Gemeente legt bouw Arduin stil A/yUvn cU, PZC Gelukkig ontbreekt het badmatje PZC Poppen openen Kinderboekenweek Vlissingen moet jumelage met drie steden verstevigen Wethouder wacht vergeefs op jeugd Onverzekerd rijden bestraft met boete zeeland 17 Aagtekerke te ongerust Expositie over pompoenen Auto's gestolen in Zoutelande Politie betrapt hardrijders Lichtbakken Bloemenlaan later Diefstal bestraft met arbeid Middelburgse jongen mishandeld Ontmoetingsdag vrouwenbond jCfOuLt U, ook. 10 hskkvt donderdag 5 oktober 2000 door Ferdinand Koppejan AAGTEKERKE - De gemeente Veere heeft de houw van gehan dicaptenstichting Arduin aan de Prelaatweg in Aagtekerke woensdagochtend stilgelegd. Volgens w cthouder L. Wisse van ruimtelijke ordening veroor/a ken de w erkzaamheden te grote ongerustheid hij omwonenden. Eerder deze week zag de ge meente nog geen reden de houw te staken. Tot gisteren hadden omwonen den de gelegenheid bezwaar te maken tegen verlening van een bouwvergunning aan Arduin. De stichting bouwt een aantal appartementen voor verstande lijk gehandicapten. Voor het einde van de bezwaartermijn SEROOSKERKE (W) - Boomgaard De Zoete Kers aan de Plantlustweg in Serooskerke houdt za terdag 7 oktober een open dag over pompoenen en kalebassen van eigen teelt ter afsluiting van de oogst. Belangstellenden kunnen deze 55 rassen bewonde ren, die bij wijze van ex positie zijn uitgestald in de schuur. Tijdens de open dag is pompoenensoep. - brood en -taart te proe ven. De Zoete Kers heeft daarnaast een recepten folder samengesteld. Tij dens de open dag zijn er demonstraties met pom poenen, zoals maskers maken voor Halloween of reliëfkaarten maken. Het festijn duurt van 10 tot 16 uur. waren de bouwwerkzaamheden grotendeels voltooid. Prelaatweg bewoner P. de Pag- terschakelde dinsdag een advo caat in om de bouw stil te laten leggen. Zijn raadsman J. W. van Koeveringen belde de gemeente met de vraag hoe het kon dat zonder bouwvergunning bouw activiteiten plaatsvonden. „Dat is in strijd met het recht", aldus Van Koeveringen. Wisse ontkent dat het telefoon tje van de advocaat invloed heeft gehad op zijn beslissing de bouw stil te laten leggen. De wethouder zegt dat zijn besluit is ingegeven door de bezwaar schriften die tot gisteren zijn binnengekomen. „De ongerust heid in de buurt vormt een gere de aanleiding maatregelen te nemen." De Pagter zegt in een reactie zijn bedenkingen te hebben bij de gang van zaken. „Pas nadat er een advocaat is ingeschakeld, gaat de gemeente Veere over tot actie. En als Wisse toch al van zins was om de bouw te stoppen, dan was het wel zo netjes ge weest dat even aan ons te mel den." Hoorzitting Wethouder Wisse kondigde aan dat er zo spoedig mogelijk een hoorzitting komt, volgende week of de week erna Bezwaar- ma kers krijgen daar de gelegen heid hun grieven toe te lichten. Op haar beurt kan de Stichting Arduin openheid geven over de plannen. Wisse meent dat Ar duin beter moet communiceren met de omgeving. „Dat zou de ongerustheid bij de buurtbewo ners wegnemen." Vooralsnog ziet hij nog geen enkele reden om de bouwvergunning niet te verstrekken. Arduin-directeur P. van den Beemt ontkent dat er geen com municatie is geweest ..Dat is wel gebeurd." Van den Beemt weigerde verder elk commen taar. Enthousiast kijken de kinderen in de Vlissing.se bibliotheek naar l)e Kwabus Kwebbel Show foto Lex de Meester door Ferdinand Koppejan VLISSINGEN - Vijftig kinde ren waren woensdagmiddag in de Vlisslngse bibliotheek toe schouwer van het poppenthe ater De Kivakus Kwebbel Show. Daarmee werd een fees telijk tintje gegeven aan het begin van de kinderboeken week. Dit jaar is het thema Feestvarkens en Driftkikkers, de aard van het beestje. Het poppentheater sloot pri ma aan bij het thema van de kinderboekenweek. Een vro lijk zingende eend ging in ge sprek met een klagende mol, die