Drugsaanpak wordt voortgezet PZC PZC Poes met korting onder het mes Aanbouw geeft ambtenaren vleugels Jji w ii Bungalowbezitters Braakman moeten beroep afwachten zeeland 17 Houdgreep-project Terneuzen blijkt voorbeeld voor andere steden Openbaar ministerie wil vaart zetten achter vervolgen Van Sleuwen jt* r mmemmm rMTii ■■In I Nieuw bestuur in zicht voor welzijnsstichting 1 CA. Oófe 10 O <rccfl donderdag 5 oktober 2000 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De vorming van wijkteams voor de Zeeuwse politie heeft geen gevolgen voor de voortgang van het project- Houdgreep, waarmee de drugs overlast in Terneuzen wordt aangepakt. In eerste instantie vreesden burgemeester en wet houders van Terneuzen daar voor. maar gesprekken met de districtsleiding hebben uitge wezen dat die angst ongegrond is. Burgemeester R. Barbé heeft de verzekering gekregen dat twee politiemensen met Houd greep belast blijven. Zij zullen in hun werk geassis teerd worden door leden van het wijkteam binnenstad. Daar naast zal de districtsondersteu ningsgroep (in de praktijk het DOG-team genoemd) weer op getuigd worden en bij invallen i n drugspanden en andere acties het Houdgreepteam helpen Barbé: ,.De reorganisatie van de politie bracht voor ons toch wat onzekerheid met zich mee. Wij wilden koste wat kost Houd greep continueren, omdat de ge zamenlijke aanpak van de drugsproblematiek door ge meente, politie en justitie Ter- neuzen behoorlijk veel heeft op geleverd. We wisten niet wie waar terechtkwam in de politie organisatie, maar wilden wel dat de politie zich hield aan het convenant dat ze medeonderte- kend heeft. Deze week zijn we daar uitgekomen." Het Houdgreep-project loopt een kleine vier jaar en is erop ge richt de drugsoverlast in de Ter- neuzense wijken Binnenstad en Triniteit te beteugelen. Beleids matig stond Terneuzen de vesti ging van twee koffieshops onder Informatie over studiebeurs TERNEUZEN - Het Regiokan- toor Studiefinanciering Breda houdt woensdag 11 oktober op verzoek van het Zeldenrust- Steelantcollege een informatie avond over studiefinanciering in de Terneuzense school. Ook wordt uitleg gegeven over de OV-jaarkaart. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. voorwaarden toe, maar daar stond tegenover dat andere drugsgerelateerde zaken niet meer getolereerd zouden wor den. De handel in drugs vanuit woningen (halverwege de jaren '90 waren er zo n zeventig drug spanden in de stad) werd rigo- ivus aan banden gelegd. Hande laartjes en koeriers verdwenen uit de stad (tientallen werden er opgepakt en veroordeeld) en ook de drugstoeristen uit Frankrijk en België werden be keurd, waardoor de stroom van over de grens danig indikte. ,.Uit onderzoeken is gebleken dat we met de gezamenlijke aanpak een redelijk succes heb ben geboekt. Onze aanpak is 'geëxporteerd' naar andere ge meenten en regio's. We hebben daar niet veel ruchtbaarheid aan gegeven, omdat we in het verleden geleerd hebben dat veel publiciteit wel eens ave rechts kan werken. Tóen we met Doubleshot begonnen, de voor loper van Houdgreep, hebben we een keer cameraploegen naar Terneuzen gehaald om een actie met een helikopter te fil men. Dat leverde ons onmiddel lijk het imago van drugsstad op. een probleemstad, een beeld waai- niet makkelijk vanaf te komen is", licht Barbé toe. Hoog van toren „De Houdgreep-aanpak werd via het landelijk ondersteu- ningspunt wel verkocht aan an dere gemeenten. Deze week was er zelfs vanuit de Canadese mil joenenstad Toronto interesse voor onze werkwijze. We heb ben er nadrukkelijk voor geko zen om niet hoog van de toren te blazen met onze aanpak en onze - vooral juridische - kennis over drugsbestrijding. Onze juridi sche man, Gerrit