Buurt is troep in kanaalarm beu Zo houdt u behoorlijk vermogen over. PZC voor f 595,- Verlinde Gemeente Hontenisse Sluis kondigt controle op uitrijden mest aan nSSTofWK f 7.000,- Muziekvereniging komt met kerstshow Dethon sluit jaar 2000 af met winst Axel trekt geld uit voor landbouwloket zeeland 20 Onkruid en afval ontsieren omgeving Graafjansdijk Westdorpe Bazaar stroomt langzaam vol NU MET EXTRA i 'SPORTS' PAKKET Exclusief bij GET IN. BE MOVED. medewerker financieel beheer/beleid (m/v) vrijdag 6 oktober 2000 door Lilian Dominicus WESTDORPE Bewoners aan de Graafjansdijk A in Westdor pe zijn de rotzooi in de doodlo pende kanaalarm aan het eind van hun straat beu. liet onkruid aan de oevers rondom het in- steekhaventje lungs de Kleine Kanaalweg staat metershoog, de bodem van het water ligt be zaaid met stukken plastic en an dere afgedankte voorwerpen en het hek tegen de rand is in de plorabele staat. ,,De ratten lopen over het wei land", zegt buurtbewoonster V. Coopman „Het is een zootje Jaren geleden zag het er nog wel netjes uit, maar nu!" Ook buurvrouw N. Geysels is het zat. ,,Er ligt altijd troep. Af hankelijk van de wind is het meer of minder, maar er moet nu echt wat aan gedaan worden. De containerschepen die voorbij varen zuigen extra troep aan Ik vraag me af: als de doodlopende kanaalarm in hel centrum van Sas, met die fontein in het mid den, wel schoongehouden kan worden, waarom dan hier niet? Rijkswaterstaat doet niets. Ja, eens per jaar het grasmaaien, maar dat is ook alles. Rijkswaterstaat zegt de situatie wel serieus te nemen Woord voerder E. de Feijter: „Vóór het weekeinde nog gaan we ernaar kijken. Blijkt er inderdaad rom mel te liggen en het onkruid te hoog te staan, dan wordt het zo spoedig mogelijk weggehaald. Maar de omstandigheden wis selen nogal eens. We komen wel eens vaker kijken na een melding en dan blijkt het alle maal al weggespoeld te zijn op het moment dat wij arrive ren." Dode eenden Geysels vermoedt tevens dat de kwaliteit van het water slecht is. „De afgelopen week dreven er ineens acht dode eenden aan het wateroppervlak Verschrikke lijk! Het isnietdeeerstekeerdat we moeten ingrijpen. Mijn man en ik hebben al eens vaker een den uit het water gevist, omdat ze ziek waren. Toen hebben we ze met de hulp van een dieren arts De Vos uit Terneuzen kun nen opkalefateren." BRESKENS Met een twee daagse Kerstshow in sporthal Scheldevestc wil muziekvereni ging Breskens-Groede laten zien wat zij in haar mars heeft. Het duurt nog even, maur de voorbereidingen zijn al in volle gang. Medewerkers van buiten de vereniging zijn gecontrac teerd en er wordt al volop gere peteerd. I)e show viudt plaats op 15 en 16 december. De organisatie is al jaren op zoek naar mogelijkheden om zich anders aan het publiek te presenteren. „De meeste men sen kennen ons alleen van op tredens op Koninginnedag en met Sint Nicolaas. We willen la ten zien dat we meer kunnen dan door de straten van Bres- kens of Groede lopen Ook ho pen we door te laten zien wat er allemaal binnen de vereniging mogelijk i», nieuwe leden uan te De Feyter is er echter van over tuigd dat de waterkwaliteit goed is. „We komen regelmatig controleren en constateren geen onregelmatigheden De dieren kunnen aan zoveel dingen zijn gestorven. Het kan ook iemands opzet geweest zijn", aldus de woordvoerder van Rijkswater staat. Dierenartsenpraktijk Van de Vijver uit IJzendijke verricht momenteel sectie op een van de eendenlijkjes. Hoewel de exacte oorzaak nog niet bekend is, weet dierenarts K. van de Vijver in middels wel dat het om een ver giftiging gaat. „Het was een he le gezonde eend, dat kun je zien aan de bespiering en de algehele