Bijdrage opknappen huis vervalt Veel belangstelling voor concertbus Tunnelbouwer verliest 8 miljoen door tegenvallende verkoop zand en klei Gemeente blijft wel meebetalen aan restauratie van monumenten Diefstal uit voetbalkleedkamer Kentekenplaten slecht te zien Tweede bunker uitgegraven Plan Havenfront kan van start Radarcontroles Goes en Rilland Diefstal van wielen in Kortgene Vertraging voor bouw seniorenwoningen op plek gemeentehuis Bru Oliebollenactie Jaar cel geëist voor bedreiging en ontucht Snuffelmarkt onder de Beuze PCOB viert jubileum vrijdag 13 oktober 2000 ZIERIKZEE - Uit een kleedkamer op het sportcomplex Den Hogen Blok in Ziertkzee werden woensdagavond verschillen de spullen gestolen Vermist worden een portemonnee met meerdere pasjes, een dameshorloge en een mobiele telefoon. De totale waarde van de spullen was gisteren niet bekend HULST - Tijdens een verkeerscontrole op de Absdaalseweg in Hulst heeft de politie twee bekeuringen uigedeeld De kente kenplaat van de twee betrokken auto's was niet geheel zicht baar door gemonteerde trekhaken ZOUTELANDE - Stichting Bunkerbehoud en het water schap Zeeuwse Eilanden hebben nu ook de bovenste bunker in de duinen bij hotel Tien Tbrens in Zoulelande uitgegraven Eerder al was de onderste bunker uitgegraven Beide bunkers worden ingericht als museum De bovenste van de twee was tijdens de oorlog in gebruik als observatiepost Omdat dit ves- tigingswerk kort na de oorlog hermetisch is afgesloten, hoop te Bunkerbehoud authentieke voorwerpen aan te treffen Maar behalve flessen, glas. een bord en kolen lag er niets meer Bij het uitgraven van de bunker werd duidelijk dat er destijds 7.waar om gevochten is Granaatinslagen zijn goed zichtbaar Volgens de stichting vult dat beeld de toekomstige foto-expo sitie in deze bunker goed aan De tentoonstelling, die in net voorjaar wordt geopend, gaat over de bevrijding van Walche ren KORTQEKE - Het gemeentebestuur van Noord-Beveland heeft er officieel bericht van gekregen dat de familie Hecht het beroep tegen het bestemmingsplan Havenfront in Kortgene heeft ingetrokken Een herziening van de plannen mankt het inmiddels mogelijk dat ook gebouwd kan worden op de grond die de familie Becht in eigendom heeft, en dat blijkt te wer ken Niets staat nu nog de ontwikkeling van het plan Haven- front in de weg De familie Becht ging in beroep tegen het be stemmingsplan omdat daarin, in tegenstelling tot eerdere plannen geen plaats meer was voor woningbouw op hun grond Het beroep hield de uitvoering van Havenfront tegen, en het plan kwam toch al niet soepeitjes tot stand De gemeen te veranderde daarop het plan zodanig, dat op de Hecht-grond veertien woningen kunnen worden gebouwd Burgemeester M A Everaers van Noord-Beveland toonde zich erg in zijn nopjes met de brief van de rechtbankpresident ..Nu kan het zeer binnenkort beginnen GOES - Op de Oude Rijksweg in Rilland zijn donderdag tij dens een snelheidscontrole 41 auto's geflitst die harder mien dan de toegestane tachtig kilometer De hoogst gemeten snel heid was 128 kilometer j>rr uur De politie controleerdein Ril land van 10.00 tot 12 30 uur Op de Ringbaan West in Goes mien donderdagmiddag 124 auto's harder dan vijftig k ilome ter In totaal registreerrie de politie tussen 14 00 en 17 30 uur 1805 voertuigen KORTGENE - Inde nacht van woensdag op donderdag zijn in Kortgene de wielen van een auto gestolen De auto stond ge- rkeerd aan het Smallegange De wielen en de velgen heb- n samen een waarde van duizenden guldens door Ali Pankow ZIERIKZEE - Particulieren die hun woning willen verbeteren, kunnen geen beroep meer doen op een bijdrage van de gemeen te. I)at is een direct gevolg van het vervallen van het rijksfonds voor Stads- en Dorpsvernieu wing. Dc gemeente ontvangt voortaan geld via het Investe ringsbudget Stedelijke Ver nieuwing (ISV). Dat bedrag