Pepsipop viert feest Steeds wisselen van lokaal is leuk \f top 10 PZC Goodday 15 «illli* klasser Kind koopt gemiddeld twee boeken per jaar Band Westlife bruncht met fans \J GETIPT V vrijdag 13 oktober 2000 1Jody Bernal Que Si, Que No m 2. W Houston E. Iglesias Could I Have This Kiss Forever (2) 3. King Africa La Bomba (3) 4. Modjo Lady (Hear Me Tonight(5) 5. Milk Inc. Walk On Water (7) 6. Kosheen Hide U16) 7. Melanie C I Turn To You (4) 8. Samantha Mumba Gotta Tell You (8) 9. Christina Aquilera Come On Over Baby C\ 1) 10. Twarres Wer Bisto (17) 11.Krezip I Would Stay (9) 12. Craig David 7 Days (10) 13. Spiller Groove Jet (15) 14. Anastacia I'm Outta Love (14) 15. Cygnus X Superstring (Bank 1 Remix) (13) 16. T Steppers Ft V. Beckham Out Of Your Mind 0 6) 17. Eminem The Way I Am (52) 18. Madonna MusicC\2) 19. Storm Time To Burn 08) 20. Toni Braxton - Spanish Guitar (1 9) 21. K3 Heyah Mama (23) 22. Aaron Carter I Want Candy 121) 23. Anouk Michel (20) 24. R. Kelly I Wish (53) 25. Pink Most Girls (28) 26. All Saints Black Coffee 151 27.3 Doors Down - Kryptonite (39) 28. Mya Case Of The Ex (62) 29. Mariah Carey Ft. Westlife Against All Odds 133) 30. Britney Spears Lucky (22) 31. Limp Bizkit Take A Look Around 25) 32. Fred Van Boesschoten (Dos 'N) Schoon Waoge (24) 33. Vengaboys Ft. Cheekah Cheekah Bow Bow (29) 34. D-Devils The 6th Gate 134) 35 Robbie Williams Rock Dj (26) 36. Sonique Sky (37) 37. Darude - Sandstorm (27) 38. Dr. Dre The Next Episode (32) 39. Janet Jackson Doesn't Really Matter (30) 40. 98 Degrees - Give Me Just One Night <50 41Dmx Ft. Sisqo What You Want 165) 42. De Kast Bergville Vuka Le ven En Laten Leven 136) 43. The Corrs Breathless (31) 44. Melanie B Tell Me (55) 45. G-Spott Melo G (42) 46. Jennifer Lopez Let's Get Loud (38) 47. A1 Take On Me (57) 48. Blof Hier (35) 49. Marc Anthony You Sang To Me (A3) 50. Mark Knopfler What It Is (40) 51. Sisqo Unleash The Dragon 141) 52. Bahamen Who Let The Dogs Out (60) 53. Milk Inc. Land Of The Living (75) 54. Ruff Endz No More (49) 55. Abel Zonder Een Woord C61 56. Ronan Keating - Life Is A Roller- coaster (48) 57. Five Queen We Will Rock You (47) 58. Next Wifeyl59) 59. Bond Victory (45) 60 Da Brat Ft. Tyrese What'chu Like (44) 61. Alice Deejay The Lonely One (46) 62. Yannick Ces Soirees La (63) 63. Marc Anthony When I Dream At Night (77) 64. Destiny's Child Jumpin' Jumpin' (56) 65. Flair Bomba (60) 66. Mystikal Shake Ya Ass (70) 67. Superglue - Save My Soul (-) 68. Juan Wells Summer Rain <-) 69 Darude I Cel The Beat (98) 70. R Kelly Bad Man 158) 71. J. Heuser 8» C. Konings DeZon (69) 72. Marque One To Make Her Happy (71) 73. Alessandro Safina Luna (B1) 74 Eddy Zoey Bijna (54) 75 Mary Mary Feat. Bbj I Sings (- 76 Dj Aligator Project The Whistle Song (66) 77 Southside Spinners Luv- struck (88) 78 Negrocan CadaVez (82) 79 Black Legend You See The Trouble(67) 80. Girl Thing Last One Standing 164) 81 Do La Soul Oooh (68) 82. Eminem The Real Slim Shady (73) 83 Spice Girls (23/101 Holler (85) 84. Laura Pausini - Tra Te EII Mare 86> 85 Sugababes Overload (-) 86. Badly Drawn Boy Disillusion 83) 87 Project 2000 Proceed (94) 88 Angie Stone Life Story (89) 89. Williams/Minogue (16/10) Kids i 90. Elevator Suite Backaround I 91. Lenny Kravitz Again (100) 92. Skik Logisch Toch (Of Niet)? 93 Max Love Of A Friend (91) 94 Sinead O' Connor Jealous 95 Toploader Achilles Heel (87) 96. The Dandy Warhols Bohemian Like You 97 City To City House With Two Faces i I 98 Jessica Folker To Be Able To Love I *9 Han Van Eijk Helemaal Van Mi/ (97] f00 Soul Providers Rise (-> r\ De jongens van 5ive zijn altijd voor een lolletje te vinden Een jubileum is wel een feestje waard, dachten de organisatoren van Pep sipop. Het popspektakel vindt dit jaar voor de vijfde keer plaats en dat zullen de bezoekers weten. De grote tieneridolen staan dit jaar niet in de Ahoy, maar in de enorme hal van het Arnhem se Gelredome, met ruimte voor dertigduizend fans. Grote namen dit jaar. Ex-spice girls Mel C en Mei B, Kylie Minogue, Billic Piper. 