Aanleg van skatebaan stilgelegd PZC La Ban Jaar cel geëist voor rol in afpersingszaak Bestemmingsplan Park Zonnehove in Veere goedgekeurd Brandstofoorlog in Terneuzen ontvlamt Tunnelbouwer verliest 8 miljoen door tegenvallende verkoop zand en klei In We ar .20 Rechter schorst vergunning Informatie voor 50-plussers Jeugdtoernooi zaalvoetbal van sportbuurwerk Informatieavond Supermarkt Domburg mag stuk aanbouwen De zéér complete Accent H 0 T L E G S ESTEE LAUDER Gooi hoge ogen met dit schitterende cadeau. vrijdag 13 oktober 2000 door Nadia Borkelder VLISSINGEN - I>c aanleg van de skatebaan bij het Bossen- burghpad is voorlopig gestaakt. Omwonenden hebben de be stuursrechter gevraagd de bouwvergunning te schorsen. Tot de rechtereen besluit neemt, wordt er niet verder gewerkt. De werkzaamheden waren vorige week begonnen. De huurdersvereniging Zuilen- burg/Bossenburgh maakt be zwaar tegen de aanleg van de skatebaan, die te dicht bij de woningen zou komen. Men is bang voor overlast en vindt dat de baan beter honderd meter verderop aangelegd kan wor den De vereniging vreest vooral geluidsoverlast, niet van het skaten, maar van de rondhan gende jongeren Bij de skate baan komt namelijk ook een container, die moet dienen als hangplek voor jongeren. Verder is men bang dat de dealers, die voor overlast zorgen bij Scho lengemeenschap Scheldemond, zich verplaatsen naar de hang plek Volgens M M.J. van Dijke, voor zitter van de vereniging, is 98 procent van de omwonenden te gen de skatebaan op die plek. Bewoners laten nu hun hond uit op Bossenburghpad, of maken er een wandeling op een mooie zomeravond. Als er jongeren rondhangen, voelen ze zich on gemakkelijk. denkt Van Dijke De vereniging doet een beroep op het democratisch gevoel van het college van Ben W. en vraagt het college te luisteren naar wat de meerderheid van de omwo nenden vindt. Afweging De gemeente schrijft in een re actie op het bezwaarschrift dat een beslissing over de aanleg van een voorziening als een ska tebaan niet door de omwonen den, maar door de gemeente raad wordt genomen. De raad vmdt dat het belang van de jon geren van de hele wijk Bossen- burgh zwaarder weegt dan het belang van deomwonenden. Als de baan toch voor onaanvaard bare overlast zorgt, belooft de gemeente hem weer te verwijde ren. Van Dijke vindt dat verspilling van gemeenschapsgeld. Hij had liever gezien dat de skatebaan honderd meter verderop kwam, richting Westerzicht Eerder deed hij de gemeente al de sug gestie om de baan bij de Lange- leenweg aan te leggen. „Dat ligt centraal in de wijk en er is al een speelveldje Het is makkelijk te bereiken en daar heeft niemand er last van." Hij is pessimistisch over de situatie en denkt niet dat het alsnog zal meevallen met de gevreesde overlast, ge zien de ervaringen met hang plekken elders De commissie bezwaar- en be roepschriften buigt zich maan dag over de grieven van de om wonenden en brengt vervolgens advies uit aan B en W Als zowel de commissie als de rechter be zwaren van de vereniging afwij zen, zoekt van Dijke het hoger op. „We gaan door tot de Raad van State." ARNËMUIDEN - De Stichting Welzijn Ouderen Middelburg houdt, in samenwerking met de Commissie Welzijn Ouderen Ar- nemuiden, een voorlichtings middag voor 50-plussers Deze vindt plaats op woensdag 25 ok tober van 14 00 tot 10.00 in woonzorgcentrum De Beaufort. Er wordt onder meer informatie gegeven over inbraakpreventie e rechter nog geen besluit genomen heeft over schorsing van de bouwvergunning, wordt er niet aan de skatebaan gewerkt. foto Lex de Meester door Aector Dooms MIDDELBURG Tegeneen 19- jarige man uit Vlissingen is don derdag bij de rechtbank in Mid delburg een jaar gevangenis straf en zes maanden voorwaardelijk geëist. De Vlis- singer wordt betrokkenheid bij een overval op iemand uit zijn kennissenkring ten laste gelegd. Officier van justitie A S Flik- weert achtte medeplichtigheid bewezen De officier meende dat de verdachte 13 juni dit jaar in Vlissingen een aandeel heeft gehad in de afpersing. De Vlis- singer zou het plan hebben be- dacht en zijn