PZC Dirigent van een super jong team Plaatjesboek is gemiste kans Zeeuwen sterk in dressuur Selectie Hoek na vertrek Hauari op minimale sterkte Einde nabij van wilde boksbond Johan Hoogstrate behoudt koppositie in schaakcompetitie =28 Volleyballer Maarten van Goethem maakt na operatie nieuwe start uitslagen Tweede plaats Fop Fonteyne woensdag 8 november 2000 door Peter van Kouteren HULST - Maarten van Goethem debuteerde op zestienjarige leeftijd in de hoofdmacht van volleybalclub Morres uit Hulst, promoveerde met zijn club naar de eerste divisie en gold op dat niveau als een trefzekere aan valler. Ruim drie jaar geleden openbaarde zich een hernia, die uiteindelijk slechts door een operatie aan zijn rug kon wor den verholpen. Hij zou nooit meer op niveau kunnen spelen, maar de wonderen zijn de we reld nog niet uit. In een nieuwe rol als spelverdeler is hij sinds dit seizoen de gangmaker van een uiterst jeugdige formatie. Met zijn 24 jaar is Maarten van Goethem de oudste speler van Morres/Hulst, dat in de derde divisie Op een hoge klassering aast. Na vijf duels neemt de equipe de vijfde plaats in, op kleine afstand van de teams die een hogere klassering innemen. Van Goethem is dirigent van een ploeg, die vooralsnog iets te wis- selvallig speelt. „De spelverde ler is in het volleybal bepalend", beseft hij. „Tegen Schovocomca stonden ze alle vij f als beesten te spelen, maar liep het bi j mij voor geen meter. Dan ben je de sto rende factor. Ik ben nu dus niet meer de afmaker, maar degene die de lijnen uitzet." Hij wil er maar mee aangeven dat zijn hart nog altijd uitgaat naar een positie aan het net, maar weet als geen ander dat die droom op landelijk niveau niet meer kan worden gerealiseerd. „Ik heb me erbij neergelegd dat ik spelverdeler zal moeten zijn", zegt hij. „Maar als je het met el kaar vergelijkt, was ik in ver houding een betere aanvaller dan spelverdeler. Ik hoop dat ik nog een aantal jaar lekker kan blijven ballen. Toen ik zelf nog aanvaller was, vond ik Ralf Schut altijd een heel goede spel verdeler. Het is niet altijd lo gisch dat die bal goed komt", weet hij inmiddels. „Terwijl een aanvaller dat in principe wel lo gisch vindt," In februari 1997 werd hij voor het eerst met kleine ongemak ken geconfronteerd. Het was in een seizoen dat Morres/Hulst bovenaan in de tweede divisie meedraaide en u itein del ij k zel f s kampioen werd. „Ik trainde bij De Schalmers in Tilburg, toen ik steeds tintelingen in mijn been had. Na een tijdje ben ik er mee naar mijn pa gestapt, die fysio therapeut is. Hij had het snel ge zien, maar eigenlijk was ik al te laat. Ik ben naar een specialist in Sint-Niklaas geweest en heb het een tijdje met cortisonen- spuiten geprobeerd. Op zich ging dat wel, maar ik bleef last houden." „In de eerste divisie heb ik maar twee wedstrijden gespeeld", vervolgt hij. „Op den duur ben ik gestopt met trainen, omdat ik hoopte dat het met rust zou ge nezen. Het was natuurlijk alle maal heel teleurstellend. Vol leybal is mijn lust en mijn leven. Heel de familie volleybalt. Ik had zelf de hoop dat ik door lang genoeg te wachten weer zou kunnen spelen, maar op een la ger niveau en in een andere functie." Maar in de herfst van 19 9 8 werd Maarten van Goethem in Gent geopereerd. „Als ik weer op nieuw als aanvaller zou spelen, was de kans groot dat ik op nieuw een hernia kreeg", werd