Vervangen Stahl duldt geen uitstel PZC Koopzondag in Terneuzen PZC De eerste bollen zijn de grond in Sloop poortgebouw maakt veel los Bouw Village Scaldia lente 2001 afgerond PvdA Oostburg wil haast met plaatsing lift in streekmuseum Herindelingsoverleg Kanaalzone in teken van brandweerzorg 13 D66 Terneuzen dringt aan op oplossing voor afwezigheid zieke wethouder zondag 29 oktober Gewonden bij voorrangsfout Delta krijgt tweehoofdige directie Zierikzeeënaar genomineerd Boete voor mishandeling ZL-4 Zeelandboek Rijontzegging en cel voor drankrit Lingeriedieven lopen politie in de armen 11 zaterdag 28 oktober 2000 door Joost Bosman TERNEUZEN - De D66-raads- fractie in Terneuzen wil dat de PvdA snel met een oplossing komt voor de afwezigheid van wethouder A. Stahl-Hemelsoet (PvdA, gemeentefinanciën en welzijn). Stahl heeft al twee jaar te kampen met gezondheidspro blemen en zit nu voor twee maanden ziek thuis. Haar taken zijn verdeeld onder de andere college-leden. „Wij betreuren de langdurige ziekte van mevrouw Stahl, want ze is een goed bestuurder. Maai de PvdA moet als grootste frac tie in de raad haar verantwoor delijkheid welnemen. Dat bete kent dat Stahl definitief moet terugkomen of permanent wor den vervangen", vindt D66- woordvoerder P.G. van Nieu- wenhuijzen. Hij vindt dat het Terneuzense college gezien de komende her indeling een zo sterk mogelijke bezetting moet hebben. D66 vindt dat daarom desnoods een wethouder uit een partij van buiten de coalitie van PvdA, CDA, WD en TOP naar voren moet worden geschoven. Van Nieuwenhuijzen ontkent dat dit een verkapte sollicitatie is naar een wethouderszetel voor zijn partij. Hij is immers het enige raadslid voor de liberaal-demo craten, daarom is dat voor de partij geen optie. Van Nieuwenhuijzen stelt dat allerlei zaken in Terneuzen niet van de grond komen doordat Stahl ziek is en wijst daarbij naar het jeugd- en jongerenbe leid, het algemeen maatschap pelijk werk, de skatebaan, het buurthuiswerk en het Varens centrum. „De dicussie over de vervanging van Stahl moet nu maar eens op tafel. In eerste in stantie ligt de verantwoorde lijkheid bij de PvdA." PvdA-fractievoorzitter E. Kerckhaert vindt dat vervan ging van Stahl niet aan de orde is. „We gaan er vanuit dat ze over twee maanden weer terug keert. Wil je een waarnemer aanstellen, dan gaan daar zeker drie maanden overheen. Dat heeft dus weinig zin. Bovendien is vervanging ook niet nodig. Het college heeft onlangs al de prioriteitenlijst opgesteld en daar was Stahl nog bij Gerommel Feit is wel dat het in de Terneu zense welzijnssector (Stichting Welzijn, Algemeen Maatschap pelijk Werk) het afgelopen jaar een aantal keren flink heeft ge rommeld. Met AMW zijn de pro blemen nog steeds niet de we reld uit en de stichting dreigt volgende week zelfs een cliën tenstop in te voeren. Van Nieuwenhuijzen voert de perikelen voor een groot deel te rug op de afwezigheid van Stahl. „AMW heeft nu telkens te maken met verschillende men sen van de gemeente en Stahl heeft geen invloed meer op de verdere besluitvorming. Het kan best zijn dat de andere col legeleden heel anders tegen de problematiek aankijken dan zij Ook de intentie van een wethou der speelt een belangrijke rol. De problemen in de welzijnssec tor kunnen geen toeval zijn. Als Stahl er al die tijd nog had geze- (Advertentie) ten, was het niet zover geko men", aldus Van Nieuwenhuij zen. De PvdA-fractieleider ontkent dat de problemen in de welzij ns- sector te wijten zijn aan de af wezigheid van Stahl. „AMW praat met het college, het maakt dan niet uit met welk collegelid dat is. De gesprekken worden van tevoren goed voorbereid en het college heeft voldoende