Mes op tafel voor Regie bv Sint Albert presenteert wensen PZC Collectief vervoer ziet nog kansen Westdorpe is snel aan de beurt voor onderhoudswerk Algemeen Belang verwerpt kritiek op enquête herindeling Aanhouding in moordzaak Ossendrecht Milieuberaad wil dat Sluis mestregels volgt zeeland 20 Vervoerscontract staat op spel .Jubileumconcert Nieuwe hoorns voor fanfare Gemeenteteam haalt de bezem door Hoofdplaat Samen Beter spreekt over Blaauwe Hoeve Masterclass over veranderingen op platteland donderdag 5 oktober 2000 door Joost Bosman TERNE ('ZEN - Hrt taxicon sortium Regie bv, verantwoor delijk voor het collectief vervoer (CVV) in Zeeuws- Vlaanderen. heeft donderdag- avond het mes op tafel gekregen van het bestuur. Voorzitter L. \\lll« til ril flr 11 hij K«'gH' .1.111 gesloten taxiondernemers te kennen gegeven dat vanaf 9.00 uur vandaag (donderdag! alles perfect moet lopen. Bovendien /.al het bestuur vandaag al de eerste juridische adviezen in winnen. over hoe eventueel het contract met Kegie kan worden verbroken. Sinds Regie de uitvoering van het CVV ter hand nam, regende het klachten. Mensen werden te laat of helemaal niet opgehaald Bovendien waren er nauwelijks mogelijkheden klachten te po neren Tot 1 oktober kreeg Regie de tijd orde op zaken te stellen, maar volgens Wille is dat onvol doende gelukt „De maat is vol. In het contract met Regie staat heel duidelijk dat de malus-re geling ingaat op het moment dat er meer dan twee procent van de ritten fout gaat En zelfs als de klant tevreden is, handelen de ondernemers nog steeds niet al tijd naar het contract Zo heb- BRESKENS - Maar liefst 225 jaar muziek komt samen op za terdag 16 oktober in de Samen- op-Weg kerk te Brcskens. De muziekverenigingen Breskens- Groede (100 jaar) en Veronica uit Zuidzande (125 jaar) geven samen een groot jubileumcon cert. De aanvang van dit gratis muziekspektakel is om 19.30 uur. Na afloop van het concert is er een receptie. ben veel taxi's nog geen bord van l^xicom (de naam waaron der Regie rijdt, red.) op het dak, en zijn er gevallen bekend waar bij de chauffeur moeilijk lopen de mensen niet van de deur afhaalt 'ferwijl hij daar con tractueel wel toe is verplicht Volgens Wille is op basis van het kleine aantal reeds binnengeko men rapporten van de geheime controleurs gebleken, dat geen van de bezochte taxibedrijven klachtenformulieren in de auto had. Mocht het algemeen bestuur van het gemeentelijke samen werkingsverband op 26 oktober besluiten tot ontbinding van het contract met Regie, dan kan dat verstrekkende gevolgen heb ben. Wille verklaart aat ook in het contract is opgenomen dat bij nalatig gedrag van het taxi consortium. de meerkosten van een nieuw contract met een an dere ondernemer kunnen wor den verhaald op Regie „En dat kan oploj>en tot een miljoen gul den op jaarbasis Mogelijk bete kent dat het faillissement van een aantal ondernemers. Maar ook deze overheid is zakelijk. We hebben nu eenmaal een con tract, dat nota bene door de brancheorganisatie zelf is opge steld." Harde cijfers Tijdens de (besloten) bijeen komst waren veel ondernemers het met het bestuur eens. ver klaart Wille „Niemand ontken de de negatieve voorbeelden die het bestuur noemde De mees ten willen er dan ook vanaf don derdag de schouders onder zet ten. Wij zullen het algemeen bestuur eind oktober in ieder geval de harde cijfers voorleg gen Dat moet dan maar beoor delen of ze er genoeg aan hebben gedaan Met liefst gaan we ver der met