CDA wil debat over Plein 1940 PZC PZC Actie voor manege heeft succes Eerste paal voor Valeriusschool Westkapelle wil meer woningen in plan Hofje II Dorpsvereniging vreest uitstel fietspad bij Wolphaartsdijk Rommelmarkt voor Roemeense kinderen Landschapscamping op Noord-Beveland Roep om ideeën van burgers 13 Pleidooi voor subsidie kassen Luchtkasteel Maartensdijk onthuld Aanhangwagen met mest kantelt Drankrijder veroorzaakt ongeluk Dieven nemen ladder mee Auto gestolen in Poortvliet Aquariumclub houdt open dag Onderzoek naar lijk in tuin van oud-Zeeuw Kerkdienst in teken van Zimbabwe Multiculturele maaltijd in wijkcentrum door Rolf Bosboom WOLPHAARTSDIJK - De aan leg van het fietspad Kwisten- burg-Schelphoek bij Wol phaartsdijk duldt weinig uitstel. Dat zegt de Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk. „Wij vinden het hele traject veel te gevaarlijk", zegt voorzitter S. Huissoon-Schrijver. In de beleidsnota recreatie en toerisme, waarover de gemeen teraad van Goes woensdag 25 oktober een definitieve beslis sing neemt, staat de fietsroute tussen Kwistenburg en de Schelphoek bovenaan het ver langlijstje van het college. Toch maakt de dorpsvereniging zich zorgen, omdat de raadsfracties meer waarde lijken te hechten aan de situatie voor fietsers rondom Kattendijke. Volgens de vereniging staat het buiten kijf dat de wegen rond Wolphaartsdijk voor fietsers 'levensgevaarlijk' zijn en dat een oplossing dringend nodig is. Vooral op de Aardebolleweg brengt te hard rijdend verkeer fietsers, maar ook wandelaai's en skeeleraars, in gevaar. Op de kruising met de Veerweg en de Muiden weg vielen dit jaar bij vier ongevallen gewonden. In een brief aan alle raadsfrac ties heeft de dorpsvereniging enige tijd geleden ervoor gepleit de route tussen Kwistenburg en de Schelphoek voorrang te ge ven. Slechts twee fracties heb ben gereageerd: CDA en SGP- /ChristenUnie lieten merken dat ze de problemen rond Wol phaartsdijk onderkennen, maar evenzeer belang hechten aan de situatie bij Kattendijke. De dorpsvereniging hoopt in elk geval dat Wolphaartsdijk daar niet de dupe van wordt. ,,Van mij mag het ook allebei zijn, als er hier maar iets gebeurt", zegt voorzitter Huissoon. Het college van burgemeester en wethouders wil een onder zoek laten doen naar de Katten- dijkse situatie. De aanleg van het fietspad tussen Kwisten burg en de Schelphoek moet onderdeel worden van het grootscheepse herstructure ringsproject Veerse Meer. Daniëlle Buitenkamp overhandigt achthonderd handtekeningen aan wethouder L. Luitwieler. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De actie van bewoners van Arnemuiden voor een overdekte paardrij- hal in Arnemuiden lijkt suc cesvol. De gemeente Middel burg spreekt volgende week met stalhouder P. Götte over zijn uitbreidingsplannen. De aanvraag voor de bouw van de manege was in eerste in stantie afgewezen, omdat het niet in het bestemmingsplan paste. Veertig uitgelaten kin deren bestormden vrijdagoch tend het stadhuis van Middel burg, om de achthonderd handtekeningen die ze hadden opgehaald, aan te bieden aan wethouder L. Luitwieler. Daniëlle Buitenkamp had de eer de handtekeningen te overhandigen. Ze deed een emotioneel beroep op Luit wieler. „Wilt u alstublieft zor gen dat de manege dicht bij Arnemuiden blijft?", vroeg ze. Luitwieler zei blij te zijn dat de kinderen zoveel handtekenin gen hadden opgehaald en be nadrukte het belang van de voorziening voor Arnemui den. „In eerste instantie vonden we dat het bestemmingsplan niet toeliet dat er een manege kwam. Ik kan nu zeggen dat we het nog eens heroverwegen. We kijken wat de mogelijkhe den zijn voor een overdekte paardenstal." Volgende week