Ajax veegt vloer aan met Gent Heerenveen heeft niets te vertellen Mols, De Boer en Van Bronckhorst scoren Jan Poortvliet blij met FC Den Bosch Dynamo Kiev zonder Lobanovski tegen PSY Lot van Henk Houwaart is bezegeld na dikke nederlaag: 0-6 Rijkswacht houdt in Gent 95 Ajax-fans aan Chelsea ontslaat Gianluca Vialli Verlaat nog in ziekenhuis Gent-voorzitter: ingreep nodig uefacup Luc Nilis: blij dat ik mijn been nog heb champions league doorYpe Minkema GENT - KAA Gent heeft iets wat Ajax mist. Het mooie, stati ge voorvoegsel Koninklijk. Roy al Ajax Amsterdam, wat had dat mooi gestaan in het wapen van de Griekse held. Maar meer heeft de 'Koninklijke' uit Gent niet te bieden. De letter K staat vooral voor 'knullig'. Ajax kan zónder ook aardig voetballen. Het werd - bizar, onwaarschijn lijk en onbegrijpelijk - 0-6. Ajax had volstrekt niets te duchten van de gevreesde te genstander. Gent bracht een spel op de mat. zo gênant zal het zelden zijn geweest aan de Brui loftstraat nummer 42 in Gent. Of op een gemiddeld Neder lands - of Belgisch - voetbal veld. Zo'n verschrikkelijk krachtsverschil is leuk voor de cijfers, leuk voor de clubgeest. Maar Ajax, dat zeker nog geen stabiele indruk maakt, veegt de vloer aan met Gent, subtopper uit België; dat 'hoort' niet in een groot Europees toernooi. Het was de grootste uit-zege sinds de 1-8 tegen het toen nog nietige HJK Helsinki in 1979. Dat zegt veel over gisteravond. Het hielp de Amsterdammers GENT - De Rijkswacht heeft dinsdagavond rondom de Uefa- cupwedstrijd AA Gent - Ajax in Gent 95 Ajax-supporters gear resteerd. Het grootste gedeelte van de aanhoudingen is gedaan in ver band met een incident met een tram in de binnenstad. De overi ge arrestaties vonden plaats na ongeregeldheden in het stadion, 's Middags sloegen zo'n zestig Ajax-aanhangers een ruit van een tram in. Ze kwamen tot hun daad omdat ze niet allemaal te gelijk konden instappen. Over het aantal Amsterdamse sup porters dat de wedstrijd be zocht, bestaat onduidelijkheid. De Rijkswacht schatte dat er ongeveer driehonderd waren, maar volgens AA Gent waren er 702 kaartjes aan Ajax-suppor ters verkocht. I wel weer een eindje verder op de lange weg terug. De ploeg mocht het voetbal spelen dat de trainer voor ogen heeft. Dat deed het geconcentreerd, scherp en op een aantal onderdelen goed. Zonder tegenstand was dat soms een lust voor het oog. Co Adriaanse was dan ook best tevreden. ,,De organisatie klop te, de verdediging zat goed in el kaar, de opbouw was goed. Vaak klopt het plan wel, maar schort het aan de uitvoering. Dat was nu wel het geval." De trainer prees vooral Galasek en Witsch- ge- In de steek gelaten Morgen wipt de voorzitter van Gent langs bij Henk Houwaart. Hij wil de eerste weken van de trainer even doornemen. Een aankondiging vol dreiging. De Vlaamse Nederlander wist toen al, voor gisteravond: een neder laag tegen Ajax zou vrijwel ze ker het einde zijn. 