Partijfusie zit D66-bestuur dwars Eindelijk bouw in Bekhof Goes Gemeente pakt straat in Vrouwenpolder aan PZC Vlissingse minima genieten vakantie aan Costa Brava PZC Tijd voor musea op Bevelanden begint te dringen Bouw wooncomplex Orangerie begonnen zeeland 15 Raadsleden moeten tekst en uitleg geven over vorming Leejbaar Middelburg r.' I LE.1 0P\ 3 zaterdag 30 september 2000 door Richard Hoving MIDDELBURG - Hel bestuur van D66 Zeeland roept de Mid delburgse raadsleden B. Leijnse en R. Koper op het matje. Kind vorige week werd bekend dat de raadsfractie van D66 met Soci aal Democraten Middelburg (SDM) opgaat in Leefbaar Mid delburg. Het regiobestuur en de Middelburgse leden van 1)66 wisten van niets. De nieuwe politieke partij moet in 2002 aan de raadsverkiezin gen deelnemen. Tot die tijd gaan D66 en SDM nauw- samenwer ken in de Middelburgse ge meenteraad. De fracties hebben Geen aanpak wateroverlast Serooskerke SEROOSKERKE (W) - De ge meente Veere neemt geen maat regelen om de wateroverlast in de brandgangen achter de wo ningen in de Bisschopstraat in Serooskerke aan te pakken. Volgens B en W is het water na een regenbui snel genoeg afge voerd. Bij de Dorpsraad kwamen in ju ni klachten binnen van de be woners van de Bisschopstraat 2-12 over de gebrekkige water afvoer in de achterliggende wa tergang Gebleken is dat de schuurtjes het hemelwater zon der goot rechtstreeks in de brandgang lozen. Het ontbre ken van voldoende en op de j uis- te plaats aangebrachte kolken zou de oorzaak zijn. De dorps raad vroeg zowel het gemeente bestuur als de woningstichting om aandacht van het probleem Volgens de gemeente is er vol doende afschot in de brandgang om het regenwater af te voeren Aanpassing van de bestrating in de brandgang is dan ook niet nodig, aldus het college. Cognac gestolen VLISSINGEN - Uit een drank winkel aan de Hermesweg in Vlissingen zijn vrijdagmiddag twee flessen cognac gestolen. De waarde van de flessen be draagt meer dan honderdvijftig gulden. waarnemend burgemeester D. C B. Burgers via een brief op de hoogte gebracht van hun voornemen. Het regiobestuur en de leden moesten het nieuws uit de krant vernemen. Volgens penningmeester F. Kiel is binnen het bestuur 'rumoer' ontstaan. Het regiobestuur houdt toezicht op D66 Middel burg, omdat deze afdeling niet over een eigen bestuur beschikt. Koper en Leijnse worden bin nenkort gevraagd tekst en uit leg te geven. Het Zeeuwse be stuur heeft hiertoe besloten na overleg met het landelijk partij bestuur. Kiel vindt het vreemd dat het re giobestuur niet geïnformeerd is over het voornemen van de Mid delburgse fractie. Dat de leden niet geraadpleegd zijn, noemt hij 'ondemocratisch'. ..Binnen D66 is het nog altijd zo dat de le den het laatste woord hebben." D66-raadslid Koper betreurt dat het regiobestuur niet offici eel op de hoogte is gesteld. Vol gens Koper is dat er gewoon niet van gekomen „Het nieuws is sneller naar buiten gekomen dan verwacht." Ledenlijst Dat de leden niet gekend zijn in het voornemen, heeft een prak tische reden. Beide raadsleden beschikken niet over een leden lijst, zegt Koper. „Leijnse en ik zitten nog niet zo lang in de raad." Koper heeft inmiddels gebeld met het landelijk partij bestuur. Zodra hij de ledenlijst in huis heeft, worden de D66'ers in Middelburg geïnformeerd. De overstap van Leijnse en Ko per betekent mogelijk het einde van D66 in de Zeeuwse hoofd stad. De partij telt weinig actie ve leden in Middelburg. De drie functies in het afdelingsbestuur zijn al maanden vacant. Koper acht de kans klein dat D66 in 2002 meedoet aan de raadsver kiezingen. „De animo binnen de afdeling is op zijn