Visie Sluis en Oostburg rammelt mxm1 PZC BOSS Vernieuwd Rabo-filiaal opent deur E^STYLE Tunnelbouwer verliest 8 miljoen door tegenvallende verkoop zand en klei Gedragsquiz houdt scholier spiegel voor ,19 Inventarisatie problemen en mogelijke oplossingen volgens ZMF ontoereikend Fotoclub stelt werk tentoon Kentekenplaten slecht te zien Politic bekeurt 224 hardrijders Tweede bunker uitgegraven Automobilist schept fietsster Diefstal uit voetbalkleedkamer Plan Havenfront kan van start Commissie ouderen- en gehandicaptenbeleid ziet niets in opheffing I TRUSSAR Dl Rommelmarkt in Lamswaarde vrijdag 13 oktober 2000 door Rinus Antonisse GOES - De Zeeuwse Milieu Fe deratie (ZMF) vindt de toe komstvisie voor West-Zeeuws- Vloandcren van de gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenhurg erg teleurstellend. Het is een zeer oppervlakkige opsomming van de kansen en bedreigingen van de streek. I)e aanbevelingen om de problemen in de regio aan te pakken zijn heel algemeen en er wordt niet helder aangegeven hoe het verder moet met land bouw. recreatie, woningbouw en infrastructuur. De visie vol doet zeker niet als opstap voor een nieuw ruimtelijk beleid in West-Zeeuws-Vlaanderen, al dus de ZMF. Het verdwijnen van de grenzen, de opheffing van het autoveer, de sombere vooruitzichten voor de akkerbouw en de noodzaak van vernieuwingen in de recrea tie maken oen toekomstvisie noodzakelijk; daarover ver schilt de ZMF niet van mening met de twee gemeenten. Er moe ten keuzes worden gemaakt. Moet de streek worden uitge bouwd tot woongebied? Wat Halle in Axel zijn deze za- terdag en zondag, en in AXEL - Fotoclub Axel be staat dertig jaar en viert het jubileum met een ex positie van werk van nieu we leden. In cultureel centrum De rijn dc ndag, het weekeinde van 21 en 22 oktober werken te zien van vijftien fotografen De tentoonstelling kent een grote variatie in on derwerp. Zo worden er reisopnames getoond, portretten, sfeeropnamen van de Schelde, van Antil liaanse festiviteiten, een beeldreportage over New Orleans en ander materi aal De tentoonstelling in de Halle is te bekijken OB de openingsdagen van 11 tot 18 uur. zijn de veranderingen voor de akkerbouw1 Is de kampeersec- tor economisch vitaal genoeg? Het zijn vragen waarop de mi lieufederatie. die ook namens natuurorganisatie 't Duumpje reageert, node een antwoord mist De ZMF stelt dat West-Zeeuws- Vlaanderen een gebied is met een aanwijsbare eigenheid, doordat nog veel van de ont staansgeschiedenis in het land schap is terug te vinden Dit kapitaal dient gekoesterd te worden, al mag het gebied niet tot een museum verworden In het plan 'Kust in Kleuren' van 't Duumpje en Recron wordt de noodzakelijke landschapsver nieuwing geschetst. De gemeen telijke structuurschets gaat daar niet op in en dat noemt de milieufederatie merkwaardig, omdat 'Kust in Kleuren' zeer in grijpend zal zijn voor de kustzo ne. Volgens de ZMF ontbreekt een heldere keuze over welke gebieden zich lenen voor verde re ontwikkeling (nieuwe land schappen) en welke voor be houd. Niet duidelijk is waarom speciale woonprojecten toege staan moeten worden en wat precies bedoeld wordt met der gelijke projecten. De problema tiek van de boeren die (moeten) stoppen met hun bedrijf blijft onderbelicht. De ZMF acht een diepgaande discussie over de toekomst van de verblijfsrecreatie noodzake lijk. Aan de plaats en functie van het water wordt nauwelijks aandacht besteed, evenmin als aan de wegenstructuur. De mi lieufederatie mist een afweging van de grote gevolgen die het project Sluis aan Zee heeft voor de natuur-, landschaps- en cul tuurhistorische waarde van het Zwingebied. De inhoud van de structuurvisie is een gemiste