Groter busstation van de baan FILM BYTrIE Drie gewonden bij ongeval PZC Stoer achter het stuur LAND' Terneuzen presenteert zich aan provincie als kunstminnende stad Oostburgse jeugd geniet van de vele festiviteiten centrum Kermisgangers Eede wachten gnuivend op eerste koeienvlaai Rijbewijs kwijt na ongeval Verbouwing school begint Groot hek vernield Chauffeur moet rijbewijs inleveren Drankrijder rijdt tegen aanhanger Caravans Breskens opengebroken zeeland Hulst kiest voor eenvoudige herinrichting halte Zandstraat Mosselmaal voor onderhoud kerk maandag 11 September 2000 z TERNEUZEN - Een 31-jarige chauffeur uit de gemeente Hontenisse raakte zijn rijbewijs kwijt, nadat hij vrijdag net voor middernacht op de Terneuzense Margarethaweg de macht over het stuur verloor en tegen een boom reed. De man bleek bijna drie keer zoveel te hebben gedronken als is toege staan. In ruil voor het inleveren van zijn rijbewijs kreeg de man een dagvaarding mee naar huis. De bedrijfsauto waarin de Hontenissenaar reed, raakte zwaar beschadigd. TERNEUZEN - De langverwachte verbouwing van de voor malige openbare basisschool De Wiekslag tot nieuwe ds. D. L. Aangeenbrugschool begint morgen. De Aangeenbrugschool heeft op haar huidige locatie aan de Madame Curiestraat geen uitbreidingsmogelijkheden. De gemeenteraad heeft daarom eind vorig jaar besloten dat de vorig jaar verlaten Wiekslag kan worden omgevormd en uitgebreid tot gereformeerd on derwijscentrum. Het leerlingenaantal van de Aangeenbrug school is de laatste jaren fors gegroeid en directie en bestuur verwachten dat die groei voorlopig aanhoudt. De zes lokalen van De Wiekslag worden met acht nieuwe lesruimten uitge breid. De verbouwing kost bijna drie miljoen gulden. Bestuur en directie van de Aangeenbrugschool hopen dit najaar nog een officiële eerste-steenlegging te organiseren. De verhui zing moet vervolgens in de grote vakantie van volgend jaar plaatsvinden, zodat de leerlingen vanaf het begin van het schooljaar 2001-2002 aan het Wagnerhof lessen kunnen vol gen. KLOOSTERZ ANDE - Door een bocht te krap te nemen, heeft een 65-jarige tractorbestuurder uit Zwijdrecht zaterdagmor gen vroeg een hek van tien meter lengte vernield aan de Tas- dijk in Kloosterzande De bestuurder wilde met zijn trekker met aanhanger van de Hulsterweg de Tasdijk opdraaien. De aanhanger sleurde de omheining van het perceel op de hoek helemaal omver. De aanhanger liep wat lichte krasjes op, maar het hek werd geheel vernield. De schade is nog onbe kend. TERNEUZEN - Een 46-jarige automobilist uit Terneuzen moest zondagmorgen omstreeks half twee zijn rijbewijs inle veren. Bij een controle op de Mr F. J. Haarmanweg in zijn woonplaats bleek dat hij meer dan vier keer zoveel alcohol had gedronken als is toegestaan. ZAAMSLAG - Een 41-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen botste zaterdagavond op de rijksweg N61 tegen een auto met aanhanger die voor hem reed. Beide auto's reden in de richting van Vogelwaarde. Het ongeluk gebeurde toen de auto met aanhanger na Zaamslagveer linksaf de Koning Wil lem III-weg wilde inslaan. De achter hem rijdende bestuurder zag dat te laat. Beide voertuigen raakten beschadigd. De ver oorzaker van het ongeluk bleek meer dan twee keer zoveel al cohol te hebben gedronken als is toegestaan. Hij kreeg een dagvaarding en een rijverbod van vijf uur. BRESKENS - De afgelopen week is op een Bressiaanse cam ping in twee caravans ingebroken. Het interieur van beide wagens werd overhoop gehaald. De eigenaars missen onder meer kleding, een fiets, een fototoestel en enkele duizenden guldens. fjnnrRené Hoonhorst HULST - Het plan om aan de Hulster Zandstraat een regio naal busstation in te richten, is definitief van de baan. Burge meester en wethouders van Hulst doen geen pogingen om het plan zodanig aan te passen dat de rechter alsnog akkoord gaat met uitbreiding van het busstation. Het college wil het busstation nu slechts op een voudige wijze herinrichten en enkele tijdelijke aanpassingen