Hulst geeft Linie-jeugd eigen honk W PZC Maatschappelijk Werk dreigt weer met cliëntenstop Bouwcorporatie krijgt er 93 huizen bij voor verhuur Scholieren CSW lopen vijfduizend gulden bijeen voor Turkse school 't Schelpenhoekje kri jgt zelf beheer buurthuis in handen Comité vreest aantasting groen door bouw kantoor havenschap InWear - 20 Nieuw pand bij school Diefstal uit auto's in Vlissingen Herindeling twistappel ondernemers Koewacht vrijdag 13 oktober 2000 HULST - De jeugd in de Hulster Moerschanswijk krijgt vanaf het voorjaar 2001 de beschik king over een eigen onderko men. Vanuit de brede school-ge- dachtc komt in de nabijheid van de basisschool Moerschans in de wijk Langs de Linie een gebouw waar met name vertier voor jon geren zal zijn. Het nieuwe pand zal tevens dienst doen als wijk- gebouw voor de dit jaar opge richte wijkraad Langs de Linie. Wethouder Wcemacs (onderwijs en jeugd) sluit niet uit dat er nog meer brede school-initiaticven komen in de Moerschans maar stelt dat het jeugdhonk absolute prioriteit heeft. De bedoeling is om een voorzie ning te creëren die maakt dat basisscholieren en tieners zich weer thuis gaan voelen in hun eigen buurt. Dat is de mening van wethouder P. Weemaes van jongerenzaken. De gemeente Hulst is volgens Weemaes absoluut niet bezig met het opnieuw uitvinden van het wiel door de koppeling te leggen tussen de in de wijk gele gen basisschool met de opvang van jongeren ..Feit is dat de huidige voorzieningen in de Moerschans niet aansluiten op wat de jeugd verlangt. Het hoofddoel van dit project is: hoe kunnen we zorgen dat ze weer van hun wijk en stad gaan hou den. hun trots hervinden." Viswedstrijd VLISSINCEN - Hengelsport- vereniging Vlissingen houdt zondag 15 oktober een grote zeehengel viswedstrijd De wedstrijd duurt van 10.00 tot 14.00 uur en wordt gehouden op het strand tussen Vlissingen en Dishoek. Onderzoek leert dat met name tieners op dit ogenblik al snel uit de eigen woonomgeving in de Moerschans wegtrekken om zich te vermaken omdat ze er zich niet kunnen amuseren. „Dat moeten we zien te voorko men". aldus Weemaes De afgelopen anderhalf jaar is er nogal wat onrust geweest in de Moerschans (vandalisme, hangjongeren, intimidatie en pesterijen). Per 1 januari van het komende jaar gaat in Hulst een full-time jeugd- en jonge renwerker aan de slag. Deze zal zeer nauw betrokken worden bij het project in de wijk Daar naast hebben de kersverse buurtvertegenwoordiging, de Wijkraad, en de directie van de Moerschansschool een sterke stem in de planvorming en de uitvoering. Het jeugdhonk vormt het eerste initiatief sinds het bestaan van de wijkraad binnen de theorie van de brede school. „Je moet ergens begin nen", zegt Weemaes. ..We dienen wel de meerwaarde van ideeën te kennen, het is niet de bedoe ling een alternatief gemeen schapscentrum voor Den Dul- laert te bouwen." Opvang Weemaes stelt dat naschoolse opvang in het jeugdhonk bij voorbeeld tot de mogelijkheden behoort „De gedachte van de brede school is dat kinderen school leuker gaan vinden. De scholen hebben daar ook wel wat plan nen voor in petto, alleen is het verschil tussen Hulst en de grote steden dat wij er nul-komma nul gulden voor krijgen van het rijk. Het uitgangspunt voor de Moerschans is echter: je moet een basis hebben om te begin nen en die zal er volgend jaar in april staan. Het zal veel energie vragen om de zaak te beheren maar we weten waar We het voor doen." Bij basisschool Moerschans wordt eon gebouw neergezet waarin jongeren hun eigen plek krijgen om