kans. betogen ZMF en 't Duumpje ,,De regio heeft een helder toekomstper spectief nodig. Jammer genoeg schiet de structuurvisie op dit punt tekort." Er loopt in de regio het zogenaamde gebiedsgericht project West-ZeeuwsrVlaande ren. Juist met het oog op dat pro ject is er behoefte aan een duide lijk ruimtelijk kader De visie biedt die duidelijkheid niet, stelt de ZMF. In het nieuwe kantoor van de Rabobank in het winkelcentrum Zuidpolder zijn meer adviesruimtes maar moeten de klanten zich ver der zoveel mogelijk zelf redden met stort- en geldautomatenfoto Charles Strijd door Joost Bosman TERNEUZEN - Burgemeester R. Barbé van Terneuzen heeft donderdag het ver nieuwde kantoor van de Rabobank in het winkelcentrum Zuidpolder geopend. Barbé verwees daarbij naar de kreet die de bank voert; 'Veel verandert, maar wij zijn dezelfde gebleven' „Die leuze mar keert de Rabobank ten voeten uit Ener zijds moet zij vernieuwen om de concur rentie bij te kunnen houden Anderzijds is de bank een corporatie die de belangen van de leden bekijkt, en maatschappelijke overwegingen meeneemt in de besluitvoe- ring", aldus Barbé Het gerenoveerde kantoor in Zutdpolder ziet hij als een belangrijke bijdrage voor de verdere ontplooiing van het winkel centrum. Dat werd ruim twee jaar geleden grondig gerenoveerd en uitgebreid. Zo kwam er een overkapping over de wan delgang tussen de winkels en ook de Al- bert Heijn kreeg een compleet nieuw ge zicht Barbé noemde de renovering van het Rabo-kantoor een goede investerings beslissing voor de toekomst Hij doelde daarmee op het feit dat verpleeghuis 1\»r Schorre binnen enkele jaren naar de Alva - rezlaan verhuist en dat de sportvelden al daar een herpositionering zullen onder gaan. Spreekkamers Volgens Rabobank-directeurC van Waes gaat het vernieuwde kantoor uit van een heel ander concept dan het oude ..Daar stonden nog balies, maar in deze opzet zal de klant zoveel mogelijk zelf gebruik ma ken van de stort- en geldautomaten Bo vendien beschikt het kantoor nu over drie adviesnnmtes in plaats van één. Van Waes We gaan steeds meer de kant op dat klanten adviesgesprekken aanvragen over bijvoorbeeld hypotheken en verze keringen. Daarom hadden we aan één spreekkamer niet meer genoeg De vereniging van winkeluitbaters van Zuidpolder kreeg van de Rabobank een cheque van vijfduizend gulden overhan digd om te investeren in het winkelcen trum Voorzitter H Murre wist nog niet wnann het geld gestoken zou worden, maar hij dacht in eerste instantie aan extra voor zieningen voor de bezoekers. HULST -Tijdens een verkeerscontrole op de Absdaalseweg in Hulst heeft de politie twee bekeuringen ingedeeld De kente kenplaat van de twee betrokken auto* was niet geheel zicht baar door gemonteerde trekhaken TERNEUZEN - Op de Churchilllaan in Terneuzen zijn don derdag tijdens een snelheidscontrole 224 auto's geflitst die harder mien dan de toegestane vijftig kilometer In totaal re gistreerde de politie tussen 12 Uü en 16 50 uur 1420 voertui gen. De hoogst gemeten snelheid was 80 kilometer per uur. ZOUTELA.NDE - Stichting Bunkerbehoud en het water schap Zeeuwse Eilanden hebben nu ook de bovenste bunker in de duinen bij hotel Tien Tbrena in Zoutelande uitgegraven. Eerder al was de onderste bunker uitgegraven Beide bunkers worden ingericht als museum De bovenste van de twee was tijdens de oorlog in gebruik als observatiepost Omdat dit ves- tigingswerk kort na de oorlog hermetisch is afgesloten, hoop te Bunkerbehoud authentieke voorwerpen aan te treffen. Maar behalve flessen, glas, een bord en kolen lag er mets meer Bij het uitgraven van ar bunker werd duidelijk dat er destijds /waarom gevochten is Granaatinslagen zijn goed zichtbaar. Volgens