Regie, maar daar zullen ze wel wat voor moeten doen." Fïni de Paauw: „Het reizen per collectief vervoer is vanaf juli toegenomen." foto Charles Strijd Directeur I)e Paauw van Regie hv verwacht einde aanloopproblemen door Joost Bosman TERNE UZ EN - Eini de Paauw is sinds 1 juli een teelgepluagd man. De directeur van Re gie bv, het bedrijf dat het collectief vervoer (CVV) in Zeeuws-Vlaanderen uitvoert, kreeg zware kritiek te verduren. Ttoxi's re den niet op tijd en klunten werden zelfs to taal vergeten. De Paauw is de eerste om te erkennen dat er zaken fout zijn gelopen. Maar hij is er heilig van overtuigd dat het al lemaal goed komt met het CVV. Nadat Regie/Taxicom eind augustus een ul timatum werd gesteld tot 1 oktober (door het algemeen U-stuur van het samenwer kingsverband CW), heeft het bedrijf niet stil gezeten. „Het computersysteem is aan gepast en we zijn bezig de vervoerspassen te verbeteren. Zo kan de telefoniste straks di rect aan het pasnummer zien of iemand bij voorbeeld gehandicapt is en wat voor soort taxi die persoon nodig heeft "Ook wil Regie de kwaliteit op andere punten verbeteren. Om de herkenbaarheid te vergroten, wor den de taxi's uitgerust met borden waarop de naam Taxi com prijkt, en krijgen de chauffeurs soortgelijke bodywarmers In samenwerking met uitzendbureau Start zet Regie een banenpool op van taxichauffeurs, die kunnen invallen als dat nodig is. De Paauw geeft toe dat ook de aansturing van de 22 bij Regie aangesloten taxionder nemingen aanvankelijk niet eenvoudig was „Zij geven van te voren aan hoeveel taxi's ze beschikbaar stellen en voor hoe lang. En daar hielden ze zich in het begin niet altijd aan Tussendoor reden de taxi's nog wel eens hun eigen ritten. Maar ook dat gebeurt nu nauwelijks meer", aldus De Paauw. Hij wijst erop dat de 22 bedrijven al tijd zelfstandig hebben geopereerd. Die moeten nu ineens zaken uit handen geven aan Regie. „Daar moesten ze aan wennen, met name voor de kleine ondernemers was dat moei lijk Ik had verwacht dat iedereen eerder het belang van de sapienwerking zou inzien Immers, er wordt de ondernemingen veel werk uit handen genomen, zodat ze meer vrije tijd overhouden. En als het systeem goed loopt, valt er voor hen ook veel geld te verdienen." De Paauw had eind augustus een zware middag, toen het algemeen bestuur Regie bv het vuur na aan de schenen legde ..Natuur lijk vonden ook wij dat er te veel klachten binnen kwamen Maar de kritiek van een aantal bestuurders was zeer ongenuan ceerd. Er werd gezegd dat achter elke klacht tien niet geuite klachten zitten Met zo'n op merking kan ik niets. Als er klachten zijn. dan moeten ze ook concreet zijn. Er mag ge klaagd worden, maar wij moeten ook de kans krijgen uit te leggen waarom taxi's te laat zijn. Nu ontstaat er een geruchtencir cuit van 'horen zeggen' en daartegen kun je je niet verweren." Foutloos En zo slecht loopt het volgens de directeur niet met het CVV. ..Vanaf het begin hebben we op zo'n 24 000 ritten maar 36 klachten gekregen Het gros van de ritten loopt dus foutloos F7n het aantal klachten is de afge lopen weken wel degelijk afgenomen. Daar naast is het reizen per CW vanaf juli met zo'n vijftien procent per maand toegeno men. ook door mensen zonder een vervoers- pas. Ondanks de slechte publiciteit wordt er veel gebruik gemaakt van het CW Voor mij is dat het bewijs dat we op de goede weg zijn." door Reoé Hoonhorst KLOOSTERZANDK - De frac tie Progressief Hontenisse (PH) is bang dat de