zich te vermaken, foto Charles Strijd door Joost Bosman TERN EU ZEN - I)e stichting Algemeen Maatschappelijk Werk Zeeuws-Vlaanderen (AMW) dreigt opnieuw met een cliëntenstop. Dit keer per 1 no vember van dit jaar. Nadat het geschil met de gemeente Ter- neuzen over extra subsidie leek te zijn bijgelegd, zijn er tussen het bestuur van AMW en de ge meente toch weer misverstan den gerezen. De commissie Financiën be sprak gisteren het voorstel A MW voor dit jaar nog een extra bedrag van ruim 15.000 gulden te verstrekken. Daarmee zou het totaalbedrag aan extra bij dragen uitkomen op 45.000 gul den over 2000 AMW-directeur R. Oldenziel had onlangs van de gemeente echter heel anders be grepen. zo liet hij gisteravond tijdens de commissievergade ring weten. Hij ging er vanuit dat de gemeente naast het afge lopen voorjaar toegezegde be- drag van 30 .000 gulden nog eens de 45 mille op tafel zou leggen, zodat AMW over 2000 in totaal 75.000 gulden van Tërneuzen zou ontvangen. „Alleen in dat geval kunnen wij toezeggen dat de cliëntenstop van tarel is. Nu zal ik het be stuur moeten voorstellen de cliëntenstop alsnog per 1 no vember in te stellen", aldus Ol denziel. Het afgelopen jaar dreigde AMW daar al verschil lende malen mee, omdat de stichting zegt op basis van de huidige subsidiegrondslag het werk niet meer aan te kunnen. Vorig jaar november al verlang de AMW van Terneuzen al een extra bijdrage van bijna een ton, maar het college wilde daar toen niet aan. Verbazing De commissieleden toonden zich stuk voor stuk verbaasd over de gang van zaken. E. Kerckhaert (PvdA):We heb ben een moeilijke discussie met AMW achter de rug, en ik dacht dat we een belangrijke stap vooruit hadden gezet. Dit voor stel ademt die sfeer ook. Er staat immers in, dat we in overleg met het bestuur van AMW tot het bedrag van 15.000 gulden zijn gekomen. Maar nu is er kenne lijk toch weer een verschil van inzicht." C. Leunis liet zich in soortgelijke bewoordingen uit: „Tijdens de vorige commissie vergadering zei de wethouder dat alles dik in orde was voor het jaar 2000, en dat er een nieuwe subsidiegrondslag zou komen voor de jaren daarna. En nu krijgen we dit weer." Ambtenaar J. Lievens probeer de aan te geven op grond waarvan de gemeente tot het to taalbedrag van 45.000 gulden was gekomen, en gaf toe dat de voortvarendheid van de ge meente om de problemen op te lossen wellicht had geleid tot onzorgvuldigheid. Maar hij bleef volhouden dat er over het voorliggende voorstel overeen stemming was met AMW. Lievens' collega A. de Feijter stelde de commissie gerust door te melden dat er vandaag (vrij dag) opnieuw met AMW wordt overlegd om de zaken nogmaals op een rijtje te zetten. door Pascalle Cappetti AXEL - Het woningenbestand van de Regionale Woningbouw vereniging Zeeuws-Vlaanderen wordt in november met 93 hui zen uitgebreid. De Axelse cor poratie heeft de woningen in Kloosterzande, Sint Jansteen. Oostburg en Axel overgenomen van de stichting Verantwoord Wonen uit Nieuwcrkerk aan de Lfssel. De huizen blijven be stemd voor de verhuur, nu de woningbouwvereniging de ver koop van huurwoningen aan banden heeft gelegd. Het gaat onder meer om wonin gen in de Burggraaf en de Verre kijker in Sint Jansteen, Michiel de Ruyterstraat in Kloosterzan de, de Jan Steenstraat, Rem- brandtstraat en Vincent van Goghstraat in Axel en Regulus in Oostburg. De huurders hoe ven niet bang te zijn dat er iets in hun woonsituatie verandert. Ze krijgen weliswaar met een an dere verhuurder van doen, maar plannen voor een huurverho ging