PZC u Lokale partij lijkt levensvatbaar August de Meyer Kluten kiezen nu al voor de Prunje was vasthoudend Samenwerking met techniekonder wijs kan personeelstekort bedrijven verlichten Buurt redt levend begraven poes iooiueW. D0MINICUS BV C33HHHB C35E5XEES 14 Voor eind 2000 duidelijkheid over initiatief van Vereniging Belvédère Zelden bescheiden Muzikale avond Witte van Haemstede De Godshuizen geeft aan zorg Executie verkoop Uitvaartverzorging Goes Bij aankoop van 3 Certifit slips ff de 4e gratis in hun luchtgevecht 55055 Astma Fonds Voor een goed begeleid afscheid De Voorzorg" Sinke Voor een persoon [ijk afscheid et naar eujen wens zaterdag 28 oktober 2000 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Vereniging Belvédère - bekend van haar ac ties tegen de bouw van het nieu we Schouwse gemeentehuis - schat de kans dat er op Schou- wen-Duiveland een door haar op te richten lokale politieke partij komt hoog in. Voor het eind van dit jaar wordt volgens woordvoerder R. Laan duidelijk of de partij er al dan niet komt. Belvédère constateert dat er on der de bevolking van Schou- wen-Duiveland veel onvrede heerst over het gemeentebeleid en vindt dat het zittende ge meentebestuur de omvang van die onvrede onderschat. Toch wil de vereniging zeker geen lo kale partij oprichten die bestaat uit louter mensen 'die zich over al tegen verzetten'. Laan: ,,Dat is zeker niet de bedoeling. Als je met zoiets begint, moet je met een goed doortimmerd pro gramma komen en dat kost ge woon een hoop tijd. Maar er wordt druk aan gewerkt." HAAMSTEDE - Muziekvereni ging Witte van Haemstede geeft op zaterdag 4 november vanaf 20.00 uur haar jaarlijkse uitvoe ring in dorpshuis De Schutse te Burgh-Haamstede. In tegenstelling tot de drie voor gaande edities verzorgt Witte van Haemstede het programma van de avond niet helemaal al leen. De vereniging heeft brass band Concordia uit Ouddorp uitgenodigd om een deel van de avond te spelen. Ook de blok- fluitgroep onder leiding van Cees Breedveld verzorgt een op treden. Voor de slagwerkgroep onder leiding van Ronald de Roo is het optreden een generale re petitie voor het KNFM-con- cours een week later in Zierik- zee. De optredens van de fanfare en de brasband worden gediri geerd door D. L. van Oijen. Na de uitvoeringen is er bal na. Laan schat de kans dat er voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2002 een nieuwe loot aan de Schouwse politieke stam komt op rond de 70 procent. Hij gaat er vanuit dat nog voor het einde van 2000 de knoop wordt door gehakt. „Want je moet zoiets ook niet te lang aan laten sle pen." Moedeloos Het was de Schouwse D66-frac- tievoorzitter J. van der Veer die in maart '99 een proefballonne tje opliet over de mogelijkheid tot oprichting van een lokale partij De lokale D66'ers wer den een beetje moedeloos van het feit dat ze werden afgere kend op de politieke daden van hun partijgenoten in de lande lijke politiek. Een lokale partij zou, redeneerde Van der Veer, een stuk minder gevoelig zijn voor beleid dat elders wordt be paald. Ook meende Van der Veer dat een frisse wind in de Schouwse politiek niet ver keerd zou zijn. Van der Veer kreeg naar zijn zeggen op zijn idee niet de res pons waarop hij gehoopt had. „Maar vooral reacties van men sen die heel ontevreden zijn over het functioneren van de nieuwe gemeente en eigenlijk die nieu we partij alleen willen gebrui ken om hun onvrede over dat be leid naar buiten te brengen."' Dat is uiteindelijk voor het ei- landelijke D66-bestuur ook de hoofdreden om af te zien van verdere ontwikkeling van de plannen. „Want het gedachten- goed van D66 mag niet in gevaar komen', stelt afdelingssecreta ris A. Hijgenaar. Een lijst verbinding met een an dere partij sluit Hijgenaar niet op voorhand uit. „Op zich den ken wij als bestuur dat we héél goed door kunnen met de huidi ge gemeenteraadsfractie. Maar de leden beslissen volgens een goede traditie bij D66. Als de meerderheid vindt dat we een lijstverbinding moeten aangaan dan volgt het bestuur die wens. Angst voor massaal vertrek van D66'ers of D66-stemmers naar de nieuw op te richten partij heeft Hijgenaar niet. „Binnen D66 is een heel sterke cohesie. Daar lopen niet zomaar mensen weg." De Prunje is populair als broedplaats en als vluchtplaats tijdens hoogwater. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans SEROOSKERKE - Er is nog maar een rela tief klein stukje nieuwe natuur in het Prun- jegebied - Plan Tureluur - klaar, maar nu al huist er een kwart van de eilandelijke popu latie van kluten. Daarmee is het gebied vol gens T. Sluijter, lid van de landinrichtings commissie Schouwen-Oost en de vogel werkgroep van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland, nu al van nationaal belang voor de kluut. Broedvogelonderzoek in de Prunjepolder leverde verrassende ontdekkingen op. Vooral voor wat betreft de kluut die er zestig paar sterk is neergestreken. Sluijter ver wacht dat dit aantal nog fors toeneemt naarmate de natuurontwikkeling langs de Schouwse zuidkust verder vordert. Naast de kluut ontdekte Sluijter nog tal van ande re broedvogels in het gebied. Ook veldleeuwerik, graspieper en gele kwikstaart werden er aangetroffen. Be langrijk volgens Sluijter. „Want landelijk gezien is voor deze soorten sprake van een negatieve trend." Brpedgevallen van stern en plevier zijn nog niet aangetroffen. Wel is gesignaleerd dat de vogels er regelmatig fourageren. De Tureluur, de vogel waar het natuurontwikkelingsplan naar vernoemd is en die ook op het beeldmerk van Plan Ture luur prijkt, is als broedvogel met enkele tientallen paren aanwezig. De nieuwe natuur in de Prunje fungeert niet alleen als broedgebied. Het ingerichte deel doet ook dienst als hoogwatervluchtplaats en als zodanig is het ook al ontdekt. Veel vo gels die bij laag water voedsel in de Ooster- schelde zoeken moeten bij hoogwater deze zeearm verlaten. Ze verzamelen zich vol gens Sluijter dan bij voorkeur op rustige, uitgestrekte plaatsen. Zoals de Prunjepol der. De vogeltellers signaleerden er onder meer bonte strandlopers, rosse grutto's, scholeksters en zilverplevieren. Zeldzame vogels Inmiddels zijn ook tamelijk zeldzame ge vleugelde bezoekers van de Prunje waarge nomen. Lepelaars en kleine zilverreigers zijn inmiddels al trouwe gasten, maar dat het gebied ook is ontdekt door steltkluut, slechtvalk, smelleken en de zeer zeldzame terek ruiter is volgens Sluijter heel bijzon der. „Die namen klinken vogelaars als mu ziek in de oren." door Wout Bareman TERNEUZEN - In kleine kring werd hij aangeduid als 'het ora kel van Zeist'. Een man, die zich erop liet voorstaan deuren te kunnen openen, waar anderen nog niet eens mochten aanklop pen. Bij oud-admiraal Buis bij voorbeeld; dat was zo iemand, de huidige baas van het sleep en bergingsbedrijf Smit Inter nationale in Rotterdam. Het was één van zijn vrienden. Zoals hij er zovéél had in de wereld van topondernemers. Hij belde ze dag en nacht, om te advise ren, om ze uit te horen. Ooit had hij een villa in de toen nog maagdelijke Bijlmer, een pand dat moest wij ken voor her senspinsels van hemelbestor mende architecten. Maar in de eerste plaats was dr. Josef F. G. M. August de Meijer oud staatssecretaris, die zitting had in drie kabinetten. En die zijn afkomst nooit verloochende. Een Zeeuws-Vlaming, onver valste nazaat van 'Guust Kei', z'n 'bonpa', die aan de wieg stond van wat nu Verbrugge In ternational in Terneuzen heet en de jaren daarvoor als Aug. de Meijer door het leven ging. Uit waardering voor wat z'n opa tot stand had gebracht - een mooie handels- en scheepvaartonder neming - voegde hij diens voor naam toe aan z'n achternaam. Maandag is hij op 85-jarige leef tijd in Zeist overleden. Vijf we ken tevoren was bij hem een on geneeslijke ziekte vastgesteld. Terwijl zijn strijd nog niet was gestreden. Immers, de bank, die hij ter nagedachtenis