V Louwiesse aast op periode Eric Vereecken torenhoog favoriet cross Wemeldinge PZC Kloetinge en Hoek in cruciale weken voor de winterstop Overwinningen voor Bevobo-leiders Dubbeltoernooi geliefd Adrie de Jonge aan kop van schaakcompetitie 18 S/mYs van Terneuzense Boys in topvorm na vermeende spierziekte Terneuzen krijgt een herkansing uitslagen Café Storm verrast Even Buiten agenda Gideonse naar vierde plaats sbw zaterdag 28 oktober 2000 door Frits Bakker Tim Louwiesse: „We hebben problemen om de hele wedstrijd goed te spelen." foto Charles Strijd VLISSINGEN - Het eerste feestje van Terneuzen is even uitgesteld. Paul Telussa zag zijn elftal twee weken geleden ver liezen van Papendrecht (0-1), terwijl de periodetitel voor het grijpen lag. Zondag komt de herkansing voor de roodzwar ten in de eerste klasse. Terneuzen speelt zondag uit te gen De Valk. Paul Telussa buigt zich al weken over de vraag waarom zijn elftal zo veel kan sen nodig heeft om te scoren,Ik dacht eerst dat het een soort vormcrisis van de spitsen was, maar het strekt zich verder uit Het geldt ook voor middenvel ders of opkomende mensen als ze alleen voor de goal komen. Ik weet het: we zijn aan een gewel dige reeks bezig. Ik ga er ook vanuit dat we zondag bij De Valk periodekampioen worden, maar het scoren blijft me wel zorgen baren." Het elftal blijft in stand. Leo Kayser is wel weer in training „Hij speelt nog niet en krijgt het ook nog moeilijk om weer een basisplaats te claimen. Roel Al- berti doet het meer dan voor treffelijk op die plaats." Kapelle Kapelle begint in een riante po sitie aan de thuiswedstrijd te gen Roda Boys. Trainer Alex van Keulen legt de druk bij de tegenstander, die uitzicht heeft op de periodetitel in de zaterdag eerste klasse. Hij heeft zijn elf tal deze week moreel geen be lasting opgelegd. „Zij moeten winnen, wij kunnen vrijuit spe len." De stand op de ranglijst stemt tot grote tevredenheid en alles wat daar bovenop komt is meegenomen. Van Keulen: „We staan vijfde nu, als we dat aan het eind van de rit ook staan, is het een bovenmodaal jaar ge weest." De Bevelandse ploeg mist vrij wel zeker Peter Willemse, die op de training donderdag een knie blessure opliep. van onze sportredactie HULST - Met een 3-0-overwin- ning op WC Rhodes bleef Van Waterschoot zonder problemen aan de leiding in de eerste klasse vrouwen van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Hulst. De nummer één van de ranglijst had alleen in de eerste set wat te vi ezen van de tegenstander (15- 13), maar was daarna goed voor 15-1 en 25-13-setzeges. In het spoor van de koploper kon ook Zaman Sport de volle winst bin nenhalen. De titelverdediger trof in Voorwaarts de nummer voorlaatst en freewheelde naar 15-6, 15-1 en 25-9. De Fikser moest wel enig terrein prijsge ven, omdat het tegen Cerestar van onze sportredactie GOES - Het Drukkerij Hersel- man Dubbeltoernooi is een vas te waarde in het Zeeuwse ten nis. Jaren geleden en onder een andere naam gestart in maart als voorbereiding op de lande lijke competitie, is in 1997 het overstapje gemaakt naar het najaar, waar nu dit weekeinde in Sportcentrum Schelde Inter national te Goes de vierde editie op de rol staat. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Ruim een half jaar geleden werd hem verteld dat hij moest stoppen met voet ballen. Op dit moment is Tim Louwiesse met zes doelpunten topscorer van het uitstekend draaiende Terneuzense Boys. Het kan raar lopen in het leven en daar weet de 21-jarige Lou wiesse inmiddels alles van. Hij kreeg te horen dat hij een spier ziekte had, maar maanden later bleek het een virus te zijn. „Het was het grootste rot jaar uit mijn leven." Het begon allemaal aan het ein de van het seizoen 1998/1999. In de nacompetitie voor promotie naar de eerste klasse bleken de enkelbanden van Louwiesse te zijn ingescheurd. „Aan het be gin van het volgende seizoen heb ik me toen geforceerd", ver telt Tim Louwiesse. „Ik miste de eerste vijf wedstrijden en daar na kreeg ik last van mijn spie ren. Met die klachten ben ik naar een neuroloog gegaan, maar hij kon niets vinden. Ik ging daarop gewoon verder met trainen en spelen, maar ik bleef die klachten houden." Daarom werd Louwiesse doorgestuurd naar het ziekenhuis in Gent en in februari kreeg hij de uitslag: hij had een spierziekte en moest direct stoppen met voetballen. „Maar daarna werden er nog wat aanvullende onderzoeken gedaan en daaruit bleek dat er een fout gemaakt was. Het bleek een virus op mijn spieren te zijn. Ik kreeg medicijnen, vitamine preparaten en voedingssupple menten en zo ben ik van dat vi rus afgekomen. Overigens was ik al die tijd wel gewoon doorge gaan met voetballen en afgelo pen augustus hoorde ik dat ik weer gezond was." Toch is het het grootste rot jaar uit mijn leven geweest. Zelf ben ik er vrij nuchter onder geble ven, maar voor mijn ouders was het erger. Het kwam voor hen hard aan. Ook omdat ik niet meer mocht voetballen. Ze ko men werkelijk al mijn hele leven naar me kijken." Dat Tim Louwiesse weer kern gezond is, is in de eerste wed strijden van dit seizoen ook wel gebleken. De jonge aanvaller Benelux bleef steken op 2-1:15- 6,8-15 en 25-13. Mannen: In de eerste klasse mannen liet koploper Luctor Banden 1 een punt liggen tegen Start/Smash 2000. Weliswaar won Luctor Banden de eerste en derde set met 15-7 en 15-8, maar tussendoor trok Start/Smash 2000 in de tweede set met 15-14 aan het langste eind RCS 1 en RCS 2 maakten geen fout. RCS 1 versloeg Commit Arbo met 15-0, 15-6 en 15-12 en RCS 2 wees CVC Doolaege met 15-14, 15-2 en 15-10 terug. In de tweede klasse mannen moest Rijk bv zijn eerste neder laag van dit seizoen incasseren. De Troubadour was met 2-1 te sterk. en Corine Davidse/Janita Da- vidse het hoogst genoteerd. De mannen in deze klasse hebben Bart Felius/Marc Felius, Remco Maandag/Bram de Nijs en Ser ge Eude/Joost Oranje als be schermde combinaties, terwijl in het gemengddubbelspel Jeantien van den Dries/Mare Felius en Corine Davidse/Rem- co Maandag tot de favoriete koppels gerekend mogen wor den. speelde zes van de zeven wed strijden mee en scoorde daarin zes keer. Twee weken geleden kogelde hij nog een bal met zijn mindere linkervoet in de krui sing, maar het mooiste doelpunt van dit seizoen vindt hij zijn treffer in de uitwedstrijd tegen Yerseke. „Ik was net terug van vakantie en zat daarom op de bank. Bij mijn eerste balcontact als inval ler schoot ik de bal van ongeveer twintig meter in de kruising. Maar het loopt eigenlijk al van af het begin van het seizoen goed. In de voorbereiding en de beker scoorde ik ook