KPN schrapt zesduizend banen 0SWÜ3 Motorboten moeten stiller en schoner MARITIME Bonden zetten grote vraagtekens bij noodzaak landelijke reorganisatie Een spuitbus met haat WINTERTIJD wil awfliii 14 15 16 17 18 Vlissinger ontsnapt uit inrichting in Breda Invallen bij Italiaanse telefoonbedrijven na flop UMTS-veiling Open dag Vitrite te Middelburg zaterdag 28 oktober 10.00-16.00 uur DE WATERBEDDENCONCURRENT Mandemakers Keu in Kaatsheuvel is morgen, zondag, Kosovo naar de stembus Bladerboek vol Zeeuws zeevoedsel Richard Virenque vreest het lijf Verkoop Middelburgse kunstcollectie is voor directeur bespreekbaar Mandemakers keukens^ Kortingen tot 70%, daar draaien wij zondag onze hand niet voor om. 4 WEKEN VOOR PZC 15c Z 6 Middag droger In de ochtend wat regen, later droog en af en toe zon. Middagtemperatuur circa 15 graden. 243e jaargang no. 256 zaterdag 28 oktober 2000 losse nummers 2,75 WÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊM van onze redactie binnenland DEN HAAG - KPN schrapt de komende drie jaar minstens zesduizend banen in Nederland. Het telecombedrijf hoopt zo veel mogelijk medewer kers te herplaatsen, maar het sluit gedwongen ont slagen niet uit. De gezamenlijke vakbonden plaatsen grote vraagtekens bij de reorganisatie. In totaal verdwijnen de komen de drie jaar achtduizend banen, in tweeduizend gevallen gaat het echter om inhuurkrachten. Dat er zesduizend banen ver dwijnen, betekent volgens woordvoerder M. Potman van KPN niet dat er ook zoveel ont slagen zullen vallen. ,,Er komen ook weer veel nieuwe banen bij in de mobiele sector." A. Lohman van de CNV-bond CFO denkt dat het wel eens om meer dan zesduizend banen kan gaan. „In sommige gevallen ver richten meerdere mensen één taak", aldus Lohman. De banen zullen vooral verdwij nen bij het vaste netwerk, op het hoofdkantoor en bij de distribu tie. Volgens de woordvoerder gaat het veelal om technische- en ICT-functies. bedrijf komen steeds meer in de mobiele-telefoniesector te leg gen. De reorganisatie moet van af 2003 ruim zevenhonderd mil joen euro 1,54 miljard) per j aar aan besparingen opleveren De bezuiniging is nodig om de kleine en grote concurrenten de baas te blijven, en om de peper dure vergunningen voor mobie le telefonie te kunnen betalen. In de plannen wordt het hoofd kantoor afgeslankt. Veel onder steunende functies, zoals juristen, komen bij de bedrijfs onderdelen te liggen. De vakbonden hebben twijfels over de noodzaak van de plan nen. Volgens de bonden was er door de sterke groei van activi teiten bij vrijwel alle KPN-on- derdelen de afgelopen twee jaar een toename van het aantal ar beidsplaatsen met vierduizend. De hoge ambities en groeistra tegie van KPN vragen volgens de bondeji juist om een goede in vestering in haar personeel. DeKPN-woordvoerderkonniet zeggen wat de gevolgen van de reorganisatie zijn voor Zeeland. Die zijn vermoedelijk niet groot Omzetgroei KPN denkt door her- en bij scholing een groot deel van de werknemers ergens anders bin nen het bedrijf te kunnen plaat sen.Waar dat zal zijn is afhan kelijk van onder meer de effec ten van de omzetgroei en het verloop. De activiteiten van het telecom- klok 1 uur terug t «Ml H1 1 ERFRAT - Kinderen van joodse kolonisten bekijken op de muur van de synagoge van de nederzetting Erfrat graffiti, die Palcstijnen hebben aangebracht. Onder de swastika staat er in het Arabisch 'Hezbollah (de Libanese verzetsbeweging) zal als een graat in jullie keel blijven steken'. Verder hebben de Palestijnse extremisten in het Hebreeuws 'Hitier vernietigt de bacillen' op de muur gespoten. Erfrat ligt op de Westelijke Jordaanoever. foto Elizabeth Dalziel/AP pagina 5: Dag van woede In de nacht van zaterdag 28 en zondag 29 oktober wordt de klok in alle lidstaten van de EU om 3 uur één uur teruggezet (Advertentie) NOVEMBER Ahoy' Rotterdam Openingstijden: Dagelijks 12.00 - 22.00 uur Zaterdag 10.00 - 17.00 uur door Mare Peeperkorn BRUSSEL - De motoren van kleine bootjes en plezierjachten moeten stiller