Koffieshop wil naar Markt toe PZC Handen uit de mouwen op beurs Gebruik van auto groeit veel harder dan provincie wil Verhuizing van molen in Kruiningen gaat toch door Verhuizing mag van college 14 Werken op de kinderboerderij Leerlingen Scheldemond geven concert Bekendmaking verkeersbesluit PvdA Middelburg wil Vlissingen houden aan afspraak over theater Hulst waakt over bosje Studie naar jonger enparticipatie Vogeltjes kijken in Krabbendijke zaterdag 11 november 2000 door Rolf Bosboom GOES - Koffieshop Aarden, ge vestigd aan de Vlasmarkt in Goes, verhuist waarschijnlijk naar de Grote Markt. Het be drijf heeft daartoe een verzoek ingediend bij de gemeente Goes. Het college van burgemeester en wethouders staat er niet af wijzend tegenover. De koffieshop is een van de twee verkooppunten van softdrugs die de gemeente Goes sinds 1998 officieel gedoogt. De andere zaak is High Life op de hoek van het Schuttershof en de Wijn gaardstraat. Beide gelegenhe den moeten zich aan strikte voorwaarden houden als het gaat om bijvoorbeeld hun han delsvoorraad, reclame en de leeftijd van hun klanten. De zaak aan de Vlasmarkt is op zoek naar een andere stek, om dat het huidige pand geen ei gendom is maar wordt gehuurd. „We willen toch iets voor ons zelf hebben", zegt een woord voerder van het bedrijf. Het oog is gevallen op het even verderop gelegen pand aan de Grote Markt waar tot enkele jaren ge leden fotozaak Verschoore was gevestigd en dat recent is ge bruikt voor de uitverkoop van meubelen. Het dagelijks gemeentebestuur heeft de aanvraag deze week be sproken. Daarbij kwam de MIDDELBURG - Kinderboer derij de Klepperhoeve in Mid delburg houdt op woensdag 22 november 'Werken op de boer derij' voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. De activiteit duurt van half twee tot half drie 's middags. vraag naar voren of het verstan dig is een koffieshop op zo'n prominente en in het oog sprin gende locatie in het centrum toe te staan. ,,Ik ben daar echter niet zo bang voor", zegt burge meester DJ. van der Zaag. Hij wijst erop dat, aangezien er nog geen bestemmingsplan voor de binnenstad van kracht is, in dit geval de leefmilieuverorde- ning van toepassing is. Die staat per gebied een maximaal aantal vierkante meters horeca toe. Voor de Grote Markt is daarvoor momenteel nog 150 vierkante meter vrij. De koffieshop kan daarop aanspraak maken. „Er is geen enkele reden om de verhuizing van de koffieshop te gen te houden. Het plan past he lemaal in de leefmilieuverorde ning", aldus Van der Zaag. Als voorwaarde stelt de gemeente uiteraard wel dat Aarden niet meer dan 150 vierkante meter gebruikt voor horecadoelein- den. Het pand op zich is aan zienlijk groter. Heel blij De woordvoerder van de koffie shop zegt dat het bedrijf nog niet op de hoogte is van het standpunt van het college. „Maar we zijn uiteraard heel blij. De Grote Markt is toch een A-locatie." Zodra de koffieshop het standpunt van de gemeente op papier binnen heeft, kan de aankoop van het pand worden gerealiseerd. „Dat is het mo ment om definitieve stappen te ondernemen." Van der Zaag vreest geen nega tieve gevolgen als de koffieshop zich aan de Grote Markt vestigt. „Ik ben ervan overtuigd Aarden er een leuk en mooi pand van zal maken." Hij memoreert dat er al geruime tijd geen klachten zijn over overlast van de zaak aan de Vlasmarkt. „Ik ben er redelijk optimistisch over dat Aarden dat goed in de hand houdt." door Maurits Sep MIDDELBURG - De groei van de automobiliteit in Zeeland gaat veel harder dan de provin cie wil. Zij kan dat echter niet tegenhouden. Het toegenomen gebruik van de auto wordt be paald door de groei van de eco nomie en van de bevolking en daar heeft het provinciebestuur geen invloed op. Dit blijkt uit de evaluatie van het regionaal verkeers- en ver voersplan. De provincie stelde zichzelf daari n tot taak de auto mobiliteit tot 2010 met maxi maal 35 procent te laten groei en. Die norm is nu echter al overschreden. Tijdrovend Pogingen om de Zeeuwen uit de auto en in de bus of op de fiets te krijgen, zijn niet goed van de grond gekomen. Terugdringen van het autogebruik vereist een mentaliteitsverandering bij de automobilist en dat is een tijd rovende zaak, meldt de evalua tie. De effecten van het provin ciaal beleid zullen pas over enkele jaren