Lage lasten baren CDA zorgen PZC Kind vermaakt Saaie feiten verbergen rijke geschiedenis zich prima in Villa Kakelbont Chique diner voor MS-patiënten Vlissingse buurt vreest grote toeloop van drugsdealers Snel geld spenderen krijgt weinig steun 14 Fractie vreest dat burgers Axel na herindeling fors meer moeten betalen lezers schrijven Blok III Stil Brouwershaven lijkt rijp voor museum Pleziervaart zaterdag 21 oktober 2000 door Sheila van Doorsselaer AXEL - De CDA-fractie in de gemeente Axel maakt zich zor gen over het ontbreken van rioolheffing en de lage onroe rende zaakbelasting in de ge meente. De fractie vreest voor een aanzienlijke lastenverzwa ring voor de burgers na de ge meentelijke herindeling. De ge meentelijke tarieven worden dan gemiddeld en dat kan voor de Axelaars nadelig uitvallen. In de algemene beschouwingen noemt het CDA het 'geen won der' dat Axel een sluitende be groting kan presenteren zonder verhoging van de ozb-tarieven en zonder invoering van riool belasting. De financiële situatie in de gemeente is dan ook roos kleurig. Toch maant het CDA dat het college van burgemees ter en wethouders nu al moet gaan nadenken over de periode na de herindeling. De GPV-fractie prijst juist de inzet om in de komende periode geen rioolheffing in te voeren. Wel meent de fractie dat het ver moedelijk niet mogelijk is om in volgende jaren aan een stijging van de lasten te ontkomen. De christen-democraten zien verder een grote rol weggelegd voor de buitengewoon opspo ringsambtenaar (BOA). Nu nog staat de 'hondenbaan' (toezicht op betaling hondenbelasting) bovenaan de takenlijst van de BOA. Volgens het CDA kan de opsporingsambtenaar veel be tekenen als klankbord voor klachten over overlast en als be middelaar tussen partijen. De fractie vraagt om een veilig heidsenquête in de gemeente, waaruit duidelijk moet worden hoe het staat met het veilig heidsgevoel van de burgers op straat. Vooral inwoners van de Walstraat- in Axel vrezen over last van de toekomstige jonge- rensoos. Het CDA wil dat de ge^ meente er alles aan doet om overlast te voorkomen en pleit voor gezamelijk overleg met po litie, bestuur, jongeren en buurtbewoners. De GPV-fractie pleit in haar be schouwingen met name voor aandacht voor de eventuele pri vatisering van het Koewachtse zwembad en zwembad 't Plaatje en sporthal 't Sportuus in Axel. De partij wil daar een stem in houden. Ook wil de GPV vroeg tijdig en uitgebreid worden ge ïnformeerd over de gang van za ken. Axel onderzoekt de mogelijk heid om de zwembaden en de sporthal te privatiseren. Deze plannen leefden al langer, maar het college van burgemeester en wethouders heeft er het laatste jaar de schouders ondergezet. Absoluut ontevreden is de GPV over het onderhoud aan de stra ten in de gemeente. Vorig jaar vond de fractie al dat er veel te weinig aandacht voor onder houd was, en nu concludeert de partij dat het alleen maar min der is geworden. De fractie pleit ervoor om het onderhoud, voor namelijk aan stoepen, versneld uit te voeren. door René Hoonhorst AXEL - Hoewel het CDA als enige Axelse partij tegen herin deling was, is het haar duidelijk dat de 'strijd om Axel verloren is'. In tegenstelling tot opposi tiepartij VVD wil de fractie ech ter niet snel nog zo veel mogelijk Axelse wensen verwezenlijken door een grote greep uit de rijk gevulde reservepot te doen. Axel had volgens het CDA nog minstens twintig jaar zelfstan dig kunnen blijven. Maar nu een democratische meerderheid be sliste vrijwillig toenadering te zoeken tot Terneuzen en Sas van Gent wil het CDA daar actief aan meewerken. „We moeten ons nu inzetten voor een nieuwe, bestuurlijk sterke middenge meente", laat de fractie in haar algemene beschouwingen we ten. De partij vindt dat de goede afwegingen gemaakt