'Haagse Hen- kie', Verlosser van Vlaanderen, heeft zijn bureautje gisteravond nog niet leeggeruimd. Natuur lijk was hij 'zwaar teleurge steld', natuurlijk voelde hij zich 'door een aantal spelers in de steek gelaten.' Maar als Gent toch die kansen in de eerste helft had benut, hield hij staande, dan had het een an dere wedstrijd kunnen worden, vond hij. Niemand geloofde hem. Een moment terug in de realiteit: „Als ze denken dat ik de schuldige ben, moeten ze me wegsturen." Dat zal vandaag, uiterlijk morgen zonder twijfel gebeuren. Ajax bezegelde het lot van 'Haagse Henkie' in het Uefa Cup-duel. Met voetbal waar KAA Gent voorlopig alleen maar naar mag kijken. Zoals het gisteravond in het akelig lege Jules Ottenstadion deed. Laatste lijn Gent dacht de sores - een op stand van assistent en een deel van de spelers tegen de hoofd trainer - te lijf te gaan met een versterkte verdediging. Vijf man in de laatste lijn, twee kort daarvoor, één spits. Dat loste niets op. Ajax houdt niet van "felle, brutale, vooruit verdedi gende tegenstanders. Boven dien, al had Houwaart tien man voor de neus van zijn keeper neergezet, het zou ook niet heb ben geholpen. De Ajacieden mochten - stuk voor stuk, in alle linies - doen wat ze wilden. Fei telijk had de score nog veel ho ger moeten uitvallen. Het Ot tenstadion werd in de tweede helft zelfs - ook door de broeie rige sfeer op de tribunes - een huiveringwekkend spookhuis. Dat vertroebelde het beeld van Ajax' prestatie toch een beetje. Want vooral de eerste helft mocht er best zijn. De eerste twee goals vooral. In de zeven tiende minuut sneed Grönkjaer zo maar door de versterkte de fensie - hoe was dat toch moge lijk bij zo veel verdedigers? - en bracht de bal voor een simpel in- tikkertje bij Arveladze - waar waren toch al die verdedigers? Dat was een mooie aanval, vol beweging en accuratesse. Alles klopte. Ook de 2-0 mag even blijven hangen in het geheugen. Vijf mi nuten voor rust passte Galósek mooi en haalde Knopper hard Jesper Grönkjaer (midden) brengt de 0-4 op het scorebord. Thomas Vasov van Gent (links) is te laat. foto Cor Mulder/ANP LONDEN - Gianluca Vialli is dinsdag ontslagen als trainer van Chelsea. De Italiaan kreeg veel kritiek na de teleurstellen de resultaten van de Londense voetbalclub. Assistent Graham Rix neemt tijdelijk de taken van Vialli waar. Athole Still, manager van Vialli, zei over het vertrek van de Itali aan: „De reden van Vialli's ont slag is niet de tegenvallende resultaten van Chelsea in het begin van de competitie. Hij vertrekt omdat enkele spelers het vertrouwen in hem hebben verloren. Vialli is erg teleurge steld, maar realiseert zich dat er iets moest gebeuren/' Vialli won vorig seizoen met Chelsea de FA Cup, maar kwali ficeerde zich dit jaar niet voor de Champions League. In de competitie heeft Chelsea na vijf speelrondes slechts één wed strijd gewonnen. Chelsea staat op de ranglijst op de tiende plaats en staat al vijf punten achter op koploper Manchester United. De Italiaan, die sinds 2,5 jaar coach is van Chelsea, volgde in 1998 als trainer de ontslagen Ruud Gullit op. De oud-inter national krijgt betaald tot het eind van zijn contract dat af loopt in de zomer van 2001. Vi alli trainde in Londen onder an deren de Nederlanders Winston Bogarde, Jerrel Hasselbaink, Mario Melchiot en Ed de Goey. Vialli deed aan de vooravond van het nieuwe seizoen grote aankopen voor Chelsea. Naast Hasselbaink (52,8 miljoen gul den) en de transfervrije Bogar de, haalde de Italiaan ook de Kroaat Mario Stanic (19 mil joen) en de IJslander Eider Gud- johnson (14 miljoen) binnen. Over de opvolging van Vialli wordt volop gespeculeerd. Vol gens de bookmakers van Wil