Christiaanse. is uitgegroeid tot een nationale autoriteit op dit vlak." Ongeduldig Barbé is vanwege dat succes blij dat de politie nu garanties gege ven heeft voor het vervolg van het project in de Kanaalzone. Hij hoopt verder dat snel een op lossing gevonden wordt voor de opvang van daklozen in Terneu zen. Nu worden ze 's avonds door het Leger des Heils naar Vogelwaarde vervoerd, maar nachtopvang in de stad is hard nodig, zegt Barbé. door Frank de Klerk DEN HAAG - In een hoger be roepszaak heeft het openhaar ministerie gisteren snelle ver volging proberen af te dwingen van C'. Van Sleuwen. omdat hij in Oostburg varkens houdt waarvoor hij geen rechten heeft. Het openhaar ministerie stapte naar het Haagse gerechthof om dat de rechtbank in Middelburg eerst een civiele procedure van enkele varkenshouders tegen de staat wil afwachten. In deze procedure wordt de vraag beantwoord wie eigenaar is van 20.000 mestvarkens en speenvarkens: Van Sleuwen of 27 landbouwers die verenigd zijn in de Oostburg varkens bv. De dieren zijn ondergebracht in drie stallen die eigendom zijn van een bv van Van Sleuwen De advocaat-generaal bij het Haagse gerechtshof, mr. A van der Schans, zag geen noodzaak om de civiele procedure af te wachten. In zijn ogen betekent REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: <01151686000 Fax:(0115)686009 e mail: redtern@p2c.nl CAM van Gremberghe (chef) W.A. Ba roman J Bosman P.I.F.M. Cappetti l.E Dominic us B.J.G. Pelgrim J.F.D Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax (0114(373840 e mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R E.A Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VL1SSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 e mail: redactie@pzc.nl Internet httpV/www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl de Oostburg varkens bv niet dat de 27 landbouwers eigenaar van de varkens zijn; de beesten be horen volgens hem toe aan Van Sleuwen. „Het is een construc tie om strafvervolging te ontko men", zei de advocaat-generaal. „Het gaat om de materiële ver houdingen en daar moet de rechter doorheen prikken." Van Sleuwen zegt slechts var kensstallen te bouwen en deze vervolgens te verpachten. De drie stallen in Oostburg zijn ver pacht aan de 27 landbouwers. Deze landbouwers hebben bij het Bureau Heffingen in Assen registratie van hun varkens ge vraagd. Deze registratie is ech ter geweigerd. Vervolgens heb ben zij de staat gedagvaard om alsnog registratie te eisen. Op 6 november wordt bij de recht bank in Den Haag pleidooi in deze zaak gehouden. Het vonnis wordt begin maart verwacht. Korte tijd later wil de rechtbank in Middelburg de strafzaak op nieuw behandelen, nadat in het vonnis van de Haagse recht bank de eigendomsvraag van de varkens behandeld is. Het gerechtshof laat over twee weken weten of de strafvervol ging eerder moet plaats hebben. Pastor Dochy weg uit regio TERNEUZEN Pastor ('arine Doch} verlaat per 1 november dit jaar de re gio Midden-Zeeuws- Vinanderen. Ze wordt stafmedewerkster bij de dienst Parochiepastoraat in het bisdom Brugge. Dochy werkte sinds juli 1991 in Midden-Zeeuws- Vlaanderen Ze begon m de rooms-katholieke pa rochie van Westdorpe en daarna in die van Sas van Gent, Zandstraat en Phi lippine. Na de vorming van de interparochiale re gio Mulden-Zeeuws- Vlaanderen, werd Dochy medewerkster in het vijf mensen tellende pastores team De Interparochiale Vereniging Regio Midden- Zeeuws-Vlaanderen pro beert op korte tormijn in overleg met het dekenaat Zeeland en het bisdom vun Breda een opvolger te vinden. Een zwerfkat in Aardenbuig. Om het kattenoverschot terug te brengen, is de Dierenbescherming een actie begonnen foto Peter Nicolai door Frank Gijsel