Van Hoije zoekt heil in Brabant Golf is een schitterende sport PZC Keeper Ronald Gort hamert op inzet bij Terneuzense Boys tussen schelde en grens sport 31 Terneuzense badmintonner op avontuur achter de schermen Ko Stoffels (61) is trots op Axelse golfvereniging De Woeste Kop vooruitzicht Zaamslag rekent op korfbalzege tegen Luctor Kijkje HANDIC vrijdag 6 oktober 2000 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Marlijn van Hnijc en badmintonclub Ter neuzen loken tot \oor kort onlosmakelijk mot elkaar ver bonden. maar door de terug trekking van bet vlaggenschip en belangstelling van het Bra bantse Flying Shuttle is het tot een breuk gekomen. I)e jonge Terneuzenaar (20) grossierde in Zeeuwse titels, maar moet voorlopig genoegen nemen met een plaats in één van de lagere teams. Zijn Brabants avontuur ziet hij als een uitdaging. „Ik denk dat ik hier nog een stuk sterker kan worden." Zijn entree bij Flying Shuttle zorgde onverwacht voor een hernieuwde kennismaking met nog twee Zeeuwse spelers Martijn van Hoije is ingedeeld in het vijfde team van de sterke club uit Bergen op Zoom en speelt daarin samen met onder anderen Fernand Bachet uit Goes en Ronda Risseeuw uit Ossenisse. „We hebben er vroe ger met BC Terneuzen ook wel tegen gespeeld", vertelt hij. „Flying Shuttle maakte op mij altijd wel een sterke indruk Ik verwacht dat ik hier veel kan leren Het was in Térneuzen toch wel een nadeel dat ik bin nen de club op zich weinig te genstand had Dat is hier wel anders Ik kan na de training bijvoorbeeld tegen iemand van het eerste team spelen en op die manier wennen aan het snelle re spelletje." Geslaagd Hij heeft zijn eerste weken in middels achter de rug en spreekt nu al van een geslaagde keuze De Zeeuws-Vlaming reist elke vrijdag af naar Ber gen op Zoom, volgt de training en maakt daarna van de gele genheid gebruik om zich in onderlinge partijtjes op te trek ken aan het niveau van clubge noten „Nee, ik krijg geen on kostenvergoeding", zegt hij. „Ik ben er ook veel tijd mee kwijt, maar dat heb ik ervoor over. Ik vond dat ik deze kans met beide handen moest grij pen We hadden bij Térneu/en verwacht nog een jaartje te kunnen spelen maar door het afhaken van mijn zus Chantal (studie) en Patrick van Straten werk) kwamen we in de pro blemen. Er was geen aanvul ling om op het niveau van de vierde divisie mee te spelen. We hebben in een teambespreking met mensen van het bestuur besloten om ons terug te trek ken. Dat was oen moeilijke be slissing", geeft hij toe „Ik had me al voorgenomen om don derdagsavonds binnen de club af en toe maar eens een shuttle- tje te slaan en me beschikbaar te stellen als reserve voor het tweede team." Opbouwen Zo ver kwam het echter niet, omdat Flying Shuttle hem vrij snel na de terugtrekking van de Terneuzense hoofdmacht pol ste „Ik heb er een training ge volgd en was er meteen uit", vertelt hij Trainer Stan de I^nge is zelf speler van Pelli- kaan uit Tilburg, dat m de eer ste divisie speelt. Ik vond het een heel goede training. Na die training heb ik een gesprek gehad De trainer vond mijn conditie en slagen allemaal re delijk goed Hij heeft alleen ge zegd dat ik het rustig moet op bouwen .Je wordt hier op je fouten ge wezen. De trainer let vooral op je grip en je lichaamshouding Hij vindt het belangrijk dat je op je voorvoeten staat, zodat je snel kunt vertrekken. Daar naast hamert hij op een goed systeem bij het dubbelspel We moeten bijvoorbeeld tijdens de training wedstrijden van ande ren analyseren. Aangeven hoe ze staan opgesteld en hoe ze aanvallen We trainen heel wedstrijdgencht. Ik heb het in Terneuzen altijd heel goed naar mijn zin gehad, maar dit is echt iets anders", verzekert hij. „Stan de Lange is een trainer van de nieuwe lichting. Hier kan ik alleen maar beter van worden." Mixen Martijn van Hoije is ingedeeld in het vijfde team maai hoopt op termijn