gestoken was door een in sect. Een krekel bezong zijn vegetariër-zijn en een vlieg be jubelde de 'lekkere hapjes' waar hij over kroop Lieve heersbeestjes gingen in con claaf wie van de twee het meest onschuldig was en drie bijen speelden een bluesliedje Grote vraag bleef steeds wie de mol gestoken had, maar daar op kwam geen antwoord Het poppentheater is in elkaar gezet door drie derdejaars Pa bo-studentes Manska Lin- denberg bekent dat het idee is afgekeken van een attractie show in pretpark Duinrell „Maar beter goed gestolen, dan slecht verzonnen", vindt ze. Bovendien gaven de toe komstige juffrouwen een eigen draai aan het verhaal, zongen ze zelf en maakten ze zelf de poppen. De toekijkende kin deren reageerden enthousiast Ze zongen luidkeels mee met steeds terugkerende liedjes en lachten luidkeels om grapjes van de dieren. Versierd De jeugdafdeling van de bi bliotheek was versierd met slingers en tekeningen van kinderen van basisschool De Branding Allescholen inVlis singen ontvingen de oproep of kinderen werkstukken wilden maken waann mensen met diereneigenschappen werden afgebeeld. Dat leverde schil derijen met boekenwurmen, sloddervossen en feestbeesten op. Verder zijn bekroonde boe ken tentoongesteld In de bibliotheek van Oost- Souburg konden kinderen knutselen Bibliotheekmede werkster Connie Colet noemde het een geweldige middag. Tussen de veertig en vijftig kinderen maakten vossen- en leeuwenmaskers, kleurplaten en kaarten Kinderen die moesten wachten konden naar een kindervideo kijken. Een beschilderd raam en een zuil met ballonnen maakten het feest compleet Vossenjacht De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg hield een vossen jacht. Verder konden kinderen met een paardentram naar de kinderboerderij 's Ochtends konden peuters luisteren naar verhalen en video's bekijken. Volgens bibliotheekmedewer ker Henk Koster zat de stem ming er bij de 55 aanwezige kinderen goed in. ZOUTELANDE - Onbekenden hebben woensdag tussen kwart overéén 's nachts en acht uur 's ochtends twee auto^s ge stolen aan de Golfslag in Zoutelande Het gaat om een groene Mercedes type E 50. met het kenteken ME-VS 35 en een groe ne Mercedes, type Jeep ML 320, kenteken ME-EK 615 De waarde van de wagens is onbekend De dieven vonden de sleutels van de auto's bij een inbraak in de woning Behalve sleutels namen zijn voor duizenden guldens aan sieraden, te lefoons en contant geld mee De eigenaar mist ook persoonlij ke papieren In de nacht van dinsdag op woensdag verdween ook een Duit se Mercedes 280 TE, du- geparkeerd stond op een parkeerter rein aan de Brunding Het kenteken van de auto is DU-KM 450 De waurde van de auto bedraagt enkele tienduizenden guldens MIDDELBURG - Bij snelheidscontroles op de I-angeviele- weg en Klem Vlaanderen in Middelburg heeft de politie woensdagochtend 48 automobilisten betrapt op te snel rij den Tussen 7 en 9 15 uur stond radarcontrole-apparatuur op de Langevieleweg. Achttien bestuurders reden te snel Eén auto reed 92 k ilometer per uur Op de Langevieleweg geldt een maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur. De radar stond tussen lO.lOen 12 uur op Klein Vlaandere. Dertig men sen reden te snel De hoogst gemeten snelheid bedroeg 7 5 kilo meter per uur. VLISSINGEN - De Bloemenlaan zal van de Singel tot de Her cules Segherslaan met tien lichtbakken en dne neons opge fleurd worden Vorige week gaf Leon Riekwel van Bureau Beeldende Kunst Vhssingcn aan dc Bredase kunstenaar Mar tin Riebeek de opdracht Deze winter moeten de bakken op lichten en hangen „Het heeft allemaal iets langer geduurd dan we gehoopt hadden Dat kwam door technische proble men." Enkele van de tien lichtbakken waren voorzien op lichtmasten. Deze palen bleken te fragiel Daarom moest er naar nieuwe hangplaatsen gezocht worden „Dat heeft tijd gekost." De aankleding moet de kroon