collega-raadsle den van Algemeen Belang een herindelingsenquéte gebruiken om te weten wie in Hontenisse precies voor of tegen herinde ling is. De antwoorden op de en quêtevragen kunnen later 'mis schien met een ander doel gebruikt worden', stelt Progres sief Hontenisse in een open brief. Algemeen Belang ver werpt de kritiek. Algemeen Belang kan de enquê teresultaten misbruiken, omdat alle formulieren zijn genum merd. aldus PH. „Het lijkt ons een kleine moeite voor een ad ministratiekantoor (dat wet houder Roctus heeft, red) om te bekijken welke personen op welke wijze hun stem hebben uitgebracht", schrijven de leden van de enige Hontenisser oppo sitiepartij Wethouder A Roctus, de partij leider van Algemeen Belang, vindt de beschuldiging te ver gezocht' Volgens Roctus moe ten de PH-raadsleden A. Rensen en G. Kamminga 'gek zijn om te denken dat Algemeen Belang van iedereen m de gemeente precies wil weten hoe hij of zij over herindeling denkt' Roctus meldt dat de formulieren juist genummerd zijn om kritiek op de uitslag te voorkomen. „Door de nummering kunnen we controleren of elk formulier LAMSWAARDE - Fanfare Vrij heid Eendracht breidt haar in strumentarium uit met drie hoorns De nieuwe instrumen ten worden zaterdag 7 oktober tijdens een bijeenkomst in zaal De Vier Jaargetijden overhan digd aan de muzikanten Het geld is bij elkaar gesprokkeld door verschillende acties en een bijdrage van het Bernhard- fonds. Tijdens de bijeenkomst, die begint om 20.30 uur, worden ook enkele leden in het zonnetje gezet voor hun jarenlange lid maatschap. slechts één keer is gebruikt Het is bijvoorbeeld niet mogelijk om een formulier honderd keer te kopiëren, omdat er dan honder- deneen keer hetzelfde nummer is ingeleverdbetoogt de voor man van Algemeen Belang. De nummering is verder van belang om te kunnen zien uit welk dorp de ingevulde enquête komt. „Zo kunnen we zien of er nog ver schillen bestaan in voorkeuren. Stel nou dat inwoners van Ter hole graag bij Hulst willen wor den gevoegd en mensen uit Vo gelwaarde en Ossenisse liever bij Terneuzen Als bestuurders is het onze taak om met die wen sen rekening te houden en ze door te geven aan de provincie." Simpel Algemeen Belang heeft de en quête zo simpel mogelijk gehou den. Er zijn slechts twee vragen in te vullen, waarop drie of vier antwoorden mogelijk zijn. Vraag één wil van de respondent en zijn meerderjarige huisgeno ten weten of hij voor of tegen herindeling is óf er geen mening over heeft Vraag twee biedt de beantwoorder de keuze tussen het samengaan met Hulst, de vorming van één Zeeuws- Vlaamse gemeente, geen me ning of een andere - zelf in te vullen - mening Roctus heeft zelf ruim vierhon derd enquêteformulieren uitge zet en heeft al weer zo'n drie honderd ingevulde exemplaren terug ontvangen. „Veel mensen zetten er gewoon hun naam en adres op en blijken dus hele maal geen behoefte aan anoni miteit te hebben Maar anderen kunnen gerust zijn. Als de resul taten per dorp bekend zijn, wor den alle enquêteformulieren vernietigd." Valse hoop De enquêteresultaten moeten binnen enkele weken bekend zijn Algemeen Belang wil de uitslag van de volksraadpleging eind deze maand presenteren aan de provincie en de media. De partij hoopt en verwacht dat de beleidsmakers in Middel burg de cijfers nog meewegen. PH gaat er echter vanuit dat de enquête te laat wordt gehouden en de inwoners slechts 'valse hoop' kan geven. Kortom: 'ver spilde moeite'. door Paacalle Cappotti HOOFDPLAAT