Vrij baan voor bouw Ouverture PZC u ADVERTEREN? Buurtbewoners redden levend begraven poes Hof neemt nog geen beslissing over uilen Vasthoudende August de Meijer orakelde zonder bescheidenheid bl4 Voorlopige voorziening tegen aanleg nieuwe wijk in Goes niet-ontvankelijk Toch veroordeling voor tuinder Kwadendamme John Janse rekent op hoge score bij EK Grondverzet Executie verkoop D0MMCUS BV De Voorzorg'1 (Sinke Voor een persoon [ijk afscfieid penèef naar elpen wens zaterdag 28 oktober 2000 door Ab van der Sluis OOST-SOUBURG - Buurtbe woners uit de Souburgse Rijn en Westerscheldestraat hebben vrijdagavond de levend begra ven poes Harley gered. Het twaalf weken oude dier was een dag eerder onder de open funde ring van een huis op de hoek Rijnstraat/Middelburgestraat gekropen. Na werkzaamheden onder de vloer was de ruimte vervolgens dichtgestort met grond. door Rolf Bosboom GOES - De weg voor de bouw van de Goese wijk Ouverture lijkt vrij te zijn. De Raad van State heeft het enige ingediende verzoek om een voorlopige voorziening niet-ontvankelijk verklaard. De gemeente Goes gaat ervan uit dat medio vol gend jaar de eerste bouwactivi teiten plaatsvinden. Tegen de ontwikkeling van Ou verture lopen twee beroepsza ken bij de Raad van State. Eén beroep is gezamenlijk inge diend door zeventien bewoners van de wijk Overzuid, die zich zorgen maken over de invulling van de strook tussen hun wijk en Ouverture. Het tweede beroep is afkomstig van J. Adriaanse uit Goes. Hij heeft er grote moeite mee dat het laatste deel van het karakteristieke poellandschap wordt opgeofferd voor woning bouw. Uitspraak De uitkomst van de beroepspro cedure laat nog geruime tijd, naar verwachting anderhalf a twee jaar, op zich wachten. Om te voorkomen dat er al wordt ge bouwd voordat er een uitspraak van de Raad van State ligt, moet een voorlopige voorziening worden aangevraagd. Alleen Adriaanse heeft dat gedaan. Deze week ontving hij bericht dat het verzoek niet in behande ling wordt genomen, omdat hij de griffierechten a 225 gulden niet op tijd zou hebben betaald. Dat betekent een meevaller voor de gemeente Goes, die een verdere vertraging van de plan nen slecht kan gebruiken. ,,Op Op dit moment vinden in de wij k Schoonenburg reparaties plaats aan de woningen. Onder de funderingen worden onder meer klemmen gemaakt ter be strijding van betonrot. Harley is, zo vermoedt eigenaresse Wendy Bijl, bij het spelen onder de vloer verzeild geraakt. Haar kinderen, Rick (12) en Saskia (9) van Gaever doorzochten don- dit moment lijkt niets ons meer in de weg te staan", zegt wet houder M. L. 't Hart (PvdA, ruimtelijke ordening). „Er ligt nu een geldig bestemmingsplan en daar zijn we hartstikke blij." 't Hart gaat uit van bouwen van af medio 2001. „Het zal daar niet ver vanaf zijn." „Ik voel me bij de neus geno men", zegt Adriaanse. Dat hij volgens de Raad van State de griffierechten niet op tijd heeft betaald, is het gevolg van een samenloop van omstandighe den. Begin juli ontving hij be richt dat Gedeputeerde Staten zijn bezwaar hadden afgewe zen. In de brief stond dat de ge meente binnen twee weken na dien het bestemmingsplan ter inzage moest leggen en dat daarna zes weken de gelegen heid was om beroep in te stellen bij de Raad van State. De officiële publicatie van de gemeente liet echter tot medio augustus op zich wachten. Toen had Adriaanse al, voor de zeker heid, beroep aangetekend en een vooiiopige voorziening aangevraagd. Voor de onder bouwing van zijn beroep kreeg hij uitstel tot eind september, gelijk met het einde van de be roepstermijn. Hij ging ervan uit dat dat ook gold voor de betaal termijn van de griffierechten. Dat bedrag moest aanvankelijk op 6 september binnen zijn. Overleg Op 11 september maakte Adri aanse het geld over, voor zijn ge voel ruim op tijd. De Raad van State blijkt nu echter vast te houden aan de oude betaalter mijn en heeft het verzoek om een voorlopige voorziening niet- derdag samen de hele wijk, maar de poes was nergens te be kennen. Gemiauw Aan het einde van de vrijdag middag hoorde de echtgenoot van Yvonne van der Hoek, die in de schuur bezig was, opeens ge- miauw. In