worden op de heringe richte straat. MIDDELBURG - Een 28-jangc man uit Westdorpe. betrok ken bij de diefstal van opleggers en containers met inhoud, is woensdag in Middelburg veroordeeld tot 240 uur onbetaalde arbeid en een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maan den De man fungeerde als chauffeur vooreen criminele ben- de die actief was in Zeeuws-Vlaanderen, Brabant en Belgie Tegen hem was twee jaar gevangenisstraf geëist waarvan acht maanden voorwaardelijk De bendeleider (een 39-jarige Tër- neuzenaar) en een 27-jarige inwoner van Philippine moeten later nog terechtstaan voor hun aandeel in de misdaad. De dne werden op 18 mei op heterdaad betrapt bij een poging om containers te stelen in het Belgische Berendrecht MIDDELBURG -Onbekenden hebben woensdag een 14-jan- ge Middelburger mishandeld. De daders zijn sp<x>rloos De jongen liep met klasgenoten over de Oude Koudekerkseweg Dne jongens reden hen voorbij, waarbij het slachtoffer op een haar na werd aangereden Toen hij daarover opmerkingen maakte, kreeg hij klappen Door tussenkomst van een om stander liep de mishandeling aanvankelijk met een sisser af Later die dag aan de Komnginnelaan kwam hij nogmaals oog in oog te staan met zijn belagers en moest de jongen het weer ontgelden. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Vlissingen moet niets afdoen aan de inter nationale samenwerking met Ambon, het Russische Taganrog en hot Zuid-Afrikaanse High- veld Ridge. De band met deze drie gemeenten moot juist ver stevigd en uitgebreid worden. Dat kwam woensdagavond naar voren in hel ronde tafelge sprek over internationale sa menwerking. Op tafel lag de discussienota Van wereldburger tot mede burger'. waann de Vlissingse stedenband werd doorgelicht Zo n vijftig Vlissingen. deden vanuit politieke, maatschappe lijke en 'gewoon menselijke' be trokkenheid mee aan het debat. Een suggestie was om met ande re gemeenten, binnen en buiten de grenzen, een samenwerking aan te gaan Want de maat van Vlissingen is toch klein ten op zichte van een stad als Tagan- REOACTIE MIDDEN ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax (0113)273030 e mail redgoes<&prc.nl ta Goes: R Bosboom l Huibers A M. van der Jagt M. Koek E. Soesman te Vlissingen A A van der Sluis (chef) N.F.C Berkelder R.H Hoving E.L. Ramakers M J van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 mail redactie&pzc.nl Internet httpj-www pzt ni e mail. redacbe^pzc nl rog'. Wethouder Leny Poppe-de Looff is voorstander van samen werking. Vlissingen heeft voor de Nederlandse gemeenten waar Molukkers wonen, de co ördinatie voor het eilandenrijk op zich genomen. Met de pro vincie Zeeland overlegt Vlissin gen momenteel over financiële ondersteuning van een nieuw project opdeMolukken. „Ik kan nog niet zeggen wat dat project precies inhoudt, maar daarbij zullen we zeker de andere Zeeuwse gemeente betrekken." Soms loopt samenwerking spaak. Poppe-de Looff herin nerde eraan dat Vlissingen in het begin samen met Middel burg optrok in Zuid-Afrika. „Maar Middelburg heeft zich teruggetrokken, omdat zij an dere prioriteiten had. Wij zijn doorgegaan Gespreksleidster C. Heuvel man. raadslid en oud-wethou der van Delft én secretaris van het platform gemeentelijke vre desbeleid, concludeerde dat an dere steden ook vaak al jumela- ges hebben „Die krijg je erbij als je een nieuwe partner zoekt Dat vraagt wel om een goede structuur en duidelijke afspra ken." Vrijwilligers Vrijwilligers zetten van oudsher de schouders onder de jumela- ges Heuvelman vatte samen dat al die enthousiaste vrijwilligers in deze tijd professionele onder steuning verdienen en zeker ook deskundige begeleiding Op papier is al heel wat geregeld in Vlissingen, vond Heuvelman. „Toch moet dit beter Want te weinig mensen worden voor de ze zwaarder wordende taak vrijgemaakt. Daar moeten meer uren voor komen