Inval volgens koffieshop onwettig PZC PZC Een goed boek heeft een open eind Sint Philipsland biedt genoeg historie Jaar cel geëist voor bedreiging en ontucht Sequoiahof moet van rechter stoppen niet horecadeel siertuin DOUBLE FACE Van der Zaag wijst beschuldiging van eigenaar Wayne's World van de hand Radarcontroles Goes en Rilland Diefstal van wielen in Kortgene Kentekenplaten slecht te zien Tweede bunker uitgegraven Automobilist schept fietsster Diefstal uit voetbalkleedkamer Politie bekeurt 224 hardrijders Horrorparty in Haestinge Speelgoedbeurs HHHHI m WÊÊÊÊBÊÊÊÊ Jongerenkoor en combo Kapelle vieren jubileum s<^cte« vrijdag 13 oktober 2000 door Aector Dooms MIDDELBURG - De recht bank in Middelburg heeft gis teren een 21-jarige man uit Goes onmiddellijk in vrijheid gesteld. Raadsman D. Olie voelde zich in zijn verzoek ge sterkt door de volgens hem on terechte beschuldigingen te gen zijn client. Officier van jus titie A. S.Flikweert vond daar entegen voldoende bewijsmid delen tegen de man, die bedrei ging van horecamensen en on tucht met een 13-jarig meisje tenlaste is gelegd. Flikweert eiste een jaar cel. De Goesenaar wilde 23 juli dit jaar na sluitingstijd verhaal halen bij de eigenaar van een plaatselijke discotheek, nadat hij eerder die avond was buiten gezet De verdachte meende zonder reden uit de discotheek te zijn gezet ..Ik was aan het dollen met een medewerkster. die ik kende. De eigenaar heeft me toen eruit gezet. Ik wilde uitleggen dat hij het verkeerd heeft gezien", zei hij gisteren op zitting. Volgens getuigen had hij zich agressief gedragen, toen hij de baas later wilde spreken Ze hadden hem zwaaiende bewe gingen met een mes zien ma ken De verdachte verklaarde dat hij niemand met een mes had bedreigd. „De uitsmijters hebben mij op de grond ge gooid. geslagen en geschopt", verzekerde hij De officier zette de verklarin gen van de slachtoffers tegen over die van de verdachte ,.U had een motief. U was buiten gezet, maar kwam telkens te rug. Er ligt voldoende bewijs Twee jaar geleden zou hij on tucht hebben gepleegd met een 13-jarig meisje. Het slachtoffer was 13 september in Goes vrij willig meegegaan met vijf jon ge mannen die met de auto op weg waren naar Belgie Ze had zich niet verzet tegen de seksu ele handelingen, maar de offi cier stelde dat kinderen van be neden de zestien jaar volgens de wet bescherming genieten. Omdat hij als enige wist dat het meisje dertien jaar was. achtte Flikweert hem schuldig aan seksuele handelingen. De verdachte ontkende haar met een vinger te hebben aan geraakt Raadsman D. Olie voerde een niet-ontvankelijk- heidsverweer Hij wees erop dat de ontuchtzaak aanvanke lijk voorwaardelijk was gese poneerd. omdat het slachtoffer mede schuldig was. Voor de be dreiging vroeg hij vrijspraak, omdat er te veel tegenstrijdig heden in het dossier zaten i NcMbuk daal M okfeobw uitspraak. GOES - Op de Oude Rijksweg in Rilland zijn donderdag tij dens een snelheidscontrole 41 auto's geflitst die harder reden dan de toegestane tachtig kilometer. De hoogst gemeten snel heid was 128 kilometer per uur. De politie controleerde m Ril land van 10 00 tot 12 30 uur. Op de Ringbaan West in Goes re den donderdagmiddag volgens de radar 124 auto 's harder dan vijftig kilometer In totaal registreerde de politie tussen 14 00 en 17 30 uur 1895 voertuigen De hoogst gemeten snelheid was 86 kilometer per uur KORTGENE - In de nacht van woensdag op donderdag zijn in Kortgene de wielen