en schoner wor den. De voorstellen die de Euro pese Commissie hiertoe gisteren heeft gepresenteerd, maken een buitenboordmotor maximaal dertig procent duurder. In Euro pa varen 3,6 miljoen motorbo ten rond. Stank en herrie op het water vormen een grote bron van er gernis. De landen van de Euro pese Unie drongen er daarom bij de Commissie - het dagelijks be- van onze redactie binnenland BREDA - Vier jongens in de leeftijd van zestien tot negen tien jaar zijn gisteravond ont snapt uit de Rijksinrichting voor jongens Den Hey Acker in Breda. Een van de voortvluchti- gen is een jongen uit Vlissingen. De vier overmeesterden rond kwart voor acht een groepsleid ster. Met haar sleutels konden de jongens buiten het gebouw komen. Vervolgens slaagden ze er in het terrein van de inrich ting te verlaten. De jongens, die afkomstig zijn uit Gilze, Vlissingen, Den Bosch en Zeist, zaten wegens gewelds delicten in voorarrest. De poli tie heeft het terrein en de omge ving met honden doorzocht. Bij het ter perse gaan van deze krant waren de vier ontsnapte jongeren nog niet aangetroffen. ANP stuur van de EU - op aan, de bestaande regels voor plezier jachten aan te scherpen. De pro ducenten van motoren hebben er groot belang bij dat de dezelf de regels in heel de EU gelden. De voorstellen van de Commis sie leiden tot een forse daling van schadelijke uitlaatgassen. De hoeveelheid koolmonoxide wordt bij kleinere motoren met bijna vijftig procent vermin derd, het percentage koolwater stoffen zelfs met bijna negentig procent Buitenboordmotoren zijn nu erg vervuilend. Vijf uur varen produceert meer milieu vervuilende gassen (stikstof oxide, koolwaterstof) dan een heel jaar autorijden. Om het lawaai tegen te gaan, stelt de Commissie strikte nor men op. Kleinere motoren mogen maximaal 67 decibel ge luid produceren, grote niet meer dan 75 decibel. Als de EU-lan- den de Commissieplannen voor schonere en stillere motoren overnemen, dan gaat de water sportliefhebber meer betalen. Afhankelijk van de zwaarte van de buitenboordmotor stijgt de prijs tussen de tien en dertig van onze redactie buitenland ROME - De Italiaanse antikar- telinstantie heeft gisteren in vallen gedaan bij twintigkanto ren van telefoniebedrijven in Rome, Milaan en Turijn. De in stantie verdenkt de bedrijven ervan dat ze het onderling op een akkoordje hebben gegooid bij de veiling van de UMTS- etherfrequenties voor mobiele telefonie. Advertentie (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) Bij aankoop van elk 2-persoons waterbed van 9 GRATIS EEN TEXTIELPAKKET t.w.v. 548.- U krijgt een scheerwollen dekbed, 2 hoeslakens en 2 heerlijke knuffelkussens HELEMAAL GRATIS (echt waar!!) Door onze MEGA-inkoop (100.000 stuks) 2.500 - KORTING Adviesprijs 3.495.- alleen bij onsv.a. 995.- Geheel compleet met veiligheidsvoering en traploos instelbaar warmte-element. Stabilisatie gratis en vrij naar keuze. Met 5 jaar volledige fabrieksgarantie. Morgen is de Konmar in Middelburg open van 12.00-17.00 uur! MIDDELBURG: Pottenbakkerssingel jbudjt u. ook /zo De veiling was onverwacht snel geëindigd nadat een van de kan didaten. Blu, zich al na twee da gen uit de veiling had terugge trokken. Toen viel er niets meer te veilen, aangezien er evenveel frequentieblokken als kandida ten over warenDaardoor lever de de veiling veel minder op dan verwacht. De antikartelinstantie denkt dat het doorgestoken kaart is. „We willen weten of de ongewo ne uitkomst van de veiling het gevolg kan zijn van een onder onsje tussen Blu en een van de concurrenten, met als doel de veiling snel te laten eindigen", aldus een betrokkene bij het on derzoek. ANP pagina 6: België stelt UMTS-veiling uit De provincie werd in 1998 al ge troffen door een reorganisatie, waarbij het regiokantoor van KPN Telecom in Goes werd op gedoekt. Een groot aantal Zeeuwse werknemers moest toen in Rotterdam aan de slag. GPD/ANP Een kind speelt in een Kosovaars dorpje bij een muur, waar de naam 'Thagi' op staat. Hashim Thaiji is op dit