zachtst ge zegd niet erg groot. D66 en SDM zijn beide met twee zetels vertegenwoordigd in de gemeenteraad. Fractievoorzit ter Leijnse van D66 rekent erop met Leefbaar Middelburg zeven tot acht zetels te veroveren. In de Middelburgse gemeenteraad is eerder deze week schamper gereageerd op de komst van de nieuwe politieke partij. Met de Goese wethouder Linssen aan de knoppen, neemt de graafmachine de eerste hap grond voor de bouw v an De Stadspoort foto Willem Mieras door Michelle Koek GOES - In het Bekhofgebied in Goes be diende de Goese wethouder C. R. M. M. Linssen vrijdagmiddag de knoppen van een graafmachine. Met een witte w erkjas aan en een stoere bouwhelm op groef hij kundig een homp grond uit de bodem. Daarmee zet te de wethouder de eerste stap voor de ont wikkeling van het project De Stadspoort. De bouw van het appartementenen kan torencomplex begint eindelijk na zes jaar plannen maken. Aannemersbedrijf Hillen en Roosen begint direct na het weekeinde met de werkzaam heden. Het project De Stadspoort omvat 64 appartementen. 8500 vierkante meter kan toorruimte en een deels openbare parkeer garage met een capaciteit van 250 auto's. Het project is een initiatief van Roompot Recreatie Beheer, Stienstra Projectontwik keling, Zeelenburg Architectuur en ABN Amro Vastgoed, verenigd in het consortium De Delta Eilanden Zowel de wethouder Linssen als H. J van Koeveringe van De Delta Eilanden zijn blij. maar vooral opgelucht over de eerste stap, want de weg naar de bouw verliep niet altijd even vlot. APO. de opgeheven ontwikke- lingspoot van ABN Amro. zou het gebied in eerste instantie ontwikkelen, maar zag in 1997 op een cruciaal moment van de plan nen af. En ook het Waterschap Zeeuwse Ei landen, dat in eerste aanleg alle kantoor ruimte zou betrekken, haakte af Het water schap koos voor nieuwbouw in Middelburg Linssen: „Ik ben niet alleen opgelucht maar ook trots dat we nu met de grondwerken gaan beginnen. De afgelopen zes jaar heb ben we forse tegenslagen gehad. Je mag ge rust weten dat ik er soms slapeloze nachten van had Ook Van Koevennge is blij dat het nu eindelijk zover is „De ontwikkeling van De Stadspoort heeft veel voeten in de aarde gehad Te meer omdat we bouwen op een plek waar iedereen naar kijkt. Voor de ar chitect lag daar dus een grote uitdaging. Maar ook qua technologie was de materie ingewikkeld en dan heb ik het nog niet eens over het financiële plaatje." Aan al dat leed en gepuzzel is nu een einde gekomen Wethouder Linssen hoopt dat er in de toekomst meer van dit soort projecten worden ontwikkeld. In een toespraak waar bij alle partijen aanwezig waren, zei hij: „De Stadspoort is een prachtig voorbeeld van een vruchtbare samenwerking tussen lokaal bestuur en het bedrijfsleven Samen zijn we tot grote prestaties m staat Ik hoop dat De Stadspoort niet het laatste project zal zijn." door Ferdinand Koppejan PINEDA DE MAR - Bij zonnig weer en zomerse temperaturen genieten 32 Vlissingse uitke ringsgerechtigden van een va kantie in het Spaanse Pineda de Mar. Ze logeren in hotel Mont Palau. De Vlissingers kunnen zich de vakantie veroorloven dankzij gemeentesubsidies, kortingen en hun in juni gekre gen vakantiegeld. Ab Wijnbelt (53) is al negentien jaar niet meer op vakantie ge weest. Grandioos vindt hij het verblijf in Pineda, dat georgani seerd is door de Vlissingse Cli ëntenraad en de Sociale Dienst Hij is hartstikke bruin gewor den aan de Costa Brava. „Ik zon veel bij het zwembad, op het dak van het hotel. Dat is beter dan het kiezelstrand hier. Dat ligt niet lekker en loopt nogal steil af." Het zwembad is vijf bij tien meter en eromheen staan lig stoelen. „Het is er gezellig en als je even wilt afkoelen neem je een duik", vertelt Wijnbelt over de telefoon. REDACTIE MIDDEN ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (01131 273000 Fax:(0113)273030 e-mail: redgoes@prc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M. Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L.de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 e mail: redactie@prc.nl Internet http-.'/www. prc.nl e-mail. redaaie@prc.nl De 32 Vlissingers vormen een 'gezellige' groep. De gemiddel de leeftijd van de deelnemers is ongeveer vijftig jaar. K. B. (49), die om privacvredenen niet met haar volledige naam genoemd wil worden, is enthousiast over de reis. „Alleenstaande 35- plussers vormen toch een beetje een geïsoleerde groep", zegt ze. „Deze vakantie bevordert de onderlinge contacten. Meer mensen zouden deze kans moe ten krijgen." Pineda is voor Costa-Bra vabe- grippen een rustig en goedkoop dorp. In de omliggende dorpen is het veel duurder. Vervoer naar de buurdorpen is ook niet duur. Je kunt voor een paar centen mee met een treintje, een auto met wat wagens erachter" De uitkeringsgerechtigden kre gen in juni vakantiegeld en dat, aangevuld met hun maandgeld, vormt hun vakantiebudget. Ze zitten in een hotel met volpen- sion. Om acht uur 's ochtends ontbijten ze. 's Middags is de lunch en om acht uur in de avond wordt het diner opge diend. Pineda telt veel restaurants, ter rassen en cafés. Maar: „Overdag koop ik bier in de supermarkt", vertelt Wijnbelt. Omdat hij geen koelkast op zijn kamer heeft, houdt hij het pils in een emmer water koud. Ook in Pineda moet immers op de centen worden ge let. „Je hebt geld nodig voor ex cursies en voor op een terrasje zegt mevrouw B. Alle deelnemers zijn alleen staand. Tijdens de vakantie zijn geen nieuwe relaties ontstaan. Volgens mevrouw B. slapen vrouwen en mannen geschei den. „Ik heb geen gesjoemel ge constateerd". meldt ze Op de achtergrond roept een vrouw dat ze ook helemaal geen be hoefte heeft aan een relatie. Wel werden er vriendschappen ge sloten. En terug in Vlissingen komt de groep bij elkaar om fo to's uit te wisselen. Boottocht Mevrouw B heeft tijdens de va kantie veel plaatsen bezocht. Ze is in Pais geweest, een middel eeuws dorp aan de Spaanse kust In Calella heeft ze gewin keld en in Blanes heeft ze geno ten in de botanische tuinen. Vrijdag bracht ze een bezoek aan Barcelona Hoogtepunt voor Wijnbelt en mevrouw B was de boottocht met een cata maran over de Middellandse Zee „In de vinnen van de boot zaten raampjes waardoor we onder water naar de rotsen kon den kijken." De vakantie van de Vlissingers duurt tien dagen Zaterdag avond (vandaag) vertrekken ze uit Pinada en de groep hoopt zondagavond in Vlissingen te rug te zijn. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Wethouder II. J. M. de Haas van Vlissingen heeft vrijdag symbolisch de 'laatste paal' geslagen voor het nieuwe appartementencomplex Orangerie en de ondergrondse parkeergarage aan de Koude- kerkseweg. Daarmee is een ein de gekomen aan de onzekerheid over de uitvoer van de nieuw- bouwplannen, waarover al sinds 1996 werd gesproken. Op de plek van het voormalige hotel/restaurant d'Orangene komen 23 luxe appartementen. De prijzen variëren van 356.000 tot 459.000 gulden. De meeste woningen zijn inmiddels ver kocht Omwonenden hebben lang geprobeerd de bouw van het complex tegen te houden. Zij vonden het complex niet passen in de omgeving Daar naast bleek de grond vervuild, waardoor het nog langer duurde voor kon worden begonnen Het bouwproject is «'en initiatief van aannemersbedrijf Stegink BV en komt tot stand tn samen werking