van een auto gestolen. De auto stond ge parkeerd aan het Smallegange De wielen en de velgen heb ben samen een waarde van duizenden guldens. HU LST - Tijdens een verkeerscontrole op de Absdaa Iseweg in Hulst heeft de politie twee bekeuringen uigedeeld. De kente kenplaat van de twee betrokken auto's was niet geheel zicht baar door gemonteerde trekhaken. ZOUTELANDE - Stichting Bunkerbehoud en het water schap Zeeuwse Eilanden hebben nu ook de bovenste bunker in de duinen bij hotel Tien Torens in Zoutelande uitgegraven. Eerder al was de onderste bunker uitgegraven. Beide bunkers worden ingericht als museum De bovenste van de twee was tijdens de (K> rlog in gebruik als observatiepost Omdat dit ves- tigingswerk kort na de oorlog hermetisch is afgesloten, hoop te Hunkerbehoud authentieke voorwerpen aan te treffen Maar behalve flessen, glas. een bord en kolen lag er niets meer Bij het uitgraven werd duidelijk dat er destijds zwaar om ge vochten is Granaatinslagen zijn goed zichtbaar Volgens de stichting vult dat beeld de toekomst ige foto-expositie m deze bunker goed aan. De tentoonstelling, die in het voorjaar wordt geopend, gaat over de bevrijding van Walcheren. MIDDELBURG - Een 29-jarige vrouw uit Middelburg is don derdagmiddag rond twaalf uur gewond geraakt bij een aan rijding Ze reed op haar fiets op het fietspad dat naast de Mac Donalds loopt Tben ze linksaf de Bosschaartsweg wilde in slaan, werd ze aangereden dooreen 52-jange automobilist uit Middelburg die uit de Bosschaartsweg kwam. De man ver leende haar geen voornng De vrouw ts met been- en nekletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Vlisstngen ZIERIKZEE - Uit een kleedkamer op het sportcomplex Den Hogen Blok in Zierikzee werden woensdagavond verschillen de spullen gestolen. Vermist worden een portemonnee met meerdere pasjes, een dameshorloge en een mobiele telefoon. TERNEUZEN - Op de Churchilllaan in TVrneuzen zijn don derdagmiddag tijdens een snelheidscontrole 224 autot ge flitst die harder reden dan de toegestane vijftig kilometer In totaal registreerde de politie tussen 12.00 en 16 50 uur 1420 voertuigen I)c hoogst gemeten snelheid was 86 kilometer per door Mieke van der Jagt GOES - K. I.apré, beheerder van de koffieshop Wayne's World in Goes, beschuldigt burgemees ter D. J. van der Zaag ervan een uitspraak van de bestuursrech ter naast zich neer te hebben ge legd. Woensdag viel de politie bij Wayne's World binnen en nam tachtig gram wiet en hasj in beslag. De inval kwam vlak voor de behandeling van een ho ger beroep bij de Raad van Sta te. dat vandaag in Den Haag dient. Wayne's World, al een aantal ja ren één van de drie koffieshops in Goes, kreeg in het nieuwe drugsbeleid van de gemeente geen plaats. De gemeente wilde twee koffieshops gedogen en daar was Wayne's World niet bij De bestuursrechter bepaalde echter al tot twee keer toe dat Goes de koffieshop niet had mo gen uitsluiten. In ieder geval niet op grond van de argumen ten die Goes aangaf. De ge meente ging tegen deze uit spraak in hoger beroep. Het hoogste gerechtshof moet zich nu (vandaag) over de zaak bui gen „Goes ging in beroep. Daaruit zou je kunnen opmaken dat de gemeente ook wel begrepen heeft dat deze rechterlijke uit spraak de verkoop van soft drugs toestaat", zegt Lapré. Zo lang het hoger beroep loopt, blijft de uitspraak van de be stuursrechter volgens Lapré geldig. „De rechter heeft er expliciet bij SINT-MAARTENSDLJK - Jon geren vanaf veertien jaar