Beladen korfbalderby All Ready René Wijnings verkiest de marathon boven koersbal Zierikzee ontvangt ongeslagen leider Mevo wacht lastig karwei tegen Brouw Organisator hoopt op ommekeer in Burgh-Haamstede Speelster Manon Torensma: We moeten winnen van Good Luck AU Ready sluit eerste helft van veldseizoen af topscorers vrijdag 13 oktober 2000 we helemaal niet. We konden ons dus moeilijk op de tegen standers instellen. We hadden geen angst, maar je kijkt toch tegen die ploegen op We keken daardoor telkens vanaf het be gin al tegen een achterstand aan." De Zierikzeese ploeg was ver volgens veroordeeld tot achter volgen en als de aansluiting in de tweede helft bewerkstelligd was, stortte de ploeg weer in el kaar Met name het laatste kwartier van de wedstrijden was het telkens nét niet Behal ve afgelopen zaterdag dan. want toen kwamen in die perio de terug van een 13-5-achter- stand tot 13-10." Jongste Over haar eigen spel is Tbrens- ma. die in de twee winstpartijen tegen Good Luck beide keren scoorde, wel te spreken ,.Het gaat goed. Ik ben de jongste van het team en heb nog geen speci fieke functie We hebben vier spelers met een leidende rol In elk vak twee In ons vak zijn dat Ronald (Snoek) en Debbie (Vos- hart) Ik steun hen eigenlijk ..Mijn sterke punt zijn de kleine kansjes Ik scoor vaak uit mijn schot of ik ga voor de doorbraak zodat ik de tegenstandster van Debbie naar me toetrek waar door Debbie kan scoren. Dat is ook al vaak voorgekomen." Die speelstijl heeft Manon Tb- rensma niet van haar moeder Saar overgenomen, vindt ze zelf. Moeder Torensma. al jaren lang actief bij All Ready, is een heel andere speelster ..Mijn moeder is iemand die gaten dichtloopt Zij is echt een snelle speelsterMoeder en dochter speelden al meermalen samen in het eerste team, maar zaterdag zit dat er niet m De basis-acht van Zienkzee staót Hetzelfde geldt voor Good I.uck, dat met tien gelijkwaar dige spelers het seizoen is inge gaan Iedereen is fit en strijd- klaar Van Vliet ..Maar volgens mij leven de derbygevoelens niet zo in de spelersgn>ep Dat idee heb ik tenminste Wij gaan gewoon zoals altijd de wedstrijd in. om te winnen In deze derde klasse is iedereen overigens aan elkaar gewaagd; geen enkele ploeg steekt er bovenuit Barn llagc: ..Als de tegenstander goed voetbalt, dan voetballen wij ook beter." fotoJanneWolterbeek door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De liefhebber* van verzorgd voetbal kunnen als de voortekenen niet bedrie gen zondagmiddag xanaf half drie hun lol op. Op sportpark Den Hogen Blok ontxangt Zie rikzee de tot nog toe ongeslagen koploper Hekelingen. Het Ht-kelingse bolwerk ver toonde vorig weekend de eerste haarscheurtjes Tégen LMO. de ploeg waartegen Zienkzee ook gelijkspeelde, liet de koploper door de 0-0-eindstand de eerste twee punten van het seizoen lig gen De 27-jarige Barry Hage speelt al vanaf het seizoen 1993-1994 vast in het eerste elftal en geniet van het Zienkzccse verblijf in de derde klasse C „Het bevalt goed Als je pres teert. is het natuurlijk al gauw góed Maar toch komt het er voetballend nog niet altijd uit We spelen natuurlijk tegen voetballende ploegen Maar als de tegenstander goed voetbalt dan gaan wij ook beter voetbal len. Dus wat dat betreft kunnen we zondag wat verwachten." Zierikzee sj>eeldc tot dusver drie thuisduels waarvan er twee in winst omgezet werden en waarvan er één gelijkgespeeld werd Tégen Hekelingen kan Zierikzee. zoals Barry Hage het noemt, onbevangen spelen „Tbch is er onvrede bij ons want we willen zelf het spel nog meer maken dan dat we nu doen. He kelingen is volgens mij net zo n ploeg als Goes Ze hebben veel mensen ingekocht Trainer Jos van Belzen heeft een duidelijke inbreng in de groep „Perfect", roemt Hage zijn trai ner ..Hij wil Zierikzee aan het voetballen krijgen We praten veel. maar moeten oppassen dat we geen praatgroepje worden Iedereen is