de stichting vult dat beeld de toekomstige foto-expo sitie in deze bunker goed aan I)e expositie, die in het voorjaar wordt geopend, gaat over de bevrijding van Walcheren MIDDELBU RG - Een 29-jarige vrouw uit Middelburg is don derdagmiddag rond twaalf uur gewond geraakt bij een aan rijding Ze reed op haar fiets op het fietspad dat naast de Mac Donalds loopt. Tben ze linksaf de Bosschaartsweg wilde in slaan. werd ze aangereden door een 52-jartge automobilist uit Middelburg die uit de Bosschaartsweg kwam. De man ver leende haar geen voorang De vrouw is met been- en nekletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Vlisstngen ZIERIKZEE - Uit een kleedkamer op het sportcomplex Den Hogen Blok in Zlerikzee werden woensdagavond verschillen de spullen gestolen. Vermist worden een portemonnee met meerdere pasjes, een dameshorloge en een mobiele telefoon De totale waarde van de spullen was gisteren niet bekend KORTGENE - Het gemeentebestuur van Noord-Beveland heeft er officieel bericht van gekregen dat de familie Bocht het beroep tegen het bestemmingsplan Havonfront in Kortgene heeft ingetrokken Een herziening van de plannen maakt het inmiddels mogelijk dat ook gel>ouwd kan worden op de grond die de familie Becht in eigendom heeft, en dat blijnt te wer ken Niets staat nu nog de ontwikkeling van het plan Haven- front in de weg. De familie Becht ging in ben*p tegen het be stemmingsplan omdat daarin, in tegenstelling tot eerdere plannen, geen plaats meer was voor woningbouw op hun grond Het beroep hield de uitvoering van Havenfront tegen, en het plan kwam toch al niet soepeitjes tot stand De gemeen te veranderde daarop het plan zodanig, dat op de Becht-grond veertien woningen kunnen worden gebouwd Burgemeester M A Everaers van Noord-Bevelana toonde zich erg in zijn nopjes met de brief van de rechtbankpresident „Nu xan het Mg !.:nnenkort beginnen door Glenn Hoffman AXEL - De Axelse commissie voor Ouderen- en Gehandicap tenbeleid houdt in meerderheid vast aan handhaving van de commissie in de huidige vorm tot het eind van de lopende zit tingsperiode. Zo bleek althans Advertentie ONTDEK DE NIEUWE COLLECTIE MAVENS1RAA1 fl TERNEUZEN IEL 0115-610701 REDACTIE ZEEUWS VLAANDEREN Axelsestraal 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel (0116)688000 fa» 0115 686009 •-mail' redternQpxc.nl C A M. van Gremberghe (chef) W A Baroman J Bosman P.I.F.M Cappetti L.E. Dominlcue B.J.G. Pelgrim J.F.D Bakker («port) s Gravenhofplein 4 4661 AJ MULST Tel: (01141 373839 Fe* '0114)373840 e-mell redhulstQpzc.nl S ven Dooreeeleer REA. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLI88INGEN Tel 10118 484000 Fe* (0118)470102 e-meil: redactieQpzc.nl Internet http:/Mww pzc.nl e-mail redectieQpzc nl gisteravond in een bijeenkomst van de gehandicaptenorganisa ties, de ouderhonden en een ver tegenwoordiger van de gemeen te. Besproken werd de door de ouderenbonden opgestelde brief tegen het voornemen van het Axels college om de commis sie af te schaffen. De ouderenbonden waren una niem voor handhaving van de commissie in de huidige vorm. Tussen de afgevaardigden van de gehandicaptenorganisaties bestond verschil van mening. Enerzijds was er steun voor handhaving, zij het in afge slankte vorm. Een ander daar entegen zag meer In volledige afschaffing Nieuwe structuur Gemeentelijk woordvoerder C. van Meurs verwoordde het standpunt van de commissie so ciale zaken, welzijn en onder wijs van de dag ervoor ,.We moeten met het oog op de herin deling komen tot een nieuwe structuur van cliëntenraden voor zowel ouderen als gehan dicapten, Daarin moeten we nu al gezamenlijk optrekken met Sas van Gent en TVmeuzenDe leden van de commissie Oude