Roep om euregionaal rampenplan &È5 PZC PZC Kerkkoor Sas viert jubileum Havenschap koopt bouwgrond Dreigement CVV komt flink aan bij taxi-ondernemers I STYLE Dethon en stichting Werkdoel fuseren EPISTYLE Terneuzen vraagt Dow om bijdrage saneren terreinen zeeland 19 Hulpverleners dringen aan op aanpassen en afstemmen protocollen en regels Werkgroep voor invoering euro Brainstorm over Zeeland na tunnel Terneuzenaar bewusteloos geslagen Poppenmaakster w int prijs Nertsenfokker mag doorgaan Vierdaagse voor zwemmers vrijdag 6 oktober 2000 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De besturen van de regionale brandweer Zeeland en de Geneeskundige Hulp bij Ongevallen en Kampen (GHOK) hebben bij de minister voor Binnenlandse Zaken sub sidies aangevraagd voor een aantal projecten die moeten lei den tot een verbetering van de rampenbestrijding in de pro vincie en vooral in de grensre- |M Een van de projectaanvragen richt zich op het optimaliseren van de communicatie-kanalen voor ambulances en ziekenhui zen in de grensstreek. Nog door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Directeur F. de Paauw van Regie bv, het bedrijf dat het collectief vervoer in Zeeuws-Vlaanderen uitvoert, is geschrokken van de harde taal van het dagelijks bestuur van het samenwerkingsverband collectief vervoer (CVV) aan het adres van zijn onderneming. Het bestuur dreigde woensdag avond het contract met Regie bv op te zeggen als de vervoerders - 22 samenwerkende taxibedrij ven onder de noemer van Regie bv - er niet in slagen om het aan tal klachten te beperkenTevens wil het samenwerkingsverband als Regie bv in gebreke blijft een andere partner zoeken en de schade - oplopend tot meer dan een miljoen gulden - verhalen (Advertentie) Polo Ralph Lauren ONTDEK DE NIEUWE COLLECTIE MARKT 4 - TERNEUZEN TEL 0115-614845 Afspraken door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Ondanks verzet van de gemeenten Hulst en Oostburg gaat de fusie van het werkvoorzieningschap Dethon en de stichting Werkdoel ge woon door. Donderdag stemde het algemeen bestuur van het schap in meerderheid voor de vorming van een nieuwe grote organisatie voor de gesubsidi eerde arbeid. Wethouder B. Pi cavet van Hulst dreigde daarop dat zijn gemeente mogelijk een eigen stichting Werkdoel in het leven zal roepen om inwoners van Hulst zelf aan gesubsidieer de arbeid te helpen. Oostburg liet bij monde van wethouder L. Wille tijdens de vergadering van het schap we ten niet te kunnen instemmen met een aantal zaken in het on derzoeksrapport van Cap Ge- mini Ernst Young. Dat bureau onderzocht in opdracht van het Dethon-bestuur de voor- en na- deler. van de vorming van één instelling voor gesubsidieerde arbeid in Zeeuws-Vlaanderen. REDACTIE ZEEUWS VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tal (0115'686000 Fax:(0115)686009 a-mail: redtern@pzc.nl C A M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P I.F M Cappetti L.E. Dominicus B J G Polgrim J.F.D Bakker (sport) 'sGravonhofpl»in4 4561 AJ HULST Tel 101141373839 Fax 10114.373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S ven Doorsselaer R.E A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VUSSINGEN Tel (0118)484000 r. (0118)470102 tail redact.e@pzc r Internet Http. "WW steeds is het zo dat Nederlandse ambulances met patiéntcn on derweg naar ziekenhuizen in Belgié eenmaal over de grens geen mobilofoonverkeer kun nen onderhouden met andere hulpdiensten of de ziekenhui zen Ook brandweerkorpsen in de grensstreek kampen met dit probleem, omdat de apparatuur aan weerszijden van de grens niet op elkaar is afgestemd en omdat men werkt op verschil lende frequenties De aanschaf of aanpassing van apparatuur die aan