Plannen havengebied nog vaag PZC Zichtbaar Z-window Kinderen voor kinderen Fracties Middelburg vragen om noodbrug InWear ,20 Nieuw bestemmingsplan Goes kan jaren duren Bewaking op Domburgs strand bevalt Miljoeneninvestering voor scheiding specie uit tunnel loont niet vrijdag 13 oktober 2000 door Mieko van dor .Jaijt (iOKS - Wat wil de gemeente Goes nou eigelijk met het havengebied? Het ene na het andere bedrijf wordt uit het halflege AKJF-gebouw gegooid omdat het niet voldoet aan de voorwaarden in het bestem mingsplan, dat industriële be drijvigheid voorschrijft en /wa re industrie voor de voormalige kotelfabriek. Ken dansclub, een hondenschool, een jachtwerf: het mag allemaal niet. Niet in dustrieel genoeg. Maar in de vi sie Goes 2030 staat toch duide lijk te lezen dat Goes stedelijke DOMBURG - I)e zomer van 2000 was te slecht om het effect van nachtelijke strandbewa- kers in Domburg te meten. Wel is deze eerste samenwerking tussen gemeentelijke toezicht houders en de politie soepel ver lopen. Dat zegt burgemeester A. C'. de Bruijn na de evaluatie van het zogenoemde Rodeo project. Afgelopen zomer hebben vijf jongens in opdracht van de ge meente in de nachtelijke uren de Domburgse stranden bewaakt Bij ongeregeldheden dienden zij via portofoons de politie te waarschuwen. Het was de eer ste keer dat de gemeente en de politie een dergelijke samen werking zijn aangegaan. De proef kreeg de naam Recreatief overleg Domburg en omgeving (Rodeo). Volgens De Bruijn werd de extra toezicht zeer op prijs gesteld door inwoners alsook vakantie gangers die op hun gedrag wer den aangesproken.Het aantal aangiften van vernielingen of ongeregeldheden in Domburg is deze zomer met tien procent af genomen ten opzichte van de zomer in 1999. Ook zijn meer daders opgepakt. Exacte cijfers daarover zijn er nog niet. Die worden meegenomen in de eva- luatie van de zomerpolitie in Zeeland bebouwing beoogt op wat nu het natte industriegebied is. Volgens wethouder M. 't Hart van ruimtelijkeontwikkeling, is het zonneklaar wat het beleid is. ,,Wij handhaven het bestem mingsplan om te voorkomen dat zich ontwikkelingen voordoen, die we later moeten rechttrek ken. Bovendien weten we nog niet precies wat we met het ha vengebied gaan doen. We den ken in de richting van woning bouw, maar er moet eerst een onderzoek worden uitgevoerd Dat onderzoek zit nu in de aller eerste startfase. We zijn bezig uit te vissen wat er moet worden onderzocht en hoe dat moet ge beuren." Volgens de wethouder snijdt Goes zich bij voorbaat in de vin gers als de gemeente activitei ten toestaat, waarvan niet dui delijk is of die in de toekomstige bestemming passen. ,,Dat zijn dus alle activiteiten, want we weten niet wat de toekomstige bestemming precies is. Onder nemingen die volgens het huidi ge bestemmingsplan zijn toege staan. passen waarschijnlijk niet in de kaders die we voor het havengebied gaan maken. Die zijn echter volgens de wet toege staan, Ook nieuwe vestigingen in het AKF-gebouw, passend in de planologische voorschriften, kunnen niet worden geweerd, al zouden we dat misschien best willen." Kosten Waarom wil Goes dat soort nieuwe bedrijven liever niet? 't Hart: „Omdat de bedrijven in het havengebied, als ze eventu eel moeten wijken voor woning bouw of wat anders, er zeker niet minder op zullen worden. Daar gaat zo'n onderzoek ook over. Over hoe je de grond ver werft en wat dat gaat kosten. De kosten van bedrijfsverplaatsin- gen zijn in het algemeen niet mals en komen voor een groot deel op het bordje van de ge- meentè. Hoe minder bedrijven je op den duur moet wegkopen, hoe beter het is. Maar goed, je kunt niemand tegenhouden, als hij aan alle planologische- en milieuvoorwaarden voldoet." Hoe lang het nog gaat duren voordat er een nieuw bestem mingsplan ligt voor het haven gebied, kan 't Hart niet zeggen, en al helemaal niet op welke ter mijn de bestemming gaat veran deren. „Dat kan binnen vijf jaar zijn. maar het kan ook nog twin tig jaar duren." Het ligt. zegt de wethouder, niet op de weg van de gemeente om bedrijven te waarschuwen tegen investerin gen die wellicht maar voor eventjes zijn. „Een bedrijf dat zich in Goes vestigt, waar dan ook, moet toch op de hoogte zijn van het bestemmingsplan, van de milieuvoorschriften en van de nota Goes 2030, waarin de richting van het ruimtelijk be leid is geschetst." Goes overweegt woningbouw in het havengebied rondom het AKK-gebouw. foto Willem Mieras door Wout Bareman TERNEUZEN - De NV Wes- tersc