regelmatig en ik krijg veel vertrouwen van de trainer. In de voorgaande ja ren dacht ik vaak dat ik na een slechte wedstrijd de volgende wel op de bank zou zitten. Maar dat gevoel heb ik nu absoluut niet." Terneuzense Boys mag na zeven wedstrijden koploper van de tweede klasse zijn, toch kan het volgens Louwiesse nog beter. „We hebben problemen om de hele wedstrijd goed te spelen. We hebben dit seizoen eigenlijk al een heleboel identieke wed strijden gespeeld. De eerste twintig minuten spelen we goed en komen we voor. Daarna wordt het minder en krijgen we een tegendoelpunt. En in de tweede helft hebben we dan weer een goede periode waarin we weer afstand nemen van de tegenstander. We spelen gewoon nog te wisselvallig en denken er soms te makkelijk over. Zelfben ik overigens nooit zo, maar je gaat er makkelijk in mee", ver telt Louwiesse. Ondanks de goede resultaten er gert Louwiesse zich af en toe groen en geel aan de stemming bij Terneuzense Boys. „Het is net of een heleboel supporters na een wedstrijd alleen maar de negatieve dingen hebben ge zien. Wij kunnen een wedstrijd met 6-0 winnen en dan is het nog niet goed. Of neem bijvoor beeld de wedstrijd thuis tegen Rillandia. We speelden moei zaam en konden uiteindelijk nog gelijk maken. Er zat ge woon niet meer in, maar dan moest je sommige mensen horen in de kantine. Daar erger ik me echt aan. In plaats van negatief te doen. zouden ze bij zulke wedstrijden beter eens achter ons gaan staan." Toch zal hij zijn club niet snel de rug toekeren, want Terneuzense Boys is en blijft de club waar voor hij, met een onderbreking van drie seizoenen, al heel zijn leven speelt. „Ik hela drie jaar in de jeugd van Terneuzen ge speeld en toen ik tweedejaars A-junior was, mocht ik naar de eerste selectie. Dat heb ik toen geweigerd. Ik wilde bij de A's blijven, want bij het eerste kre gen jonge jongens naar mijn ge voel geen kans. Na dat seizoen ben ik terug gegaan naar Ter neuzense Boys." En met die club kan hij vandaag de eerste-periodetitel binnen halen in de uitwedstrijd tegen SSV'65. Louwiesse: „Iedereen is er al een week mee bezig. We zijn gemotiveerd en ik ga ervan uit dat we winnen. Maar SSV'65 is altijd een lastige tegenstander voor ons. Sinds ik terug ben bij Terneuzense Boys hebben we daar nog nooit een uitwedstrijd gewonnen. Vandaag is dus een mooie gelegenheid om aan die reeks een einde te maken." VLISSINGEN - Diederik Hiensch (Kloetinge) beseft het maar al te goed. „We staan voor een paar cruciale weken in de competitie. Komen we die goed door, dan sluit je aan bij de top, anders zak je weg." Ronald van Sliedregt, de veel- scorende spits van Hoek, heeft hetzelfde gevoel. „We krijgen nu vier tegenstanders die ik hoog inschat. Zaterdag (van daag) ASWH thuis, daarna Kloetinge, Spakenburg en Ben- nekom. Ik vind dat wij een elftal hebben om in de subtop te spelen, dus dan moet je in die vier weken niet te veel laten lig gen." Kloetinge speelt vandaag uit te gen hekkensluiter Rijsoord. Diederik Hiensch: „Ik heb erop gehamerd dat we die club niet moeten onderschatten. Dat sluipt er al gauw in als je twee keer wint en vooral heel simpel afrekent met een ploeg als Ko zakken Boys. Rijsoord is van een andere orde, maar we moeten wel scherp zijn." Knieblessure Ei-win Dek is er vandaag niet