weerszijden van de grens werkt hoeft op zich geen probleem te zijn. De aanpas- singskosten voor alle ambulan ces en brandweerwagens - veer tig in getal - bedragen slechts 8000 gulden Daar zit 't probleem ook niet echt in. Het probleem zit meer in de aanpassing en afstemming van protocollen en regels Een andere aanvraag behelst een veel breder project; namelijk het opstellen van een euregio naal veiligheidsplan, waarin de afspraken tussen bestuurders én hulpdiensten op een zo breed mogelijk terrein worden vastge- Icgd Dit plan zou door een speciale vakgroep moeten worden uitge werkt en door de Scheldemond- raad moeten worden geaccor deerd. Voor het opstellen van het plan. waarin naast grens overschrijdende rampenbe strijding ook politionele samen werking en milieuhandhaving wordt geregeld, ts een bedrag nodig van circa 200.000 gulden op jaarbasis In november buigt het dagelijks bestuur van de Euregio Schel- demond zich over de problema tiek van de grensoverschrijden de rampenbestrijding. op Regie. De Paauw: ,,Ik ben ge schrokken van de taal. maar niet zozeer van de boodschap. Het bestuur heeft alle recht om van ons te eisen dat alles goed gaat. dat het vervoer prima ge regeld is en dat de mensen op juiste wijze bediend worden Dat we tot voor kort in gebreke zijn gebleven is duidelijk. Dat wordt ook niet bestreden. We zijn echter wel bezig geweest om orde op zaken te stellen en we hebben grote vorderingen ge maakt. Het aantal klachten is drastisch teruggelopen." De directeur van Regie heeft er dan ook nog alle vertrouwen in dat het collectief vervoerssys teem in Zeeuws-Vlaanderen conform de afspraken met het bestuur van het samenwer kingsverband geregeld wordt. Op het totaal aantal gereden rit ten mag slechts twee procent op een of andere manier mislopen. De Paauw is er zeker van dat de taxi-ondernemers die partici peren in Regie bv er zorg voor zullen dragen dat het aantal missers nog onder dat percenta ge blijft ..Zeker nu het bestuur het mes op tafel heeft gelegd. Het schok effect dat deze boodschap teweeg brengt kan wel eens po sitief uitwerken, want elke on dernemer zal nu wel beseffen dat er een financieel zwaar van Damocles boven onze club hangt. Falen betekent betalen. Dat is nu heel duidelijk ge steld aldus De Paauw. Het koor tijdens de repetitie in Sluiskil. SAS VAN GENT - Het Nederlands Her vormd Kerkkoor Sas van Gent, Philippine en Sluiskil viert dit weekend zijn vijftigja rig bestaan. Vanavond om half acht houdt het een korenavond, w aaraan een feestelijk tintje wordt gegeven. Zondag 8 oktober is er in Hervormde Kerk van Sluiskil om 10.00 uur een speciale eredienst. De kerkdienst zal volledig in het teken staan van het jubi leum. Lid van het eerste uur en alt Bonni Verguyze is tijdens de festiviteiten het feestelijk mid delpunt Organist en dirigent Wim de Die begeleidt het koor nog steeds Ook hij hoopt binnenkort - aan het eind van dit jaar - zijn vijftigjarig organistenjubileum te vieren. De Die is al sinds de jaren zestig bij het kerk koor betrokken. Het was de toenmalige predikant ds van der Graaf, die het koor Sas van Gent/Philippine in 1950 oprichtte. Het koor had als taak de gemeentezang in de zondagse vieringen te ondersteunen. De gemeente Sluiskil had al- De rapportage moest gisteren door het algemeen bestuur wor den beoordeeld. Sluis-Aarden- burg, Tferneuzen. Hontenisse. Axel en Sas van Gent zagen geen aanleiding om te twijfelen aan de bevindingen van de on derzoekers. Nu houden Dethon en de ge meentelijke sociale diensten (via Werkdoel) zich nog bezig met de uitvoering van regelin gen voor gesubsidieerde arbeid. Straks zou dit allemaal onder de noemer van Dethon kunnen ge schieden. In totaal komen er in Zeeuws-Vlaanderen