Philippine krijgt snel brede school L PZC Waar koop je in Zeeuws Vlaanderen je favoriete DOCKERS broek...? DOCKERS Dorpsraad Hontenisse zet cultuur, verkeer en leefbaarheid op agenda www.vanwesten.com/dockers Bazaar Emmaus trekt vol huis Nieuwbouw Schakel kan mogelijk eerder CDA vindt subsidie tennisclub onterecht NU BIJ ONS IN DE SHOWROOM Bevelander mag jaar niet rijden na drankrit =20 Toekomst van veerplein Perkpolder ligt nog open DOCKERS winkel CAI CAPPENPIJK TOYOTA door Lilian Dominicus PHILIPPINE - Philippine is de eerstvolgende kern in de ge meente Sas van Gent waar een brede school komt. Naar ver wachting gaat de spa voor de nieuwbouw begin 2001 de grond in. Dit in navolging van Westdorpe, waar in januari op een stuk van het schoolplein van basisschool De Kreeke een extra aanbouw wordt gezet. Welke voorzieningen in de bre de school van Philippine onder dak krijgen is nog niet helemaal duidelijk. Zeker is dat in ieder geval de bibliotheek en peuter speelzaal Nijntje er naar toe zullen verhuizen. De openbare bibliotheek huist momenteel in een oud gebouw met veel onder houdskosten. Locatie Nijntje voldoet eigenlijk niet meer aan de moderne veiligheidseisen en de huur is torenhoog. Wethouder E. Spuesens van welzijn overweegt verder het Sociaal Kultureel Werk - dat nu nog in een pand aan de Noord- straat in Sas van Gent zit - en de ouderenbonden in het nieuwe gebouw een plek te geven. Er komt een multifunctionele ruimte voor diverse activitei ten, maar Spuesens benadrukt dat de brede school geen vervanging wordt voor het dorpshuis. Er zullen dus geen en drugs. De delicten waren toe te schrijven aan overmatig drankgebruik dat de Bevelan der eind juni parten speelde. Hij was in 's-Gravenpolder in botsing gekomen met een tegen ligger. Die had de automobilist mee naar huis genomen en de politie gewaarschuwd. Na de blaastest op het politiebureau in Goes werd de Bevelander naar huis gestuurd. Hij wist zich van die avond slechts flarden te herinneren. „Ik weet nog dat ik mijn vrouw en schoonmoeder heb opgebeld om me te komen ophalen. Maar ze kwamen niet", zei hij. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een dronke- mansrit van een 32-jarige inwo ner van 's-Heerenhoek is deze zomer finaal uit de hand gelo pen. Behalve het veroorzaken van een botsing in dronken toe stand, werd de verdachte woensdag door justitie in Mid delburg ook poging tot diefstal van twee auto's verweten. Het kwam hem te staan op een jaar rijontzegging en een werkstraf van veertig uur. Ook moet hij zich houden aan de voorwaarden van het Zeeuws consultatiebureau voor alcohol podiumkunsten plaatsvinden. Binnenkort begint de wethou der gesprekken met de scholen en de betrokken organisaties. Hoewel Philippine en Westdor pe nu de prioriteit hebben, wil het gemeentebestuur niet lang wachten met de ontwikkeling van plannen voor een zelfde brede school in Sas van Gent. De zaken liggen er echter ingewik kelder. Sas heeft een openbare en .twee katholieke scholen, en de vraag is waar de clustering van welzijnsvoorzieningen komt of dat de scholen evnetu- eel zelf een cluster vormen. „Daarover moeten de schoolbe sturen zich nog uitspreken. We zouden kunnen denken aan e,en extra klaslokaal voor de Prins Frederik Hendrikschool, die met ruimtegebrek kampt", al dus de wethouder. Het bestek voor de aanbouw aan De Kreeke in Westdorpe is inmiddels naar een aantal aan nemers gestuurd. Nog voor de kerst moet bekend zijn wie de opdracht krijgt, zodat begin volgend jaar de eerste steen wordt gelegd. Peuterspeelzaal Voor de Westdorpse peuter speelzaal Olleke Bolleke is nog steeds geen tijdelijke oplossing gevonden. Het huidige pand aan de Steeland moet plaats maken voor twee-onder-een- kappers en staat al een tij d op de slooplijst. Spuesens: „We moe ten uitzoeken wat voordeliger is: het pand nog even laten staan of de peuters huisvesten in een tijdelijke unit." donderdag 16 november 2000 Mevrouw Verstraeten is druk met ballengooien. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel. IJZENDIJKE - Zorgcomplex Huize Emmaus uit IJzendijke kan terugzien op een geslaag de bazaar. De belangstelling was woensdag groot. Rond de klok van drie uur was het bij na onmogelijk om nog een plaatsje te bemachtigen. In de keuken was het de gehele middag een drukte van be lang. De wafelbakkers kon den amper voldoen aan de grote vraag. De bewoners ge noten met volle teugen en ble ven tot het einde aan hun stoel gekluisterd zitten om vooral niets te missen van de gezelli ge middag. Het rad van avon tuur draaide volop en er wa ren spelletjes zoals envelop trekken, sjoelen en het ho- ger/lager-spel. Bewoonster M. Verstraeten (88) waagde zich zonder schroom aan het bussen gooi en. De worpen leverden geen prijs op, maar dat kon de pret niet drukken. Het mandje met sierfruit en de toilettas die ze eerder al had gewonnen, brachten de nodige vreugde. „Ik heb veel loten gekocht, maar een grote prijs heb ik niet. Het voornaamste is toch de gezelligheid. Ik vind het prachtig dat ze zoiets alle maal voor ons doen." De door de inwoners met ser vetten beplakte dakpannen werden te koop aangeboden. Projecthulp Haïti was met een stand aanwezig en er kon ken nis gemaakt worden met een viertal verschillende scha penrassen van schapenboer derij de Goede Hope van Jan en Miek van Erp uit Hoofd plaat. De keuze om de bazaar op woensdagmiddag te houden bleek een juiste. Volgens di recteur P. Ploegaert hebben veel mensen op zaterdag iets anders te doen. De opbrengst van de bazaar wordt besteed aan activitei ten voor de bewoners. door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Het veerplein van Perkpolder is nog niet voorbestemd als toekom stig deel van het Westerschelde- estuarium. Hoewel Rijkswater staat eerder liet weten er veel voor te voelen om veerhaven en - plein in schorren en slikken te veranderen, is de mogelijkheid voor vestiging van recreatiebe- drijven nog niet van tafel. Burgemeester A. Vogelaar meldde de gemeenteraad van Hontenisse woensdag tijdens de begrotingsraadsvergadering dat alle mogelijkheden, indu strie uitgezonderd, nog open zijn. Tijdens een gesprek met de provinciale top van Rijkswater staat is het college verzekerd dat er nog geen definitieve be slissing is genomen over de in vulling van het veerplein. Idee- en van de gemeente, die samen met de provincie een plan laat opstellen, zullen zeker meege nomen worden. Vogelaar nam daarmee de vrees van de coalitiepartijen weg dat de pap al is gestort. Over enkele maanden moet aan de hand van een gedegen rapport een oordeel te geven zijn over de kans op vestiging van recreatiebedrij- ven. De burgemeester bena drukte nog maar eens dat het college vooral het verlies aan ar beidsplaatsen gecompenseerd wil hebben. Een verlies dat di rect samenhangt met het ver dwijnen van de veerdienst tus sen Kruiningen en Perkpolder. Wethouder B. Pauwels beloofde de raad dat het voormalige veerpleintje bij Walsoorden, grenzend aan een geliefd recre atiestrandje, midden volgend jaar wordt opgeknapt. De ge meente moet wel tot de zomer wachten omdat de werkzaam heden gelijk op dienen te gaan met verbeterings- en herstel werken van Rijkswaterstaat. Hekking zorgt voor hilariteit KLOOSTERZANDE - Het onderhandelingsre sultaat over het opruimen van de vervuilde berg slib op het haventerrein van Walsoorden was 'nog niet zo Hekking'. De verspreking van wet houder B. Pauwels, die wilde zeggen dat het col lege het 'nog niet zo gek' had gedaan, zorgde woensdag tijdens de be grotingsbehandeling voor veel hilariteit bij de gemeenteraadsleden en de aandachtigen op de pu blieke tribune. In haar al gemene beschouwingen verweet oppositiepartij