Terminal los van Maasvlakte PZC Zichtbaar -window Saman plaatst eerste lease-ketel SNS-bank viert opening met feestprogramma 0 LU CC LU CC LU Q Kamer ziet geen koppeling Bijeenkomst Groei en Bloei Beleggen via Internet Dansdag voor senioren in Zierikzee Vakanties van het Nationaal Reumafonds NIERSTICHTING I hnr 2 Installateurs nieten zich met energiebedrijf door All Pankow ZIERIKZEE Saman Installateurs BV in Zierikzee plaatste donderdag de eerste lease-cv-ketel op Schouwen-Duiveland. I)at gebeurde bij de familie A. 1'. van de Zande in de Schouwenbank in Zierikzee. Saman speelt daarmee in op een landelij ke trend waarin installatiebedrijven, ver enigd in het collectief GasNed, steeds meer taken van energiebedrijven gaan uitvoeren. „Voorheen kocht de consument een cv- ketel bij de installateur. Voor huur was hij aangewezen op het energiebedrijf. Bij storingen bepaalde dan ook het energie bedrijf welke reparateur werd ingescha keld. Nu kan de klant zowel voor koop, huur of lease bij het installatiebedrijf te recht", zegt bedrijfsleider J. Rozema van Saman BV. Hij acht het gezien de voordelen die eraan verbonden zijn logisch dat er een stijgen de vraag is naar vooral leasen van een cv- ketel. „Leasen kan voor drie of vijf jaar en na die periode is de klant eigenaar van het toestel De ketel krijgt jaarlijkse onder houdsbeurten en storingen aan de ketel worden kostenloos verholpen. Bovendien heeft de klant het voordeel van fiscale renteaftrek." In feite gaat het om koop op afbetaling. GasNed verzorgt de financiële afwikke ling. De maandelijkse lease-afdrachten vaneren uiteraard afhankelijk van het ty pe ketel. Veel gevraagd zijn de Nefit Eco- mine Classic en Excellent. Bij een drieja rig leasecontract betaalt de klant daar maandelijks een bedrag tussen de 118 en 149 gulden voor. Bij een vijfjarig contract bedragen de kosten 91 112 gulden per maand. Wie een nieuwe combi-ketel rechtstreeks koopt, moet rekenen op een investering van vijf zevenduizend gul den in één keer. De gemiddelde levens duur van deze apparatuur bedraagt vijf tien jaar. Volgens Rozema is leasen op Schouwen- Duiveland meer in trek dan huren. „Mis schien heeft dat met de volksaard te ma ken. Opvallend is dat in de randstad het huren veel meer voorkomt. Wij bieden de klant in elk geval alle keuzen." Installatiekosten De installatiekosten zijn ook bij leasen voor rekening van de klant. Deze kosten kunnen wel gedeeltelijk worden meegefi- nancierd. Bij verkoop van een woning met een lease- of huur-ketel kan het contract op naam van de nieuwe eigenaar worden overgeschreven. „Maar een contract kan ook te allen tijde worden afgekocht", zegt de bedrijfsleider. Volgens hem is de uitbreiding van aan- schafmogelijkheden en takenpakket bij installatiebedrijven een logisch gevolg van het feit dat ook de energiebedrijven zich meer op de commerciële markt bege ven. door Harmon van dor Werf DEN HAAG - Het is goed dat Vlissingen een eigen grootscha lige containerterminal aanlegt, maar die ontwikkeling staat los van de bouw van een Tweede Maasvlakte bij Rotterdam. De Tweede Kamer heeft dit don derdag uitgesproken in een overleg met minister T. Netelen bos van Verkeer en Waterstaat. De Tweede Kamer heeft mot de ze opstelling voorgoed afstand genomen van het idee dat een containerterminal bij Vlissin gen van invloed is op de aanleg van de Tweede Maasvlakte „Die twee ontwikkelingen kun nen elkaar versterken", denkt PvdA-Kamerlid J. J. Feenstru. „Voor containerschepen uit bij voorbeeld Azië maakt het ook niet zoveel uit. of zij naar Rot terdam of Vlissingen varen. Vanuit Azië gezien liggen de