meer dan zevenhonderd mensen voor ge subsidieerde arbeid in aanmer king. Die arbeid laten regelen door één orgaan levert efficien- cyvoordelen op, maakt de nieu we instelling tot een sterkere marktpartij en biedt schaal voordelen. Daar staat echter te genover dat de gemeentelijke sociale diensten minder werk te behappen krijgen. Boot afgehouden Hulst is op zich niet tegen een fusie, maar hield de boot giste ren af omdat wethouder Picavet eerste de organisatorische en fi nanciële consequenties van een fusie op papier wilde hebben. Had dat verhaal op papier ge staan en was de Hulster be stuurder daarvan niet ge schrokken. dan had Hulst met het fusievoorstel kunnen in stemmen. Voorzitter P. Hamelink wilde echter de samenvoeging niet nog langer uitstellen. Het voorstel van Picavet om eerst de financiële en andere ge volgen van een mogelijke sa menvoeging te laten onderzoe ken en dan te beslissen over een samengaan van de twee clubs was voor Hamelink niet be spreekbaar (Advertentie) ONTDEK DE NIEUWE COLLECTIE HAVENSTRAAT 8 TERNEUZEN TEL 0115-610204 Zeeland Seaports wil op de hoek Binnenvaartweg-Kennedylaan in Terneuzen een nieuw hoofdkantoor bouwen foto Charles Strijd door Wout Bareman I I KM I /I Het hHN. ii schap Zeeland Seaports wil een nieuw hoofdkantoor bou wen op een terrein op de hoek van de Binnenvaartweg-Ken nedylaan aan de westelijke stadsrand bij het sluizencom- plex in Tërneuzen. Het schap heeft met de gemeente een principe-akkoord bereikt over de koop van 3000 vierkante meter bouwgrond. De ge meente wil de grond van de hand doen voor ruim 1,3 mil joen gulden. Bij de fusie van de haven schappen Terneuzen en Vlis- singen. enkele jaren geleden, werd overeengekomen dal zou worden. Aanvankelijk Terneuzen de hoofd vestiging I werden plannen uitgewerkt voor verbouwing en uitbrei ding van het huidige onderko men aan de Noorwegrnweg. maar uiteindelijk werd geko zen voor nieuwbouw m de directe omgeving van het op vangcentrum voor dak- en thuislozen, dat binnenkort verdwijnt. De gemeente maakt het terrein bouwrijp, zorgt voor nuls voorzieningen en draait ook op voor de kosten van de aan leg van een ontsluitingsweg Het havenschapskantoor ver rijst op de plaats waar vroeger een kanaalarm liep. Die is in de jaren zestig gedempt met on geveer tien meter zand. Bo demonderzoek heeft uitgewe zen dat de grond geschikt is voor de bouw van het kantoor Maar indien bij de verdere uit werking van de plannen wordt besloten tot de bouw van een ondergrondse parkeergarage, dan zal nader overleg moet worden gepleegd over moge lijk dieper liggend.- bodem verontreiniging Momenteel wordt trouwens ook onder zoek gedaan naar de aanwe zigheid van loze kabels en lei dingen in het perceel Worden die aangetroffendan zal het ruimen ervan worden doorbe rekend aan het achap Degrondtransactie staat op de agenda van de raadscommis sie voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening én die voor financiën De twee com missies vergaderen donderdag 12 oktober vanaf 19.30 uur Groenplan B en W willen 350 000 gulden reserveren voor het opstellen van een Groenstructuur- en groenbeheersplan. Het college koesterde die wens al jaren, maar uit financiële overwe gingen werd het plan steeds vooruit geschoven Nu de ge meente wat ruimer in de slap pe was zit, is besloten om eerst al het openbaar groen »n de ge meente te inventariseren en vervolgens een lange termijn visie op te stellen voor de ko mende 15 tot 20 jaar Voor het onderhoud wordt een zoge naamd groenwerkplan uitge werkt en om geconstateerde achterstanden in aanplant weg te werken wordt ook een actieplan opgesteld. B en W stellen de raadscommissies voor het gespecialiseerde bu reau Oranjewoud opdracht