z.nl echter aanzienlijk minder zijn dan voorheen. Kreeg Schouwen-Duiveland tot nu toe circa 1.7 miljoen gulden per jaar voor stads- en dorps vernieuwing. In de nieuwe rege ling moet de gemeente het gedu rende vijf jaar doen met 2,2 miljoen gulden. Hoe het ge meentebestuur dat bedrag gaat verdelen wordt vastgelegd in een ontwikkelings- en subsidie programma. Na een inspraak ronde moet de gemeenteraad daarover in het voorjaar 2001 een definitief besluit nemen. Beperkt budget Gezien het beperkte budget is echter nu reeds duidelijk dat sommige premies komen te ver vallen. Eén daarvan is de premie particuliere woningverbete ring. Tbt nu toe konden eigena ren voor het verbeteren van het casco van hun (oudere) woning een beroep doen op een bijdrage van de gemeente Dat behoort tot het verleden. De betreffende subsidieverordening wordt per 1 januari ingetrokken. Boven dien is het maximale budget dat voor dit jaar beschikbaar was, vrijwel bereikt. Volgens een woordvoerder van de afdeling volkshuisvesting heeft het der halve weinig zin nu nog nieuwe aanvragen in te dienen Ook de bijdrage voor de restau ratie van gemeentelijke monu menten vervalt, evenals de mo gelijkheid voor het verkrijgen van een vergoeding voor tijde lijke verhuizing en de herinrich tingskosten bij grootschalig onderhoud door de woning bouwvereniging. Volgens de woordvoerder van volkshuishuisvesting zijn er voor particulieren die hun huis willen verbeteren, tegenwoor dig wel andere regelingen waar op oen berwp kan worden ge daan. Zo biedt de Nationale Hypotheekgarantie mogelijk heden om geld aan te trekken voor woningverbetering. Eigenaren van woningen die door het rijk zijn aangemerkt als monumenten kunnen wel een beroep blijven doen op een gemeentelijke bijdrage bij res tauraties. Schouwen-Duive land telt in totaal 810 grote en kleine monumenten Sinds 1997 krijgt de gemeente van het rijk voor het restaureren van die rijksmonumenten een budget dat aansluit bij de behoefte Om dat geld ook werkelijk uitge keerd te krijgen, moet de gmeente wel voor 1 mei 2001 een zogeheten behoefteraming bij de Rijksdienst voor Monumen tenzorg hebben ingeleverd. De opdracht die inventarisatie te maken is kort geleden ver strekt aan een extern bureau Binnen de raadsfracties bestaal enige zorg of die termijn van 1 mei volgend jaar wel wordt ge haald door Ali Pankow ZIERIKZEE - Onder de oude ren op Schouwen-Duiveland is er grote belangstelling voor concerten van een groot orkest. Dat blijkt uit de grote respons op het initiatief van het Rotter dams I'hilharmonisch Orkest om dit seizoen tweemaal een concertbus te laten rijden om het oudere publick in deze regio op te halen voor optredens in de Doelen. Het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest biedt op Voorne en Putten al jaren complete con certseries inclusief busvervoer aan. ..Dat aanbod wilden we nu bij wijze van proef eens uitbrei den tot Schouwen-Duiveland". zegtpr-medewerksterR. Klaas- sen Het orkest vond de Stich ting Welzijn Ouderen (SWO) be reid onder senioren«de aandacht te vestigen op de concertbus. Directeur J de Looff-de Wilde van de SWO is verrast over de enthousiaste reacties. „Binnen de kortste keren was een eerste bus volgeboekt. In overleg met het orkest is toen besloten een tweede bus in te zetten. Ook die zit nu vrijwel vol voor het eerste concert op vrijdag 3 november." Opgehaald Volgens Klaassen vormt het rei zen met openbaar vervoer voor ouderen vaak een probleem om naar de Doelen te gaan. „Men sen die zelf nog autorijden, ko men vaak ook niet meer omdat de parkeerproblemen hier steeds groter worden. Met een speciale bus worden ze in hun woonplaats opgehaald, ze kun nen voor de deur van de Doelen uitstappen en na afloop worden ze weer thuisgebracht." Het Rotterdams Philharmonisch Orkest overweegt de concertbus Directeur J. de Looff-de Wilde van SWO