PZC Fusie biljartclubs was noodzakelijk Frisse wind bij Scheldesport T opontmoetingen Zaamslag en AZVV Atletiektrainer Ad Hendriks ziet jeugd steeds sterker worden vooruitzicht SAR staat voor duel van waarheid in derde divisie achter de schermen tussen schelde en grens vrijdag 13 oktober 2000 van onze sportredactie KLOOSTERZANDE - I)e tafeltennissers van SAR/ Keukenvisie staan mor gen, zaterdag, voor een cruciale ontmoeting in de derde divisie. De Zeeuws- Vlaamse formatie kende een matige seizoenstart, maar heeft zich inmiddels opgewerkt naar de tweede plaats. De mannenploeg uit Kloosterzande treft in eigen huis koploper Alk maar. Het wordt een wedstrijd van alles of niets, omdat de ploeg uit Kloosterzan de in de eerste competitie duels een achterstand van vijf punten heeft opgelo pen. „Willen we nog mee doen om het kampioen schap, dan moeten we winnen. Als we later in de competitie naar Alkmaar gaan, dan zullen we toch een punt of drie voor moe ten staan", beseft routi nier Wim 't Hooft. SAR liet in de eerste wed strijden punten liggen, maar heeft de stijgende lijn te pakken. Afgelopen zaterdag werd met 9-1 van Nieuw-Vennep ge wonnen. „Het spel was nog niet echt geweldig", vindt 't Hooft. „We be schikten wel over meer vechtlust. Om er wat spanning af te halen, had den we ook afgesproken om onze kampioensaspi- taties maar even te laten varen. Zelf heb ik eigen lijk wel druk nodig. Dan kan ik me lekker oppep pen In dat opzicht komt de wedstrijd tegen Alkmaar niet ongelegen. „Ik vind het heerlijk om een be langrijke wedstrijd te spe len", zegt hij „Ik zal niet zeggen dat het altijd lukt. maar dan zet ik wel altijd een tandje bij. Alkmaar heeft een sterke ploeg Ik schat onze kansen fifty- fifty. Als je het team van die gasten ziet. moeten we blij zijn als we winnen. En dan kunnen we misschien weer mee doen om de ti tel De wedstrijd in de derde divisie begint om 14.00 uur in sportzaal De Hinde te Kloosterzande door Barry van der Hooft AXEL - Een fusie tussen twee clubs komt vaak tot stand omdat een club die niet goed draait graag de krachten wil bun delen met een beter florerende club. Bij de Axelse biljartverenigingen Hoore mans en Cambrinus ligt het iets anders. Feit is wel dat beide clubs sinds enige maanden gezamenlijk door het leven gaan, onder de naam Nusa/IIooremans 2000. „En dat is allemaal heel gemoede lijk gegaan", zegt KinusScheele. secreta ris van de club en eigenaar van café Cam brinus. De 43-jange Scheele is één van de men sen die de fusie tussen de biljartvereni gingen Cambrinus en Hooremans tot stand hielp komen Cambrinus. de club van Scheele. had het gelijknamige Axel- se café als thuisbasis en telde el f leden die stuk voorstuk competitie speelden, maar niet allemaal voor de bond. De leden van Hooremans speelden hun partijen tot voor kort in Café Bar Bene lux. Dat deed de biljart vereniging daar al tussen de dertig en vijfendertig jaar. maar het ledental liep de laatste jaren terug en onlangs veranderde het café ook van eigenaar De leden van beide verenigingen zagen de noodzaak in van het samengaan en aan het begin van dit jaar vonden de eerste gesprekken plaats „We zijn in februari of maart voor het eerst met elkaar rond de tafel gaan zitten en we hebben de mogelijkheden bekeken om samen verder te gaan", vertelt Rinus Scheele. „We hebben een keer of dne bij elkaar gezeten en die gesprekken verlie pen allemaal heel gemoedelijk. Er waren onder de leden geen tegenstanders en we moesten het alleen eens worden over een aantal randvoorwaarden Zoals een nieuwe naam. het geld dat beide clubs nog in kas hadden, nieuwe kleding en de competitie-indeling." De nieuwe naam werd dus Na