voeren ambtenaren een ge sprek met de eigenaar van de manege om te kijken of er een oplossing gevonden kan wor den. De twaalfjarige Daniëlle be greep niet goed wat de wet houder bedoelde, hij gebruikte wel erg moeilijke woorden. Lia Marijs, één van de ouders die de actie heeft georgani seerd, was tevreden. „We moe ten nu maar even afwachten wat er gebeurt." zaterdag 21 oktober 2000 VEERE - De bouw van de Valeriusschool in de Wijngaardstraat in Vèere is begonnen. Vrijdagmiddag sloegen bouwvakkers de eerste palen in de grond. De school moet voor de zomer klaar zijn, zodat de kinderen volgend schooljaar in een nieuw gebouw terecht kunnen. De nieuwe school komt op dezelfde plaats als de oude, die deze zo mer gesloopt is. Op de plek van de oude school zijn resten van achttiende en negcn- tiende-eeuwse gebouwen gevonden. De resten zijn weer toegedekt, de nieuwe school wordt er overheen gebouwd. Als het gebouw klaar is, zitten alle leerlingen van de Valeriusschool voor het eerst bij el kaar in één gebouw. Er komen vier leslokalen, een speellokaal en een centrale hal. De kinderen krijgen dit schooljaar les in de oude openbare school en in noodlokalen. Maandag zitten waarschijnlijk alle palen in de grond. Daarna kan de echte bouw beginnen. foto Lex de Meester einde wil op een gedeelte van zijn grond, aan respectievelijk de Noordlangeweg in Colijns- plaat en de Vlietenburgweg in Wissenkerke, een landschaps camping realiseren. De provin cie staat echter maar één land schapscamping op Noord- Beveland toe, dus moet er een keuze worden gemaakt. De plannen van De Regt dreigen buiten de boot te vallen, omdat zijn perceel aansluit op een be staand natuurgebied en dat is bij een landschapscamping niet de bedoeling. De locatie van Van 't Westeinde grenst aan natuurgebied Bok- kegat en komt daarom als beste keuze uit de bus. Tussen zijn toekomstige landschapscam ping en het Bokkegat kan namelijk gemakkelijk een eco logische verbinding worden ge maakt. Daarvoor is wel een aanpassing van het bestemmingsplan Lan delijk Gebied nodig. De locatie GOES - Zeeland moet ook delen in de rijkssubsidie die be schikbaar komt voor de vorming van duurzame glastuin bouwgebieden. Op de lijst van Nederlandse gemeenten die in aanmerking komen voor die pot van 54 miljoen gulden, ont breken echter de namen van Borsele, Kapelle en Reimers- waal. De CD A-Kamerleden S. Buijs uit Goes en A. M A. van Ardenne-van der Hoeven hebben daarom minister L. Brink horst (Landbouw, Natuurbeheer en Visserij) vrijdag schrifte lijk gevraagd wat daarvan de reden is. Volgens beide Kamer leden staat er op de lijst 'een belangrijk aantal' gemeenten die dit jaar nog geen beroep op de stimuleringsregeling zullen doen, terwijl de drie Bevelandse gemeenten volgens hen juist nu wel in aanmerking komen. Buijs en Van Ardenne willen binnen een week antwoord hebben op hun vragen, omdat de sluitingsdatum voor de subsidie 1 november is SINT-MAARTENSDIJK - Het laatste werk in de rij kunst werken die de gemeente Tholen in haar kernen heeft gereali seerd wordt zaterdag 11 november onthuld. Het gaat om het object Luchtkasteel, gemaakt door beeldend kunstenaar Mi chel Kuipers uit Eindhoven. De onthulling wordt verricht door burgemeester W. Nuis en H. J. W. van Gelder-Wiggers, echtgenote van de Commissaris der Koningin. De ceremonie heeft plaats op de hoek Onder de Linden/Oostsingel in Sint- Maartensdijk om 19.30 uur. NIEUWERKERK - Op de Oudepolderdijk in Nieuwerkerk is donderdagmiddag een aanhangwagen gekanteld die geladen was met acht ton kunstmest. Een groot deel van de mest be landde daardoor in de sloot. Het ongeluk gebeurde rond kwart voor drie, toen een 