liam Hill is de Italiaan Gian- franco Zola favoriet (twee tegen één). Frank Rijkaard is de popu lairste Nederlandse kandidaat (twaalf tegen één). Ook Johan Cruijff (twintig tegen één) en zelfs Ruud Gullit (vijftig tegen één) worden bij de bookmakers genoemd. RTR/ANP BREMEN - Frank Verlaat van Werder Bremen moet nog tot vrijdag in het ziekenhuis blij ven. De oud-Ajacied brak zater dag in de competitiewedstrijd tegen Borussia Dortmund zijn neusbeentje. Bremen-coach Thomas Schaaf moet het nog minstens twee weken zonder de 32-jarige verdediger stellen. SID Olympique Lyon troeft Friese ploeg op alle fronten af: 3-1 van onze sportredactie LYON - Voor Heerenveen is het debuut in de Champions League een ware nachtmerrie geworden. De Friezen hadden dinsdagavond in het Stade de Gerland niets in te brengen tegen het ambitieuze Olympique Lyon, dat met de miljoenen van eigenaar Jean-Michel Aulas naar de Europese top wil. Hee renveen werd het eerste slachtoffer van de Franse dadendrang, al gaf de 1-3- nederlaag het machtsvertoon van Lyon niet weer. Zeker in de eerste helft wankelde de ploeg van trainer De Haan, maar won derwel haalde Heerenveen de rust met slechts een 1-2-achterstand, waar het verschil zeker vier doelpunten had moeten zijn. Zo groot was het krachts verschil tussen de Friezen en de duur betaalde vedetten van Olympique. De 2-1-tussenstand vloekte met de krachtsverhoudingen in het veld. Hee renveen kwam totaal niet in het spel voor. Achterin kreeg het centrale duo Venema-Hansma geen vat op de be weeglijke Brazilaanse vedette Ander son (ex-Barcelona). Het middenveld met Radomski en Jensen in de as leed slechts balverlies en kon de Franse aan valsgolf geen moment stoppen. Door het machtsvertoon van Lyon liepen Nurmela en Lurling er voorin verloren bij. Het duel leek al na negen minuten be slist. Al in de derde minuut stuurde Foe spits Anderson diep. Hij demarreerde zo snel weg bij Venema en Hansma dat zij pas wisten waar de Braziliaan was toen de bal al achter doelman Vonk lag. Zes minuten later was het alweer raak. Opnieuw Anderson zorgde voor paniek na een hoekschop van rechts. Zijn inzet verdween via het lichaam van Houttuin in het doel. Heerenveen wankelde en had alle geluk bij een uithaal van Laigle die Vonk slechts kon wegstompen. In de herkan sing miste Martel twee keer. Kort daar na schoot Laigle een vrije trap op de vuisten van Vonk. Maar in plaats van 3-0 werd het totaal onverwacht 2-1. Jensen stuurde in de 35e minuut, na een prima actie op het middenveld, Talan weg. De internatio nal stifte de bal fraai over de tot dan toe „werkloze" doelman Coupet. Voor Jen sen was de wedstrijd enkele minuten later over. De Deen haakte geblesseerd af en werd vervangen door Tuhuteru. In de tweede helft veranderde het spel- beeld niet en ging de lijdensweg voor Heerenveen door. De Friezen hadden alle geluk dat het spitsenduo Ander- son-Marlet te vaak de mooie actie zocht. De 3-1 kon echter niet uitblijven. Een corner belandde via Anderson voor de voeten van Marlet die van dichtbij de bal binnentikte. Heerenveen kon daar slechts een schot van Talan tegenover stellen. Het is nog te vroeg om Heerenveen nu al definitief af te schrijven voor de overige duels in de eerste ronde van de Cham pions League. Maar na de vertoning in Lyon lijkt het onwaarschijnlijk dat de Friezen tegen Olympiakos Piraeus en Valencia voor een stunt kunnen zorgen. Olympique Lyon - Heerenveen 3-1 (2-1). 