Laatste winkel Sirjansland dicht PZC DruMa Festival Zierikzee trekt veel publiek Kinderen kijken naar natuur Kijkje in wereld van slepers en bergers Asieldieren blijven met kater zitten zeeland maandag 2 oktober 2000 s 1 Nieuwe directeur Zeelandcampings Drankrijders aangehouden Kratten gestolen in Zierikzee Prijs Natuurvereniging Tholen Restaurant beklad met verf Dief bedreigt man met koevoet Antieke armband en bestek weg Twee mille voor School of Hope Country-avond in Spinne Goes Inbraken in Renesse en Zierikzee Praten over leven en dood Bakkerspaar krijgt afscheidscadeau REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111 >454647 Fax: (0111)454657 e-mail: redzzee@pzc.nl M. Modde (chef) M G. van den Broek P. Kleemans F.F.A.M. van Loon A.M.L. Pankow R.H.N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Margreet van den Broek OOSTKAPELLE - Directeur H. Covers van de Rabobank noordwest Walcheren is de nieuwe voorzitter van de stichting Zeelandcampings Covers volgt J .1 Bruurs van de Kamer van Koophandel op. Zeelandcampings ts oen samenwerking van negen Zeeuwse campings verspreid over de provincie Sinds de oprichting is het voorzitterschap bekleed door een vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel. Dooreen wijziging in het beleid van de kamer moest de stichting op' zoek naar een nieuwe voorzitter. Het afgelopen zomerseizoen is voor de negen Zeelandcampings goed verlopen Op alle' campings stonden meer gaston dan in 1999 Volgens R J vatY der Graaf van de stichting Zeelandcampings is dat met name te danken aan het goede weer in het voorseizoen. OOSTERLAND - Een 22-jange Schouwen-Duivelander is lij de nacht van vrijdag op zaterdag aan de Sint Joosdtjk in Oos- terland aangehouden De man was even daarvoor betrokken bij een aanrijding en bleek 3.5 keer te veel gedronken te heb ben De man ontving een dagvaarding en kreeg een rijverbod van negen uur Vrijdagavond werd m Zierikzee op de Caland-' wegevencens een dronken automobilist aangehouden De 25- jarige Zienkzeeenaar had drie keer de toegestane hoeveel-,' heid gedronken Hij kreeg een dagvaarding, een rijverbod varf zeven uur en zijn rijbewijs werdingenomen ZIERIKZEE - Bij een bednjf aan de Julianastraat in Zierik zee zijn zaterdag tussen 13.30 en 15.30 uur zestien lege krat ten weggenomen. De buit vertegenwoordigt een waaide van enkele nonderden guldens De braakschade is niet bekend. OOLTGENSPLAAT - De Natuurvereniging Tholen is zater dagmiddag in Fort Pnns Hendrik in Ooltgensplaut tweede geworden oij de uitreiking van de Houtvester Schermbeek- prijs van Staatsbosbeheer Eerste werd de Heemkundige kring de Vlasselt uit TVrheyden. De prijs wordt jaarlijks uit gereikt aan een vrijwilligersgroep of vrijwilliger die zich bijzonder inzet voor bescherming en beheer van een natuur- terein WESTENSCHOUWEN - Onbekenden hebben zondagoch tend tussen kwart voor drie en acht uur de gevel van een res taurant in Westenschouwen beklad met rode verf. Ook wer den twee terrasschermen en een reclamebord bespoten OOSTBURG - Een 37-jarige man uit Oostburg is zaterdag avond bedreigd met een koevoet door een man die had gepro beerd zijn aanhangwagen te stelen. De Oostburgcr betrapte de onbekende toen die bezig was dc aanhanger voor zijn huis weg te slepen Tbcn hij de man aansprak, liep deze onder ver kondiging van een smoes weg De 37-jarige zag kans de sleu tels uit de auto van de dief to pakken Nadat die con raam v. i nielde van een garage en hem bedreigde, gaf hij de sleutels