bovenop de jaarlijkse, trendmatige verhoging of voor sloop of renovatie heeft de RZVW niet, verzekert directeur C. Reinhoudt. „Je hebt te maken met een gedragscode. Dus als we dat al van plan waren, mag dat niet eens." De stichting uit Nieuwerkerk aan de IJssel heeft her en der in Nederland huizen in beheer en wilde die in Zeeuws-Vlaande- ren van de hand doen. De prijs die de RZVW ervoor wilde ge ven, was voor de organisatie blijkbaar het meest aantrekke lijke aanbod. „Het zijn veelal jonge woningen uit de jaren tachtig, zogenaamde hat-wo- ningen (huizen voor alleen staanden en tweepersoonshuis houden), die in goede staat van onderhoud zijn", verklaart Reinhoudt de overname. Vrije verkoop Per 1 oktober heeft de woning bouwvereniging de vrije ver koop van huurwoningen opge schort. Huurders kregen tot die tijd de gelegenheid kenbaar te maken of ze interesse hadden. Hierop is nauwelijks respons gekomen. De stop houdt ver band met de toegenomen krapte op de huurmarkt. De RZVW verkocht de laatste jaren zo'n 650 woningen en gaat verder een aantal woningen slopen. De balans dreigt nu door te slaan, waardoor er een wachtlijst ont staat. Dat wil niet zeggen dat er in de toekomst helemaal geen wonin gen meer verkocht worden, geeft Reinhoudt aan. Hij ver wacht dat uit het strategische voorraadbeleid eind dit jaar naar voren komt dat er jaarlijks 25 woningen uit de eigen voor raad (4700) in de verkoop kun nen. Fanfare Excelsior geeft concert TERHOLE - Fanfare Excelsior uit Terhole geeft zondag 15 ok tober een concert in de paro chiekerk van Terhole. Naast Excelsior verleent ook Eendracht Maakt Macht uit Koewacht haar medewerking aan dit muzikale evenement. Deze vereniging is druk doende om van fanfare over te schake len naar harmonie. In deze sa- menspeelvorm wordt meer de nadruk gelegd op de houten blaasinstrumenten, terwijl in een fanfare het koperwerk de partij speelt. Het gratis toegan kelijke kerkconcert begint om 15.00 uur. VLISSINGEN - Uit twee auto's die geparkeerd stonden in Vlis singen zijn spullen gestolen. Een auto aan de Van Oorschot laan werd opengebroken tussen dindagavond en donderdag avond. Aan de Filips de Goede- laan werd tussen woensdag avond en donderdagochtend een geparkeerde auto openge broken. Uit beide auto's werden een cd-speler en cd's meegeno men. <i<lor Ronë Hoonhorst KOEWACHT De Winkeliers vereniging Koewacht (Wiveko) spreekt voorlopig geen voor keur uit over de gemeente waar Koewacht na een Zeeuws- Vlaamse herindeling bij moet boren. De ene helft van de leden voelt het meest voor aansluiting bij Oost-Zeeuws-Vlaanderen (Hulst), de andere helft ziet meer in opname in de grotere Kanaalzonegemeente (Terneu- zen). Tijdens een vergadering van de winkeliersvereniging stelde voorzitter W. de Maayer de her- indelingskwestic donderdag avond aan de orde. „Tweederde van de leden was aanwezig en de stemmen staakten. Ik scnat in dat ook bij de met-aanwezigen zowel voorstanders voor Hulst als voor Terneuzen te vinden zijn. Als vereniging kunnen we ons dus moeilijk sterk maken voor éën van de twee alternatie ven. Geruchten dat onderne mers de dorpelingen warm pro beren temaken voor aansluiting bij Hulst zijn in elk gevul uit de lucht gegrepen." De Maayer geeft aan dut Koe wacht qua sfeer waarschijnlijk het beste bij Hulst past „Men sen zijn wat meer op Hulst ge richt en voor een deel van tie ondernemers komt ook een be hoorlijk deel van de klanten uit die gemeente Koewacht slull ook naadloos aan bij het rijtje Clinge. Sint Jansteen en Hei kant Dot is aan de