Zaalvoetbal blijft op hoog niveau pzc sang De Rooij is organisator pur Breskens is op zoek naar de goede vorm leeuws-Vlaamse competitie van start met 23 teams in hoogste klassen sport ,31 tussen schelde en grens ii ijüfi' Drie nieuwe teams in competitie vooruitzicht Zwemgala is afsluiting van zwemseizoen achter de schermen Gymleraar (57) heeft actief sporten op een lager pitje gezet vrijdag 15 september 2000 >1 'ii 'I Jacco Koekkoek (AZW): „Als wij goed spelen, dan moeten we ook van Kruiningen kunnen winnen." foto Charles Strijd Ludo van de Lavoir is al vijftien jaar coach van de zaalvoetballers van Vervaet. „Ik probeer ze altijd op te peppen. Aan de motivatie van de spelers zal ik moeten blijven werken." foto Charles Strijd rjnnrAector Dooms TERNEUZEN/HULST - Een gebrek aan scheidsrechters, hel nieuwe fenomeen de plofbal en enkele spelregeltechnische ver anderingen zijn bij de start van de Zeeuws-Vlaamse zaalvoet- halcompetitie de opvallendste aspecten. Daarnaast zal de commissie Recreatie Zaal voetbal Zeeuws-Vlaanderen (RZZV) de regels aanscherpen. „De spelerspasjes zullen vaker gecontroleerd worden. Het kan niet zo zijn dal spelers te pas en te onpas voor verschillende teams uitkomen. Dat is in het verleden wel gebeurd", vertelt Joost Tollenaar van de RZZV. De competitieleider heeft voor de twee hoogstspelende klassen in Zeeuws-Vlaanderen drieën twintig teams ingeschreven. Aan het eind van het afgelopen seizoen kende het Zeeuws- Vlaamse voetbal hoogtepunten met het Zeeuws kampioenschap van Premiere Zaman Sport uit Hulst en het winnen van de Zeeuwse beker door het Terneu- zense Smile Services. Daarmee werden critici de mond ge snoerd die beweerden dat het niveau in Zeeuws-Vlaanderen achteruit zou zijn gegaan. De eerste klasse lijkt op het eer ste gezicht In de breedte te zijn versterkt. Van de nieuwkomers Red Roadhouse en Wentzler Pauwels - deze teams lieten de concurrentie in de tweede klas se een straatlengte achter zich - wordt veel verwacht. Kampioen Premiere Zaman Sport zal on getwijfeld trachten het succes van vorig jaar te herhalen, maar coach Patrick Mac Taggart houdt een slag om de arm. „We zijn onze topscorer Tristan van Acker kwijt. Hij is voor een jaar naar Spanje. Van Acker was goed voor dertig doelpunten. Gino Herrewegh is tot aan de winterstop uitgeschakeld, Jean-Claude Everaert kampt met een spierscheuring en op Angelo Verbraeken zullen we voorlopig nog geen beroep kun nen doen. Hij is bij HW '24 aan 2ijn tweede jeugd begonnen", tempert Mac Taggart het opti misme. Topdrie Premiere Zaman Sport rekent voor het overige op zijn vaste basisspelers Peter Bouman, Evert Vervver, Kees Gabriëls, Maarten Thomas, Norbert Baart en de clrie keepers Carlo de Deckere, Bruno Everaert en Filip de Smet. Daarnaast zoekt Mac Taggart de aanvulling voor zijn selectie uit het tweede team. „We moeten de doelen bijstel len, maar we hopen bovenin mee te kunnen doen. Sinds '94 zijn we bij de topdrie geëindigd." Mac Taggart tipt Arrow als ti telkandidaat nummer één. De ploeg van coach Marcel Ver dunnen is voornamelijk samen gesteld uit spelers van de veld- voetbalclubs Clinge en Steen. Arrow beschikt met de Clinge- naren Peter Drumont, Michael en Dennis de Block, Jurgen Ras en Ruben van Eetveldt over een door Barry van der Hooft KOEWACHT - In het verleden was hij een fanatiek loper en nam hij onder andere deel aan friatlons en run-bike-runwed- strijden. Maar de laatste jaren heeft Camiel de Rooij het actie ve sporten