een plaats in een sterker team te kunnen af dwingen „We spelen nu in de topklasse, een klasse lager dus dan ik met Terneuzen zou heb ben gespeeld. Het vierde en derde team speelt in de vierde divisie. Het tweede team komt in de derde divisie uit en het eerste speelt in de tweede divi sie Voor alle teams zijn drie da mes en drie heren beschikbaar Daar worden steeds de sterkste enkels, mixen' en dubbels van opgesteld. De eerste competi tiewedstrijd heb ik alleen mee gedaan in het dubbelspel en het gemengd dubbel." .Afgelopen zondag heb ik voor het eerst een enkelspel ge speeld Dat moest ik voor mijn gevoel sowieso winnen. Ik had met Terneuzen vorig jaar in de vierde divisie met dert ten over winningen uit veertien enkel spelen een goed seizoen ge draaid. maar ik vond dat ik zondag wedstrijdritme miste. Ik ben nogal aanvallend inge steld en houd niet van lange rally's Mijn tegenstander was een echte verdediger, die me uit mijn ritme probeerde te halen Ik kwam in de derde set met 11- 4 achter, maar won na een tac tische aanpassing uiteindelijk met 17-14 Met twee overwinningen uit drie duels neemt de TVrneuze naar met zijn ploeg voorlopig de derde plaats op de ranglijst in „Mijn seizoen is geslaagd als ik zoveel mogelijk wedstrijden win en eens een keer kan inval len in een hoger team op het ni veau van de vierde diwsie. Dat gaat hier allemaal in overleg met de trainer, die tijdens de trainingen kijkt wie voor een sterker team in aaimerking komt. Dat is voor mijden uitda ging Martijn van Hoije is de nieuwe aanwinst van het Brabantse Flying Shuttle. „Ik denk dat ik hier nog een stuk sterker kan worden." foto Charles Strijd ZAAMSLAG - De korfballers van Zaamslag en Luctor staan zaterdag in de vierde klasse voor hun eerste onderlinge con frontatie van het seizoen. Beide teams mikken op lijfsbehoud en kwamen niet sterk uit de start blokken. Aanvoerder Frans Verpoorte van Zaamslag rekent op een overwinning. „We mogen het absoluut niet onderschatten, 'maar ik denk dat we kunnen winnen", zegt hij. „Luctor zal natuurlijk wel een tandje bij zetten Verpoorte (25) boekte met zijn ploeg in de eerste drie duels van het nog prille seizoen één overwinning Uitgerekend koploper VIOS ging tegen de Zeeuws-Vlamin gen over de knie Daarnaast leed Zaamslag twee keer een nipte nederlaag Verpoorte „We zijn twee jaar achter elkaar net in de/e klasse gebleven We hopen er dit seizoen iets gemakkelijker in te kunnen blijven De aanvoerder vindt dat de hand van de voormalige Belgi sche bondscoach Daniel de Ru dder al zichtbaar is. „Hij is een toptrainer, die precies ziet wat er fout gaat en met oplossingen komt We hebben er al heel veel van geleerd We hebben een ta melijk complete ploeg, met een goede mix van jong en oud." Hannie Geene. coach van Luc tor, staat dit seizoen voor een zware opgave. De Terneuzense formatie is ten opzichte van de vorige competitie sterk gewij zigd „Zaamslag speelt al een seizoen in dezelfde samenstel ling". weet ze „Dat is wel een voordeel Maar wij gaan die wedstrijd absoluut niet in met het idee dat we kansloos zijn Luctor liep in de eerste vier competitieduels tegen evenzo veel nederlagen aan „Zowel Zaamslag als wij hebben het lastig, maar Zaamslag zal moed putten uit die ene keer dat ze ge wonnen hebben." Vergadering HVV HCIJiT Voetbalvereniging IIVV'24 houdt vrijdagavond in dr kantine haar jaarlijkse le denvergadering. Op de agenda staat de verkie zing van een aantal nieuwe be stuursleden Aftredend en her kiesbaar zijn voorzitter Gerard van de Voorde. Peter Bleijen- b*rxh (voorzitter jeugdcommis sie) en George Leenknegt (voor zitter materiaalcommissie) De aanvang is 21.00 uur. door Barry van der Hooft AXEL - Een rondleiding over het golfterrein? Geen probleem. Ko Stoffels is niet te beroerd om even een ritje te maken langs en over de verschillende holes op het terrein van golfvereniging De