terug. Daarop stapte de man in de auto en reed weg GOES - Uit een antiekwinkel in Goes ts zaterdag tussen 's middags half zes en 's avonds half twaalf een armband en eert serie bestek gestolen. Het schadebedrag is nog niet bekend SEROOSKERKK(S)- Natuur in de maak' was het thema van de afgelopen Nationale Jeugd Natuurweek. Het is een onder werp waar op Schouwen-Dui- veland niet lang naar gezocht hoeft te worden. Bovenop de voormalige vuilstortplaats bij Serooskerke, leerden zo'n vijf tig kinderen spelenderwijs hoe nieuwe natuur onstaat. De organisatie van het evene ment was in handen van de regionale afdeling van de Ver eniging voor Natuur- en Mi lieueducatie IVN. Ook de Na tuur en Vogelwacht, Scouting Zierikzee en de werkgroep Schoolbiologie verleenden hun medewerking. Kinderen tussen de zeven en veertien jaar legden een parcours van spelletjes af. dat inspeelde op het weidse uitzicht dat ze had den vanaf de normaal niet toe gankelijke heuvel in het Schouwse landschap. William van der Hulle van het IVN coördineerde de natuur- ochtend. De locatie was be wust gekozen, maar ontlokte hem zaterdag ook een glimla ch.„Ik heb gezegd tegen die kinderen: we staan nu op de rommel die jullie vaders en moeders hier hebben wegge gooid. Een vreemde gedachte als je om je heen kijkt. Het is hier prachtig groen, en je hebt een schitterend uitzicht." Zo keken de kinderen uit over een glinsterende Oosterschel- de, waarvan het milieu wel de gelijk veranderd is, nadat de stormvloedkering is gebouwd. Ook konden ze met hun verre kijkers duidelijk een caisson in het water zien liggen, en de Plompe Toren. De kinderen konden al deze deze menselij ke elementen in de natuur in tekenen op een kaart. Aan de andere zijde van de af dekte vuilstortplaats keken ze uit op het weids uitgestrekte Prunjegebied. Grote graafma chines moeten daar uiteinde lijk bijzondere flora en fauna doen ontstaan. „We proberen de kinderen vandaag iets mee te geven over het ingewikkelde proces van natuurontwikke ling dat ze hier om zich heen zien", legde Van der Hulle uit. Hoe? „Vooral door het te ver simpelen." Met boomtakjes maakten de kinderen een lijst je waarin je een schilderij zou kunnen doen Door die lijst voor hun ogen te houden, kon den ze hun eigen 'foto' van het natuurontwikkelingsgebied zien. Weer wat verder stonden twee zinken teilen met zout water, vol met vangsten uit de Oos- terschelde. Krabbetjes, gama- DSEISCHOR Het concert van het vocaal ensemble Quattrn al fine heeft zaterdagavond 2000 gulden opgeleverd voor de School of Hope in Bangladesh. Het vocaal ensemble voerde in de Sint Adnaanskerk in Dreischor verschillende werken a cappela uit en werd subtiel be geleid door Sietse van Wijger- den op klavecimbel Het benefietconcert werd geor ganiseerd door Rotary Zierik- /it Woordvoerder M van den Berg toonde zich na afloop erg tevreden over de kwaliteit van het concert „Er is werkelijk loepzuiver gezongen." De op komst van 110 iH'zoekers be stempelde hij echter als teleur stellend )ngeveer tachtig van de mensen die er waren, zijn verbonden aan de Rotary Als onze leden niet waren gekomen, was de kerk dus wel erg leeg ge weest." De bijeengebrachte 2000 gul den zal worden besteed aan de ondersteuning van de School of Hope in Bangladesh. Deze ba sisschool is een van oorsprong Nederlands initiatief en richt zich op de kansarme kinderen in Dhaka De school telt 100 leer lingen, en komt jaarlijks rond van 30 000 gulden Omdat de school geen subsidie ontvangt, ts de