me verteld. „Veel springen was in principe niet zo verstandig. Het is maar goed dat er ook nu nog mensen zijn, die me daarvan weerhouden. Ik heb van jongsaf altijd aangevallen." Revalideren „Na die operatie ben ik gaan re valideren bij mijn pa. Doorde weeks werkte ik in Tilburg in een fitnesscentrum om mijn rugspieren sterker te maken. Al die tijd heb ik de club natuurlijk wel gevolgd. Toen vorig jaar april het seizoen voorbij was, ben ik met het derde herenteam gaan trainen. Vorig seizoen was ik er trainer/coach, maar in ja nuari van dit jaar kreeg ik van een specialist in Gent te horen dat ik zelf weer mocht proberen te volleyballen. Op eigen risico weliswaar, maar hij zei dat alle spieren goed waren aange sterkt." Omdat spelverdeler Michiel Louwerse aan het ei nd van vorig seizoen Morres/Hulst verliet, rook Maarten van Goethem zijn kans. „Om weer terug op niveau competitie te kunnen spelen, van onze sportredactie ZIERIKZEE - In de achtste ronde van de schaakcompe titie behield Johan Hoog strate na een remise tegen Stoffel Stoel de leiding. Hoogstrate had zich terdege voorbereid op de partij tegen Stoel. Stoel speelde met zwart en verdedigt meestal met het Konings-Indisch. Hoogstrate had daar goed re kening mee gehouden en bracht de variant met de vier-pionnen-aanval op het bord. Stoel kende deze vari ant niet en kwam niet mak kelijk te zitten. Er waren zelfs winstkansen. Had Hoogstrate zijn toren geof ferd dan had Stoel op moeten geven. Gelukkig voor Stoel zag Hoogstrate dit over het hoofd en bleken ze verder in de partij even sterk, zodat ze tenslotte met een praktisch leeg bord remise overeen kwamen. Het eerste team van Zierik- zee speelde voor de ZSB- competitie een uitwedstrijd tegen het achttal van Mid delburg 4. De wedstrijd ein digde in een teleurstellend gelijkspel. AatBrakel, Arend Bandsma en Martin Krijger verloren, Johan Hoogstrate en Herman Jukkenekke speelden remise, Hans Aangeenbrug, Richard van der Veken en Han van der Made wonnen hun partij. (Advertentie) moest ik het als spelverdeler proberen", vertelt hij. „Op de training bleek dat het ging, maar het was natuurlijk wel wennen. Ik ben in elk geval heel blij dat ik weer in het veld sta. Als de pass goed ligt, dan kan ik mijn aanvallers wel bedienen. Maar ik heb er moeite mee als ik moet gaan lopen. Ik ben niet su persnel op korte stukjes." „Het is heel anders trainen", kijkt hij terug op de voorbije maanden. „Conditioneel is het zwaarder. Ik moet van een bal in het net nog iets kunnen maken. Maar qua kracht is het fysiek natuurlijk een stuk minder zwaar, omdat ik in vergelijking met aanvallers nauwelijks moet springen. Do (Guido de Beule) is een trainer, die er pittig tegen aan gaat. Daar moest ik in het begin even aan wennen, want ik was drie jaar uit de running ge weest. Maar als je ziet dat er vier jongens van het tweede team bijgekomen zijn, dan moeten we op dit moment tevreden zijn. We hebben een jonge ploeg, met veel doorgroeimogelijkheden. We zijn aanvallend sterk, met veel lengte en kracht. Blok kerend gaat het ook goed. Al leen verdedigend is het wat minder." Met een hechte teamgeest als sterk wapen rekent hij op een mooie klassering aan het eind van het seizoen. „We kijken al lemaal dezelfde kanten op, ook als het een keer wat minder gaat. Buiten het veld zijn we ook echte vrienden. Daar doe je het ook