undere kant het bezwaar van een aantal middenstanders. In de nieuwe Kanaalzonegemoonte gaut Koewacht niet ten onder in een Randstad Hulst, maar onder scheidt het dorp zich als aparte kern. Die positie als apart dorp In een grote gemeente lijkt som migen aantrekkelijker. Door de verdeeldheid van de le den is er voor de winkeliersver eniging geen reden om zelf campagne te voeren voor aan sluiting bij of Oost-Zeeuws- Vloanderen of de Kanaalzone- gemeente De Maayer: „Dat kan natuurlijk nog veranderen als plannen over de nieuwe ge meenten vastere vorm aanne men en bestuurders met een dui delijke toekomstvisie komen Maar voorlopig is er voor ons als vereniging geen rol weggelegd en kunnen individuele onderne mers hun mening slechts venti leren als er een enquête of refe rendum wordt gehouden onder de inwoners van Koewacht Karlien Gabriëlse (links) overhandigt de cheque aan Yilmaz Coban. Naast hem iman Ahmet Bodur en geheel rechts Abdula Kumas. foto Dirk Jan Gjeltema door Miriam van don Brook MIDDELBURG - Scholieren van de Chris telijke Scholengemeenschap Walcheren van de locatie Nieuw en est raat hebben donderdag een cheque van vijfduizend gul den overhandigd aan bet comité Turkije tussen Hoop en Vrees. De cheque werd aan genomen door Yilmaz Coban van bet comi té, imam Ahmet Bodur en zijn assistent Ab dula Kumas. De tweehonderd scholieren van de locatie Nieuwervestraat hebben hot bedrag vrijdag 6 oktober bijeengerend tijdens een sponsor loop. De jongeren van de afdeling Voorbe reidend Beroeps Onderwijs, sector econo mie en dienstverlening, gijn daarvoor over het strand gelopen van Vlissingen naar Zoutelande. Het bedrag gaat naar een school in Sakarya Deze provincie in het noordwesten van Tur kije is tijdens de aardbeving in augustus vo rig jaar voor meer dan tachtig procent ver nield De werkgroep van Turkije tussen door Joost Bosman TERNEUZEN - De stichting Culturele activiteiten 't Schel penhoekje (SCAS) in Terneuzen krijgt het beheer over het buurt huis in Triniteit. Dat beeft de ge meente toegezegd aan het be stuur van 't Schelpenhoekje. Volgens SCAS-secretaris B de Krijger moet de overdracht nog door de gemeenteraad worden goedgekeurd, maar zijn de ge sprekken met de gemeente goed verlopen Dat was tot een aantal weken geleden nog wel anders Meerdere malen uitte het SCAS-bestuur felle kritiek op de gemeente De problemen waren ontstaan, doordat het uantal activiteiten van SCAS de laatste twee jaar explosief is gestegen Vanwege de drukke werkzaamheden is het beheer van de accommoda tie anderhalf jaar geleden aan dc gemeente uitbesteed Maar de samenwerking met de ge meente verliep moeizaam, om dat SCAS vond dat de gemeente te weinig deed aan het beheer. Ook de communicatie tussen vrijwilligers en beheer verliep verre van bevredigend. Daur- naast zat het SCAS dwars dat er geen vaste beheerder door de gemeente was aangesteld. TV 1- door Joost Bosman TERNEUZEN - Het actiecomi té Westelijke Stadsrand Terneu zen zet grote vraagtekens bij de verkoop van grond aan het ha venschap Zeeland Seaport voor de bouw van het nieuwe kan toor. I)at moet verrijzen op de hoek van de Binnenvaartweg en de Kennedylaan. Het gaat om een stuk grond van circa drieduizend vierkante me ter, maar het actiecomité vraagt zich af of het daarbij zal blijven, zo gaf inspreekster T. de Rooij namens het actiecomité don derdag aan tijdens de vergade ring van de commissie VROM Het comité vreest dat het park tussen de de Binnenvaartweg en de Grenulaan te veel schade zal oplopen door de bebouwing van het