instelling volledig afhan kelijk van giften. door Margreet van den Broek ZIERIKZEE Het eerste lus trum \un het DruMa Festival in Zierikzee is zutrrdag succesvol verlopen. Met een maximum aantal deelnemende korpsen en ruim 700 bezoekers, hadden or ganisatoren Cor en Patrick Struijk niets te klagen. Ze kij ken dun ook al uit naar het Zeeuwse Concours van de Ko ninklijke Nederlandse Federa tie van Muziekverenigingen (KNFM) dat op II november voor het eerst in Zierikzee al worden gehouden. In Sportcentrum Onderdak krioelde het zaterdag van de majorettes en de musici In to taal deden 34 korpsen mee aan het DruMa-festival dat korp sen de gelegenheid beidt hun kunsten voor het voetlicht te brengen als voorbereiding op concoursen. De deelnemers konden zaterdag in één van de twee sporthallen nog snel wat pasjes en noten oe fenen. voordat er moest worden opgetreden voor de of f iciile jury en een uitpuilende tribune Juryleden A Janssens uit Hoo- gerheide en W Laseroms uit Bosschenhoofd maakt na de grandioze finale de uitslag be kend Bij de jeugd eindigde het majo- rettepeleton Melrose uit Kat wijk als eerste, met 8 43 punten Ook in de basisklasse veroverde Melrose de eerste prijs, met 9 10 punten In de middenklasse ein digde de drumband van Harmo nie Slikkerveer uit Ridderkerk bovenaan met 8 50 punten, en in de topklasse verdiende het ma-» iorettepeleton The Yellow Rain bows uit Schiedam 7 50 punten Het deelnemersveld aan het fes tival wordt leder jaar dl verser. Naast regionale korpsen, waren er zaterdag ook korpsen uit Noord-Holland, en Midden- Brabant Organisator Cor Struijk, van de Koninklijke. Harmonie Kunst en Eer uit Zie J rikzee is daar best trots op „De mensen komen hier graag, al in het voorjaar zaten we volge boekt. En ook nu al liggen er weer aanvragen voor 29 sep tembcr 2001, als het festival weer wordt gehouden Voorbereidingen Inmiddels zijn Cor en Patrick Struijk alweer druk doende met dc voorbereidingen voor het volgende evenement op 11 no vember De KNFM heeft Kunst en Eer verzocht dan het jaarlijkse Con cours voor de afdeling Zeeland in Zierikzee te organiseren Een hele eer. want dit concours vindt traditioneel in Heinkcns zand plaats. Aanleiding om het concours naar Zierikzee te brengen ts het 170-jange be staan van Kunst en Eer en het lustrum van het DruMa-fcsti- val „Natuurlijk verlenen we dan ook weer de nodige hand- en spandiensten", zegt Cor Struijk over zichzelf en broer Patrick „Het is wel weereen drukke pe riode, maar dit werk doen we nu eenmaal met hel allergrootste plezier!" I»c Marching Band uit Zwijndrecht. In totaal deden 34 korpNrn mee aan het DruMa Festival in Zierikzee foto Janne Wolterbeek door Margreet van den Broek SIRJANSLAND - Zo druk was het waarschijnlijk nog nooit, in de dorpswinkel in Sirjan.sland. Het hele dorp leek zaterdagmid dag te zijn uitgelopen om af scheid te nemen van bakkers echtpaar Bolier. Nu zij hun zaak na 36 jaar hebben gesloten, is de laatste winkel uit het Duive- landse dorp verdwenen. Een drietal dorpsbewoners wil de deze gebeurtenis niet onop gemerkt voorbij laten gaan, en riep de bevolking op gul te ge ven voor een gezamenlijk af scheidscadeau. Dit werd zater dag, tijdens een heuse 'overval' overhandigd aan het beduusde echtpaar, in de vorm van een cheque van 800 gulden. Al snel stroomde het winkeltje helemaal vol met dorpsbewo ners. De schappen die al een tijdje niet meer waren aange vuld met het oog op de sluiting, puilden al snel uit met bloemen en cadeautjes. Voor de