5ive, Westlife. Aaron Carter en Craig David. Maar ook trots van eigen bodem met Alice Deejay. Vengaboys. maX en Katja Schuurman. Op het eerste gezicht vallen de verwachte artiesten Lionel Ri chie en Texas een beetje uit de toon. Volgens Tim van Rongen van medeorganisator Mojo Concerts is dat een goed voor beeld van vijf jaar Pepsipop. „We willen alles deze keer iets breder maken. Sommige men sen kijken dan misschien raar op van een naam als Lionel Ri chie tussen alle jonge poparties ten. Maar als je zijn nieuwe single hoort, dan doelt hij wel duidelijk op een jonger publiek. En nee. hij is niet suf. Dancing On The Ceiling hoor je toch ook nog steeds overal? We mikken met hem en Texas ook op een breder publiek, en niet alleen op tienerfans." Mojo begint altijd met een wenslijstje met artiesten die dit jaar niet op Pepsipop mogen ontbrekenOok al krijgt Pepsip op na vijf jaar veel herkenning bij artiesten, hen strikken voor een optreden blijft een moeilijke uitdaging. Van Rongen noemt Kylie Minogue „Ze komt echt helemaal uit Sydney, omdat ze daar natuurlijk bij de Olympi sche Spelen en de daaropvol gende Paralympics moest zin gen. Zij kost dan wel even wat meer moeite Met een 'ja' of 'nee' van de pla tenmaatschappijen is dan vaak nog niet alles gezegd. „Een te leurstelling was bijvoorbeeld dat we in eerste instantie 'N Sync hadden geregeld. De jon gens waren namelijk op tournee met Britney Spears. Onver wacht werd toen het gezamen lijke optreden afgelast, wat di rect gevolgen had voor Pepsi p- op: geen 'N Sync dus Band Maar wel de altijd populaire jongens van 5ive, die schijnbaar voor elk optreden in Nederland te vinden zijn. „Ze hebben ge woon een hele goede band met Nederland en vinden het altijd weer leuk om hier op te treden Daarnaast vormde Pepsipop een paar jaar geleden het eerste optreden dat ze in ons land ga ven", legt Van Rongen uit. Net als voorgaande jaren zal 5ive wederom met hun optreden de avond afsluiten Het lijkt erop dat deze hoofdact een jaarlijks terugkerende tra - ditie wordt. „Allereerst vind ik het raar dat mensen bij een slotact ook meteen spreken van een hoofdact. Mel C is een grote act, Craig David en Westlife ook. Dat 5ive Pepsipop afsluit, heeft dit jaar natuurlijk vooral te maken met het vijfjarig be staan." De presentatie van het muziek spektakel ligt voor een deel in handen van ii*n groot interna tionaal popidool. De stoere zan ger J van 5ive zal. samen met de ooit populaire veejay Fabienne, alle artiesten aankondigen Als dat tenminste nog verstaanbaar is in het oorverdovende gegil vanuit de zaal Kyra Goede Pepsipop. zaterdag 21 oktober 2000. Zaal open vanaf 16.00 uur. Het (lelredotne te Arnhem is goed te hereiken met de auto en het openbaar vervoer. Vanuit heel Nederland (van Middel burg tot Atmere, van Assen tot Heerlen) vertrekken bussen die bezoekers naar Pepsipop bren gen en weer terug. Kaarten en buskaarten a 55, 60 of 65 gulden zijn te koop bij de grotere post-, VVV- en iWKkantoren en de bekende voorverkoopadressen. Pien den Braak: „Ik kan zelf ook nogal goed kletsen'" foto Dirk-Jan Gjcltema Pien den Braak (12) zit in de havo/vwo-brugklas van het Zwincollege in Oostburg. Toen we nog in groep acht za ten zijn we hier al wezen kij ken, maar toen was het nieuwe gebouw nog niet klaar Er waren twee introductiedagen waarin we spelletjes en opdrachten de den door de hele schoolHet is hier groot' Het steeds wisselen van lokaal is leuk. je mag dan ie dere keer even lopen. Soms zijn de lessen een beetje saai Beel - dende vorming vind ik wel leuk Informatiekunde is makkelijk, maar wiskunde snap ik niet zo goed De leraren zijn heel verschil - lend. Je hebt van die leraren die snel aangebrand zijn en die ge lijk alles opschrijven in het kiassenboek