3. Anderson 1-0, 9. Houttuin 2-0 eigen doel), 35. Talan 2-1, 61Marlet 3-1Scheidsrechter: Stuart (Sch). Gele kaart: Dhorasoo (Olympi que Lyon), Hansma, Lurling (Heerenveen) Aantal toeschouwers: 30.000. Olympique Lyon: Coupet; Deflandre, Edmil- son, Laville (62. Muller) en Brechet; Linares, Foe, Dhorasoo en Laigle; Anderson (78. Mal- branque) en Marlet (90. Govou). Heerenveen: Vonk; Houttuin, Venema, Hansma en Gerard deNooijerTalan (85. Eb- binge), Radomski, Jensen (39. Tuhuteru) en Van Gessel (74. Huizingh); Nurmela en Lur ling ANP Een aangeslagen Gérard de Nooijer verlaat het veld na het verlies tegen Lyon. foto Marcel Antonisse/ANP van onze sportredactie RIJSWIJK - Michael Mols, Ro nald de Boer en Giovanni van Bronckhorst hadden dinsdag avond op de openingsdag van de Champions League een belang rijk aandeel in de 5-0-thuiszege van Glasgow Rangers op het Oostenrijkse Sturm Graz. De Schotten stonden in de eerste wedstrijd in groep D via Mols en aankoop De Boer al binnen twintig minuten voor met 2-0. Jörg Albertz maakte na rust het derde doelpunt, waarna Van Bronckhorst een kleine twintig minuten voor tijd de vierde goal maakte. Dodds bepaalde de eindstand op 5-0. In dezelfde groep leek Galata- saray in Istanbul eveneens op een vrij eenvoudige zege af te stevenen. Tegen Monaco namen de Turken een voorsprong van 2-0, door Jardel en Hagi. Na rust ontstond er een heel ander beeld. Nonda maakte de eerste Franse treffer, Simone maakte in de 62e minuut gelijk uit een strafschop. De thuisclub her stelde zich op de valreep, via Ca- pone: 3-2. Voor Real Madrid (groep A) ver liep de opening van het belang rijkste Europese voetbaltoer nooi beduidend minder soepel. De Spanjaarden keken in Por tugal tegen Sporting Lissabon (2-2) bij rust tegen een achter standvan 2-0 aan. International Sa Pinto en Andre Cruz scoor den voor de thuisploeg. Vijf mi nuten na rust begon Real aan een inhaalslag. Roberto Carlos schoot snoeihard raak uit een vrije trap: 2-1. Twintig minuten voor het einde hielp Rui Jorge de Madrilenen ongewild aan een punt, door in eigen doel te sco ren. Groepsgenoot Spartak Moskou boekte op eigen veld een over winning op Bayer Leverkusen: 2-0. Voor de Russen scoorden Titov en Bezrodnyi na rust. Bergkamp In groep B won Arsenal uit bij Sparta Praag met 0-1. Zonder Dennis Bergkamp, maar met oud-ajacied Nwanko Kanu wa ren de Engelsen de Tsjechen de baas: 0-1. Het doelpunt kwam op naam van Silvinho, in de 33e minuut. Lazio Roma begon in dezelfde groep met een overwinning. In Donetsk, een mijnwerkersstad in Oekraïne, wonnen de Italia nen tegen het plaatselijke Shak- tor met 3-0De thuisploeg, vorig jaar nog uitgeschakeld in de eerste ronde van de Uefa Cup door Roda JC, kreeg doelpunten te verwerken van Claudio Lo pez, de Tsjechisch international Pavel Nedved en Simone Inzag- hi. ANP uit. De 'nummer tien' kreeg een gele kaart als beloning. Na rust brak het laatste restje weer stand bij Gent. Alles mocht toen, alles kon. Ajax scoorde nog vier keer. Tweemaal via een tiener: Rafael van der Vaart en Cedric van der Gun.. AA Gent (Bel) - Ajax (Ned) 0-6 (0-2). 