te geven het plan uit te werken Tërneuzen legt 261 177 gulden op tafel als bijdrage m de res tauratie van de hervormde kerk in Biervliet De bouw kundige staat van het zeven tiende eeuwse monumentale kerkgebouw is al jaren zorg wekkend De bonte knaagke- ver, de houtworm en de zwam hebben cruciale onderdelen van de kerk aangetast, waar door de kapconstructie gevaar loopt. De kerkeraad heeft van de restauratie-architect zelfs de raad gekregen uit oogpunt van veiligheid de klok niet meer te luiden. Het Rijk neemt zeventig procent van de res tauratiekosten (bijna twee miljoen gulden) voor z'n reke ning. de kerkelijke gemeente past anderhalve ton bij, drie instanties hebben samen een bedrag van 80 000 gulden toe gezegd en de gemeente draagt ruim een kwart miljoen. De resterende twee ton moet de kerkeraad zelf bijpassen. TERNEUZEN - Een werkgroep van de zeven Zeeuws-Vlaam se gemeenten heeft een plan van aanpak opgesteld voor in voeringvan de euro Daarin wordt aangegeven op welke wijze de gemeenten willen overschakelen van de gulden naar het nieuwe betaalmiddel In iedere gemeente afzonderlijk wordt de introductie van de euro begeleid door een plaatselijke pro jectgroep. die de noodzakelijke aanpassingen (parkeer- en betaalautomaten, kassa's, computers in het stadhuis en de tekst van de gemeentelijke verordeningen) inventariseert. Hoeveel de omschakeling kost. is nu nog onduidelijk. De ge meente Terneuzen heeft er alvast een kwart miljoen gulden voor gereserveerd. SAS VAN GENT - De Gentse professor G Alluert en het Ne derlands Economisch Instituut (NE1) hebben donderdag met vertegenwoordigers uit Axel en Sas van Gent van gedachten gewisseld over de toekomst van de Kanaalzone-gemeenten na de komst van de Westerscheldetunnel Politici cn be stuursleden van de diverse dorpsraden kwamen acht gesloten deuren bijeen in een zogeheten brainstorm-sessie Allaert verwerkt hun meningen in het onderzoek naar de mogelijkhe den op sociaal-maatschappelijk, educatief en economisch ge bied De gemeente Terneuzen liet al eerder een dergelijk on derzoek uitvoeren. Z AAMSLAG - In een café aan het Plein in Zaamslag is een 44- jange Terneuzenaar dinsdagavond in elkaar geslagen Een onbekende man sloeg met zijn vuisten op het slachtoffer m. die achterover viel en met zijn hoofd op de hoek van een tafel terechtkwam. De Terneuzenaar raakte buiten bewustzijn Tben hij bijkwam had de dader zich inmiddels uit de voeten gemaakt. Hij moest zich voor zijn verwondingen laten behan delen door een arts en een landarts Poppenmaakster Connie Poifliet uit •t naar creatie Shocking Blue de pu- foto Charles Strijd tijd een eigen kerkkoor onder leiding van Tony van Dixhoorn maar toen de hervorm de gemeente Sluiskil begin jaren negentig samenging met Sas van Gent/Philippine, is het kerkkoor meegegaan Het Nederlands Hervormd Kerkkoor is een koor van circa 25 leden, die optreden tijdens erediensten, maar ook op de jaarlijkse kerstvieringen van diverse plaatselijke ver zorgingstehuizen. Gezelligheid staat bij de leden van het koor nog steeds hoog in het vaandel. 's-GRAVENPOLDER s-Gravenpolder heeft met blieksprijs Poppennng 2000 in de wacht gesleept Deze pnjs is gekoppeld aan de poppenbeurs in Ahoy in Rotterdam Een jury heeft voorafgaand aan de poppenbeurs tien creaties ge nomineerd De Ahoybezoekers hebben vervolgens Poifliet als winnaar geselecteerd Het thema van de wedstrijd was circus Poifliet heeft een illusionist ontworpen. De prijsuitreiking vindt komend weekeinde in Epe plaats DEN HAAG - De Raad van State ts zowel protesterende om wonenden als nertsenfokker M van der Wielen tegemoet ge komen in hun rechtszaak tegen de nieuwe milieuvergunning van Van der Wielen Geen van beide partijen