ambtelijke ondersteuning. Bo vendien kun je de welzijnspro blemen niet alleen wijten aan het college. Door te dreigen met een cliëntenstop, hanteert AMW zelf ook het conflictmo del." Kei-ckhaert vindt dat Van Nieu wenhuijzen 'stookt in een góed huwelijk'. Afgelopen voorjaar, bij de collegebesprekingen over de prioriteitenlijst van de ge meente, verving Kerckhaert 'zijn' wethouder. „We hadden een creatieve oplossing gevon den, maar de enige die in het se niorenconvent tegen stemde, was Van Nieuwenhuijzen. Dan heb ik er moeite mee dat hij nu zo tegen onze fractie begint." De teelt van tulpen is nieuw voor de agrariërs in Sint Kruis en Aardenburg. foto Charles Strijd door Pascalle Cappetti SINT KRUIS - Een beetje spannend vindt hij het wel. Theo Uitdewilligen uit Sint Kruis en een aantal collega agrariërs uit Aardenburg en omgeving gaan immers een heel nieuw avontuur aan. De speciaal voor de gelegenheid opgerichte coöperatie. De Zwintulp is vrijdag in Sint Kruis gestart met het planten van duizenden tulpenbollen, iets waar zij nog geen ervaring meehebben.Na driejaarvoor- bereiding is het er nu eindelijk van gekomen. Spannend is het, niet alleen vanwege de nieuwigheid, maar ook van wege de hoge investeringen. Een veld tame kost een boer ongeveer 175 gulden aan plantgoed, maar om in het vroege voorjaar een heel tul penveld te zien verschijnen moet een boer al gauw 30.000 tot 35.000 gulden per hectare neertellen. De tulp is ook nog eens erg gevoelig voor slecht weer. „Een buitje kan de bol nog wel hebben, maar een plensbui is andere koek." Dat risico ligt volledig bij de boe ren en daarom werd vrijdag ochtend voor de zekerheid maar even gewacht totdat de ergste regen voorbij was. De agrariërs hebben zelf hun plantgoed moeten inkopen. Pogingen om de bollen via contractteelt - in opdracht van een bollenleverancier - te be en verwerken, mislukten. Geen enkele 'bollenkraam' wilde met onervaren telers in zee. Uitdewilligen heeft er alle vertrouwen in dat ze in februa ri of misschien al januari hun kopjes boven de grond steken. Gekozen is voor de forse tuin- tulp United States, die be stemd is voor de export naar - hoe kan het ook anders - Ame rika. De komende week neemt de coöperatie de rest van de voor dit doel gereserveerde tien hectare onder handen. De andere club bollentelers, die zich de Bolaard noemt, tovert in totaal zeven hectare in West-Zeeuws-Vlaanderen om tot een kleurrijk schouwspel. SLUIS - Bij een aanrijding op de Provincialewegin Sluis zijn vrijdagmorgen twee personen gewond geraakt. Een 63-jarige bestuurder uit de gemeente Oostburg die omstreeks 11.30 uur vanuit de richting Zuidzande over de Sluissedijk reed, nam op het kruispunt voorrang. Daarop volgde een botsing met een van rechts komende 48-jarige bestuurder, eveneens uit de ge meente Oostburg. Deze brak zijn hand en ribben en moest per ambulance worden overgebracht. De 63-jarige liep kneuzin gen op aan schouder en knie. Beide auto's zijn zwaar bescha- digd. MIDDELBURG - De top van Delta Nutsbedrijven zal voort aan bestaan uit twee mensen. Naast algemeen directeur P. Stoter wil de raad van commissarissen H. de Kraa. benoemen. De Kraa is nu een van vier adjunct-directeuren en is afkom stig uit het eigen waterbedrijf. De ondernemingsraad moet nog advies uitbrengen over de beoogde structuurwijziging van de directie. De voorzitter van de tweekoppige directie zal beleid en stra tegie voor zijn rekening nemen. De andere directeur is verant woordelijk voor de uitvoering. De Kraa wordt de operationele directeur. Stoter is voorzitter. Overigens zal Stoter op niet al te lange termijn worden opgevolgd door iemand van buiten Delta. Volgens Stoter wordt