kun nen vanavond vanaf 20.30 uur griezelen tijdens een horrorpar ty in Recreatiecentrum Haes tinge in Sint-Maartensdijk. Aanleiding voor het thema vormt het cijfer dertien. Het gaat om de dertiende editie in een reeks van disco-avonden, bovendien vindt die plaats op vrijdag de dertiende. De jeugd wordt verwacht in donkere kle ding, in het kader van het thema 'dark cloths conquer evil po wer'. HEIKENSZAND - In het ge bouw van de Scouting aan 't Dijkje in Ileinkenszand wordt woensdag 1 november een speelgoedbeurs gehouden. Tijdens deze beurs is er van alles te koop, zoals spelletjes, puz zels, poppen en beren. Verder zullen er ook kleinere baby-ar tikelen zoals fietsstoeltjes, au tostoeltjes en dergelijke ver kocht worden. Ook zal er een stand zijn met veel kinderboe ken De beurs duurt van 9.00 tot 11.30 uur Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel (0113)273000 Fax:(0113)273030 e mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R Bosboom I. Huibers A M van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A A van der Sluis (chef) N.F.C Berkelder R.H Hoving E.L. Ramakers M.J van den Broek K L de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel (0118)484000 Fax (0118(470102 email: redactie@pzc.nl Internet bttp J.'www pzc.nl e mail redactie@pzc.nl gezegd dat van het beroep geen schorsende werking uitgaat. De gemeente had schorsing apart moeten aanvragen, maar dat is er vanwege vakantie en zo, niet van gekomen." Dat de politie woensdag, in op dracht van de burgemeester en Het is ruim tien jaar verleden, op een overzichtelijke manier gepresenteerd. Het pnkkelt herinneringen cn roept direct de wens op tot meer Amerika En dat is precies wat de heem kundige kring in oprichting voor ogen heeft. Want er zijn nogal wat onderwerpen waarin mensen zich - bijvoorbeeld in werkgroepjes - zouden kunnen verdiepen Landbouw ('tot 1900 was er hier een meestoofveer diensten ('voor 1884 bijvoor - het Openbaar Ministerie bin nenviel, beschouwt Lapré als onwettig. „Een overheid moet toch de rechtsregels niet met voeten treden. Ik heb het idee dat Goes het met treiteren wil proberen als het via de rechter niet lukt. De politie was er bo- beeld naar Brabant') en emi granten. „Eind negentiende eeuw is een vijfde deel van de bevolking van Flipland.dat wa ren driehonderd mensen, naar Amerika vertrokken." Bierbrouwerij Het verzamelen, uitspitten en bundelen van historisch materi aal is één van de mogelijke vendien helemaal niet van op de hoogte dat er een uitspraak van de bestuursrechter lag. Die heb ik ze moeten laten zien." Burgemeester Van der Zaag wijst de beschuldigingen van Lapré resoluut van de hand „Hier was helemaal geen sprake werkzaamheden van de toe komstige kring. Zo zou de ge schiedenis van woningen en boerderijen in kaart kunnen worden gebracht, als een ver vólg op het historisch huizenka daster dat de periode tot 1832 beschrijft Er heeft ooit een bierbrouwerij in het buitenge bied gestaan, weet Kempeneers te vertellen. Pal naast een zoet- van bestuursrechtelijke hand having. Deze inval gebeurde in opdracht van de Officier van Justitie. Die heeft met bestuurs rechtelijke dingen niks te ma ken en handelt alleen op grond van het strafrecht. De politie heeft activiteiten vastgesteld foto Willem Mieras waterbron. Het maakt het klei ne Sint Philipslond direct een Op archeologisch gebied valt eveneens het een en ander te doen Het eerste Sint Phillps- land dateert van 1487, maar werd