53-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland met zijn tractor plus aanhangwagen aan de kant ging om een personenauto te laten passeren. De aanhanger zakte weg in de drassige berm en viel om. Er moest een kraan aan te pas komen om de aanhangwagen weer op de weg te zetten. Het waterschap heeft de kunstmest uit de sloot geruimd. ZONNEMAIRE - Een 34-jarige man uit de gemeente Schou wen-Duiveland veroorzaakte donderdagavond een aanrij ding in Zonnemaire terwijl hij onder invloed van alcohol ver keerde. De man reed rond zeven uur over de Kruisweg en verleende op de kruising met de Zuidweg geen voorrang aan een 22-jarige automobilist die van links kwam. De toegesnel de politie rook een alcoholadem en hield de man aan. Een blaastest op het politiebureau wees uit dat de man twee keer zoveel had gedronken dan is toegestaan. Hij kreeg een rijver bod van vier uur en een proces-verbaal. De voertuigen waren zo erg beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. MIDDELBURG - Een glazenwassersladder die vastzat op een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag gestolen. De auto stond aan het Middelburgse Parelplein De ladder telt twaalf aluminium treden; de waarde is onbekend. POORTVLIET - Aan de Paasdijkstraat in Poortvliet is tussen dinsdag en vrijdag een auto gestolen. Het gaat om een bor deauxrode Dodge, type Mini Ram Van, kenteken VX-40-JG door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het CDA in Middelburg wil een openbare discussie over het Plein 1940. Sinds het vorige college twee jaar geleden een plan presen teerde voor een winkelcentrum, is het angstvallig stil. De chris ten-democratische fractie vraagt de Middelburgers maan dag 30 oktober mee te denken over een nieuwe functie voor het stadsplein. Het Plein 1940 ontstond na het verwoestende bombardement van de Duitsers op 17 mei 1940. Momenteel is het in gebruik als parkeerterrein. Al enige jaren bestaan plannen om het Plein 1940 te bebouwen. Een plan van projectontwikke laar Macéka Vastgoed uit het begin van de jaren negentig om het oude PZC-gebouw aan de Markt te verbinden met het plein, kwam niet van de grond. In september 1998 presenteerde dezelfde projectontwikkelaar een nieuw plan voor een winkel centrum van twee verdiepingen hoog. In totaal was er ruimte voor 2600 vierkante meter MIDDELBURG - De aquari umvereniging Barbus Concho- nius uit Middelburg houdt op zaterdag 28 oktober zijn jaar lijkse open dag. Deze zal plaatsvinden op He rengracht 52 in Middelburg en duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Op de open dag zijn er verschil lende activiteiten en wordt in formatie gegeven over alles wat met het houden van vissen te maken heeft. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl vloeroppervlakte. De bebou wing ib-eeg onvoldoende steun in de gemeenteraad. Sindsdien is bebouwing van Plein 1940 geen punt van discussie in de politiek. Openbaar debat Het CDA wil met een openbaar debat de bevolking van Middel burg stimuleren om met ideeën te komen voor een mogelijke in vulling van het Plein 1940. Om alvast een voorschot te geven, heeft de' christen-democrati sche fractie een aantal stellin gen op papier gezet. Suggesties zijn onder meer her bestrating en een andere inde ling van het plein. Bebouwen met een winkelcentrum, zoals aangedragen door het vorige college van B en W, is een andere optie. Ook overkapping, waar onder een permanente bloe menmarkt of een muziektent kan komen, is mogelijk. Een an der idee van het CDA is om op het plein een futuristisch vorm gegeven informatiecentrum te bouwen voor de gemeente en ge meentelij ke instellingen. Zee- landnet, Delta Nutsbedrijven of een internetcafé zouden