gebied. Om die reden verzet te het zich ook tegen de bouw van het nieuwe Chinese restau rant van Kota Radja, een paar honderd meter noordelijker. De Rooij wees erop dat de exacte begrenzing van het aan Zeeland Seaports te verkopen perceel nog niet bekend is. Daarnaast komt er eventueel een ondergrondse parkeergara ge onder het nieuwe kantoor Maar omdat de grond mogelijk vervuild is, is evenmin duidelijk waar die wordt gesitueerd. „Is er wel een maximum verbonden aan het aantal te verkopen vier kante meters?", vroeg De Rooij aan de commissieleden „Het is de vraag wat er overblijft van de randvoorwaarde zoveel moge lijk groen te behouden." Ook bevreemdt het het actico- mité dat het college voortdu rend uitgaat van de visie van Kuiper Compagnons op de wes telijke stadsrand, terwijl deze visie na ruim twee jaar nog steeds niet door de gemeente- Werken op de boerderij MIDDELBURG - Kinderbwr- derij De Klepperhoeve in Mid delburg houdt woensdag 25 ok tober de activiteit 'werken op de boerderij' voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Onder leiding van medewerkers helpen zij bij het schoonmaken van de hok ken en het voeren van de dieren. 'Werken op de boerderij' vindt één keer per maand plaats, van 13.30 tot 15.30 uur. De volgende data zijn: 22 november en 27 de cember. raad is vastgesteld. Daarom is er ook nog geen bestemmingsplan voor dat gebied, zo stelde De Rooij. Veel van de commissiele den gingen mee in de redenering van het acticomité. G. van den Berg-Van Dijk (ChristenUnie) wilde van Van der Hoofd de toe zegging dat de visie van Kuiper nu eens eindelijk geformali seerd wordt. „Anders krijgen we straks weer gesteggel P. van Nieuwenhuijzen (D66) vond dat de gemeente de zaak niet moet omdraaien: eerst vast stelling van de visie op het ge bied en dan pas bouwen, luidde zijn credo. Spanningsveld Wethouder K van der Hoofd sprak van een spanningsveld waarin de gemeente zit „Het bestuur van Zeeland Seaports heeft al besloten om de grond hier af te nemen en wij hebben het bestemmingsplan nog steeds niet vastgesteld." Wel gaf hij de garantie dat de vi sie van Kuiper zo snel mogelijk wordt geformaliseerd en dat de parkeergarage binnen de drie duizend vierkante meter zal vallen. Ook zegde hij nog voor de raadsvergadering van 26 ok tober een informatieavond voor omwonenden toe. Hoop en Vrees heeft een schoolproject ge adopteerd. De werkgroep zorgt niet voor de bouw van het schooltje, maar wel voor de inrichting zoals meubilair en leermiddelen. De vijfduizend gulden van het CSW wordt gebruikt voor de aanschaf van lesma teriaal. Karlien Gabriëlse, de leerlinge du* het meeste geld bijeen liep. overhandigde de cheque. Als dank voor haar inspanning kreeg ze van een Middelburgse fietsenma ker een step kens stuurde de gemeente een undere persoon en geen van hen had kennis van zaken, zo luidde de klacht van hel bestuur. De Krijger denkt dat een voor stel voor de overdracht van het beheer binnen enkele maanden naar de raad kan worden ge stuurd. Wethouder J Baart, die momenteel zijn collega A Stahl-Hemelsoet (welzijn) ver vangt, erkent dat er met SCAS goede gesprekken zijn gevoerd. ..De kou die vanaf februari in de lucht zat, is weg Er zijn goede afspraken gemaakt, al weet ik nog niet precies wat die inhou den Maar er zijn verundenngen op til, die in het college nog be sproken moeten worden.' Wie nu een twinset van InWear koopt, krijgt een InWear verwenproduct! BAMBUS Hulst Overdamstraat 18 Terneuzen Noordstraat 20-22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 52