Strandbewaking in zomer bevalt Scholieren CSW lopen vijfduizend gulden bijeen voor Turkse school Thuiszorg geeft uitleg over omgaan met dementerenden Fracties Middelburg vragen om noodbrug Leefbaar Middelburg pleit bij minister voor gekozen burgemeester Pop Shocking Blue de mooiste Automobilist schept fietsster Diefstal uit voetbalkleedkamer Plan Havenfront kan van start Radarcontroles Goes en Rilland Diefstal van wielen in Kortgene Kentekenplaten slecht te zien Politie bekeurt 224 hardrijders Effect nachtsurveillance door slecht seizoen moeilijk te meten Informatie voor ouderen in Meliskerke Diefstal bromfiets selee Bond huldigt jubilarissen Viswedstrijd Ruilbeurs in Middelburg vrijdag 13 oktober 2000 MIDDELBURG - Een 29-jarige vrouw uit Middelburg tsdon derdagmiddag rond twaalf uur gewond geraakt bij een aan rijding Ze reed op haar fiets op het fietspad dat naast de Mac Donalds loopt. Tben ze linksaf de Bosschaartsweg wilde in slaan, werd ze aangeredendoor een 52-jangeautomobilist uit Middelburg die uit de Bosschaartsweg kwam. De man ver leende haar geen voorang. De vrouw is met been- en nekletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissmgen ZIERIKZEE - Uit een kleedkamer op het sportcomplex Den Hogen Blok in Zierikzee werden woensdagavond verschillen de spullen gestolen Vermist worden een portemonnee met meerdere pasjes, een dameshorloge en een mobiele telefoon De totale waarde van de spullen was gisteren niet bekend. KORTGENE - Het gemeentebestuur van Noord-Beveland heeft er officieel bericht van gekregen dat de familie Becht het beroep tegen het bestemmingsplan Havenfront in Kortgene heeft ingetrokken Een herziening van de plannen maakt het inmiddels mogelijk dat ook gebouwd kun worden op de grond die de familie Becht in eigendom heeft, en dat blijkt te wer ken Niets staat nu nog de ontwikkeling van het plan Haven front In de weg De familie Becht ging in beroep tegen het bestemmingsplan omdat daarin, in tegenstelling tot eerdere plannen, geen plaats meer was voor woningbouw op hun grond Het beroep hield de uitvoering van Havenfront tegen, en het plan kwam toch al niet soepeitjes tot stand De gemeente veranderde daarop het plan zodanig, dat op de Becht-grond veertien wo ningen kunnen worden gebouwd GOES - Op de Oude Rijksweg in Rilland zijn donderdag tij dens een snelheidscontrole 41 auto's geflitst die harder reden dan de toegestane tachtig kilometer De hoogst gemeten snel heid was 128 kilometer per uur. Op de Ringbaan West In Goes reden donderdagmiddag volgens de radar 124 auto's harder dan vijftig kilometer In totaal registreerde de politie tussen 14 00en 17.30uur 1895 voertuigen KORTGENE - In de nacht van woensdag op donderdag zijn in Kortgene de wielen van een auto gestolen De auto stond ge parkeerd aan het Smallegango De wielen en de velgen heb ben samen een waarde van duizenden guldens HULST - Tijdens een verkeerscontrole op de Absdaalseweg in Hulst heeft de politie twee bekeuringen uigedeeld De kente kenplaat van de twee betrokken autofc was niet geheel zicht baar door gemonteerde trekhaken. TERNEUZEN - Op de Churchllllaan in TVrneu/en zijn don derdagmiddag tijdens een snelheidscontrole 224 auto's ge flitst die harrier reden dan de toegestane vijftig kilometer In totaal registreerde de politie tussen 12 00 en 16 50 uur 1420 voertuigen De hoogst gemeten snelheid was 88 kilometer per uur. door Miriam van den Broek DOMBURG - De zomer van 2000 was te slecht om het effect van nachtelijke strandbewa- kers in Domburg te meten. Wel is deze eerste samenwerking tussen gemeentelijke toezicht houders en de politie soepel ver lopen. Dat zegt burgemeester A. C. de Bruijn na de evaluatie van het zogenoemde Rodeo project. Afgelopen zomer hebben vijf jongens in opdracht van de ge meente in de nachtelijke uren de Domburgse stranden bewaakt Bij ongeregeldheden dienden zij via portofoons de politie te waarschuwen. Het was de eer ste keer dat de gemeente en de politie een dergelijke samen werking zijn aangegaan. De proef kreeg de naam Recreatief overleg Domburg en omgeving (Rodeo). Volgens De Bruijn werd de extra toezicht zeer op prijs gesteld door inwoners alsook vakantie gangers die op hun gedrag wer den aangesproken ..Zonder problemen doofden jongeren .MELISKERKE - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt donderdag 19 oktober om 14.00 uur een infor matiemiddag in Ons Huis te Me liskerke. Wethouder J. Korstanje van Welzijn zal onder meer ingaan op het nieuwe Regionaal Indi catie Orgaan Walcheren. Verder passeren huisvesting vooroude ren, bijstands- en kwijtschel dingsmogelijkheden in de ge meente Veere de revue. De dag wordt samen met de Commissie Welzijn Ouderen Meliskerke ge organiseerd. VLISSINGEN - Woensdag avond rond kwart voor tien is vanaf de hoek Singel/Schelde- straat in Vlissingen een brom fiets gestolen. kampvuurtjes op verzoek van de toezichthouders. Ook heb ben de strandwachters regel matig melding gemaakt van slecht afgesloten strandhokjes om vernieling of diefstal te voorkomen Versterking van de politie is gelukkig niet nodig ge weest." Het aantal aangiften van ver nielingen of ongeregeldheden in Domburg is deze zomer met tien procent afgenomen ten opzichte van de zomer in 1999. Ook zijn meer daders opgepakt. Exacte cijfers daarover zijn er nog niet. Die worden meegenomen in de evaluatie van de zomerpolitie in Zeeland. Over overlast is in Domburg helemaal niet ge klaagd. Dat kan volgens De Bruijn aan verschillende zaken liggen. Media „In de eerste plaats is het na tuurlijk een erg rustige zomer geweest, omdat het weer niet geweldig was. Op de tweede plaats heeft de media veel aan dacht besteed aan dit project. Daar gaat een preventieve wer king van uit Daarnaast kan het natuurlijk ook de aanwezigheid van de toezichthouders zijn Om daar zekerheid over te krijgen, moet het project ook in een drukke zomer worden gehou den. Wat mij betreft gaat het daarom volgend jaar in deze vorm verder. De evaluatie laat overigens drie verbeterpunten zien. Tijdens de instructiecursus moet dieper worden ingaan op de praktijk, het bereik van portofoons op het strand is op sommige punten slecht gebleken en de toezicht houders vinden een mountain bike onmisbaar. „Het is een uit gestrekt gebied dat met een vervoersmiddel sneller kan worden overzien Een moun tainbike is daarvoor beter dan een gewone fiets, omdat je daar mee over het strand kan fiet sen." Aanvankelijk zouden de jonge ren werken van een uur 's nachts tot zes uur. Er werd besloten eerder te beginnen, zodat de strandwachters eerst een brie fing van de politie konden krij gen. Dat is zowel de politie als de toezichthouders zeer goed bevallen, aldus De Bruijn. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Scholieren van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren van de locatie Nieuwervestraat heb ben donderdag een cheque van vijfduizend gulden overhan digd aan het comité Turkije tus sen Hoop en Vrees. De cheque werd aangenomen door Vilmaz Cohan van het comité, imam Ahmct Bodur en zijn assistent Abdula Kumas. De tweehonderd scholieren van de locatie Nieuwervestraat heb ben het bedrag vrijdag 6 okto ber bijeengerend tijdens een sponsorloop De jongeren van de afdeling Voorbereidend Be roeps Onderwijs, sector econo mie en dienstverlening, zijn daarvoor over het strand gelo pen van Vlissingen naar Zoute- lande. Het bedrag gaat naar een school in Sakarya Deze provincie in het noordwesten van Turkije is tijdens de aardbeving in augus tus vorig jaar voor meer dan tachtig procent vernield. De werkgroep van Turkije tussen Hoop en Vrees heeft een school project geadopteerd. De werk groep zorgt niet voor de bouw van het schooltje, maar wel voor de inrichting zoals meubilair en leermiddelen De vijfduizend gulden van het CSW wordt ge bruikt voor de aanschaf van les materiaal. Karlicn Gabriélsr. de leerlinge die het meeste geld bijeen liep, overhandigde de cheque. Als dank voor haar inspanning kreeg ze van een Middelburgse fietsenmaker een step. Karlien Gabriëlse (links) overhandigt de cheque aan Yilmnz Coban. Naast hem iman Ahmet Bodur en geheel rechts Abdula Kumas. foto Dirk-Jan Gjeltema REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tal (0113)273000 Fax (0113)273030 •-mail: radgoes0pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A M. van der Jegt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A A van dar Sluis (chef) N F.C. Barkalder R H. Hoving E L. Ramakers M.J. ven den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tal (0118)484000 Fax 10118)470102 mail: radactia0pzc.nl Internet http:.'