knjgt volledig zijn zin. Van der Wielen mag aan de Nieuweweg in Nieuwer - kerk nertsen houden, maar 250 stuks minder dan hij gevraagd had. Zijn fokken] mag maximaal 1250 nertsen tellen Buurt genoten probeerden de milieuvergunning helemaal van tafel te knjgen. omdat de nerstenfokker al jaren te veel stankover last zou veroorzaken Behalve nertsen mag Van der Wielen van de gemeente ook een kennel exploiteren voor het opleiden van vijftig politiehonden Op dit punt behaalden de twee pro testerende omwonenden hun winst. De Raad van State con stateert dat de hondenkennel niet voldoet aan de wettelijke geluidseisen en heeft de vergunning vernietigd De gemeente (die de fokker te mekkelijk neeft toegezegd aat maatregelen binnen enkele maanden genomen konden worden) mag de zaak overdoen en moet aan iedereen de proceskosten vergoe den. door Wout Bareman TERNEUZEN - I>e gemeente Terneuzen wil het chemiecon cern Dow Benelux laten meebe talen aan de sanering van ver schillende verontreinigde stortlocaties. Het gaat om ren miljoenen verslindende opera tie. Provincie en gemeente wa ren in het recente verleden al handenvol geld kwijt aan de sa nering van verschillende illega le stortlocaties bij Hoek en van de voormalige stortplaats Otbe ne. Daar komt nu het schoon- muken van het oude stort in de Kleine Huissenspolder in Zaamslug bij. Daar werden in '88 bij een proefopgraving grote aantallen vaten met chemisch afval van Dow aangetroffen Volgend jaar wil de provincie de voormalige stortplaats opruimen Daarmee is een bedrag van ruim zeven miljoen gulden gemoeid Van Terneuzen wordt een bij drage verwacht van 660 000 gulden Dat is op een kleine 50.000 gulden na de volledige reserve, die de gemeente voor bodemsanering heeft opge bouwd. Kosten verhalen Volgens B en W van Terneuzen zijn de juridische mogelijkhe den om de sanenngskosten te verhalen op de vervuiler (Dow) uiterst beperkt. De Hoge Raad heeft in het recente verleden uitgesproken dat bedrijven niet verantwoordelijk kunnen wor den gesteld voor stortingen van gevaarlijk afval builen het ei gen bedrijfsterrein, als die date ren van voor 1975 De enige mo gelijkheid die rest, is Dow aan te spreken op zijn morele verant woordelijkheid De gemeente heeft de afgelopen jaren al aanzienlijke sommen geld neergeteld voor bodem- en grondwatersaneringen van bij voorbeeld De Put van de Kraker en De Put van Van Wick in Hoek en van de voormalige stort plaats Othcne Het college verwacht dat er in de toekomst nog verschillende an dere locaties zullen moeten worden gesaneerd B en W ho pen dat Dow wil meebetalen aan de sanering van de Kleine Huissenspolder en van toekom stige saneringen OOSTBURG - Zwemvereniging Scheldestroom uit Brrskens houdt in de herfstvakantie (maandag 16 tot en met vrijdag 20 oktober) een zwem vierdaag se in het zwembad van sport centrum I>e Eenhoorn in Qost- burg Deelnemers brengen door mid del van sponsoring geld bijeen voor het Ronald McDonald Huis. Zij kunnen zich per af stand en/of per dag laten spon soren Er is Iceuze tussen 250 of 500 meter per dag Na afloop krijgen de zwemmers een me daille De inschrijving is op maandag 16 oktober om 18.00 uur, waarna de wethouder van sport van de gemeente Oost- buig. R. Leent laar de zwem- vierduagse op ludieke wijzen opent Kr kan dagelijks tussen 18 30 en 20 00 uur gezwommen worden, waarbij in principe donderdag de slotdag is Vrijdag is de reservedag, waarop gemis te dagen kunnen worden inge haald Naast de inschrijving op maandag 16 oktober bestaat ook de mogelijkheid om vooraf in te schrijven in de foyer van Sportcentrum De Eenhoorn te Oost burg Nujuwe Burg 3 Middelburg WÊL. Vorstftraa'. 22 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 53