HVV'24 komt in slotfase langszij Unieke prestatie zwemsters PZC Moeizame winst voor Oostburg Axel hoeft zich niet in te spannen tegen Vogelwaarde Clinge naar simpele zege op Aardenburg De Vriend grijpt titel zesde klasse sport maandag 11 september 2000 z 17 Opnieuw winst voor Terneuzen Al Terneuzen BI gelijk tegen ASWH Aardenburg BI naar eerste zege Terneuzen Cl verslaat Internos Schaalje tweemaal in toptien Harm Rietjens brengt zijn ploeg met twee treffers weer naast Goes: 2-2 Terneuzen tegen HVV'24 TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen lijken op weg om dit seizoen een vooraanstaande rol in de hoofdklasse te gaan spelen. De ploeg van trainer Nico Bakker won zaterdag in elk geval ook zijn tweede wedstrijd van dit seizoen. Thuis tegen Alliance Al werd het na een l-l-ruststand2-l. Terneu zen speelde niet echt sprankelend, maar was over de gehele wedstrijd gezien wel de beste ploeg. Terneuzen-aanvaller Hamse Osman Abdi opende voor de rust de score en in de tweede helft was het Matty Buijsse die de winnende treffer voor zijn rekening nam. Minder voorspoedig verliep de tweede speeldag voor de A-ju nioren van Terneuzense Boys, HW'24 en Steen Al. Terneu- zense Boys was in Bergen op Zoom nagenoeg gelijkwaardig aan DOSKO Al, maar verloor uiteindelijk met 3-0. HVV'24 wist in de uitwedstrijd tegen Roosendaal Al door Kevin MacTaggert en Eric-Jan Naudts nog wel tweemaal te scoren, maar het moest ook maarliefst negen tegentreffers incasseren <9-2) En Steen Al verloor op eigen veld met 0-5 van SAB Al, omdat het in verdedigend opzicht niet bij de les was. HENDRIK-IDO-AMBACHT - De B-junioren van Terneuzen liepen zaterdag tegen hun eerste verliespunten aan. In Hen- dri k-Ido-Ambacht eindigde het duel met ASWH B1 uiteinde lijk in een 3-3-gelijkspel. De Zeeuws-Vlamingen namen door Dennis van Leeuwen en Hairam Collin voor de rust nog wel een 0-2-voorsprong. maar zag de tegenstander in de tweede helft terug komen tot 1 -2. Het was opnieuw Hairam Collin die de marge tot twee treffers vergrootte (1-3), maar ASWH wist uiteindelijk nog een gelijkspel uit het vuur te slepen: 3-3. AARDENBURG - De B-junioren van Aardenburg kenden in de hoofdklasse een sterke start. Op eigen veld eindigde het treffen tegen Kloetinge BI na een 2-0-ruststand in een over tuigende 4-0-overwinning. Voor Aardenburg scoorden Eric Dhondt (die later nog rood kreeg) en Niek van Sprundel voor de rust. Ahmed Osman Abdi en opnieuw Niek van Sprundel waren de doelpuntenmakers na de pauze. De wedstrijd werd overigens ontsierd omdat een van de Kloetinge-spelers tegen een dubbele scheenbeenbreuk opliep ETTEN-LEUR - Terneuzen Cl won zaterdag ook zijn tweede wedstrijd van dit nog prille seizoen. Na de 7-2-overwinning op Gravendeel van vorige week was er dit keer een 0-1-zege bij InternosCl. Indeoverhetalgemeengelijkopgaandewed strijd kregen beide ploegen over en weer kansen. Kort voor tijd benutte rechtsbuiten Marcel Strijd één van de mogelijk heden om match winnaar te worden: 0-1. HW'24 Cl speelde in de uitwedstrijd tegen Halsteren Cl een alleszins aanvaardbare wedstrijd, maar verloor uiteindelijk met 3-2 door een late tegengoal HVV'24 leidde bij de rust nog met 0-1 door een doelpunt van Jari VianenGuy Cambier tilde in de tweede helft de stand van 2-1 naar 2-2, voordat Halste ren dus definitief toesloeg. AXEL - Bij wedstrijden in België is wielrenner