De Bruijn voortijdig uit WK Zeelenberg zocht zijn grenzen op Roemeen Haldan op veld overleden Tuchtrecht van KNVB nu ook voor oefenduels Wamberto verknoeit feestje Germinal Muitende aanhang bij De Graafschap Taylor en Hattestad winnaars GP-finale 27 Jaspers naar laatste zestien Luchtduel op het strand Bobbie Traksel prof bij Rabo Spaanse renner Sevilla positief' Freire sprint naar etappezege Preses Bavern w il drugtest Christoph Daum Dopingtesten leveren elf zondaars op PZC vrijdag 6 oktober 2000 van onze sportredactie SAINT- ETIE N N K - Biljarter Jean-Paul de Bruijn uit Hulst was gisteren na twee van de drie speelronden zo goed als kans loos voor een plaats bij de laat ste zestien van het \V'K drieban den in Saint Etienne. De Bruijn verloor van de Italiaan Zanetti en de Japanner Arai. Raimond Burgman heeft na twee ronden nog uitzicht op een plaats in de achtste finales. Hij versloeg in zijn groep (G) 's och tends de Colombiaan Jaime Be- doya met 2-0 's Avonds was groepsfavoriet Nelin uit Dene marken in drie sets te sterk: 10- 15 15-8 15-14. Het gemiddelde van Nelin was 1,538. tegen 1,480 van Burgman. De Deen had in zijn eerste partij afgerekend met de Amerikaan Michael Kang (2-0), die in zijn tweede partij ook van Bedoya verloor. Burgman stuit vrijdag op Kang Jean-Paul de Bruijn (groep F) verloor in twee sets van Zanetti: 12-15 13-15. Ook tegen de Ja panner Arai ging het mis. Dit maal verloor hij in drie sets: 7- 15 15-4 9-15. Vandaag treft hij in zijn laatste groepswedstrijd de Oostenrijker Efler, die net als Arai een winstpartij op zijn naam heeft staan. Wint De Bruijndan ishij afhankelijk van het resultaat van de andere partij om eventueel nog de laat ste zestien te bereiken Neder lands sterkste troef Dick Jas pers won zijn eerste partij van de Colombiaan LoizaOmar: 15- 12 15-5. Hij zegevierde ook in zijn tweede partij tegen de Deen Carlsen. Hij won in twee sets: 15-9 15-8. Daarmee plaatste hij zich bij de laatste zestien. ANP van onze sportredactie ANTWERPEN - Dankzij een laat doelpunt van Wamberto heeft Ajax de galawedstrijd te gen Germinal Beerschot ter ge legenheid van de opening het nieuwe stadion van de Amster damse zustervereniging gewon nen (0-1). Een verdiende zege voor Ajax, dat aantrad zonder Bergdolmo en Grönkjaer. Beiden hebben interlandverplichtingen. Win ter en Witschge waren wel van de partij maar zaten op de bank. Gedurende de hele wedstrijd was Ajax veruit de gevaarlijkste ploeg.Vijf minuten voor afflui ten viel de enige treffer: na een persoonlijke actie bracht Wam berto Ajax met een strak schot op voorsprong die de resterende tijd onaangetast bleef. GPD Fernando Rieksen (I) wint een luchtduel van Edgar Davids. foto Robert Vos van onze sportredactie NOORDWIJK - I)e ochtend voor het vertrek naar Cyprus voor de tweede WK-kwalifica- tiewedstrijd trainde het Nederlands elftal op het strand bij Noord wijk. Er vond een onderling partijtje plaats tus sen de 'rode en gele hesjes', tussen de poten tiële basisspelers en de mogelijke reserves En zowaar de 'gelen' wonnen Mark van Bommel werd met het beslissende doelpunt de matchwinner Het partijtje leverde vele hoogstandjes op Afgezien van Mare Over- marsen Wilfred Bouma. die uit voorzorg een training oversloegen, deden alle Oranje spelers mee Bondscoach Louis van Gaal kende weinig zorgen In tegenstelling tot Bondscoach Stavros Pa- padopoulos van Cyprus Zijn ploeg zal za terdag »n Nicosia mogelijk moeten aanlrc- den zonder vier basisspelers. RIJSWIJK - Wielrenner Bohhie Traksel wordt per 1 januari vol gend jaar prof hij de Rabobank- plu** De 18-jarige belofte tekende een contract voor twee jaar. Traksel reed eerder voor de juni- orenploeg van Frans Maassen en komt dit seizoen uit voor de amateurploeg van Nico Verhoe ven. ANP MADRID - De Spaanse wielren ner Oscar Sevilla is niet geselec teerd voor het WK. omdat hij onlangs is betrapt op het ge bruik van cafeïne. Dat heeft de Spaanse wielerbond gisteren bekendgemaakt. Hij krijgt enkele dagen de tijd om