als je iets vergeten bent Het is allemaal nieuw voor ons, dus je moet er wel aan wen nen om alles in je tas te pakken De leraar van aardrijkskunde is heel aardig. In de pauzes gaan we eten en kletsen Ik neem altijd brood van thuis mee. ik koop alleen iets als ik dat vergeten l>en Van de basisschool mis ik m'n vriendinnengroepje. We waren met z 'n vijven en met tweedaar- van zit ik in dezelfde klas Je kunt elkaardan wel inde pauzes zien, maar je hebt niet altijd te gelijk pauze We zijn pas nog een keer met z'n vijven langs geweest bij onze vonge school, even kletsen met de meester Dat vond hij erg leuk Uc kende daar iedereen heel goed. We hadden een leuke klas en het was echt een gezellig jaar Aan de ene kant haa ik niet zoveel zin om hier te beginnen, maar ik had wel zin om allemaal nieuwe mensen te leren kennen. We hebben best een leuke klas, er zitten leuke kinderen in en het is best een drukke klas. Er wordt veel gekletst on ik kan zelf ook nogal goed kletsen In het begin vond ik het wel heel lange dagen. Toen ik het gevoel had dat het al vier uur was. was het nog maar half twaalf' Nu wen ik daar wel aan Als ik thuiskom, dnnk ik eerst wat en dan begin ik aan m'n huiswerk Ik stop wel vaak tussendoor als ik het even beu ben. andera wordt het te saai voor mij. Het boekenkaftcn heb ik samen met m'n zus gedaan, ik heb ge woon gekleurd kaftpapier Waar m n agenda van is weet ik eigenlijk niet. ik let daar niet zo op Het is niet zodat ik me klein voel als brugklasser, want ik ben nogal groot' Je ziet soms van die hele kleintjes en dan valt het best wel op Petra de Bil Nederlandse kinderen kopen of krijgen gemiddeld twee leesboeken per jaar Tegen de tijd dat ze 16 zijn, hebben ze een boekenplankje met 32 boeken. Dat staat in het rapport 'Jong zijn en lezen' van Speurwerk Het rapport komt op z'n vroegst in december uit. Voor het onderzoek is 383 wille keurige kinderen tussen de 12 en 18 jaar gevraagd naar hun boekenbezit Zes procent heeft geen enkel leesboek. 28 procent heeft er één tot elf Eenentwin tig procent heeft er elf tot twin tig De grootste groep. 29 pro cent, heeft tussen de 21 en vijftig boeken Twaalf procent heeft er meer dan vijftig en 5 procent weet het niet De tieners hebben gemiddeld zestien school- en studieboeken. Ze mogen dan tegen de tijd dat ze volwassen zijn geen kasten vol boeken hebben, dat zegt niets over hoeveel kinderen daadwerkelijk lezen. De koop- markt is nog geen 20 procent De rest komt uit de bieb Een kind zonder boeken kan best het meest belezen kind van de klas zijn. Bibliotheken lenen jaar lijks ongeveer 170 miljoen boe ken uit, waara an 70 miljoen aan kinderen tot 17 jaar. GPD derlandse fans In Paradiso in Amsterdam koppelen Shane Bryan, Nicky. Kian en Mark de ze brunch aan een mini-optre den. De maaltijd is georganiseerd wegens het uitbrengen van hun tweede album Coast II Coast Omdat de platenmaatschappij gezien hel karakter van de groep rekening houdt met jonge bezoekers, is de brunch daarop aangepast Producten als hagel slag en chocolademelk zullen niet ontbreken De voorverkoop voor de brunch annex show be gint zaterdag ANP Ik ben Roselie Huis in 't Veld. i woon gewoonUjkin Middelburg Via de Rotary ben ik uitgezonden naar Australié als exchange student. Ik hou jullie op de hoogte van mijn fan tastische verblijf Het is alweer mijn derrie maand en ik heb het nog altijd heel erg naar mijn zin School is weer be gonnen Na twee weken vakan tie moeten de hoedjes uit de kast worden gehaald Vanaf nu moe ten we een hoofddeksel mee naar schooi nemen vanwege de felle zon. Op dit moment is het weer een beetje afwisselend maar de thermometer heeft al een paar keer de zevenentwintig graden gehaald dus de zomer komt steeds dichterbij Ik ben erg benieuwd hoe het zal zijn om kerst te vieren terwijl het zomer is. Ook is mijn verjaardag dit jaar niet in een sombere herfst maar in een zonnige lente' Het