met Rabo Vastgoed BV. Ontwerper van de appartemen ten is het architectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft De woningen worden over on geveer een jaar opgeleverd De Orangerie wordt gebouwd op historische grond aan dezel f- de watergang waar monnik Ja cob van Dreischor in 967 over sprak als 'het veer aan de Vies- se' Daarmee verwees hij naar de kreek die diep het land in stroomde Het water bestaat nu nog gedeeltelijk m de vorm van de Vlissingse Watergang door Ab van der Sluis VROUWENPOLDER - De ge meente Veere gaat de Nieuw - straat in Vrouwenpolder vol gend jaar onder handen nemen. Burgemeester en wet houders schrijven dit aan de Dorpsraad Vrouwenpolder. Het bestuur van de raad krijgt herhaaldelijk klachten van inwoners over de slechte kwa liteit van sommige straten. Een aanzienlijk aantal bewo ners van Vrouwenpolder maakt zich zorgen over het wegenonderhoud. Het gaat niet alleen om loszittende te gels. maar ook om het beeld „Het komt ons voor dat de verloedering langzaam maar zeker nu toeslaataldus de dorpsraad in een brief aan het gemeentebestuur van Veere De dorpsraad heeft na klach ten van bewoners de straten geïnspecteerd. Het oordeel loopt uiteen van goed tot slecht, tot zeer slecht De slechtste wegen en trottoirs zijn te vinden in de Nieuw- straat. de Schoolstraat en de Pelgrimstraat Bewoners kunnen nauwelijks gebruik maken van de stoepen langs de Nieuwstraat. omdat ze te smal zijn. Bovendien staan er lantaarnpalen in. De dorps raad heeft aangedrongen op een herinrichting van de straat, te vergelijken met de Koningin Wilhelminalaan De Schoolstraat, aldus de dorps raad. is volledig versleten en maakt een zeer aftandse in druk. De Pelgrimstraat is eveneens van slechte kwali teit, aldus de brief. Levensgevaarlijk De bewoners van Vrouwen polder hebben verder aan dacht gevraagd voor de Ko ningin Emmaweg, tussen de Elzenoordlaan en de Oranje Nassaulaan De dorpsraad heeft gepleit om over dat deel een trottoir van een behoorlij ke breedte aan te leggen be woners van de wijk Oranje - kwartier maken veel gebruik van dit van tijd tot tijd levens gevaarlijk stukje weg waar letterlijk alle verkeersfunc ties bij elkaar gevoegd zijn De dorpsraad pleitte verder voor het beperken van 'enor me aantallengekleurde palen en verkeersborden van de 'niet-functionerende ver Veel inwoners van Vrouwenpolder maken zich zorgen over de slechte kwaliteit van sommige straten. Zo klagen /e onder meer over de 'niet-functionerende verkeersdrempel' bij de Oranje Nassaulaan. foto Lex de Meester keersdrempel' net voorbij de Oranje Nassaulaan. „Het ge heel lijkt op een raar soort kermisattractie- Het college heeft de dorps raad geen concrete antwoor den kunnen geven. In het laat ste kwartaal van dit jaar wordt een inventarisatie ge maakt van het aantal wegen dat aan onderhoud toe is en hoeveel geld daarvoor be schikbaar is. Zoals het er nu naar uitziet komt de Nieuw- straat volgend jaar aan de beurt Voor de Schoolstraat en de Pelgrimstraat wordt geke ken of deze er slechter aan toe zijn dan soortgelijke wegen in de gemeente B en W zijn niet echt onder in druk van het ontbreken van een trottoir langs de Koningin Emmaweg „Voor voetgan gers vanuit het Oranjekwar tier richting de Dorpsdijk is er een redelijk alternatief voor handen. Zij kunnen gebruik maken van de route via de Prins Bernhardlaan" Mocht het college plannen hebben om de Dorpsdijk te hennnchten. dan zal het na denken over het aanleggen van een voetpad en het even tueel weghalen van de ver keersremmer. Vooralsnog hebben B en W nog geen plan - nen in die richting Statenfractie in bres voor Pechiney MIDDELBURG - De