op een iets lager pitje gezet. Het organiseren van eve nementen doet hij echter nog al tijd met volle overtuiging. Op 7 oktober aanstaande staat er weer een koppeltijdrit op het programma met start en finish in Terneuzen. „Dat is eigenlijk een uit de hand gelopen grap", zegt Camiel de Rooij. De 57-jarige De Rooij (hij wordt 20 september 58 jaar) is al zo'n 34 jaar werkzaam als leraar li chamelijke opvoeding in Ter- neuzen. „Ik ben begonnen op wat destijds de Uitgebreide Technische School (UTS) was. Dat is later de MTS geworden en heet nu het ROC Westerschelde. Ik behoor hier al zo'n beetje tot het meubilair. Nog ongeveer drie jaar en dan zit het erop", vertelt De Rooij. Naast zijn werkzaamheden op school is Camiel de Rooij nog al- tij d een sporter in hart en nieren Fietsen en lopen behoren nog al tijd tot de wekelijkse activitei ten en daar blijft het niet bij. „Daarnaast tennis ik ook en in de winter ga ik vaak mountain- biken. En meestal rijden we in het weekeinde een toertocht. Dan gaan we met een klein groepje fietsmaten meestal op zaterdag naar de Vlaamse of Waalse Ardennen. Er zijn er een paar lid van een club, maar ei genlijk is het gewoon een onder ling groepje." Vogezen Met uitzondering van één dag in de week („dan moet ik bood schappen doen") gaat hij iedere dag op de fiets van zijn woon plaats Koewacht naar zij n werk in Terneuzen. Eén van de hoog tepunten op fietsgebied is elk jaar de wedstrijd voor cyclo- sportieven, waar De Rooij aan deelneemt. „Dat zijn meestal tochten van ongeveer 175 kilo meter, maar vorig jaar in de Vo gezen was het een wedstrijd over 240 kilometer." Daarnaast organiseert Camiel de Rooij ook een flink aantal sportevenementen. De eerstvol gende is een koppeltij drit, op 7 oktober, die start bij het Schel penhoekje aan de zeedijk in Ter neuzen. „Die wedstrijd gaat van mij uit en het is eigenlijk een uit sterke eenheid. Steen levert met Wouter de Neijs, Gino Vinke, Michel van den Bosch en A-ju- nior Serge Merkx ook goede zaalvoetballers af. Philippe IJzewijn is de eerste doelman, met de jonge Jurgen de Vlieger als eventuele vervanger. De coach wil voor de titel gaan, waar zijn ploeg vorig jaar net te kort schoot. De Schelde/Leugenboom, Vervaet, Premiere Zaman Sport en Smile Services ziet hij als de zwaarste concurrenten. „Ik vind wel dat de eerste klasse sterker is ge worden." Verdunnen hoopt ge spaard te blijven van blessure leed. „Vorig jaar kenden we wat dat betreft veel problemen. Ik moet altijd afwachten hoe mijn spelers uit de zondagwedstrij den bij hun club komen." de hand gelopen grap. We hou den die wedstrijd nu al zo'n vijf tien jaar. Er toonden wat mensen van school uit belang- Dat probleem speelt bij Smile Services minder, hoewel Jan de Wolf het liever anders had ge zien. Hubert van den Hemel en Ryan de Regt mogen van zon dag-eersteklasser Terneuzen niet in de zaal spelen. „Het ge mis aan deze spelers betekent voor onze ploeg een forse ader lating. Ik vind het zeer zwak van Terneuzen. Ik begrijp hier niets van. Er wordt altijd gedacht dat voetballers in de zaal gemakke lijker een blessure oplopen. Dat is een misvatting. De meeste blessures ontstaan tijdens de wedstrijd of de training op het veld. Vraag het aan Hubert van den Hemel. Hij is op die manier een half jaar uit de roulatie ge weest", reageert de teamleider verbitterd. De Terneuzenaar kan bogen op stelling voor zo'n soort wed strijd en daarom zijn we er in dertijd mee begonnen. De eerste koppels starten