moment een van de toonaangevende politici in de door de VN bestuurde Servi sche provincie. Vandaag moet bij de gemeenteraads verkiezingen blijken of hij zijn aanzien ook in raads- O zetels kan omzetten. &L De Yersekse studente Karelien IJsseldijk heeft een boek ge maakt over de zeevruchten van de Oosterschelde. Niet alleen het zeebanket krijgt aandacht, ook de visserij, de verwerking en de gastronomie. Het boek is door de vele foto's en illustraties niet alleen een lust voor het oog, maar "f maakt ook hongerig. De Franse wielrenner Richard Virenque hoorde gisteren tij dens het dopingproces in Lille met verbijstering de experts aan die vertelden welke gevolgen langdurig dopinggebruik kan hebben. „Ik ben bang. En dat zal iedere wielrenner wel zijn die hier heeft geluisterd", vertelde hij aan de pers, waarmee hij voor het eerste sinds jaren weer "Ij sprak. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4, buitenland: 5; financiën en economie: 6 en 7; radio en televisie: 8 en 9; zee land: 11 t/m 15 en17; sport: 18 en 19; reportage: 21 t/m 23,25 en 27; reizen: 29 t/m 31 en 33; wonen 37 en 39. procent. Daar staat tegenover dat het brandstofverbruik dankzij de nieuwe technologie- en met eenderde daalt. GPD door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - De bouw van een nieuw museum rondom de gemeentelijke collectie heden daagse kunst in Middelburg heeft alleen zin als miljoenen guldens worden geïnvesteerd in kunstaankopen. Gebeurt dat niet, dan is de vraag wat de Stichting Beeldende Kunst Middelburg (SBKM) moet doen met de huidige - te kleine en ver snipperde - kunstverzameling van de Vleeshal. Voor directeur Rutger Wolfson valt te praten over 'ontzamelen', oftewel het verkopen van werken aan ande re musea. Wolfson zegt dat vandaag in een interview met de PZC. Volgens hem heeft een groot museum in Nederland al belangstelling ge toond voor een werk dat zijn voorganger Lex ter Braak heeft aangekocht voor de verzame ling van de Vleeshal, maar hij wil daarover niet uitweiden. Wolfson doet zijn uitlatingen naar aanleiding van de exposi tie Eigen collectie die morgen in de Vleeshal begint. Daarin toont de kunsthal werken die sinds 1986 zijn aangekocht en in depot zijn beland. De verzame ling bevat sterke werken, vindt Wolfson, maar er is hap-snap aangekocht en zonder visie over een lijn in de collectie. „De ver zameling is te klein en heeft te weinig identiteit. Wil je een col lectie hebben waarvoor je een museum kunt bouwen, dan zul je eerst dieper in de buidel moe ten tasten." Komt dat er niet van, dan rijst de vraag wat met de huidige (Advertentie) De mooiste collectie Onberispelijke service De grootste keuze 5 Jaar garantie (incl. apparatuur van Atag, Etna en Pelgrim) Nu reser veren, levering tot 12 maanden later zonder meerprijs Levering door heel Nederland Geen aanbetaling 400 keukens in 2 showrooms CBW erkend, ANVK aangesloten Hulst Industrieweg 3b, 0114 317 179 verzameling moet gebeuren, ze ker wanneer bedacht wordt dat de Vleeshal geen museum is. „Bepaalde werken uit de Vlees halcollectie zouden het fantas tisch doen in het Stedelijk, in Boymans of in Groningen. Ik voel me een olifant in een porse leinkast, want het ontzamelen van een collectie ligt in de kunstwereld natuurlijk ver schrikkelijk gevoelig. pagina 12: Burger kiest uit depot Advertentie (eenmalig binnen zes maanden) Ja,ik wil: een proefabonnement van 4 we ken voor 16,70 en geef daarbij eenmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 36,70) J per kwartaal met automatische incasso 100,-) (beëindiging van abonnementen uit sluitend schriftelijk, 1 maand vóór het einde van de betaalperiode) Naam: Voorletters:m/v Straat:nr Postcode: Woonplaats: Telefoon: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post) bankrek.-nr (handtekening) Stuur deze bon in een open enve loppe. zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. 713214 000019 Houtsma in voetsporen Van den Hoogenband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 1