een beetje voor, maar dat is vroeger wel eens anders ge weest. In het begin van het sei zoen dacht ik in de top drie te kunnen meedraaien. Maar dit is een redelijk sterke divisie. Als we bij de eerste vijf eindigen, is het seizoen geslaagd." Spelverdeler Maarten van Goethem brengt Peter-Paul de Gucht in stelling. door Rudy Booqert Het jaar 2000 kende een sportzomer vol emoties. In stadions over de hele wereld was het verschil tussen vreugde en verdriet soins slechts centi meters. Het lijkt een ideaal mo ment om daarvan een aangrij pend fotoboek te maken. Joris van den Berg stelde daarom een naslagwerk samen, maar miste een aantal kansen voor open doel. Het plaatjesboek De sportzo mer van 2000 verhaalt over de sportevenementen van de perio de mei tot oktober. Van Roland Garros tot de Olympische Spe len. Sporters plengden van Pa rijstot Sydney miljoenen tranen van vreugde en verdriet. Slechts de waterlanders van de wielren ners Erik Dekker en Leon van Bon (etappewinst Tour de Fran ce) en van ruiter Jeroen Dubbel dam (goud op Olympische Spe len) krijgen een plaatsje in het 160 pagina's tellende boek. Waar is het emotionele moment van bondscoach Frank Rijkaard na de uitschakeling op het Eu ropees kampioenschap? Zittend in de bus liet de scheidend coach zijn tranen de vrije loop. Zijn droom was in de halve finale aan diggelen geschoten door de Ita- DEN HAAG - De dagen van de 'wilde profboksbond' SBBN lij ken geteld. Binnen twee jaar na de oprichting van deze afschei ding' van de officiële boksbond NBB is de Stichting Beroeps Boksen Nederland bijna zijn he le actieve-ledenbestand kwijt geraakt. Hagenaar Mourad Louati is de gene die daarvoor verantwoor delijk is. Hij heeft onder het dak van school Kristalijn sinds eni ge tijd een aantal profs onder zijn hoede. Deze week werd hem duidelijk dat er geen toekomst zit in de SBBN waar het gaat om het houden van gevechten in het buitenland en eventueel partij en om bijvoorbeeld een Europe se titel. Een aantal weken geleden be zocht een delegatie van de NBB de Europese Boks Unie in Brus sel en kreeg daar te horen dat men geen zaken wenste te doen met de SBBN. Louati heeft met de profs Fred Westgeest, Talal Sentyago en Ali Sulaiman en een aantal aspirant beroeps boksers vrij wel alle sporters van de SBBN onder zijn hoede. Toen hij hoorde dat de SBBN officieel in het buitenland geen partner is van de reguliere instanties, besloot hij weer toenadering te zoeken tot de NBB. GPD liaanse penalty-killers en de Oranje onmacht vanaf elf meter. Hét moment van Rijkaard, een gemiste kans. Het penaltydrama van het Ne derlands voetbalteam is karig in beeld gebracht, terwijl dat toch hét beeld is dat op ieders net vlies is blijven hangen. De drie fotootjes van treurende Oranje spelers vallen in het niet bij de tientallen actiefoto's van EURO 2000. Het werk van supporter die de tragische anticlimax nog niet heeft verwerkt? De samen steller geeft in elk geval de in druk dat hij liever hosanna- dan treurnisbeelden ziet. Herhaling De foto's in het boek zijn de beelden die iedereen tijdens de evenement al tientallen keren, in herhaling, heeft zien voorbij komen. Het zijn de foto's die in vrijwel elke krant of elk tijd schrift hebben gestaan. Inge de Bruijn met haar gouden lach van oor tot oor, Pete Sampras die de Wimbledon-beker kust en Erik Dekkertijdens zijn drie luik in