Woeste Kop. I 'itgebreid ver telt hij over de toekomstplan nen en bij spreekt vol trots over de Axelse golfclub. „Want het ligt er toch allemaal schitterend bij, hè." Daar isgeen woord van gelogen. De Woeste Kop beschikt werke- lijkovereen fantastische locatie die gelegen is in het Axelse Bos en beheerd wordt door Staats bosbeheer De 61-jarige Terneu zenaar is er soms zo n dne of vier keer in de week te vinden. Om zelf een balletje te slaan. maar ook oir wat vrijwilligers werk te verrchten. De admini stratie bi jwerken, een kijkje ne men in de sukkenopslagruimte of wat onderhoud verrichten aan de karretjes (handicarts) Het is die dinsdag behoorlijk druk bij de golfvereniging Het parkeerteirein staat goed ge vuld met auto's en de verschil lende holes zijn bevolkt Bij het clubhuis, dat van de buitenkant veel weg heeft van een luxe vil la. is het nog tamelijk stil Bin nen wordt schoongemaakt en buiten zijn de twee grvenkee- pers. die in vaste dienst zijn. aan het werk. „Het clubhuis staat hier nu een jaar of dne". vertelt Ko Stoffels „Daar zijn we heel erg blij mee. want er zijn nu ein delijk fatsoenlijke kleedka mers, er is een vergaderzaal, een golfwinkel en een mooie kanti ne. En het hoort ook zo. want we zijn met ongeveer vierhonderd spelende leden best een grote club." Ruimte Vandaar ook dat het terrein wordt uitgebreid „We hadden hier altijd negen holes, maar er was voldoende ruimte om uit te breiden. Maar Staatsbosbeheer zag dat in eerste instantie niet zo zitten. Er was wel geld be schikbaar en toen heeft men be sloten om dan maar alvast een nieuw clubhuis te bouwen Maar toen die bouw bezig was, meldde Staatsbosbeheer dat het het toch wel een goed plan vond. En dus zullen er binnen afzien bare tijd geen negen, maar acht tien holes liggen." Ko Stoffels praat graag over de vereniging, maar over zijn eigen activiteiten wil hij niet al te veel uitweiden. „Ach. ik sleutel een beetje aan de twee karretjes die we hier hebben staan Men ver wacht van mij dat ik actie on derneem Maar ik ben ook geen mecanicien Overigens zal met de uitbreiding van het aantal holes de belangstelling voor de karretjes toenemen Want als je achttien holes speelt, dan loop je tn totaal toch wel rond de acht kilometer. En vooral voor veel oudere mensen is dat best wel veel De handicarts kosten nieuw tussen de twaalf- en dertiendui zend gulden en dat zijn toch aanzienlijke bedragen Mede daardoor iser bijna twintig jaar geleden door de Nederlander Klutsman een stichting in het leven geroepen „Het begon als een bescheiden initiatief, maar inmiddels rijden er nu zo'n 250 karren verdeeld over heel Ne derland. met ongeveer 5000 ge bruikers". vertelt Stoffels „Het huren van zo n kar was best duur en als je dat een aantal ke ren per week moet doen. dat is niet te betalen. Daurom kun je via de Stichting Handicarts voor vijf gulden per keer zo'n karretje huren Zelf lijkt hij zo'n karretje niet nodig te hebben, want Ko Stof fels oogt nog topfit „Ik golf nu zes jaar en ik vind het een schit terende sport", vertelt hij „Als je het goed doet. dan kun je golf lang blijven bedrijven Ik vind het alleen zo jammer dat er van die indianenverhalen de ronde doen dat golf een exclusieve sport is. Ik zie het exclusieve er niet m, want je hoeft echt met stinkend rijk te zijn om te kun nen golfen Het is wel een dure sport, maar als je in de winter bijvoorbeeld een binnenbaan huurt om te tennissen, dan ben je ook veel geld kwijt Wanneer hij zelf niet golft is Ko Stoffels op de club om wat werkzaamheden te verrichten „Toen het oude clubhuis leeg kwam te staan hebben we daar een stokkenopslagruimte van Eemaakt Er staan nu 108 loc- ers die de leden kunnen huren. Dat is makkelijk, want dan hoe ven ze al hun spullen niet iedere keer heen en weer te sleuren Als ik hier kom neem ik daar altijd een kijkje en daarna oefen ik dan zei f bijvoorbeeld een