mededader aan een revolver hebben geholpen. Ook zou hij een deel van de buit (circa 1300 gulden) hebben ge kregen. De overval vond plaats in de wo ning van het slachtoffer. Flik- weert was ervan overtuigd dat het idee was ontstaan nadat de verdachte de hele dag met de ge dupeerde op pad was geweest „Hij heeft gezien dat de man op verschillende plaatsen forse be dragen pinde. Daarover heeft hij zijn medeverdachte geïnfor meerd en hem voorgesteld om het geld afhandig te maken", verzekerde hij. De Vlissinger ontkende gisteren de beschuldigingen. Zijn raads man M. van der Want verbaasde zich over de tegenstrijdige ver klaringen in het dossier..Ik geef geen cent voor de verklaringen VLISSINGEN - De sport huurt werkers van Middelburg, Goes en 's-Hertogenbosch houden 29 oktober in Sportpunt Zeeland in Goes een zaal voetbaltoernooi voor jongens tussen de elf en vijftien jaar. Het is de eerste keer dat sportbuurtwerkers uit verschillende gemeenten een toernooi voor deze leeftijdscategorie houden. Een sportbuurtwerker is een professionele sportbegeleider in dienst van de gemeente, die jongeren in de wijken moet aanzetten tot verantwoord bewegen. Eén van de activiteiten die daarvoor wor den gehouden is zaalvoetbal. De jongeren die daaraan meedoen hebben inmiddels van het slachtoffer en de mede verdachte. Ze verschillen op vijftien punten. Ze zijn leugen achtig en onbetrouwbaar. De strafpleiter zei dat zijn cliënt het pistool nooit heeft gehad. Ook had hij nog geen gulden van de buit gekregen. ..Cliënt is zelf ook bedreigd. Hij heeft nog ge probeerd om het slachtoffer te helpen. Dat doet een mededader toch niet!" Van der Want vroeg zijn cliënt vrij te spreken. Het verzoek om de voorlopige hechtenis - ver dachte zit honderd dagen in voorarrest - op te heffen werd door de rechtbank afgewezen. Uitspraak: 25 oktober. vaste teams gevormd en met die teams doen ze mee aan het toernooi in Goes. Middel burg-Zuid doet mee met twee teams en Goes komt met een team uit Goese Polder en Goes-Oost. 's-Hertogenbosch komt met acht teams uit vier wijken. De wedstrijd be gint om elf uur en is omstreeks vier uur afge lopen. door Miriam van den Broek DOMBURG - Het bestem mingsplan Park Zonnehove is donderdagavond door de ge meenteraad van Veere goedge keurd. Alleen GroenLink.s stemde tegen de komst van het luxe woonzorgcomplex in het bosrijke gebied tussen Dom burg en Oostkapelle. De fractie had liever gezien dat het terrein, waar vroeger het re validatiecentrum Zonneveld stond, terug wordt gegeven aan de natuur. Maar de verhuizing van het revalidatiecentrum naar Goes in 1993, leverde des- tijd een financieel gat op bij de gemeente. Dat moet worden ge dicht en daarom is teruggave aan de natuur geen optie. L. van der Hoest van D66 was het met Groen Links eens wat betreft de voorkeur voor natuur op die locatie. Maar hij kon alle begrip opbrengen voor het pro bleem bij de gemeente. „Daar om is de bouw van dit woon zorgcomplex van de twee moge lijkheden, de minst slechte", zei hij. Park Zonnehove wordt een ge bied met honderd koopapparïe- menten en een zorggedeelte. Het is bedoeld voor de meer welge stelde mensen die zorg nodig hebben of dat in de toekomst verwachten nodig te hebben. Voor die zorg moet ten alle tij den betaald worden. Twijfels De fracties bleken donderdag nog steeds twijfels te hebben over het gebruik van het com plex in de toekomst. Zij waren bang dat het park op den duur een ordinair appartemententer rein voor de rijkeren wordt en waar het onderdeel zorg in de vergetelheid raakt. Wethouder L. Wisse benadrukte dat de overeenkomst met exploitant VOF Bouwcombinatie Zonne hove dusdanig in elkaar zit, dat de appartementen permanent bewoond zullen blijven en dat het zorggedeelte ook verplicht blijft. door Barend Pelgrim TERNEUZEN - De brand- stnfoorlng in Terneuzen is com pleet. Nadat vorige week twee pomphouders hun prijzen voor benzine en diesel niet een dub beltje verlaagden, zijn nu ook de overige tankstations overstag gegaan. De AVI A-pomp aan de Churchilllaan ontpopt zich op dit ogenblik als de absolute