Banentekort verjaagt tennissers PZC ZIJ GENIETEN DUBBEL VAN HUN VAKANTIE Bliksem slaat gat in dak Zierikzeese flat Regionale brandweer vindt geen onderdak bij Goese collega's II II 0°t D een beroerte zet uw wereld op z'n kop 18 Spelers zoeken heil buiten Walcheren door gebrek aan indoorhallen Rommelmarkt voor scholing in Indonesië W oningbouw vereniging peilt behoeften huurders Giro 145 de Zonnebloerrr Thuishulp MAGAZIJNVERKOOP wasautomaten wasdrogers koelkasten vriezers vaatwassers stofzuigers enz... AANGEENBRUG ELECTRO Hersenstichting Nederland zaterdag 18 november 2000 door Ferdinand Koppejan VLISSINGEN - Met het ver dwijnen van de drie tennisba nen bij het Biggekerkse party centrum De Kaasboer in april 2001 is er gebrek aan indoorba- nen op Walcheren. De trainers van opleidingsbedrijf Remato hebben hun lessen voor een groot gedeelte nu in Goes en Burgh-Haamstede gepland. Remato exploiteerde de tennis banen bij De Kaasboer, maar besloot daar in april mee te stoppen omdat de projectont wikkelaar De Kaashoeve de huurovereenkomst niet wilde verlengen. „Wij wilden de ba- MIDDELBURG - Aan de Dau- wendaelsestraat 30 en 32 in Middelburg wordt vandaag (za terdag) een rommelmarkt ge houden. De opbrengst is be doeld voor een scholingsproject in Indonesië. Het initiatief voor het project ligt bij de Middelburgse T. S. Derks-Wessels. Zij maakte vo rig jaar kennis met Indonesi sche schoolverlaters die niet aan een geschikte baan konden komen, omdat him Engels van de middelbare school te slecht was. De kans op een baan wordt groter als ze een computer we ten te gebruiken. Derks-Wessels maakte tijdens haar bezoek aan Indonesië ook kennis met de Amerikaan Imron Comey, die Engelse lessen geeft. Samen met een leraar informa tica vatte hij het plan op een speciale school op te zetten voor deze jongeren. Zij krijgen dan ongeveer één jaar les in Engels en informatica. De Middelburg se besloot daarop vier jongeren te sponsoren. Zij hebben hun studie inmiddels afgerond. Daarna' sponsorde ze opnieuw vier j ongerenHet geld daarvoor kreeg ze uit de opbrengst van rommelmarkten. De rommelmarkt wordt gehou den tussen 10 en 16 uur. nen voor zes maanden huren, maar dat kon niet. Met een kor tere termijn konden wij geen ge noegen nemen", aldus tennis- trainer Remco Maandag van Remato. Het tenniscomplex moet plaats maken voor een ho tel. Een aantal tennisleraren raakt in de problemen door het tekort aan indoorbanen. Ze geven nu les in gymzalen. Maandag vindt gymzalen vanwege de snelle on dergrond 'absoluut niet ideaal' om in te tennissen. De trainingen in Goes en Burgh- Haamstede maken het tennis sen niet duurder, wel lastiger. „We kunnen minder trainingsu ren plannen dan we eigenlijk willen. Dat heeft gevolgen voor de inkomsten van de trainers", aldus Maandag. Daar komt bij dat de reiskosten stijgen en dat mensen voor anderhalf uur trai ning vaak drie uur kwijt zijn. „Dat levert een zeer irritant or ganisatieprobleem op. Ouders die hun kinderen bij een Wal- cherse tennishal even zouden halen en brengen, zijn nu vaak veroordeeld tot wachten." Maandag vindt het de hoogste tijd dat er in Middelburg een ba- nenhal komt. „Het is toch van de zotte dat Walcherse tennissers buiten hun eigen regio moeten trainen Volgens Maandag zijn niet zozeer de tennisclubs, maar particulieren de dupe van het tennisbanentekort. „De meeste tennisclubs spelen alleen in het voorjaar, de zomer en het na jaar. In de winter vinden tennis- trainingen niet in clubverband plaats, maar tennissen particu lieren op eigen initiatief." Vlissingen Tennishal van De Kaasboer in Biggekerke. Het complex moet wijken voor een hotel. Een aantal mensen verwisselde de tennisbanen van De Kaas boer voor de banen van het Rac ketcentrum in Vlissingen. Dat zijn vooral wat oudere mensen die tijd hebben op de minder druk bezette tijden vroeg in de middag of laat op de avond. Me de-eigenaar Dimi tri Kayser van het Racketcentrum zegt op die tij den nog wel ruimte te hebben. „De trainingsuren tussen half vier en half zes zitten altijd vol. Dat zijn de tijden waarop elke tennisleraar trainingen wil ge- door Rolf Bosboom GOES - De Regionale Woning bouwvereniging Samenwer king (RWS) houdt momenteel een grootscheeps onderzoek onder huurders en mensen die via haar een woning zoeken. Zij wil daarmee onder meer peilen in hoeverre er behoefte is aan allerlei extra diensten en producten