste de beste van de twee, na een steekbal letje van Ronald van Sliedregt met de buitenkant van de rech tervoet. De Belg kwam alleen voor in valler-keeper Jeroen de Feijter, schoot met zijn zwakste voet eerst tegen de doelman en kreeg daarna de rebound ook niet in de netten. Omdat het laatste offensief ook geen resultaat had, kon Spa kenburg in de laatste minuut nog eens toeslaan. Gérard van der Nooij schoot een vrije trap van net buiten het strafschop gebied hard langs de muur en ook langs de vingers van de laat reagerende Glenn van Wijns berghe: 3-1. Spakenburg-Hoek 3-1 (2-1). 11. Frank van Twillert 1-0, 13 Ronald van Sliedregt 1-1,42. Paul Lieftink. 88. Gérard van der Nooy 3-1. Scheidsrechter P. Afman (Hengelo). Gele kaart: Pascal de Bruyn (Spa kenburg). Aantal toeschouwers 1200. Hoek: Glenn van Wijnsberghe Geert Bosschaart, Patrick Naudts, Danny Magito, Ramazan Yuruk, Bart PoppeKubu Lembi (67. Dja- mel Buyse), John Bentschap Knook, Wesley RomanRonald van Slie dregt, Dave Gijsel. Middenvelder Kloetinge grijpt ten onrechte naast titel man van de wedstrijd door Jan Dagevos KLOETINGE - Hij kwam na af loop van het duel met Huizen als een van de eersten onder de douche vandaan en spoedde zich meteen naar het sponsor home. Op weg naar een nieuwe wedstrijd, de verkiezing van de man of the match. Marcel Lou rens was er van overtuigd dat de deskundigen hem dit keer niet over het hoofd hadden gezien. De middenvelder van Kloetinge had immers een prima wedstrij d gespeeld en met twee prachtige treffers een groot aandeel in de geflatteerde 5-1-zege. Groot was dan ook de verontwaardi ging, toen even later bekend werd dat niet hij maar libero Jeffrey van de Velde tot man van de wedstrijd werd uitgeroepen. „Dat klassement neem ik niet meer serieus", reageerde Lou rens. Het was aan de ene kant een beetje gespeelde boosheid, maar aan de andere kant liet hij wel duidelijk doorschemeren dat het hem stak. Het klasse ment, dat na elke wedstrijd van Kloetinge wordt opgemaakt, is misschien geen al te prestigieus project, maar elke voetballer vindt het leuk dat hij af en toe van de buitenwacht een blijk van waardering krijgt. „Ik gun iedereen die uitverkiezing", zei Lourens naderhand. „Ik kan het ook wel begrijpen dat het Jef frey is geworden. Hij is iemand die veel aan de bal komt en dus opvalt, maar ja, dan nog." Jeffrey van de Velde kwam za terdag tegen Huizen inderdaad vaak in het verhaal voor en was goed op dreef, maar hij was niet de absolute uitblinker. Die rol was dit keer weggelegd voor Marcel Lourens, op de voet ge volgd door Emiel Dorst. Lou rens won ruim op punten van zijn directe tegenstander Ab Plugboer (ex-FC Utrecht), ter wijl Dorst als inschuivende ver dediger tactisch sterk speelde en zijn ploeg op sleeptouw nam. Ommekeer Dorst en Lourens zorgden ook voor de ommekeer in een wed strijd, waaraan Kloetinge zeer zwak begon. De thuisploeg was in het eerste kwartier nergens en werd zoek gespeeld door het technisch zeer begaafde Hui zen. De vleugelverdedigers Ar no Melaard en Ronnie Cremer hadden geen vat op respectieve lijk Meivin Donleben en Niels Gerestein, terwijl op het mid denveld Jordy Bakker zijn man nogal eens liet lopen. Het lever- Kloetinge-aanvaller Wilco de Valk (links) probeert Huizen-speler Maurice Ligeon van zich af te schudden. de in de negende minuut al een doelpunt op voor Huizen. Na een voorzet vanaf links kwam Donleben goed voor zijn man en kopte hij raak: 0-1. Kloetinge mocht de handen dichtknijpen