Ralph Schaal je afgelopen weekeinde twee keer in de toptien geëindigd. In een wedstrijd in Waasmunster over zeventig kilometer werd de 15-jarige inwoner van Axel achtste in de massasprint. In Kuui-ne deed hij het nog beter. In de laatste ronde ontsnapte hij uit een grote groep, maar hij wist met zijn medevluchter niet meer tot bij de twee koplopers te ger-aken. Uiteindelijk fi nishte hij als vierde, met een halve minuut achterstand op de winnaar. Hoor Peter van Kouteren HULST - Hij is een jaar wegge weest, maar eigenlijk is er niets veranderd. Harm Rietjens is bij HW'24 op het oude nest terug gekeerd en met open armen ont vangen. De spits bedankte gis teren in de eerste thuiswedstrijd opgepaste wijze voor het in hem gestelde vertrouwen. Rietjens liet zijn voeten spreken en schoot HVV'24 met twee treffers van een 0-2 achterstand alsnog naast Goes: 2-2. Harm Rietjens is volgens zijn critici vaak lui, maar had in de slotfase van het duel nog wel ge noeg kracht over voor een be slissende actie. Tien minuten na rust had hij uit een strafschop de marge tot één doelpunt ver kleind en één minuut voor het verstrijken van de officiële speeltijd stond hij plotseling he lemaal alleen in het hart van de Goes-defensie. Een kleine ver snelling en de punt van de schoen waren voldoende om de gelijkmaker binnen te schieten. Optimistisch Het was een morele overwin ning voor de thuisploeg, die na het vertrek van de ervaren Den nis Rietjens, Jacky Lambert en Hubert van den Hemel nog in de steigers staat. „Dit is een ploeg in opbouw", jubelde de nieuwe trainer John de Frel. „We kun nen optimistisch zijn voor de toekomst. Het is niet niks hoor, om een 2-0 achterstand tegen zo'n elftal op te halen. Goes is de top in deze klasse." HW'24 was in de eerste helft de mindere van Goes, dat veel kan sen kreeg. Toch was het kort na rust nog maar 0-2. Dat was vooral te danken aan die ene Goesenaar in de Hulst-gelede ren. Doelman Jean-Pierre de Keijzer vertolkte een glansrol en voorkwam met prima red dingen een veel grotere achter stand. Nadat de routinier bij een vrije trap van Mart van de Guchte voor de tweede maal had moeten capituleren, gooide HW'24 plotseling alle schroom van zich af en kantelde de wed strijd. Met een ongekende inzet be schikte de thuisploeg over een opmerkelijke veerkracht. Ach teraan hield uitblinker Eddy van de Bosch de rijen gesloten en in het middenrif werden op eens duels gewonnen. „Vooral centraal op het middenveld liep het bij ons niet meer", keek Shannon Braaf hart terug. „Bo vendien werd er vooraan geen bal meer vastgehouden. We wa ren in de eerste helft zóveel be ter, dat we veel verder hadden moeten uitlopen." Braafhart speelde zelf een be langrijke rol in de derby. Hij verschalkte aan het eind van de eerste helft doelman De Keijzer (0-1) en zou kort na de 0-2 inval ler Abdelhafid Chair binnen het strafschopgebied onderuit heb ben gehaald. „Het was een ca deautje". oordeelde Braafhart over de toegekende penalty. „Ik liep vóór hem en viel. De scheidsrechter zei dat ik hem mee had getrokken. Vertrouwen Het werd 1-2, omdat Harm Riet jens de strafschop onberispelijk verzilverde. Dat was voor de Zeeuws-Vlamingen meteen het sein om voluit op de aanval te spelen. De Frel: „Ik heb in de rust gezegd dat we veel meer vertrouwen in onszelf moesten hebben." Ko Stoutjesdijk, na vier jaren HW'24 gisteren voor het eerst in een vreemde dug out: „Toen we met 2-0 voor kwa men, dacht ik dat de wedstrijd gespeeld was. Zeker met de in dividuele klasse die wij heb ben." Roepesh Bhagola, niet fit aan het duel begonnen, moest echter naar de kant en Maurice van de Hemel viel centraal ach terin ook al met een blessure uit. HW'24 draaide Goes de duim schroeven aan, zag een vrije trap van Rietjens op de lat uit een spatten en was uiteindelijk dolgelukkig, toen de aanvalslei der kort voor tijd alsnog succes had. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Jurgen de Block (23. Thierry de Wae- le). Eddy van de Bosch, Maarten Scheerders, Norbert Baert; Danny Vlassenrood (53. Abdelhafid Chair), Kieran O'Shea (77. Kevin MacTag- gart), Angelo Verbraeken; Carlo Blommaert, Harm Rietjens, Johnny Lensen. Goes: Sven Wolkenhauer; Peter Nieuwdorp, Mart van de Guchte, Maurice van de Hemel (59. Rosanno Acton), Jan-Willem de Kok; Niels Paardekoper, Sebastiaan Verburg, Shannon BraafhartPearl Does burg, Wander Snoeck (76. Rivo Slory Roepesh Bag hola (70. Rob Post). HVV-speler Angelo Verbraeken schermt de bal af in een duel met Goes-verdediger Maurice van den Hemel. Sebastiaan Verburg (links) en Niels Paardekooper kijken toe. foto Charles Strijd van onze sportredactie VLISSINGEN - Aan doelpun ten geen gebrek in de zesde klas se A. Na een seizoensopening met 37 treffers werd zondag in de tweede speelronde in zeven duels liefst 41 keer gescoord. RIA W.-Grocde 5-1: Na een goe de eerste helft leidde de thuis ploeg bij rust met 2-0 door Ro nald Lijbaart en Arno Verlinde Een aandringend Groede kwam door Bram Vercruysse op 2-1, maar in hét laatste kwartier werd het 5-1 door Pascal Weda- ge (2x) en Arno Verlinde. Sluis-Schoondijke 5-1: Binnen zes minuten stond het al 1-1 door Peter Slits en Remco Kra mer (strafschop). Met twee doelpunten schoot Patrick Ca- niere de stand halverwege naar 3-1. Ook in de tweede helft was Sluis beter hetgeen door Peter Slits en Remco Boogaard ook op het scorebord tot uiting kwam. Kwadendamme-Oostburg 3-5: Niek Maenhaut opende de score maar Jacco Zuidhof en Roel de Jonge bogen de stand om tot 2-1 Via Niek Maenhaut (2-2) en Kwadendamme-keeper Henry Beulens werd het 3-2Door tref fers van Ger van de Voorde, Ste fan Roche en Jurgen Dhoore be sliste Oostburg het duel. Lebo -Terhole 1-3: Na een ge lijkopgaande eerste helft zon der doelpunten opende William Freyzer na rust de score, 0-1. Kort hierna maakte Simon Smits gelijk. Via Giovanni Ver braeken en William Freyzer werd het 1-3. SDO'63-Dreischor 3-1: Jan Witte zette Dreischor in de eer ste helft op voorsprong, maar kort na rust bracht Marty Poppe een fel gestart SDO langszij. Na de 2-1 van Dennis van Driessche bepaalde Jordy van Troost de eindstand op 3-1. Biervliet-Robur 6-1: In de be ginfase moest doelman Tom de Klerk van de thuisploeg enkele goede reddingen verrichten Hierna ontspon zich echter een spel van kat en muis Via Robbie Vermast (3x), zijn broer Peter Vermast en Theo de Schepper (2x) werd het 6-0, waarna Wal ter Siepman tegenscoorde. door Eddy van der Hooft VOGELWAARDE - Twee wed strijden, nul punten en een doel saldo van 0-11: de toekomst lacht Vogelwaarde deze weken niet toe. De ploeg van trainer Honnie Claessen verloor vorige week al met 0-8 van Steenber gen en kon daar gisteren, thuis tegen Axel, niets tegenover zet ten. Axel won met 3-0 en moest zich nauwelijks