Doe je dat niet dan neem je deze steden bandre- laties niet serieus", stelde B La- tuheru. Ook werd een pleidooi gehou den om naar partners te zoeken, zoals bedrijven, particulieren, allerlei instellingen De ge meente Vlissingen wil ook meer geld uittrekken voor internatio nale ontwikkelingssamenwer king. Het budget bedraagt nu nog twintigduizend gulden en zal worden verhoogd tot 45 mil le. De ontworpnota ligt nog tot en met 14 oktober ter inzage bij de gemeente Vlissingen Donder dag 30 november is het woord uiteindelijk aan de gemeente raad door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het apparte ment van wethouder R. Visser (AOV/Unie55+) in het Middel burgse Maisbaaigebied kan een stuk veiliger gemaakt worden. I)e entree is ongeschikt voor rol stoelers, de tegels in de hadka mer zijn spekglad, evenals de galerij. Tot die conclusie kwam vrijwilligster S. Jobse woens dagmiddag bij de start van het project woonadvies. Zeven oudere adviseurs van de Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg gaan twee jaar lang wo ningen bekijken om ouderen te informeren over veiligheid in en om de woning. Nog steeds gebeuren er veel on gelukken in en om het huis, con cluderen Jobse en G Comehsse Jaarlijks melden zeventigdui zend mensen zich bij een poli kliniek. Ruim tweeduizend van hen moeten worden opgenomen en 1450 mensen overlijden „Da's toch onvoorstelbaar", zei Jobse „En dan heb je het echt over hele stomme dingen, zoals uitglijden over een matje in de badkamer Je kunt een heleboel zaken zelf doen Denk maar aan een tweede trapleuning, een ex tra buitenlicht of tegels in de badkamer stroever maken. Het zijn allemaal niet van die vrese lijke. moeilijke zaken Ouderen moet erkennen dat zij niet meer zo lenig en vief zijn als vroeger, vindt Cornclisse „Ik heb vaak verschrikkelijk veel haast en wil nog wel eens over «•en tuinhekje springen Toen ik dat vorige week deed. heb ik 't hekje toch flink geraakt Je moet als oudere erkennen dat je dingen niet meer kan die je wel kon toen je nog 22 was. Er vin- «TC.. G.Coroelisse en S. Jobse inspecteren - in het kader van het project woonadvies - dc deurpost van hel ap partement van de Middelburgse w et houder Visser. foto Ruben Oreel matten gelegd om uitglijden te voorkomen De wethouder zei nog niet te we ten of hij zijn appartement guat aanpassen „Ik moet eerst 's kij ken wat hun bevinden zijn en wat voor oplossingen mogelijk zijn Tben ik hier kwam wonen had ik nog niet die kennis, die ik nu wel heb Het stroef maken van de tegels in de badkamer, is iets wat ik zeker ga doen Je bent op een leeftijd gekomen dat je moet nadenken over dit soort zaken I >»e stroeve tegels vind ik eigenlijk wel een must den meer ongevallen binnen dan buiten plaats Je kunt men sen niet dwingen hun veiligheid te verbeteren Je kunt ze er al leen op wijzen." Bij wijze van openingshande ling namen Jobse en Comelisse het appartement van Visser on der de loep. De entree werd af gekeurd ..Het hoogteverschil is zeven centimeter, vijf centime ter hoger dan de norm", conclu deerde Jobse. „Nu is dat mis schien nog geen probleem, maar als er hier iemand in een rolstoel komt te wonen, wordt het moei lijker. De tegels in de entree zijn niet stroef Bij slecht weer of nattigheid, worden ze spekglad De kans is groot dat Je dan gaat glijden." Uitglijden Over het appartement zelf wa ren de vrijwilligers meer te spre ken. De deuren zijn breed ge noeg (negentig centimeter), de ramen kunnen op een vrij een voudige en dus veilige manier geopend worden en in de badka - mer ontbreekt het badmatje Op het balkon heeft Visser zelf al door Richard Hoving MIDDELBURG - I>e deur van de kamer van wethouder Joan van Dijk-Stumi stond woensdagmiddag open voor dc Middelburgse jeugd. Van Dijk-Sturm w il de met de jongeren praten over de nieuwe nota 'Jeugd, ieders verantwoordelijk