er gezocht, maar is er nog geen kandidaat in beeld. ZIERIKZEE - De Zierikzeeënaar Gerrit Zomer is één van de vijf genomineerden voor de Edgar Donckerprijs. De jury koos hem bij de laatste groep uit in totaal 42 voordrachten. De lan delijke stichting heeft als doel het bevorderen van activiteiten op het gebied van de Nederlandse cultuur. Dit jaar is gekozen voor het varend erfgoed. Zomer, zeeloods van beroep, nam in 1990 het initiatief tot de oprichting van de Stichting Behoud Hoogaars. Het resultaat daarvan is een vloot van 37 (geregistreerde) hengsten en hoogaarzen. Zes jaar geleden werd dankzij de zeeman ook de traditioneel Zeeuwse Van Loon Hardzeildag in ere hersteld. Al met al een 'reanimatie van het martiem erf goed' die een nominatie voor de cultuurprijs waard is, aldus het juryrapport. De winnaar wordt vrijdag 10 november op een bijeenkomst in Lelystad bekend gemaakt. Aan de prijs is een geldbedrag verbonden van in totaal 300.000 gulden. TERNEUZEN - Een 25-jarige inwoner van Hulst is vrijdag door de Terneuzense politierechter G. Nomes conform de eis veroordeeld tot 1000 gulden boete en een week voorwaarde lijke gevangenisstraf. De Hulstenaar had 5 februari dit jaar een jongen mishandeld, omdat hij tegen een zijspiegel van zijn auto zou hebben ge trapt. De verdachte had het slachtoffer van zijn fiets getrok ken, geschopt en zijn keel dichtgeknepen. Hij nam de jongen mee naar zijn woning, waar hij hem vasthield tot de door hem gealarmeerde politie kwam. Het slachtoffer hield er bloeduit stortingen en blauwe plekken aan over. „Niet de manier en buitensporig. Bovendien irriteert mij zijn houding. Ik zal daarom een hogere straf eisen", stelde officier van justitie M. Kappeyne van de Coppello. De verdachte reageerde verbit terd. „Ze moeten van mijn spullen afblijven. Het lijkt of ik een zwa re crimineel ben, dat ben ik dus niet." De politierechter wees de Hulstenaar erop dat hij hoe dan ook niet voor eigen rechter mag spelen. De man moest naast zijn straf 190 gulden schadevergoeding betalen aan het slachtoffer. door Conny van Gremberghe OOSTBURG - De PvdA-fractie in de Oostburgse gemeenteraad wil dat de gemeente snel een lift plaatst in het streekmuseum in IJzendijke. De sociaal-democraten kwa men deze week met een initia tiefvoorstel aan de Oostburgse raad, omdat de fractie van mening is dat de voorziening (Advertentie) Verkrijgbaar in de boekhandel REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl veel te lang op zich laat wachten. In maart 1997 kwam de Zeeuw se stichting voor gehandicap tenbeleid met een advies om de toegankelijkheid van het streekmuseum te verbeteren. Met de plaatsing van een gehan- dicaptenlift zou de hele collec tie van het museum voor ook mindervaliden te bezichtigen zijn. Op basis van dit advies schreef de gemeente drie bedrij ven aan met het verzoek een offerte uit te brengen voor de aanschaf en installatie van de voorziening. Die prijsopgaves werden verstrekt, maar van uit voering kwam het niet. Wens De raad liet verschillende ma len horen dat de voorziening geenst was, maar het college van Oostburg nam de wens tot op heden niet over. Wel heeft het dagelijks bestuur in het beleids programma voor de periode tot 2002 het toegankelijk maken van openbare gebouwen opge nomen. De PvdA vindt de tijd nu rijp om daadwerkelijk actie te ondernemen. De fractie stelt voor de offertes te actualiseren en één bedrijf opdracht te geven de lift aan te brengen. De PvdA rekent erop dat met een ge meentelijke krediet van 80.000 gulden de voorziening kan wor den aangebracht. Vóór 1 mei volgend jaar moeten minder validen van de lift gebruik kun nen maken. Nu het poortgebouw van de