bij. Donderdag op de training kreeg de verdediger last van een knieblessure. Björn Langeveld is weer voorzichtig in training. Dat geldt ook voor Wouter La- brujère, die zijn comeback maakt in het tweede elftal. Diederik Hiensch: „Ik wil heel graag winnen van Rijsoord, om dat we daarna Hoek en Sparta Nijkerk krijgen. Hoek is altijd een aparte wedstrijd en Sparta is de koploper. Als we nog eens drie punten bij het totaal krij gen, dan ga je met een goed ge voel die wedstrijden in." Hoek Ronald van Sliedregt speelde zelf ooit een jaar bij ASWH, de tegenstander van Hoek van middag- „Ik ken er nog twee jongens van, omdat het al tien jaar geleden is. We weten alle maal dat het een club is met de ambitie om hoog te spelen. Ze hebben een aardig elftal, maar dat zegt niets. Dat hadden ze vo rig jaar ook en toen hebben wij Bowlen Elfde Open Middelburgse Kampioen schappen 2000. Tussenstand na serie 13: Mannen Masterklasse: 1. Johnny Fran sen (Naaldwijk) 1357; 2. Stefan Verheijen (Tilburg) 1316; 3. Ton Plummen (Heerlen 1298; 4. Chris Vandamme (Knokke (B)) 1283; 5. Nico Thienpondt (Schiedam) 1280; 6. Dick van Haren (Delft) 1253; 7. Le on Neven (Gouda) 1240. Vrouwen Masterklasse: 1. Monique Zwaai (Hellevoetsluis) 1248; 2. Riet Van- dewalle (Zoetermeer) 1246; 3. Katja van der Klooster (Ellemeet) 1218; 4 Chris Koopmans (Maassluis) 1210; 5. Anne- mieke Roelofs (Vlissingen) 1208; 6. Mar- jon Kok (Delft) 1195; 7. Ingrid Beijer (Voorburg) 1194; 8. Paula van Hemert (Bodegraven)1179. Tweede klasse: 1. Halid Nordin (Schie dam) 1228; 2. Henk van Oudheusden (Et- ten-Leur) 1207; 3. Dave Achterhof (Rijs wijk) 1193; 4. Wim van Yperen (Delft) 1193; 5. Paul de Mey (Den Bosch) 1163; 6. Bram de Witte (Koudekerke) 1152; 7 Tino van Leeuwen (Middelburg) 1149; 8. Mar tin Temorshuizen (Capelle aan de IJssel) 1140. Honkbal New York. Major League, World Series. Vijfde wedstrijd (best-of-seven): New York Mets - New York Yankees 2-4. Yan kees kampioen. Schaken Competitie Zierikzee. Zesde ronde: N. Kordes - A. de Jonge 0-1J. van Dalsen - J. Hoogstrate 0-1; J. van der Made - R. van der Veken 0-1; S. Stoel - A. Brakel 1-0; V. van den Berg - J. Verduijn den Boer rem.; S. Tillema - J. Bom 1-0; H, Jukkenekke - C. Polderman 1-0; A. van der Westen - A. Bandsma0-1; M. Krijger - A. van Wijngaarden 1-0; J. Verkerk - D. Doeswijk0-1; A. Tillema -P. Yuen 1-0; A de Nie - J Maaskant 0-1; P. Romijn - H. de Jonge 0-1; K. Fierens - C. van Eldik rem Stand aan kop na 6 ronden: 1A.de Jonge 348 pnt; 2. J. Hoogstrate 324; 3. S. Stoel 311; 4, R. van der Veken 297; 5. N. Kordes 290; 6 J. van Dalsen 274; 7. J. van der Made 256; 8. S. Tillema 249; 9. A. Bra kei 247; 10. V. van den Berg 243 ZIERIKZEE - Er deden zich weinig bijzonderheden voor bij de wedstrijden voor de recrea tieve zaalvoetbalcompetitie van Zierikzee, die worden ge speeld in Sportcentrum Onder dak. Enige uitzondering was de 4-1-zege van hekkensluiter Ca fé Storm op Restaurant Even Buiten in de eerste klasse. In dezelfde klasse wist WIK een verdiende overwinning te beha len op Wearhouse: 5-0. Daarmee blijft WIK tweede, want moTo- ren Boys versloeg De Banjaard met 3-2. In de tweede klasse spits de strijd om de tweede plaats zich toe tussen de Pupe- kop en Neffen 'd Eule. Neffen versloeg Garage Slager met 5-3 en Pupekop was met 