conditie. Het dier moet acuut gestorven zijn, want de maag zat nog boordevol voedsel. De lever en de nieren waren opge zwollen. Het kan ook botulisme zijn, in feite is dat ook een vorm van vergiftiging. Maar dat lijkt me onwaarschijnlijk, want daar is het de tijd van het jaar hele maal niet voor. Het wachten is nu op de uitslag van het labora torium." trekken", vertelt Peter Pielaat van de organisatie. De eerste show werd gegeven in 1988 in de sporthal in iostburg. Het bleek een succesformule. Dit jaar wordt het iets heel nieuws, een show in kerstsfeer met een aantal professionele ar tiesten. 'Breskens-Groede' heeft zich verzekerd van medewerking van de Axelse balletschool, het Brugs Vocaal Ensemble, een symfonieorkest met uitsluitend beroepsmusici, een tweetal key boardspelers en twee tienerta- lenten uit het Belgische Eeklo, die te horen en te zien zijn met hun viool en cello. De organisatie hoopt, gezien de grote kosten voor dit evene ment, dat de ondernemers van Breskens en Groede middels ad vertenties in het programma boekje een bijdrage aan de kos ten willen leveren. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - „Jonge mensen haken te snel af. Iets doen voor een ander, dat is er bij hen in toenemende mate niet meer bij en dat is spijtig. We zien het aantal vrij willigers. ook in Terneuzen, steeds afne men. Ik hoop dat we gezamenlijk dat tij snel zien te keren." I)it zei deTerneuzensc wethouder J. Baart (cultuur en organisatie) donderdag bij de opening van de jaarlijkse bazaar van de stichting Welzijn voorOuderen in De Ves te. Baart verkondigde zijn oproep aan de Terneuzensc jeugd overigens niet op de meest geijkte plaats. De ouderen die in De Veste jaarlijks hun handwerkprodukten, wafels, oliebollen en ander gerief verko pen en vrijwel dagelijks zorgen voorde or ganisatie van activiteiten in het ouderen- centrum hebben niet te klagen over het aantal vrijwilligers. Voorzitter R. Kggcr- mont gaf daar in zijn dankwoordje ook duidelijk blijk van. Na de opening liep het centrum lang/aam aan vol met mensen die een rondgang maakten langs de kraampjes met antiek, prullaria en hand- werkspulletjes. I)e oliebollen-en wafels- verkopers deden goede zaken. Wie een gokje wilde wagen kon meedoen aan de loterij of het rad van fortuin een draai ge ven. Vandaag, vrijdag, is de kraampjes markt in De Veste nog te bezoeken van 13.80tot 17 uur en a 11 1tot 2 1 uur. foto Charles Strijd door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het Zeeuws- Vlaamse werkvoorziening schap Dethon sluit zo goed als zeker het jaar 2000 af met een positief resultaat. De directie van het schap rekent op een ex ploitatie-overschot van zo'n 0,8 miljoen gulden. Dat is bijna anderhalf miljoen gulden meer dan eerst gedacht werd. Volgens algemeen-direc teur F. K. Hamelink draait De thon een stuk beter dan verwacht doordat de orderpor tefeuilles redelijk goed gevuld zijn geraakt en gebleven. Alleen de productie van de behangta- fels valt - door een bescheiden vraag op de markt - wat tegen. In de sector elektronica, metaal en verpakkingen is het daaren tegen erg druk. Ook de vraag naar detachering nam dit jaar toe. Dethon kon twintig mensen bij derden te werk stellen. Vorig jaar was dat aantal nog nul. Wachtlijst Een ander positief bedrijfsre sultaat noemde Hamelink het terugdringen van de wachtlijst. Begin dit jaar wilden er honderd mensen bij Dethon aan de slag, nu wachten er nog zo'n twintig. Het aantal fulltime-arbeids plaatsen nam met vier plaatsen toe tot 585. Vijf mensen kon aan werk geholpen worden via het project begeleid werken. Met een ziektepercentage van zo'n elf procent schaart Dethon zich bij de eerste twintig