hel de tunnel heeft tot nu toe precies 1500 gulden ver diend aan de verkoop van zand en klei die bij het boor- proces is vrijgekomen. Er blijkt nauwelijks een afzet markt voor de grond. En daarmee dient de NV de acht miljoen gulden, die werd ge- investeerd in de aanpassing van de scheidingsinstallatie voor boorspecie en de aanleg van een speciaal depot op het bouwterrein in Terneuzen, af te schrijven als verliespost. Technisch directeur J. Heij- boer van de NV is het met ge deputeerde en tunnelcom missaris J. Hennekeij eens dat het verwachte verlies het directe gevolg is van al te strikt toegepaste voorschrif ten van het ministerie van VROM Hennekeij noemde eerder deze week in een ver gadering van de statencom missie Verkeer de hele gang van zaken rond de vergun ningverlening geïrriteerd 'te gek voor woorden'. Heijboer vol begrip: „VROM heeft bij het advies aan de vergun ningverstrekkers het herge bruik van de klei en het zand zwaar laten wegen. Daarbij werd gehamerd op strikte toepassing van het zoge naamde Bouwstoffenbesluit, waarin dat wordt geregeld. Met het oog daarop hebben wij veel tijd en geld geïnves teerd in onderzoek naar de kwaliteit van de bovenge haalde substantie én naar dat hergebruik in weg- en waterbouw. Terwijl wij er aanvankelijk vanuit waren gegaan dat een belangrijk deel probleemloos zou kun nen worden teruggestort in de Westerschelde, hebben we vervolgens ook die acht mil joen gulden gestopt in uit breiding van de scheidings installatie en aanleg van het depot." De NV Westerscheldetunnel richtte samen met aanne mers van de Kombinatie Middelplaat Westerschelde (KMW) bovendien de Combi natie Hergebruik Boorspecie op, die sinds mei van dit jaar de markt warm probeert te maken voor afname van zand en klei van de tunnel. Tot nu toe zonder veel resultaat. Volgens Heijboer is alleen wat grond afgenomen voor projecten in >ostburg en Hulst, terwijl aanvankelijk heel Zuid-West-Nederland als potentieel afzetgebied werd gezien Tunneldirecteur Heijboer: „Er wordt door de partners alles aan gedaan. We scannen de markt af, netwerken wor den aangeboord, maar de be langstelling is uiterst klein. Het heeft te maken met én de transportafstanden én de concurrentie. Er blijkt vol doende alternatief aanbod te zijn en dat betekent dat po tentiële klanten het liever dichter bij huis zoeken, dan het spul helemaal uit Zeeuws-Vlaanderen te ha len." Voor klei is er wel een markt, maar daarbij speelt de zeker heid van 'levering op tijd', de Combinatie Hergebruik par ten. En ook voor het zand is een snelle afzet nodig om nog enige winst te kunnen boe ken. Extra probleem bij het 'opgehoorde' zand is het glauconietgehalte. Door het zweigedrag is het zand niet voor alle bouwprojecten ge schikt. Heijboer, gespeeld optimistisch: „Maar we blij ven proberen afnemers te vinden." Tegelijkertijd echter hekelt hij de procedures voor het te rugstorten van de (geschei den) specie in de Wester schelde. Rijkswaterstaat en adviseur VROM vinden dat die operatie zoveel mogelijk beperkt moet worden. Heij boer: „Maar als je nu weet dat er per getij zo'n 20 mil joen kuub sediment - zeg maar slib - heen en weer gaat door de zeearm, zou die 1.6 miljoen kuub schoon zand en schone klei - want het staat vast dat het schoon is - er dan nog iets toe doen?! En dat in twee jaar tijd hè. Kom, die hoeveelheid is niet eens in percentages uit te drukken!" door Esme Soesman OVEZANDE - Elk jaar gaan leerlingen van basisschool De Zandplaat in Ovcznnde op pad om voor een goed doel geld in te zamelen. Dit jaar werd flink uit gepakt. Want Kinderkamp Bor sele, het goede doel van 2000, kon wel een flinke steun in de rug gebruiken. Uit handen van twee jarige jet- ten, Malissa Goense en Anne Saai van Staveren, ontving voorzitter Charlotte den Tbon- dcr van het Kinderkamp don derdag een cheque van 5251 gulden Den Toonder stak haar vreugde voor deze gift niet on- dn storlrii of banken Vorige jaar brandden twee van de aeti- vi tel ten tenten van haar organi satie af. „Een enorme strop, want we kragen maar een klein bedrag van de verzekering terug en moesten al onze reserves ge bruiken om nieuwe tenten aan te kunnen schuffen Kinderkamp Jaarlijks gaan 150 kinderen uit alle Borselse dorpen mee op kin derkamp in de bossen van Os- sendreent Gedurende drie we ken gaat steeds een groep van vijftig voor een weekje weg. De tenten worden onder meer ge bruikt om in te eten en om - bij slecht weer - activiteiten in te houden In heel de gemeente