Na U/cndij- ke, Nieuw vliet en Groede is vrij dag 6 oktober Hoofdplaat aan de beurt voor een grote opplus- dag. Een team van gemeente werken en enkele dorpsraadvle- den nemen die dag putten in het wegdek, scheve trottoirtegels, onkruid en zwerfvuil onder handen. De dorpsraad heeft de afgelo pen tijd diverse karweitjes aan wegen en verkeersborden naar voren gebracht, die niet zo heel dringend zijn. maar veel inwo ners wel de nodige ergernis be zorgen. Zo worden de perkjes in de Dorpsstraat en de bosj«s in het Spuikom onder handen ge- HULST - De Zeeuwse patiën tenvereniging Samen Beter houdt donderdag 26 oktober haar jaarlijkse thema-avond in het Hulsterdienstencentrum De Lieve. Algemeen directeur A. Janse van de Stichting ('uramus geeft die avond ren toelichting op de nieuw houw plannen \oor verpleeg- en verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve in Hulst De jiatiëntenvereniging is en thousiast over de nieuwe huis vesting. maar vreest dut niet ie dere Oost-Zeeuws-Vlaamse oudere er in de toekomst terecht kun „Zijn de nieuwe apparte menten straks voor iedereen te betalen of bouwen ze alleen voor de rijke ouderen? Er wordt nu wel geschermd met moge lijkheden voor huursubsidie, maar het hele subsidiestelsel gaat binnen enkele jarrn op de hélling", geeft voorzitter L. Brusselsen, van Samen Beter aan De voorzitter laat weten dat Sa men Beter weer goed op de rails staat, dik een jaar na het vertrek van secretaris en coördinator M Ilenderiks. De patiëntenvereni ging heeft intussen ook een ver vangster voor Henderiks om de binnenkomende klachten te be handelen Volgend voorjaar, voor de jaarvergadering, zal in hft ledenblad weer aan inventa risatie van de binnenkomende klachten worden gepresen teerd De themabijeenkomst begint om 19.30 uur en is uok voor niet- loden toegankelijk nomen en krijgen een stuk bouwgrond aan de Muyssen- bergstraat en de Luijpenstraat een maaibeurt. De schooluitgang aan de Delta- straat wordt voorzien van een schnkhek, terwijl de riolering bij het voetbalveld wordt schoongemaakt. Dit. laatste moet de huidige wateroverlast oplossen Het gebiedje rondom het gymlokual krijgt een hek werk. het fietsenhok en de bos- sages verdwijnen. Dat geldt ook voor de oude houten paaltjes rondom het Kerkplein Wethouder R Leentfaai dorpewethouder van Hoofd plaat - en een liestuundid van de dorpsraad zijn vrijdag in het dorpshuis aanwezig om infor matie te verstrekken over de werkzaamheden. De inwoners waren onlangs in een adverten- tie opgeroepen om zaken die uandacht verdienen bij de dorpsraad te melden Zij brachten in totaal dertig aan dachtspunten naar voren Uit de evaluatie van de vorige op- plusdagen m de andere kernen bleek dut maar weinig inwoners zelf de handen uit de mouwen staken om hun dorp op te knap pen. De opkomst was minimaal De gemeente Oost burg ver wacht daarom dit keer niet an ders, maar 'wie komt, is wel kom' VOGELWAARDE - Het Plat form Platteland Oost-Zeeuws- Vlaanderen verzorgt woensdag 11 oktober een masterclass 'Innoveren op het platteland' Deze bijeenkomst in het dorps centrum in Vogelwaarde is be doeld voor bestuurders die zich inzetten voor een economisch en sociaal krachtig platteland. Tbt op heden ts visievorming over plattelandsontwikkeling een /aak van individuele bestuur ders en hun fracties of >rgantsa- ties. Er wordt nauwelijks samen aan een visie gewerkt. Het plat form wil zich daarvoor inzetten Inleider voor deze masterclass is ingenieur F: Wiel inga