3-2 te sterk voor Braber Groenvoorziening. Komende woensdag ligt de competitie stil omdat de achtste finale van de beker op het pro gramma staat. twee keer gewonnen. Als het aan mij ligt, moet dat zo blij- I ven." Danny Magito is weer beschik baar. Het ligt voor de hand dat hij niet in de basis begint, omdat verder iedereen fit is. Alleen Barry van der Hooft blijft met een liesblessure aan de kant. Rens Griep heeft met Oostka- pelle zeven wedstrijden ge speeld en één keer gewonnen De debutant was kansloos in de laatste wedstrijd tegen Benne- kom (4-0) en zaterdag komt Spakenburg, een van de toppers i uit het amateurvoetbal, op be zoek Griep weet dus wat hem te I wachten staat: „Het wordt een moeilijke middag." Sterke ploeg Jan Meulmeester heeft de te genstander van zaterdag één keer aan het werk gezien. Hij heeft gerapporteerd aan de trai ner dat het een degelijke, fysiek sterke ploeg is, die moeiteloos j kan overschakelen van het ene naar het andere systeem. „Ik weet nu zo langzamerhand wel dat daarin de klasse schuilt", j zegt Griep over de gewenning in I de hoofklasse. „Wat wij niet kunnen, hebben zij wel. Zo'n ploeg als Spaken- 1 burg speelt in de meeste wed strijden een 4-4-2 systeem, maar als ze achterkomen wordt het 3-4-3. Dus met drie aanval lers en vier middenvelders. Ik schat in dat het samen met Sparta Nijkerk de beste ploeg uit deze klasse is. Dat betekent voor ons: we moeten ze zo lang mogelijk op 0-0 houden en dan komen er misschien wel kans- j jes." Oostkapelle speelt met Wilco Filius op doel. De vervanger van 1 Ramon Telussa mist wedstrijd ritme, omdat hij de eerste maan den van de competitie door een stage maar één keer in de drie I weken kon trainen en daarna ziek is geworden. Jean-Paul Mulder is een twijfel geval. Rens Griep: „Hij heeft I weer last van een oude kniebles sure, die opspeelt als hij een sprintbeweging maakt." Er is ook goed nieuws uit Oostkapel le: Edwin Meerman heeft na zijn 1 enkeloperatie weer voor het i eerst getraind. Sportprijsvragen Lucky Day van vrijdag 27 oktober: 1 -2-5-11-12-13-15-22-24-32-40-42-52-58- 66-67-68-69-70-79. Tennis Moskou. Vrouwen, 2,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Mauresmo (Fra/5) - Malee- va (Bul) 4-6 7-6 6-3, Koernikova (Rus/4) - Panova (Rus) 6-4 6-1, Tauziat (Fra/2) - Schett (Oos/8) 7-6 6-2. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Kwartfina les: Prinosil (Dui) - Björkman (Zwe)7-65- 7 7-6, Safin (Rus/1) - Voltsjkov (WRu) 7-6 6-1, Kafelnikov (Rus/2) - Burgsmuller (Dui) 6-3 6-2, Rosset (Zwi) - Joesjni (Rus) 6-7, 6-4.7-6. Basel. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Henman (GBr/4) Arazi (Mar) 6-3 6-3, Enqvist (Zwe) - Hrbaty (Slw i 4-6 6-2 6-3, Hewitt (Aus/3) - Rusedski (GBr) 7-6 6-2, Federer (Zwi) - Thomann (Fra) 6-4 6-4. Bratislava. Vrouwen, 270.000 gulden. Kwartfinales: Oremans (Ned) - Sidot (Fra 4-6 7-6 7-6, Chladkova (Tsj) - Plischke (Oos) 7-6 6-3, Bedanova (Tsj/6) - Henin (Bel/3) 6-3,5-7 6-4, Habsudova (Slw) - Na- gyova (Slw) 6-4 0-6 6-3. Voetbal Duitsland, competitie: E. Cottbus - Bo chum 2-0. Stand onderaan: Eintracht Fr 9-11, Stuttgart 9-10, E. Cottbus 10-10, Bo- chum 10-10, Bremen 9-9, FC Köln 9-8, Unterhaching 9-6. Turkije, competitie: Fenerbahce - Denizli 5-2. Stand aan kop: Fenerbahce 10-22, Trabzon 9-20, Galatasaray 