door een latere overstro ming weggevaagd Pas in 1645 werd het huidige Sint Philips- land ingedijkt Later zijn resten die in strijd zijn met de Opium wet Dat is geen grond om een koffieshop te sluiten, daar houdt het bestuursrecht zich mee bezig Maar het is wel dege lijk een grond voor inbeslagnu- me en een gepeperde geldboe te heeft Kempeneen kerkhof zijn ondergebracht Gewoonweg je handen uit de mouwen steken Ook dat valt via de heemkundige kring te Om belangstellenden kennis te laten maken met Phihppus- landt wordt op 9 november een dialezing georganiseerdDe avond wordt gehouden in dorpshuis De Wimpel en begint om 20.00 uur. door Mieke van der Jagt VLAKE - De gemeente Rci- inerswnnl gedoogt ten onrechte een horecavoorziening in de siertuin Sequoiahof in Vlake. De bestuursrechter heeft een schorsingsverzoek van de buur vrouw van dr Sequoiahof, M. M. Kole-Mol. toegewezen. Kole is bang voor geluids- en parkrerhinder en vrees! vooral dat de horecavoorziening in de toekomst uit milieu-oogpunt strijdig wordt met haar paar de nhouderij. De horecavoorziening. die al langer als aanvulling op de sier tuin draait, is in stnjd met het bestemmingsplan De gemeente besloot afgelopen zomer echter een lichte horecavoorziening te gedogen. Kole maakte daarte gen bezwaar en vroeg de rechter hel besluit te schorsen, Dat is nu gebeurd De rechter oordeelde dat burgemeester en wethouders van Reimerswaal. gegeven de lange tijd dat de ho recavoorziening al gedoogd wordt, al lang een bestem mingsplanherziening aan de raad hadden moeten voorstel len. Dat is niet gebeurd Bovendien is de gemeente veel te vaag in de omschrijving van wat voor soort horeca er in de siertuin mag worden geboden De voorgestelde sluitingstijd. 24.00 uur. doet Kole het ergste vrezen en de rechter heeft die tijd ook in overweging geno men Ook twijfels bij sommige raadsleden en de wethouder hebben meegespeeld in de over wegingen Afstand De afstand tussen de siertuin en de paardenhoudeni heeft even eens invloed gehad op de uit spraak Het is zeker niet uitge sloten dat de minimale afstand van de veehouderij tot wonin gen en voorzieningen als de So- quoiahof, zal worden vergroot tot 100 meter (ïcen btli-mnierinj; Hoewel de gemeente volhoudt dat een horecavoorziening geen extra belemmering voor Kole zal vormen, omdat er huizen zijn die dichterbij staan, oor deelt de bestuursrechter dat daarover niets met zekerheid te zeggen valt De paardenstal en de Sequoiahof kunnen best in andere categorieën gaan vallen. Omdat legalisering op korte ter mijn niet inde rede ligt, vindt de rechter dut de gemeente Rei- mcrswaal de voorschriften van het bestemingsplan had moeten handhaven KAPELLE - Jongerenkoor en combo Nova Melodica uil Ka pelle viert in oktober haar 30- jarig bestaan. Tbr gelegenheid van dit jubiiieum geven zij vrij dag 27 en zaterdag 2H oktober concerten in De Vroone in Ka pelle De titel van de optreden* is Ce lebrate, naar het gelijknamige nummer van het bekende Oslo Gospel Choir. Het repertoire be staat uit twaalf afwisselende nummers, van swingende gos- pel tot integere luisterliedjes Op beide avonden is zanger Theo van Trijhngen te gast )p vrijdag 27 oktober geeft hij de kinderen in de zaal extra uan- dacht. Er worden niet alleen liedj es voor hen gezongen, ze mogen ook meedoen De concer ten beginnen om 19 30 uur. Do zaal is om 19 00 uur open REDACTIE MIDDEN ZEELAND Een schoolklas luistert ontspannen naar het verhaal van kinderboekenschrijver Jac