om 10.30 uur en een mime ervaring, want hij loopt al dertig jaar mee in het zaalvoetbalwereldje. Behalve het zaalvoetbalverbod voor Van den Hemel en De Regt hoeft de Terneuzense ploeg ook niet meer te rekenen op de zwaar ge blesseerde Stefan de Ruiter. De selectie bestaat uit de routi niers Marco van Boven (doel man), Bert Wilting, Paul Tjan- Asem en Mohamed Anbar. Mike van Rossem is de sterke doelge richte aanvaller, gesteund door Hensley Victorina en de broers Daniël en Stefan Dobbelaar. Michel van Craenenbroeck, het jonge talent Délano Bronne en doelman Frank Holtus zijn de nieuwelingen in het team, dat gecoacht wordt door Jan Verkerke. „Als we dit jaar goed kunnen meedraaien dan ben ze rijden in ongeveer een uur heen en weer naar Perkpolder. Het aantal deelnemers is niet groeiende, maar dat hoeft ook ik al diktevreden", meent De Wolf. Bij Vervaet zit Ludo van de La voir al vijftien jaar op de bank. De coach kan ontzettend meele ven met zijn team. Als het slecht gaat, zit hij zich te verbijten, maar als er goed wordt gespeeld dan is Van de Lavoir de eerste om zijn ploeg te complimente ren. Hij is optimistisch gestemd over de kansen. „We kunnen kampioen spelen of zeker mee doen voor de titel. Het is bij de spelers een mentaliteitskwestie. Tegen zwakke tegenstanders verliezen we meestal. Dan laten we het volledig afweten. Treffen we goede tegenstanders dan winnen we vaak." Met de wisselvalligheid van zij n spelers wil Van de Lavoir afre kenen. „Ik probeer ze altijd op te peppen. Aan de motivatie van de spelers zal ik moeten blijven werken." In de beker tegen Pre miere Zaman Sport ging het de ze week naar wens, want de ti telhouder werd geklopt. Met doelman Johnny Merkx, Jordy van Troost en Tom Heijens heeft Vervaet nieuwe spelers aange trokken. De selectie kent verder de vertrouwde namen van Jo- chem Vervaet, Jochem Schille- mans, Wim Steyns, Mark van de Beek, Eugenio Alvarez, Ben Kint, Jeroen van Bunder en Ma rio Vermeirssen. Vertrouwde kern De Schelde/Leugenboom zag Remco Mullaert (eerste selectie HSV Hoek) wegvallen, maar kreeg met Mare de KunderBen nie Langeraert, Peter Hame link, John de Ritter, Anrico van Hecke en Ronald Gort voldoen de versterking om een gooi naai de bovenste plaatsen te doen. Levien Schieman is de doelman. Eddie Breepoel, Rob van de Ké- vie, Arjan Dees, Mark la Grand, Jeroen Pijpelink en Michel Mul laert behoren tot de vertrouwde kern, die gecoacht wordt door Johnny Mechielsen. „Vorig jaar hebben we nog tegen degradatie moeten vechten, maar de verwachtingen zijn nu hoger gespannen", verzekert sponsor Jack van Balen. De ove rige ploegen Ploegaert Philippi ne, Max Korting, De Gravin, Amstelhoekje/Vedeco en GTI hebben in hun selecties nage noeg geen wijzigingen onder gaan. niet. Er doen meestal tussen de vijftig en 75 mensen aan mee en dat is eigenlijk wel genoeg. Want meer deelnemers betekent ook meer voorbereidingen", al dus De Rooij. Bij die voorbereidingen, die rond deze tijd aanvangen, kan hij altijd nog wel wat hulp ge bruiken. „Mensen die willen helpen zijn altijd welkom. Want ik trek zelf de pijlen op het par koers en dat moet je vlak voor de wedstrijd nog controleren. Daarnaast zijn er mensen die moeten vlaggen, er rijden moto ren en een auto mee, je hebt een jury nodig en het verkeer moet in de gaten gehouden worden. Want dat gaat natuurlijk ook gewoon door." Een week later staat, opnieuw in Terneuzen, een trimloop op het programma die start bij fit nesscentrum Foaks. „We