werk voorzieningsschappen (van de 102) met de laagste ziektescore. Ondanks dit feit drong de Oost- burgse vertegenwoordiger in het algemeen bestuur, wethou der L. Wille, aan op een verdere reductie van het aantal ziekte gevallen Wille wilde verder ook van de Dethon-directie weten - in een nota - wat er precies tot op he den gedaan is om het ziektever zuim terug te dringen. Dit was tegen het zere been van collega bestuurder J. van Schaik, die meende dat de voortdurende pressie van bestuursleden op di rectie en organisatie om het ziekteverzuim verder terug te dringen, slecht kan uitpakken. „Mensen hebben ook het recht om ziek te zijn. Als ze dat zijn, hoeven ze zich niet bezwaard te voelen omdat het bestuur het verzuim wil terugdringen. Ik waarschuw hier toch even dat we geen heksenjacht op zieke WSW'ers (wet sociale werk plaatsmedewerkers) moeten ontketenen", benadrukte Van Schaik. door René Hoonhorst AXEL - Agrariërs uit de Ka naalzone die nieuwe bedrijfsac tiviteiten willen ontwikkelen, moeten terecht kunnen bij een 'landbouwloket' voor advies en begeleiding. Met subsidies uit de provinciale pot voor Vitaal Platteland Zeeland en bijdra gen van de drie Kanaalzonege meenten moet het landbouwlo ket op te richten zijn, verwachten burgemeester en wethouders van Axel. Het Axelse college heeft in de Begroting 2001 een bedrag van vijftig mille opgenomen voor oprichting van het landbouwlo ket. Wethouder A. van Waes hoopt dat de gemeenten Terneu zen en Sas van Gent eveneens geld reserveren voor de vitalise ring van het platteland. „Voor uitlopend op een gemeentelijke herindeling kunnen we het best gezamenlijk vitaliseringsplan nen indienen. Dat vergroot ook de kans om hogere sub sidiebedragen in de wacht te slepen". Het project Vitaal Platteland is door de provincie opgezet om nieuwe activiteiten op het plat teland te initiëren, te stimuleren en te begeleiden. Boeren die an dere producten willen telen, een winkeltje met streekproducten willen beginnen of een eethuisje met eerlijk plattelandsvoedse! willen uitbaten, hebben door deskundige begeleiding en fi nanciële ondersteuning meer kans dat hun ideeën werkelijk heid worden. Door een land bouwloket in te stellen, is voor agrariërs in de Kanaalzone di rect duidelijk bij wie ze moeten zijn om adviezen te krijgen. door Frank Gijsel SLUIS - „We zijn het nu zat." Volgens wethouder (I. van Daele is het gemeentebestuur van Sluis-Anrdenburg nu echt van plan om paal en perk te stellen aan de wantoestanden rondom het uitrijden van mest. Er zal scherper worden toege zien op de kwaliteit van het goedje dat op de landerijen te recht komt. Het is niet altijd duidelijk wat voor stoffen er in de te injecteren mest zitten. „Middels onaangekondigde steekproeven zullen we vol gend jaar regelmatig monsters laten nemen. Uiteindelijk blijft de landbouwer verant woordelijk voor zijn eigen grond. We krijgen een groot probleem als het maatschap pelijk draagvlak voor het uit rijden wegblijft. Er komt een moment dut we die sector dui delijk op hun verantwoording zullen wijzen", deelde de wet houder donderdag tijdens de vergadering van de commissie grondgebied strijdlustig mee. Van Daele beloofde de com missie nog dit jaar om de tafel te gaan zitten met de agrari sche sector. Het plan om vijftien woningen in de Mgr De Backerestraat te Eede te slopen is van de baan. De betrokken bewoners zijn hierover inmiddels ingelich- t.In het plan dat begin juli werd gelanceerd zouden op die plaats veertien koop- en senio- ivwoningen gerealiseerd wor den. De woningen van de Regionale Zeeuws Vlaamse Woning bouwvereniging krijgen een grondige opknapbeurt en daarnaast wordt de straat aan gepast