Rotterdamse en Vlissingse ha vens in hetzelfde gebied." Het kabinet had al eerder dit standpunt ingenomen. De Vlis- ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen-Duiveland van de vereniging Groei en Bloei houdt donderdag 151 oktober een bij eenkomst in het MFC' aan de De Huybertstraat in Zierikzee. Centraal staat een dialezing door Laura Dingemans over de mogelijkheden om vaste plan ten in een tuin te combineren Dingemans heeft zelf een tuin van zo'n zesduizend hectare bij haar boerderij in Heerle Voor de cursussen die ze geeft, onder nam ze tal van studiereizen, on der meer naar karakteristieke Engelse tuinen De bijeenkomst in het MFC begint om 19.30 uur singse containerterminal wordt door Verkeer en Waterstaat ge zien als een zelfstandige activi teit, los van de vraag of er voor de mainport Rotterdam land aanwinning nodig is in de vorm van een Tweede Maasvlakte. Een Kamermeerderheid beant woordde de vraag of zo'n Twee de Maasvlakte er moet komen, in principe positief. Het licht staat op oranje. De plannenma kers kunnen nu verder en met spoedwant het kabinet wil eind volgend jaar de ingewikkelde procedure voor een Planologi sche Kernbeslissing (PKB) voor een Tweede Maasvlakte al afge rond hebben. Natuurgebieden Daarvoor moet nog veel werk worden verricht, want de Twee de Kamer wil dat de plannen worden getoetst aan Europese richtlijnen voor natuurbescher ming en er moet ook een kosten- baten-analyse komen De toet sing aan Europese richtlijnen is belangrijk, omdat de TVeede Maasvlakte dicht tegen be schermde natuurgebieden komt te liggen; vlakbij de Voordelta en de duinen van Voorne. Een heikel punt is ook nog de fi nanciering van de Tweede Maasvlakte, waarmee vele mil jarden guldens zijn gemoeid. Het kabinet wil in principe dat het bedrijfsleven zich daarvoor opwerpt, maar het parlement wijst financiering door het Rijk niet pertinent af Als dat goed koper is, zou de rijksoverheid de kar moeten trekken. Het kabinet lijkt overigens af gestapt van de gedachte dat de Tweede Maasvlakte in twee stukken van vijfhonderd hecta re moet worden aangelegd Bouw in vijf stappen van twee honderd hectare zou voordeli ger zijn en er kan beter inge speeld worden op de vraag naar nieuw havengebied vrijdag 13 oktober 2000 Bij de familie Van de Zande in de Schouwenbank in Zierikzee werd donderdag de eerste lease-cv-ketel geplaatst. foto Janne Wolterbeek door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De SNS-bank Zeeland staat met een reeks van festiviteiten stil bij het feit dat het eerste kantoor, ook meteen het hoofdkantoor, van de ban kiersfirma in Zeeland klaar is. Op het programma staat onder meereen feestconcert in Zierik zee, een bezoek aan het Beurs plein in Amsterdam en Jochem van Gelder's Juniorenshow in Renesse. Zaterdag 14 oktober is erin Zie rikzee een concert in de Nieuwe Kerk waarvoor bekende arties ten zijn gecontracteerd. Violiste Emmy Verhey en pianist Carlos Moerdijk treden aan, net als het combo Fnts Landesbergen. Dat combo begeleidt ook zangeres Madeleine Bell. Verder treedt Ben Cramer op met nummers uit The Phantom of the Opera. Het concert begint om 19.00 uur. Vrijdag 20 oktober verzorgt de SNS-bank voor haar klanten een bezoek aan het Beursplein in Amsterdam. Ook staat een bezoek aan SNS Securities in Amsterdam op het programma. Speciaal voor de jongste klan ten komt NCRV-televisiepre- sentator Jochem van Gelder za terdag 21 oktober naar Theater Mondragon in Zierikzee, waar hij zijn .Juniorenshow brengt. De show begint om 14.00 uur Het ingewikkelde Nederlandse erfrecht komt dinsdag 24 okto ber aan de orde tijdens