Borsele is via flessenacties geld ingezameld om het Kinder kamp te ondersteunen De Zandpluat besloot echter apart iets te doen. Jaarlijks plaats deze school een goed doel een week lung in de schijnwer pers Via een speciale project- week zijn de leerlingen intensief bij hun goede doel betrokken. Omdat dit jaar voor de tiende keer een dergelijke projectwerk werd gehouden, pakten team en leerlingen extra uit. „We heb ben eigenlijk alles gedaan wat we ooit eerder aan acties gedaan hebben", blikt directeur Jos Huybrcchts terug op de actie week van eind september. Centje Behalve leerlingen leefde ook de dorpsbevolking met het initia tief mee. Zij deden mee aan een centje voor een tentje - als vari ant op het heitje voor karweitje- kochten tentenbollen (kren tenbollen) of betaalden via sponsoring mee Het Kinder kamp, dat ooit in Ovezande is ontstaan, is een populaire acti viteit Van de hoogste twee groepen is zo'n tachtig procent weieens meegeweest. schat Huybrcchts Met het geld dat door De Zand plaat is binnengebracht zitten er weer wat centen in de spaar pot van de organisatie Een ge weldig initiatief, benadrukte door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het CDA en de ouderenpartijen AO V/Unie 55+ in Middelburg willen een tijdelijke noodbrug als de Dok- brug, die de Kinderdijk met de Muisbaai verbindt, weggehaald wordt voor een grote onder houdsbeurt. De twee fracties hebben B en \V daarover schrif telijke vragen gesteld. De Dokbrug dateert van 1876 en ligt over het Balkengat. De brug wordt verwijderd en krijgt nieu we onderdelen, die in een fa briek gemaakt worden. In het najaar van 2001 of uiterlijk in het voorjaar van 2002 moet de Anne Saar van Staveren (links) en Malissa Goense (midden) overhandigen voorzitter Charlotte den Toonder van Kinderkamp Borsele de bwJtM. foto Willem Miurus Den Toonder „De basis is er een vicieuze cirkel, omdat je weer We kunnen weer wat. Er is geen reserve meer hebt om uit te uitzicht. Hiervoor zaten we in putten." brug weer op zijn vertrouwde plek liggen. De opknapbeurt kost enkele miljoenen guldens. Het weghalen van de brug bete kent dat er voor een periode van één jaar tot wellicht anderhalf jaar geen verbinding mogelijk is tussen de Kinderdijk en het Maisbaaigebied. Het CDA en de ouderenpartijen vinden dat onaanvaardbaar „Voor veel mensen betekent dat ongemak", aldus de fracties in hun brief aan het college. „Ze ker voor fietsers en voetgangers zal het ontbreken van de Dok- brug een aanzienlijke belemme ring in de bereikbaarheid van de stad inhouden." Clubhuis Vooral in de zomermaanden zal het weghalen van de brug lastig zijn. Veel watersporters maken namelijk in gebruik van de Dok- brug om naar het centrum te wandelen. Het clubhuis van wa tersportvereniging De Arne ligt bijvoorbeeld aan de Kinderdijk. Het college gaat ervan uit dat de opknapbeurt medio 2001 klaar is en dat er op dit moment nog niet worden gedacht aan het neerleggen van een noodbrug. Het CDA en de ouderenpartijen denken daar anders over. Zij dringen er in hun brief op aan door toch een tijdelijke nood voorziening neer te leggen, bij voorbeeld een rol. De twee fracties vragen of bur gemeester en wethouders wel licht andere oplossingen weten. Het CDA en AOV/Unie 55+ wil len zo snel mogelijk een ant woord op hun suggesties. Wie nu een twinset van InWear koopt, krijgt een InWear verwenproduct! HOT L E G S FASHION AND SHOES Borgen op Zoom Zuivelstraat 17 Goes Lange Kerkstraat 35 Middelburg Lange Delft 19 Vlissingen Walstraat 120 Z-window kunststof terrasdeuren, daar knapt uw huis zichtbaar van op. Praktisch én prachtig, dat zijn de onderhoudsarme Z-window kunststof gevelelementen. Verkrijgbaar in een grote hoeveelheid uitvoeringen en kleurstellingen zodat er altijd één is die zichtbaar mooi aansluit bij uw eigen woning. Vraag naar onze producten die voldoen aan de eisen van het politiekeurmerk Veilig Wonen. Boock onze showroom en kijk op internet www.z-window.nl Uw geselecteerde dealers Polderdijk Gevelverfraaiitij; Koudekerk*: VluaingKUrau 1,4371 RA Koudekerk*. Telefoon: 0118-5S2010. Opening,lijden ahtmnmm: maandag l/m vrijdag van (i.00 lol 12.00 en van 1.1.00 lol 17.30 uur. Zalerdag van 8.00 lol 12.00 uui. Veranda Palace B.V. Goes Livinptoncweg 44 (Bij de Zeelandhallen), 4462 GL Goes. Ielefoon: 01 IJ - 221 221. Openingstijden showroom: maandag t r van 9.00 lot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. vrijdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 36