sa/Hoore mans 2000 en ook over de andere voor waarden werden beidt- clubs het snel eens. „De thuisbasis wordt café Cambri nus en omdut Hooremans wat meer geld in kas had, betalen zij «en nieuw laken voor één van de twee tafels Nieuwe kle ding hebben we ook aangeschaft Wij bil jartten altijd in truien en zij speelden al tijd in vestjes Iedereen heeft nu zelf de nieuwe clubkleding gekocht <-n ik heb daarbij een beetje gesponsord Volgens Scheelt- zijn er verschillende v«>ordelen aan de fusie. „Hooremans had altijd de betere biljarters en daar kunnen wij van Cambrinus alleen maar van le ren Met het oog op de competitie is het hebben van meer leden ook een voordeel De opkomst bij Cambrinus was altijd al hoog en die zal dus alleen maar toene men Tóch had Rinus Scheele verwacht dat de samensmelting van beide clubs meer le den zou opleveren „Daar hebben we een beetje pech mee gehad De eigenaar van Hooremans. dn- zelf ook speelde, is even als een ander lid verhuisd. Daarnaast is er een lid enige tijd geletien overleden en een vierde ging liever bij een club met veelal oudere spelers biljarten We heb ben daardoor nu zestien of zeventien le den, van wie de jongste 24 en de oudste 65 Van de contributie die de leden bij de nieuwe club betalen, worden de activi teiten voor het district betaald Rinus Scheele „Maar de verschillende spel- soorten wuaraan wordt deelgenomen bc- kamp heeft Nasa/Hooremans 2000 ook de beschikking overeen wedstrijdleider, maar naar een voorzitter is men nog op Van de twee gefuseer mans volgens Rinus Scheele Hoorema als Theo en Cor Verli en Frans Hunting, tl zitter van het dis tril Nu hebben ze in Rob •clubs was Hoore- :heele toch wel de rde vereniging i was met spelers de. Theo Platjouw altijd heel sterk, t Stcvendaal weer taalt iedereen zelf zoen bijvoorbeeld klasse hbre. de di en de tweede kli moet ik voor drie Het bestuur van beslaat op dit tr Scheele en prnni bek. Ln de persoo Ikhebafg.- gespeeld in de derde "dr klasse bandstoten sse driebanden Dus spelsoorten zelf beta- ie nieuwe vereniging igmeester Wim Olie fi van Herbert Stem- Ouderenwerk Naar dc mening van Scheele lag het aantal leden, aan het begin vun de jaren negentig „We hadden t<>en op een gege ven moment 27 leden. Maar daarvan zijn er in de loop der jaren een aantal ver huisd en jongere spelers gingen studeren dus die was je ook kwijt Daarnaast is het vanuit het ouderenwerk meer georgani seerd werd Hier in Axel heb je bijvoor- In-eid t Kasteeltje en Het Trefcentrum Veel bejaarden gaan daar spelen, omdat ze dan 1 middags kunnen biljarten en zo Dus die l.-den zijn we in de loop der jaren ook kwijtgeraakt door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Atletiekvereniging Scheldesport moest jaren achterelkaar genoegen nemen met een bescheiden rol en leefde geruime tijd in betrekke lijke anonimiteit. Sinds kort waait er echter een frisse wind door de Terneu- zense club. Met een nieuwe voorzitter, een toegenomen ledenaantal en spor tief succes zit Scheldesport weer in de lift. Ad Hendriks (50), al vijfentwintig jaar trainer, spreekt zelfs van een nieu we uitdaging. Het is het eind van een succesvol zo merseizoen en een trainingsavond waarop de riem eraf gaat. Een kleine twintig pupillen werken een ontspan nen traininkje af. Eric Goossen, in ei gen streek een sterke troef op de lange afstanden en een voorbeeld voor de jeugd, loopt keuvelend met een paar clubgenoten rustig uit. Ad Hendriks, gepokt en gemazeld in het wereldje en als trainer groot geworden met Marjan Olyslager, overziet het geheel als een echte coördinator. „Je blijft niet zo maar weg", geeft hij zijn pupillen op het scheiden van de markt mee. „Als