heid'. Ze kwamen niet. Schriftelijk, via e-mail en In een gesprek met de wethouder kunnen jongeren mee praten over het jeugdbeleid van de ge meente Middelburg Brieven of mailtjet kwamen de afgelopen weken niet binnen Gisteren tussen vier en vijf had Van Dtjk- Strum tijd vrijgemaakt voor een pers<*>n- lijk onderhoud met de jeugd. Ze mochten hun wensen en ideeën komen toelichten Voor het gesprek met de wethouder had zich één jongere aangemeld Haar moeder belde kort na de middag dat ze niet kon komen Het meisje was ziek, aldus de wet houder „De gnep gaat rond Van Dijk-Sturm. geflankeerd door be leidsmedewerker jeugdzaken Wim Cal jouwvindt het wegblijven van de jon geren 'heel teleurstellend Maar van op geven wil ze niet weten In de nieuwe nota wordt 20 000 gulden uitgetrokken voor het betrekken van de jeugd bij het beleid van de gemeente „Dat gaat gewoon door. Ik geef niet op." Met welzijnsorganisatie Scoop gaat de gemeente brainstormen over hoe het ver der moet „Help ons. heb ik gevraagd Beleidsmedewerker Caljouw opperde gu teren dat de wethouder in navolging van ministerspresident Kok op Internet moet „Chattcn met de wethouder Van Dijk- Strum leek het een goed plan De Middelburgs!' raad buigt zich later de ze maand over de jeugd nota Een belang rijke rol m het nieuwe beleid ia weggelegd voor jongeren Zij zijn de 'ervaringsdes kundigen' De gemeente wil daarnaast dat instellin gen elkaar beter informeren over beleid en activiteiten, en mogelijk samenwerken om jongeren behulpzaam te zijn. Een voorbeeld duarvan u de Brede School. De school ontwikkelt geen eigen kinderop vang, maar roept de hulp van de Stichting Kinderopvang door Richard HovinQ MIDDELBURG Een 33-jarige Vlissinger reed vorig jaar maart in een «»n\crzekerdc uuto rond. Dat wist hij niet. De BMW was niet van hem. maar van een vriend van zijn neef. Officier van justitie M. S Kap- peyne van de Copello was dins dag voor het kantongerecht in Middelburg met onder de in druk van het verweer van de VUssinger. „Dat u met de eige naar bent van de auto maakt geen ene malle moer uit." Kan tonrechter B Doorewaard Boekhout was het met de offi cier van justitie eens en veroor deelde de verdachte tot een boe te van 720 gulden Als de Vlissinger binnen een jaar op nieuw wordt betrapt, raakt hij voor twee maanden zijn rijbe wijs kwijt Ook een 43-jange inwoner van Vlissingen ried in mei 1999 on verzekerd rond De man stelde dat zijn verzekeringsagent de premies niet op tijd had afge dragen. De Vlissinger was het ontgaan. ,Jk lag in het zieken huis De officier van justitie was ook in dit geval met te vermurwen. „Problemen met een tussenper sonen zijn voor uw rekening Kappeyne van de Copello eiste 720 gulden boete De kanton rechter kwam de man. die rond moet komen van een WAO-ult- kertng. deels tegemoet De boete werd teruggebracht tot zeshon derd gulden Een 26-jartge Vlissinger leende in november 1999 de auto van zijn oom. Toen hij door de politie werd aangehouden bleek de verzekeringspremie met te zijn betaald Volgens zijn oom was de auto verzekerd De verdachte kon dat gisteren met aantonen Vol gens de officier van justitie was de Vlissinger te goed van ver trouwen geweest Hij eiste een boete van 720 gulden De kantonrechter stelde dat de man de boete verdiende Omdat een eenier lager schikkings voorstel de verdachte met had bereikt, besloot de rechter hem 'te matsen Met »>en boete van zeshonderd gulden werd hij naar huis gestuurd OOST-SOUBURG - D* Zwuw- se afdeling van de Gereformeer de Vrouwenbond (GVB) houdt op 12 oktober in gebouw Irene in Oost-Souburg de jaarlijkse ont moetingsdag Ds. C Broeke uit Meliskerke zal spreken en 's middags houdt J Zwemer uit Serooskerke een voordracht De bijeenkomst be gint om half elf. Remia vloeibaar frituurvet Can 2 He» KUnwnfcaart NrlMrMJi KonM»»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 17