in beroep te gaan Volgens de Spaanse krant El Pais was de test gedaan voor begin van de Vuelta. De 24-jarige coureur was daarin een van de helpers van winnaar Heras. RTR ALTOPASCIO - Oscar Freire Gomez deed gisteren een aanval op de leiderstrui in de derde etappe in de Ronde van Lucca. De Spaanse wereldkampioen won de etappe naar Altopascio, in een sprint met leider Ales- sandro Petacchi. De Italiaan heeft in het klasse ment nog een voorsprong van drie seconden op Freire In de rit, die ging van Capannon naar Altopascio over een afstand van 220 kilometer, gaf Maarten den Bakker op. De Rabo-renner was het slachtoffer van een valpar tij Hij kan waarschijnlijk ge woon starten in Panjs-Tburs- ANP MÜNCHEN - Het gekrakeel rond de toekomstige Duitse bondscoach Christoph Duum houdt aan. Fritz Scherer, vice- voorzitter van Bavern Mtln- rhen. verklaarde gisteren dat Daum zich aan een drugstest moet onderwerpen. De huidige coach van Bayer Le- verkusen vond het idee te bela chelijk voor woorden Daum ligt onder vuur nadat in het ge ruchtencircuit de trainer met drugsgebruik en bezoek aan Prostituees in verband werd ge- •••>-♦ nr>A foto Niels van der Hoeven/GPD Wilco Zeelcnberg balanceerde als motorracer op het randje. Motorracer houdt het na een lange carrière voor gezien door Bart Boerop BLKISWIJK - Balanceren op het randje van het kunnen. Motorcoureur Wilco Zeelen berg (34) reed in zeventien jaar wegracerij voortdurend op de grens. „En erover. Winnen en kampioen worden of van de motor vallen, het ligt zo dicht bij elkaar." De drang om te presteren en de uitdaging sneller te zijn dan de jongens met wie hij aan de startstreep stond, hielden de Bleiswijker dertig jaar op de motor Maar nu heeft hij er ge noeg van Op 15 oktober rijdt hij zijn laatste race in de Super 600 klasse, op het circuit van Brands Hatch m Engeland „Ik kan nog zeker ëén, twee jaar mee. maar het idee te stop- pen speelde de laatste maan den steeds vaker door mijn hoofd Daar hebben de slechte prestaties van dit seizoen ook mee te maken In tegenstelling tol vong jaar lukt het niet meer om voorin te rijden Ik heb de beslissing om te stoppen nu nog zelf in de hand Ik word niet gedwongen door blessures of sponsors Dat is ook pret tig Bovendien liggen er twee leuke aanbiedingen op Zeelenberg te wachten ..Yamaha wil me in dienst nemen, waarschijnlijk als testrijder voor het materi aal dat in 2002 op de weg komt Maar ik kan ook aan de slag bij Shell, een representatieve functie in de motorolie-han del. Ik ben de mogelijkheden nog aan het afwegen en neem binnen een paar maanden een beslissing. Ik wil in elk geval geen saaie 9 tot 5-baan, want dan ben ik zo dood Zij wielen Zeelenberg zegt in het motor racen alles gezien te hebben Dat is ook niet verwonderlijk, want de Bleiswijker rijdt al vanaf zijn vierde rond op mo toren. Begonnen op een door zijn vader gebouwd 'crossertje' met zijwieltjes, werkte Zeelen berg zich via het crosscircuit op zijn zeventiende naar de wegracenj „Dat trok mij meer dan het motorcrossen Als ik die races op televisie zag of ik zag die motoren staan, dacht ik dat wil ik ook. Het specta culaire ervan sprak mij aan, het plat door de bocht gaan In het wegracen behaalde Wil co Zeelenberg zijn grootste succes. In 1990 won hij op de Nürburgring in Duitsland de Grand Prix tn de 250 cc klasse Dat was toch al een topjaar voor de coureur „Het was het eerste seizoen dat ik op een fa- bneksmotor reed Het jaar er voor reed ik op een motor van 35.000 gulden en ineens mocht ik op een Honda die meer dan een miljoen waard was Dan moet jewel laten zien dat je dat geld waard bent En Zeelenl>erg deed dat „Mijn eerste wedstrijd op dat ding le verde meteen een podium plaats op Dat was nota bene de Grand Pnx van Japan Stond ik ineens tussen de top pers. Ik n-ed dat jaar nog vier. vijf keer in de pnjzen met als uitschieter die overwinning m Duitsland Daardoor kan ik nu ook makkelijker stoppen Ik ga niet de boeken in als eeuwige tweede Ik heb belangrijke wedstrijden