AARDENBURG - De afdeling Zeeuw s- Vlaanderen van de Dierenbescherming wil iets doen aan de overpopulatie katten in de streek. Via de vijfde Actie Kattenoverschot worden poezenbezitters deze maand opge roepen om hun dier te laten steriliseren of castreren. Op het normale behandeltarief van de dierenarts wordt een korting van dertig gulden verstrekt. Op die manier wil de dierenbescherming een eind maken aan de vaak onterende toe standen om van katten af te komen. Vol gens J. Eeftin. voorzitster van de Dierenbe scherming afdeling Zeeuws-Vlaandcren, zijn er veel te veel katten en dat levert pro blemen op. „We vangen al tien jaar verwil derde katten van de straat op. Die worden dan opgelapt en naar het asiel gebracht Echter, het aantal neemt nog steeds toe. De asiels zitten tijdens de zomermaanden hele maal vol. Veel baasjes gaan dan op vakantie en geld voor opvang is er niet meer. De on schuldige beestjes worden zo maar ergens gedumpt." Eefting weet zo enkele schrijnende gevallen op te lepelen: „In het slechtste geval hebben we de dieren in afgesloten dozen in een leeg staand huis aangetroffen. Bij een ander ge val werden de dieren zo maar op een eila nd - je in het water gelegd. Dat kan toch niet Zon vijftig Zeeuws-Vlamingen trekken zich het lot aan en zetten zich in voorde ac tie. „Mensen overzien vaak niet dat er een groot nageslacht komt We doen daarom een duidelijke oproep om eerst te bezinnen voordat een kat in huis genomen w ordt. Een klein katje wordt groot, en je raakt de jonge aanwinsten ook niet zomaar meer kwijt. Ons advies is vaak om een oudere kat te ne men. Die is rustiger en daar heb je het min ste last mee. Een kat kun je ook met zomaar naar je hand zetten zoals een hond", weet Eefting Kattenbezitters die gebruik willen maken van de actie moeten zelf een afspraak ma ken met de dierenarts. Is de afspraak ge maakt. dan krijgen ze via eencontactadres een doorwijsformuher. Indien nodig kan een kattenmandje geleend worden Bij be taling van de behandeling knjgt de baas meteen een korting van dertig gulden. „Dat zijn de enige spelregels. We hopen dat de ac tie aanslaat, want zo kan het niet langer doorgaan." Ossenisse heeft nieuwe dorpsraad OSSENISSE - De Hontenisser gemeentekern Ossenisse heeft een nieuwe dorpsraad. Doordat twee kandidaten zich hebben teruggetrokken, gaat de voor vrijdag aangekondigde verkie zing niet door De vijf overgebleven kandidaten vormen nu automatisch de nieuwe dorpsraad Via een huis-aan-huis brief had de dorpsraad nieuwe verkie zingen uitgeschreven Van het oude, tot dne personen afge slankte bestuur zat de zittingstermijn er al lang op. Omdat niemand zich herkiesbaar stelde, werden nieuwe kandidaten gezocht. In eerste instantie kwamen zeven aanmeldingen bin nen. maar twee kandidaten veranderden op het laatste mo ment van gedachten J Pycke is de nieuwe voorzitter. G van Heijnmgen beheert het secretariaat en L Bouchaut waakt over de financiën I van Bonne en R Vink vullen het bestuur aan. De nieuwe leden zijn inmiddels al in actie gekomen tegen hardrijders in het dorp Dit is een van de speerpunten In hun beleid Binnenkort komt over dit punt een actieplan op tafel Diefstal bestraft met arbeid MIDDELBURG - Een 28-jarige man uit Westdorpe, betrok ken bij de diefstal van opleggers en containers met inhoud, is woensdag in Middelburg veroordeeld tot 240 uur onbetaalde arbeid en een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maan den De man fungeerde als chauffeur vooreen criminele ben de die actief was m Zeeuws-Vlaanderen, Brabant en Belgie Tegen hem was twee jaar gevangenisstraf geëist waarvan acht maanden voorwaardelijk. De bendeleider (een 39-jangeTër- neuzenaar) en een 27-jarige inwoner van Philippine