hopen dan tussen de honderd en hon derdvijftig deelnemers te mo gen verwelkomen. Maar in ver band met het wegvallen van sv Aloy is de kans groter dat veel Belgen wegblijven. En die heb ben we toch nodig", erkent Ca miel de Rooij. Kameraad De naam sv Aloy is gevallen. Ca miel de Rooij hielp de stuwende krachten achter deze opgehe ven vereniging, Remy en Henny Mangnus, bij het organiseren van evenementen, waaronder de bekende loop Graauw-Ter- neuzen. Na het overlijden van Remy Mangnus zette Henny Mangnus in eerste instantie een punt achter deze wedstrijd, maar onder andere Camiel de Rooij wilde de wedstrijd toch voortzetten. „Ik heb altijd meegeholpen en Remy was een goede kameraad van me", vertelt De Rooij. „Als eerbetoon aan hem wilden we het een vervolg geven. Graauw- Terneuzen staat gepland voor 25 november en Henny helpt nog altijd achter de scher men Behalve Graauw-Terneuzen staan onder andere ook nog de Jumboloop, een halve marathon op 9 december en de Maas Af- bouwloop (3 februari) op de planning. Camiel de Rooij heeft het er maar druk mee. Eén van de voornaamste onderdelen van een wedstrijd, het vinden van voldoende mensen die willen helpen, is voor Camiel de Rooij heel belangrijk. „Want als er ge noeg hulp is, dan kan ik zelf ook meedoen. En dat doe ik toch nog altijd heel graag." van onze sportredactie TERNEUZEN - De tweede speeldag van de nieuwe voet balcompetitie bracht overwin ningen voor Terneuzense Boys, AZW en Breskens. Ruime over winningen zelfs. Zo won Ter neuzense Boys met 4-1 's-Heer Arendskerke, was AZW goed voor 7-0 tegen GPC en vertrok Breskens met 0-3 bij VES. H W'24 kwam thuis tegen Goes niet verder dan 2-2, maar dat was op zich een uitslag waarmee te leven viel. In het programma voor het komende weekeinde zijn thuiswedstrijden gepland voor Terneuzense Boys (tegen Veere) en HW'24 (tegen VES'- 35). AZW gaat op bezoek bij Kruiningen en Breskens bij Grenswachters. Breskens wiste zondag de 'schande' van de 0-4-nederlaag van een week eerder tegen Pa trijzen uit door in Oudenbosch VES'35 met 3-0 te verslaan. Dat was op zichzelf een verdienste lijk resultaat, hoewel vooraf al duidelijk was dat VES'35 een van de zwakste derdeklassers is. „We speelden zo goed nog niet", vond aanvaller Serge de Ruys- scher begin deze week. „Maar na de rust konden we de wed strijd eenvoudig naar ons toe trekken toen we eenmaal op 0-1 kwamen." Hoewel Breskens volgens De Ruysscher „geen moment in problemen kwam", haalde de ploeg nog bij lange na niet het niveau van de voorbereiding. „Waar dat aan ligt weet ik niet. Maar als de instelling goed blijft, komt dat heus van zelf weer wel", verwacht de spits. Zondag speelt Breskens op nieuw een uitwedstrijd. Dit keer is Grenswachters de tegenstan der. De ploeg uit Putte was tot nu toe niet bijster succesvol, want de eerste twee wedstrijden van het seizoen leverden even- zovele nederlagen op. Maar juist in dat laatste schuilt het grootste gevaar, denkt De Ruys scher. „Grenswachters nog ken nende van een paar jaar terug zullen die er tegen ons op ge brand zijn om de eerste punten binnen te halen." De Zeeuws-Vlamingen missen voor het duel van zondag in elk geval Robin Buitendijk en Mar tin Scherbeijn en onzeker is of Essad Osmanovski en Eddy Buysse bijtijds van hun blessu res genezen zullen zijn. HVV'24 Voor HW'24 is deze weken nog geen hoofdrol weggelegd in de derde klasse van het zondag voetbal. Twee wedstrijden, twee gelijke spelen: denkbaar is dat de Hulstenaren op méér