moeten worden om heel Zeeuws-Vlaan- deren te laten functioneren als leefbare en economisch sterke regio. Het CDA pleit er dan ook niet voor om nog snel een aantal dure Axelse wensen te realise ren voor de herindeling een feit is, zoals de WD-fractie wenst. Ook het GPV hamert erop dat samenwerking, samenvoeging en op elkaar inspelen belangrij ke trefwoorden zijn voor de drie Kanaalzonegemeenten. Wel vindt het GPV dat Axel zich niet helemaal naar Terneuzen en Sas hoeft te voegen. Fractievoorzit ter J. Dieleman: „We hebben bijvoorbeeld begrepen dat niet al het meubilair in het Terneu- zense stadhuis goed bevalt. Dan moeten wij geen spullen aan schaffen die daar als miskoop worden gezien, maar onze eigen meubellijn handhaven. Dat be tekent natuurlijk niet dat we gaan potverteren om het pot verteren. Op die manier zet je geen sterke nieuwe gemeente op poten." Coalitiepartner PvdA en oppo sitiepartij Gemeentebelangen Groot-Axel hadden hun be schouwingen donderdag nog niet op papier, maar de fractie woordvoerders lieten weten op dezelfde lijn als CDA en GPV te zitten. Ze hebben wel een aantal wensen, maar geldverslindende verlangens als overdekking van een zwembad, aanleg van een kinderboerderij of een skeeler- baan (drie ideëen van de VVD) behoren daar niet toe. HOEK - In het dorpshuis van Hoek geno ten ruim dertig leden van de MS-vereni- ging Zeeuws-Vlaanderen van een vijf gangendiner dat hen werd aangeboden door Arbodienst Commit Arbo uit Ter neuzen. Het gezamenlijke diner, dat voor het derde achtereenvolgende jaar werd georganiseerd, is zo langzamerhand uit gegroeid tot een traditie. „Deze avond is voor MS-patiënten één van de weinige mogelijkheden om eens gezellig samen te zijn", vertelt initiatiefnemer Rob van de Walle. Het idee werd geboren na een le zing en diapresentatie die Van de Walle enkele jaren terug verzorgde voor de MS- vereniging Zeeuws-Vlaanderen. Na af loop van deze bijeenkomst lieten enkele aanwezigen weten ook wel eens een gezel lig avondje uit te willen, maar hiertoe geen mogelijkheid zagen vanwege hun handicap. Van der Walle: „Naar aanlei ding hiervan bracht ik het initiatief voor het gezamenlijke diner op m'n werk ter sprake. Alle collega's waren direct razend enthousiast en eigenlijk was alles in no-ti- me geregeld." Ook dit keer had Van der Walle er met zijn zeven overige keuken prinsen en -prinsessen weer veel werk van gemaakt. De gerechten - waaronder een visterrine, kogelbiefstuk met paddestoe- lensaus en ijs met Zeeuwse babbelaars - vielen in de smaak. foto Charles Strijd door Ferdinand Koppejan VLISSINGEN - Het Comité Schildersbuurt uit Vlissingen wil een einde aan de drugsover last. Omdat in de Bonedijke- straat sloopplannen op stapel staan, vreest het comité dat de drugshandel uit die straat zich verplaatst naar de Schilders- buurt. Woningbouwcorporatie Basco en de Scheldewoongroep maken 22 november bekend wanneer de sloop begint. De toch al door drugsoverlast geteisterde buurt wil de nieuwe problemen voor zijn. Daarom is contact gezocht met het Lande lijk Actiecomité Drugsoverlast. Daar is gevraagd hoe zulke pro blemen eerder zijn bestreden Het actiecomité wist eerder de drugsproblemen in Terneuzen, het Rotterdamse Spangen en het Spijkerkwartier in Arnhem beter beheersbaar te maken. De buurt wordt geplaagd door drugsdealers. „Verdachte auto's staan even stil. Nadat een pak ketje is afgegeven, drukt de be stuurder het gaspedaal in om even later dezelfde handeling weer uit te voeren", zegt Peter Gillissen, adviseur van het Co mité Schildersbuurt. ,,Er wordt ontzettend hard gereden op de President Rooseveltlaan, ver moedelijk door dealers. En bij de bankjes aan die laan wordt ook in drugs gehandeld." Buurtpreventie Het comité is zich ervan bewust dat ze de