Korfbaljeugd stroomt door Mobiele hint voor de Sint. PZC Dwarslaesie bij Ko de Kraker Selectie Zeeuwse teams Korfbalteams moeten terrein terugwinnen Uitreiking ZLM-prijs Zeeuwse vrouwen in titelstrijd biljarten Verjonging bij Zeeuwse verenigingen Indeling agenda uitslagen sbw 14 donderdag 16 november 2000 Swift. Vrouwen: Elze Blanken- burgh, Pascal Castenmiller, Clau dia Fritz, Linda Lievense, Margreet Rotte. Mannen: Björn de Hond, Ivo de Hond, Bert Jeras, Rob Sanderse, Sjoerd Sanderse. Coach: Blaas de Ridder. Fortis. Vrouwen: Renata Bebelaar, Hagar Hoogwerf, Ruth Hoogwerf, Esther Kasse. Mannen: Jouri van de Broeke, Chaim Koole, Wander Koole, Robin Wisse. Coach: Peter Crucq. Tjoba. Vrouwen: Ilse Boogaard, Es ther van Boven, Astrid Koole, Anita Valstar. Mannen: Marcel de Dreu, Arnold Glaser, Robert van Schaik, Koen Verbeke. Coach: Han Verbe- ke. Seolto. Vrouwen: Jolanda Hart- hoorn, Ellen Stroo, Ineke Stroo, An- ja Ovaa. Mannen: Robbie Hart- hoprn, Harry Kerkhof, Johan Ovaa, Ruben Pieters, Jeroen Verhage. Coaches: André Filius en Peter de Pagter. Stormvogels. Vrouwen: Loura Kleinepier, Angela Melis, Ellen Theune, Marianne Verhulst, Mi chelle Wisse. Mannen: MarkPasse- nier, Jos Reijnierse, Jan Theune, Jan van Vaardegem, Adjan Verha ge. Coach: Jaap Jan Ritsema, TOP A. Vrouwen: Jitske van de Gruiter, Mirjam Kloet, Jantine Meulmeester, Ria de Ridder. Man nen: Ad Bezemer, Ramon van de Gruiter, Leon Kloet, Peter Ventevo- gel. Coaching: Bij toerbeurt door 1e en 2e team-spelers. All Ready. Vrouwen: Hetty Over- weel, Mirjam van Tiggelhoven, Ma- non Torensma, Saar Torensma, Debbie Voshart.. Mannen: Maurice Brul, Luuk van Eijken, Henk de Graaf, Jan Willem van Nieuwen- huijze, Remy Quist, Ronald Snoek. Coach: Gijs Hollestelle. Atlas. Vrouwen: Miranda Cevaal, Diane Mulder, Ellen de Pagter, An neke de Visser. Mannen: Jan Gillis Goedhart, Hanco van Keulen, Ar nold Osté, Rob de Pagter. Coaches: Harry Koppej'an en Michel Weze- mer. Ondo M. Vrouwen: Sandra van de Broek, Audry Dekker, Karen Dek ker, Carmen Fraanje, Jolanda Vo gel. Mannen: Christian Hoefkens, Bas de Pagter, Iwan de Pagter, Je roen de Pagter. Coach: Harry van de Broeke. Togo. Vrouwen: Janca Beun, Su zan Dronkers, Lieske Maas, Johan neke Vleugel. Mannen: Erik Koor stra, Dick Krijger, Edwin Machielse Roel Schipper. Coach: Ko Crucq. Volharding. Vrouwen: Marij La ban, Elze Pouwelse, Elize Quist Tanja Wisse. Mannen: Pim van En gelenburg, Antjan Laban, Pete Rentmeester, Antoine Steketee. Coach: Harrie Christiaanse. door Rudy Boogert VLISSINGEN - De Zeeuwse korfbal jeugd is in opmars. Het Souburgse For tis speelt al ruim een jaar met een zeer jeugdig team, maar ook bij Swift en Tjoba stromen de talenten langzamer hand door naar de hoofdmacht. Drie Zeeuwse jongelingen aan de vooravond van de zaalcompetitie over ambities, oudere spelers en twijfels. Swift Elze Blankenburgh (20) lijkt zich dit jaar definitief een plaats te hebben ver looiden in het eerste team, van Swift. De afgelopen twee seizoenen speelde de