Hij pro moveert binnenkort aan de Landbouwuniversiteit van Wa- geningen op een onderzoek naar veranderingsprocessen op het platteland en de rol van be stuurders daarbij De bijeenkomst begint om 19.30 uur. I De bewonen vereniging wil dat de ronde zitstenen verdwijnen van het basketbalveld. x foto Charles Strijd door Lilian Dominicua SAS VAN GENT Hrt buurt huis in de wijk Sint Albert moet het nieuwe honk voor de Susse jongeren worden. Bewoners Be hingen Vereniging Sint Albert muakt zich daarvoor sterk, maar heeft zelf geen zeggen- schap over het gebouw. Het be stuur /oekt daarom binnenkort toenadering tot de beheerder, het stichtingbestuur. De jeugd in Sas van Gent heeft behoefte aan een eigen ruimte om te kaarten, flipperrn. klet sen, biljarten of muziek te luis teren. De bewonersvereniging denkt dat het buurtcentrum daarvoor uitermate geschikt is. „Het gebouw is niet alle dugen van de week in gebruik", ver klaarde voorzitter U. Lehmann woensdagavond tijdens de pre sentatie van de enquête, die de vereniging deze zomer onder de bewoners hield. Lehmann hoopt twee vliegen in een klap te slaun: de jongeren van de straat, zodat ze geen overlast meer ver - oorzaken én een eigen honk voor de jeugd Naast de problematiek van de hangjongeren in de wijk bleek dat het voornamelijk kleine on regelmatigheden waren, die de bewoners van Sint Albert bezig houden. De drugsoverlast, met name in de Beneiuxstraat, blijft terugkeren en is lastig te kervn Verder klagen geënquêteerden over zwerfvuil, hondenpoep, scooters en brommers, slecht onderhouden tuintjes en hard rijders. Vaste agent Het verenigingsbestuur hoopt daarom dat met tie terugkeer van een politiewijkteam in Sas veel van de problemen worden opgelost. „We hopen dat we een eigen, vaste agent binnen Sint Albert krijgen", sprak secreta ris D Lie. De bewonersvereniging wil de uitslag van de enquête gebrui ken in het toekomstig overleg tussen de woningbouwvereni gingen de gemeente en de poli tie. Zo wil ze onder meer pleiten voor goed onderhoud van het gemeentelijk groen, het verwij deren van de ronde zitstenen op het basketbalveld, herbestra ting en een nieuw hondenuit- laatterrvin. OSSI NDRECHT - De politic heeft w oensdiigmiddag een 40-jarige Antwerpenaar aangehouden in verband met de moord op een N ige- riaanse vrouw die een maand geleden dood werd gc\ondrn in het builengehied van Ossendrrcht. op de grens met Zeeland. De verdachte heeft verklaard dat hij de vrouw, met wie hij samen woonde, op 14 augustus in de polder om het leven heeft gebracht De aanleiding daarvoor wordt nog onderzocht Het lijk van de vrouw het werk was Door intensieve samenwerking tussen de Gerechtelijke Politie van Antwerpen en het politiedistrict Bergen op Zoom. dat met twaalf mensen aan de zaak werkt, kon de verdachte worden achterhaald Hij werd gisteren aangehouden in een bar in het Schipperskwartier in Antwerpen In de woning van de man is huiszoeking verricht De politie kwam hem mede op het spoor door enkele vt>orwerpen. die in de polder ziin aangetroffen De politie heeft de afgelopen weken veel moeite gedaan om de iden titeit van het slachtoffer vast te stellen Aan de hand van haar vin gerafdrukken werd duidelijk dat zij in 1997 aandeltaliaan.se grens is aangehouden omdat ze met valse identiteitspapieren reisd- <)n- derzoek van het Italiaanse dossier en nader verhoor van daarbij be trokken getuigen keverden aanwijzingen op dat het vrijwel zeker gaat om een 26-jange vrouw uit Nigeria