de Tour de France. Het zijn natuurlijk foto's die een plaats moeten hebben in zo'n verzamelboek, maar het zijn niet de foto's die de boventoon moeten voeren. En dat is hier wel het geval. Verrassende foto's met nimmer geziene momenten, ludieke foto's met een aparte in valshoek: ze lijken uit den boze. Slechts eenmaal wordt afgewe ken van het geijkte pad. Een fo to van de snelweg A2 bij knoop punt Deil op 29 juni om 18.00 uur. Een kind van drie kan daar rustig gaan skeeleren, want heel Nederland kijkt naar de halve finale van het EK, Nederland- Italië. Het is slechts de druppel op een gloeiende plaat. De aandacht blijft niet beperkt tot de grote evenementen als EK voetbal, Tour de France en Olympische Spelen. Er is ook plek ingeruimd voor 'kleinere' evenementen als de Grand Slams (tennis), US Open (golf), TT Assen (motorsport), NBA fi nale (basketbal), het NK wiel rennen en de Ronde van Spanje. Prijzenswaardig, maar de ba lans raakt enigszins zoek. Het tennistoernooi Wimbledon wordt aangeboden in zestien pagina's. Roland Garros en de US Open worden afgedaan met twee schamele pagina's. Wat de Nederlandse inbreng aldaar was, blijft in het ongewiss.e. Dat cle NBA finale aan de orde komt, is begrijpelijk omdat de Neder lander Rik Smits daarin actief was. Maar waar komt de aan dacht voor de US Open golf van daan? Dan moet er ook plaats worden gemaakt voor de zinde rende Champions Trophy (hoc key) in Amstelveen en voor het EK judo in het Poolse Wroclaw. De Sportzomer van 2000 is een leuk bladerboek met een hoog oh-ja-gehalte, maar een foto grafisch hoogstandje is het al lerminst. Wellicht was het beter geweest een aantal foto's achter te houden en die ruimte te be nutten voor de uitslagen van de sportevenementen. Dan was het naslagwerk een blijvende aan winst geweest voor de boeken kast. De sportzomer van 2000. Samen stelling: Joris van den Berg (2000). Uitgeverij: Slrengholt, Naarden. ISBN 90 5860 037 8. Prijs: 29,95. door Lucien Roelandt MAASDIJK - Thamar Zweistra heeft in een Prix Sint George- wedstrijd al haar concurrenten achter zich gelaten. In een na tionale dressuurvvedslrijd in Maasdijk, waar de Zeeuwse deelnemers uitstekend pres teerden, liet de amazone uit Schore met haar paard Hexa gon's Kyrain een totaal van 68.31 procent noteren. Dat was goed voor een eerste plaats. Het was voor Zweistra haar vierde wedstrijd bij de senioren in de Prix Sint George, De over winning in Maasdijk betekende voor de Zeeuwse jeugdinterna- tional de derde zege op dit ni veau. Het succes voor de Hexa gon dressuur- en africhtingsstal werd compleet gemaakt door Laurens van Lieren, die de hengst Hexagon's Rubiquil met een totaal van 66.88 procent naar een tweede plaats reed. Ingrid Langel droeg ook nog eens een steentje bij aan het Zeeuws succes. De Duivelandse amazone reed de goed bewegen de Provet Izmir met 65,88 pro cent naar de vijfde plaats. En ook Leunis van Lieren, de man achter het succes van de Hexa gon's Stal, deelde mee. Hij reed met de hengst Hexagon's Louis- vile de verdienstelijke score van 63.25 procent op het bord. door Frits Bakker HOEK - De 25-jarige Marok kaanse verdediger Musatafa Hauari is dit seizoen niet meer inzetbaar bij Hoek. De in het Belgische Willebroek woonach tige speler heeft zijn vertrek gis teravond aangekondigd bij trainer Angelo Nijskens. De selectie van Hoek, die voor de