dat het daar bij bleef. „Door het ontbreken van Johan de Goede ren (geschorst). Erwin Dek (ge blesseerd) en Niels Lodewijk (ziek geweest) hadden we nogal wat omzettingen en stonden sommigen op voor hen vreemde plaatsen", verweerde Kloetin- ge-trainer Diederik Hiensch zich. „Het was even zoeken en wennen." De wedstrijd kantelde, toen Kloetinge in de achttiende mi nuut een corner mocht nemen. Lourens plaatste de bal hoog voor het doel, waar Melaard doorkopte tot bij Dorst, die al vallend bij de tweede paal de ge lijkmaker binnenkopte. Huizen was van zijn stuk, zeker toen doelman Werner Kooistra even later met een zware enkelbles sure (hij kwam bij de eerste hoekschop ongelukkig terecht) het veld moest verlaten. Zijn vervanger Sander Zierikzee stond vijf minuten in het veld, toen Marcel Lourens zich op 35 meter van het doel achter een vrije trap zette en de bal snoei hard in de bovenhoek schoot: 2-1. Attent Meteen was het vertrouwen er weer bij Kloetinge. Melaard, Cremer en Bakker bloeiden op en ook Ronald Zuijdwegt, die daarvoor nog hulpeloos over het veld had gehobbeld, kreeg het plots op zijn heupen. Hij was het ook die nog voor rust zijn ploeg op 3-1 bracht. Na goed doorzet ten van Erik de Groene reageer de hij attent toen de bal voor zijn voeten kwam. Huizen probeerde net na de pauze nog wat terug te doen, maar de ploeg miste mentale hardheid en kon zich niet over het dode punt heen zetten „Wij hebben elf héél goede spelers", zei de geblesseerde Huizen doelman Kooistra na afloop, „maar we zijn geen team. Als je dat toch vergelijkt met Kloetin ge... Kwalitatief is die ploeg veel minder dan wijmaar het is wel een hecht team. Het wordt tijd dat wij ook eens gaan besef fen dat je daarmee wedstrijden kunt winnen." Kloetinge gaf de wedstrijd hier na nog meer reliëf via prachtige doelpunten van Marcel Lourens (hij schoot van dichtbij raak na een prachtige combinatie met Zuijdwegt) en Erik de Groene. De laatste scoorde na een scher pe voorzet van Wilco de Valk. „Vorig seizoen kregen we voor de winterstop met een inzinking te maken", merkte Lourens na derhand op. „Na het verlies te gen Hoek van twee weken gele den dreigde dat ook nu weer, maar we hebben ons prima her steld. We hebben nu al meer Ferry Alfons foto Ruben Oreel door Rudy Boogert OOSTKAPELLE - Fonkelende ogen en een glimlach van oor tot oor. Het gezicht van Ferry Alf ons sprak zaterdag boekdelen. De schicht van Oostkapelle ont popte zich tot de plaag van Rijs- oord. Met een aandeel in vier van de vijf Oostkapelle-treffers was de snelle buitenspeler za terdag in het duel met Rijsoord (5-2-winst) de onbetwiste matchwinnaar. De explosies van flankspeler Ferry Alfons zorgden negentig minuten lang voor gevaar tegen de ploeg uit Ridderkerk. Zes keer zette hij een ploeggenoot kansrijk voor de keeper (waar uit drie keer werd gescoord), twee keer schoot hij op de paal en één keer trof hij doel. Negen keer gevaarlijk in negentig mi nuten. „Hij speelde zijn tegen stander helemaal zoek," vond trainer Rens Griep. „Ik had een goed gevoel," bekende de snel heidsduivel zelf. Na zes zware nederlagen op rij (doelsaldo 23-4) smaakte Oost kapelle zaterdag weer eens het zoet van de overwinning. Niet zozeer de zege stemde tot tevre denheid - Rijsoord is immers ka- nonnenvoer in de hoofdklasse - maar meer nog het opgepoetste zelfvertrouwen. Met acht pun ten houdt Oostkapelle de con currenten in de strijd tegen degradatie binnen schootsaf stand. Tegenstander Rijsoord was ech