inspannen. Moedeloos keek Honnie Claes sen na afloop dan ook naar de punt van zijn schoenen. Vogel waarde moet op dit moment roeien met de riemen die de club I heeft, zei hij. Maar het meest te- leurgesteld was de debuterende trainer nog over het feit, dat zijn 'ploeg tekort kwam op de punten 'die jarenlang het handelsmerk jvan de club zijn geweest: op in- pet en strijdlust „De enige die fcich helemaal gegeven heeft kvas Martijn Verbruggen", vond Claessen. „De rest kon kenne lijk niet opbrengen wat van hen gevraagd wordt. Vandaag ook weer misten we dat beetje extra dat nodig is om over een dood punt heen te komen." Maar niet alleen op inzet en Strijdlust werd Vogelwaarde af getroefd door Axel. Ook waar het aankwam op voetbalvermo gen lag de thuisclub onder bij de tegenstander. Dat bleek al in de ierste minuten van het duel, daarin Axel naar hartelust over de vleugels mocht aanvallen. j,De afspraak was dat we de bal zo lang mogelijk in de ploeg !zouden houden om Axel niet de [gelegenheid te geven uit te bre ken'. lichtte Honnie Claessen na afloop toe. „Maar we waren niet eens in staat om de bal naar elkaar te spelen." Veertien minuten na het begin resulteerde een aanval over rechts in het eerste doelpunt van Axel. Leo Bracke zette zijn di recte tegenstander nog maar TERNEUZEN - Zondag-eer steklasser Terneuzen speelt morgen een oefenwedstrijd te gen HVV'24. De wedstrijd tegen de zondag- derdeklasser wordt gespeeld op het sportpark Vliegende Hol lander in Terneuzen en begint om 19.30 uur. eens in de wind, om vervolgens haarscherp voor te geven op Ri chard de Vos. De 16-jarige spits- speler had daarna geen enkele moeite om doelman Henk de Bruijn het nakijken te geven: 0- 1Snel werd het in het vervolg van het duel duidelijk dat het eerder Axel zou zijn dat zou sco ren dan Vogelwaarde, dat pas na dertig minuten zijn eerste wa penfeit liet optekenen toen Art- j an Lambert van afstand op doel schoot. Uit een veelheid aan hele en hal ve kansen kwam Axel acht mi nuten voor de rust ook op 0-2. Menno van Gremberghe vond de opgekomen Patrick de Guchteneire, die met een droog schot Henk de Bruijn tot een redding dwong. In de rebound schoot Carlo van Grimberghe echter alsnog raak. Lankmoedigheid Wie dacht dat de rust zalvend voor Vogelwaarde zou werken, kwam bedrogen uit. Ook in de tweede helft domineerde Axel, dat zoveel beter was dat het zich zelfs kon veroorloven om naar de laagste versnelling terug te schakelen. Eenmaal was Pa trick de Bruijn dichtbij een te gentreffer, maar verder kwam Vogelwaarde in feite niet. Het was ook aan de lankmoedigheid van de bezoekers te danken dat de score lange tijd niet verder opliep. Leo Bracke, Richard de Vos en Jochem de Dijcker kre gen wel kansen, maar bleken niet in staat die te benutten. Een kwartier voor tijd werd de eind stand alsnog op 0-3 bepaald. Carlo van Grimberghe werd in het zestienmetergebied onder uit gehaald door Harold de Rijk en benutte daarna zelf de straf schop: 0-3. Vogelwaarde: Henk de Bruijn; Mike Nelis, Harold de Rijk, Pa trick de Bruijn, Ivan van Dijk (30. Marco de Clippelaar); Mar tijn Verbruggen, Wim Delaere, Robin Oppeneer, Dirk van Damme; Artjan Lambert (83. Stefan van Damme), Arno Wou ters. Axel: Carlo de Deckere; Jochem Marcus, Patrick de Guchtenei re, Menno van Gremberghe, Alex de Klerk (76. Carl-Jan LensenLeo Bracke, Ralf Ze pers (80. Joram Scheele), Pa trick