prijsvechter: donderdagoch tend deed exploitant E. Blaauw vijftien cent af van zijn literprijs voor benzine en diesel. Bij AVIA betalen klanten nu 2,41 voor Euro 95, 2,60 gulden voor SuperPlus 98 en 1,86 voor diesel. Dat is vijf cent minder dan elders. DeTerneuzense ben zinestations ondervonden in toenemende mate last van de la ge bedragen die de onlangs ver nieuwde Zaamslagse Total- pomp van De Pooter rekent. Steeds mensen reden naar Zaamslag voor het dubbeltje prijsverschil per liter brandstof Vorige week was dit reden voor Texaco-exploitant en naamge noot De Pooter uit Temeuzen, om zich bij die prijsstelling aan te sluiten. Inmiddels hebben ook de overige pompen in Ter- neuzen de prijscorroctie toege past. Pomphouder Blaauw van het AVIA-zelfbedieningsstation ging echter een stapje verder dan zijn collega's en dook vijf tien cent naar beneden. Dat hij pas na een week reageert, heeft volgens hem een goede reden. „Ik wilde afwachten of het iets tijdelijks was. Maar ik vind dat we het ten opzichte van onze klanten niet kunnen maken om niets aan die prijzen te doen." Blaauw haalt meteen vijftien cent van de prijs af, omdat hij 'niet van half werk houdt'. cl oor Wout Ba roman TERNEUZEN - De NV Westor- scheldctunncl heeft tot nu toe precies 1500 gulden verdiend aan de verkoop van zand en klei die bij het boorproces is vrijge komen. Er blijkt nauwelijks een afzetmarkt voor de grond. En daarmee dient de NV de acht miljoen gulden, die werd geïn vesteerd in de aanpassing van de scheidingsinstallatie voor hoorspecie en de aanleg van een speciaal depot op het bouwter rein in Terneuzen, uf te schrij ven als verliespost. VLISSINGEN De afdeling Midden- en Noord-Zeeland van de Vereniging AVVL houdt sa men met liumanitas en het Hu manistisch Verbond opdonder dag 26 oktober een informatieve avond onder de titel 'Praten over de dood verrijkt je leven' Spreker is drs A H Polstoel van de Katholieke Universiteit Brabant De bijeenkomst wordt gehouden in Arion Grand Hotel in Vlissingen en begint om 19 45 uur. De toegang is gratis. Technisch directeur J. Heijboer van de NV is het met gedepu teerde en tunnelcommissaris J. Hennekeij eens dat het ver wachte verlies het directe ge volg is van al te strikt toegepaste voorschriften van het ministerie van VHOM. Hennekeij noemde eerder deze week in een verga dering van de statencommissie Verkeer de hele gang van zaken rond de ve rgunningverlening geïrriteerd 'te gek voor woor den' Heijboer vol begrip ..VROM heeft bij het advies aan de vergunningverstrekkers het hergebruik van de klei en het zand zwaar laten wegen. Daar bij werd gehamerd op strikte toepassing van het zogenaamde Bouwstoffenbesluit, waarin dat wordt geregeld Met het oog daarop hebben wij veel tijd en geld geïnvesteerd in onderzoek naar de kwaliteit van de boven gehaalde substantie én naar dat hergebruik in weg- en water bouw. 1\?rwijl wij er uunvanke- lijk vanuit waren gegaan dat een belungrijk deel probleem loos zou kunnen worden terug gestort in de Westcrschelde, hebben we vervolgens ook die acht miljoen gulden gestopt in uitbreiding van de seheidings- installatie en aanleg van het de pot." De NV Westerscheldetunnel richtte samen met aannemers van de Kombinatie Middelplaat Westerschelde (KMW) boven dien de Combinatie Hergebruik Boorspecie op, die sinds mei van dit jaar demurkt warm probeert te maken voor afname van zand en klei van de tunnel. Tot nu toe zonder veel resultaat. Volgens Heijboer is alleen wat grond af genomen voor projecten in Oostburg en Hulst, terwijl aanvankelijk heel Zuid-West- Nederland als potentieel afzet gebied werd gezien Tunneldirecteur Heijboer „Er wordt door de partners al les aa n gedaan. We scannen de markt af, netwerken worden aange boord, maar de belangstelling is uiterst klein. Het heeft te maken met én de transportafstanden én de concurrentie. Er blijkt voldoende alternatief aanbod te zijn en dat betekent dat potenti ële klanten het liever dichter bij huis zoeken, dun het spul hele maal uit Zeeuws-Vlaanderen te halen." Voor klei is er wel een markt, maar daarbij speelt de