er een plekje kunnen vinden. De ge meente zou in het informatie centrum ook permanent video's kunnen vertonen over Middel burg. Muziektent Tot slot doet de fractie de sug gestie om het plein in te richten als een activiteitenplein met toeristische attracties, horeca, een grote fontein, een jeu de boulesbaan en een muziektent. De openbare discussiebijeen komst wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek. Leden van een forum geven eerst hun visie op de invulling van Plein 1940. Het debat begint om 20.00 uur. DOETINCHEM - Op last van de politie is in een achtertuin van een woning in de Doetinchemse wijk De Huet een minutieus bo demonderzoek uitgevoerd. Dat gebeurde nadat er tips waren binnen gekomen dat zich daar mogelijk menselijke resten zou den bevinden. De bewoner van het huis ver huisde iets meer dan tien jaar geleden naar Zeeland. De in middels overleden man bracht in 1990 zijn vrouw door wurging om het leven in de echtelijke wo ning, in de Middelburgse wijk Reijershove. Vervolgens depo neerde hij het afgehakte hoofd bij een bushokje. Bij het deze week in de Doetinchemse tuin uitgevoerde onderzoek is vast gesteld dat de bodemstructuur een lichte differentiatie ver toont. Waardoor het verschil is veroorzaakt, is nog niet duide lijk. De uiteindelijke resultaten van het onderzoek worden over enkele dagen verwacht. door Michelle Koek WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland zet een stap vooruit naar de vestiging van een landschapscamping op het eiland. De gemeente heeft een notitie opgesteld waarin de ini tiatieven van R. de Regt uit Co- lijnsplaat en R. M. A. van 't Westeinde uit Wissenkerke op uitvoerbaarheid zijn getoetst. Het initiatief van Van 't West einde geniet de voorkeur. Als de raad donderdag 26 okto ber met de notitie instemt, kan met de ontwikkeling van een landschapscamping worden be gonnen. Zowel landbouwer De Regt als fruitteler Van 't West- door Marco de Swart GOES - Het Leger des Heils houdt zaterdag 28 en dinsdag31 oktober een rommelmarkt in de Meubelhal aan de Leliestraat in Goes. De opbrengst gaat naar de zogenaamde rioolkinderen in de Roemeense hoofdstad Boeka rest. Naar schatting wonen zo'n 7000 rioolkinderen in Boekarest Ve len van hen zijn verslaafd aan lijmsnuiven, een goedkoop roesmiddel om tijdelijk uit hun ellendige situatie te ontsnap pen, en lijden aan aids, schurft of open TBC. Vroeger schuilden zij in de Roe meense riolen, die waren voor zien van verwarming. De politie laste echter de putdeksels dicht naar de ondergrondse gangen om de kinderen te verdrijven. Om iets te doen aan de situatie van deze kinderen kocht de Stichting Roemenië-Hulp Oost- Souburg samen met drie Roe meense stichtingen een aan loophuis. Vanuit dit pand in het centrum van Boekarest organiseert zij de opvang van de kinderen De Roemeense overheid en de Nederlandse ambassade wer ken er samen om de zwerfkinde van Van 't Westeinde valt niet binnen de zone waarin dergelij ke ontwikkelingen op Noord- Beveland zijn toegestaan. Een aanpassing van het bestem mingsplan zal, na goedkeuring van de notitie, nog wel enige tijd vergen. Van 't Westeinde, dolblij met de conclusie van de notitie, is zich daarvan danig bewust. ,,Ik er vaar de uitkomst als een eerste stapje vooruit. Als de raad de notitie goedkeurt, moet ik nog met een plan komenPas daarna gaan de gemeente en de provin cie aan de slag en wordt écht be keken of mijn plannen uitvoer baar zijn. Ik juich niet te vroeg, want ik heb nog een lange weg te gaan." ren een beter leven te geven. Binnenkort begint de bouw van een gaarkeuken waar de jonge ren gratis kunnen eten. Kinde ren die er het slechtst aan toe zijn, krijgen