heao-studente af en aan in het Middel burgse keurkorps, maar in de afgelopen veldeompetitie was ze een vaste waar- Elze Blankenburgh: „Twee jaar gele den kwam ik net over uit de junioren. Toen moest ik wennen aan het niveau en aan de druk. Maar dit seizoen gaat het lekker. In de vakken loopt het nog niet zo goed, maar voor mijn gevoel kan ik nu meer mijn weg vinden." „Met het team gaat het nog niet zo goed. We hebben van ploegen verloren waar van dat niet hoefde. Tegen Fortis zijn we gewoon afgegaan. Toen hebben we geen spel laten zien. We hadden het zwaar op het veld en in de zaal spelen we nu zelfs een niveau hoger, in de over gangsklasse. Ik denk dat we ons daar om moeten proberen te handhaven. Ho pelijk vinden we ons spel in de zaal terug." „Ik kijk niet hogerop. Ik heb een druk leven en speel korfbal voor de lol. Ik train natuurlijk om beter te worden en ik ga het veld in om te winnen. Toen ik klein was, heb ik wedstrijden van Swift op het hoogste niveau gezien, Dat wil je natuurlijk ook bereiken. Het zou hart stikke leuk zijn om dat met Swift te ha len. Maar sport blijft voor mij ontspan ning." Tjoba Koen Verbeke (17) speelde vorig jaar nog in de A-junioren van Tjoba. De eer ste helft van de afgelopen veldcompeti- tie speelde de 1.93 meter lange cios-stu- dent in het tweede team, maar in de zaal start hij komende zaterdag in het eerste achttal. Koen Verbeke: „Ik sta er echt van te kij ken dat ik op mijn zeventiende al in het eerste sta. Vorig jaar was ik al blij als ik reserve mocht zitten bij het tweede. En nu sta ik in het eerste... Overigens sa- Elze Blankenburgh: „Sport blijft voor mij ontspanning. men met Marcel de Dreu en Robert van Schaik, met wie ik vorig jaar nog in de A's speelde." „We hebben nu een heel jong team. Ik leer snel veel bij omdat er ook nog 'ou dere' spelers meedoen. Het laatste jaar, sinds ik bij de senioren zit, ben ik al hard gegroeid. Maar ik moet nog veel leren, vooral verdedigend. Ik sta in het vak met Astrid Koole en van haar steek ik veel op. Zij doet echt alles goed op het juiste moment. Dat kan ik nog niet." „Ik weet dat er extra streng op mij gelet zal worden, omdat ik het zoontje van de trainer ben. Met name bij de spelers die afgevallen zijn voor het eerste team, merk je wel dat ze hun twijfels over me hebben. Dat is best moeilijk. Maar ik zal mezelf bewijzen en laten zien dat ik het kan." „Sport is mijn leven. Met name korfbal. Als ik niet op school zit, denk ik veel aan korfbal. Ik praat er veel over met mijn vader. Ik vraag veel en hij heeft altijd een antwoord. Voor de trainingen en wedstrijden zet ik puntjes voor mezelf op een rijtje waar ik op moet letten. Ja, ik ben leergierig. Het liefste zou ik alles al kunnen." Fortis Jouri van de Broeke (21) speelt voor het tweede seizoen in het eerste team van Fortis. Vorig jaar liep de cios-student met zijn jeugdige ploeggenoten een kampioenschap ternauwernood mis. Vanaf zaterdag doet Fortis opnieuw een gooi naar een plaats in de overgangs klasse. Jouri van de Broeke: „Volgens het be leid van de vereniging is het nu tij d voor de overgangsklasse. We hebben de ploeg er ook voor. Op het veld waren we dit seizoen echter nog te wisselvallig. Op de juiste momenten stonden we er niet en daardoor hebben we punten verspeeld. Dat moet eruit." „Ik denk niet dat dat komt doordat we zo'n jonge ploeg hebben. Vorig jaar speelden we in dezelfde samenstelling door Jan Roovers VLISSINGEN - Korfballend Zeeland maakt zich op voor de zaalkorfbalcompetitie. Met vijf degradaties (Tjoba, TOP, Ondo, Luctor en Olympia W) en slechts twee kampioenschappen (Swift en Togo) werden tal van Zeeuw se ploegen vorig seizoen met de neus op de feiten gedrukt. Dat moet dus beter. Een rondje langs de clubs maakt duidelijk of dat ook mag worden verwacht. Voor Swift, dat in de overgangs klasse uitkomt, zit dat er niet in. En hoeft dat ook niet. „We mik ken op lijfsbehoud. Na de pro motie zal het al moeilijk genoeg worden om in deze zware klasse twee ploegen onder ons te hou den", verwacht coach Blaas de Ridder. Bij Fortis gaat coach Peter Crucq wel voor de ti tel in de eer ste klasse. Vorig seizoen tweede met een straatlengte achter Swift, ziet Crucq zijn ploeg (met Tjoba) als favoriet voor het kampioenschap. „We spelen goed korfbal, maar weten niet altijd met de druk om te gaan en zullen verder ook moeten wa ken voor onderschatting. De meest constante ploeg wordt kampioen", luidt zijn prognose. Coach Han Verbeke van Tjoba is wat voorzichtiger. Hij verwacht wel dat zijn achttal na de degra datie uit de overgangsklasse in de top mee zal draaien. „Maar een kampioenschap komt met deze sterk verjongde ploeg mo- Overgangsklasse G: Achilles (Den Haag), Koog Zaandijk, KVZ (Zutphen), Refleks (Rijs wijk),Rohda (Amsterdam), Sporting - Trigon (Leiden), Swift (Middelburg), Wion (Rotterdam). 1G: ADO ('s- Gravendeel), Fortis (Oost- Souburg), HKC (Hardinxveld Giessendam), Nieuwerkerk (Nieuwerkerk a/d IJssel), On do ('s Gravenzande), Tjoba ('s Heer Hendrikskinderen), Vitesse (Barendrecht), Vrien denschaar (Hardinxveld Giessendam). 3A: DSO (Klundert), Good Luck (Mid- delharnis), Olympia S (Spij- kenisse), O. Nassau (Vlaar- dingen), Seolto (Vlissingen), Stormvogels (Westkapelle), TOP A (Arnemui-den), Vios W (Willemstad). 4A: All Ready (Zierikzee), Atlas (Rit- them), BKC (Breskens), Luc tor (Terneuzen), Ondo M (Middelburg), Togo (Goes), Volharding (Yerseke). gelijk nog te vroeg. Even af wachten hoe het inpassen van de jeugd verloopt", houdt Ver beke een slag om de arm. Van de drie derdeklassers die Zeeland rijk is, is TOP uit Arne- muiden (ook in de zaal zonder vaste doach) uitgesproken favo riet voor de titel. Ria de Ridder kan daar best mee leven. „We zullen wel elke wedstrijd op scherp moeten staan, waken voor onderschatting en met de druk van het favoriet zijn om moeten kunnen gaan", noemt ze een aantal factoren voor een ge slaagde titelrace. Anders dan op het veld, waar zijn ploeg in zwaar weer is be land, ziet coach Jaap Jan Ritse ma van Stormvogels zijn ploeg in de