zeker heid van 'levering op tijd', de Combinatie Hergebruik parten. En ook voor het zand is een snel le afzet nodig om nog enige winst te kunnen boeken. Extra probleem bij het 'opgehoorde' zand is het glauconietgehalte. Door het zweigedrag is het zand niet voor alle bouwprojecten geschikt. Heijboer,gespeeld op timistisch: „Maar we blijven de markt bespelen; we blijven pro beren afnemers te vinden voor het zand en de klei." Terugstorten Tegelijkertijd echter hekelt hij de procedures voor het terug storten van de (gescheidenspe cie in de Westerschelde. Rijks waterstaat en adviseur VROM vinden dat die operatie zoveel mogelijk beperkt moet worden. Heijboer: „Maar als je nu weet dat er per getij zo'n 20 miljoen kuub sediment - zeg maar slib - heen en weer gaat door de zee arm, zou die 1,6 miljoen kuub schoon zand en schone klei - want het staat vast dat het schoon is - er dan nog iets toe doen?! En dat in twee jaar tijd hè. Kom, die hoeveelheid is niet eens in percentages uit te druk ken!" door Miriam van den Broek DOMBURG - De C-1000 super markt in Domburg mag uitbrei den. De gemeenteraad van Vee re heeft donderdag ingestemd met een bestemmingsplanwijzi- ging die een aanbouw mogelijk maakt. Wel plaatsten enkele fracties vraagtekens bij de mate van overleg tussen het college en buurtbewoners. Reden daarvoor was een brief van een omwonende die tijdens de vergadering werd uitge deeld. Daarin beloofde de ge meente contact op te nemen met deze familie over de ingebrach- te bezwaren. Dat is niet ge beurd. In het raadsvoorstel van het college staat echter dat om wonenden op de hoogte zijn ge steld tijdens een informatiebij eenkomst. Wethouder L. Wisse verklaarde dat er zeker contact is geweest Hij zei dat de informatiebijeen komst en de brief waarschijnlijk langs elkaar heen zijn gegaan. Ook kon het misverstand ont staan zijn doordat de betreffen de woning een tweede woning is. Hij vermoedde dat er wel contact was geweest met de be woners en niet met de eigena ren. Maar vanaf de publieke tri bune werd meegedeeld dat bei de families niets van de gemeen te hebben vernomen. De wet houder beloofde dat alsnog te doen, waarop de raad instemde met de bestemmingswijziging. De supermarkt wil 130 vierkan te meter aanbouwen, zodat de totale oppervlakte 1260 vier kante meter wordt. Uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen is niet nodig omdat het huidige aantal van 35, voldoet aan de parkeernorm voor een winkel van deze grootte. Dat de super markt in de zomermaanden te maken heeft met een chronisch tekort aan parkeerplaatsen, is volgens de gemeente de onder nemers niel aan te rekenen. Het parkeerprobleem heeft zelfs een positief neveneffect, stelt Veere. Want doordat men in de zomer toch niet met een auto de super markt kan bereiken, doen inwo ners en vakantiegangers hun boodschappen op de fiets. D« nieuwe 3-deurs Hyundai Accent, standaard met airconditioning. Al vanaf f 26.995,- <8> HYUnDRI GOEDHART tMMwt. 7.» tol 01 Wie nu een twinset van InWear koopt, krijgt een InWear verwenproduct! FASHION AND SHOES Bergen op Zoom Zuivelstraat 17 Goes Lange Kerkstraat 35 Middelburg Lange Delft 19 Vlissingen Walstraat 120 Tijdens de Estée Lauder actieweken bieden wij u de mogelijkheid om, door het werpen van een dobbelsteen, één van zes Estée Lauder mini-beautybehandelingen te winnen. Bij aankoop vanaf 100,- aan Estée Lauder producten ontvangt u bovendien dit fantastische geschenk. Een super- gehydrateerde huid 100% Tim»- Release Moisture Creme Helemaal schoon Take It Away Total Makeup Remover Kleur in tweevoud Twoln-Onc Eyeshadow Duo, Wei Dry Formula Prachtige lippen Pure Color lipstick Schitterende nagels Purr* Color Nail lacquer Een verrukkelijke nieuwe essentie in geur l stee Lauder pleasures Eau de Parfum Spray Deze aanbieding is uitsluitend geldig van 2 tot en met 14 oktober 2000 bij: PARFUMERIE* Tref punt Je, ^crrldntcrkcn i D i i i n i 6 Segeersslraat 10 - 0118-613401 lange Gears 24 0118 634184 Eén geecner* per klanf. ofang pe voorraarï rtrefcr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 20