ren- en Gehandicaptenbeleid leken hiervan niet onder de in druk en gingen niet inhoudelijk op die suggestie in Dat was op vallend, want Juist daarvoor was deze vergadering uitgeroe pen Dat betekent dat Van Meurs de gemeente weinig meer te mel en heeft dan dat de commissie volgens de gehandicaptenorga nisaties en ouderenbonden moet blijven zitten Het laatste woord is straks aan de Axelse gemeenteraad (Adverttntii) HUGO BOSS ONTDEK DE NIEUWE COLLECTIE HAVE NSTRAAT 8 TERNEUZIN TEL 0115-610204 door Patcalle Cappetti OOSTBURG - Maak je wel een* iets kapot wat van de gemeente is? Laat Je wel eens iemand voorgaan bij de kassa? Je ziet twee jongens vechten op school. F.r komt iemand op school met hele 'foute' kleding nan. Of: ie mand roept 'hé eikel' tegen je. Wat doe je? Mogelijke antwoor den op de laatste vraag; n) lk roep iets terug; b) Ik geef hem een klap; c) Ik doe net alsof ik het niet gehoord heb; of d) Iets anders. Het lijkt een quiz in een of ander tijdschrift om te weten te komen wat voor type Je bent Leuk om te doen en om de uitslag te lezen, maar zonder gevolgen De en quête die de stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen deze week verspreidde onder vijf honderd brugklassers van het Zwin College in Oostburg, het Onze Lieve Vrouwe Trndoom Instituut in Eeklo en de Mid denschool 2 in Brugge beoogt iets andere De vragen en de bij behorende antwoorden moeten de leerlingen bewust maken van LAM8WAARDF. - De ouder raad van basisschool De Oost vogel in Lamswaarde houdt morgen,zaterdag, een activitei tenmiddag met grote rommel markt. De activiteiten vinden van 13.00 tot 17 00 uur plaats in en om hel schoolgebouw Naast een groot aanbod van nog goed bruikbare tweedehands spullotjes is er vermaak Zo draalt het rad van avontuur en kan men envelop pen trekken Voor de kleuters is er een knulselhoek ingericht Er staan diverse spelletjes opge steld en de leden van de ouder raad bakken wafels hun eigen gedrag en ze doen rea liseren dat bepaalde dingen echt niet kunnen of horen De vragenlijst houdt scholleren een spiegel voor ..Als er door ons onderzoek drie kinderen minder worden gepest, of min der kinderen een bushokje ver nielen. is dat al heel mooi zegt Laura Vroon van de stichting Welzijn Oudere mensen hebben vaak het starre idee dat de jon geren zich tegenwoordig alleen maar bezig houden met blowen, doelloos rondhangen en crimi neel gedrag Misschien dat dit beeld door het project positief wordt bijgesteld, denkt ze Zij Is niet bang dat de deelnemers aan de enouéte sociaal correcte ant woorden geven „Wat is sociaal gewenst? Is het goed om in te grijpen bij vechtende klasgeno ten of moet je er juist een leraar of conciërge bij roepen7" Rolpatronen Het project 'Zijn wij echt zo1'is een vervolg op een - nooit uitge voerd - onderzoek naar de rol patronen tussen jongens en meisjes Dit vervolgonderzoek doet volgens Vroon meer. het helpt dertien- en veertienjari ge n ook zichzelf beter te uiten en tolerantie en zelfvertrouwen te kweken, juist omdat er nader hand een groepsdiscussie m de klas gevoerd wordt In februari volgt nog een grensoverschrij dende Internet -discussie De deelname van de Belgische scholen geeft een meerwaarde aan het project vindt Vroon. Het leert de etlchting en de leer lingen wat over de verschillende culturen De Belgische scholen weren direct enthousiast toen zij werden benaderd ,.Ze wil den alleen niet met elkaar inter - netten Of dat komt door de identiteit - de ene is katholiek, de ander een rijksschool - weet ik niet." Afgesproken is dat leerlingen van het Zwin in fe bruari in groepjes via internet over stellingen en onderwerpen met hun zuiderburen gaan chat- ten. 