de meterkast was het angstige gepiep van Harley nog ontvankelijk verklaard. Een vreemde gang van zaken, aldus de bezwaarmaker. „Ik wil met de Raad van State overleggen of dit wel zomaar kan. Als de ge meente het plan op tijd ter inza ge had gelegd, was er niets aan de hand geweest. Als ik niet vroegtijdig had gereageerd, was beter te horen. „Ik heb vervol gens de eigenaar gebeld van de huizen, maar die wist ook één, twee, drie geen oplossing", ver telt Yvonne. De gewaarschuwde brandweer was bereid een team op te roepen, maar dat klusje zou flink in de papieren lopen. De buurtbewoners besloten daarop zelf maar te graven. In ploegen van vier werden afwis- er ook niets aan de hand ge weest." De bewoners van Overzuid heb ben geen voorlopige voorzie ning aangevraagd. Daar is een spoedeisend belang voor nodig en daarvan is volgens hun raadsman, J. E. Dijk, nog geen sprake. Hij zegt op het definitie- selend grote hoeveelheden grond onder de fundering van daan gehaald, daarbij met lam pen bijgelicht door andere buurtbewoners. Pas na drie kwartier graven, kwam de ver schrikte Harley om kwart over tien te voorschijn. „De kat moet er per ongeluk ingekropen of ge vallen zijn", denkt Yvonne. „Niemand heeft wat gezien." ve inrichtingsplan voor het ge bied te wachten. Als het nodig is, vraagt hij alsnog een voorlo pige voorziening aan. „De ge meente is nog niet van ons af." Ouverture omvat zo'n 250 ka vels en twee appartementen complexen van vijf tot zeven verdiepingen hoog. Een deel Eigenaresse Wendy Bijl was dolgelukkig dat Harley terecht was. „Mensen zeiden nog tegen me toen we aan het zoeken waren: misschien is hij wel onder de fundering terecht gekomen. Dat leek me zó onwaarschijnlijk. Gelukkig is-ie terecht. De kin deren zijn dolgelukkig. Het was toch een drama voor ze. Geluk kig mankeert Harley niets. Hij is alleen heel bang, maar het komt wel weer goed met hem." van de kavels geeft de gemeente aan particulieren uit; de rest wordt projectmatig ontwik keld. De ontwikkeling van de wijk zal volgens de planning tot 2008 duren. Een van de eerste onder delen is de bouw van een brede school. door Bas Haan DEN HAAG - Een uilenbezitter uit Wolphaartsdijk kreeg giste ren bij het Gerechtshof in Den Haag nog geen uitsluitsel over het lot van twee van zijn vogels. In plaats van tot een vonnis te komen, zoals twee weken gele den tijdens de behandeling van de zaak werd aangekondigd, hield het gerechtshof de zaak vooralsnog aan. Twee weken geleden ging de man uit Wolphaartsdijk in ho ger beroep tegen een beslissing van een rechter uit Middelburg dat hij de twee uilen, een kerkuil en een oehoe, af moest staan. De vergunningen van de man wa ren niet in orde, oordeelde die rechter. Zowel de raadsheren van het economisch gerechtshof als de advocaat-generaal die een veroordeling tegen de Vo gelliefhebber eiste, hadden het tijdens de zitting van twee we ken geleden zichtbaar moeilijk met de zaak. Het was namelijk iedereen duidelijk dat de ver dachte niets kwaads in de zin had. De man hield duidelijk door Bas Haan DEN HAAG - De eigenaar van een boomgaard in Kwadendam- me heeft te vroeg gejuicht nadat hij twee weken geleden in hoger beroep 'vrijspraak' hoorde. Het economisch gerechtshof in Den Haag verklaarde de man giste ren wel degelijk schuldig aan het onzorgvuldig handelen met bestrijdingsmiddelen. Als waarschuwing kreeg de man een geheel voorwaardelijke boete van 750 gulden opgelegd. De politierechter in Middelburg veroordeelde hem eerder tot een onvoorwaardelijke boete van duizend gulden. Een vrouw die naast de boom gaard van de verdachte woont, zou in haar tuin en ook op haar gezicht enkele druppels van een koperoxychloride hebben ge kregen. Dat spul wordt door tuinders gebruikt om schim mels en kanker in de bomen te- zielsveel van zijn vogels en deed er bovendien goede dingen voor anderen mee. Hij nam zelfs da gen onbetaald verlof om op scholen en in bejaardentehui zen voorlichting te geven over wilde vogels. Toch eiste advocaat-generaal mr. L. Van Dijk twee weken te rug dat de vogelliefhebber de twee uilen in moet leveren. Ze eiste de 'verbeurdverklaring' van de vogels