ge rekend hadden. „Toch", zegt middenvelder Johnny Lensen, „zijn we met deze opening rede lijk tevreden. Tegen Goes heb ben we weliswaar het nodige geluk gehad, maar Umtas is ge woon een van de betere tegen standers. En laten we wel zijn: als we zondag winnen, sluiten we bij de bovensten aan." Wat dat betreft zijn de voorteke nen redelijk tot goed, omdat in Hulst het onderaanstaande VES'35 op bezoek komt. „Van Ko Stoutjesdijk hebben we be grepen dat VES te verslaan is", aldus Lensen. „Normaal ge sproken moeten we zondag drie punten pakken. VES zou het be gin van een betere periode moe ten inluiden." HW'24 mist zondag nog Harald Verschueren (vakantie), terwijl Kieran O'Shea en Jürgen de Block vanwege knieblessures twijfelgevallen zijn, Zondag vierde klasse In de vierde klasse van het zon dagvoetbal kunnen Clinge, Ax el en Steen - mèt Walcheren - te rugkijken op een voortvarend begin van de competitie. Gevie ren gaan zij aan de leiding met het maximale aantal van zes punten. Walcheren-Steen kan daarom, zo vroeg in het seizoen, al een topper genoemd worden. Wal cheren imponeerde tot nu toe met een uiterst doeltreffende aanval, terwijl Steen uitblonk door zijn regelmaat. Axel krijgt in eigen huis bezoek van het hoog ingeschatte Steenbergen en Clinge verwelkomt het met zichzelf in de knoop liggende Vogelwaarde. Verder op het pro gramma staan: Hontenisse-IJ- zendijke, Middelburg-Sluiskil en Luctor'88-Aardenburg. Terneuzense Boys Door de 1-4-overwinning bij 's- Heer Arendskerke heeft Ter neuzense Boys na twee wed strijden de maximale score en gaat het aan de leiding in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. Robbie Jonkman, die afgelopen zaterdag al zijn derde doelpunt van dit seizoen scoor de, had dit voorafgaand aan het seizoen niet verwacht. „Als we één van de twee wedstrijden ge wonnen hadden, dan was ik te vreden geweest. Maar we win nen twee keer met ruime cijfers, al moet ik wel zeggen dat het za terdag ietwat geflatteerd was. En ik heb er zelf nu drie ge maakt, terwijl ik in de voorbe reiding niet één doelpunt ge maakt heb." Morgen speelt Terneuzense Boys thuis tegen Veere, dat het afgelopen seizoen degradeerde uit de eerste klasse Jonkman: „Dat wordt wel wat anders waarschijnlijk. Ik ken die ploeg niet, maar ze hebben vorig sei zoen toch eerste klasse ge speeld." Trainer Eddy van der Hooft kan tegen Veere nog geen beroep doen op de geblesseerden Leon Goossen en Anrico van Hecke. AZW Na het teleurstellende gelijk spel in de eerste competitiewed strijd tegen Meeuwen herstelde AZVV zich afgelopen zaterdag met een klinkende 7-0-over- winning op GPC. Toch liep het nog niet geheel naar wens. „Tot 2-0 ging het goed, maar daarna was GPC de betere ploeg", zegt aanvaller Jacco Koekkoek. „Toen we 3-0 maakten was het echter gebeurd met GPC. Maar qua voetbal was het nog niet goed." Het woord kampioenschap is volgens Koekkoek de laatste tijd vaak gevallen bij AZW. „Het komt doordat we het vorig seizoen net niet gered hebben in de nacompetitie. Maar ik vind dat je dat pas in de loop van de competitie kunt zeggen. We moeten in ieder geval proberen om bovenin mee te draaien en eventueel een periodetitel te pakken." De tegenstander van morgen is Kruiningen en dat is volgens Koekkoek één van de ploegen die ook bovenin mee gaan draaien. „Maar als wij goed spe len, dan moeten we ook van Kruiningen kunnen winnen." Met uitzondering van de gebles seerde Jochem Gajewski is ie dereen beschikbaar bij AZW. Vierde zaterdag