die RWS in de toekomst mogelijk gaat leve ren, zoals verzekeringen, kin deropvang en bewaking. Met het onderzoek, dat het on derzoeksbureau Quintis Ad vies uitvoert, beoogt RWS in te spelen op de ontwikkelingen in de woningmarkt. „Er is sprake van een duidelijk keer- punt in de volkshuisvesting", zegt directeur J. F. J. Franken. „Van woningnood in kwanti tatieve zin is geen sprake meer, wel in kwalitatieve zin." Dat betekent dat er vooral een te kort is aan woonruimte die aan de steeds hogere eisen van mensen voldoet. Aanvullende voorzieningen kunnen daar aan bijdragen. Een woningcorporatie als RWS, die een kleine zesdui zend huizen beheert in de gemeenten Goes, Noord-Be veland en Kapelle, moet daar door marktgerichter gaan werken. Franken: „We moeten van het uitsluitend verhuren van gestapelde stenen naar het aanbieden van een breed pak ket diensten." Het onderzoek bestaat uit een uitgebreide enquête die dezer dagen wordt verspreid. In to taal krijgen 3000 huurders en 350 mensen die bij de RWS staan ingeschreven voor een woning, de uitnodiging de vra genlijst in te vullen. Het stre ven is de resultaten volgende maand bekend te maken. De enquête vermeldt uiteenlo pende zaken die de woning corporatie in de toekomst zou kunnen aanbieden. Het gaat om producten zoals een brand- en inboedelverzeke- ring, inbraakpreventie, advies bij verbouwingen, buitenzon wering, het huren van een vol ledig gemeubileerde woning, luxere keukens en sanitair, brandalarm en aanvullende energiebesparende maatrege len. Mogelijke diensten waar aan de vereniging denkt zijn het inzetten van een klusjes man, tuinman of werkster, een boodschappendienst, kinder opvang, stomerij - en strijkser- vice en bewaking in de wijk of van de woning, bijvoorbeeld tijdens vakantie. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Blikseminslag in een woning aan de Vagerstraat in Zierikzee heeft vrijdagavond voor enorme schade in een deel van de woonwijk Malta ge zorgd. In het dak van de getroffen wo ning is een gat van ruim vijf vierkante meter geslagen en in de omgeving is er veel schade aan tal van elektrische appara ten en auto's. Vroeg in de avond trok een hagelbui met onweer over Zierikzee, die de straten voor korte tijd blank zette. Toen rond kwart over negen opnieuw een onweersbui over de stad trok, sloeg de bliksem in de flat aan de Vagerstraat in. De bewo ners waren op dat moment thuis. Naast de ravage in de flat heeft de blikseminslag ook veel schade in de omgeving veroor zaakt. Televisies en computers in omliggende woningen zijn gesneuveld en auto's die in de buurt van de flat geparkeerd stonden zijn beschadigd. Tevens zat een deel van de wijk enige tijd zonder stroom. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes is niet bereid mee te werken aan het gedeeltelijk onderbrengen van de Regionale Brandweer Zeeland bij de kazerne aan de Oranje weg in Goes. Een meer derheid binnen het college van burgemeester en wethouders vindt de locatie daarvoor niet geschikt. De regionale brandweer zou aanvankelijk verhuizen naar de locatie Stromenpoort, tussen Vlissingen en Middelburg. Daar had het Veiligheidshuis moeten komen, met de verschillende ge ledingen van politie, brandweer en ambulancedienst onder één dak. Over dat plan is op be stuurlijk niveau vele jaren ge sproken, maar de financiële zor gen werden alleen maar groter. Sinds de politie zich anderhalve maand geleden terugtrok, is het project definitief van de baan. De regionale brandweer is in middels driftig op zoek naar al ternatieven, omdat de huidige huisvesting veel te wensen over laat. Een bureau is ingeschakeld om de mogelijkheden te verken nen. „Daarbij wordt zowel ge keken naar apart bouwen als sa menwerking met strategische partners", zegt commandant W. R van Leersum. Een van die mogelijke partners was de Goese brandweer. In dat geval ging het om nieuwbouw van ongeveer duizend vierkante meter bij de kazerne van het korps aan de Oranjeweg, waar vooral de technische onderde len van de regionale brandweer zouden worden ondergebracht. Het dagelijks gemeentebestuur is echter niet bereid daarover mee te denken, omdat dan de 'groene long' tussen Goes en Kloetinge verder zou worden aangetast. Dat de brandweer kazerne van het gemeentelijke korps daar is gerealiseerd, be schouwt het college al als een geval van 'eens maar nooit weer', aldus burgemeester D. J. van der Zaag. De