toon bank ontstond een lange rij met Sirjanslanders die het echtpaar GOES - Radio Goes houdt op zaterdag 14 oktober van 18.00 tot 20.00 uur een countryavond in wijkgebouw De Spinne in de Goese Polder in Goes. De Indo rockband Black Wings verzorgt een optreden. De zaal gaat om 19.00 uur open. persoonlijk wilden bedanken „Deze mensen hebben altijd voor ons klaar gestaan. Als je onverwacht visitie kreeg, kon je meestal nog even achterom ko men. En hier hoorde je nog eens wat. Zo'n dorpswinkel is eigen lijk heel belangrijk voor de soci ale contacten", vertelde N. Veeningen. Subsidie De dorpsraad van Sirjansland verzocht om diezelfde reden eerder dit jaar de gemeente Schouwen-Duiveland een sub sidie te verstrekken om de vesti ging van een nieuwe winkel te stimuleren. Tevergeefs, want de gemeente kent voor dergelijke situaties geen regelingen. Als centrale ontmoetingsplaats blijft nu alleen het plaatselijke café nog over. Bakker Bolier liet zaterdag het ZIERIKZEE - Bij een bedrijf aan de Julianastraat in Zierik zee is zaterdagmiddag tussen half twee en half vier ingebro ken. Er werden zestien lege kratten gestolen. Zondagmiddag tussen half twee en half vijf werd ingebroken in een woning aan de Emma weg in Renesse. De inbrekers door zochten de hele woning en na men geld en een videocamera mee. ZIERIKZEE - I)e Zeeuwse Volksuniversiteit begint op vrijdagoch tend 6 oktober de gespreksgroep Praten over de dood, verdiept je le ven. De gespreksgroep wordt georganiseerd in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland. In een reeks van vijf ochtenden zal worden gepraat over thema's als stervensbegeleiding, rouwverwerking, omgaan met eigen en ander mans ziekzijn en sterven, spiritualiteit en uitvaartbegeleiding De gespreksgroep wordt gehouden in het Multifunctioneel Cen trum in Zierikzee en staat open voor iedereen ongeacht leeftijd of levensovertuiging. door René van Stee TERNEUZEN - Liefhebbers van sleepboten konden zater dag in Terneuzen hun hart op halen op de achtste internatio nale Lekko-dag. Lekko, de vereniging van belangstellen den voor sleepvaart. organi seerde de dag in samenwerking met de Zeeuwse Scheepsmodel- vereniging Zuid-Zuid-West. In paviljoen Westkant konden de talrijke bezoekers kennisma ken met alle mogelijke facetten van de sleepvaart- en bergings wereld. De maritieme shop be lichtte de activiteiten van Lek ko - de internationale term voor trossen los - met onder meer een presentatie van clubbladen en naslagwerken. Fotoverzamelaars en schepen- Spotters ruilden of kochten fo to's om dat éne nog ontbrekende exemplaar aan hun collectie toe te voegen. De tentoonstelling van Zuid-Zuid-West liet een bewerkers ontrafelde de gehei men van sierknopen als de Turkse knoop en het apevuistje en gebruiksknopen als de paal steek. Computerfanaten konden ken nis maken met de Shipping, Sig nalling and Service internetsite Hierop was onder meer te zien welke schepen momenteel in de Antwerpse haven liggen, wan neer ze worden verwacht en wanneer ze vertrekken of aan komen. Video-presentaties van sleepvaart en bergingen maak ten het geheel compleet. Vlootsehouw 's Middags was er ter hoogte van de jachthaven in Terneuzen een vlootsehouw van een viertal sleepboten. Om kennis te maken met de praktijk van het varen, was er ook gelegenheid voor een boottochtje op de Westerschel- de. Een buitenkansje dat vele be zoekers niet onbenut lieten. Op de i oormalige vuilstortplaats bij Serooskerke (S) worden zeedieren en plantjes