/www.pzc.nl •-mail: redactie0pzc.nl (Advertenti door Ab van der Sluis MIDDELBURG Thuiszorg Walcheren begint \anaf dins dagmiddag 24 oktober een serie van vier bijeenkomsten over het omgaan met een thuiswonende dementerende. Deze bijeen komsten zijn speciaal bedoeld voor partners en familieleden die nauw betrokken zijn bij de verzorging. Een in dementie gespecialiseer de wijkverpleegkundige geeft tijdens de bijeenkomsten infor matie over dementie en over de gevolgen, zoals verwardheid, taalstoornissen, stemmingswis selingen en verandering van normen en waarden Aan de or de komt onder meer hoe de fa milie hiermee kan omgaan en wat de gevolgen van dementie betekenen voor henzelf Ook geeft de verpleegkundige prak tische tips over de verzorging Tijdens de bijeenkomsten wordt ingegaan op mogelijkheden voor dagopvang van een de menterende Tussendoor Is tijd ingeruimd voor het uitwisselen van ervaringen Tijdens de bij eenkomsten kan Thuiszorg Walcheren zorgen voor oppas van de dementerende via een vrijwilligersorganisati eenkomsten worden in het rayonkantoor v zorg in Vlissingen aan wenaarstraat. Telefonische aanmeld) gelijk tot en met woe - i ^Bieuwe Burg 3 Middelburg JÊÊL. Vorst»*/1 22 Goes door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het CDA en de ouderenpartijen AOV/Unie 55+ in Middelburg willen een tijdelijke noodbrug als de Dok- brug. die de Kinderdijk met de Maisbaai verbindt, weggehaald wordt voor een grote onder houdsbeurt. De twee fracties hebben B en W dnarover schrif telijke vragen gesteld. De Dokbrug dateert van 1876 en ligt over het Balkengat. De brug wordt verwijderd en krijgt nieu we onderdelen, die in een fa briek gemaakt worden. In het najaar van 2001 of uiterlijk in het voorjaar van 2002 moet de brug weer op zijn vertrouwde plek liggen. De opknapbeurt kost enkele miljoenen guldens. Het weghalen van de brug bete kent dat er voor een periode van één jaar tot wellicht anderhalf jaar geen verbinding mogelijk is tussen de Kinderdijk en het Maisbaaigebied. Het CDA en de ouderenpartijen vinden dat on aanvaardbaar. „Voor veel men sen betekent dat ongemak", al dus de fracties in hun brief aan het college. „Zeker voor fietsers en voetgangers zal het ontbre ken van de Dokbrug een aan zienlijke belemmering in de bereikbaarheid van de stad in houden." Vooral in de zomermaanden zal het weghalen van de brug lastig zijn. Veel watersporters maken namelijk in gebruik van de Dok brug om naar het centrum te wandelen. Het clubhuis van wa tersportvereniging De Arne ligt bijvoorbeeld aan de Kinderdijk. Medio 2001 Het college gaat ervan uit dat de opknapbeurt medio 2001 klaar is en dat er op dit moment nog niet worden gedacht aan het neerleggen van een noodbrug. Het CDA en de ouderenpartijen denken daar anders over. Zij dringen er in hun brief op aan door toch een tijdelijke nood voorziening neer te leggen, bij voorbeeld een rol. De twee frac ties vragen of B en W wellicht andere oplossingen weten Het CDA en AOV/Unie 55+ willen zo snel mogelijk antwoord op hun suggesties. WESTKAPELLE - De afdeling Walcheren van de AbvaKabo huldigt vrijdag 3 november tij dens een jubüanssenavond 105 leden die 25,40,50. 60 of 70 jaar lid zijn. De avond wordt gehou den in Noordzeegalm in West- kapelle De bijeenkomst begint om 18.30 en duurt tot 22.30. Het Westkappels Kwartet luistert de avond op. VLISSINGEN - Hengelsport- vereniging Vlissingen houdt zondag 15 oktober een grote zeehengel viswedstrijd De wedstrijd duurt van 10 00 tot 14.00 uur en wordt gehouden op het strand tussen Vlissingen en Dishoek. door Ab ven der Sluit MIDDELBURG Middelburg moet een gekozen burgemeester krijgen Daarvoor pielt Leef baar Middelburg in oprichting, een samensmelting van 1)66 en Sociaal Democraten Middel burg (SDM) in een brief aan mi nister K. de Vries (Binnenlandse /.aken). De partij wil dat de be windsman de Zeeuwse hoofd stad aanwijst als proefproject. De commissie Elzingadie begin dit jaar advies uitbracht over vernieuwing van de lokale de mocratie, is voorstander van een gekozen burgemeester in filaats van de huidige benoemde unctlonaris Een meerderheid 1 van de commissie wil dat de ge meenteraad voortaan één kan didaat voordraagt, die door de Kroon wordt benoemd