is een drukke tijd geweest in Australië vanwege de Olympi sche Spelen Je kan het een beet je vergelijken met de tijd van de E K voetbal in Nederland Het was overal te volgen, overal wa ren speciale 'Olympische aan biedingen' en in elke winkel la gen accessoires van de Spelen. Kortom, het was een hele hype Iedereen is erg trots dat alles zo goed is verlopen Ik probeerde tussen al die uit zendingen van de Ozzie deelne mers natuurlijk onze Hollandse deelnemers te volgen Soms kreeg ik wat boze gezichten als Nederland weer een goude plak van Australië had afgepakt' Maar 'Peeter ven de Huuge- bend' en 'lege de Bruun' hebben een goeie indruk op de Austra liërs gemaakt Elke keer als ik nieuwe mensen leer kennen, wordt ik weer met ze geconfron teerd. Ik kan trots zijn op ons kikkerlandje laatst bezocht ik m Melbourne De wmkel van Smkel, een echte Hollandse supermarkt Ze had den er vanalles gestampte muisjes, beschuit met muisjes, drop. schuimblokken, andijvie- stampot. erwtensoep, hagel slag, noem maar op' Ineens be sefte ik wat ons landje allemaal voor lekkers heeft Ik kreeg er gewoon een beetje heimwee van Volgende keer zal ik eens een goeie hutspot voor m'n gast gezin maken Binnenkort is er weer een week end voor alle exchange studen ten Het zal heel gezellig wor den We zitten allemaal in dezelfde situatie Het ïszo inte ressant om met zoveel verschil lende nationaliteiten om te gaan Je maakt vrienden over heel de wereld en dat geef me zo veel zin om een grote wereldreis te gaan maken Wie weet wat de toekomst me brengt! Laat ik eerst maar verder genieten van dit jaar, het gaat al veel te snel voorbij. Sceya! Roselie Huis in 't Veld VOF de Kunst De kinderboekenschrijfster Carry Slee en de Brabantse band VOF de Kunst treden vanmiddag (vrijdag) samen op in het Arsenaaltheater in Vlissingen De voorstelling voor kinderen vanaf 8 jaar begint om 16 00 uur The Moon De Zeeuwse popgroep The Moon treedt vanavond (vrijdag) op in Dorpshuis De Meiboom in Krabberulijke De oprichter van de band. Peter Heytviert zijn 20-jang jubileum Het concert begint om 20 30 uur Dansz De Stichting Dansz brengt zaterdug en zondag in Middelburg het project Het Kraaiennest op diverse locaties in en rond het Abdijcomplex Het Kraaiennest is zaterdag te zien om 16 15 en 19 15 uur en zondag om 13.15 en 16.15 uur De Dijk De Nederpopband De Dijk treedt zaterdagavond op in Sporthal Baskensburg in Vlissingen. In het voorprogramma staal de Vlissingso rockband Mamilla Paradise Aanvang 20.30 uur Boots De Nederlandse zanger Jaap Boots geeft zaterdagavond een concert m Podium t Beest in Goes Voorafgaand aan zijn optreden betreedt de zanger- gitanst en componist Dyzack het podium, samen met drummer Murtijn Bosman Het concert begint om 21 00 uui- Ni Isson De Texelse band Nilsson treedt zaterdag vanaf 22.00 uur op in Brogum in Zierikzee In het voorprogrammu staat de Huagsc band Venus Fly Trap met alternatieve gitaarpop Massis De bands Mindlink en Massis zijn zaterdagavond te beluisteren in Kalshnikov in Temeuzen De hoofdact is de Belgische band Massis ln het voorprogramma staat de metalband Mindlink Aanvang 22 00 uur. Kinderkoor Kinderkoor De Susen en de Guzcn treedt zaterdag op tijdens een voorleesmarathon in Brasserie Drukkery te Middelburg De kinderboekenschrijvers Stef van Dijk Martme Letteneen Gemc Huiberts lezen voor uit eigen werk Het programma begint om 14 00 uur Funk èi TVars De band Funk Tears geeft zondag vanaf 17 00 uur een concert in café 't Schuttershof in Middelburg. Zanger Huub van der Lubbc .«n De Dijk foto Sanne Linden 1 Blof Watermakers (2 2 Madonna Musici 1) 3 Craig David Born To Do It (5) 4 Tha Corrs On plugged!3) j 5 Mark Knopf Ie» Sailing To Philadelphia (13) 6 Radiohaad Kid A (33) 7 Tha Corrs In Blue (81 8 K s Choice Almost Happy (12 9 Krazip Nothing Less (7) 10 Bon Jovl - Crush (4)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15