burgemeester zelf heeft overigens een minder heidsstandpunt ingenomen in het college. Hij denkt dat het geen probleem is wanneer de re gionale brandweer bouwt tus sen de kazerne en de Patijnweg. Volgens Van Leersum heeft het Goese besluit geen directe ge volgen. „We hebben het verzoek gedaan puur in het kader van een heroriëntatie, waarbij di verse mogelijkheden worden bekeken." De commandant spreekt daarbij van 'vier of vijf reële opties'. De regionale brandweer heeft ook een beroep gedaan op de stadsgewestelijke brandweer van Vlissingen en Middelburg. Die heeft nog geen uitsluitsel gegeven. Dit jaar gaan ruim 6200 langdurig zieken en zwaar lichamelijk gehan dicapten met de Zonnebloem op vakantie. Het gaat om mensen die afhankelijk zijn van inten sieve verpleging en verzorging. Mensen die door hun ziekte of i handicap bovendien vaak 5 ongewild aan huis gebonden zijn. Daarom genieten zij dub- bel van hun vakantie. De Zonnebloem kan deze volledig aangepaste en ver zorgde vakanties organiseren dankzij de hulp van meer dan 6500 vrijwilligers Ook kunt helpen1 Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties', Giro 145, Breda. 'OOK IK HELP MEE' Postbus 2100 4800 CC Breda Tel (076)564 63 62 E mail: info@zonnebloem.nl http //wwwzonnebloem.nl Verrukt was ik toen een mijn paniek meteen voorbi Meer weten over EHBO? Bel 070 Het Oranje Kruis http://www.ehbo.nl M,|i|.l,.IMIII.|IU.I.I.IIt Thuiszorg Walcheren Steekt u graag de handen uit de mouwen en gaat u daarnaast graag met mensen om? Thuiszorg Walcheren heeft vacatures in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere, voor de functie van ptMt Drie tot vijf morgens per week Als thuishulp verricht u voornamelijk huishoudelijk verzorgend werk bij cliënten thuis. U doet het werk dat de cliënt niet meer zelf (alleen) kan doen. Door de aanvullende hulp kan de cliënt langer in de eigen vertrouwde omgeving blijven wonen. Als thuishulp stapt u het leven van cliënten binnen en dit maakt het vak boeiender dan vaak wordt gedacht. Wij vragen geen diploma's, maar wel medewerkers met een opgewekt karakter die een steun kunnen zijn voor de cliënt. Thuiszorg Walcheren zorgt voor een op de functie gerichte opleiding. Deze opleiding kan de basis zijn voor vervolgoplei dingen zoals voor de functie van verzorgingshulp en verzorgende Wij bieden u een afwisselende baan, een inwerkprogramma, arbeidsvoorwaarden volgens de CAO Thuiszorg en goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Voor meer informatie kunt u terecht bij Joke Schipper, medewerker P&O, telefoon 0118-684000. Kijk eventueel ook op internet: www.thuiszorgwalcheren.nl Heeft u belangstelling voor deze functie, richt dan uw sollicitatiebrief aan de heer L.Q. Phernambucq, voorzitter Raad van Bestuur. Thuiszorg Walcheren staat voor een klantgerichte organisatie met tal van thuiszorgdiensten en produkten van hoge kwaliteit. Deze diensten zijn: Alphahulpverlening Huishoudelijke Zorg Verpleging Verzorging Gespecialiseerde Verzorging Ouder- en Kindzorg Voedings- en dieetvoorlichting Cursussen Thuiszorg Aanvullende Service Uitleen, verhuur en verkoop van verpleegartikelen door het Thuiszorgcentrum Algemeen Maatschappelijk Werk Bureau Sociaal Raadslieden Schuldhulpverlening, Thuiszorg Walcheren heeft bijna 18 000 TAS-leden Thuiszorg Breeslraat 15 postbus 323 4330 AH Middelburg telefoon (0118) 684000 Walcheren iw.thuiszorgwalcheren.nl Uniek Kelder Restaurant Tn Den Struyskelder" (StTDCLG 3-gangen f U5.00 Open OP VRIJDAG - ZATERDAG -ZONDAG -MAANDAG Diners of Besloten party's (Onder Museum de Schotse Huizen) Tel:o II8-50I392 0II8- 50I2RI Kaai 25-27 U35I AA Veere Vrijdag 24 november van 16.00 tot 18.00 uur Zaterdag 25 november van 9.30 tot 15.00 uur aan de Oude Zandweg 24, Westkapelle VELE SCHITTERENDE AANBIEDINGEN: WESTKAPELLE (0118) 57 24 27 30.000 mensen, jong en oud, krijgen jaarlijks een beroerte. De gevolgen van dit hersenletsel kunnen ingrijpend zijn: verlammingen, taal- en spraak stoornissen. Soms zijn er geheugenproblemen en verandert iemands persoonlijkheid. O dfï Snelle opvang en een goede behandeling zijn u LJvJvJ van levensbelang. Maar, er moet nog veel onderzoek worden verricht. Ook goede voorlichting is belangrijk. Steun ons werk. Word donateur of doe een gift. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 - lnternetwww.hsn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 18