op het plein bij de Grote Kerk in Zie rik/re dut wellicht ooit tot cultuurplein wordt gemaakt Mocht de kerk nog eens een theater wordendan hoeft er geen conc ert bus meer naar Rot terdam te rijden. foto Jannn Wolterbeek in een volgend seizoen ook naar diverse wijken in Rotterdam te laten rijden. De Looff-De Wilde constateert dat de behoefte aan een concert bezoek bij ouderen op Schou wen-Duiveland duidelijk aan wezig is. Ze acht dat niet zo verwonderlijk want de moge lijkheden daarvoor zijn in deze regio zeer beperkt In Theater Mondragon wordt al vele jaren geen groot concert meer gepro grammeerd. „Van de dirigent van het Zeeuws Orkest heb ik vernomen dat voor hun optre den eigenlijk alleen de Grote kerk in Brouwershaven in aan merking komt. Die mogelijkhe den zijn echter beperkt, want die kerk is niet verwarmd", al dus de directeur van SWO Iemand die ook blij is met de Concertbus is voorzitter H As- ma van de ANBO Zierikzee Hij heeft als muziekliefhebber ja ren geleden al eens geopperd op eigen initiatief van de ouderen bond een bus naar een concert in de rnndstad te laten rijden. „We durfden dat toen toch niet aan en daarom is het fijn dat het ini tiatief nu van de andere kant komt Ik hoop alleen dat het lan gere tijd stand zal houden en dat het geen eenmalige reactie zal blijken te zijn Je kunt wel iets beginnen op Schouwen-Duive land. maar je moet altijd maar afwachten hoe het uitpakt", al dus Asmn In elk geval gaan er op vrijdag 3 november ruim honderd oude ren met de Concertbus naar de Doelen voor 'Ken avond in We nen' met werken van Mahler. Mozart. Strauss. Brahms en Schubert Op woensdag 25 april 2001 wordt de tweede concert reis gemaakt De bus heeft drie opstapplaatsen Haamstede. Zierikzee en Brutniue ii<>( 1 amke van Loon BRUINISSE - De nieuw bouw plannen voor de seniorenwo ningen op de plek van het voor malige gemeentehuis van Bruinisse kunnen voorlopig niet verder worden uitgewerkt. I)e gemeente Schouwen-Duive land heeft nog geen goedkeu ring voor het stedenbouwkun dig plan gegeven. En zonder green licht onderneemt make laar M. Geense niet». De behan deling van het plan door de ge meente heeft inmiddels een behoorlijke vertraging opgelo pen. Op de plaats van het voormalige gemeentehuis van Bruinisse» wil makelaar M Geense luxe senio renwoningen bouwen Een plan dat welllswaar past binnen de Ideeën van de gemeente Schou wen-Duiveland. maar een felle discussie tussen de twee partij en opleverde over het aantal te bouwen appartcmentrn Want waar de gemeente vasthoudt aan het woningcontingent voor Bruinisse. dat 21 woningen toe laat. denkt Geense aan 40 ap- Krtementen n stedenbouwkundige visie dte licht in deze duisternis moet scheppen, ligt sinds eind augus tus voor go«>dkeunng bij de ge meente „Het aantal woningen is in deze visie meegenomen wat kan en hoe groot", legt Geense uit Verder besteedt het rapport aandacht aan de moge lijke 'bebou wtngslijn' en hoe dit zou passen in die omgeving De afspraak was dst het college eind september zijn oordeel hierover zou vellen Op 28 sep tember kreeg de architect, die het plan namens de Bru se make laar indiende, per brief te horen dat de behandeling van het plan niet was voltooid en dat de in terne besprekingen nog 'twee tot drie weken' zou nemen Nu, twee weken later, ziet het er niet naar uit dat de gemeente deze nieuwe deadline wél zal gaan halen ..Het is nog niet be sproken met wethouder Vcer- hoek We zijn het nog aan het voorbereiden en daarna moet het nog naar het college", geeft gemeenteambtenaar K Hen derson de laatste stand van za ken Het ligt in de lijn der ver wachting dat de behandeling opnieuw een behoorlijke ver traging op zal lopen, te meer omdat Henderson nog geen ter mijn durft te noemen We heb ben het erg druk", luidt de ver klaring Hoewel hij stelt geen 'definitie ve streefdatum voor de start van de