doorvoeren. Mocht na de aanleg van de Wes- terscheldetunnel blijken dat Hulst toch niet zonder regionaal vervoersknooppunt kan. dan wil het dagelijks bestuur bekij ken of zo'n busstation in de om geving van het Stationsplein kan worden ingericht. In dat ge val wordt het knooppunt Zand straat omgevormd tot reguliere bushalte. Dat kondigen B en W aan in de concept-Meerjarenra ming voor de jaren 2001 tot en met 2004 Streekvervoersmaatschappij Connexxion en de gemeente Hulst wilden tot dit voorjaar het busstation aan de Zandstraat uitbreiden tot een interregio naal vervoersknooppunt. Buurtbewoners vreesden echter voor lawaai- en stankoverlast en waren daarnaast uiterst on gelukkig met halvering van een plantsoen. De bestuursrechter bepaalde eind april dat de ge meente niet zorgvuldig genoeg had gezocht naar alternatieve locaties. De rechter sprak van een 'ingrijpende inbreuk op het planologisch regime', waarvan de noodzaak niet voldoende aannemelijk was gemaakt. Ook had de gemeente, naar het oor deel van de rechter, te weinig onderzocht of er wel voldoende parkeerruimte bij het vervoers knooppunt was. Wachthok Na de uitspraak liet wethouder W. Kaijser weten dat de ge meente nog moest bekijken of het in beroep zou gaan bij de Raad van State. Afgelopen za terdag liet hij echter weten dat vrij snel is beslist dat het huidi ge busstation slechts wordt her ingericht en niet wordt uitge breid. In komt op het busstation binnenkort een nieuw wacht hok en een openbaar toilet. Het daarvoor benodigde geld is niet weggegooid, benadrukt Kaijser. Mocht er over enkele jaren el ders een interregionaal ver voersknooppunt komen, dan kunnen de voorzieningen zon der moeite verhuizen. De ge meenteraad wordt waarschijn lijk binnen enkele maanden ge vraagd 385.000 gulden voor de aanpassing van het busstation beschikbaar te stellen. Het col lege wil haast maken met de werkzaamheden, omdat er nog immer hoop is dat het Rijk de helft van de kosten betaalt via een speciale subsidie voor open- baar-vervoersprojecten. De uitspraak van de rechter was 'duidelijk genoeg', maar woord voerder C. Ysebaert van de pro testerende omwonenden is toch blij dat het college officieel af ziet van uitbreiding van het busstation. „Overigens mogen alle gebruikers van het open baar vervoer blij zijn als er over enkele jaren een interregionaal vervoersstation in de buurt van het Stationsplein komt. Het is toch voor iedereen van belang dat zo'n knooppunt vlakbij ont sluitingswegen ligt en genoeg parkeerruimte heeft Mare de Smet uit Sint Jansteen mag even achter het stuur van een truck. foto Peter Nicolai door Glenn Hoffman. SAS VAN GENT - Maar liefst 237 vrachtwagenchauffeurs stapten zaterdag belangeloos in hun vrachtauto voor Truckroll 2000. Zij gaven geestelijk en lichame lijk gehandicapten de kans om als bijrijder in een vrachtwa gencabine door het Zeeuws- Vlaamse land te toeren. Drie co lonnes van ieder tachtig vracht wagens vertrokken voor een tocht van 75 kilometer lengte door Oost- en Midden-Zeeuws- Vlaanderen. „Een immens kar wei waarin de nodige uren voor bereiding zitten en waarbij een team van enthousiaste vrijwilli gers en professionals noodzake lijk is", aldus Jaap Ocké die sinds jaar en dag de drijvende kracht is achter Truckroll. „De belangrijkste inbreng komt na tuurlijk van de chauffeurs en van de begeleiders van de ge handicapten. Daarnaast heb ben we vandaag ondersteuning gehad van de politie, scouting groep Sint Hubertus uit Terneu zen, de EHBO, de brandweer en dertig begeleidende motorrij ders." Eén van die motorrijders, Jan van Wijck uit Terneuzen, is al voor het elfde j aar van de par tij en weet kort na afloop te mel den dat de rit vlekkeloos en zon der incidenten is verlopen Naast vrachtauto's van regiona le bedrijven reden ook tien grote legervoertuigen mee. Alle vrachtwagenchauffeurs blijken dezelfde motivatie te hebben: „Als je de blije gezichten van de gehandicapten ziet en merkt hoe ze genieten, dan sta je er de volgende keer gewoon weer", zegt een van