in ieder geval posi tief en voor zondag ben ik be nieuwd We hebben geen schor singen en geen blessures Met andere woorden, Zienkzee lijkt klaar voor de koploper TVainer Van Belzen bleek in zijn trainerscarnère tot nu toe bij al zijn clubs succesvol. Hage. la chend „Dus zijn we wat ver plicht aan hem." door Rudy Boogert ZIERIKZEE - De korfbalwed strijd tussen All Ready en (lood Luck krijgt zaterdag een extra dimensie. Traditiegetrouw laai en de derbygevoelens altijd al hoog op in het duel tussen de achttallen uit Zierikzee en Mid- delharnis. Maar nu zal het hele maal een strijd op leven en dood worden, omdat beide ploegen de punten hard nodig hebben in de derde klasse. Het debuut van All Ready op het derdeklasseniveau is voorals nog geen doorslaand succes De Zierikzeese ploeg onder leiding van trainer Gijs Hollestelle heeft in zes wedstrijden nog maar twee punten vergaard. Het staat daarmee op de voorlaatste plaats, want Stormvogels staat daar nog puntloos onder De Flakkeese tegenstander van za terdag, Good Luck, heeft vijf punten. Kiele kiele Speelster Manon Torensma is doordrongen van het belang van de wedstrijd tegen de ploeg uit Middelharnis. „We moeten win- ZIERIKZEE - I)c korfballers van All Ready sluiten zaterdag tegen Good Luck de eerste helft van de veldcompetitie af. Het heeft dan evenals Good Luck alle opponenten in de der de klasse B éénmaal getroffen. Een overzicht van de resultaten. All Ready won eenmaal, van hekkensluiter Stormvogels (16- 11); verloor vijfmaal, van DVS (10-13), ACKC (7-9), Ventura Sport (7-10), Voltreffers (14-17). Good Luck won tweemaal, van Stormvogels (10-9) en Voltref fers (15-7); speelde eenmaal ge lijk. tegen koploper DVS (10-10 verloor driemaal, van ACKC (6-16), Ventura Sport (7-12) en Oranje Zwart (12-13). Op sportpark Bannink treffen beide ploegen elkaar om 16.00 uur. nen. Dat Good Luck afgelopen zaterdag van Voltreffers won. was slecht nieuws voor ons. Daarom moeten wij zaterdag heleméél winnen. Als we geen punten pakken, wordt het kiele kiele." De cijfers uit het verleden spre ken in het voordeel van All Rea dy. Vorig jaar werd Good Luck in de zaal kampioen in de vierde klasse Twee keer verloor de ploeg, twee keer van All Ready (met 13-12 en 13-11). Borrelen er revanchegevoelens in Mid delharnis? „Nee." zegt trainer Peter van Vliet stellig .Alleen als de ne derlagen van vorig seizoen ne gatieve gevolgen gehad zouden hebben, was er denk ik sprake van revanchegevoelens ge weest. En dat was niet zo. want we werden kampioen." Fysieke kracht Van Vliet kan zich de twee wed strijden nog haarscherp voor de geest halen ..In de eerste wed strijd viel mij met name de fysie ke kracht van AU Ready op Als de tegenstander zó speelt, dan heb je een goede scheidsrechter nodig en in mijn ogen hadden we die toen niet Eigenlijk was het een verschrikking, die ik nooit meer hoop mee te maken. „I>e tweede wedstrijd was de laatste wedstrijd van de compe titie en toen waren weal kampi oen Ik had toen twee andere spelers ingezet en aan die neder laag hecht ik dus niet zoveel waarde „Onze kracht is dat de spelers van zichzelf en van elkaar weten wat ze wel en niet kunnen. Wij laten waar we goed in zijn pre valeren boven het rennen en vliegen Goede schutters moe ten de goede kansen pakken en de goede re bounders moeten de rebound pakken Ik denk dat wij een meer korfballende ploeg zijn dan All Ready De promotie naar de derde klas se op het veld is AU Ready voor alsnog niet in de koude kleren gaan zitten Manon Torensma ..liet is moeilijker spelen in de derde klasse, maar we spelen niet slecht We hebben alleen slordig punten verloren. Qua punten is de overstap tegenge vallen. maar qua niveau kunnen we goed meedraaien „Alle tegenstanders, behalve Good Luck natuurlijk, kenden Speelster Manon Torensma van AU Ready: „Als we geen punten pakken, wordt het kiele kiele." fotoJanneWolterbeek door Klaaa