voormalige bloemenkwekerij De Wolf gesloopt is, blijken veel Hulstenaren het pand te missen. foto Charles Strijd door Conny van Gremberghe HULST -De Hulster project ontwikkelaar A. Biesbroeck schrok er gisteren van. Van de vele emotionele reacties die hij ontving op de sloop van het poortgebouw van de voorma lige kwekerij De Wolf in Hulst. Biesbroeck had het beeldbe palende gebouw donderdag laten slopen door het Bresken- se sloopbedrijf Vermeulen, omdat hij plannen heeft voor de bouw van een appartemen tencomplex op de plek aan de Hulster Tivoliweg. Biesbroecks actie viel bij meer Hulstenaren dan hij verwacht had in verkeerde aarde. „Toen het gebouw van De Wolf werd opgetrokken waren de reacties zeer verdeeld. Van 'mooi' tot 'het ziet er niet uit'. Nu is de bloemenhal tegen de vlakte en krijg ik alleen boze reacties te verwerken. Zo zie je maar..." Biesbroeck is overigens wel van plan om een nieuw beeld bepalend gebouw neer te zet ten op het perceel. Een com plex met acht grote apparte menten in een stijl die past bij de omliggende bebouwing. Het architectenbureau Rot huizen van 't Hooft in Terneu zen heeft opdracht gekregen om een gebouw in j aren dertig stijl te ontwerpen. De apparte menten krijgen een vloerop pervlak tussen de 150 en 160 vierkante meter, twee of drie slaapkamers en gaan tussen de 600,000 en 750.000 gulden kosten. Biesbroeck. „Of we snel kunnen beginnen met de bouw, we rekenen op begin volgend voorjaar, hangt af van de provincie. Hulst moet voor deze wonin gen contingenten zien los te peuteren. Ik denk dat dit wel gaat lukken, omdat het hier om een bijzonder project gaat. Niet specifiek qua bouw, maar meer omdat we ons richten op mensen van buiten Zeeuws- Vlaanderen. Nieuwe streekbe- woners dus." door Pascalle Cappetti HOOFDPLAAT - Het recreatie park Village Scaldia in Hoofd plaat wordt in het vroege voorjaar eindelijk voltooid. Aannemersbedrijf Van der Poel begint dan met de bouw van de resterende 63 woningen. Make laarskantoor Kindt en Bies broeck uit Hulst verzorgt de verkoop. De bouw start op het moment dat er voor tien tot twaalf woningen een eigenaar is gevonden. De tweede fase liet langer op zich wachten dan gepland, om dat het oorspronkelijke plan enigszins moest worden gewij zigd. Kindt en Biesbroeck en Van der Poel kozen ervoor de in deling van de wijk, de typen hui zen en waterpartijen en infra structuur te veranderen, Om die reden moest de projectontwik kelaar een nieuwe bouwvergun ning aanvragen. Bovendien bleek dat op het dijktalud tus sen de kern Hoofdplaat en het nieu wbouwplan de boomkikker zetelt, een beestje waar terdege rekening mee moet worden ge houden. „De huizen zijn van een andere architectuur, iets minder kleur rijk, want dat gaf wel erg veel schilderwerk, maar ze passen wel bij de rest. We hebben daar naast geprobeerd zoveel moge lijk woningen op het zuiden te situeren", vertelt T. Biesbroeck over de nieuwe opzet. Nadat Matrixbouw uit Mont- foort het laatste deel van de roe rige, moeizaam verlopen eerste fase voltooide, lag de bouw op nieuw enige tijd stil. Matrix bouw had aanvankelijk het gat opgevuld dat was blijven liggen na het faillissement van de oor spronkelijke initiatiefnemer, maar durfde de geplande twee de fase uiteindelijk toch niet aan. Daarop sprong Van der Poel erin. „Het park ziet eruit om door een ringetje te halen, compleet met tennisbanen en jeu-de-boule-baan. Dat nodig de uit er een vervolg aan te ge ven", aldus Biesbroeck. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het eerstvol gend herindelingsoverleg tus sen de Kanaalzonegemeenten, begin november, zal voor een groot deel in teken staan van de brandweerzorg. Burgemeester J. Lonink van Sas van Gent zei gisteren dat naar aanleiding van de gaswolkontsnapping in Gent - afgelopen maandag - de ze afspraak is gemaakt. Volgens Lonink moet een nieu we Kanaalzonegemeente in de toekomst beschikken over een professioneel gerund en goed geoutilleerd korps. Dat bete kent dat er fors door de huidige gemeenten geïnvesteerd moet worden in de korpsen. Op dit moment is het al zo dat het Rijk van de gemeenten geëist heeft dat de hulpverleningsdiensten verder geprofessionaliseerd worden. Probleem is echter dat de rijksoverheid daarvoor te weinig geld heeft vrijgemaakt. De gemeenten zullen het opti maliseren van hun diensten zelf ten dele moeten bekostigen. „In ons geval komt daar nu nog bij dat we onze brandweerorga nisaties in elkaar moeten schui ven. Daar komt heel wat bij kij ken. Je spreekt dan niet alleen TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter heeft een 48-jari- ge drankrijder uit Sas van Gent conform de eis 1 jaar rijontzeg ging en 2 weken cel opgelegd. Officier van justitie M. Kappey ne wees op de uitzonderlij k hoge score. Uit de blaastest bleek dat hij ruim vijf keer - 1195 micro gram - de toegestane hoeveel heid had overschreden. Hij was in '98 twee keer eerder veroor deeld voor dronken rijden. Een 21-jarige Hulsten aar kreeg 1350 gulden boete en zes maan den voorwaardelijke rijontzeg ging. De verdachte werd 20 mei gepakt. Het ademonderzoek wees 600 microgram uit. over korpssterktes en zo, maar ook over materieel, uitrusting en onderkomens. Daar willen we ons in eerste instantie over beraden. Temeer, omdat we in de Kanaalzone verzekerd moe ten zijn van een prima brand weerzorg. In dit gebied hebben we zo'n zestal risicovolle bedrij ven liggen, over de grens liggen er nog veel meer, we hebben een rangeerstation en een railver binding waar heel wat gevaar lijke stoffen over vervoerd wor den. Over de weg gebeurt dat ook nog eens en dan hebben we vervolgens straks ook de Wes- terscheldeturmel erbij", aldus Lonink. Het intergemeentelijke overleg tussen Axel, Sas van Gent en Terneuzen vindt plaats op woensdag 8 november. TERNEUZEN - Drie inbrekers gingen in de nacht van donder dag op vrijdag aan de haal met zowat de halve inventaris van de Terneuzense lingeriezaak Lucardini. Ver kwamen de inbrekers overi gens niet met hun buit, want diezelfde nacht hielden de Bel gische politiediensten in Ant werpen een grootscheepse con trole-actie, waarbij de drie mannen in een fuik reden. De Vlaamse dienders troffen in de auto van de drie voor ruim 50.000 gulden aan lingerie aan. De. partij hadden ze eerder die nacht in Terneuzen bijeenge gaard. Het trio was de zaak aan de Terneuzense Markt binnen gedrongen nadat ze de toegang tot de winkel hadden gefor ceerd. Ze lieten nadat ze alle kasten en rekken hadden door zocht één grote puinhoop ach ter. In verband met verder on derzoek wenste de Zeeuwse po litie geen verdere mededelingen te doen. Het trio zit nog vast in Antwerpen. (Advertentie) VRIJDAG 10 NOVEMBER NOVEMBER 14.00-22.00 UUR 10.00-18.00 UUR ZONDAG 12 NOVEMBER 10.00-18.00 UUR Kiir,o onr» i-glas-in-l00d-werk -schilderen met bob ross tevens speciale workshops voor kinderen Met bijna 200 stands en kramen met de meest pergamano - keramiek beschiilderen toegang 10,- p.p. kinderen 6-12 jaar 5.- uiteenlopende basismaterialen, kant-en-klaar artikelen ~^^ndo^e^rsieren info-0113-221020 - werken met pretex - pandakrijtwehk ^|lf en vele workshops voor creatieve hobbyisten waarvoor - kaarsen maken - kippers hobbv zeelandhallen goes JHl ter plaatse kan worden ingeschreven zoals o.m.: 3?ors™b°kledesn 3Uaansedakpannen wwxxwxwmwmwwmjti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 67