Progressief Hontenisse de collegeleden dat ze het ge drag nabootsten van de door Kees van Kooten be kend geworden wethou der T. J. Hekking. Net als Hekking willen de Honte- nisser collegeleden bij of ficiële gelegenheden im mer vooraan staan om op de foto of de televisie goed uit te komen. Wethouder Pauwels pro beerde zijn fout niet te verdoezelen en toonde zich sportief. „Ach, mis schien kunnen we er nog een mooie foto van laten maken als ze het slib op ruimen." dé ideale casual broek 100% easy-care katoen in 5 modellen en in 4 lengtes! prijzen van 139,95 tot 179,95 meer info op internet: www.vanwesten.com/dockers door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Als het leerlingenaantal van de basis school in Vogelwaarde harder groeit dan verwacht of als de voorgenomen klassenverklei ning tot.onoverkomelijk ruim tegebrek leidt, dan kan De Schakel eventueel voor 2010 al een nieuw gebouw krijgen. De gemeente Hontenisse volgt de ontwikkelingen in de onder- wijswereld op de voet en begint nu al te sparen voor nieuwbouw van de Vogelwaardse basis school. Burgemeester A. Voge laar liet er woensdag tijdens de begrotingsraad blijken dat het college De Schakel een goed hart toedraagt. Maar het is nog te vroeg voor concrete plannen. „We rekenen er nu op dat er over tien jaar een nieuw school gebouw moet komenAls de om standigheden zodanig verande ren dat we eerder moeten en kunnen bouwen, zullen we dat doen." Alle partijen konden zich in die toelichting vinden. Frac tievoorzitter P. Kindt (Alge meen Belang) waarschuwde wel voor te snel afschrijven van het huidige schoolgebouw. „We hebben tenslotte onlangs nog geïnvesteerd in enkele noodlo- kalen en die kunnen toch niet direct waardeloos zijn." door Sheila van Doorsselaer AXEL - De Axelse CDA-fractie is niet zonder meer van plan ten nisvereniging Axel 60.000 gul den aan subsidie te gunnen. Omdat de vereniging tien jaar geleden is geprivatiseerd, heeft de club volgens het CDA geen recht meer op extra geld. Finan cieel bijspringen zou bovendien een ongewenst precedent kun nen scheppen. Tennisvereniging Axel vraagt de gemeente subsidie zodat de ze de banen kan renoveren. „Als we het bedrag toezeggen, dan zijn we niet eerlijk bezig. De tennisvereniging in Koewacht is er ook nog. Ik vind het een zwalkend beleid", zei CDA'er A. Kesbeke woensdagavond in de raadscommissie financiën. Kes beke hekelde het tijdstip waar op de aanvraag bij de gemeente binnenkwam. „Hun subsidie werd jaarlijks afgebouwd, en net nu ze niks meer kregen, vra gen ze ons om geld." Wethouder A. van Waes vond het jammer dat het CDA zoveel bedenkingen heeft. Volgens hem is de tennisvereniging een van de grootste verenigingen van Axel en die mag best een steuntje in de rug hebben. Van Waes: „Het is al knap dat ze jaarlijks hun exploitatie rond krijgen zonder subsidie. We wil len daarom best meebetalen aan de renovatie van de banen. Het is waar, we doen veel voor het voetbal, een echte volkssport. Maar de tennisclub doet ook veel voor de jeugd en is hard op weg een volkssport te worden." De andere partijen gingen ak koord met het voorstel. Het CDA moet zich nog beraden. door René Hoonhorst OSSENISSE - Ook na een her indeling moet Ossenisse leef baar blijven. Op een zaak in paardensportartikelen na, telt het dorp al tijden geen winkels meer en het café gaat eind van dit jaar dicht. Maar voorzienin gen als het gemeenschapscen trum, het tennisbaantje en wat speeltuig voor de kinderen mo gen in geen geval verdwijnen. Dat vinden de vijf bestuursle den van de geheel vernieuwde Dorpsraad Ossenisse. De vijf, uitverkoren omdat zij zich als enigen beschikbaar stelden toen het voormalige bestuur collec tief stopte, vinden dat De Snis eigen belangenbehartigers be hoeft om de noden van de kleine gemeenschap in de kop van Hontenisse blijvend onder de