ter geen graadmeter. De Zuid- Hollanders zijn geen schim meer van de ploeg die vorig jaar superieur kampioen werd van de eerste klasse. Illustratief is de rol van de toenmalige topscorer Casper Westerveld. die nu niet eens een vaste basisplaats heeft Vorig jaar velde hij in zijneentje Oostkapelle nog met vier doel punten, maar afgelopen zater dag maakte hij twee minuten voor tijd pas zijn eerste treffer in de hoofdklasse. Kwaliteit Griep kon zich inleven in de po sitie van collega-trainer Lagen dijk van Rijsoord. „Wij hebben eigenlijk hetzelfde probleem, We komen beide kwaliteit te kort voor de hoofdklasse. Als je dan achterkomt, knapt er iets en moet je gaan forceren Na zes minuten had Oostkapelle de re gie over het duel al in handen door een vroege treffer van Alf ons, na goed voorbereidend werk van Wilfred Schipper. Het gouden duo Alfons/Schip- per zorgde vervolgens ook voor de tweede en derde Oostkappel- se treffers. Vlak voor de rust zet te Alfons aan de rechterkant de turbo aan en bediende Schipper vervolgens op maat: 2-0. Hal verwege de tweede helft legde Alfons een voorzet bij de tweede paal precies op het hoofd van Schipper voor 3-0. Bij het vierde doelpunt nam Alf ons Rijsoord-doelman Van der Linden van dichtbij onder vuur, de rebound was vervolgens een intikkertje voor invaller Robin van de Velde. Vijf minuten voor tijd maakte Dennis But met een vlammend afstandschot de vijf de treffer. In de blessuretijd kreeg Schipper van zijn aan- valsmaatje Alfons nog een uit gelezen kans op zijn derde tref fer, maar Schippers leeg ge streden benen weigerden dienst. De tweede seizoenszege was echter al binnen. Nota bene te gen Rijsoord, de ploeg waarvan Oostkapelle de laatste drie sei zoenen zes keer op rij verloor in de eerste klasse. „We hebben vandaag onze laatste kans ge grepen," vond Wilfred Schipper. „Als we vandaag hadden verlo ren, waren we niet hoofdklasse- waardig geweest. Eindelijk speelden we weer eens zoals vo rig seizoen. Lange ballen in d§ hoeken bij Ferry en mij. Dat is onze kracht en dat hebben we dit seizoen te weinig gedaan. Experiment Trainer Rens Griep had zijn ploeg voor het cruciale duel enigszins vertimmerd. Francis Langemaire werd voor de eerste keer in een jaar gepasseerd als laatste man en vervangen door Harro Hazelaar. Diens openge vallen plaats in de spits werd opgevuld door Jorrit Schuur man. Griep: „De spelers vonden dat er achterin te weinig ge coacht werd. Daarom heb ik nu gekozen voor de ervaring van Harro. Hij is een iets dwingen der speler dan Francis. Voorlo pig is het een eenmalig experi ment." Een tweede aanpassing was de rol van Thomas Ragut. Normaal gesproken is hij de centrale mid denvelder, maar zaterdag kreeg hij de bewaking van Casper Westerveld voor zijn rekening. Hij fungeerde daardoor als een tweede voorstopper en kwam nauwelijks over de middenlijn. Westerveld en de andere drié' aanvallers (onder wie Mariusz Smolarek, zoon van ex-Feyer noorder Wlodi) kwamen in het hele spel echter niet voor. Zodoende kon Oostkapelle zich naar hartelust uitleven en ver-: trouwen opdoen voor de ko mende wedstrijden, zaterdag voor de beker tegen Domburg en daarna tegen Hoek. Matchwin naar Alfons: „De overwinning is goed voor de sfeer in de ploeg. Na die nederlagen gingen we el kaar na een tegendoelpunt toch verwijtend aankijken. Nu moe ten we de motivatie weer op pakken." Oostkapelle - Rijsoord 5-2 (2-0). 