provinciale fractie Partij voor Zeeland heeft vrijdag een noodoproep gedaan aan de Tweede Kamer, die maandag praat over een nieuwe wet voor de elektriciteits productie De Partij voor Zeeland noemt het onterecht dat aluminiumfabnek Pechiney zijn elektriciteit niet in het bui tenland mag inkopen, nu er in Nederland geen contract meer af tesluiten valt tegen aanvaardbare tarieven' De Partij voor Zeeland hoopt dat de Kamer minister Jorntsma (Economi sche Zaken) maandag op andere gedachten kan brengen, om dat 'nagenoeg vaststaat dat Pechiney uit Zeeland verdwijnt als ze verplicht wordt Nederlandse stroom af te nemen. „Daarmee gaan in onze provincie opnieuw vele honderden arbeidsplaatsen verloren en zullen er forse klappen vallen bij toeleverende en dienstverlenende bedrijven", schrijft de par tij. De aluminiumsmelter is een van de grootste energiever bruikers van Nederland. Gewonden bij botsing Kamperland KAMPERLAND - Een (59-jange vrouw uit Geldrop is vrij dagmiddag op de Oost Westweg in Kamperland lichtgewond geraakt bij een aanrijding. Haar 78-jarige medepassagier liep een gebroken borstbeen op De auto van de vrouw werd om streeks half vijf aangereden door een 73-jange automobilist uit Zienkzee. Deze recti op de invoegstrook van de Oost West- weg in de richting van Goes Toen de man zich realiseerde dat de Zeelandbrug w as afgesloten, keerde hij om Bij deze ma noeuvre zag hij de auto van de vrouw uit Geldrop over het hoofd. De vrouw kon na onderzoek het ziekenhuis weer verla ten. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd Tieners betrapt op winkeldiefstal GOES - Twee meisjes van 13 en 14 jaar uit Kapelle zijn vrijdag in Goes betrapt op winkeldiefstal 1 >e meisjes hadden in ver schillende winkels in het centrum fotolijstjes, make-up-arti- kelen, schrijfgerei en sieraden gestolen. De totale waarde van de spullen bedraagt enkele honderden guldens I)e meisjes zijn door de politie doorverwezen naar bureau HALT Fietsertje gewond bij aanrijding GOES - Een vijf-jarig fietsertje uit Goes is vrijdagochtend om kwart voor twaalf aangereden op de kruising van de Europa laan met de Golda Meirstraat in Goes Het jongetje verleende op het kruispunt geen voorrang aan een 56-jange automobi list uit die plaats Hij kwam op de auto terecht waardoor hij schaafwonden en bulten opliep Het slachtoffer hoefde niet naar het ziekenhuis. De fiets werd geheel vernield en de auto liep schade op. Ziekenhuis vindt geen cardiologen TERNEUZEN - Het ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen blijft voorlopig zitten met een tekort aan cardiologen Volgens di recteur P Rademacher is de ziekenhuisdirectie met twee kan didaten in gesprek geweest, maar kwam een aanstelling niet rond. Rademacher zegt dat de kandidaten niet voldoen aan de wensen van het ziekenhuis. Dat beschikt momenteel over nog maar twee hartspecilisten, nadat G Paulussen per 1 juli ver trok. Naast de vervanging van Paulussen zou de directie graag een vierde cardioloog aanstellen, in verband met de toenemende behoefte aan hartspecialisme De cardiologische controle voor patiënten is inmiddels opgevangen, doordat het ziekenhuis een samenwerkingsverband is aangegaan met huisartsen in de regio. Ook een een deel van de internisten neemt hartcontrole over. Het vertrek van twee (van de vijf) chirurgen zal vermoedelijk voor weinig problemen zorger. De directie is in gesprek met twee mogelijke opvolgers en Ra demacher denkt hun aanstelling voor het eind van het jaar rond te krijgen door Rolf Bosboom GOES - Er moet op kortr ter mijn duidelijkheid komen over de musea in Goes, Kapelle en Verveke. Dat is vooral van be lang om mogelijke