Verspoor ZIERIKZEE - In de eerste derby van het seizoen ging Mevo on deruit tegen Duiveland. maar morgen krijgt de ploeg van spe ler Sjoerd van den Hoekeen her kansing In Zierikzee komt Brouwershaven op bezoek, dat vorige week in de vierde klasse B ook al een derby afwerkte. Brouwershaven speelde met 4- 4-gelijk tegen ZSC'62 en Mevo leed tegen Dosko zijn derde ne derlaag van het seizoen. Sjoerd van den Hoek weet wel waar dat aan ligt. „De onervarenheid. Want dat is het probleem bij Me vo Wij spelen de ene wedstnjd hartstikke goed en de andere juist heel slecht Een probleem dat te maken heeft met de jeugd „Cees de Ruijter en Marco Saman zijn de routiniers bij ons en voor de rest zitten de meeste spelers tussen de 20 en 24 jaar", aldus Van de Hoek. die zelf 22 is Als speler kwam hij uit voor Zierikzee (tot en met de A- jeugd), voor Brouwershaven en sinds vorig seizoen bij Mevo Van den Hoek:,.Ik speel meestal rechtshalf of in de spits en bij Zienkzee kwam ik er niet tus sen Peter de Haan. een vriend van me, vroeg of ik niet bij Brou wershaven wilde spelen, maar ik haalde net het eerste niet Het is ook moeilijk om daar als bui- tenstaander tussen te komen Onder trainer Nico Schoute. die hij ook in zijn Ztenkzee-tijd als trainer meemaakte, speelt de geboren Zierikrefenaar regel matig in het eerste Voor zater dag durft hij zich niet aan een voorspelling te wagen „Ik denk Barry Steen poo rte heeft de leiding weer overgenomen op de topscorerslijst van Schouwse standaardelftallen. De spits van Duiveland trof af gelopen weekeinde driemaal doel in het met 5-1 gewonnen duel met SPS en staat na vijf wedstrijden op een totaal van acht doelpunten Acht doelpunten Barry Steenpoorte (Duiveland) Zexcn doelpunten Peter van Mourtk (Brouwersha ven) Vijf doelpunten I^eon de Bruine (DFS) Clement van Splunder (Brou wershaven) Mtscha Van der Hoek (Renesse) dat het een leuke wedstrijd wordt Brouw is een ervaren ploeg die het balletje rond laat gaan en dan ineens de vrije man zoekt Het zal moeilijk worden voor ons Ook Duiveland speelt in 4B een belangrijk duel De goed preste rende ploeg krijgt Smerdiek op visite, dat slechts dne verlies- punten heeft SKNWK speelt <><>k thuis en kan tegen Dosko zijn borst natmaken Hetzelfde geldt voor Vrederust de tegen stander van ZSC'62 In Scha- rendijke zou de uitslag wel eens hoog uit kunnen vallen Voor Bruse Boys wordt in de tweede klasse de situatie er niet rooskleuriger op Als enige van de twaalf teams kwam Bru nog niet tot een overwinning en in het uitduel met Yerseke krijgt Bruse Boys zeker niets cadeau Yerseke verzamelde tot nu toe twee punten meer dan de Bruse ploeg DFS treedt in de derde klasse A onder leiding van scheidsrech ter Cees Dalebout uit Nieuwer- kerk aan tegen De Meeuwen De ploeg uit Zoutelande grossiert in gelijke spelen Vier van de zes tot nu toe gespeelde duels ein digden in een remise DFS ech ter /al op jacht gaan naar de derde zege op ri] WIK'37 ver loor zes keer en gaat op bezoek bij Bevelanders Het gat naar de ftloeg uit Kamperland, die voor zatste staat, is vier punten Het tx'lang moge duidelijk zijn bij de zevende nederlaag op nj pak ken er zich boven Kerkw erve donkere wolken samen Zondag Zondag speelt Renesar haar vierde thuiswedstrijd van het seizoen Het Zeeuws-Vlaamse Graauw is de tegenstander. Tot nu toe gaat het redelijk met de ploeg uit de badplaats, want met negen uit zes slaat de gepro moveerde ploeg van Ce-es van Dijk absoluut geen modderfi guur Voor Dreischor zou die typering wel op kunnen gaan de ploeg staat voorlaatste légenstunder Robur staat echter helemaal on deraan i >uwerkerk speelt in de zesde klasse B in Huijbergen de uit wedstrijd tegen Vivoo Het elf tal van Nico Kind verraste vorig w eekeinde koploper Rimboe en dus zal er bij Vivoo absoluut geen sprake zijn van onder schatting Ou werker k. dat slecht» twee verhespunten meer heeft dan de koplopers