start van de competitie nog uit 22 spelers bestond, is nu al uitgedund tot achttien. Het vertrek van Hauari heeft te maken met veranderde werk omstandigheden. Nijskens zei gisteravond na detraining: „Hij heeft samen met zijn broer een koeriersdienst opgezet en is daardoor niet meer in staat om wekelijks een paar keer op en neer naar Hoek te reizen." Dat betekent voor Hoek dat het na Geert van Eennoo, Erwin van Wingen, die tussentijds vertrok ken, en Angelo Nijskens (ge stopt als speler) een vierde speler is kwijtgeraakt uit de se lectie die aan het seizoen was begonnen. Van de achttien spe lers die Nijskens nog overheeft, zijn er bovendien twee al sinds de competitiestart geblesseerd. Elmar Lauret en Arjan Koop man zijn wel al in training. Nijs kens verwacht dat deze twee spelers binnenkort weer be schikbaarzijn. „We houden voor de komende weken wel rekening met schor- I singen voor Franky Standaert en Glenn van Wijnsberghe. Daardoor moeten we het voor alsnog met een heel krappe se lectie doen, maar ik overweeg nog niet om versterkingen aan te trekken", zei Nijskens, die maandag met tien en gister avond met twaalf spelers moest trainen. Het bestuur van Hoek heeft de trainer wel de mogelijkheid aangeboden om naar nieuwe spelers uit te kijken. Nijskens: „Dat zou dan moeten gebeuren voor de winterstop, maar ik zie er zelf niet veel heil in. Watjenu nog kunt krijgen, kan nooit echt goed zijn. Ik heb bovendien het volste vertrouwen in de kern waar ik nu mee werk. We krijgen even een moeilijke periode, maar daar komen we wel weer uit." Atletiek Marathon New York. Resultaten Zeeu wen: Peter Geijs (Kloetinge) 4.00,41; Ad van Liere (Goes) 4.02,39. Basketbal New York. NBA. Orlando Magic - Seattle SuperSonics 110-99, Denver Nuggets - Dallas Mavericks 96-108, Utah Jazz - Min nesota Timberwolves 98-92, Vancouver Grizzlies - Atlanta Hawks 97-87, Sacra mento Kings - Portland Trailblazers 79- 75. Bargon (Maine). Oefenduel, vrouwen: University Maine - Nederland 69-50 (31- 16). Topscorers Nederland: Kooij 21, Geerts 13. Mannen, Eredivisie. BS Weert-Astro- nauts 65-72. Bridge Maandagcompetitie Burgh-Haamstede. Kleur rood. 1. Echtp. Stokla 66.25 pro cent. 2. Terwisscha/Valk 59.58, 3. Echtp. Ponsie 55.42, 4. De Feyfer/Jongmans 53.75,5. Dames Van Kralingen/Van Lam meren 51.67,6. Exoo/Meijer 50.83,7. Da mes Flohil/Van Oeveren 50.42. Kleur blauw. 1. Van Eek/Den Ouden 60.94, 2. Lansdorp/Goedvolk 59.90, ,3. Echtp Van Alphen 57,29,4. Echtp. Hegge 52.60. Kleur groen. 1Echtp. De Jongh 65.83, 2. Slager/Van Wingerden 61.25, 3. Hen- derson/Van de Zande 57.08, 4. Kort/Of- fenbach 55.42,5. Van de Berge/Lansdorp 55.00,6. Echtp. Oosters 53.33,7. Krowin- kel/Pijl 50.83. Kleur wit. 1. Arkenbout/Van Duyn 69.58, 2. Killan/Van deer Sluis 66.25, 3. Eilts-De Jonge 55.00,4. Reydon/Schubert 50.83. foto Charles Strijd Karten Bedrijvencompetitie indoorkarten Mid delburg. Race 4. I.Stadschouwburg 2, 187 ronden, 2. Pannekoekhuisje Dishoek 187,3. Cool FM Racing 186. Stand Poule B: 1.Pannekoekhuisje Dishoek 26, 2. Stadschouwburg 2 22, 3. Technomarine Racing 20. Schaken Zierikzee. Huishoudelijke competitie. Achtste ronde: J. Hoogstrate-S. Stoel 1/2-1/2; S. Tillema-A. de Jonge 1-0; J. van der Made-M. Krijger 0-1; A. Bra- kel-R. van der Veken 0-1; V. van den Berg-J. Bom 1-0; A. Bandsma-D.Baars 1-0; A. van der Westen-J. Verduijn den Boer 