merkbaar zijn. De automobiliteit is ook in het goederenvervoer hard gegroeid. Goederen worden vooral over het water aangevoerd naar de Zeeuwse havens, maar 60 pro- VLISSINGEN - Leerlingen van de eindexamenklassen muziek, het schoolorkest, individuele leerlingen en docenten van scholengemeenschap Schelde mond in Vlissingen geven mor gen, zondag, een najaars-kof- fieconcert in de aula van gebouw A. Aansluitend wordt een exposi tie geopend van Ramon de Nen- nie. De Nennie studeerde in 1986 af aan de Academie voor Beeldende Vorming te Tilburg als leraar tekenen en kunstge schiedenis. Zijn specialisaties zijn illustratieve technieken, grafiek en film. De Nennie maakt twee- en driedimensio naal werk, waarbij hij vaak ge bruik maakt van de computer. Het najaars-koffieconcert be gint om 11.30 uur. cent gaat over de weg naar de eindbestemming. Overigens neemt het aandeel van de bin nenvaart in het binnenlandse goederenvervoer wel toe. Het spoor blijft in Zeeland van mi niem belang. Ook het bevorderen van de ver keersveiligheid wil niet erg vlotten. Na tien jaar is nog steeds geen sprake van een dui delijke afname van het aantal verkeersdoden en -gewonden. De hoop blijft gevestigd op het project Duurzaam Veilig, zodat in 2010 toch een goed resultaat geboekt kan worden. De conclusies uit de evaluatie zijn belangrijk voor het nieuwe provinciaal verkeers- en ver voersplan dat de provincie moet maken, in navolging van het binnenkort te verschijnen na tionaal verkeers- en vervoers plan. Volgens de evaluatie moet niet meer worden gemikt op ef fecten (percentages meer of minder) maar op concrete en dus haalbare en meetbare doe len (kilometei's fietspad). Dan ook kan het provinciebestuur worden afgerekend op de uit komsten van het beleid. Verder wordt geadviseerd in het nieuwe verkeers- en vervoers plan duidelijkere keuzes te ma ken. Het huidige plan is te veel een compromis waarin met de belangen van alle betrokkenen (zoals wegbeheerders, wegge bruikers, bedrijfsleven en mi lieubeweging) rekening wordt gehouden. Daardoor is het niet creatief en stuurt het niet in één richting. Zeeuwse situatie Het provinciebestuur dient het beleid ook beter af te stemmen op de Zeeuwse situatie. Sommi ge delen van de provincie zijn bijvoorbeeld aangewezen op de auto als vervoermiddel. Zulke gegevens moeten vertaald wor den in het beleid. Tot nu toe werd te veel gekeken naar lan delijke doelstellingen. Overigens is het niet mogelijk een beleid voor tien jaar vast te leggen, waarschuwt het evalua tierapport. Ontwikkelingen waar het provinciebestuur geen grip op heeft zullen voortdu rend tot nieuwe situaties leiden. Het beleid moet ruimte in zich hebben om op die veranderin gen in te spelen. Provinciale Staten bespreken de evaluatie binnenkort in de commissie verkeer en vervoer. - Bezoekers konden zelf aan de slag in de Goese Zeelandhallen. foto Willem Mieras door Marco de Swart GOES - Tot en met zondag wordt in de Zeelandhallen in Goes de Zeeland Creatief beurs gehouden. Bij meer dan twee honderd stands kunnen bezoe kers kennis maken met creatie ve uitingen of zelf aan de slag gaan. Vorig jaar werd de beurs voor het eerst gehouden en bleek een doorslaand succes. In de donke re dagen voor Kerstmis hebben vele mensen de neiging hun fan tasie te botvieren op kerstkaar ten en kleine cadeautjes. In Goes komen ze volop aan bod. Van zandkaarten en kaarsen tot glas-in-loodramen en kerstde coraties. Het publiek loopt gestaag langs de verschillende uitstallingen en workshops. Bij de kraam van Bob Ross-instructeur J. C. Kint uit Terneuzen blijven de bezoe kers wat langer hangen. Met de nat-op-nat-techniek die door de inmiddels overleden tv-schilder Ross verder is uitge werkt, kan bijna iedereen een mooi schilderij maken. Even verderop staat de inmid dels door heel Nederland be kende mevrouw Provoost uit Domburg. Met een recordaantal kralen hoopt zij in het Guinness Book of Records te komen. Op speciaal verzoek van de organi satie is ze naar Goes gekomen. Niet in het minst door haar op tredens bij SBS6 en Omroep Zeeland wordt zij om de haver klap herkend en aangesproken. „Ik krijg hier hele leuke reac ties", vertelt de krasse kralen- verzamelaarster. Voor een ieder die ze wil zien, staan haar kralen uitgestald. Dat een creatieve beurs voor meer staat dan