Rechtbank fluit gemeente terug 11111 -■■■. as»:#' - - g Schouwen wil in ieder geval één infocentrum over Oosterschelde ipou PZC PZC Walcheren is toe aan groot theater Brouwse stadsraad in clinch met gemeente over restitutie budget Gedeputeerde laakt houding gemeente inzake verdeelweg zeeland 19 Schouwen moet procedures voor uitbreiding Zierikzees parkeerterrein staken Concert Gospelkoor Eltetho treedt op in Zierikzee 'f'A ff' Creaelub voorlopig gesloten Afsluiting kruising uitgesteld Aanrijding op Oudeweg Werkgroep voor invoering euro Nertsenfokker mag doorgaan vrijdag 6 oktober 2000 door Famke van Loon ZIERIKZEE - De Arrondisse mentsrechtbank van Middel burg heeft de gemeente Schou wen-Duiveland opgedragen de gestarte procedures voor de uit breiding van het parkeerterrein aan de floofdpoortstraat in Zie- rikzee voorlopig te staken. Met de toekenning van een voorlopi ge voorziening legt de rechter de voortgang van het project, dat indirect de invoering van het 'belanghebbende parkeren' in de binnenstad mogelijk zal ma ken, tijdelijk lam. De uitspraak van de rechter is een streep door de rekening van de gemeente. Het college van burgemeester en wethouders hecht immers veel waarde aan de uitbreiding van de parkeers- plaats aan de Hoofdpoortstraat op korte termijn. Deze moet plaats bieden aan ruim 220 au to's en acht bussen, waarmee de verkeerschaos en het parkeer probleem in de monumenten- stad in het zomerseizoen opge lost worden. Tevens is de uitbreiding een voorwaarde voor de invoering van het lang bepleitte belang hebbende parkeren voor de in woners van de binnenstad. „Het is erg belangrijk voor Zierik- zee". benadrukt wethouder C. Veerhoek van ruimtelijke orde ning Hij wil dan ook zo snel mogelijk, nog vóór de zomer van 2001, de uitbreidingsplannen realiseren. Op de grond waar het parkeer terrein moet komen, ligt echter een agrarische bestemming. Met een artikel 19 procedure, die begin dit jaar door de pro vincie werd goedgekeurd, wilde GOES - In café Pompe aan de Grote Markt in Goes opent de Zeeuwse band Formica op zon dag 8 oktober om 17 00 uur het nieuwe zondagmiddagconcert- seizoen. Formica maakte dit jaar het debuut op het Klomp pop-festival onder de naam Ampakine. De band speelt zelf geschreven nummer, geïnspi reerd op onder andere David Bowie, The Kinks en The Police. De toegang is gratis. het college deze bestemming versneld aanpassen Twee omwonenden tekenden echter bezwaar aan tegen deze vrijstel ling. Omdat deze bezwaar- schri ften door de gemeente wer den afgewezen, stapten zij naar de rechter. Eén van hen, M. Kloet, vroeg aan de rechter een voorlopige voorziening te tref fen om zodoende de werkzaam heden op te schorten. De rechter heeft dit verzoek voorlopig gehonoreerd. In de schriftelijke uitspraak van 4 ok tober stelt hij dat er ten aanzien van de vrijstellingsprocedure 'niet sprake is van een voldoen de planologische onderbou wing'. Het parkeerterrein maakt in zijn optiek onderdeel uit van een nog niet vastgesteld totaalplan. Vooruitlopend hier op mag de gemeente niet een deel hiervan isoleren, vaststel len en uitvoeren. Het voorlopige oordeel van de rechter is dat de gemeente 'op basis van de voor handen stukken in redelijkheid niet tot verlening van vrijstel ling heeft kunnen besluiten'. Deze motivatie, die niet op pro cedurele fouten wijst, heeft de gemeente in een lastige situatie gebracht. „De uitspraak is een inhoudelijke afkeuring van het plan", legt Mr. H. Lamers, advo cate van Kloet, uit. Verweerschrift Het is nu aan de gemeente een verweerschrift tegen de voorlo pige beslissing in te dienen. De werkzaamheden zijn in ieder geval op last van de rechter ge schorst tot op het 'volle beroep' beslist is. Volgens gemeente ambtenaar van ruimtelijke or dening, J. Wesdorp, zou deze uitspraak wel eens een vertra ging van het gehele project kun nen