9-19, Besiktas 9-19, Gaziantep9-18. België, competitie: Lierse - Moeskroen 1- 4. Stand aan kop: Brugge 10-30, Ander- lecht 10-26, Standard 10-22, Moeskroen 11-19, Lierse 11-19, Charleroi 10-18. Wielrennen Manchester. WK baan, derde dag. Vrou wen. Achtervolging 3 km, kwartfinales: McGregor (GBr) 3.36,145 verslaat Koz- likova (Tsj) 3.43,206, Arndt (Dui) 3.36,935 verslaat Mazeikyte (Lit) 3.42,820, Clignet (Fra) 3.38,200 verslaat Van der Zee (Ned) 3.45,394, Tsjaliek (Rus) 3.39.845 verslaat Calle (Col) 3.43,921. Zaalhandbal Rotterdam Hollandtoernooi (vrouwen) derde dag: Nederland - Tsjechie 32-30 (14-14). Zaalvoetbal ZieZoZa-competitie, 1e klasse: WIK Wearhouse 5-0, Rest. Even Buiten - Café Storm 1 -4, moToren Boys - Café de Ban jaard 3-2. 2e klasse: Garage Slager - Neffen d'Eule 3-5, De Pupekop - Braber Groenv. 3-2. 3e klasse: Plein Café - SV Dreischor 4-1 Ankies Kadoshop - De Melkkan 4-2. Drukkerij Herselman Dubbeltoernooi Goes, Sportcentrum Schelde Internatio nal, 09.00-20.00 uur. Districts-indoorcompetitie. Kapelle, Racketcentrum. 09.00-1200 uur. de Schelde 2-Duiveland 1, Goesl -Souburg 3 12.00-15.00 uur: MLTC 1-8oskreek/AST 1 (mannen), DOS 1-Drive 1 (mannen). 15 00-18 00 uur: Hulster Ambachtl-DOS 2. Hulster Am bacht 2-' t Halve Maantje 1 (mannen). Op het zes banen tellende strijd perk komen in totaal 192 deel nemers in actie. „Vergeleken met vorig jaar zijn dat er 22 meer, en de groei die er vanaf het begin inzat, zet zich nog steeds door", heeft organisator Saskia van Oosterhout de gegevens pa raat. Vroeger beginnen dan 09.00 uur en het toernooi laten door lopen tot na middernacht zou een oplossing kunnen zijn om niemand teleur te stellen, maar het zou wel een wissel trekken op de deelnemers en de wed strijdleiding. Voorlopig redden we het echter met deze plan ning." De wedstrijdreeks kent een ver deling in de speelsterktecatego- rieën BI tot en met D2, waarbij ingeschreven kon worden in de drie gangbare onderdelen HD, DD en GD. Er wordt gespeeld op tijd en overwegend in poules van drie, waarbij de nummers één en twee overgaan naar het hoofdtoernooi. Bij de vrouwen van BI-niveau staaft de duo's Rianne Ver- doftck/Jèantien van den Dries - A J* OUDDORP - Stefan Gideonse uit Veere is op de tweede dag van het Open NK windsurfen opge klommen naar de vierde plaats. Tijdens de vier manches die gis teren in de op het Grevelingen werden gevaren, passeerde hij Peter Bijl uit Maasdijk. Het uitzicht op een podium plaats is echter niet fraai voor Gideonse. Zijn achterstand op de nummers een, twee en drie, respectievelijk Ben van der Steen (Hooge Zwaluwe), Ram ses Landman (Marssum) en Ron Ruiter (Heerhugowaard), is groot Alexander Verhage uit Wissen- kerke staat na de tweede dag op de 17e plaats, Christiaan San- dee uit Vrouwenpolder staat een plaats lager. Verderop in het tus- senklassement is nog Evert Piessens uit Vogelwaarde terug te vinden. Hij staat 21e. Het Open NK eindigt zondag. foto Willem Mieras In Wemeldinge kunnen de ATB'ers rijden op een selectief en vooral attractief parkoers. door Wim de Vos WEMELDINGE - Wie kan Er ic Vereecken van de zege af houden in de Zeeuwse ATB- competitie van dit jaar? De Hulstenaar was afgelopen za terdag, in 's-Heer Arendsker- ke, ongenaakbaar en reed al zijn concurrenten op grote