drugsproblemen niet kunnen uitbannen. Daarom wordt eind november of begin december een Projectgroep Buurtpreventie opgericht. Elk buurtje binnen de Schilders buurt krijgt een coördinator bij wie mensen met hun klachten terecht kunnen. De klachten worden binnen een week aan de politie of de gemeente doorge speeld. Het comité denkt op de ze manier verdachte zaken be ter in beeld te kunnen brengen. Uit het Integraal Veiligheids- rapport Walcheren 2000 blijkt dat Vlissingers het meest be zorgd zijn over drugsproblema tiek; in het middengebied is de bezorgdheid het grootst. „Daar- I om is het nu tijd dat we de kop pen bij elkaar steken om te kij ken wat we kunnen doen", vindt Gillissen. Hij sluit niet uit dat naast de Projectgroep Buurt preventie samen met de Bone- dijkebuurt ook een werkgroep wordt opgericht om de moeilijk heden te bestrijden die bij de herstructurering van het mid dengebied naar boven komen. De drugsproblematiek hoort ook bij die moeilijkheden. Buurtbewoners hebben waar genomen dat er een verband be staat tussen de drugshandel aan de President Rooseveltlaan, de Bonedijkestraat en de bankjes bij Het Fort. „We houden kente kens van auto's in de gaten en geven die aan elkaar door", al dus Gillissen. Voorzitter Frans Klaver van het Comité Schildersbuurt zou zelf graag zien dat de drugsproble men geconcentreerd werden in een van de flats aan de Irislaan. „Dan zit alle ellende bij elkaar. Dat is makkelijk voor de buurt en voor de politie." In augustus sprak het Comité Schilders buurt met de gemeente en de po litie over het probleem erkend Volgens Klaver laat de politie sindsdien steeds vaker haar ge zicht zien. Hij betreurt echter dat er een regisseur ontbreekt die de problemen aanpakt. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. Dere- dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. door Jeanne de Nijs THOLEN - „Ik ga lekker klei en", zingt Thomas vrolijk. „Ik ga kleuren", schuift Titia aan tafel. Davey zet zijn computer spelletje af en zoekt eveneens de viltstiften op. Shariva, Marleen en Timo hoor je niet, die zijn druk bezig met de verzorging van hun barbiekinderen. Het beeld van een gezinnetje in de herfstvakantie. Alleen zijn de kinderen niet thuis, maar in de Buitenschoolse Opvang (BSO) van Kinderdagverblijf Puk en Muk in Tholen. „De BSO is hier zo explosief ge groeid, dat we razendsnel naar een andere ruimte moesten zoe ken", vertelt leidster Diana Goudzwaard. Het nieuwe on derkomen is gevonden in het ge bouw van peuterspeelzaal De Fabeltuin in Tholen. „Villa Ka kelbont", noemt de vijfjarige Titia trots de naam van het nieu we onderkomen. Tijdens de herfstvakantie maakt de groep weer even ge bruik van de personeelsruimte van Puk en Muk, waar de BSO een paar jaar geleden begon. „In het begin ging het vooral om kinderen die doorstroomden uit de peutergroep. De laatste tijd krijgen we steeds meer inschrij vingen van ouders met school gaande kinderen die weer gaan werken. We hebben nu in totaal rond de veertig kinderen." Thomas port de leidster intus sen met zelfgemaakte knotsen van stokjes en klei. Op het 'au, au', reageert hij met een „Dat doet toch niet echt pijn?" Om even later, bij wijze van goed- makertje, allerlei speelgoedjes voor Diana aan te dragen. Ze legt de gang van zaken uit. „We gaan rond kwart voor drie naar de drie basisscholen om de kinderen op te halen. Dan lopen we door het park naar onze nieuwe ruimte. Daar staat drin ken en wat lekkers gereed. We hebben natuurlijk wel bepaalde regels, maar de kinderen zijn niet verplicht aan tafel te gaan. Ze hebben de hele dag op school al stil moeten zitten. Bij ons kunnen ze zich dan even lekker uitleven, of juist even een stil hoekje opzoeken. Vooral de jongste kinderen zijn na zo'n schooldag soms heel moe en