werkzaamheden te heb ben, kan Geense zijn teleurstel ling over de gang van zaken niet onderdrukken „Het valt me al leen maar legen Elke week dat het langer duurt doorkruist het mijn plannen Zolang de ge meente ziin oordeel over het ste denbouwkundig plan met heeft gegeven ligt het werk voor de Bruse makelaar en zlln archi tect op dit gebied stil „Het staat te verpauperen en het kost nu alleen maar geld Maat ik ga niet slopen voor dat het licht op groen staat BRUMSSE De batnnom- misiie van de Nedrrland* her vormde gemeente In Bruinisse gaat in de kijk- en koophal nnn de Industrieweg iedere saterdag een oliebollenactie houden. De verkoopopbrengst komt ten goede aan de renovatie van het hervormd verenigingsgebouw De hal is tevens opnieuw inge richt met een vloeroppervlakte van zon 250 vierkante meter aan tweedehand* spullen De actte begint op 21 oktober De hal is open van negen tot twaalf uur ochtends iAdwtwfi») gftrtuwe Burg 3 Middelburg WÊL. Voritflffaat 22 Goes door Aector Dooms MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 21-jarige man uit Goes on middellijk in vrijheid gesteld. Raadsman I). Olie voelde zich in zijn verzoek gesterkt door de volgens hem onterechte be schuldigingen tegen zijn cliënt. Officier van justitie A. S. Flik- weert vond daarentegen vol doende bewijsmiddelen tegen de man, die bedreiging van ho- recamensen en ontucht met een 13-jarig meisje tenlaste is ge legd. Flikweeri eiste een jaar cel. De Goesenaar wilde 23 juli dit jaar na sluitingstijd verhaal ha len bij de eigenaar van een plaatselijke discotheek, nadat hij eerder die avond was buiten gezet. De verdachte meende zonder reden uit de discotheek te zijn gezet. „Ik was aan het dollen met een medewerkster, die ik kende. De eigenaar heeft me toen eruit gezet. Ik wilde uit leggen dat hij het verkeerd heeft gezien", zei hij. Volgens getuigen had hij zich REDACTIE NOORD ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (01111 454647 Fax: (0111)454657 e-mail: redzzee@pzc.nl M Modde (chef) M.G. van den Broek P. Kleemans F F A.M. van Loon A.M.L. Pankow R.H.N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VL168INQEN Tel: (0118) 484000 Fax (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internat http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl agressief gedragen, toen hij de baas later wilde spreken Ze hadden hem zwaaiende bewe gingen met een mes zien maken. De verdachte ontkende dat Twee jaar geleden zou hij on tucht hebben gepleegd met een 13-jarig meisje Het slachtoffer was 13 september in Goes vrij willig meegegaan met vijf jonge mannen die met de auto op weg waren naar België. Ze had zich niet verzet tegen de seksuele handelingen, maar de officier stelde dat kinderen van beneden de zestien jaar volgens de wet bescherming genieten. Omdat hij als enige wist dat het meisje dertien jaar was, achtte Flik weeri hem schuldig aan seksue le handelingen. De verdachte ontkende haar met een vinger te hebben aange raakt. Raadsman D. Olie voerde een niet-ontvankelijkheidsver- weer. Hij wees erop dat de on- tuchtzaak aanvankelijk voor waardelijk was geseponeerd, omdat het slachtoffer mede schuldig was. Voor de bedreiging vroeg hij vrijspraak, omdat er te veel te genstrijdigheden in het dossier zaten I)e rechtbank doet 25 oktober uitspraak. BI RGH-HAAMSTEDE - I>e afdeling Schouwen-Duiveland van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PC'OB) viert dinsdag 17 oktober haar tienja rig bestaan. De feestelijke bijeenkomst in de zaai van de gereformeerde kerk i aan de Platboslaan in Burgh- Haamstede begint om twee uur Het programma bestaat uit zang, spel. voordracht en een 'samenspraak van de dames Roon en Schilders over de zorg ten behoeve van ouderen. ZIERIKZEE - De vrijzinnig» gemeente Zierikzee houdt za terdag 21 oktober haar jaarlijk se snuffelmarkt onder de Beuze. De opbrengst