aan zijn opa aan Terneuzen wilde aan bieden, was nog steeds niet ge accepteerd door B en W van Ter neuzen. Even leek hij die strijd op te ge ven. In juni vorig jaar kondigde hij aan ermee te kappen. Moege- tergd door de tegenstand, die hij van het college ondervond, met burgemeester Ron Barbé als 'roverhoofdman'. „Zolang Bar bé daar zit zal het me waar schijnlijk nooit lukken die ge- denkbank geplaatst te krijgen", foeterde hij vaak door de tele foon. Barbé zelf werd ook met telefoontjes bestookt. Hij kreeg ook ministers aan de lijn, inge schakeld door De Meijer. De Mei j er deed een beroep op ie- dereen en alles. Commissarissen van de koningin? Hij belde ze al lemaal. Om te verzekeren dat dat hele gemeentebestuur van Terneuzen niet deugde. Even koesterde hij weer hooptoen de Terneuzense Onafhankelijke Partij zich achter hem schaarde. Maar ook die partij liet hem in de kou staan. En of de bank ooit bij een nog in te richten muse umschip wordt neergezet, moet worden afgewacht. De Meijer liet niet na te verkla ren dat hij Dow Chemical begin jaren zestig naar Terneuzen haalde - de tijd van burgemees ter Hedzer Rijpstra; de tijd ook dat August de Meijer staatsse cretaris van Economische Za ken was - en dat hij verantwoor delijk was voor de bouw van het Rijkskantorengebouw aan de Rosegracht, ooit een architecto nisch kunstwerk genoemd. De oud-staatssecretaris, die niet zonder trots de foto's toonde van hemzelf en z'n echtgenote aan de zijde van een lachende ko ningin Juliana. De man, die zich erop liet voorstaan dat hij aan oud-PZC-verslaggever Hans Laroes, die nu is benoemd tot hoofdredacteur van het NOS- Journaal, als eerste verklaarde dat de Westerscheldetunnel een doodgeboren kind was, maar dat hij kennelijk tegen doven sprak, is vrijdag ter aarde be steld. In stilte. VLISSINGEN - Stichting De Godshuizen geeft volgend jaar honderdduizend gulden aan projecten in de gezondheids zorg op Walcheren. Stichting De Godshuizen stamt uit de Middeleeuwen. In de loop der tijd heeft de stichting dank zij erfenissen, legaten en schen kingen een vermogen opge bouwd. Instellingen kunnen bij de stichting een aanvraag indie nen voor een bijdrage aan pro jecten. door Margreet van den Broek BURGH-HAAMSTEDE - De Ondernemerskring Schouwen- Duiveland (OSD) wil meer sa menwerking met het voortgezet onderwijs, om iets te doen aan het gebrek aan geschoolde krachten. II. van Dam, plaats vervangend rector aan de Pon tes scholengroep juicht het ini tiatief van harte toe. Voorzitter van de OSD, L. Noordhoek, zette vrijdagavond tijdens de algemene ledenver gadering in het Duinhotel in Burgh-Haamstede uiteen op welke doelen de ondernemers vereniging zich het komende jaar wil richten. Naast kwesties als het aanbestedingsbeleid van de gemeente, de uitwerking van het plan voor een loswal bij in dustrieterrein De Zuidhoek, prijkt samenwerking met het ei- landelijk technisch onderwijs prominent op de agenda. In het afgelopen jaar zijn er al oriënterende gesprekken ge voerd tussen het Pontes college (locatie Pieter Zeeman) en OSD. „Vanwege de lage instroom van uit het lager beroepsonderwijs op de arbeidsmarkt en het gebrek aan geschoolde krach ten, hebben we contact gezocht met de school", aldus Noord- hoek. Van Dam ziet grote voordelen aan een kruisbestuiving tussen het voortgezet onderwijs en het eilandelijk bedrijfsleven. Goe de stageplekken en 'een stukje sponsering' kunnen bijdragen aan de kwaliteit van de techni sche opleidingen. „Denk bij voorbeeld aan het aanschaffen van modernere leermiddelen", aldus Van Dam. Tussen de ver zorgende opleidingen van het Pontes College en de overkoepe lende zorgorganisatie Arcus be staan al langere tijd samenwer kingsverbanden, onder ander met verpleeghuis Cornelia. Tijdens de ledenvergadering blikte voorzitter Noordhoek te vreden terug op het afgelopen jaar. „Onze vereniging heeft acht procent groei doorge maakt, wat ons het gevoel geeft