16. Arveladze 0-1, 40. Knopper 0-2, 70 Knopper 0-3, 74. Grönkjaer.0-4, 82. Van der Vaart 0-5, 84 Van der Gun 0-6. Scheidsrechter: Ansuate- gui. Gele kaart. Chrislensen (AA Gent), Knopper (Ajax). Aantal toe schouwers: 7000. AA Gent: Herpoel; Chnstensen, Laamers, Peeters, Vasov en Borkel- mans, Gajser (63. Pedersen), Joly en Schepens; Hossam en Kaklamanos (46. Barlca). Ajax: Grim; Vierklau, Chivu en Bergdolmo; Galasek, Witschge, Knopper (76. Van der Gun) en Win ter; Van der Meyde, Arveladze (71. Van der Vaart) en Grönkjaer (81. Bobson). GENT - „Catastrofaal. Een schande. Een vernedering voor de ogen van héél Europa'.' De Gentse voorzitter Ivan De Witte kwam na het pak slaag tegen Ajax woorden te kort om zijn te leurstelling uit te drukken. „Dit kan ik als voorzitter niet aanvaarden. Dat heb ik de spe lers ook gezegd. Als Lierse 0-0 kan spelen tegen Bordeaux, moeten wij toch een deftig re sultaat kunnen neerzetten te gen Ajax, niet? Al komt dit niet als een volslagen verrassing. Het is een voortzetting van wat al een tijdje bezig was. We voet ballen te loom." „Tot nu toe heb ik altijd geloofd dat Houwaart en zijn spelers er zouden uitkomen. Maar nu moeten we ingrijpen. Je mag niet op één persoon schieten, wij zijn allemaal verantwoordelijk voor dit falen. Is de groep te groot? Moeten we actie onder nemen tegen de spelers? Maar je kan moeilijk tweeëntwintig voetballers ontslaan. Soms moet je die ene maatregel ne men. Alleen is het nu niet het ge schikte moment om zo'n be langrijke beslissing te nemen. Woensdag gaan we met iedereen praten om te zien hoe diep het zit." GPD door Eldridge Pentury DEN BOSCH - Jan Poortvliet keert terug op de Nederlandse velden. De oud-international is zeker tot aan het einde van dit seizoen trainer van FC Den Bosch. „Als je normaal gespro ken rond deze periode trainer wordt bij een club, gebeurt dat omdat het slecht gaat. Nu word ik trainer van een koploper." De 44-jarige Eindhovenaar is blij. Na een voetballoze periode van drie maanden kan hij einde lijk weer aan de slag als trainer. Donderdag leidt Poortvliet zijn eerste training bij eerstedivisio- nist FC Den Bosch, zaterdag zit de geboren Amemuidenaar in de thuiswedstrijd tegen FC Vo- lendam op de bank. „Ik had mezelf voorgenomen geduld te bewaren en niet meer zomaar te pakken wat ik kon", vertelt Poortvliet die de afgelo pen twee jaar trainer was van de Belgische club Overpelt Fa briek. „Wil je als trainer hoger op, dan maak je in het Neder landse profvoetbal meer kans. Als dan FC Den Bosch komt, kun je spreken van iets moois. Ik zie het als een grote uitdaging." Bewindvoerders Trainer Mark Wotte keerde FC Den Bosch een maand geleden de rug toe omdat de club met een schuld kampt van 10 miljoen gulden. Twee bewindvoerders en een beheerraad zijn aange steld. om flink te saneren (onge veerd miljoen gulden). Dooreen verlaagd begrotingsvoorstel in te dienen (8,5 miljoen gulden) kreeg de Brabantse club pas heel laat (op 10 augustus) van de beroepscommissie van de KNVB een proflicentie, nadat die eerder was geweigerd. Goed beeld Poortvliet kent de verhalen maar heeft nimmer getwijfeld. „De zekerheid dat ik het seizoen met de huidige selectie kan af maken, heb ik niet gekregen. Als er bezuinigd moet worden op spelers, gebeurt dat", aldus de oud-trainer van RBC. „Maar door de gesprekken die ik met het bestuur heb gevoerd, heb ik een goed beeld gekregen van de huidige situatie. Ik ben tevreden met FC Den Bosch en andersom ook. Ik wil met Den Bosch pro beren terug te keren naar de ere divisie. Als ik het niet zag zitten in de club, had ik nooit gete kend." FC Kosice (Slw) - Grazer AK (Oos) 2-3 (O-O). 