nachtopvang. De rommelmarkt aan de Lelie straat moet de nodige gelden opleveren om dit project tot een succes te maken. Zaterdag speelt de gospelgroep Foundation en is de markt open van tien uur 's ochtends tot één uur 's middags. Dinsdag is de rommelmarkt open van negen uur 's ochtends tot drie uur 's middags. door Ab van der Sluis DOMBURG - De Dorpsraad Westkapelle heeft bezwaar ge maakt tegen de toewijzing van slechts twaalf kavels in het be stemmingsplan 't Hofje II. B en W hebben de dorpsraad vorig jaar toegezegd dat woningen, die aan de voorraad zijn ont trokken, toegevoegd worden aan het contingent van Westka pelle. Het college heeft dat standpunt verlaten. In Westkapelle mogen per jaar zes woningen worden gebouwd. In 't Hofje is plek voor achttien huizen. De inschrijvingstermijn voor de bouwkavels eindigt op 1 november. In juli vorig jaar onderzocht de dorpsraad Westkapelle de be hoefte naar woonruimte in het dorp. Uit een enquête bleek een schaarste aan koopwoningen. Vijfenveertig mensen/gezinnen zijn op zoek naar een woning of een kavel. Het aantal huizen dat gebouwd mag worden in West kapelle, vindt de stichting te weinig. Het college beloofde vorig jaar juli om woningen, die onttrok ken zijn aan de bestaande voor raad, toe te voegen aan het aan tal woningen dat de provincie heeft toegewezen voor Westka pelle. Onttrokken woningen zijn bijvoorbeeld huizen die met toestemming van de gemeente tweede woning zijn geworden of twee huizen die verbouwd wor den tot één. Medio 1999 ging het om twee huizen en medio dit jaar inmid- AAGTEKERKE - De ZWO- werkgroep van de nederlands hervormde gemeente in Aagte- kerke houdt op zondagavond 22 oktober een speciale kerkdienst die in het teken staat van Zim babwe De dienst, die om 19.00 uur be gint in de hei-vormde kerk aan het Dorpsplein, wordt geleid door ds. L. J. Th. Heuvelman. A. Tuin uit Vlissingen treedt als gastspreker op en toont video beelden uit Zimbabwe dels om vier woningen. In april verliet het college het standpunt om de aan de voorraad onttrok ken woningen toe te voegen aan het desbetreffende dorp. Zij worden nu toegevoegd aan het zogeheten kwaliteitscontingent dat voor de hele gemeente Veere geldt. Volgens een woordvoer der van de gemeente wordt dat bewuste contingent ingezet om bijvoorbeeld een woonzorgcen trum te bouwen of een ruim uit gevallen inbreidingslocatie in te vullen. „Het is een principiële keuze van het college geweest om een bepaald percentage voor het kwaliteitscontingent te reserve ren anders kun je de wat grotere projecten nauwelijks meer rea liseren." VLISSINGEN - In het ka der van de manifestatie Mo zaïekstad Vlissingen/Middel- burg wordt zondag 12 novem ber een multiculturele lunch gehouden in wijkcentrum Het Palet aan de Willem Roelofsz- laan in Vlissingen. De lunch is een idee van het sa menwerkingsverband Multi cultureel eten Daarin zitten vertegenwoordigers van de cul turele vereniging Mesopotamië, de Kroatische vereniging, het asielzoekerscentrum in hotel Dix, het interculturele eetcafé van Het Palet, het kookcafé van het activiteitencentrum en het in-en uitloophuis. De kosten voor de lunch bedra gen zes gulden. Kinderen tot zes jaar eten gratis mee, de oudere kinderen betalen drie gulden Per tafel wordt plek ingeruimd voor zeven tot acht personen. Het is de bedoeling dat mensen van diverse nationaliteiten en culturen door elkaar aan tafel gaan zitten. Tijdens de lunch zullen diverse mensen iets ver tellen over hun betrokkenheid bij de multiculturele samenle ving. De maaltijd begint om 16 uur en duurt tot ongeveer 19 uur. Be langstellenden moeten zich vooraf aanmelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 13