betekenen. „Volgens de rechtbank duurt het minstens een half jaar voordat de zitting is", aldus Wesdorp. Wethouder Veerhoek wil voor alsnog echter niets van een ver traging weten. Hij wil eerst be kijken, hoe het college met deze uitspraak om zal gaan. Omdat Veerhoek de schriftelijke uit spraak van de rechter nog niet onder ogen heeft gehad, wilde hij donderdagmiddag inhoude lijk nog niet reageren. „Op dit moment moeten we de uit spraak eerst op ons in laten wer ken. door Piet Kleeroans BROUWERSHAVEN De stadsraad Brouwershaven vindt het onterecht dat zij ruim 8800 gulden aan niet gebruikt budget moet terugbetalen aan de gemeente Schouwen-Duive- land. De stadsraad heeft daar bezwaar tegen aangetekend. De stadsraad Brouwershaven krijgt op jaarbasis van gemeen tewege een budget van 11.250 gulden toebedeeld. Een bedrag van 4000 gulden is bedoeld voor het bevorderen van de leefbaar heid in Brouwershaven. Verder krijgt de stadsraad 2500 gulden voor opleiding en training van stadsdeelraadsleden, 1750 voor zaalhuur voor vergaderingen en nog eens 3000 gulden ter dek king van organisatorische kos ten De stadsraad soupeerde het geld echter bij lange na niet op. Met name het deel bedoeld voor opleiding en training bleef zo goed als onaangeroerd. REDACTIE NOORD ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax 10111)454657 e mail: redzzee@prc.nl M. Modde (chef) M.G. van den Broek P. Kleemans F.F.A.M. van Loon A.M.L. Pankow R.H.N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:10118) 470102 e mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e mail: redactie@pzc.nl door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Er zijn genoeg redenen om het Walchers theateraanbod uit te brei den met een nieuwe A-schouwburg inclu sief filmzaal in Middelburg en een vlakke vloertheater in Vlis.singen. Het aantal thea tervoorstellingen stijgt met de nieuwe voor zieningen van tweehonderd naar 340. Dat levert een verdubbeling van het aantal be zoekers op. Een nieuwe schouwburg met twee zalen en een filmzaal kost 34,6 miljoen gulden en een vlakke vloertheater 16,6 miljoen gulden. Dat concludeert het bureau Drijver Part ner dat in opdracht van de Walcherse ge meenten het podiumbeleid onderzocht. Vlissingen, Middelburg en Veere kijken al enige tijd of het mogelijk is om samen een podiumbeleid op te zetten. Drijver Part ner stelt dat Walcheren een verzorgingsge bied heeft van 170.000 mensen Dat is inclusief het achterland van zo'n 55.000 in woners in Midden- en Noord-Zeeland. Dat publiek zou volgens cijfers van het Centraal Bureau van de Statistiek behoefte hebben aan 280 professionele theatervoorstellin gen. Op dit moment programmeren de schouwburg en de concertzaal in Middel burg 160 en het Arsenaaltheater in Vlissin gen tegen de zeventig voorstellingen Sa men trekken zij rond de zeventigduizend bezoekers. Draagvlak Drijver Partner komen tot de conclusie dat er voldoende draagvlak is voor uitbrei ding van het Walchers theateraanbod, mits de soort te programmeren voorstellingen elkaar niet overlappen. De nieuwe schouw burg moet zich richten op grote publieks- De gemeente Schouwen-Duive land wil het niet gebruikte bud get terug hebben. Voor het ver strekken van het budget, zo voert de gemeente aan. zijn richtlijnen en volgens die richt lijnen heeft de gemeente recht op restitutie. Stadsraadvoorzit ter R. Bolderman denkt daar anders over. „Wij willen dat geld houden en aan nuttige dingen in Brouwershaven besteden Wij zitten helemaal niet te wachten op cursussen en opleidingen. Voor Bolderman is de vraag of het geld al dan niet terug dient te worden gestort in de gemeen tekas een principiële. „De regels volgens welke de gemeente recht heeft op teruggave van het geld zijn pas in het voorjaar van dit jaar bekendgemaakt Dus konden wij daar in 1998 hele maal geen rekening mee hou den." De stadsraad