moeten later nog terechtstaan voor hun aandeel in de misdaad. De drie werden op 18 mei op heterdaad betrapt bij een poging om containers te stelen in het Belgische Bcrendrecht Straf voor kopen gestolen motor MIDDELBURG - Een 21 -jarige man uit Zaamslag is woens dag in Middelburg wegens heling van oen motor veroordeeld tot honderd uur werkstraf Bovenop het vonnis kreeg de ver dachte nog eens 240 uur dienstverlening, omdat hij het delict tijdens zijn proeftijd had begaan. Vorige maand had de man in Nijmegen een motor gekocht voor 1 500 gulden, terwijl hij moest weten dat de tweewieler van diefstal afkomstig was De waarde van de motor bedn>eg 9.000 gulden Het contactslot was verbroken en de benodigde papieren ontbraken Met een schroevendraaier moest de motor gestart worden Een PSD- medewerker vertrouwde het niet toen hij 13 september de mo tor op het Veerplein in Kruiningen zag staan Hij waarschuw de de politie De man zat in voorarrest, maar komt vandaag vrij. Politie neemt auto in beslag TERNEUZEN - De politie in Ttrneuzen hield in de nacht van dinsdag op woensdag een 27-jarige Terneuzenaar aan die zonder rijbewijs een auto bestuurde I >e auto werd in beslag genomen In het voertuig trof de politie ook bijna 133 gram hennep aan. waarop eveneens beslag werd gelegd Middelburgse jongen mishandeld MID D ELBU RG - On hekenden hebben woensdag een 14 -jari - ge Middelburger mishandeld De daders zijn spoorloos De jongen liep met klasgenoten over de Oude Koudekerkseweg Dne jongens reden hen voorbij, waarbij het slachtoffer opeen haar na werd aangereden. Toen hij daarover opmerkingen maakte, kreeg hij klappen Door tussenkomst van een om stander liep de mishandeling aanvankelijk met een sisser af Later die dag aan de Komnginnelaan kwam hij nogmaals oog in oog te staan met zijn belagers en moest de jongen het weer ontgelden Burgemeester AVogelaar proost niet een trappistenbier op de uitbreiding van het gemeentekantoor foto Peter Nicolai door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - I>e nieu we vleugel van het gemeente kantoor zal het personeel van Hontenisse vleugels geven. Na jaren woekeren niet de ruimte hebben alle ambtenaren oen nrboidsplok die aun de Arbo- normen voldoet. Verhoogd werkplezier zal ook dc dienstverlening aan de bur ger ten goede komen. Dat zei burgemeester A Vogelaar woensdagmiddag tijdens de 'of ficieuze, officiële opening' van het uitgebreide stadskantoor Mede met het oog op de nakende herindeling van Zeeuws-Vlaan deren vond het gemeentebe stuur het ongepast om uitge breide festiviteiten op touw te zetten voor de opening Aan de andere kant was het wel zo aar dig om het ambtenarenkorps, inclusief brandweermensen en personeel van de openbare school, en de bestuurders te la ten proosten op de lang verbeide uitbreiding Na signalen uit de bewolking dat burgers ook graag het nieuwe gebouw willen bezichtigen, hebben burgemeester en wet houders besloten dat op zater dag 14 oktober nog een open dag wordt gehouden. Inwoners van Hontenisse kunnen die dag tus sen 9.00 en 12.00 uur bekijken hoe de ambtenaren de eerste ja ren gehuisvest zijn Want dat het nog maar om een paar jaar gaat, acht ook burgemeester Vogelaar waarschijnlijk. Hcrindclingsspook „Het herindelingsspook is een stuk dichterbij gekomen dan vorig jaar decemix*r. toen het krediet voor de uitbreiding werd gevoteerd Dat laat echter onverlet dat dit gebouw gewoon nodig was Er is geen geld ver spild, maar soberheid van goede kwaliteit geleverd." door Joost Boaman HOEK - I)c bungalow bewoners van I>e Braakman moeten het hoger beroep dat ze tegen de slagboom op het recreatiecen trum hebben ingesteld afwach ten. Dat blijkt uit de motivering van de rechter in