aandacht te brengen. Maatrege len voor de verkeersveiligheid, de strijd tegen intensieve vee houderijen en het organiseren van (culturele) activiteiten kun nen weliswaar door de Honte- nisser gemeenteraad worden bevorderd. Maar met slechts één dorpeling in de gemeenteraad kan extra druk van binnenuit geen kwaad. Daarnaast is een dorpsraad beter in staat om me ningen en gevoelens die in een kern leven te peilen en te verta len. Voor voorzitter Johan Pijcke stond vast dat Ossenisse een dorpsraad goed kon gebruiken. Samen met secretaris Gijs van Heijningen, penningmeester Nard Bouchaut en de bestuurs leden Rudi Vink (waarnemend voorzitter) en Yvan Bonne (waarnemend secretaris) wil hij Ossenisse de komende paar jaar beter op de kaart zetten. Vóór Hontenisse opgaat in een grote re Oost-Zeeuws-Vlaamse ge meente moeten de belangen van De Snis veilig gesteld zijn. De nieuwe dorpsraad wil een dui delijk beleid voeren en hoopt zoveel mogelijk dorpelingen bij zijn werkzaamheden te betrek- Dorpsraadvoorzitter Johan Pijcke bij de kerk, waarin de raad exposities wil houden. foto Peter Nicolai ken, want de raad wil opkomen voorde belangen van alle dorps bewoners. Het nieuwe bestuur voelt er niets voor om na te trappen naar zijn voorganger. Pijcke, Bouch aut en Bonne constateren slechts dat niet alle voormalige bestuursleden het dorpsbelang altijd in het oog hielden. Boven dien brak het ontbreken van statuten de vorige dorpsraad op. Subsidie Pijcke: „Wekrijgenjaarlijks460 gulden subsidie van de gemeen te. Voor dat geld kun je niet al lerlei goede doelen steunen. De Sinterklaasviering, de kerstvie ring, een carnavalsjubileum en een culturele festiviteit voor heel het dorp kunnen een paar tientjes per acitiviteit aan on dersteuning krijgen. Maar daarmee is de financiële koek op." Belangrijker dan financiële steun vinden de nieuwe dorps raadbestuurders zaken als ver keersveiligheid, de strijd tegen stankoverlast van de mega-var- kensstal en het aanzwengelen van culturele activiteiten in de kerk. Op drempels en plateaus zit Ossenisse niet te wachten, maar een aantal (visuele) ver smallingen of chicanes als in de Cloosterstraat in Kloosterzan- de kunnen in de Lageweg en Weststraat een oplossing zijn. „Daarnaast moeten we eens met de beheerders van drie in de buurt liggende campings pra ten. De kampeergasten scheu ren, vooral in het hoogseizoen, meermalen per dag door en langs het dorp. Een waarschu wing van de campingbazen kan veel helpen In Hengstdijk bij voorbeeld is een exploitant van een recreatiecentrum niet te be roerd om gasten het terrein af te zetten als ze onverantwoord hard over de camping of door het dorp rijden." Kerk Tijdens een eerste algemene vergadering op vrijdag 24 no vember wil de ververste Dorps raad Ossenisse ook horen hoe de dorpelingen denken over expo sities in de Willibrorduskerk. In de kerk zouden amateur-kun stenaars, hobbyisten en verza melaars uit de wijde omtrek hun werkstukken en verzamelingen tentoon moeten stellen en even tueel te koop aan kunnen bie den, stelt de raad zich voor. De vergadering wordt gehou den in gemeenschapshuis Hof ter Nesse en begint om 19.30 uur. IN DIVERSE UITVOERINGEN ZOWEL IN GEEL-ALS GRIJS Let op! Nu met 3.0 Turbodiesel 163 pk. met direct ingespoten intercooler 3.41. V6 Benzine 178 pk. Een gedenkwaardig moment was de komst van een grote geschiedschrijver in 1954: de LandCruiser. Deze oersterke terreinwagen werd al snel over de hele wereld voor de meest uiteenlopende doeleinden ingezet, vanwege zijn uitzonderlijke betrouwbaarheid, nagenoeg onverslijtbare techniek en indrukwekkende terreincapaciteiten. Daardoor werd de Toyota LandCruiser de best verkochte terreinauto ter wereld. DE TOYOTADEALER IN UW REGIO Mr. F.J. Haarmanweg 58 TERNEUZEN 4536 AS Terneuzen Tel. 0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 50