achterstand. Vooralsnog is Vereeken de huizenhoge favo riet voor de wedstrijdenreeks die zaterdag een vervolg krijgt op het fraaie parkoers in We meldinge. Dit jaar is Wemeldinge weer terug op de kalender van de wedstrijden voor de Zeeuwse ATB Cup. Jaren achtereen or ganiseerde het plaatselijke wielercomité de provinciale opening, waarbij ook in het verder verloop van het seizoen niet op een wedstrijd meer of minder werd gekeken. In to taal organiseerde 'Wemeldin ge' jaarlijks drie wedstrijden achtereen, maar vorig jaar ontstonden er problemen over de data en besloten de leden van het Wielercomité onder de aanvoering van Jacq van Stel niet deel te nemen aan de wed strijden om de Zeeuwse com petitie. Sterker, er werd in Wemeldin ge zelfs geen ATB-wedstrijd gehouden. Dit jaar is Wemel dinge er dus weer bij, maar de organisatie heeft wel besloten het rustiger aan te doen. Er wordt slechts één wedstrijd gehouden. De verwachting mag echter zonder meer zijn dat het er één van een kwalita tief hoog gehalte is. In Wemel dinge kan immers een selectief en vooral ook attractief par koers worden uitgezet in de omgeving van Camping Klein Stelle. Vooral voor de tech nisch onderlegderenners is het een omloop die tot de verbeel ding spreekt. Eenzame hoogte Eric Vereecken gaat uiteraard als de te kloppen man van start. Hij staat in de Zeeuwse wedstrijden al verschillende jaren op eenzame hoogte, al diende hij bijvoorbeeld vorig jaar in het competitieverloop wel voluit te gaan om Michel Rommers van zich af te schud den. Rommers heeft echter voor de start van dit seizoen aangekondigd niet tot het ui terste te gaan, waardoor de weg voor Vereecken geheel open ligt. In Wemeldinge mag ook weer op Michel de Koning worden gerekend, terwijl de in 's-Heer Arendskerke verrassende Luc van Eek zich opnieuw vooraan zal willen tonen. Bij de catego rie boven 3 5 jaar zal de belang stelling uitgaan naar Adri Jongeneelen die na zijn zege van vorige week opnieuw de te kloppen renner zal zijn. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese schaak competitie versloeg Adrie de Jonge met de zwarte stukken Norbert Kordes. Dankzij de zege greep De Jonge de koppositie. Omdat Kordes altijd een zeer solide verde diging weet op te trekken, speelde De Jonge vanaf de eerste zetten zeer aanvallend. Zo werd de partij direct opengebroken en had Kordes niet voldoende gelegenheid zijn ver dediging goed te positioneren. In het mid denspel vergiste hij zich bij een afruil ook nog eens, met als resultaat dat hij een loper verspeelde. Vervolgens moest de dame van Kordes op de vlucht en tenslotte verdween die van bord. De achterstand was te groot, Kordes gaf op. Stoffel Stoel speelde met wit een goede partij tegen Aat Brakel en won Deze twee schakers kennen elkaar van ha ver tot gort en zijn aan elkaar gewaagd. Stoel besloot daarom deze keer verrassend agressief te openen, maar de zich secuur verdedigende Brakel liet zich aanvankelijk niet van de wijs brengen. In het middenspel trok hij zelfs ten aanval maar verwaarloos de daarbij zijn verdediging, Stoel aarzelde geen moment en profiteerde: 1-0. zaterdag Tennis Drukkerij' Herselman Dubbeltoernooi. Goes, Sportcentrum Schelde Internatio- nal. 09 00-24 00 uur. zondag Tennis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 18