Rimboe en Val Aan. dort bij winst opnieuw goede zaken De zaaivoetballers van Eetcafé werden vorig seizoen kampi oen en zijn het nieuwe seizoen gestart als De Laafsc Boys. foto Janne Wolterbeek door Rudy Boogert BURGH-HAAMSTEDE Het zaalvoethalgcweld is in middels in volle hevigheid losgebarsten op Schouxven- Duiveland. Als laatste ging de recreatieve competitie in Burgh-Haamstede vorige week van start. Maar dat ging niet zonder slag of stoot. Normaal gesproken was de titelstrijd in Burgh-Haam stede al lang en breed van start gegaan rond deze tijd van het jaar In de KNVB- competitie is eersteklasser Schouwse Boys al dik een maand actief, de recreatieve competitie in Zierikzee is ook al wekenlang aan de gang en zelfs de vrouwen- competitie in Burgh-Haam- stede is al sinds eind septem ber bezig. Organisator Rmus Kooman, hoe komt het dat de mannen- competitie in Burgh-Haam stede pas vorige week begon nen is? Kqoman: .Het was kantje- boord of de competitie über haupt wel kon beginnen Ik had aanvankelijk slechts vijf ploegen, fnaar gelukkig is er nog een zesde bijgekomen zodat we toch lekker aan de gang konden. Ik ben nog be zig met een zevende ploeg. Stulp. Hopelijk komt die ook nog Vorig seizoen streden tien ploegen om de titel, nu maar zes. Vanwaar die terugloop'' Kooman: Weet jij het.' Drie jaar geleden hadden we zelfs nog 23 ploegen in de compe titie Ik denk dat de mensen zich niet meer willen binden. Als ik vraag of ze eenmalig willen meedoen aan een toer- nooitje, dan schrijven ze dat in hun agenda en komen ze Maar om elke maandag of dinsdag te komen, dat is blijkbaar een probleem Bestaat de mannencompeti- tic volgend jaar nog wel in Burgh-Haamstede'' Kooman: Dat is te hopen Ik heb er wel eens slapeloze nachten van. maar daar schiet ik ook niks mee op Ik zit er m elk geval volop ach teraan. Ik hoop dat de omme keer eens komt Met zes ploegen is de compe titie inmiddels afgetrapt in sport- en recreatiecentrum Westerschouwen. De kampi oen van vorig jaar. Eetcafé, heeft zijn naam veranderd in De La af se Boys Fennet Re- nesse is na een jaar afwezig heid (toen als Fennet Boys) terug in de strijd AZC\ Sportcentrum. Port Zélande en Soccer X-penence maken het halve dozijn vol De vrouwencompetitie kent vrijwel dezelfde samenstel ling als vorig jaar De zanl- voetbalsters van Cornelia (veelvoudig kampioen) heb ben zich echter teruggetrok ken. maar stuwende kracht Kooman hoopt dat het team op korte termijn op haar schreden zal terugkeren door Nico Bouwman KAMPERLAND Ouderen worden tegenwoordig op aller lei manier gestimuleerd om meer te gaan bewegen. Koersbal is in deze leeftijdscategorie enorm populair en via gemeen ten worden Galm-projecten op gezet. waarbij verschillende sportactiviteiten aangeboden worden. René Wijnings uit Kamperland geeft een geheel ei gen invulling aan bewegen. De ze 64-jarige inwoner van Kam perland doet regelmatig mee aan marathons. Afgelopen zon dag liep hij alweer zijn 107e ma rathon tijdens het Nederlands Kampioenschap in Eindhoven. René Wijnings woont inmiddels vijf jaar in Kamperland Hij is afkomstig uit Noord-Brabant, waar hij actief was in diverse sporten, zoals voetbal, tennis en badminton Na het lopen van zijn eerste marathon, op 48-ja- nge leeftijd, was evenwel het hek van de dam. Inmiddels heeft hij overal ter wereld meegedaan aan deze loop over 42 km en 195 meter. „Vroeger heb ik bij Alliance in Roosendaal gevoetbald, maar op een gegeven moment bereik je een leeftijd die voor een team sport minder geschikt is Je wordt zelf een jaartje ouder en je knjgt met steeds jongere kna pen te maken Dat gaat op een gegeven moment ten koste van <le spelvreugde en de kans op blessures wordt ook groter „Ik heb toen een keer meege daan aan een marathon en dat beviel me uitstekend. Uiteraard wilde ik de bekende marathons ook lopen, zoals die van Londen en New York De marathon van Rotterdam heb ik