wil len dan weieens naar mama. Dan nemen we ze even lekker op schoot, even kroelen of praten. Ze mogen immers verdriet heb ben en boos zijn. Je kunt moei lijk zeggen: je moet niet huilen, zo werkt dat niet." Meestal hebben de kinderen het op de BSO volgens Diana echter prima naar hun zin. „Sommige kinderen gaan juist huilen als ze weer naar huis moeten. Het ge beurt op woensdagmiddag wei eens dat ouders zeggen: ik kom over een uurtje wel terug. We hebben bij onze nieuwe ruimte ook twee enorme klimbomen. Er zijn kinderen die daarin gaan zitten zo gauw we aankomen, en ze komen er pas weer uit als ze opgehaald worden." Of er wel op een deken gelijmd mag worden, komen de jonge dames aan Diana vragen. Tho mas heeft een grote doek met knopen en plakband aan een kastje vastgemaakt en uitge spreid tot in de gang. Omdat al les niet bleef liggen zoals hij wenste, heeft hij de lijmpot er maar bijgehaald. De leidster komt tussenbeide en wijst Da vey en passant de tissues om zijn neus te poetsen. Om televisie vragen de kinderen maar zelden, is de ervaring van Diana. „Wanneer ze aan het eind van de dag moe zijn, of het loopt even niet zo lekker, zetten we weieens een videofilmpje op. Maar over het algemeen vragen ze er niet zelf om." Gastouders Als de kinderen een vriendje of vriendinnetje mee willen nemen om te spelen kan dat meestal wel. Of kinderen beter af zijn met gastouders of met de BSO moeten ouders uitmaken, vindt Diana. „Wij hebben wel een pe dagogische opleiding. Je neemt tenslotte voor een korte tijd de opvoeding van de ouders over en wilt dat zo goed mogelijk doen. Verder denk ik dat de BSO meer mogelijkheden om te spe len heeft Maar daarmee wil ik absoluut niet zeggen dat het één beter is dan het andere. Je moet dat gewoon per kind bekijken." In de vakanties heeft de BSO meestal wat extraatjes. „Nu ga ik voor jullie frietjes bakken", belooft Diana. „Veel leuker dan thuis, hier kan ik lekker compu terspelletjes doen", vindt Da vey. „En andere spelletjes", vult Titia aan. „Thuis kan dat niet want daar is mijn zusje nog véél te klein voor." door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - De beneden zaal van het Sasse gemeente huis aan de Westkade van Sas van Gent zat vrijdagmiddag bij na vol. Burgemeester J. Lonink van Sas van Gent kreeg daar het eerste exemplaar uitgereikt van de Kadastrale Atlas van 1832 voor Westdorpe, Philippine en Sas van Gent. Geschiedkundi gen uit heel Zeeuws-Vlaande ren luisterden met aandacht naar de verhalen die regionaal historicus Johan Smits aan de hand van enkele feitjes uit de ar chieven van de Raad van State uit Den Haag had weten te ha len. Na de verovering van Sas van Gent en Philippine in 1645, be zocht een staatsraad de gebie den jaarlijks om ze te inspecte ren. Omdat beide plaatsen grensgebieden waren, werden ze toentertijd niet vanuit Zee land, maar vanuit Den Haag be stuurd. „Voor onderzoekers in deze re gio kan het daarom interessant zijn de archieven van de Raad van State eens te raadplegen", adviseerde Smits de aanwezige vorsers. Hij verhaalde over het bolwerk, dat rond 1830 zowel in Philippi ne als in Sas van Gent nog volle dig intact was, over de belas tingafdracht aan Den Haag van ruim 27.000 ponden en de klachten van de lokale bestuur ders over de bemoeienissen van de militie - de militair comman dant-in die tijd. De reactie van mevrouw Van Dijk (PZC, Lezers Schrijven, 16-10) op mijn bijdrage over het Vlaams Blok is voor mij aanlei ding tot het maken van de na volgende opmerkingen. De va der en moeder van een gezin hebben in de eerste plaats de taak te zorgen dat zij en hun kinderen zelf niets te tekortko men. Eerst als in deze behoeften is voorzien, kunnen zij zich om de noden van anderen bekom meren en deze door financiële steun