zaal niet in de problemen komen. De voorbereiding in de zaal stemt hoopvol, de blessure van Ellen Theune, die mogelijk de start mist, is een tegenvaller. Maar Ritsema heeft er alle ver trouwen in dat de ploeg zich verzekert van lijfsbehoud. Ook Seolto verwacht niet in de degradatiezone terecht te ko men. „Leuk meedoen in de subtop.Minder is een teleurstel ling", geeft Ruben Pieters de doelstelling van het Vlissingse achttal aan. Met alleen maar Zeeuwse ploe gen levert de vierde klasse A in ieder geval een Zeeuwse kampi oen. Maar. ..ook een Zeeuwse de gradant. All Ready uit Zierik zee, vorig seizoen tweede, gaat weer voor de hoofdprijs en ziet BKC en Atlas als belangrijkste concurrenten. Bij Atlas denkt coach Harry Koppejan daaV toch iets anders over: „Lijfsbe houd is onze doelstelling." Na de degradatie moet coach Harry van de Broeke Ondo weer naar de derde klasse brengen. Het zou echter een complete verrassing zijn als dat dit sei zoen al gebeurt. „Misschien vol gend jaar, Ondo is in opbouw, een kampioenschap hoeft nog niet", aldus Van de Broeke. Door Van de Broeke als titel kandidaat genoemd, ziet coach Ko Crucq van Togo een dergelij ke klassering wel zitten. De ploeg speelt goed korfbal, maar mist scorend vermogen. Komt dat eruit dan gaat Togo voor de hoofdprijs, Met een goed gevoel van het veld gestapt (twee ploe gen onder zich gehouden) mikt Volharding op eenzelfde resul taat in de zaal. Twee belangrij ke factoren spelen een rol bij die verwachting van coach Harry Christiaanse: „Het eerste team traint nu apart, na een blessure is Antoine Steketee weer terug", ziet Christiaanse als pure winst. Slachtoffer Vlissingse Strandcross kan nooit meer lopen door Björn Goorden YERSEKE - Bij Ko de Kraker, de motorcrosser die tijdens de Vlissingse Strandcross zwaar ten val kwam en met een be schadigde wervelkolom in het Streekziekenhuis Walcheren terechtkwam, is een dwarslae sie geconstateerd. De Kraker is vanaf de navel verlamd en is veroordeeld tot een leven in een rolstoel. Vandaag verhuist de ex-mo- torcrosser - hij heeft zijn cross spullen al verkocht - vanuit Yerseke naar een nieuw onder komen in Goes. De Kraker: „Ik ga in een aangepast huis wo nen. Ja, ik ben in een heel an dere wereld terechtgekomen. Ik vind het verschrikkel ij k hoe het is gelopen. Maar om bij de pakken neer te gaan zitten, wat ik eerlijk gezegd wel een paar weken heb gedaan, daar los je niets mee op." Woensdag wordt er nog een MRI-scan van zijn rug gemaakt. De Kra ker: „Dan kijken ze op welke manier ik het best kan revali deren. Na drie weken kijken ze welke vooruitgang ik heb ge boekt. Dan beslissen ze of het zinvol is om verder te gaanAls dat niet zo is, stoppen ze met met de revalidatie. Dan is er dus geen hoop meer, Brief De Kraker wijt zijn ongeval aan nalatigheid op het gebied van veiligheidsmaatregelen tijdens de cross. Op dat punt is MC De Uitlaat in zijn ogen in gebreke gebleven. Hij deed zijn beklag in een brief die hij bij de Koninklijke Nederland se Motorrijders Vereniging (KNMV) indiende. „Daarin heb ik om een schadevergoe ding gevraagd. Ik verwacht er niet al teveel van. Ik heb ge hoord dat de maximale scha devergoeding tienduizend gulden bedraagt." Maar het Ko de Kraker: „Ik ben in een heel andere wereld terechtgekomen." gaat hem in eerste instantie niet om het geld, zegt Ko de Kraker. „Het deed me vooral pijn dat voorzitter Dennis den Engelsman van De Uitlaat zei dat het allemaal mijn eigen schuld was geweest. Hij vond dat ik de fouten had gemaakt en dat ik veel te onervaren was geweest om de Strandcross mee te rijden. Kijk, ze kunnen me veel maken, maar dat..." ,Ik heb een foto waarop te zien is dat ik na de start een hoop topcrossers achter me heb ge laten", vervolgt De Kraker. „Dan moet je toch een beetje kunnen crossen. Wat Den En gelsman zei, slaat dus nergens op. Dat heeft-ie toen hij die fo to zag gelukkig ook toegege ven. Zoals-ie ook heeft toege geven dat door de organisatie een aantal fouten is gemaakt." Vooral dat laatste deed De Kraker goed. „Voor mij was dat het allerbelangrijkste. Dat ik mijn gelijk kreeg." Met een ander slachtoffer van de Strandcross, Loeki van Zundert, onderhoudt hij sinds hij naast hem in het Streekzie kenhuis lag een goed contact. De 17-jarige Van Zundert lag 25 minuten lang met een inge klapte long op het Vlissingse strand voordat hij met een am bulance werd afgevoerd. Later werden ook een beschadigde nier, lever en gal en twee ge broken ribben geconstateerd. De motorcrosser uit Bergen op Zoom is er helemaal bovenop gekomen. „Die crosst alweer. Die vliegt er weer vol op los", lacht De Kraker. „Ik moet nog eens naar hem toe. Hij heeft namelijk een quad. Je weet wel, een motorfiets op vier wielen. Diewil ik eensuitgaan foto Lex de Meéster proberen. Misschien dat het met een paar steunen lukt." Bij de familie Van Zundert zal Ko de Kraker hartelijk ont vangen worden, Loeki's moe der Grada: „Wij prijzen ons gelukkig, want Loeki is er veel beter vanaf gekomen dan Ko. Dan is datgene wat wij hebben doorgemaakt een peulenschil letje. We leven dan ook echt mee met Ko." Toch draagt ze het ongeluk van haar zoon en het handelen De Uitlaat-voorzitter Den En gelsman nog elke dag met zich mee. „We hebben nooit meer iets van de organisatie of Den Engelsman vernomen. Ze heb ben nog geen bloemetje ge stuurd. Nou zitten we daar niet direct op te wachten, maar ze hadden tenminste wel hun gezicht een keer kunnen laten zien." Biljarten Derde klasse driebanden-groot. Eindstrijd district Walcheren De Bevelanden. Locatie: Biljartpaleis Jacobs, Rilland. Aanvang: 19.00 uur. Persoonlijk Kampioenschap driebanden 3e klasse groot District Walcheren/de Bevelanden.Locatie: Biljart Paleis Jacobs in Rilland. Aanvang 19.00 uur. ■ffi Dammen Nederlands kampioenschap vrouwen. Vierde ronde. Locatie. Beach Hotel aan de Duinweg in Zoutelande. Aanvang 12,00 uur. PZDB-clubcompetitie Hoofdklasse: B.D.V. - PWG 's-Graven- polder 3. Aanvang 19.30 uur. GOES - De Wielerstichting Arjaan de Schipper Trofee maakt komende zondag de