dat we op de goede weg zijn." Als vertegenwoordiger van de Schouwse ondernemers heeft OSD samen met politie en ge meente een gezamenlijke bevei ligingsdienst op poten gezet. Ook heeft de vereniging meege praat over het revitaliserings plan voor industrieterrein De Zuidhoek. door Ab van der Sluis OOST-SOUBURG - Buurtbe woners uit de Souburgse Rijn en Westerschcldestraat hebben vrijdagavond de levend begra ven poes Harley gered. Het twaalf weken oude dier was een dag eerder onder de open funde ring van een huis op de hoek Rijnstraat/Middelburgestraat gekropen. Na werkzaamheden onder de vloer was de ruimte vervolgens dichtgestort met grond. Op dit moment vinden in de wijk Schoonenburg reparaties plaats aan de woningen Onder de funderingen worden onder meer klemmen gemaakt ter be strijding van betonrot. Harley is, zo vermoedt eigenaresse Wendy Bijl, bij het spelen onder de vloer verzeild geraakt. Haar kinderen, Rick 12) en Saskia (9) van Gaever doorzochten don derdag samen de hele wijk, maar de poes was nergens te be kennen. Aan het einde van de vrijdagmiddag hoorde de echt genoot van Yvonne van der Hoek, die in de schuur bezig was, opeens gemiauw. In de me terkast was het angstige gepiep van Harley nog beter te horen. De gewaarschuwde brandweer was bereid een team op te roe pen, maar dat klusje zou flink in de papieren lopen. De buurtbewoners besloten daarop zelf maar te graven. In ploegen van vier werden grote hoeveelheden grond onder de fundering vandaan gehaald, daarbij met lampen bijgelicht door andere buurtbewoners. Pas na drie kwartier graven, kwam de verschrikte Harley om kwart over tien te voorschijn. „De kat moet er per ongeluk in gekropen of gevallen zijn", denkt Yvonne. „Niemand heeft wat gezien." Eigenaresse Wendy Bijl was dolgelukkig dat Harley terecht Op dinsdag 31 oktober 2000 te 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: C. J. MEIJER Te koop wordt aangebo den. PERSONENAUTO V.W. GOLF 51 KW, KLEUR GRIJS, (1989) kenteken XP-41-HN. De plaats van verkoop is: Axel, De Ruyterstraat 27. Bezichtiging: een kwartier voor de ver koop. Geen opgeld, contan te betaling. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belas tingdienst Particulieren Mid delburg, vestiging Terneu zen, Rosegracht1 Voor inlichtingen tel. 06 51-33-68-14. De belastingdeurwaar der belast met de execu tieverkoop. Belastingdienst Maria van Bourgondiëstraat I El IE II lil 4386 CV Vlissingen èNUVUT Tel. 0118 - 462205 0118 - 633093 Fax 0118 460802 Uitvaartverzorgers: Rouwcentra beschikbaar in Tsysja taKiiMau v/ij uviï wat uam-g-cunwücuu' sychosociale therapie en pastorale zor. relatieproblemen in huwelijk ei identiteitsproblemen negatief zelfbeeld, faalangst depressiviteit fobieën 0113-231048 bureau henk de graaf Dr W Dreeslaan 8 4463 XE Goes Deze actie loopt t/m 2 december 2000. at combineten van meerdeie modeHen is mogelijk. Het laagst geprqsde model is gratis J. van de Bos: Molenstraat 10. 4811 FC Bruinisse 0111 -481595 Lingerie Gentle: Dam 214301 .IA Zierikzee 0111 -412471 Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaiiteitsraad Gw'E Uitvaartverzorging' Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113 -216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissen kerke steenhouwerij tegel handel Dagelijks geopend van: 8.00 tut 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30 u Zaterdag geopend van: 9.00 tot 16.00 uur Oude Zandweg 2 - 4361 SK Westkapelle - Tel. 0118-571436 UITVAARTVERZORGING verzorging van alle formaliteiten vrijblijvend inschrijving van wilsbeschikkingen depositostortingen/verzekeringen nazorg Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20 viiss tel. 01 18 - 41 27 60 1 dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Gediplomeerde uitvaartleiders Middelburg' H G. van Zalen en P.J, Mccrveld Koudekerke. P. van Tiel en Anke van Tiel-Wattel (uiivaartkidster)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 62