In gro tere steden kunnen burgert van tc voren uit enkele kandidaten kiezen, zodat de gemeenteraad degene met de moeste stemmen voordraagt Volgens de adviezen van de commissie Elzinga zou Zeeland straks de enige provincie in Ne derland zijn zonder gekozen burgemeester De lat voor recht streekse burgemeestersverkie- zingen stelde de commissie op 50 000 inwoners De grootste Zeeuwse gemeente. Middel burg. heeft rond de 45.000 inwo ners Het kabinet nam de aanbe velingen niet allemaal over De vier grote steden mogen hun burgemeester niet rechtstreeks kiezen Wel kan de gemeente raad de bevolking via een refe rendum raadplegen Sinds het naar huis sturen van burgemeester L H B Spar van der Hoek in juni van dit jaar heeft Middelburg een waarne mer Zolang er nog geen duide lijkheid is over de ufkoopsom van Spar van der Hoek, kan er geen nieuwe benoemingsproce dure worden opgezet In de brief schrijven D66 en SDM dat Middelburg veel pro blemen heeft gekend met een door de minister van Binnen landse Zaken benoemde burge meester Om die re<len vragen de twee partijen De Vries met klem om ervoor te zorgen dat de pro cedure voor een nieuwe burge meester uitermate zorgvuldig worth gevoerd en dat een grote rol moet zijn weggelegd voor de gemeente, maar ook voor de in woners van Middelburg „De ondoorzichtigheid waarmee de vorige keer de procedure is ge voerd is naar onze mening een belangrijke voedingsbodem ge weest voor de problemen." Proefgemeente leefbaar Middelburg in oprich ting vindt dat medezeggen schap in 'welke vorm dan ook' een maximale rol moet spelen in de nieuwe procedure. Die mede zeggenschap moei zowel voor de bevolking als voor de ge meenteraad gelden Da nieuwe Middelburgse partij vraagt De Vries daarom de gemeente Mid delburg aan te wijzen als proef- of pilotgemeente „Bi; een gekozen burgemeester heeft de burger meer invloed" licht R Akdag (SDM) de brief toe „Dezelfde problemen als we hebben gehad, willen we niet meer Als 't volk kiest, heb Je meer zekerheid Al heb je na tuurlijk nooit een garantie MIDDELBURG - In het ont moetingscentrum in winkelcen trum Dauwendaele in Middel burg wordt morgen, zaterdag, een ruilbeurs gehouden voor postzegels, modeltreinen, mini atuurauto's, bouwpakketten en telefoonkaurten De beurs duurt van 10.00 tot 16.00 uur door Michelle Koek -GRAVENPOLDER -l onnie Pnlfliet uit 's-Gravenpolder mag zich de beste pop- penmaakster van Nederland en Belgie noemen. Zij won onlangs de prestigieuze zilveren Poppen Ring, die werd uitgereikt tijdens de grootste Poppen- en Berenbeurs van Europa in het Rotterdamse Ahoy Het is de j kroon op het werk van Polfliet. die sinds zes jaar dagelijks zo n vijf zes uur be- j steedt aan het bedenken en creëren van j poppen Haar winnende pronkstuk j Shocking Blue' bestaat uit een geschrok ken illusionist die de welbekende truc met de dame in de kist verkeerd uitvoerde Een ludiek object waaraan Polfliet de hele zo mer werkte. „De wedstrijd wordt elk jaar rond een bepaald thema gehouden", ver telt Polfliet „Dit jaar was het thema cir cus en ik wilde niet met een clown aanko men Dat vond ik een nogal voor de hand liggende keuze De 's-Gravcnpolderse is erg blij met haar prijs. „Ik deed voor de eerste keer mee en om dan gelijk te winnen, dat is natuurlijk fantastisch!" Zes jaar geleden begon Polf - liet met het maken van poppen, nadat zij stopte met haar werk als groepsverzor - gende van demente bejaarden in zorgcen trum Randhof in Goes „Ik ben er mee be- ?;onnen en het Is een obsessie geworden." )at wordt duidelijk als Polfliet haar ate lier laat zien. dat twee delen beslaat Het voorste gedeelte staat propvol materialen en in het achterste gixli+itc exposeert zij haar kunstwerkjes Tientallen poppen die zowel realistisch als magisch aandoen. Polfliet boetseert realistische figuren maar de extravagante kleding, die zij ook zelf maakt, geven de poppen allemaal iets bovennatuurlijks en dromerigs. Nu Polfliet winnares is van de Zilveren Poppen Ring, komt er van alles op haar af. „Ik krijg continu telefoontjes van mensen die naar mijn poppen willen kijken of er één willen kopen De foto's van mijn win nende pop gaan momenteel door heel Eu ropa Connie Polfliet met prijswinnende poppen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 19