kunnen winnen. zelfs een Grand Prix Ik heb daar de concurrentie echt ver slagen Niet dat iedereen uit viel en ik daarom eerste werd In 1990 werd Zeelenberg derde in de kwart liter klasse bij de TT van Assen Een prestatie diehij in 1991 en 1994 herhaal de Jammer dat ik daar niet heb kunnen winnen. Assen is speciaal Het is het enige cir cuit waar het publiek zo dicht op de race zit Nergens komt het publiek ook in zulke grote aantallen kijken En ze staan er allemaal voor de Nederlan ders. Als je iemand inhaalt, hoor je ze joelen Het is altijd het besteen leukste evenement van het jaar. In 1997 heb ik in Assen de Super 600 klasse ge wonnen. Dat is niet helemaal hetzelfde als het winnen van de 250 cc, maar ik heb 'm toch een keer gewonnen." Portie gehad „Blessuresantwoordt Zee lenberg op de vraag wat de mo torsport hem heeft gebracht „Ik heb mijn portie wel gehad, gebroken sleutelbeen, bekken, verbrijzelde enkel. Dat is lo gisch als je de grenzen opzoekt Je moet incalculeren dat je ze ven tot acht keer valt per sei zoen, maar negen van de tien keer loopt dat goed af De Super 600 is de klasse waarin Zeelenberg zijn carri ère als racer besluit Hij is rea list genoeg om te beseff- dat hij 15 oktober niet in de pnjzen zal njden tijdens zijn laatste wedslnjd „Het wordt voor mij geen sen sationele race. Of ik moet van tevoren even met de 36 andere coureurs gaan praten", lacht Zeelenberg „Vorig jaar reed ik vooraan mee. maar dit seizoen komt de motor kracht te kort De con currenten hebben hun materi aal beter ontwikkeld. Tbch ga ik mijn laatste race anders m dan deunden- Ik ga er echt van genieten Nog ëën keertje 45 minuten knallen, ook al is dat in de achterste regionen We hadden begin augustus ook al een race tn Brands Hatch en toen eindigde tk als 25ste I*aat ik maar proberen om die prrs- tatie te verbeteren Dat lijkt me een mooi streven GPD van onze sportredactie BOEKAREST - De Roemeense voetballer C'atalin Haldan is gisteren in Oltenita overleden tijdens een vriendschappelijke wedstrijd van zijn club Dinnmo Boekarest tegen de plautselijke club Santienil. Haldan (24) viel tijdens de twee de helft plots neer zonder dat er een tegenstander in de buurt was. Enkele seconden daarvoor had de achtvoudig internatio nal tegen een ploeggenoot ge zegd dat hij duizelig was De voetballer werd zo snel mo gelijk naar een ziekenhuis over gebracht. waar hij korte tijd la ter overleed De clubnrts van Dinamo verklaarde dat Haldan vermoedelijk is overleden aan de gevolgen van een hersenin farct De middenvelder vnn Di namo mankte deel uit van de 22 spelers die geselecteerd waren voor Euro 2000. RTR door Raymond Willemsen DOETISt III M Zw aar aange daan stapte JaccoSw art woens dagavond na het bekerduel te gen MVV door de catacomben Niet alleen de 1 -2 nrderlaag had de algemeen directeur van I)e Graafschap aangegrepen, ook de spreekkoren hadden hem zichtbaar pijn gedaan. ..De sup porters staan nu nog huiten het hek op me te wachten. Ik hen blijkbaar de zondebok." Na dc 0-2 van MW in blessure tijd begonnen supporters op de Spinnekop-tribune zich ver baal te roeren. 'Jocco oprotten', schreeuwde een klein deel van de aanhang. Daarentegen werd trainer Rob McDonald, toch verantwoordelijk voor het elf tal, luidkeels toegejuicht „Dit doet me pijn", vertelde Hilver summer Swart na afloop „Ik moet met een aantal mensen binnen de club het beleid ma ken Ik ben directeur en dan wordt mij al snel de zwartepiet toegeschoven Maar er is geen geld voor versterkingen. Ook als Swart oprot, komt er geen geld vrij." Swart voelde zich ook fysiek be dreigd, want na afloop wilde «•en aantal aanhangers de con frontatie aangaan met de alge meen directeur Ze stonden bui ten de poort hem op te wachten. Het nep herinneringen op aan het najaui van 1999, toen ex- voorzitter Hylkc Enzcrink hel na dc nederlaag tegen Willem II moest ontgelden. „Ik ben blii dat er dit keer niet zo veel toeschouwers wanen", lach te Swart als een boer met kies pijn ..Het is duidelijk dat het gemoe