uurtje Maar tk spreek met graag met iemand anders af om te spelen Want dan ben Je ook als het re gent verplicht om te gaan En ik moet toegeven dat tk een mooi weer-golfer ben Overigens begon Stoffels niet met golfen in Axel. maar tn het Belgische La Louvière Daar woonde de gepensioneerde offi cier zes jaar geleden vanwege zijn werk voor de Navo. nadat de geboren Zeeuws-Vlaming eerder in Breda. Elburg. Zoete- rneerPijnacker. het Duitse Nie- dcrsachsen. Brussel en Den Haag had gewoond „En toen ik met leeftijdsontslag ging dacht ik waar gaan we nu eens wo nen7 Het werd weer Zeeuws- Vlaandrren. want ik vind het een prachtige streek Dus zoals zoveel rust zoekers ben ook ik in Zeeuws-Vlaanderen gaan wo nen." van onze sportredactie TEKNEl ZEN De vijfde speel dag van de voetbalcompetitie bracht de Zeeuws-Vlaamse zondagclubs meer succes dan de zaterdagcluhs Waar Breskens en HVV'24 beide met 2-1 won nen (Breskens van Moerse Boys en IIVV'24 san B( S).daar kwa men Terneuzense Boys (1-1 te gen Killandia) en AZVV (0-0 te gen Serooskerke) niet verder dan een gelijkspel. Het komende weekeinde spelen Breskens (tegen l'nitas'30) en AZW (tegen VCK) thuis TVr- neuzenso Boys gaat op bezoek bij Tholense Boys en HV\"24 bij Roosendaal In de vierde klasse is Steen - Clinge de meest tot de verbeelding sprekende wed strijd Voor TVrneuzense Boys verliep de thuiswedstrijd tegen Rillan- dia (1-1) ietwat teleurstellend Door een doelpunt van invaller Marco Faassen werd uiteinde lijk nog een punt behaald, maar het spel was na de goede sei zoenstart niet echt goed „Er was te weinig inzet zegt kee per Ronald Gort „Nadat we tn de tweede helft achter kwamen gingen we wel beter voetballen. Maar Rilland ia i s geen ploeg die degradatievoetbal gaat spelen. Ze staan nu nog wel van onde ren, maar dat komt denk ik om dat ze al tegen veel van de bovenste ploegen hebben ge speeld." Stevige ploeg Morgen speelt TVrneuzense Boys uit tegen Tholense Boys en daarvan werd vorig seizoen uit gewonnen (0-3) en thuis verlo ren (0-1). „Tholense Boys is een vrij stevige ploeg", weet Gort „Het draaü daar om een paar man en als die niet goed draaien dan is het al een stuk minder In deze klasse kunnen veel ploegen van elkaar winnen en er steken maar twee ploegen bovenuit. Maar als wij voldoende inzet to nen. dan hebben we al minimaal een punt Kees Duitemei jer is door een en kelblessure enige tijd uitge schakeld en het was eerder deze week nog onduidelijk of trainer Eddy van der Hooft morgen over Mario de Fou w en de broers Leon en Jordi Goossen kan be schikken AZW In de derde klasse zaterdag is AZW nog altijd ongeslagen Het heeft na vijf wedstrijden elf punten en bezet daarmee de tweede plaats achter koploper Apollo'69 „En die knjgm we volgende week", zegt midden velder Gerben Steijaert „Za terdag spelen we tegen VCK. dus We treffen de komende twee weken twee concurrenten." De tegenstander van afgelopen za terdag. Serooskerite (0-0). rekende Steijaert ook tot de concurrenten „We misten dne verdedigers en dat was in de op bouw wel te merken. De eerste helft was slecht, maar in de tweede helft waren wij de betere ploeg Over het geheel gezien was het een slechte wedstnjd. En als het dan zoals zaterdag niet lukt. dan moet je blij zijn dat je de nul houdt.' De komend*- tegenstander. VCK, vond Steijaert vong sei zoen een goed voetballende ploeg „Het was wel een vrij jon ge ploeg, maar ik heb begrepen dat ze er een paar spelers bij hebben gekregen Samen met Apollo reken ik ze tot de betere ploegen van de derde klasse", aldus Steijaert. die de komende twee wedstrijden overigens moet missen omdat hli vo«>r zijn werk in het buitenland verblijft Verder is Joehem van Leeuwen geblesseerd en zijn Jacco Koek koek en Kees Schieman nog twijfelgevallen Peter an do Velde is er in tegenstelling tot afgelopen zaterdag wel weer bij Door een 2-1 -overwinning op Spui