precies zoals de economische politierechter uit Middelburg eerder had be paald. Toen de verdachte eind '98 'gepakt'werd met zijn vogels waren er nationale, Europese en internationale regels met be trekking tot het houden van kerkuilen en oehoe's die elkaar tegenspraken. De man had voor de vogels de Europese certifica ten en was er daarom van over tuigd dat hij keurig volgens de regels handelde. Maar Neder land stelt extra eisen aan het houden van bepaalde vogels, en over die vergunningen beschik te de verdachte niet. Wanneer het hof alsnog tot een beslissing in de zaak zal komen, is nog niet bekend. gen te gaan en kan in grotere hoeveelheden schadelijk voor de gezondheid zijn. Volgens de tuinder was het inci dent van 24 maart 1999 aan de vrouw zelf te wijten. Tussen de boomgaard en de tuin had na melijk altijd een natuurlijk 'windscherm' gestaan van zes meter hoge elzen. De bomen stonden op het terrein van de fruitgaard. Die bomen zou de vrouw op eigen initiatief ten be hoeve van de lichtinval hebben afgezaagd, terwijl ze dat hele-' maal niet mocht. De één meter hoge stammen die daarna ble ven staan, hadden de bestrij dingsmiddelen niet tegen kun nen houden. Het hof toonde begrip voor het standpunt van de verdachte, maar stelde desal niettemin vast dat hij verant woordelijk was en bleef voor de bestrijdingsmiddelen. Inmid dels zijn de elzen weer uitge groeid tot een functionerend 'windscherm'. Ouverture krijgt een evenwijdig stratenpatroon. Deontsliutingsweg komt aan de westzijde en loopt met een boog om de toekomstige brede school (het kruisvormige gebouw) richting de Van Hertumweg. illustratie Willem Mieras door Wout Bareman TERNEUZEN - In kleine kring werd hij aangeduid als 'het ora kel van Zeist'. Een man, die zich erop liet voorstaan deuren te kunnen openen, waar anderen nog niet eens mochten aanklop pen. Bij oud-admiraal Buis bij voorbeeld; dat was zo iemand, de huidige baas van het sleep en bergingsbedrijf Smit Inter nationale in Rotterdam. Het was één van zijn vrienden. Zoals hij er zovéél had in de wereld van topondernemers. Hij belde ze dag en nacht, om te advise ren, om ze uit te horen. Ooit had hij een villa in de toen nog maagdelijke Bijlmer, een pand dat moest wijken voor her senspinsels van hemelbestor mende architecten. Maar in de eerste plaats was dr. Josef F. G. M. August de Meijer oud staatssecretaris, die zitting had in drie kabinetten. En die zijn afkomst nooit verloochende. Een Zeeuws-Vlaming, onver valste nazaat van 'Guust Kei', z'n 'bonpa', die aan de wieg stond van wat nu Ver brugge In ternational in Terneuzen heet en de jaren daarvoor als Aug. de Meijer door het leven ging. Uit waardering voor wat z'n opa tot stand had gebracht - een mooie handels- en scheepvaartonder neming - voegde hij diens voor naam toe aan z'n achternaam. Maandag is hij op 8 5-jarige leef tijd in Zeist overleden. Vijf we ken tevoren was bij hem een on geneeslijke ziekte vastgesteld. Terwijl zijn strijd nog niet was gestreden. Immers, de bank, die hij ter nagedachtenis aan zijn opa aan Terneuzen wilde aan bieden, was nog steeds niet ge accepteerd door B en W van Ter neuzen. Even leek hij die strijd op te ge ven. In juni vorig jaar kondigde hij aan ei-mee te kappen. Moege- tergd door de tegenstand, die hij van het college onderwond, met burgemeester Ron Barbé als 'roverhoofdman'. „Zolang Bar bé daar zit zal het me waar schijnlijk nooit lukken die ge- denkbank geplaatst te krijgen", foeterde hij vaak door de tele foon. Barbé zelf werd ook met tele foontjes bestookt. Hij kreeg ook ministers aan de lijn, ingescha keld door De Meijer. Commissarissen De Meijer deed een beroep op ie dereen en alles. Commissarissen van de koningin? Hij belde ze al lemaal. Om te verzekeren dat dat hele gemeentebestuur van Terneuzen niet deugde. Even koesterde hij weer hoop, toen de Terneuzense Onafhankelijke Partij zich achter hem schaarde. Maar ook die partij liet hem in de kou staan. En of de bank ooit bij een nog in te richten muse umschip wordt neergezet, moet worden afgewacht. Dow De Meijer liet niet na te verkla ren dat hij Dow Chemical begin jaren zestig naar Terneuzen haalde - de