winnaars bekend van het jaarlijkse ZLM-nieuwelingenklassement. Dat ge beurt op een informatie-avond van de ZLM Tour in De Vier Linden in Goes. In het klassement zijn de resultaten op genomen van een groot aantal wieler wedstrijden voor nieuwelingen in Zee land en Brabant. De eerste vijf renners worden gehuldigd. Vorig jaar ging de hoofdprijs naar Mark Aarts uit Kruinin- gen. Daarnaast worden tijdens de avond medewerkers en andere belangstellen den geïnformeerd over de eerstvolgende editie van de ZLM Tour, de topcompeti- tieklassieker die op zaterdag 12 mei in en om Goes wordt gehouden. De aan vang is 17.00 uur. door Joop van den Oudenhoven ROOSENDAAL - Op de gewes telijke kampioenschappen bil jarten libre zesde klasse strijden vijf Zeeuwse deelnemers om de hoogste eer. Vier van hen zijn vrouw. De eindstrijd vindt vrij dag, zaterdag en zondag plaats in Café de Ram in Roosendaal. Dat vrouwen vaak op lager ni veau acteren, heeft alles te ma ken met het feit dat het nog al tijd een taboe is dat zij zich aan een cafésport wagen. Gelukkig komt hierin verandering. Promotie Als eerste geplaatst is R. Molen schot van DJS uit Kaatsheuvel, die in de districtswedstrijden promotie afdwong naar de vijf de klasse. Dat presteerde ook Joke Oele-Knuistingh Neve van BV SIR uit Nieuwerkerk, die namens district Schouwen Dui- veland aantreedt. Oele staat bij insiders bekend als competitieleidster van het district maar wil nu ook als bil jarter naam maken. Op basis van moyenne moet zij tot de fa vorieten worden gerekend. Voor Anita Vriend van BV Hof van Eede uit Aardenburg geldt een beetje hetzelfde. Bekend als voormalig jeugdconsulente van het district Zeeüws-Vlaanderen wil zij nu laten zien ook op het biljart uit de voeten te kunnen. Zij is viex-de geplaatst. Vóór haar staat nog G. Nieu- wenhuis uit Heiningen, die een1 outsider genoemd kan worden. Als vijfde op de lijst weer een Zeeuwse uit het Schouwse dis trict, Tilly Fondse van De West- hoekladies uit Renesse, Zij is< evenals John Lobbezoo van BV De Sportvisser uit Yerseke aan de deelnemerslijst toegevoegd wegens te weinig inschrijvers. Kansen worden hen niet toege dicht. Namens Walcheren/De Bevelanden neemt de als zesde geplaatst Elly Eckhardt van BV De Sportvisser uit Yerseke deel, Ze is een echte toernooispeel- ster die zich in elke partij vast bijt. Wie dit toernooi wil winnen zal haar moeten verslaan, is de verwachting. De partijen gaan over dertig caramboles. De wedstrijden beginnen vrijdag om 19.00 uur, zaterdag om 12.00 uur en zondag ook om 12.00 uur. De finale wordt zondag om 15.30 uur verwacht. foto Lex de Meester en toen ging het wel goed. Als je in de toekomst overgangsklasse wilt spelen, moet je op weg daarnaartoe jonge spe lers opleiden. Als je het met 'oudere' spelers doet, loop je het risico dat ze stoppen als je de overgangsklasse een maal hebt bereikt." „Peter Crucq is voor ons de ideale trai ner. De spelers voelen zich prettig bij zijn visie. Hij kan bovendien heel goed de tegenstanders analyseren en