Middelburg, die de vordering van de huisjes bewoners in bet tweede kort ge ding afwees. Dc rechter vindt dat er sinds het eerste kort geding in juni geen nieuwe feiten boven tafel zijn gekomen of dut de omstandig heden zijn gewijzigd. De bungaloweigcnaren ontdek ten na het juni-vonnis dat De Braakman tot de bebouwde kom wordt gerekend Dat bete kent volgens hen dat dc wegen op het terrein openbaar zijn en dat die niet door particulieren mogen worden afgesloten Maar omdat ze dit argument ook aan het hoger beroep toevoegen, wil de rechtbank in Middelburg niet met een kort geding op de zaken vooruitlopen De recht bank vindt dat het gerechtshof zich maar moet uitspreken over de openbaarheid van dc wegen op De Braakman. Bovendien hebben de bungalo weigenaren vier gratis door- ganspasjes gekregen en is vol gens de rechter gebleken dat <>ok hulpdiensten niet wezenlijk de doorgang wordt beperkt Dat de uitspraak van het hof nog wel een halfjaar op zich kan laten wachten, acht de rechter daar om niet bezwaarlijk. Een voorlopige voorziening om de slagboom open te stellen, is dan ook met nodig Omdat hun eis is .afgewezen, moeten dc bungalow-eigenaren de proces kosten betalen klimhal Overigens is er nog een derde partij die te maken heeft met de stagboom Tennis- en klimhal Braakman Sport heeft sinds het conflict rond de wegversperring te maken met een dulend aantal bezoekers Volgens uitbater D R om bout denken veel mensen ten onrechte dat ook het sport centrum op het terrein niet meer bereikbaar is. zonder dat ze zich moeten melden bij de receptie Maar Rombout zegt dat bezoe kers alleen maar via de intercom hoeven te vragen of ze er door kunnen. „Ik oen onder voor waarden akkoord gegaan met dc slagboom en de directie van De Braakman moet mijn bezoe kers er gewoon doorlaten", al dus Rombout (Advertentie) door Joost Bosman TERNEUZEN - Het nieuwe be stuur van de Stichting Welzijn Terneuzen (SWT) is vrijwel rond. Als beoogd voorzitter i» J. van Seteren voorgedragen, die tevens voorzitter is van de stichting Openbare Bihliothrek Tërneuzen Naast hem zal waarschijnlijk de TVrneuzense gemeenteambte naar T Laridman worden aan gesteld als penningmeester Als overige bestuursleden worden oud-Europarlementariër J Boogerd en H Meert ens ge noemd. Allen beschikken over de nodige bestuurskundige er- varing Volgens SWT-directeur J Snelders heeft het viertal in middels al ja gezegd, en worden hun antecedenten momenteel nog onderzocht door het Open baar Ministerie in Middelburg. Dat nam het wettelijke bestuur van SWT over toen het oude be stuur op 1 mei van dit jaar af trad Snelders hoopt dat het nieuwe bestuur eind oktober kan worden geïnstalleerd Het oude bestuur vertrok afge lopen voorjaar omdat het met langer verantwoordelijk wilde zijn voor de structurele tekorten van de stichting Die waren ont staan, doordat de loonkosten wei en de gemeentelijke subsi dies niet stegen Klaagzang De bestuurders vonden boven dien dat de gemeente hen niet serieus nam in hun klaagzang Inmiddels kreeg SWT een een malige gemeentelijke bijdrage van ruim dertigduizend gulden, wat de kou voorlopig uit de lucht haalde De keuze van Van Seteren lijkt te passen in de prille plannen van SWT met verwante organi saties in de Kanaalzone één be stuur te vormen Met name de komst van één Kanaalzonege- meente heeft SWT tot die ge dachte geïnspireerd. Snelders zegt dat Van Seteren niet in eer ste instantie om die reden is be naderd „Om de rust te laten weerkeren, wilden we zo snel mogelijk een nieuw bestuur Wel zijn de toekomstplannen aan de orde geweest tijdens de gesprekken met Van Seteren Rrmu vloei baa frituurvet Can 2 hort M« KÏH*trèuun m KonM«r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 47