1/2-1/2; A. Tillema-P. Klootwijk 0-1; C. Polderman-P. de Vrieze 0-1; J. Maaskant-J. Heiligers 1-0; P. Yuen-H. de Jonge 1/2-1/2; K. Fierens-J. Verkerk 1-0; B. Plaisier-A. van Wijngaarden 0—1 C. van Eldik-P.Romijn 1/2-1/2. Stand: 1. J Hoogstrate 423 pnt; 2. S. Stoel 385; 3. S. Tillema 383; 4. R. van der Veken 370; 5. M. Krijger 334; 6. A de Jonge 332; 7. H Jukkenekke 318; 8. J. van der Made 308; 9. J. van Dalsen 298; 10. V. van den Berg 282. Schietingen Ie Handboog. Wip 2: eerste hoofdvogel H. Koens, Spes Nostra; tweede hoofdvo gel R. Kriekaard, Diana; eerste zijvogel F. Koens, Spes Nostra; tweede zijvogel P Repkes, Victoria; derde zijvogel W, Re mijnse. Edele Handboog; vierde zijvogel en eerste kal R. Repkes, Victoria; tweede kal H. Koens, Zeelandia; derde kal M. Joosse, Edele Handboog; vierde kal P. Repkes, Victoria. Meeste kleine vogels, i vijf, J. J. Hoogstrate, Doel naar Hoger. Vliegende vogel T. Ponsaert, Diana. Vrije Schutters 's-Heerenhoek. Wip 1: eerste hoofdvogel A. Boonman, Eensgezindheid; tweede hoofdvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; derde hoofdvo- 1 gel H. van de Dries, Eensgezindheid; eerste zijvogel R. van Eykeren, Vrije Schutters; tweede zijvogel A. Boonman, Eensgezindheid; derde zijvogel P. de Jonge, Zeelandia; vierde zijvogel loting; eerste kal C. Jeremiasse, Zorgvlied; tweede kal P. de Jonge, Zeelandial derde kal J. Wouters, Victoria; vierde kal loting Meeste kleine vogels, acht, J. Wouters, Victoria. Wip 2: eerste en tweede hoofd vogel B. Vermeulen, derde hoofdvogel C. Jeremiasse, beiden Zorgvlied; eerste zijvogel P. Vette, Concordia; tweede zij vogel J. Oosthoek, derde zijvogel P.W Oosthoek, vierde zijvogel P. J. Oosthoek, allen Vrije Schutters; eerste kal H. Bus-' schers, Eensgezindheid; tweede kal P. J, Oosthoek, Vrije Schutters; derde kal R. Verdonk, vierde kal P. Vette, beiden Con- coridia. Meeste kleine vogels, vijf, R.Ver donk, Concordia. Vliegende vogel H, Moison, VIOS. Supercup liggende wip. Wip 2000-2001. Poule 1: 1. Doel naar Hoger; 2. Sint Se bastiaan 2; 3. Zorgvlied; 4. Zeelandia 1;5. WillemTell 1; 6. Victoria 1;7. OnsGenoe- gen;8. Ravenstein. Sportprijsvragen Luckyday van dinsdag 7 november. 3-8-10-14-30-35-36-45-48-51 -52-53-59- 60-61-64-66-67-71-74. (onder voorbehoud). Tafeltennis Pireaus. Europese Superliga, mannen. Groep B: Griekenland - Nederland 2-3. Tjokas - Heister 15-21 20-22, Kreanga- Keen 15-21 21-13 21-19, Flotinos - Chen Sung 21-19 21-17, Tjokas -Keen 21-1811- 21 9-21, Kreanga - Heister 14-21 21-1519- 21Tsjechië - Duitsland 2-3. Tennis Diana Yerseke. Liggende wip. Wip 1: eer ste hoofdvogel F. Koens, Spes Nostra; tweede hoofdvogel R. Kriekaard, Diana; eerste zijvogel J, van de Guchte, Zorg vlied; tweede zijvogel R. Kriekaard, Diana; derde en vierde zijvogel H. Koens, Zeelandia; eerste kal J. J. Hoogstrate, tweede kal A. Dekker, beiden Doel naar Hoger; derde kal F. Koens, Spes Nostra; vierde kal R. Govers, Victoria. Meeste kleine vogels (acht): C. Stouthamer, Ede- DEN HAAG - De Zeeuwse ma rathonschaatsers hebben van zich doen spreken op De Uithof in Den Haag. Fop Fonteyne uit Burgh-IIaamstede behaalde een fraaie tweede plaats bij de veteranen. Van de 35 ronden lag hij tien ronden lang een halve ronde voor op het peloton. In de slotfa se moest hij het afleggen tegen Johan van Leeuwen. Jaap Nieu- wenhuize uit 's-Heer Arends- kerke