een in formatiebijeenkomst in hotel congrescentrum De Zeeuwse ZIERIKZEE - Beleggen via In ternet; dat is het thema van een bijeenkomst die de gezamenlij ke ouderenbonden op Schou wen-Duiveland en de Stichting Welzijn voor Ouderen donder dag 26 oktober houden in het MFC in Zierikzee. Een deskun dige van de plaatselijke SNS Bank is aanwezig om de moge lijkheden op een rijtje te zetten. De informatiemiddag begint om twee uur. Stromen in Renesse. In nauwe samenwerking met notaris W. H. Klaassen praten SNS-ad- viseurs hun klanten bij over dit onderwerp en schenken daarbij ook aandacht aan de pensioe nen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur Beleggen via het In ternet, volgens de SNS bijzon der aantrekkelijk, staat donder dag 26 oktober centraal tijdens een presentatiemiddag in het multifunctioneel centrum aan de De Huijbertstraat in Zierik zee. Belangstellenden zijn wel kom vanaf 14.00 uur. ZIERIKZEE - In het MFC aan de De HuybertNtraat in Zierikzee wordt dins dag 24 oktober een dans dag voor senioren gehou den. De bijeenkomst is bedoeld om verschillende oude en nieuwe dansen te introdu ceren en geldt als een ver volg op de campagne '55- plus in beweging' De or ganisatie is in handen van de Zeeuwse Sportraad in samenwerking met de Stichting Welzijn Oude ren Schouwen-Duive land. De middag begint om 13.13 uur met een demon stratie stijldansen door medewerkers van dans school Bras. Aansluitend laat aerobics-instructrice Conny van de Bos de deel nemers proeven van het onderdeel bewegen op muziek, gevolgd door countryline dance door Jacqueline Hartman. Om streeks 17 uur wordt de dansdag afgesloten. Uit gangspunt is dat iedereen aan de diverse disciplines mag meedoen. Deelname is gratis. Bent u reumapatiënt? Wilt u wel eens zorgeloos met vakantie? Het Nationaal Reumafonds organiseert al meer dan 40 jaar aangepaste vakantiereizen voor iedereen die reuma heeft. Reizen naar zowel binnen- als buitenland per boot. bus of vliegtuig. Wilt u meer weten over het reisprogramma van het Nationaal Reumafonds, vraag dan onze vakantiegids aan. Wij noteren uw gegevens en zorgen dat u de gids krijgt toegestuurd. U kunt de gids bestellen via onze afdeling reizen. Telefoon 020-589 64 85 op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur Nationaal Reumafonds Dialyse, je zit er alti|d aan vast Want ook de dagen dat je niet aan het dialyseopparoat vastzit, ben je er toch mee bezig Je leven is er volledig op ingericht, alles moet er voor wijken De Nierstichting wil nierpatiënten zoveel mogelijk helpen en bijstaan Dat kost geld, veel geld Bel voor meer informatie 0800-222 40 07 of stort uw bijdrage op giro 88 000 Hartelijk dank ALS HET JE OVERKOMT, ZIJN WE ER. fldow üri ni Z-window kunststof terrasdeuren, daar knapt uw huis zichtbaar van op. Praktisch én prachtig, dat zijn de onderhoudsarme Z-window kunststof gevelelementen. Verkrijgbaar in een grote hoeveelheid uitvoeringen en kleurstellingen zodat er altijd één is die zichtbaar mooi aansluit bij uw eigen woning. Vraag naar onze producten die voldoen aan de eisen van het politiekeurmerk Veilig Wonen Bezoek onzr showroom cn kijk op internet www.t-window.nl Uw geselecteerde dealers Polderdijk Geve verfraaiing Koudekerke Vlissingscslraat 1,4371 RA Koudckcrke. Telefoon: 0118-552010. Openingstijden showroom: maartdag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.30 uur. Zaterdag van 8.00 tot 12.00 uur. Veranda Palaee 1 I.V. Goes Livingstonewcg 44 (Bij dc Zeelandhallcn). 4462 GL Goes. Telefoon: 01 IJ 221 221. Openingstijden showroom: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 42