je niet kunt, bel je me even." Het klinkt streng uit de mond van de coach, die zichtbaar blij is met de grote toestroom. „Er zijn jaren geweest dat er maar vijf, zes man naar de training, kwam. Toen heb ik me wel eens afge vraagd waar ik het allemaal voor deed", bekent hij. „Vorig jaar zijn we eind van de zomer begonnen met een serieuzere aanpak. Nu beginnen ze 's avonds om zeven uur zelf met het in lopen. De oudste groep neemt het voor touw, de jongeren nemen dat over. Zo bouw je een stukje discipline op." Hechte groep Het heeft geresulteerd in een hechte groep, die in een mum van tijd veel gro ter is geworden. „Als ze er allemaal zijn, loopt er 35 man", rekent hij voor. „Eigenlijk is dat veel te veel, omdat we maar over hooguit drie mensen kunnen beschikken, die training geven. Mijn vrouw Gré assisteert bij de technische werpnummers. Piet de Koeijer (de ex- voetballer van Hoek) heeft ook een groepje onder zijn hoede. We hebben geen keus. Er zijn geen mensen die zo wel de bereidheid, als de mogelijkheid hebben om training te geven. Ik vind het trouwens niet nodig dat je atletiek- kennis hebt, als je als trainer begint. Ie mand die met me meeloopt, doet erva ring op en leest eens een boekje. Zo ben ik in Amsterdam ook begonnen als pu- pillentrainer. Toen ik in augustus van De Scheldesport-leden (van links naar rechts) Wendv Docters, Pien Stams, Jisca Docters en Ad Hendriks. foto Charles Strijd 1975 hier voor het eerst op de baan stapte, heb ik aangeboden om te hel pen Dat is bij één keer gebleven. Alleen duurt het al vijfentwintig jaar Hij geeft toe wel eens overwogen te hebben met trainen te stoppen, haakte na een conflict jaren terug inderdaad even af, en pikte de draad weer op toen de club op hangende pootjes terug kwam. „Ik krijg er op dit moment heel veel voor terug", klinkt het tevreden. „Toen ik vijftig jaar werd, kreeg ik van de groep bijvoorbeeld een dinerbon aangeboden. Ik blijf het ook nog wel even doen. Ik heb dit vijfentwintig jaar gedaan en wil dat niet zo maar verloren laten gaan. Maar als er morgen een man of vrouw staat die het wil overnemen, dan overweeg ik serieus om af te bou wen." „Vooral de groep van twaalf tot en met zeventien jaar werkt heel serieus", ver zekert hij „Sinds vorig jaar trainen de junioren van veertien jaar en ouder drie keer in de week. Dat werpt nu zijn vruchten af. De prestaties nemen toe, omdat er meer trainingsarbeid is ver richt." Crème de la crème In de clubcompetitie resulteerde dat vorig jaar nog voor de meisjes C-groep in een vierde plaats in de landelijke fi nale. Afgelopen zomer waren het voor al de individuele prestaties, die in het oog sprongen Ad Hendriks: „We heb ben oen heel leuke groep, met op spor tief gebied drie exponenten die de crème de la crème zijn voor een atle tiekvereniging. Maar in de groep is geen onderscheid. Het is één grote groep, die samen aan atletiek doet Dat is mijn motivatie om door te gaan. Een paar jaar terug was dat veel minder." De zestienjarige Wendy Docters, haar zus Jisca (15) en Pien Stams (14) kon den zich afgelopen seizoen in nationaal opzicht meten met de besten van hun leeftijdsgroep „Wendy was als pupil en D-junior al van een zeer hoog niveau", vindt de trainer. „Ze was vroeg groot en een sterk persoon. Dat komt vooral op de kraehtnummers heel goed tot uiting Maar haar tegenstanders zijn die ach terstand aan het inhalen. Wendy is wel een allround atlete gebleven en is zich op dat gebied steeds beter gaan mani festeren Ze werd dit jaar vijfde op het NK meerkamp Dat was boven ver wachting." „Jisca is een heel andere atlete", ver volgt hij. „Heel rank en heel explosief Zij moet het juist van haar