'Advertentie; Nieuwe Burg Middelburg ■HL VorttitfAA' 22 Goes door Wout Bareman TERNEUZEN - De NV Wester- scheldetunncl heeft tot nu toe precies 1S00 gulden verdiend nan de verkoop van zand en klei die bij het boorproce» i* vrijge komen. Er blijkt nauwelijks een afzetmarkt voor de grond. En daarmee dient de NV de acht miljoen gulden, die werd geïn vesteerd in de aanpassing van de scheidingsinstallatie \oor boorspecie en de aanleg van een speciaal depot op het bouwter rein In Teroeuzen, af te schrij ven als verliespost. Technisch directeur J Heijboer van de NV is het met gedepu teerde en tunnelcommissaris J Hennekeij eens dat het ver wachte verlies het directe ge volg is van al te strikt toegepaste voorschriften van het ministerie van VROM Hennekeij noemde eerder deze week in een verga dering van de statencommissie Verkeer de hele gang van zaken rond de vergunningverlening geïrriteerd 'te gek voor woor den'. Heijbocr vol begrip: „VROM heeft bij het advies aan de vergunningverstrekkers het hergebruik van de klei en het zand zwaar laten wegen. Daar bij werd gehamerd op strikte toepassing van het zogenaamde Bouwstoffenbesluit, waarin dat wordt geregeld Met het oog daarop hebben wij veel tijd en geld geïnvesteerd in onderzoek naar de kwaliteit van dc boven gehaalde substantie én naar dat hergebruik in weg- en water bouw Terwijl wij er aanvanke lijk vanuit waren gegaan dat een belangrijk deel probleem loos zou kunnen worden terug gestort in dc Westcrschelde. hebben we vervolgens ook die acht miljoen gulden gestopt in uitbreiding van de scheidings- Installatie en aanleg van het de pot." Weinig animo De NV Westerscheldetunnel richtte samen met aannemers van de Kombinatie Middelplaat Westcrschelde (KMW) boven dien de Combinatie Hergebruik Boorspecie op. die sinds mei van dit jaar de markt warm probeert te maken voor afname van zand en kiel van de tunnel. Tbt nu toe zonder vee! resultaat Volgens Heijboer is alleen wat grond af genomen voor projecten in Oostburg en Hulst, terwijl aanvankelijk heel Zuid-West- Nederland als potentieel afzet gebied werd ge/ Tunnel directeur Heijboer. „Er wordt door de partners alles aan gedaan We scannen de markt af, netwerken worden aange boord .maar dc belangstelling is uiterst klein Het heeft temaken met én de transportafstanden én de concurrentie Er blijkt voldoende alternatief aanbod te zijn en dat betekent dat potenti ële klanten het liever dichter bij huis zoeken, dan het spul hele maal uit Zeeuws-Vlaanderen te halen Voor klei is er wel een markt, maar daarbij speelt de zeker heid van 'levering op tijd', de Combinatie Hergebruik parten. En ook voor het zand is een snel le afzet nodig om nog enige winst te kunnen boeken Extra probleem bij het 'opgehoorde' zand is het glauconietgchalte Door het zweigedrag is het zand niet voor alle bouwprojecten geschikt Heijboer. gespeeld op timistisch: „Maar we blijvende markt bespelen; we blijven pro beren afnemer* te vinden voor het zand en de klei." Terugstorten Tegelijkertijd echter hekelt hij de procedures voor het terug storten van de (gescheiden) spe cie in de Westerechelde Rijks waterstaat en adviseur VROM vinden dal die operatie zoveel mogelijk beperkt moet worden Heijboer „Muar als je nu weet dat er per getij zo'n 20 miljoen kuub sediment - zeg maar slib - heen en weer gaat door de zee arm. zou die 1,6 miljoen kuub schoon zand en schone kiel - want het staat vast dat het schoon is - er dan nog iets toe doen?! En dat in twee jaar tijd hè. Kom. die hoeveelheid is niet eens In percentages uit te druk ken!" Voor de grond die uit de boormachines van de Westerscheldetunnel komt. blijkt amper een markt te zijn foto ChStrijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 51