door Lilian Dominicus WESTDORPE - Het opknappen van het openhaar groen en di verse verpauperde brandgan gen in Westdorpe kun waar schijnlijk al op korte termijn plaatsvinden. Ook de trottoirs rond verzorgingscentrum 't Ver- laet zijn snel aan de beurt voor onderhoud. Zoveel is woens dagavond duidelijk geworden in een gesprek tussen de dorps raad van Westdorpe en het Sas- se college. Het onderhoud van deze open bare voorzieningen is ai opge nomen in het reguliere pro gramma van de gemeente, maar burgemeester en wethouders zagen er geen kwaad in om het naar voren te schuiven. „Zo hebben we het specifiek gehad over de brandgangen van de Bernardstraatdaar wordt al re kening mee gehouden", ver klaarde wethouder stads- en dorpsvernieuwing R. Noët gis teravond na afloop van het overleg. „De woningen worden immers gesloopt en er komen nieuwe voor in de plaats." Voor andere voorstellen van de dorpsraad staat het gemeente bestuur open. maar harde toe zeggingen zijn nog niet gedaan De raad komt medio december met een dorpsplan, waarin ze alle wensen op een rijtje zet. Nieuwe plannen zouden dan nog net meekunnen, voordat de gemeente onder curatele wordt gesteld in verband met de herin deling in de Kanaalzone. Plan nen die reeds op de begroting staan, mogen sowieso nog uitge voerd worden. De dorpsraad Westdorpe heeft inmiddels een architect in de arm genomen, die een ontwerp zal maken voorde herinrichting van de oude dorpskern rondom de kerk. „Het college reageerde in ieder geval positief op de schets die we vanavond hebben laten zien",zei voorzitter W van Haclst „Omdat de renovatie al op de begroting staat, weten we dat dat in ieder geval nog voor de herindeling gaat gebeuren." Van Haelst hoopt dat de politie ke partijen zich houden aan de belofte zich sterk te maken voor het opknappen van de rest van het verpauperende Westdorpe. ..Tijdens de bijeenkomst in de Baeckermat, waar ze toen alle maal waren, zijn we wel even wakker geschrokken. We moe ten snel zijn met het indienen van nieuwe plannen. Daarom zorgen we ervoor onze wensen voor december nog in het dorps plan te verwerken Zeeuws-Vlaamse regels confor meert In augustus kreeg Sluis- Aardenburg een klachtengolf uit Sint-Kruis en omgeving te verwerken nadat het dorp te maken had met een vliegemn- vasie De insecten waren af komstig uit kippenmest die een boer in Belgie had gehaald en op zijn landerijen bij Sint-Kruis had uitgereden. De mest bleek van slechte kwaliteit, bleef te lang onverwerkt liggen en ver oorzaakte kortstondig veel el lende Iets wat mogelijk voorko men had kunnen worden als de gemeente de regionale mestre gels had gehanteerd In de res*, van Zeeuws-Vlaande ren moet de mest op het land óf worden afgedekt met compost of schone grond, óf direct wor den ondergereden door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Voorzitter W. Kayser van hei Intergemeente lijk Milieuberaad Zeeuws- V laanderen heefl de gemeente Sluis- Aardenburg ge\ raagd om in de toekomst dezelfde regels te hanteren als de zes andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten op het gebied van de omgang met dierlijke meststoffen. Het ver zoek volgde na een uitvoerige discussie over de omgang met mesthopen. Milieuwethouder G. van Daele van Sluis-Aardenburg zei het beraad toe dat het verzoek bin nen het dagelijks gemeentebe stuur wordt aangekaart, waar mee overigens niet gezegd is dat de gemeente zien aan de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 50