souplesse hebben. Met het speerwerpen werd ze puur door de explosiviteit van de arm beweging Nederlands kampioen Ze werd bij de C-junioren ook eerste bij het verspringen, met een sprong van 5.27 meter Jisca heeft inmiddels haar eerste interland achter de rug Maar ze zal hard moeten werken om dat vast te kunnen houden want er zal toch kracht bij moeten komen. Voor de nog jongere Pien Stams voor ziet Hendriks een mooie loopbaan op de loopnummers „Ik heb haar nog maar twee jaar onder mijn hoede", zegt hij. ..Vorig jaar liep ze drie minuten en acht seconden op de duizend meter. Ze is heel snel, maar heeft ook uithou dingsvermogen Ik spaar haar voor de lange afstanden en vind dat ze eerst maar eens een goede spnntmoet lopen om aan haar snelheid te werken. Dan kan ze later bijvoorbeeld misschien wel een goede achthonderd-meterloopster worden." van onze sportredactie TERNEUZEN - I >e zesde speel dag van de voetbalcompetitie leverde vorige week een karre- vrncht aan doelpunten op, maar niet alle Zeeuws-Vlaamse cluhs waren daar even gelukkig mee. Zo moest HW'24 in en tegen Roosendaal een 7-1-nederlaag incasseren, verloor Breskens op eigen veld met 0-3 van Uni- tas'30 en moest AZW VCK een 4 4-gelijkspel toestaan Vier de>m Terneuzense Boys aan een 4-2-overwinning op Tholense Boys te helpen Of de komende dagen opnieuw zoveel gescoord zal worden is uiteraard de vraag Zeker is wel dat met Goes-Brrskens.HVV 24-Putnj- zen en Apollo'69-AZW een aantal toppers op het program ma staat Voor HW'24 verliep het bezoek aan Roosendaal niet zoals voor af gehoopt was Het vreemde wus dat de ploeg van trainer John de Frel in de eerste helft een veldoverwicht had, maar twee snelle counters van de thuisclub betekenden een 2-0- ruststand Tben het kort na de hervatting ook nog eens 3-0 werd het HVV het hoofd hangen en werd de thuisclub niets meer in de weg gelegd „In de tweede helft zat er totaal niets meer in", geeft Eddy van den Bosch toe „Hoewel het ook wel zó was dat iedere kopbal, ieder schot doel trof Van den Bosch hoopt niettemin voor de thuiswedstrijd van ko mende zondag tegen Patrijzen opeen betere instelling. „Patrij zen is een stugge tegenstander", zegt hij. „Tégen Goes kwamen ze op een gegeven moment toch ook met 3-1 voor Dat zegt wel genoeg over hun kracht, denk ik Na de nederlaag tegen Roo sendaal is in elk gevat zoveel duidelijk dat HW'24 niet op nieuw mag verliezen als het bo venaan wil meespelen. ,,Als wc winnen staan we terug bij de eerste dne". aldus HWs voor- stopper. Jurgen de Block kampt nog al tijd met een blessure Hurald Verschuren is weer beschikbaar Breskens Even teleurstellend als het duel met Roosendaal voor HW'24, liep het treffen met Unitas'30 voor Breskens af. De Zeeuws- Vlamingen kregen oetballes van de ploeg uit Etten-Leur, waar na de zeges op Vlissingen en Moorse Boys min of meer op drie punten was gerekend- Doelman Roy den Dunnen ont trok zich als enige aan de malai se, maar had na afloop aller minst een tevreden gevoel „Je wint tenslotte met z'n allen en je verliest met z'n allen", zegt hij. Waarom Breskens zo onder zijn kunnen bleef, kan de jonge doei - man niet verklaren ..Vooraf was iedereen er van overtuigd dat het kon Robbie (de Mutjnck was een dag eerder jang ge weest en we wilden hem alle maal drie punten cadeau doen. Maar dat pakte dus anders uit Zondag speelt Breskens de moeilijke uitwedstrijd tegen Goes, dat ondanks een stroef be gin nog altijd te boek staat als een van de belangrijkste kampi oenskandidaten „Het zal zwaar worden", verwacht Den Dunnen. „Maar een puntje moet toch wel mogelijk zijn Breskens kan zondag nog altijd geen beroep doen op William Kaes, Martin Scherbetjn en