van de verkoping van de tweehands spullen is be stemd als bijdrage m de restau ratiekosten van het (onlangs gereedgekomen) dak van ao Gasthuiskerk De markt begint j 's ochtends om acht uur. Voorde grond die uit de boormachines van de Westerscheldetunnel komt. blijkt amper een markt te zijn foto Charles Strijd door Wout Bareman TFRNEl'ZKN - De NV Wester- scheldctunnol hoeft tot nu toe precies 1500 gulden verdiend aan de verkoop van zand en klei die bij hei boorproces i* vrijge komen. Kr blijkt nauwelijks een afzetmarkt voor de grond. En daarmee dient de NV de acht miljoen gulden, die werd geïn vesteerd in de nanpnsüing van de scheidingsinstallatie voor boorspecie en de aanleg van een speciaal depot op het bouwter rein in Terneuzen. af te schrij ven als verliespost. Technisch directeur J Heijboer van de NV is het met gedepu teerde en tunnelcommissaris J Henneketj eens dat het ver wachte verlies het directe ge volg is van al te strikt toegepaste voorschriften van het ministerie van VROM Henneketj noemde eerder deze week in een verga dering van de statencommissie Verkeer de hele gang van zaken rond de vergunningverlening geïrriteerd 'te gek voor woor den Hei j boer vol begrip „VROM heeft bij het advies aan de vergunningverstrekkers het hergebruik van de klei en het zand zwuur laten wegen Daar bij werd gehamerd op strikte toepassing van het zogenaamde Bouwstoffenbesluit, waarin dat wordt geregeld Met het oog daarop hebben wij veel tijd en geld geïnvesteerd in onderzoek naar de kwaliteit van de boven gehaalde substantie én naar dat hergebruik in weg- en water bouw Terwijl wij er aanvanke lijk vanuit waren gegaan dat een belangrijk deel probleem loos zou kunnen worden terug gestort in de Westerschelde. hebben we vervolgens ook die acht miljoen gulden gestopt in uttbreiding van de scheidings- installatie en aanleg van het de pot." Weinig animo De NV Westerscheldetunnel richtte samen met aannemers vandeKombinatie Middelplaat Westerschelde (KMW) boven- dien de Combinatie Hergebruik Boorspecie opdie sinds mei van dit jaar de markt warm probeert te maken voor afname van zand en klei van de tunnel TUt nu toe zonder veel resultaat Volgens Heijboer is ajleen wat grond af genomen voor projecten in Oostburg en Hulst, terwijl aanvankelijk heel Zuid-West- Nederland als potentieel afzet gebied werd gezien Tunneldirecteur Heijboer ,,Er wordt door de partners alles aan gedaan We scannen de markt af. netwerken worden aange boord. maar de belangstelling is uiterst klein Het heelt temaken met én de transporiafstanden ér. de concurrentie Er blijkt voldoende alternatief aanbod te zijn en dat betekent dat potenti- .ele klanten het liever dichter bij huis zoeken, dan het spul hele maal uit Zeeuws-Vlaanderen te halen Voor klei is er wel een markt, maar daarbij speelt de zeker heid van "levering op tijd', de Combinatie Hergebruik parten En ook voor het zand is een snel le afzet nodig om nog enige winst te kunnen boeken Extra probleem bij het 'opgehoorde' zand is het glauconietgehalte Door het zweigedrag is het zand niet voor alle bouwprojecten geschikt Heijboer. gespeeld op timistisch: ..Maar we blijven dc markt bespelen: we blijven pro beren afnemers te vinden voor het zand en de klei." Terugstorten Tegelijkertijd echter hekelt hij de procedures vóór het terug storten van dc (gescheiden) spe cie in dc Westerschelde Rijks waterstaat en adviseur VROM vtnden dat die operatie zoveel mogelijk beperkt moet worden Heijboer „Maar als Je nu weet dat er per getij zo'n 20 miljoen kuub sediment - zeg maar slib - heen en weer gaat door de zee arm. zou die 1,6 miljoen kuub schoon zand en schone klei - want het staat vast dat het schoon is - er dan nog iets toe doen?! En dat tn twee jaar tijd hè. Kom. die hoeveelheid is niet eens in percentages uit te druk ken!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 41