heeft bij brief bezwaar aangetekend te gen het terugvorderen door de gemeente van het niet benutte geld In eerste instantie reageerde de gemeente op de brief van de stadsraad met de mededeling dat er een hoorzitting gewijd zou worden aan de kwestie. In middels heeft Bolderman echter telefonisch van de Schouwse welzijnswethouder P. W. Berre- voets-Rmgelberg te horen ge kregen dat hij op korte termijn uitgenodigd worêit voor een ge sprek ten gemeentenhuize. ZIERIKZEE - Gospelkoor Elte tho geeft zondag 8 oktober een concert in de grote zaal van het .Multifunctioneel Centrum in Zierikzee. In de Nederlandse gospel wereld heeft het Aalsmeerse koor Elte tho, 'Hij die komt', inmiddels zijn naam gevestigd Het koor, dat wordt gevormd door onge veer dertig jongeren, werkt met een Nederlandstalig repertoire regelmatig mee aan cvangelisa- tiediensten en gospelconcerten in het hele land. Komend weekend reist Eltetho naar Zierikzee voor een concert. Tijdens de morgensamenkomst vun de Christengemeente Zie rikzee zal het koor een optreden verzorgen Deze dienst begint om 10 00 uur in de grote zaal van het Multifuntioneel Centrum. - V- >1 9 O jmC- De locatie bij de caissons in Ouwerkerk is één van de plekken die worden genoemd als mogelijke vestiging vooreen infocentrum over 1 de Oosterschelde. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - De ruimte rond het kunstwerk bij de Brtise mossel heeft niet de eerste keus als locatie voor een infor matiecentrum over het Natio naal Park Oosterschelde. Deze plek wordt niet bij voorbaat uitgesloten, maar de gedach ten van het gemeentebestuur gaan toch meer uit naar de caissons bij Ouwerkerk. het Prunjegebied, de Plompetoren of de Schelphoek. Wethouder C. W Veerhoek van toerisme zou voorlopig graag alle opties nog open houden Zelf denkt hij ook nog aan het Ecoscope als mogelijke locatie voor de vestiging van een kleinschalig infocentrum over de Oosterschelde Binnen het Overlegorgaan Nationaal Park i.o Oosterschelde wil hij zich in elk geval sterk maken voor de vestiging van één of meer van deze centra op Schouwen-Duiveland De overgrote meerderheid van het Overlegorgaan heeft inmid dels al de voorkeur uitgespro ken voor een bezoekerscen trum op Tholen in combinatie met een milieu-educatief cen trum en een tweede infopunt op Waterland Neeitje Juns Vooral tegen dat laatste voor nemen maakt het gemeentebe stuur bezwaar. De hoge toe gangsprijs voor dit themapark wordt beschouwd «ls een be lemmering om naar het info centrum te komen en zal, naar verwachting, het herhalings- bezoek zeker niet stimuleren De kans dat mensen diverse keren naar een informatiecen trum guun, is volgens de ge meente een stuk groter ais zo'n gebouw vlak om de hoek te vinden is. De gemeente pleit dan ook voor meerdere info centra verspreid over Schou wen-Duiveland. liefst in combinatie met bestaande ac tiviteiten of bezienswaardig heden. Eb en Vloed „Bruinisse is de beste plek", vinden de Bruse ondernemers en de dorpsraad. „Vanaf de dijk bij het kunstwerk De Mossel is er direct oogcontact met eb en vloed Er is voldoen de ruimte voor de bouw van een infocentrum en er ts ge noeg parkeerruimte Er ko men daar nu al veel mensen", zijn de argumenten van onder nemer J van Veldhuizen uit Bruinisse RPF-fractievoorzitter J. van den Berge wil Bru niet uitslui ten. maar vindt de caissons bij Ouwerkerk een veel betere lo- r niet Neeitje Jans, want de S vloedkering ligt wel in d« terschelde, maar je ziet echt iets van P van der Melde (SGP/GPV) vindt het 'erg chauvinistisch' om voor Schouwen-Duive land te pleiten. Als er maar twee infocentra komen lijkt de keus voor Tho len en N'eeltje Jans hem wel lo gisch. Pas als er drie of meer centra worden gerealiseerd, komt wat hem betreft ook Schouwen-Duiveland in aan merking Alle overige leden van de com missie ruimtelijke ordening en economische