Dankaart, Carlo van Grimberghe; Jochem de Dijc ker, Richard de Vos (70. Randy Zandstra). door Jean Dooms AARDENBURG - In een weinig opwindende wedstrijd behaal de Clinge gistermiddag een ge makkelijke 0-3-overwinning uit op Aardenburg. De thuis ploeg kon maar zelden overtui gen en lijkt na twee nederlagen opnieuw voor een zwaar seizoen te staan. De ploeg van Henk Ottens nam gisteren een wel erg afwachten de houding aan. Zelden werd geprobeerd de opbouw van de Clingse defensie te verstoren. Doordat de bezoekers de bal in de beginfase in een veel te laag tempo rondspeelde, creëerde de ploeg zich weinig kansen en vol trok zich een slaapverwekkend duel. Beide ploegen leken voor al te kampen met het warme weer. De thuisploeg kreeg door slordigheden van Clinge via en kele counters nog de beste mo gelijkheden. Zo veroverde aan voerder Frans van Dongen op eigen helft de bal en spurtte het halve veld over om vervolgens een slap rollertje te produceren. Verderwerdde 16-jarige Martin van Vooren, één van de weinige lichtpuntjes in het elftal van Aardenburg, binnen de beruch te lijnen onderuit gehaald. Maar scheidsrechter Broekhoven wuifde deze val vrolijk weg, waar een strafschop wellicht op zijn plaats was geweest. Vrije trap Het openingsdoelpunt van de bezoekers, die tot dan maar wei nig gevaar hadden kunnen stichten, kwam dan ook uit de lucht vallen. Uit een vrije trap van linksback Michael de Block kopte Pascal Del forge fraai raak: 0-1. Na dit doelpunt kwa men de bezoekers een stuk beter in hun spel. Vijf minuten na rust werd de score verdubbeld. Peter Drumont stuurde met een fraaie pass de sterk spelende Michael de Block weg en die legde de bal loepzuiver op het hoofd van aanvaller Marco van Vlier- berghe: 2-0. Na deze treffer drong de ploeg uit de kikkerstad wel meer aan, maar gevaarlijk werd het zel den. Het zal speler/trainer Henk Ottens toch zorgen moeten ba ren dat zijn ploeg maar zelden tot geslaagde combinaties en goed opgezette aanvallen kan komen. „We hebben een paar goede, technisch spelers op het middenveld, die het spel moeten kunnen verzorgen. Helaas heb ik daar vandaag maar weinig van teruggezien. Voorin missen we de nodige stootkracht. Na die tweede treffer was voor mij de wedstrijd dan ook gespeeld", aldus een teleurgestelde Ottens. De bezoekers kregen nog de no dige kansen om verder uit te lo pen. Maar alleen middenvelder Peter Drumont wist er hiervan één te verzilveren, zodat de tel ler na negentig minuten op drie bleef steken. Met twee overwin ningen op rij kent Clinge een prima seizoensstart. De ploeg heeft de nodige routine en heeft met Michael de Block en Peter Drumont twee talentvolle spe lers in huis. Kampioen zal de ploeg van het trainersduo Pa trick de Wilde en Boudewijn van Craenenbroeck wellicht niet worden, maar de ploeg is een sterk geheel en zal het vele ploe gen uiterst moeilijk maken. Aardenburg: Arjan Worst; Meivin Heerenveen, Bart van de Wijnckel, Jurgen Hooreweghe, Ronald de CockChristian Brakman (55. Rem co Dhont), Frans van Dongen, Arjan Quaak, Martin DielemanMartin van Vooren en Mario de Croock (57 Henk Ottens). Clinge: Siegfried van den Berg; Pas cal de Block, Jan de Visser, Stefan de Wert, Michael de Block; Joly Jacob- se (71. Dennis de Block), Edwin Martens, Frans Rokven (55. Walter van TienenPeter Drumont: Marco van Vlierberge en Pascal Delforge (80. Eef Coenen) TERNEUZEN - Anita de Vriend van hel Hof van Eede is als winna res uit de bus gekomen in de eindstrijd van de zesde klasse libre. Zij was zonder meer de meest regelmatige speelster en had voor aan vang van de laatste partij in feite niets meer te vrezen. Haar tegenspeler, Alain Duerincks van BCH, wist wel van haar te winnen met 30-27 in 56 beurten, maar haar voorsprong in moyenne was dusdanig dat ze de titel mee naar Eede kon nemen en het district op het gewestelijk kampioenschap mag vertegenwoordigen. De kortste partij kwam op naam van Alain Duerincks en de hoogste se rie was voor Frans Valcke Op de voorgrond van links naar rechts de zwemsters Linda Vink, Ankie Buys en Jolien de Maeyer van ZCK. Op de achtergrond hun trainer José van den Berghe. foto Charles Strijd Vrouwenploeg ZCK voor derde keer in successie Nederlands kampioen door Peter van Kouteren ROERMOND - De zwemelub Koewacht zette gisteren in Roermond de kroon op een ijzersterk seizoen. De schoolslagploeg bij de vrouwen werd voor de derde keer in successie kampioen van Nederland op de lange baan en leverde daarmee een unieke prestatie. De mannen legden zowel op de schoolslagals vrije slag beslag op de derde plaats. De laatste race van een loodzwaar seizoen was gisteren vooral afgestemd op de man- nenploeg, die op de schoolslag op de derde plaats in het ploegenklassement mikte. ZCK slaagde daar dankzij een sterke tac tiek in. De Zeeuws-Vlamingen gingen met zoveel mogelijk zwemmers op de school slag van start, om veel punten te verzame len en daardoor mogelijk een slechter re sultaat van een voorgaande wedstrijd te kunnen laten vallen. „Pas de laatste drie wedstrijden hebben we alles op alles gezet voorde schoolslagploeg. Er is fantastisch gezwommen", glunderde trainer José van den Berghe. „Vooral Ruud Pieterse heeft het erg goed gedaan. Het is nog nooit zo spannend geweest als vandaag." Door de temposlag die de zwemmers van ZCK ontwikkelden viel het hele veld uit elkaar. De jonge Ruud Pieterse, die in het individuele klassement net naast de derde plaats pakte, werd als talentvolste zwem mer van zijn jaargang beloond met de aanmoedigingsprijs. Ongenaakbaar De vrouwenéquipe van ZCK was dit jaar op de schoolslag opnieuw ongenaakbaar. Jolien de Maeyer (15 jaar), Ankie Buys (19 en Linda Vink (16) zwommen achter As- trid Koert naar de tweede, derde en vierde plaats in de individuele eindrangschik king. Het drietal kon daardoor als ploeg het nationaal kampioenschap op de laat ste dag nauwelijks nog ontgaan. De derde opeenvolgende titel was de zevende in to taal voor.de schoolslagploeg bij de vrou wen. José van den Berghe was na afloop zeker niet minder te spreken over de jonge for matie bij de mannen op de vrije slag. Jar- bas in den Bosch, Tom Pieterse en Tonnie Koekkoek schaarden zich bij de eerste twintig in het individueel klassement en verzekerden zich tijdens hun eerste sei zoen van de derde plaats in het ploegen klassement. „Vooraf waren we tevreden met een plaats bij de eerste vijf", keek Van den Berghe terug op het debuut van zijn formatie. „Volgend jaar komt Stijn de Maeyer erbij De ploeg kan dus alleen maar sterker wor den. Volgend jaar komen we trouwens ook nog met een ploegje dames op de borst- crawl. Dan zijn we toch zeker wel een keer van het imago af, dat we alleen maar een schoolslagclubje zijn?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 43