intussen al negen keer gelopen Maar ook in andere plaatsen was ik van de partij, onder meer in Hamburg. Los Angeles. Boedapest. Praag en Eindhoven." Hoogste punt „Intussen heb ik al heel wat van de wereld gezien. Ik heb de ma rathon op het laagste punt van de wereld gelopen, bij het meer van Tiberias in Israel, en ik heb bij de Jungfrau in Zwitserland gelopen, bij mijn weten het hoogste punt in de wereld waar een marathon wordt georgani seerd Ik ben verschillende ke ren in Zuid-Afrika geweest, onder meer in Kaapstad en Dur ban Aan deze laatste plaats be waar ik bijzondere herinnerin- Rcné Wijnings: „Voor mij geldt de olympische gedachte." gen We liepen daar van Durban naar Pietermaritzburg. een af stand van 90 km. dus bijna twee keer een mar athon. De aanwe zigheid van Nelson Mandela gaf een speciaal tintje. Als ik kijk naar organisatie en entourage zijn loeiden en Eindhoven de mooiste plaatsen om te lopen." Het Nederlands Kampioen schap in Eindhoven op zondag 8 oktober betekende alweer zijn 107e marathon in zestien jaar, een onwaarschijnlijk hoog aan tal. Deelnemers aan een mara thon worden immers geacht hooguit drie a vier keer per jaar een dergelijke afstand te kun- MB IflfMB Wijnings „Ik pro beer wel zo hoog mogelijk te eindigen, maar in eerste instan tie gaat het er mij om een mara - thon uit te lopen. Voor mij geldt de Olympische gedachte ..Vooral de eerste jaren hebiker veel ge lopen De ene marathon was gelijk een training voor de volgende De laatste jaren loop ik wat minder want ik krijg w at lichamelijke klachten Ik heb vooral last van artrose Mijn snelste tijd was ooit dne uur en vijftien minuten Afgelopen zondug liep in Eindhoven nog dne uur en 51 minuten Gezien de slechte weersomstandighe den was ik daar best tevreden mee Vier jaar geleden maakte René Wijnings gebruik van de VUT- - regeling Daarvoor was hij als administratief medewerker van een internationaal handelsbe drijf in Roosendaal werkzaam Zijn vakanties combineerde hij zoveel mogelijk om weer een marathon ergens mee te pak ken. Ook zijn vrouw Nell liep verschillende keren met hem mee Zo liepen ze samen de ma rathon van New York Wijnings .Marathonlopen was voor mij een vorm van ontspan ning voor mijn werk Ik had een hectische baan met een hoog strrssgehalte Als ik dan 's avonds ging lopen, kon ik mij lekker ontspannen Je deed bo vendien frisse ideeén op. waar door je dc volgende dag weer met nieuwe energie kon begin nen Het lopen heeft me op die manier altijd goed geholpen bij mijn maatschappelijke situatie Nee. ik heb er nooit bijzonder voor geleefd of een speciaal di eet voor gevolgd De dag van te voren neem ik ten pilsje* en k ochtends voor de wedstnjd een paar krentenbollen en dan moest het maar gaan Wijnings meet 1 65 meter en foto Dirk Jan Gjettema weegt 62 kilo. een ideaal ge wicht voor een lange afstandlo per Om zijn conditie op peil te nouden maakt hij één keer per week een duurloop van onge veer drie uur Daarnaast fietst hij zo'n 70 4 80 kilometer en om de dag loopt hij een bepaalde af stand. „Onlangs kreeg ik een uitnodi ging om eens te komen kijken bij een koersbalwedstnjd van Meer Bewegen voor Ouderen in Kort- gene Ik vind het een lovens waardig initiatief van deze mensen, maar met alle respect, daar voel ik me nog niet thuis Ik zou het juist om willen draaien. Oudere mensen zouden ook eens kunnen proberen een marathon te lopen Als je wilt hoef je als zestigplusser nog geen dikke bulk te hebben Deze week herstelde René Wij nings nog van de inspanningen in Eindhoven, maar hij bereidt zich al weer op de volgende uit daging „In november is de ma rathon van TVrschelhng. Dat is een schitterend gebied om te lo pen De belangstelling daarvoor is erg groot waardoor deze loop snel is volgeboekt Ik was er ge lukkig vroeg bij. dus ik kan me hier de komende weken volledig op richten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 47