alleen haken, breien en borduren, weet Jean- net Menheere van Interexpo Zeelandhallen, die de beurs or ganiseert. „Het oubollige is er van af", vertelt ze. „Er wordt te- genwoordig meer gewei'kt met schelpen, papier en zand." Dat de crea-industrie op volle toe ren draait, bewijzen de vele aanvragen voor een kraam. „We worden nog steeds suf gebeld, maar we zitten helemaal vol." Waren er vrijdag voornamelijk ouderen op de beurs te vinden, dit weekend verwacht Menhee re ook veel jongeren. „Veel men sen moeten vrijdag werken en komen zaterdag of zondag. Mensen uit heel Nederland be zoeken de beurs en ook in deze provincie zijn veel creatieve mensen te vinden Wie vandaag of morgen de Zee land Creatief beurs wil bezoe ken, kan van 10.00 uur tot 18.00 uur terecht in de Zeelandhallen. door Richard Hoving en Edith Ramakers MIDDELBURG - De Middel burgse wethouder R. Visser (AOV/Unie55+, cultuur) moet de Vlissingse weigering om mee te betalen aan de bouw van een nieuw theater niet over zijn kant laten gaan. Binnen het stadsgewest zijn klip en klare afspraken gemaakt over de ge zamenlijke aanpak van een zwembad en een schouwburg. Dat stelt de fractie van de PvdA in de gemeenteraad van Middel- burg. De opstelling van Vlissingen tast volgens de PvdA de geloof waardigheid van het stadsge west aan. In schriftelijk vragen aan het college verwijst de frac tie naar het ruimtelijk plan ste delijk gebied Walcheren 2010. In dit plan, dat door beide ge meenteraden is vastgesteld, staat dat de bouw en exploitatie van een A-theater in Middel burg en een zwembad in Vlissin gen gezamenlijk worden aange pakt. „Aan de inwoners van Middelburg valt niet uit te leg gen waarom wel een zwembad op Vlissings grondgebied wordt gebouwd en geen theater in Middelburg." De Vlissingse wethouder L. C. Poppe-de Looff (CDA, cultuur) deed het zogenoemde 'dubbel- besluit' vrijdag in de begro tingsvergadering af als een in spanningsverplichting. Een vreemde zaak vond J. Koppejan van de RPCU. „U begrijpt dat ik niet voor een A-theater ben, maar er staat toch een duidelij ke afspraak in het ruimtelijke plan Walcheren 2010 over de koppeling?" De PvdA voelde zich overvallen door het besluit van het college. Poppe-de Looff zei toe binnenkort op het onder-' werp terug te komen. Visser wil de vragen van de Mid delburgse PvdA dinsdag in het college van B en W bespreken. De wethouder sluit niet uit dat hij nog een poging gaat doen om Vlissingen op andere gedachten te brengen. Geheimhouding De Middelburgse wethouder werd vorige week donderdag op! de hoogte gesteld van het Vlis singse besluit. Begin deze week! tijdens de begrotingsbehande ling zweeg hij daarover. Poppe- de Looff maakte het een dag la ter bekend. Sociaal Democra-, ten Middelburg, D66 en SGP reageerden onthutst. Volgens hen heeft Visser informatie ach tergehouden voor de gemeente-, raad. De wethouder stelde op zijn beurt dat hem geheimhou ding was opgelegd. Poppe-de Looff ontkende giste ren dat ze Visser gevraagd had zijn mond te houden. „Ik heb niet om vertrouwel j kheid ge vraagd. Visser heeft zich ge woon collegiaal opgesteld door mij de kans te geven eerst de ge meenteraad van Vlissingen te informeren." Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt bekend dat op 8 november 2000 een verkeersbesluit is genomen. Het besluit Het gesloten verklaren van een deel van de Hollestelleweg op Zuld-Beveland bij 's- Heerenhoek, voor alle motorvoertuigen, met uitzondering van landbouw- en bestemmingsverkeer, door het plaatsen van de verkeerstekens C l 2 van bijlage I van het RW 1990. met onderborden. Ter inzage Het verkeersbesluit en de bijbehorende stukken liggen vanaf 13 november 2000 tot en met 24 december 2000 ter Inzage op: - het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden. Piet Heinstraat 77 te Goes, elke werkdag van 9.00 tot 16.00 uur; en na telefonische afspraak (tel. 0113- 241000) op: -het districtskantoor Walcheren/Noord- Beveland, Baayenhovenseweg 4 te Grijpskerke; - het districtskantoor Schouwen- Duiveland/Tholen, Wevershoek 2 te Zierikzee; - het steunpunt Tholen, Onder de linden 5 te Sint Maartensdijk. Een mondelinge toelichting op de stuk ken is mogelijk. U kunt telefonisch een afspraak maken, tel. (0113)-241000. Bezwaar maken Op grond van de Algemene wet bestuurs recht (Awb) kan iedere belanghebbende van 13 november 2000 tot en met 24 december 2000 tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet in ieder geval voorzien zijn van datum en motive ring en moet gezonden worden aan water schap Zeeuwse Eilanden, postbus 114, 4460 AC Goes. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Zo'n verzoek dient te worden gericht aan de president van de Arrondissementsrechtbank, sector bestuurs recht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het besluit is vein kracht vanaf 25 december 2000, tenzij met toepassing vein artikel 8:81 Awb een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening en hierop positief is beschikt. Goes, 11 november 2000. Het dagelijks bestuur, W.A. Gosselaar, dijkgraaf ^^,mr.drs. J.A. de Visser, secretaris door Ingrid Huibers KRUININGEN - Ondanks dat de operatie fors duurder uitvalt dan verwacht, stemde de com missie wonen en milieu donder dagavond - zij het aarzelend - toch in met de verplaat sing van de Kruiningse Oude Molen. De molen schuift in de Slag veldstraat een paar honderd meter op. Daardoor onstaat er ruimte om een nieuwe woon wijk te voltooien. De eerste veertien woningen aan de Noordkant van de Slag veldstraat zijn inmiddels bijna af. Aan de zuidkant van de straat, waar nu nog de molen staat, worden acht duurdere twee-onder-één-kapwoningen en een vrijstaande villa ge bouwd. Het wijkje vult het ter rein waarvoorheen vleeswaren- fabriek Offerman gevestigd was. Verplaatsing van de molen kost de gemeente minimaal 260.000 gulden, zo bleek donderdag avond. 'Grof veel geld', vond M. Sinke (SGP) en met hem de rest van de commissie. Temeer ook omdat de kosten van de operatie voor de gemeente eerder op 160.000 gulden waren begroot. Het verschil zit hem volgens burgemeester Verbx'ee vooral in restauratiekosten en de aanleg van een stuk trottoir. De monumentenvergunning die nodig was om de molen te kun nen verplaatsen heeft elf maan den op zich laten wachten. Dit omdat vereniging De Zeeuwse Molen bezwaar maakte tegen een door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg verplicht ge stelde onderkeldering van de molen. Die onderkeldering gaat uiteindelijk niet door. Twee eigenaren van de nog te bouwen huizen die de commis sie om een schadevergoeding vroegen omdat zij erg lang op de bouw van hun woning moeten wachten, kregen nul op het re kest. De lange wachttijd is voor al de schuld van projectontwik kelaar Imotec BV uit Terneuzen die de woningen te vroeg ver kocht heeft, zo oordeelde de commissieleden De molen wordt waarschijnlijk begin volgend jaar verplaatst. SINTJANSTEEN - De gemeen te Hulst ziet er scherp op toe dat de Rabobank Sint Jansteen niet zonder de benodigde kapver- gunning een bosje naast het bankgebouw tegen de grond werkt. Wethouder W. Kayser is er op geattendeerd dat de directie van de bank van plan zou zijn zo'n zeventig bomen om te leggen in verband met een feest ter gele genheid van de opening van een nieuwe vleugel. Daarvoor moet een feesttent vexrijzen. KRABBENDIJKE - Bijna vierhonderd vogels, waaronder deze Australische parkiet, zijn van daag in dorpshuis de Meiboom in Krabbendijke te bewonderen. Tussen twee uur 's middags en tien uur 's avonds houdt Vogelvrienden Krabbendijke en Omstreken daar de jaarlijkse vogelschow. De kleur- en postuurkanaries, zebra vinken, euro- pese en tropische vogels en vele soorten parkie- tachtigen werden vrijdag al door een zestal keur meesters van de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers gekeurd. foto Willem Mieras VLISSINGEN - De Vlissingse raad wil dat jongeren nauwer betrokken worden bij het beleid ten aanzien van deze groep. Het CDA draagt daax-om het college op te onderzoeken hoe in andere Nederlandse gemeenten jonge- renparticipatie geregeld is. De meest succesvolle vorm van communicatie en participatie wordt bereikt door naar jonge ren te luisteren en te reageren op hun wensen. Dat zegt fractie voorzitter J. de Coninck-Geers. De motie die het CDA vrijdag in de begrotingsraad van 2001 in diende, werd door iedereen ge steund. Wethouder L. C. Pop pe-de Looff beloofde zich in te zetten om vaker en beter met jongeren te overleggen. „Dat willen we niet alleen regelen binnen welzijn, maar ook in on- dex~wijs."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 58