zaken zijn het er over eens dat er binnen het Overleg Nationaal Park i o. ZIERIKZEE - De creaelub van Zierikzee moet voorlopig de deuren sluiten Coördinator van sociaal-cultureel centrum De Lichtboei A Klem-Zoutendijk zag zich genoodzaakt tot dit drastische besluit, toen de jongerenwerkster en een vrij willigster onverwachts opstapten ..We/.itten inéén klapzon- der Dat is voor ons heel vervelend, maar het zal vooral voorde kinderen een grote teleurstelling zijn Wekelijks bezoeken ongeveer twintig kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar op woensdagmiddag de creaelub tn de Lichtboei. Klein hoopt dan ook dat de noodzakelijke sluiting van de club van korte duur zal zijn Het centrum gaat nu op zoek naar nieuwe vrij willigers die de creaelub kunnen voortzetten NOORDGOUWE - De afsluiting van het kruispunt Klooster- weg (N654)- Heerseweg in Noordgouwe is met twee weken uitgesteld tot maandag 23 oktober De voorbereidende werk zaamheden voor het maken van een rotonde duren langer dan voorzien was De afsluiting geldt alleen voor snelverkeer Brommers en fietsers kunnen er nog steeds door Ook voor het busvervoer van en naar Noordgouwe is een oplossing: er wordt een tijdelijke halte gemaakt op de Ring in het dorp Lijnbussen van gewone lengte kunnen die halte aandoen; ver lengde bussen moeten vanaf Zierikzee kiezen voor de route over de Rotenjdijk naar Dreischor. Tér hoogte van de Rotenj- dijk komt een tijdelijke halte Passagiers voor Noordgouwe en Schuddebeurs zijn dan op die halte aangewezen of op de reguliere halte in Zonnemnirv De afsluiting duurt volgens de nieuwe plannen van 23 oktober tot 24 november De gemeente wil het parkeerterrein aan de Hoofdpoortstraat nog voor de zomer van 2001 drastisch uitbreiden, foto Marijke Folkertsma trekkers, zoals cabaretiers, shows, musi cals. opera's en muziektheater. Het vlakke vloertheater is vooral bedoeld voor popcon certen die duizend man trekken, straatar tiesten die zich voorbereiden op een act. als theaterwerkplaats en voor amateuristische kunstbeoefening Het Arsenaal kun een be langrijke concurrent zijn voor het nieuwe vlakke vloertheater, maar als er goed naast elkaar geprogrammeerd worden kunnen beide voorzieningen elkaar juist verster ken. aldus het rapport. Een nieuwe, groten' schouwburg en een nieuw vlakke vloertheater trekken tiendui zenden bezoekers extra per jaar Alleen de filmzaal al moet jaarlijks 21 900 mensen een avondje uit geven Het vlakke vloerthe ater is goed voor 55 popconcerten met 27.000 liefhebbers. Drijver Partners acht die bezoekersaantallen en voorstellingen goed haalbaar op Walcheren. ZIERIKZEE - Op de Oudeweg in Zierikzee vond donderdag om 17 20 uur een verkeersongeval plaats Een 45-jange auto mobilist uit Schouwen-Duiveland reed vanuit «-en uitnt de Oudeweg op. Daarbij verzuimdede man voorrang te verlenen aan een 46-jarige uutomobilist uit Schouwen-Duiveland. Er was alleen materiële schade TERNEUZEN - Een werkgroep van de zeven Zeeuws-Vlaam se gemeenten heeft een plan van aanpak opgesteld voor in voering van de euro Daarin wordt aangegeven op welke wijze de gemeenten willen overschakelen van de gulden naar het nieuwe betaalmiddel ln iedere gemeente afzonderlijk wordt de introductie van de euro begeleid door een plaatselijke pro jectgroep. die de noodzakelijke aanpassingen inventariseert De gemeente Térneuzen heeft alvast een kwart miljoen gul den gereserveerd voor de omschakeling DEN HAAG - De Raad van State is zowel protesterende om wonenden als nertsenfokker M van der Wielen tegemoet ge komen in hun rechtszaak tegen de nieuwe milieuvergunning van Var der Wielen Geen van beide partijen krijg: volledig zijn zin Van der Wielen mag aan de Nieuweweg in Nieuwer - kerk nertsen houden, maar 250 stuks minder dan bijgevraagd had Zijn fokkerij mag maximaal 1250 nertsen tellen Buurt genoten probeerden de milieuvergunning helemaal van tafel te krijgen, omdat de nerstenfokker al jaren te veel stankover last zou veroorzaken Behalve nertsen mag Van der Wielen van de gemeente ook een kennel exploiteren voor het opleiden van vijftig politiehonden Op dit punt behaalden de twee pro testerende omwonenden hun winst IX- Raad van State con stateert dat de hondenkennel niet voldoet aan de wettelijke geluidseisen en heeft de vergunning vernietigd De gemeente mag de zaak overdoen en moet aan iedereen de proceskosten vergoeden. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Gedeputeerde J. Hennekeij laakt de opstelling van de gemeente Schouwen- Duiveland ten aanzien van de aanleg van de recreatieverdeel- weg. Hij spreekt over 'een beetje flauw spelletje waarmee de kwaliteit van de totale plannen in de waagschaal worden ge- lt*d\ Het gemeentebestuur maakt bezwaar tegen het onderscheid dat de provincie maakt tussen een zuidelijk en noordelijk tracé van die rvcrea 11 e verdeel weg (RVW). Volgens de gemeente zijn er in het verleden bindende overeenkomsten met de provin cie gesloten over aanleg van het totale traject van de RVW vanaf Burgh-Haamstede tot aan de aansluiting met de NS7, inclu sief de aanleg van een rondweg rond Scharendijke De provin cie heeft daar een andere me ning over, maar de gemeente wappert nu met officiële docu menten die onlangs boven water zijn gekomen en die het sluitend bewijs zouden leveren van de beloftes van de provincie Gedeputeerde Hennekeij heeft er weinig waardering voor op deze wijze onder druk te worden gezet door de gemeente „Al bij het gereedkomen van het trans ferium m Renes.se is duidelijk gesteld dat er een knip zou wor den aangebracht in de aanleg van de ree rea lieverd eel weg", zegt Hennekeij Volgens hein had het aanbrengen van onder scheid tussen een zuidelijk en noordelijk tracé alles te maken met de beschikbare financiën „ln feite wordt over de aanleg van deze weg helemaal niet zo verschillende gedacht Voor het zuidelijke tracé tussen Burgh- Haamstedc en Rrnesse zijn de plannen rond en ik verwacht dat de aanleg volgend voorjaar kan beginnen Voor het noordelijke deel van Renesse tot aan de N57 wordt een tracé-studie ge maakt. maar financieel is daar nog geen dekking voor. Het is wel onze intentie naar middelen daarvoor te zoeken", aldus de gedeputeerde. Hij geeft verder aan dat sloop van de Vroon weg doorgevoerd dient te worden zodra het zuidelijk traject van de RVW gereed is „Verkeers technisch is er geen raden meer de Vroonweg dan nog langer tn stand te houden." Vertrouwen WD-raadslid H. Coomans die zich zeer heeft ingespannen om helderheid te brengen in de oor spronkelijke afspraken over het tracé van de rccrratieverdeel- wreg. heeft er. ondanks de reac tie van de gedeputeerde, alle vertrouwen in dat Hennekeij na het bestuderen van de officiële documenten tot het inzicht zal komen dat de provincie zich aan de eerder gedane bindende af spraken moet houden. Volgens Coomans zal de provincie dan ook geen onderscheid meer ma ken tussen RVW en rondweg Scharendijke „Als de RVW vol gens de oorspronkelijke plan- elegd c it Schi van de toeristische verkeers druk ontlast, daar gewoon bij Coomans erkent dat de provin cie zich enkele maanden gele den nog duidelijk distantieerde van haar verantwoordelijkheid voor die rondweg bij Scharen dijke „De ene keer wordt er kend dat dit stukje weg onder de verantwoordelijkheid van de provincie valt. de andere keer wordt het naar de gemeente verwezen Met de notulen, teke- ningen en verslagen die nu be schikbaar zijn gekomen, zal snel duidelijk zijn dat er sprake is van één RVW, Inclusief de rondweg bij Scharendijke nen wordt aungelegd dan hoort het gedeelte dat Scharendijke worden vo centra op Schouwen-Duiv land. Nieuwe Burg 3 Middelburg orttstraet 22 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 41