Lindcrv door Michelle Koek s-GRAVENPGLDER - Kinderboekenschrijver Jac Linders. bekend van de llonkie Ponkie- en Jesse-reeks. heeft donderdag in de bibliotheken in 's-Gravenpolder en Ileinkenszand aan de groepen zeven en acht van het basisonderwijs een lezing gegeven over het schrijven van boeken. De schrijver was naar Zeeland afgereisd in verband mei de Kinderboekenweek. In de bibliotheek van s-Gravenpolder hing de klas van De Linden aan de lippen van Linders. Hij had niet al leen een groot deel van zijn boeken meegenomen, maar ook de klad- en manuscriptversies Nadat de schrijver alles had verteld over zijn werkwijze - 'in mijn hoofd speelt een film en dat zet ik op papier' - mochten de kin deren vragen stellen Of Linders ook wel eens taalfou ten maakt, wilde een jongen weten En wat voor boeken zijn nou het leu kst om te schrijven? Drama of spannen - de griezelboeken? Foutje „Een foutje is snel gemaakt", erkende Linders ,,En het schrijven van een spannend boek is het leukst „Hoe schrijf je een goed boek?", vroeg een meisje. Je moet altijd zo schrijven dat er nog wat te fantaseren foto Willem Mierss valt", vertelde Linders. „In een goed boek wordt niet al les prijsgegeven. Een boek met een open eind, is een goed bock. Na De Linden kregen ook basisschool De Rank uit 's- Gravenpolder en de Jan van Schengcnschool en de Weg wijzer uit Heinkenszand een lezing van de auteur Jac Linders schrijft al 42 jaar kinder- en jeugdboeken Hij heeft maar liefst 106titelsopzijnnaamstaun Naast het schrijven van boeken leverde hij ook jarenlung tek sten aan het kinderprogramma Sesamstraat. Geregeld verschijnen Linders korte verhalen in tijdschriften en verschillende van zijn kinderliedjes werden op plaat opgenomen. Jonge heemkundige kring werpt zich op geschiedenis door Esme Soesman SINT PHILIPSLAND - Sint Philipsland is niet groot en zelfs niet bar oud. Toch ontbreekt het dit eiland wat historie betreft niet aan rijkdom. Reden voor een clubje enthousiastelingen om zich in te zetten voor de op richting van de heemkundige kring Philippuslandt, met als doel de eigen geschiedenis le vend te maken en te houden. De molen bij de haven van Sint Philipsland is een duidelijk her kenbaar gebouw uit het verle den. Maar er is zoveel meer. Dat weet J van Kempenecrs, één van de mensen achter de oprich ting van Philippuslandt. als geen ander duidelijk te maken. „Wat vandaag is. is morgen ge schiedenis", zegt hij Wat hij di rect onderbouwt met een grote stapel krantenknipsels over zijn regio, die hij sinds 1989 - keurig mooKnnHi'n - heeft verzameld van die eerste bewoners opge graven Ook met genealogie valt van al les te doen en datzelfde geldt voor oude foto's, die her en der verspreid bewaard worden Te- samen werpen ze een blik op het leven van weleer De heemkun dige kring in oprichting hoopt daarnaast verhalen van oude bewoners van Sint Philipsland te kunnen registreren Stukjes zelf ervaren geschiedenis, die met het verstrijken van de jaren alleen maar waardevoller wor den. Die kleine flinters verleden vindt Kempenecrs ook op het oude - uit 1871 stammende - kerkhof terug Hij maakt zich sterk voor het opknappen van oude vervallen graven Zo stuit - tl de in 1883 t Pieter van te hij op het gi Dllke Mei reforme- kcle vnj van de oud-ge- k knapten en- i de grafkelder Nieuwe Burg 3 Middelburg, fcl VcstMraj.' 22 Goes I)e molen, haven en watertoren (rechts) van Sint Philipsland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 35