6, Ferry Alfons 1-0, 45. Wilfred Schip per 2-0, 72. Wilfred Schipper 3-0, 75. Michel Kooijman 3-1, 83. Robin van de Velde 4-1, 84. Dennis But 5-1, 88. Casper Westerveld 5-2. Scheids rechter. R.F. van der Hilst (Baren- drecht). Gele kaart: Jean-Paul Mul der (Oostkapelle), Jeroen Troost,- Dennis Bravenboer (Rijsoord). Aan tal toeschouwers: 400 Oostkapelle: Luc de Roos; Joel Pat- tenier, Harro Hazelaar, Edwin Meerman (85. Roel Latuheru), Rick Pattenier; Ferry Alfons, Thomas Ra- gut, Dennis But: Jean-Paul Mulder (66. Robin van de Velde), Jorrit Schuurman (85. Francis Langemai re), Jorrit Schuurman, Wilfred Schipper. foto Willem Mieras punten dan vorig seizoen om streeks deze tijd, Dat zegt ge noeg." Kloetinge-Iiuizen 5-1 (3-1). 9 Mei vin Donleben 0-1,18. Emiel Dorst 1- 1, 25. Marcel Lourens 2-1, 40. Ro nald Zuijdwegt 3-1, 65 Marcel Lou rens 4-1, 75. Eric de Groene 5-1 Scheidsrechter: G. A. Breugem (Den Haag). Gele kaartenMaurice Lige on, Meivin Donleben, Kees Bank (allen Huizen), Arno Melaard en Marcel Lourens (beiden Kloetinge) Bijzonderheden: voor aanvang van de wedstrijd werd wegens het over lijden van terreinknecht Jaap Wal- hout een minuut stilte in acht geno men. Huizen speelde vn de uitshirts van Kloetinge, omdat het groen-gele te nue van de opponent in de ogen van de arbiter te veel op dat van de thuis club leek. Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Mark Smeding; Ronnie Cremer, Jeffrey van de Velde, Emiel Dorst, Arno Melaard; Wouter La- brujère, Marcel Lourens (84. Alex Lourens), Jordy Bakker; Wilco de Valk, Erik de Groene en Ronald Zuijdwegt (80. Jan Baaijens) van onze sportredactie VLISSINGEN - Sparta Nijkerk is koploper af in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. Ben nekom bezorgde de leidersploeg een forse afstraffing: 7-1. AS WH, dat met 4-0 van Beursben gels won, profiteerde daarvan en is de nieuwe lijstaanvoerder. Aan de staart van de ranglijst deed GVW net als Oostkapelle goede zaken. In een rechtstreek se confrontatie werd Achilles Veen met 2-0 verslagen. Bij Achilles Veen, dat Oostkapelle voorbij zag komen, werden twee spelers nog voor rust uit het veld gestuurd. Bennekom-Sparta Nijkerk 7-1 (3-0). 9. Ivo den Bieman 1-0, 21. Dennis van Meegdenburg 2-0, 35. Ivo den Bieman 3-0, 47. Marco van der Pol 4-0, 53. Remco Bangma 4-1, 54. Ivo den Bieman 5-1, 55. Marcel van Brakel 6-1, 58. Matthijs Coppes 7-1. Scheidsrechter F. Vos (Am- merzoden). Gele kaart: Dennis van Meegdenburg (Bennekom), Pieter van de Hoef, John Kamphuis en Eric- van Veldhuizen (allen Sparta Nij kerk). Aantal toeschouwers: 1000. GVW-Achilles Veen 2-0(1-0). 2. Jo han de Man (strafschop) 1-0, 79. Hi- chame Lahnine 2-0. Scheidsrechter P. Strijker (Hoogeveen). Gele kaart: Maarten van Gelderen (Achilles Veen). Rode kaart (2x geel): Mcirco van den Broeck (Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 425. Bijzon-- derheid: Johan de Man (GVW) mis te in de 16e minuut een strafschop. ASWH-Beursbengels 1-0 (2-0). 10. Louis van Kleef 1-0. 30. Jordi Boo- gers 2-0, 74. John Verbaan 3-0, 75, John Verbaan 4-0. Scheidsrechter J. Roeland (Sleeuwijk). Aantal toé-, schouwers500. Kozakken Boys-DOVO 2-5 (1-2). 9. Matthieu van Ingen 0-1, 31 Hans Brouioers 1-1, 35. Mare Henngart- nerl-2,57.ArneKoeman 2-2, 69 Jo han Leidekker 2-3, 71 Mare Heimgartner 2-4, 90. Joost Versteeg 2-5. Scheidsrechter A. Kamphorst. (Bameveld). Gele kaart. Hans Brou wers, Leon Elands (beiden Kozak ken Boys), Dirco de Vries (DOVO). Rode kaart: Gerwin Achterberg (DOVO).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 47