bestudeert!. Op de achtergrond de Oosterschelde. foto Janne Wolterbeek len, oesters alles kon worden benoemd aan de hand van de kaarten die de begeleiders bij zich hadden Gefascineerd tuurden de kinderen in groep jes naar de glibberige bewo ners uit de onderwaterwereld Gelukkig was er ook tijd om eens lekker heen en weer te rennen, bijvoorbeeld in de race met bekertjes water Scout Rolf van der Bijl (10) uit Zierikzee vond het allemaal reuze spannend „Zo'nochtend is hartstikke leuk", meldde hij terwijl zijn vriendjes elkaar nat gooi deen. Na een blik op zijn uniform trok hij ineens een ernstig gezicht. „En het is ook heel leerzaam, natuur lijk Het afgelopen weekend werd ook in Westenschouwen de na tuur bestudeerd. Vanaf het trampolmehuisje konden deelnemers drie paddestoe len-ontdekkingstochten uit voeren. Ook waren er collages te zien over de levensloop van de paddestoel, en was er een nat uur-educatieve herfst tafel. De tochten zijn op eigen gele genheid te lopen op zaterdag 7 en zondag H oktober tussen 11 00 en 17.00 uur groot aantal gedetailleerde ko pieën zien van diverse vaartui gen, waaronder sleepboten. Het Internationale Gilde van Touw- door Margreet van don Broek gedruis allemaal maar een beet je over zich heen komen „Dit is echt prachtig", vond hij. „Een mooier afscheid hadden we niet kunnen bedenken", voegde zijn vrouw Paula eraan toe ZIERIKZEE - „Een heel kalm. tam dagje", omschreef J. Meer man, beheerder van het dieren asiel Schouwen-Duiveland, de opkomst van de open dag in Zie rikzee. Zes kittens, een bejaarde poes en zeker één hond vonden zaterdag een nieuw baasje. Een magere score ten opzichte van 1999, toen twintig dieren het asiel konden verlaten. Wie de deur van de kraamkamer zaterdag openduwde, werd be groet door een stuk of tien vro lijk over elkaar heen buitelende kittens. Een wat uit de kluiten gewassen rode kater, net een paar weken ouder dan de rest. zag het allemaal wat humeurig aan Maar de meeste bezoekers vielen als een blok voor de jonge katjes, waarvan het merendeel al voor de middag was 'gereser veerd' door nieuwe eigenaars Ook de andere ruimten van het asiel worden bevolkt door kat ten. Een bonte verzameling van volwassen dieren, die zaterdag lekker loom in hun hangmalje de bezoekers gade sloegen, kribbig om zich heen keken of statig voorbij kwamen wande len Eén van hen zal binnenkort de afdeling verlaten, op de res pectabele leeftijd van veertien jaar. „Echt heel leuk. als zo'n dier nog door iemand wordt meegenomen", aldus Meerman Vooral de kittens deden het goed op de open dag Volgens haar telt het Schouwse asiel met name zoveel katten, omdat loensten tijdens hun va kantie de afgedankte dieren op het eiland achterlaten ..En na tuurlijk zonder dat ze zijn geste riliseerd of gecastreerd"vertelt ze licht verontwaardigd Van de foto Janne Wolterbeek «lelijk „Misschien kwam het doordat op dezelfde dag het Druma-festival in Zienkzce werd gehouden." Toch is Meerman niet ontevre den: „Als de dieren die nu zijn bespreken ook echt worden op gehaald. ben ik al reuzeblij." vier honden die m het asiel ver blijven, is er één besproken door een toekomstig baasje Meer man kan niet t?cht verklaren waarom de animo voor de open dag in het asiel dit jaar wat te genviel. Publiciteit was er vol doende, en ook het weer was re- Het echtpaar Bolier (rechts) kreeg van de bewoners van Sir jansland een cheque overhan digd van achthonderd gulden. foto Janne Wolterbeek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 33