enigszins verlichten. Wanneer nu vaststaat, dat Ne derland een staatsschuld heeft van vierhonderd miljard gulden - ik vergis mij niet - is het duide lijk, dat de verhalen van het rij ke Nederland niet anders zijn dan sprookjes en dat er voor de Nederlandse overheid nog werk genoeg is om eerst deze schuld weg te werken. Reeds minister Luns dreef de spot met die Ka merleden die vonden dat hij als Atlas het leed van de gehele we reld moest torsen. Ik blijf er bij, dat de uitdrukking 'eigen volk eerst' niets met racisme te ma ken heeft en evenmin getuigt van vreemdelingenhaat. Dege ne die mij van het tegendeel kan overtuigen, moet nog geboren worden. mr.W. Th. Vermeulen Kamperstraat 3 Sluis Johan Sinits (1) geeft het eerste exemplaar van de Kadastrale Atlas van Zeeland 1832 voor Westdorpe, PclFcllympiCS Philippine en Sas van Gent aan burgemeester Lonink. foto Charles Strijd „Dat is nu precies de bedoeling van de uitgave van een ka dastrale atlas", zei secretaris R. Koops na afloop van de officiële lezing. „Die droge gegevens lij ken op het eerste gezicht heel saai, maar er valt eigenlijk heel wat mee te doen. Zo weten we aan de hand van enkele perso nalia in het kadaster, dat Phi lippine rond 1830 al mosselres taurants kende. Meer van dat soort voorbeelden zijn in de in leiding van deze uitgave be schreven." De Kadastrale Atlas van Zeeland 1832 voor West dorpe, Philippine en Sas van Gent is verkrijgbaar bij de Ra bobank in Sas van Gent en bij het Zeeuws Archief in Middel- burg. door Ali Pankow BROUWERSHAVEN - Als de middenstand geen brood meer ziet in Brouw, kunnen we dan van Brouwershaven misschien een cultureel stadje maken, zoals Bredevoort (in de Ach terhoek), Bronkhorst (ten zuiden van Zutphen), Ootmar- sum (Twente) of Ovelte (Dren the)? Die vraag stelt de Stads raad aan de bevolking in een enquête over de situatie in de Smalstad. De Stadsraad vindt dat Brou wershaven kwijnt. „Het aan bod van de middenstand loopt terug. In de afgelopen jaren hebben circa veertien onder nemers het werk neergelegd", meldt de Stadskrant, het pe riodiek van de stadsraad. Wel licht is er meer toekomst voor Brouwershaven weggelegd als stad met antiquairs, galerie houders, prentenkabinetten en met het gehele jaar door tentoonstellingen, koffiecon certen, voordrachten, lezin gen, symposia in de Sint-Nico- laaskerk en in het voormalige stadhuis. Het doel van dat al les is het hele jaar door bezoe kers en activiteiten. Het bestuur van de Stadsraad wil weten hoe de bevolking over dit idee denkt. In de en quête kunnen de bewoners aangeven of het er 'helemaal mee eens zijn' of er 'volstrekt mee oneens' zijn. Beleid Het voorstel van Brouwersha ven een cultureel stadje te ma ken, is slechts één van de on derwerpen in de enquête die huis-aan-huis is verspreid. De vragenlijst gaat verder in op het gemeentelijk beleid en op de aandacht van de politiek voor Brouwershaven Aan de hand van 'rapportcijfers' van één tot tien kunnen de bewo ners hun mening daarover kenbaar maken. Op dezelfde wijze wordt hun oordeel ge vraagd over het winkelaan bod. het postkantoor, de VW- balie, het onderhoud van ge meentelijk groen, het open baar vervoer, de reiniging, het onderwijs, de verkeerssitua tie, de bestratingen, de toilet voorzieningen aan de jachtha ven en de straatverlichting. Deze enquête vloeit voort uit de commotie die ontstond tij dens de stadsraadsvergade ring begin deze maand. Daar ontstond een grimmige sfeer waarin scherpe kritiek werd geuit aan het adres van het ge meentebestuur. Zo verwijten de Brouwenaren de gemeente dat er 'niets' gebeurt op soci aal-economisch, cultureel, stedenbouwkundig en plano logisch terrein. „De stad kwijnt weg. De vergrijzing slaat toe. Middenstanders houden het voor gezien", luidt de verzuchting in de Stads krant. Voor de Brouwenaren is de maat vol. De Stadsraad roept namens hen het college van burgemeester en wethouders en de fractievoorzitters van de politieke partijen in de ge meenteraad op, aanwezig te zijn op een buitengewone ver gadering van de Stadsraad op woensdag 13 december om 20.00 uur in het Tonnenmaga- zijn in Brouwershaven. Hulde aan de PZC voor de mooie, paginavolle, voorbe schouwing op de Olympische Spelen voor gehandicapten op 13 oktober. Wat is topsport? 