en wordt de riolering vernieuwd. Het raadslid J. Quaak informeerde naar de voortgang van het plan Groc- nevelt Volgens de vragenstel ler schiet het niet op met de bouw. Hij vroeg zich af wat de oorzaak was van de laatste vertraging. Wethouder van Dale deelde mee dat de Belgi sche aannemer nogal wat pro blemen heeft met de Neder landse regelgeving en gelden de procedures in Nederland. De verkoop is hierdoor wat vertraagd. A. Basting vroeg nogmaals aandacht voor het project Sluis aan Zee Hij stelde voor de bevolking nader te informe ren omtrent de te maken kos ten. De wethouder beloofde dat tijdens de inspraakproce dure ook voorlichting naar de bevolking volgt. MAZDA 323 1.3 LX 'AMBITION' vanaf f 29.995,-. Standaard al voorzien van: stuurbekrachtiging centrale vergrendeling bumpers m kleur bestuurdersairbag startonderbreker in hoogte verstelbaar stuur en bestuurdersstoel MAZDA 323 1.5 GLX 'AMBITION' vanaf f 35.295,-. airconditioning mistlampen vóór electrische ramen voor electrische spiegels afstandsbediening centrale deurvergrendeling ABS dakreling lichtmetalen velgen GT-interieur t.w.v. f 4.500,- Oudelandseweg 31 - 4536 HK Terneuzen - Telefoon 0115-618500 - Fax 0115-630924 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00-18.00 uur, vrijdag koopavond tot 21.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur De gemeente Hontenisse is een aantrekkelijke woon- en recreatiegemeente gelegen aan de Westerschelde in Zeeuwsch-Vlaanderen. De gemeente heeft een oppervlakte van ruim 11.500 ha en heeft circa 7.900 inwo ners. Voorts heelt de gemeente ruime mogelijkheden op het gebied van sport en recreatie en de Belgische steden Gent. Brugge en Antwerpen liggen op korte afstand van Hon tenisse. Op de sector Middelen is de functie vacant van: voor een volledig dienstverband van 36 uur per week. Functie-informatie: realisatie jaarrekening/jaarverslag; samenstelling financiële rapportages: verantwoordelijk voor geautomatiseerde gegevensverwerking en groolboekadmmi- stratie: samenstelling van de gemeentebegroting met wijzigingen: bednjfseconomische analyses en adviezen. coördinatie van de werkzaamheden op het taakgebied financieel beheer/beleid: Functie-eisen: HBO werk- en denkniveau; relevante functiegerichte werkervanng, aantoonbare kennis en ervaring met geautomatiseerde financiële systemen. sterk analytisch vermogen. flexibele instelling: goede redactionele en communicatieve vaardigheden Arbeidsvoorwaarden: Afhankelijk van opleiding en ervaring oen salaris van maximaal 6.181.- (schaal 9) bruto per maand bij een 36-unge werkweek, exclusief 8% vakantietoelage Voorts kent de gemeente mogelijkheden tot uitloop en wel tot maximaal 6 799.- bru to per maand. Aanwezig zijn de goede secundaire en aanvullende financiële arbeidsvoorwaarden, zoals variabele werktijden, flexibele beloning, een gunstige studiefaciliteiten- en hypo theekregeling Overige Informatie: Nadere informatie kunt u inwinnen bij de heer E A de Schepper, sectorhoofd Midde len. tel 0114-687630 of de heer P K van Kerckhoven, staffunctionaris P O tel 0114-687650 Belangstellenden kunnen hun schriftelijke sollicitatie binnen 8 dagen na publicatie on der vermelding van "vacature medewerker financieel beheer/beleid" zenden aan hef College van burgemeester en wethouders van de gemeente Hontenisse. Postbus 20. 4587 ZG Kloosterzande Acquisitie near aanleiding van deze advertentie wordt niet op pn/s gesteld. De grootste veroorzaker van slechtziendheid en blindheid is diabetes n tKnte'rwttf) ttart tn »MU*ktrn «n IMM 90M Ondvrroet mod ««a opknv comekcdm <3* onó*te GEEF VOOR DIABETES GIRO 5766

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 54