54. Zvara 1-0 (strafschop), 58. Akwaegbu 1-1, 76. Jambor2-1, 84. Stand- fest 2-2, 90. Pamic 2-3 (strafschop). Aantal toeschouwers: 2000. Rapid Wien (Oos) - Orgryte (Zwe) 3-0 (2-0). 20. Wagner 1-0, 27. Savicevic 2-0, 80. Ratajczyk 3-0. Aantal toeschouwers: 6000. Lierse (Bel) - Bordeaux (Fra) 0-0. Rode kaart: 75. Bonissel (Bordeaux). Aantal toe schouwers: 6000. Vasas Boedapest (Hon) - AEK Athene (Gri) 2-2 (0-0). 48. Peto 0-1 (eigen doel), 51. Nikolaidis 0-2,89. Peto 1 -2,90. Komodi 2-2. Aantal toeschouwers3000. IFK Norrköping (Zwe) - Slovan Liberec (Tsj) 2-2 (1 -0). 32. Flodstrom 1-0, 70. Uum 1-1, 77. Nezmarl-2, Andersson 2-2. FC Basel (Zwi) - Brann Bergen (Noo) 3-2 (1-0). 7. Magro 1-0, 47. Ludvigsen 1-1,53. Tchouga 2-1, 72. Helstad 2-2, 86. Kreuzer 3-2. Aantal toeschouwers: 3250. Petra Dmovice (Tsj) - 1860 München (Dui) O-O. Aantal toeschouwers: 7000. IPSWICH - Vier dagen na zijn dramatische botsing met Ipswich-doelman Ri chard Wright, waarbij hij zijn rechterschoen- en kuitbeen brak, beseft Luc Nilis pas goed wat hem is overkomen. Als de behandelende ge neesheren in het Ipswich Hospital niet zo alert wa ren geweest, dan had de oud-PSV'er zelfs met het ergste rekening moeten houden. „Dan was ik mijn been kwijt geweest", zegt Luc Nilis gelaten. „Het ergste is gelukkig achter de rug. Ze hebben me on gelooflijk goed behan deld. Ik mag echt blij zijn dat ik mijn been nog heb. Dat is het enige wat be langrijk is. Zeker is dat ik zes tot acht weken stil moet liggen. Hoelang ik daarna moet revalideren, daar houd ik me totaal niet mee bezig." Begin volgende week komt Nilis wellicht terug naar huis in Zolder. ^SM|[ GROEP A: Spartak Moskou (Rus) - Bayer Leverkusen (Dui) 2-0 (0-0). 51. Titov 1-0, 89. Bezrodnyi 2-0. Scheidsrechter: Dur- kin (Eng). Aantal toeschouwers: 42.000. Bijzonderheid: 90. Parfionov (Spartak) mist strafschop. Sporting Lissabon (Por) - Real Madrid (Spa) 2-2 (2-0). 38. Sa Pinto 1-0,42. Cruz2- 0, 50. Carlos 2-1, 70. Rui Jorge 2-2 (eigen doel). Scheidsrechter: Trentalange (Ita). Gele kaart: Savio (Real)-Aantal toe schouwers: 42.000. Lyon - Heerenveen 3 -1 Lyon 1 1 Valencia 1 1 Olympiakos Heerenveen 10 0 10 110 0 3 10 10 1 10 10 1 10 0 10 Spartak M. Sporting R. Madrid Leverkusen GROEP B: Sparta Praag (Tsj) - Arsenal (Eng) 0-1 (0-1). 33. Silvinho 0-1. Scheids rechter: Veissiére (Fra). Aantal toeschou wers: 17.666. Shaktor Donetsk (Oek) - Lazio Roma (Ita) 0-3 (0-1). 27. Lopez 0-1, 70. Nedved 0-2, 80. S. Inzaghi 0-3. Scheidsrechter: Piraux (Bel). Gele kaart: Atelkin (Shaktor), Ned ved, Lopez (Lazio). Aantal toeschouwers: 31.000. Lazio Arsenal Spartak Pr ShaktarD. 110 0 3 110 0 3 10 0 10 10 0 10 3-0 0-3 GROEP D: Glasgow Rangers (Sch) Sturm Graz (Oos) 5-0 (3-0). 9. Mols 1-0 19. De Boer 2-0, 29. Albertz 3-0, 71. Va: Bronckhorst 4-0,85. Dodds 5-0. Scheids rechter: Cardoso Cortez Batista (Por). Ge le kaart: Yuran (Sturm Graz). Aantal toe schouwers: 49.317. Bijzonderheid: 55. Albertz (Glasgow Rangers) mist straf schop. Galatasaray (Tur) - Monaco (Fra) 3-2 (2-0). 