pakte Cadzand afgelopen weekeinde de eerste punten van dit seizoen Morgen ontvangt Cadzand Wolfuurtsdljk en wacht voor Spui de uitwedstrijd tegen Colijnsplaatsc Boys. Zaamslag heeft na de winst op MZVC nog altijd de maximale score van twaalf punten be haald en speelt thuis tegen Krabbendijke, dat na vijf wed strijden zes punten verzameld heeft Breskens Breskens verraste vorige week met een 1-2-zege in de uitwed strijd tegen het tot dan nog on- geslagen Moerse Boys. waar vooraf niet meer dan één enkel punt tot de mogelijkheden leek te behoren „Ik vond Moerse Boys wel meevallenzei trainer Robbie de Muijnck eerder deze week. „Als je alle verhalen voor af moest geloven, moest het een fantastische ploeg zijn, maar de rrahteit was dat wij in de eerste helft het beste van het spel had den en na de rust, toen Moerse Boys wat meer aandrong, nau welijks een kans hebben wegge geven Nadat het eerder Vlissmgen met 4-1 versloeg, bevestigde Bres kens met de 1 -2-overw inning in Zundert ook met een groot aan tal inval Iers over een hecht team te beschikken. „De overwinning was de verdienste van het col lectief". vond De Muijnck „Ik kon achteraf met zeggen die en die hebben on* erdoor gesleept, lederéén speelde sterk Zondag komt de derdeklasser op eigen veld in actie tegen Uni- tas'30, dat tot nu toe in vier wed strijden vier punten behaalde. „Ik ken ze niet", geeft De Muijnck toe „Maar ze hebben zondag wel met 0-0 gelijkge speeld tegen Patrijzen, terwijl wij daar niet tegen aan de bak kwamen Bij Breskens ontbreken zondag nog altijd William Faes. Robin Buitendijk. Martin Scherbeijn en Eddv Buvsse Esad Osma- novski is weer wel beschikbaar. n\ :4 Voor HW'24 was de 2-1-over winning op RCS er vorige week een van bloed, zweet en tranen, maar echt verbazen deed dat aanvaller Harm Rietjens met „Wij gaan ervan uit dat alle 22 wedftri jden dit seizoen moeilijk zijn", gaf hij begin deze week aan „De onderlinge krachts verschillen zita zo klein dat ie dereen van iedereen kan winnen maar «nik kan verliezen Hoe dan ook had de kleine zege tot gevolg dat HVV'24 met nog vier anderen aansluiting bij Pa trijzen vond „Het leuke van de ze competitie is dat er niet één uitgesproken favoriet bij zit", aldus Riet jens .Ook wij zijn dat niet. Voor ons blijft dit een over gangsjaar, waarin we aan een nieuwe ploeg kunnen bouwen Daarna zien we wel weer ver der." De Hulster ploeg gaat zondag op bezoek bij Roosendaal, dat vorige week nog met 7-3 van Goes verloor, maar desondanks niet onderschat mag worden. „Roosendaal heeft altijd nog een leuke ploeg gehad", waar schuwt HW's aanvalsleider. „We moeten maar uitgaan van één punt Alles wat we meer ha len is meegenomen." Nu Kieran O'Shea en Jurgen de Block weer beschikbaar zijn, kan trainer John de Frel putten uit een complete selectie Steen In de vierde klasse van het zon dagvoetbal is Steen na vijf speeldagen als enige nog onge slagen De ploeg van trainer Ar- dian Lekaj won vorige week met 5-3 van LJzendijke (uit) en leidt zodoende nog altijd met een voorsprong van één punt op Steenbergen Het programma voor zondag houdt voor Steen de thuiswed strijd tegen Clinge in. Dut mag op voorhand een moeilijke wed strijd genoemd worden, al was het alleen maar omdat het een derby is met een lange vcKirge- schiédems. Concurrent Steen bergen speelt op eigen veld te gen Middelburg In het verdere programma valt als opmerkelijkste wedstrijd het duel tussen Vogelwaarde en Hontemsseop Axel speelt thuis tegen Luctor'88 en Sluiskil krijgt bezoek van LJzendijkr Aardenburg ten slotte komt op eigen veld in actie tegen Wal- auw betrokken hij de Axelse golfvereniging De Woeste Kop .Je hoeft echt niet stinkend rijk te «ijn om te kunnen golfen." foto Charles Strijd Ronald Gort- „Al* wij wildoende jwet tonen, hehben «te al mini- netal een puntfoto Charlas Atr ijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 61