Mare Boeckhout Robin Buiten dijk hervatte deze wet-k de trai ning. maar moet eerst nog wed strijdritme opdoen. Zondag ierde klasse In de vierde klasse van het zon- dagvoctba! is Steen Ba zes speeldagen de absolute alleen heerser. Na de 2-0-ovcrwinning op Clingc en de 2-1-nederlaag van Steenbergen tegen Middel burg leidt de ploeg van trainer Ardian Lokaj met een voor sprong van vier punten en is de eerste penodetitel dichtbij. Steen speelt zondag uit tegen Sluiskil, terwijl Steenbergen op bezoek gaat bij Hontenisse Ax el, de nummer vijf van de rang lijst, gaat op bezoek bij Middel burg en Vogelwaarde reist naar Vlissingen af voor de uitwed strijd tegen Walcheren Op het programma staan verder nog Luctor'88-Clingc en IJzendij- ke-Aardenburg Tcmeuzense Boys Eén van de lichtpuntjes binnen het Zeeuws-Vlaamse voetbal is dit seizoen Tèrncuzense Boys. De ploeg van trainer Eddy van der Hooft staat na zes speelda gen op de tweede plaats met een achterstand van twee punten op koploper SSC'55 Afgelopen za terdag werd tegen Tholense Boys (2-4-winst) alweer de vier de overwinning van dit seizoen geboekt „Wc hebben gewoon een ideale groep die voor elkaar knokt", zegt aanvaller Tim Lou- wiesse. „En dat heb ik vorig sei zoen gemist Daarnaast hebben we dit jaar ook wat meer geluk. Tegen Tholense Boys begonnen we slap. maar we stonden bij de rust wel weer met 3-0 voor Ik vond de overwinning dan ook terecht." De tegenstander van morgen heet Kogelvangers en tegen die ploeg speelde Tèrneuzcnsc Boys dc afgelopen jaren moeilijke wedstrijden „Bij Kogelvangers schieten ze de bal zo vlug moge lijk naar voren", weet Louwies- se „Die ploeg stroopt altijd de mouwen op en het is dan ook een rotploeg om tegen te spelen Maar als wij ons normale niveau weten te halen, dan moeten we ook van Kogelvangers kunnen winnen Kees Duitemeijer. Annco van Hecke, Sjocrd Rijnhout, Jordi Goossen en Leon Goossen zul len door blessures tegen Kogel vangers niet van de partij zijn Daartegenover staat naar alle waarscnijnlijkhetd wel de te rugkeer van Jan-Kees van Bu ren AZVV AZW nam m dc thuiswedstrijd tegen VCK tot drie keer toe een voorsprong, maar moest na ne gentig minuten genoegen ne men met een 4-4-gelijkspel. Door dat ene punt wenl het gat met koploper Apollo'69 vier punten, maar dat kan morgen bij winst m de onerhnge con frontatie teruggebracht tot één punt Trainer Jaap Goossen had za terdag een leuke wedstrijd ge zien. ..Als je vier keer in een wedstrijd scoort, is dat goed Maar als je er ook v ier tegen krijgt dan is dat niet best En tegen het aanvallend sterke Apollo'69 zal het zeker verdedi gend goed in elkaar moeten zit ten „We gaan er gewoon voor spelen", zegt Goossen „We wil len iedere wedstrijd winnen en deze zeker We zullen ons uiter ste best doen om de achterstand terug te brengen tot één punt. En mocht het gat na zaterdag onverhoopt zeven punten be dragen. dan is Apollo misschien welbeter dan wij Jochem van Leeuwen en Gerben Steijaert zijn er zaterdag niet bij In de vierde klasse zaterdag is Zaamslag nog altijd zonder puntverlies. Het hein de maxi male score uit viif wedstrijden en datzelfde geldt voor koplo per Nicuwland. dat één wed strijd meer gespeeld heeft Mor gen ontmoeten de twee pl<x»gen elkaar m Nieuwland Spul speelt thuis tegen Borssele en voor Cadzand speelt uil tegen Wcmeldinge. Breskens-doelman Roy den Dunnen „Ken puntje moet toch wel mogelijk zijn tegen iocs foto Peter Nicolai foto Charles Strijd Een aantal biljarters van de nieuwe fusieelub Nasa/Hooremans 2000 aan de biljarttafel. Axelse clubs Cambrinus en Hooremans samen verder als Nasa/Hooremans 2000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 57