tijd van burgemees ter Hedzer Rijpstra; de tijd ook dat August de Meijer staatsse cretaris van Economische Za ken was - en dat hij verantwoor delijk was voor de bouw van het Rijkskantorengebouw aan de Rosegracht, ooit een architecto nisch kunstwerk genoemd. De oud-staatssecretaris, die niet zonder trots de foto's toonde van hemzelf en z'n echtgenote aan de zijde van een lachende ko ningin Juliana. De man, die zich erop liet voor staan dat hij aan oud-PZC-ver- slaggever Hans Laroes, die nu is benoemd tot hoofdredacteur van het NOS-Journaal, als eer ste verklaarde dat de Wester- scheldetunnel een doodgeboren kind was, maar dat hij kennelijk tegen doven sprak, is vrijdag ter aarde besteld. In stilte. MALAGA - Bij het Europees Kampioenschap Grondverzet in Malaga is John Janse uit Ril land in de top tien geëindigd. De officiële uitslag wordt vandaag, zaterdag, bekendgemaakt, maar Janse weet vrijwel zeker dat hij hoge ogen gooide bij het kampioenschap van de afgelo pen week. Hij is in ieder geval de beste Nederlander. Met in totaal negen verschillen de machines moesten kandida ten uit veertien landen binnen een bepaalde tijd zo precies mo gelijk grond verzetten. Bij de eerste proeven werd gewerkt met grote machines. Janse be dient deze in het dagelijks leven en scoorde dus goed. Later in het kampioenschap kwamen klei nere, preciezere machines aan bod. Hij verspeelde op deze on derdelen veel punten. „In het begin kon ik goed mee komen. Ik ben dan ook niet on tevreden over mijn prestatie", vertelt Janse. „Ik loop heel wat punten voor op de andere Ne derlanders." Dat het verzetten van grond geen eitje is, kan hij beamen. „Het is een heel precies werkje. Zo had ik op één onderdeel drie centimeter te diep gegraven. Dat kostte mij punten." Op dinsdag 31 oktober 2000 te 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: C. J. MEIJER Te koop wordt aangebo den: PERSONENAUTO V.W. GOLF 51 KW, KLEUR GRIJS, (1989) kenteken XP-41-HN. De plaats van verkoop is: Axel, De Ruyterstraat 27. Bezichtiging: een kwartier voor de ver koop. Geen opgeld, contan te betaling. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belas tingdienst Particulieren Mid delburg, vestiging Terneu zen, Rosegracht1 Voor inlichtingen tel. 06 51-33-68-14. De belastingdeurwaar der belast met de execu tieverkoop. Belastingdienst Maria van Bourgondicstraat 1 IIIOÏAJ^^ 43SÖ CV Vlissingen mg Tel. 0118 462205 0118 - 633093 - Tax 0118 - 460802 Uitvaartverzorgers: Rouwcentra beschikbaar in T!i»siÜ.ba!;Mliksjj v/ij uyar MI msau^cuuaili'iiie Voor een goed begeleid afscheid Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaliteitsraad GwE Uitvaartverzorging Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113 - 216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissenkerke sychosociale therapie en pastorale zor relatieproblemen in huwelijk ei identiteitsproblemen negatief zelfbeeld, faalangst depressiviteit fobieën 0113-231048 henk de graaf Dr.W. Dreeslaan 8 4463 XE Goes burea i mm Lingerie Astrid: Biezelinasestraat 20. 4421 BM Kapelle 0113-342776 Adia's Bodv Boetiek: Noordzandstraat 13. 4401 CEYerseke 0113-574073 Connie's Bodvfashion: Dorpsstraat 39. 4451 BA Heinkenszand 0113-561137 Speciaalzaak Simon: Klokstraat 21. 4461 JK Goes 0113-215563 Livera: Opril Grote Markt 18. 4461 AK Goes 0113-270708 Lindessa: Opril Grote Markt 114461 AK Goes 0113-270709 TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! Dagelijks geopend van: 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30 u Zaterdag geopend van: 9.00 tot 16.00 uur Oude Zandweg 2 - 4361 SK Westkapelle - Tel. 0118-571436 UITVAARTVERZORGING verzorging van alle formaliteiten vrijblijvend inschrijving van wilsbeschikkingen depositostortingen/verzekeringen nazorg Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg. Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20 Vui tel. 01 18 - 41 27 60 dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Gediplomeerde uitvaartleiders: Middelburg: H G. van Zalen en P.J, Mecrveld Koudekerke; P. van Tiel en Anke van Tiel-Watlel (uitvaartleidslcr)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 56