subsidies niet te verspelen. C'. R. M. M. Linssen. voorzitter van het mu seumbestuur. wil daarom ko mende maand tot eerste besluit vorming komen. De vijf Bevelandse gemeenten discussiëren al twee jaar over de kwestie Dat debat werd in gang gezet nadat onderzoeksbureau I^estraden had geconcludeerd dat de musea niet op dezelfde voet verder kunnen gaan. als zij op termijn willen overleven Over hoe het verder moet en wat dat gaat kosten, lopen de me ningen echter uiteen Linssen heeft m mei het voorzit terschap bij het museumbe stuur overgenomen van D J van der Zaag De afgelopen maanden heeft de Goese wet houder gebruikt om alles op een njtje te zetten en de verschillen de opvattingen te inventarise ren. Hij is tot de conclusie geko men dat het mogelijk moet zijn op één lijn te komen Dat moei dan wel snel gebeuren waarschuwt hij in een voorstel aan het bestuur Dat heeft te maken met de Fulford Founda tion. een particulier fonds uit Utrecht dat vooral waardevolle kleine musea m den lande on dersteunt Het fonds heeft ach al enige tijd geleden bereid ver klaard de Bevelandse musea een aanzienlijke bijdrage te geven Laatste kans De Fulford Foundation is echter teleurgesteld over het 'gebrek aan slagkracht' bij het museum bestuur en de gemeenten ..Men heeft de indruk gekregen dat de aangeboden 'helpende hand' niet serieus genomen wordt; men voelt zich aan het lijntje ge houden", laat Linssen zijn me debestuursleden weten Een ge sprek tussen hem en het fonds heeft onlangs tot de afspraak geleid dat er een 'laatste kans' komt. „Men is alsnog bereid tot financiële ondersteuning, mits op korte termijn er daadwerke lijk wat ondernomen wordt." Linssen geeft meteen een voor zet over welke koers de musea /ouden moeten varen Hij wil de bestaande samenwerking, met behoud van de drie locaties. handhaven De wens van de ge meente Borsele het museum in Goes te koppelen aan een voor ziening bij de stoomtrein, wordt losgelaten Het Goese museum, dat nu een eigen gezicht mist. zou moeten worden uitgebouwd tot histo risch museum van Zeeland, dat het verleden van het leven in de stad en op het platteland be licht De huidige gemeenschappelijke regeling die de Bevelandse ge meenten vormen, zou moeten worden omgezet m een stich ting Om 'dubbele petten' te voorkomen worden gemeente lijke vertegenwoordigers ge acht niet meer in het bestuur zit ting te nemen Aangezien de gemeenten het budget van de stichting bepalen, houden zij toch enige greep op de situatie Op korte termijn wordt een marketingplan opgesteld, waarschijnlijk door het bureau Kolpron Consultants uit Rot terdam Het plan moet onder meer duidelijk maken wat het professionaliseren van vooral het Goese museum exact gaat kosten. Met name de gemeente Goes heeft vraagtekens gezet bij berekeningen die eerder zijn ge maakt Mogelijk bekijkt het bureau ook de mogelijkheid van verzelf standiging van de dne musea, een optie waar alleen de ge meente Reimerswaal wat voor voelt. Het museumbestuur bespreekt maandag 9 oktober de voorstel len van Linssen. Daarna kan de opdracht worden verstrekt voor het marketingplan, dat nog dit jaar klaar moet zijn. De bet nik ken gemeenten moeten er, aldus de voorzitter, van uitgaan dat zij vanaf volgend jaar extra moeten gaan bijdragen aan de musea Surinaams koken in Oostkapelle OOSTKAPELLEIn dr keuken van Tberistisch Centrum Oran jezon te Oostkapelle is het woensdagavond 8 november van 17 tot 21 uur mogelijk te le ren hoe een Surinaamse maal tijd bereid wordt Op het menu staan roti, masala kip. kouse band. rijst en baka bana Om deel te nemen is aanmelding vooraf nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15