'Normale' mensen, die al of niet onder invloed van versterkende middelen hun wedstrijden af werken, of gehandicapten, die hetzelfde doen, maar dan in een rolstoel of zonder arm of been? Tennissers, die soms zonder ge kreun geen bal kunnen slaan of rolstoeltennis die de ballen wél gewoon terugslaan? Zwem mers, die met alle ledematen goede prestaties neerzetten, of zwemmers die dat net zo goed doen, maar dan zonder één van de vier? Topsport komt op tv. Tijdens de 'normale' Olympi sche Spelen waren er dagelijks uitzendingen van twaalf uur 's nachts tot twee uur 's middags: veertien uur per dag en dan twee weken lang. En de Olympische Spelen die nu bezigzijn?Helaas, ik heb net de tv-gids ontvangen: niets. Nog geen half uurtje per dag. Gelukkig dat het gastland Australië een andere mentali teit heeft: alle plaatsen uitverkocht voor bijna alle eve nementen. Klasse! Wat zou de Nederlandse televisiemakers weerhouden? Geld? Kijkcijfers? Men kan hier beter program ma's uitzenden over een paar meiden die met een miljonair willen trouwen. Dat trekt kij kers! Het doet me denken aan een zwemwedstrijd van een aantal jaren geleden in (ikdacht Amerika. Een gehandicapt meisje deed mee aan een zwem wedstrijd, samen met 'normale' meisjes. Ze won, maar werd la ter gediskwalificeerd, omdat ze niet met twee handen aantikte Ze had maar één arm. Thijs Schipper Breeweg8 Middelburg Uitzending Mijns inziens is het volstrekt on verantwoord om deel te nemen aan een vredesmissie in het grensgebied van Eritrea en Ethiopië (PZC, 19-10). Tot op dit moment is er nog geen vre desakkoord en er is geen zeker heid over aflossing en evacuatie bij het oplaaien van de strijd, Als wij nu militairen sturen, leidt dit tot hospitaliseren van het conflict. De VN houdt dan namelijk toezicht op een vrede die er niet is. Het rapport van de commissie Bakker 'Vertrekpunt Den Haag', hekelt juist het ge brek aan informatie en zekerhe den rond vredesoperaties. Tevens wordt in dit rapport in gegaan op de onduidelijke af spraken over luchtsteun en de problematiek van aflossing (zie Srebrenica). Dat het kabinet het aandurft om met dezelfde onze kerheden aan een vredesmissie deel te nemen, is werkelijk on begrijpelijk. Wat men zeker moet doen is in de Veiligheids raad aandringen op het bespoe digen van onderhandelingen die leiden tot een vredesak koord. Pas bij het bereiken hier van zou Nederland het sturen van militairen kunnen overwe gen. Hebben wij dan niets ge leerd van Srebrenica? HansElzengc I Duunmede43 Middelburg De PZC van 17-10 meldde dat belasting voor de pleziervaart in Zeeland voor een deel van de Zeeuwse Staten bespreekbaar is. Wat betreft vaarbelasting of vignet, hiervoor hebben we di verse overlegorganen om tegen gas te geven Het argument van D66-statenlid P. van Veen om het idee te steunen, trok onze speciale aandacht. Sinds enige jaren is rode diesel verboden voor de pleziervaart. Van Veen wil de watersport belasten voor een vervuiling die zij niet heeft kunnen veroorzaken. Altijd ge dacht dat 'de vervuiler betaalt' een democratisch standpunt was. Als politici zich als be stuurders willen profileren is het voor betrokkenen wel pret- tig dat enige deskundigheid merkbaar is. J. P. Hannewijk Dahlialaan 6 Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 66