In de vierde klasse van het za terdagvoetbal is Zaamslag nog de enige Zeeuws-Vlaamse ploeg zonder puntverlies en is dan ook mede-koploper. De eerstvol gende tegenstander van de groen-witten is Borssele. Cad- zand staat na twee wedstrijden puntloos onderaan en zal mor gen in de uitwedstrijd tegen Krabbendijke voor de eerste punten gaan. Spui staat na twee wedstrijden op vier punten en ontvangt thuis het nog puntloze Wemeldinge. TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse zaalvoctbalcompetitie gaat maandag 18 september of ficieel van start. Deze week kwamen GTI en Vervaet in de eerste klasse alvast in actie 'in een vooruitgespeeld duel. De kampioen in de eerste klasse doet mee aan het toernooi om het kampioenschap van Zee land. De laatste twee ploegen degraderen naar de tweede klasse. De tweede klasse bestaat uit elf ploegen. De twee hoogst eindigde ploegen promoveren naar de eerste klasse. De laatst eindigde ploeg degradeert naai de derde klasse rayon, mits er uit deze klasse twee teams naai de tweede klasse willen promo veren. Uit de tweede klasse heeft Ron's Hair Fashion zich teruggetrokken. Bakkerij Van Strien, café De Pieper en Video theek Cinerent maken hun de buut in het regionale zaalvoet bal. Eerste klasse: Arrow, Amstelhoek- je/Vdeco, GTI, De Gravin, Max Kor ting, Philippine Ploegaert, Premie- re Zaman Sport, Red Roadhouse, De Schelde/Leugenboom, Smile Servi ces, Vervaet, Wentzler/Pauwels. Tweede klasse: Do w, HKC, Marinet, Morres 2 en 3, Qutility, Redaco, De Ruyter, Bakkerij Van Strien, De Pieper, Videotheek Cinerent. HULST - Het is inmiddels een mooie traditie en voor de deelnemers een ont moeting met een speciaal tintje. Het zwemgala van ZCK vormt al jaren de af sluiting van het zwemsei zoen op de lange-baan. Morgen neemt de natio nale top het vanaf 15.30 uur voor het laatst dit sei zoen tegen elkaar op. Op het programma staan slechts vier nummers. Zo wel bij de mannen als vrouwen wordt op de schoolslag en vrije slag in het overdekte zwembad De Driehoek in Hulst een wedstrijd over 1500 meter gezwommen. Na afloop is er voor de deelnemers een koud buffet. De seizoensafsluiting geldt als een bijzondere wedstrijd, die soms ver rassende winnaars krijgt. In het overdekte zwem bad spelen de weersele- menten geen rol. Boven dien zwemt ieder in een eigen baan, waardoor er in tegenstelling tot het zwemmen in open water geen zogeheten treintjes ontstaan. Zwemmers die een goede techniek heb ben, kunnen veel voordeel boeken bij de keerpunten. Een goede afzet levert aanzienlijke tijdwinst op. Vooral de vrije slag is za terdag sterk bezet. Maar ten van der Weijden, Mar- tijn Smeets, Thomas Schelten en Louis van Scharenburg behoren tot de favorieten voor de eindzege. Jarbas In den Bosch, Tonnie Koekkoek en Tom Pieterse zijn ster ke troeven van ZCK. Bij de vrouwen lijkt de strijd zich toe te spitsen tussen Bianca de Bruijn, Kim Ruys en Suzanne de Rijk. Saskia Herrebout (De Stormvogel) en Desi de Ridder (ZCK) zijn in dit gezelschap sterke Zeeuw se zwemsters. Astrid Koert is op de schoolslag favoriet voor de eindzege. Linda Vink, Ankie Buys en Jolien de Maeyer (allen ZCK) zijn eveneens kanshebbers voor eremetaal. Bij de mannen lijkt de strijd zich toe te spitsen tussen Les ley Voorn, Ron Langelaan en ZCK-specialist Ruud Pieterse. Camiel de Rooij, organisator van de koppeltijdrit in Terneuzen: „Het is eigenlijk een uit de hand gelo pen grap." foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 49