zelfs tijdens de wedstrijden nog aanpassin gen doen. We praten onderling ook heel veel over korfbal. Niet alleen tijdens de trainingen, maar ook voor en na de wedstrijden." „Over mijn eigen spel ben ik tevreden. Vroeger scoorde ik weliswaar meer, maar ik doe nu veel voor het vak. Soms is het wel lekker om veel te scoren, maar ik vind het nu belangrijker dat we de wedstrijden winnen. Ik wil zo goed mo gelijk en op een zo hoog mogelijk ni veau korfballen. Ik heb er alle vertrou wen in dat dat bij Fortis zal lukken." Dammen Tennis Zoutelande. NK vrouwen. Derde ronde: Fung - Alink 1-1, De Vos - Wanders 0-2, Van Lith - Graas 1-1, Chub - Poepjes 2-0, Doumesh - Hoekman 1-1. Stand: 1. Wanders 5, 2. Chub, Doumesh en Van Lith 4,5. Alink, Graas en Hoekman 3,8. Fung en De Vos 2,10. Poepjes 0. Darts Zeeuwse competitie. Eredivisie: Despe rado's - Arrows 2 6-7, Red Lions - Flights- tones 7-6, Arrows - Walk Inn 10-3, De Trap - De Basken 5-8. Stand: DTP 44-8, Triple Players 43-9, Arrows 42-10, Red Lions 28-37, Arrows 2 27-38, Despera do's 25-40, Flightstones 24-41, De Bas- ken 23-29, Scumbags 20-19, De Trap 19- 33, Walk Inn 17-48. Eerste divisie: DTP 2 - Cabby's 5-8, Gom- py2-Tramzicht9-4, Walk Inn 2-The Duke 3-10, Oldies - Kantaria 3-10, Mad House - Game On 8-5. Stand: The Duke 47-18, ICantaria 42-23, Tramzicht 40-25, Gompy 2 38-27, DTP 2 31-34, Mad House 30-22, Game On 24-28, EMM 21-31, Oldies 19- 33, Walk Inn 2 19-46, Cabby's 14-38. Tweede divisie: Gompy 3 - Cabby's 2 1- 12, High Five - DTTrefpunt2 0-13, Flying Birds - Hart van Middelburg 2 2-11, DT Trefpunt - MidCity/Deal 11-2, Walk Inn 3- Hart van Middelburg 2-11. Stand: DT T ref pu n t50-15,DTTrefpunt249-16,Hart van Middelburg 46-19, Cabby's 2 38-27, MidCity/Deal 36-29, Hart van Middelburg 2 34-31, Walk Inn 3 27-38, High Five 26- 39, Gompy 3 25-40, Flying Birds 19-46, Beer United 16-36, De Mutsen Co 11- 41. Derde divisie: Yip Plaza 2 - The Wicked 7- 6, De Trap 2 - MidCity/Deal 2 4-9, Yip Pla za - Hart van Middelburg 3 13-0, Dolle Trollen - 't Geintje 5-8, Het Veerhuis - The Duke 210-3. Stand: Yip Plaza 49-3, MidCi ty/Deal 2 43-22, 't Geintje 38-27, The Wic ked 32-33, Hart van Middelburg 3 30-35, Yip Plaza 2 26-39, Het Veerhuis 24-28, Dolle Trollen 20-32, De Trap 2 19-33, The Duke 2 19-33, La Pampa 12-27. New York. Masters vrouwen, 5 miljoen gulden. Eerste ronde: Hingis (Zwi/1)-Ha- lard-Decugis (Fra) 6-2 6-3, Koernikova (Rus/7) - Capriati (VSt) 6-4 6-4, Tauziat (Fra/6) - Frazier (VSt) 6-3 6-2. Dubbelspel, kwartfinales: Bollegraf/A rendt (Ned/VSt) - Ruano Pascual/Suarez (Spa/Arg/4) 6-4 6-2, Callens/Van Roost (Bel) - Halard-Decugis/Sugiyama (Fra- /Jap/1) 2-6 6-3 6-4. Parijs. Masters Series mannen, 7,5 mil joen gulden. Tweede ronde: Prinosil (Dui - Squillari (Arg/11) 6-3 6-3, Rafter (Aus/15) - Boutter (Fra) 6-3 6-2, Gambill (VSt) - Huet (Fra) 6-3 7-5, Ferrero (Spa/12) - Lapentti (Ecu) 7-5 3-6 6-3, Pozzi (Ita) - En- qvist (Zwe/7) 6-2 1-6 7-6, Philippoussls (Aus/13) - Hrbaty (Slw) 1 -6 7-6 7-6, Corret ja (Spa/8) - Clement (Fra) 6-2 6-7 6-3, Chang (VSt) - Levy (Isr) 6-7 6-4 6-4, Gros- jean (Fra/16) - Haas (Dui) 7-5 6-4. Dubbel, tweede ronde: Haarhuis/Nestor (Ned/Can/6) - Haggart/Orsanic (ZAf/Arg) 6-0 6-3. Voetbal Schaatsen Heerenveen. Zesde KNSB-marathon. Mannen: 1. Heideman (Oldebroek), 2. Rozendaal (Warmenhuizen), 3. Gaasen beek (Maarssen) Vrouwen, 50 ronden: 1. Jenita Hulze- bosch-Smit (Loozen), 2. Petra de Boer- Grimbergen (Amsterdam), 3. Gretha Smit(Rouveen). Sportprijsvragen Lotto. Winnende getallen: 12-19-20-28 - 30- 43. Reservegetal: 27. Winnende kleur: geel. Euro loterij: 655611. Duitse midweeklotto. TreRking A: 2-3- 24-26-37-46 Reservegetal: 47. Trekking B: 3-7-8-26-45-47. Reservegetal: 10. Su pergetallen: 9/6. Spel 77: 83 18 436 Su per 6: 202 578. Belgische midweeklotto. 3-12-14-34-35- 42. Reservegetal: 5. Joker: 4 8 5 5 2 0 2. Lucky Day: 3-9-13-14-16-18-19-20-21-22- 26-30-37-42-43-44-60-68-78-79. WK kwalificatie. Nicosia. Kwalificatie WK, Groep 2. Cyprus - Andorra 5-0 (3-0). 10. Okkas 1-0,18. Okkas 2-0,42. Agatho- cleous 3-0, 74. Christodoulou 4-0, 90. Spoljaric 5-0 (strafschop). Aanral toe schouwers: 6000. Groep 6: San Marino - Letland 0-1. Oefenwedstrijden Dublin. Ierland - Finland 3-0 (1-0). 14. Fin nan 1-0,85. Kilbane 2-0,90. Staunton3-0. Scheidsrechter Durkin (Eng). Toeschou wers: 22.368. Tunis. Tunesië-Zwitserland 1-1 (0-1).20. Cantaluppi 0-1, 68. Bouaziz 1-1. Toe schouwers: 3000. Bijzonderheid: Vogel (PSV) in 62e minuut vervangen. Istanbul: Turkije - Frankrijk 0-4 (0-3). 15. Trezeguet 0-1, 22. Wiltord 0-2, 44. Mi- coud 0-3,74. Robert 0-4. Toeschouwers: 9000. Tirana. Albanië - Malta 3-0 (1-0). 45. Vata 1-0, 70, Bogdani 2-0, 90. Bogdani 3-0. Toeschouwers: 2000. Boekarest. Roemenië - Joegoslavië 2-1 (1-0). 3. Serban 1-0, 87. Mihaljlovic 1-1, 90. Barcauan 2-1. Toeschouwers: 5000. Kopenhagen. Denemarken - Duitsland2- 1 (0-0). 55. Rommedahl 1-0,64. Romme- dahl 2-0, 82. Scholl 2-1. Toeschouwers: 20.000. Rhodos. Griekenland - Slowakije 0-2 (0-1 18.SzilardNemethO-1,72.PeterNeme- th 0-2. Skopje. Macedonië - Hongarije 0-1, ge staakt 45 minuten wegens mist. 6. Niko- los 0-1. Toeschouwers: 6000. Warschau. Polen - IJsland 1-0 (0-0). 61. Frankowski 1-0 (strafschop). Toeschou wers: 5000. Turijn. Italië - Engeland 1-0 (0-0). 58, Gatt- uso 1-0. Toeschouwers: 22.714. Riga. Estland - Kirgizië 1-0 (0-0). Glasgow. Schotland - Australië 0-2 (0-1). 12. Emerton 0-1,66. Zdrilic 0-2. Sao Paulo. Kwalificatie WK. Zuid-Ameri kaanse zone. Brazilië - Colombia 1-0 (0-0 90. Roque Junior 1-0. Rood: 87. Castillo (Colombia). La Paz. Bolivia - Uruguay 0-0, Toeschou wers: 20.000. Advertentie Siemens C35i 110 gram; tot 180 uur stand-by; tot 300 minuten gesprekstijd Geschikt voor M-Info (WAP) Tekstinvoer met woordenlijst voor SMS-berichten Ingebouwd fax-/datamodem In combinatie met een FlexiBel® Allround abonnement. Exclusief eenmalige aansluit kosten f 108,69. Kom langs bij Primafoon of bestel direct via 0800-1515 of www.primafoon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 14