delijke karakter ook bij deze club aan het verdwijnen is", vervolgde hij. „En dan doel ik niet alleen op die spreekkoren t«'gen mij Voor dc wedstrijd hebben zo'n 250 supporters op de Spinnekop zich naar binnen gedrukt en geen entree betaald. Dc acht politiemensen die er waren, stonden machteloos We vroegen maar een tientje nis en treeprijs. dat is toch geen absurd bedrag"'" De uitschakeling heeft ook fi nancieel nadelige gevolgen voor de Doetmchemse club. die nl zo krap bij kas zit. Swart' „Als we van MVV hadden gewonnen, zouden we in de volgende ronde thuis hebben gespeeld tegen FC Utrecht Die wedstrijd was clan live op televisie gekomen en dat had ons financieel het nodige opgeleverd. Ik heb echter een waardeloze wedstrijd gezien." GPD van onze sportredactie ZEIST - De tuchtrechtspraak amateurvoetbal gnat met in gang van het seizoen 2001-2002 ook gelden voor vriendschappe lijke wedstrijden. Dat blijkt uit een bendening an bet hu lit recht die de KNVB aan de clubs heeft gezonden. Met de maatregel wil de voet balbond een einde maken aan een beslaande praktijk waarbij wangedrag in vrtendschappe hjke duels vaak onopgemerkt blijft omdat de betrokkenen be sluiten de zaak stil te houden In de herziening van hot tucht- reglement heeft de KNVB ook een andere maatregel in die nchting opgenomen Het begrip 'scheidsrechter' is zo uitgebreid dat ook mensen die eigenlijk niet gerechtigd zijn als scheids rechter op te treden er onder vallen Zo wil de bond voorko men dat gele en rode kaarten die door onofficiële scheidsrechters worden gegeven, geen gevolgen hebben voor de betrokkenen U it de stukken blijkt dat de lan - delijke tuchtcommissie ama teurvoetbal en de landelijke Commissie van beroep verdwij nen Elk KNVB-district zal zelf de tuchtrechtspraak en het be roep tegen uitgesproken straf fen moeten gaan behandelen In elk district komt een zogenoem de overlegvergadering die het beleid terzake moet gaan bcpa- ^|Ultlpd(R|^B een duel wo daarmee geen competitiebelang gemoeid is Als een elftal uit de competitie wordt gehaald of hot volgende seizoen niet meer be staat, vervallen de aan dat elftal gekoppelde straffen GPD len Uitspelen of overspelen van vordt geschrapt als van onze sportredactie DOHA - De Amerikaanse speci alist op de 400 meter horden An- gelo Tav lor en d«- Noorse >perr werpstrrTrine Hattestad zijn de eindwinnaars geworden van het Grand Prix-circuit 2000 in de atletiek ij vergaarden gister avond tijdens de finalew edstrij - den in Doha voldoende punten om zich de beste man en vrouw van het seizoen te mogen noe- Tfcylor en Hattestad, beiden in Sydney goed voor olympisch goud. incasseerden ieder een bonus van een half miljoen gul den De Amerikaan kn-eg voor zijn winst op de hordenrace in 48,14 sect inden nog eens 125 000 gulden Hattestad, die tweede werd. moest het met 30 000 gulden minder doen. Zo kort na dc Olympische Spe len was de animo van de deelne mers <»m topprestaties te leveren niet bijster groot meer. ook al was er in totaal ruim acht mil joen gulden te verdelen Som mige kanshebbers, zoals de Am«'rtkaanse supersprinter Maurice Greene, hadden zich teruggetrt>kk«Ti Drievoudig olymnisch 'itrlhoudster Marton pisch versprtngkumpioene f kc Drechsler haalde De 35-j, Jones liep wel, maar zij stelde zich tevreden met «-en matige winnende tijd van 11 seconden precies, Goed was wel de afstand van 7 meter en 7 centimeter, die ol vm- r Hel i-jari ge Duitse werd echter gesteund door iets teveel rugwind Ook de 2,32 meter van de Russische hoogspringer Vjatsjeslav Voronin mocht er zijn ANP STRAATSBURG De Olympi sche Spelen van Sydney gaan met elf dopinggcxallen dr hoe ken in. Dat heeft lOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch bekendge maakt tijdens ztjn bezoek a.in het Europees parlement in Straatsburg In totaal zijn er tn Australië 3600 dopingtcsten ge houden. Volgens de voorzitter waren dat «-r twee keer zoveel als tijdens de Spelen van Atlan ta AFP/DPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 27