hen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Terneuzen maakt werk van het verfraaiien van de gemeente. Er komt een keur van nieuwe, spraakma kende beelden van kunstenaars van naam. Bovendien wordt hard gewerkt aan een nieuw theater en komt er langzaam maar zeker aandacht voor kunst in openbare ruimten. Wethouder J. Baart, cultuur ambtenaar C. van Dorst en schouwburgdirecteur W. de Clerck lieten de Raad voor de Cultuur Zeeland zaterdag we ten dat Terneuzen bezig is met een enorme inhaalslag. Terneu zen wil haven- en werkstad blij ven, maar wil daarnaast laten zien dat het ook de kunstmuzen een goed hart toedraagt Bij alle gemeentelijke bouwprojecten wordt één procent van het aan bestedingsbedrag gereserveerd voor het plaatsen van kunst werken en ook los daarvan wil REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J Bosman P.I.F.M.Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer REA. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:10118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl het gemeentebestuur in de bui del tasten om kunstwerken aan te schaffen, zeiden de Terrieuze- naren. De provincie heeft twee ton bij gedragen aan de bouw van de schouwburg en geeft 25 mille voor het bronzen beeld van Th om Puckey dat over twee j aar wordt geplaatst. Dat zijn gerin ge bijdragen als naar de beno digde bedragen (23 miljoen gul den voor de schouwburg en 375.000 gulden voor het Puckey-beeld) wordt gekeken, maar het is toch een doorbraak; de provincie droeg eerder niet bij aan dat soort uitgaven. De Raad voor de Cultuur adviseer de positief over de bijdrage aan het beeld van Puckey. Wethou der J. Baart benadrukte ook in de toekomst graag voor 'een zak geld' in aanmerking te komen Met het beeld van Puckey krijgt Terneuzen één van de grootste bronzen kunstwerken van Ne derland: 5 meter breed, 4.80 me ter hoog en 4.10 meter diep. Scheepje De provinciale raadsleden wensten zich nog niet over toe komstige adviezen uit te laten maar toonden zich wel aange naam verrast over de Terneu zense daadkracht. Aan de Axel sestraat is onlangs een in het wegdek zinkend scheepje ge plaatst en volgend jaar worden de drie rotondes in de Laan van Othene opgesierd met drie meeuwen (zittend, klaar om op te stijgen en vliegend). De meeu wen zijn door bewoners van de wijk Nieuw-Othene zelf geko zen. Van Dorst verheelde niet dat hij de bevolkingsparticipa tie in dit geval een beetje jam mer vond, omdat de meeuwen prachtig hadden gepast op een pier van de jachthaven in de ou de veerhaven. Eén van de afge vallen ontwerpen voor Nieuw- Othene viel bij het gemeentebe stuur zo goed in de smaak dat wordt gedacht aan plaatsing van het kunstwerk op de grote rotonde bij de zuidelijke entree van Terneuzen (kruising Guido Gezellestraat/ Rooseveltlaan). Er komen ook enkele kunstwer ken in de binnenstad. Baart en Van Dorst hoefden dan ook niet lang na te denken over de vraag of Terneuzen Axel naar de kroon steekt als 'cultuurstad van Zeeuws-Vlaanderen'. „Naar de kroon steken, we zijn er al lang voorbij", oordeelde Van Dorst, „Mijlenver", onder streepte de cultuurwethouder. Vanaf vandaag al het festivalnieuws dagelijks op radio en televisie. Radio: van 16-17 uur TV: na het nieuws van 20.00 uur (elk uur herhaald) zie ook teletekstpagina 311 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Drie mensen raakten zaterdagavond om streeks kwart over negen ge wond bij een frontale botsing op de N252 tussen Sluiskil en Terneuzen. Van hen was een 33-jarige Fransman er het ernstigst aan toe. Hij werd overgebracht naar een ziekenhuis in Gent. De 39-jarige bestuurster en een 21-jarige passagier van de tegenligger, beiden uit Sluiskil, werden met respec tievelijk been- en buikletsel en snij wonden in het gezicht naar het Terneuzense streekzieken huis vervoerd. Een 25-jarige Franse passagier, die bij de Franse chauffeur in de auto zat, bleef ongedeerd. De poli tie zoekt getuigen van het on geluk, omdat de toedracht niet helemaal duidelijk is. Aange nomen wordt