16. Jardel 1-0,29. Hagi2-0,50. Non- da 2-1, 62. Simone 2-2 (strafschop), 80. Capone 3-2. Rode kaart: 69. Hagi (Galata saray), 71. Dabo (Monaco). Gele kaart Hakan Unsal, Suat, Capone (Galatasa ray), BonnaI (Monaco). Scheidsrechter. Dauden Ibanez (Spa). Rangers Galatasar. Monaco Sturm Graz 1 1 0 0 3 5-0 1 1 0 0 3 3-2 1 0 0 1 0 2-3 10 0 10 (F5 GROEP C: Valencia (Spa) - Olympiakos (Gri) 2-1 (2-0). 36. Baraja 1-0, 44. Alonso 2-0, 73. Djordjevic 2-1. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Gele kaart: Gonzalez, Men- dieta (Valencia), Mavrogenidis, Zé Elias, Amanatidis. Poursanidis (Olympiakos). Aantal toeschouwers: 44.000. Programma. Woensdag 13 september. Groep E: Panathinaikos (Gri) - Deportivo la Coruna (Spa), Hamburger SV (Dui) - Juventus (Ita). Groep F: Helsingborg (Zwe) - Bayern München (Dui), Rosenborg (Noo)-Paris St Germain (Fra). Groep G: PSV - Dynamo Kiev (Oek), Man chester United (Eng) - Anderlecht (Bel). Groep H: Barcelona (Spa) - Leeds United (Eng), AC Milan (Ita) - Besiktas (Tur). van onze sportredactie EINDHOVEN - In de dug-out van Dynamo Kiev ontbreekt vanavond Valeri Lobanovski, de beroemde trainer met de ka rakteristieke stuurse blik. De baas van Oekraïnse topploeg durfde de vliegreis naar Eind hoven vanwege hartproblemen niet aan en bleef gisteren in Kiev achter. Lobanovski, 61 jaar, is de archi tect van drie grote generaties top voetballers in de Oekraïne. In 1975 en 1986 won Dynamo Kiev de Europacup voor beker winnaars, met aanvaller Oleg Blochin in een hoofdrol. Ook als bondsocach van de toenmalige Sovjet-Unie deed Lobanovski in de jaren zeventig en tachtig van zich spreken, met het WK van 1986 in Mexico als hoogte punt. Na 'baantjes' in Kuweit en de Verenigde Arabische Emiraten keerde hij in 1996 terug bij Dy namo Kiev. En Lobanovski verraste de voetbalwereld op nieuw. Met de spitsen Sjevsjen- ko en Rebrov als boegbeelden deed Kiev in de Champions Lea gue van zich spreken. In een poule met PSV, Barcelona en Newcastle United bereikten de ploeg in '97/'98 zelfs probleem loos de volgende ronde. Sjevsjenko (AC Milan) en Re brov (Tottenham Hotspur) heb ben de financiële verlokkingen in het buitenland niet kunnen weerstaan. Met de Oezbeek Shatskikh en Georgiër Deme- tradze, niet de aanvaller die tweeënhalf jaar geleden een blauwe maandag bij Feyenoord speelde, heeft Kiev echter weer twee toppers in spé in huis. Toverwoorden van Loba novski's beruchte circulatie- voetbal zijn snelheid, techni sche vaardigheid en discipline. Elke speler beheerst elk facet van het spel met bijna mathe matische precisie.Lobanovski wordt vanavond op de bank ver vangen door een driemanschap, van wie Anatoli Puzach de lei ding heeft en Alexei Michalits- jenko (37) de bekendste is. De beroemde strateeg van Dynamo Kiev en de Sovjet-elftal uit de jaren tachtig sloot begin jaren negentig zijn carrière af bi] Glasgow Rangers en trad in 1997 als assistent van Loba novski in dienst. De kans is groot dat niet aanval ler Rommedahl maar midden velder Lucius op de plaats van de nog niet geheel fitte Ramzi rechts op het middenveld van PSV begint. GPD Vermoedelijke opstelling PSV: Wa terreus; Van der Weerden, Nikiforov, Hofland en HeinzteLucius, Van Bommel, Vogel en Bouma; Kezman en Bruggink. GPD/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 32