werd veertiende en Adri- aan Provoost uit Domburg vijftiende. Bij de senioren A de buteerde Patrick Goverse uit Kapelle. Lange tijd wist hij het peloton zijn wil op te leggen. Hij behaalde een prachtige twaalf de plaats. Bij de senioren B was het Wilco Jonker uit Burgh- Haamstede, die ronden lang met twee medevluchters ver voor het peloton uit reed. Lange tijd zag het ernaar uit dat deze vlucht zou slagen. Maar uitein delijk moest hij zijn inspannin gen bekopen, werd teruggepakt door het peloton en finishte in de achterhoede. Lyon. Mannen, 2 miljoen gulden: Eerste ronde: Sluiter (Ned) - Corretja (Spa/4) 6-4 7-6, Kuerten (Bra/1) - Pavel (Roe) 7-6 6-4, Puerta (Arg) - Chang (VSt) 7-6 6-4, Rafter (Aus) - Gaudio (Arg) 6-4 4-6 6-4, El Ay- naoui (Mar) - Mie (Aus) 7-67-6, Llodra (Fra - Costa (Spa) 7-6 1-6 6-3, Arazi (Mar) - Boutter (Fra) 6-3 3-6 6-4, Agassi (VSt/2)- j Sargsian(Arm)6-7 6-1 6-4, Bachelot(Fra) - Alami (Mar) 5-7 7-6 6-4. St. Petersburg. Mannen, 2 miljoen gul den: Eerste ronde: Hrbaty (Slw/3) - Mas I su (Chl) 6-3 6-4, Zabaleta (Arg) - Mirnyi (WRu/6) 6-3 6-4, Calatrava (Spa) - Koubek (Oos) 6-2 6-2, Kafelnikov (Rus/2) Ulihrach (Tsj) 6-3 6-1, Stoliarov (Rus)-. Rosset (Zwi/4) 1 -6 6-4 6-3, Prinosil (Dui/7) - Pozzi (Ita) 3-6 6-4 7-5, Woodruff (VSt)- j Ketola (Fin) 6-7 6-3 6-4, Woodruff (VSt) Ketola (Fin) 6-7 6-3 6-4, Ruud (Noo)- Cherkasov (Rus) 7-5 7-5. Philadelphia. Vrouwen, 1,4 miljoen gul den. Eerste ronde: Coetzer (ZAf/7) DeLone (VSt) 6-2 6-3, Halard-Decugis (Fra) - Arn (Dui) 6-1 6-1, Raymond (VSt) Henke (Dui) 6-4 6-4, Hopkins (VSt) - Oster- loh (VSt) 6-1 4-6 6-1, Kolbovic (Can)-Mi- kaelian (Zwi) 6-4 7-5, Bovina (Rus) - Sch- lukebir (VSt) 6-2 6-2, Parkinson (VSt) - Brandi (VSt) 6-1 6-3. Kuala Lumpur. Vrouwen, 450,000 gul den: Eerste ronde: Tanasugarn (Tha/3) - Medina-Garrigues (Spa) 6-3 6-1, Sucha (Slw) - Kremer (Lux/4) 7-5 7-5, Panova (Rus/5) - Barabansjikova (WRu) 6-2 7-5, Toelijaganova (Oez) - Gersi (Tsj) 6-4 6-3, Majoli (Kro) - Farina-Elia (Ita) 6-1 6-4, Za- ric (Joe) - Prakusha (Ino) 6-30-6 6-4, Klei nova (Tsj) - Li (Chn) 6-1 6-0, Nagyova (Slw - Basuki (Ino) 7-5 6-0. Voetbal Uefa-beker. Tweede ronde, tweede wedstrijd. Arnica Wronki (Pol) - Hertha BSC 1-1 (0-0 54. Krol 1-0, 66. Veit 1-1. Scheidsrech ter: Huyghe (Bel). Toeschouwers: 3300 Gele kaart: Sokolowski, Bieniuk, Zienc- zuk (Amica Wronki), Hartmann, Van Bu- rik (Hertha BSC), Eerste wedstrijd: 1-3 Hertha BSC naar derde ronde. 1860 München (Dui) - Halmstads BK (Zwe) 3-1 (2-16. Max 1 -0,25. Andersson 1-1, 44 Agostino 2-1, 84. Max 3-1. Scheidsrechter: Melnitsjoek (Oek). Toe schouwers; 10,000, Gele kaart: Anders son, Selakovic (Halmstads BK). Eerste wedstrijd: 2-3.1860 München naarderde ronde. Rapid Wien (Oos) - Osijek (Kro) 0-2.14 Bjelica 0-1, 90. Jukic 0-2. Toeschouwers: 12.000. Eerste wedstrijd: 1-2. Osijek naar derde ronde. Herfölge BK (Den) - AEK Athene (Gri)2-1 (1-1). 1. Jakobsen 1-0,34. Petkov 1-1,46. Hermansen 2-1 (strafschop). Toeschou wers: 1684. Eerste wedstrijd: 0-5. AEK Athene naar derde ronde. AMSTEL CUP. Tweede ronde Eindho ven - FC Den Bosch 0-4 (0-2). 6, Van de Eede 0-1, 45. Michels 0-2, 60. Van der Hoorn 0-3, 82, Michels 0-4. Scheidsrech-, ter: Buiting. Rode kaart: 41. Usta (Eindho ven, 2x geel). Gele kaart: Temrukov (Eindhoven), Aantal toeschouwers: 1000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 56