dat de Frans man, die richting Terneuzen reed, bij een inhaalmanoeuvre de hem tegemoetkomende au to van de Sluiskillenaren over het hoofd heeft gezien. Beide bestuurders raakten door de aanrijding bekneld en moesten door de brandweer uit hun voertuigen worden be vrijd. De auto's werden total loss weggetakeld. De politie zette de rijbaan af en leidde het ver keer tot ongeveer 23.00 uur om. foto Peter Nicolai door Wilma Valk OOSTBURG - Oostburg heeft sinds kort een kindvriendelijk centrum maar toch liepen er za terdag maar weinig kinderen door het hart van de plaats. De jeugd zat, stond of danste in de feesttent bij de Hoekzak. Van poppenkast en circus tot kinderdisco en jongerenfuif: al le evenementen bleken wonder wel geslaagd en er was voor alle leeftijden wel iets te beleven. Natuurlijk waren er altijd nog kinderen die niet genoeg kon den krijgen van de waterspelen op het Raadhuisplein of de in teractieve waterspelen op het Eenhoornplantsoen. Menigeen ging met een nat pak naar huis, maar gelukkig was het weer vooral zondag uitstekend Springkussens, clowns en veel ballonnen zorgden voor verder vermaak. Drumband Harmonie zorgde in de straten van Oost burg voor een muzikale omlijs ting. Zondagmiddag startte een druk bezochte rommelmarkt terwijl in de tent veilingmeester en taxateur De Witte uit Middel burg kunst en kitsch naar waar de schatte. Op de rommelmarkt lagen re producties van Rembrand naast onbekende meesters en ook bij de taxatie was niet alles wat het leek. Menigeen ging toch ietwat te leurgesteld naar huis. Het feestweekend werd beslo ten met een mosselmaaltijd in de feesttent. De feestelijkheden rond het ver nieuwde centrum van de Een- hoornstad worden volgende week zaterdag afgesloten met een trimloop en een spelcircuit voor de jeugd. HEIKANT - De stichting tot be houd van de parochiële diensten in Heikant houdt zaterdag 7 ok tober voor de derde keer een mossclmaaltijd met brood. Liefhebbers kunnen tussen 19.00 en 21.00 uur aanschuiven in café Du Commerce. Naast de mosselmaaltijd is er een voor dracht van een bekend persoon uit de regio en wordt er een ver loting gehouden. De opbrengst komt ten goede aan het onder houd en de restauratie van het kerkgebouw. door Frank Gijsel EEDE - Een stukje wei kopen en dan maar hopen dat een losgela ten koe op jouw pas verworven bezit een flinke vlaai deponeert. De wedstrijden Schijt je Rijk en de strijd om de sterkste man van Eede en omstreken zorgden zondagmiddag voor heel wat hi lariteit. De plaatselijke KPJ (Katholie ke Plattelands Jongeren) vierde afgelopen weekeind het 55-ja- rig bestaan met een afwisselend kermisprogramma. De organi satoren kunnen terugblikken op een geslaagd feest. De belang stelling was gedurende de drie dagen bijzonder groot. Vrijdag avond kwamen zo'n 250 leden en oud-leden bijeen tijdens de reünie in de feesttent aan de Rijksweg. Het heden en verle den van de vereniging was in beeld gebracht met een exposi tie. Onder de aanwezigen was ook burgemeester C. van Liere en Lionel Buyck, die mede aan de wieg stond van de KPJ in 1945. Herinneringen werden in een ontspannen sfeer opgehaald. Na tien uur barstte het feestge druis los met een optreden van de groep Sixpack Zaterdag avond werd tot in de kleine uur tjes een Go crazy-fuif gehou den. Het klapstuk was zondagmid dag de Schijt-je-Rijk-wed strijd Zo'n vierhonderd gok kers hadden voor vijf gulden een stukje van de wei aan de Rijks weg gekocht. Een koe werd op het terrein los gelaten en het wachten was op de eerste vlaai. Die werd uitein delijk gedeponeerd op het stekje van J. de Fruyt. Hij mocht hier mee de totale inzet mee naar huis nemen. Niels Modde uit Draaibrug mag zich een jaar lang de sterkste man van Eede en omstreken noemen. Hij toonde zich na de verschil lende proeven, waaronder het boomzagen en autotrekken, de sterkste van de tien ingeschre ven kandidaten. Op de tweede plaats eindigde Angelo Pielaet, Mike Laureyns behaalde de der de plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 37