Zierikzee verbaast zichzelf SKNWK simpel langs Duiveland Bruse Boys geeft overwinning weg PZC sport Voetbalsters DFS en ZSC'62 op kop in de vierde klasse Eerste overwinning Mevo in Halsteren Tweede overwinning A-junioren Zierikzee lee Mol matchwinnaar in duel met Poortugaal: 1-0 Nederlagen voor Dreischor en Ouwerkerk maandag 11 september 2000 s I tnr Arjan Smilde IERIKZEE - Verbazing en Jijdschap streden om voorrang p de gezichten van de spelers 3 supporters van Zierikzee na p i-O-winst op Poortugaal. De olie zes punten uit twee wed- irijden, daar hadden trainer los van Belzen en zijn spelers in |e slecht verlopen voorberei- ling voor de competitie niet van tunnen dromen. (De sfeer in de groep is echt fan- astisch", straalde Van Belzen in Ie kleedkamer. „De voorberei- ling was niet goed te noemen. #e zetten een aantal slechte re sultaten neer. Maar nadat we vorige week uit bij Oud-Beijer- land verrassend met 2-0 won nen. zijn de spelers super gemo tiveerd Die motivatie van Zierikzee was tthter niet te zien in de eerste helft tegen Poortugaal. Het elf tal speelde slordig, liet veel ruimte vallen voor de tegen stander en creëerde zelf weinig kansen. De Zuid-Hollandse ploeg dicteerde het spel en Zie- nkzee moest lijdzaam toezien hoe Poortugaal diverse doel kansen kreeg. Keeper Jacco van der Schee hield met een aantal mooie en nuttige reddingen zijn goal ech ter schoon. „We hadden geluk dat Van der Schee bij ons op goal stond", concludeerde Van Bel- zen. „Die jongen heeft ons door de eerste helft heen gesleept. Zonder zijn reddingen had het j er heel anders uit gezien." Kuiltje In de 24e minuut kreeg Zierik zee een flinke tegenslag. Spits Thomas Vos, die als een van de weinige spelers van Zierikzee voor gevaar voor het doel van Poortugaal zorgde, blesseerde zijn enkel in een duel met Poor- tugaal-verdediger Jurgen Ver boom. Vos: „Op het moment dat ik wilde terugverdedigen, stap te ik in een kuiltje. Mijn enkel klapte gelijk dubbel. Ik baal hier echt van, want ik zat goed in de wedstrijd." Door het uitvallen van Vos ont stond lichte chaos in de ploeg van Zierikzee. Regelmatig glip te de tegenstander langs de Zie- nkzeese verdediging. Erwin Nelissen moest zelfs aan de noodrem trekken nadat de ZIERIKZEE - Ouwerkerk be leefde zondag een zure dag in de zesde klasse B. De ploeg van Ni co Kind leidde na een uur spelen met 2-0 en op dat moment werd een speler van opponent Oude molen uit het veld gestuurd. On danks de overtalsituatie verloor Ouwerkerk met 3-2. Ook Dreischor kon in de zesde klasse A niet met de winst gaan strijken. In het Zeeuws-Vlaam se Lamswaarde verloor de ploeg van trainer Toine Tiggelman met 3-1 van SDO'63. Oudemolen-Ouwerkerk 3-2: Door doelpunten van Wouter van Marle en Erwin van de Maas leidde Ouwerkerk bij rust com fortabel met 0-2. Toen er in de 60e minuut ook nog eens een speler van de thuisploeg rood kreeg leek het duel gespeeld. Maar door treffers van Johan Moerenhout (2x) en Peter Neelen pakten de Brabanders de niet meer verwachte winst. SDO'63-Dreischor 3-1: Dreischor kwam door een rake kopbal van Jan Witte op voor sprong. Kort na rust bracht Marty Poppe een fel gestarte thuisploeg langszij. Na de 2-1 van Dennis van Driessche be paalde Jordy van Troost vlak voor tijd de eindstand op 3-1. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Clichématig kan gesteld worden dat SKN WK in Oosterland een regelma tige 0-4-overwinning boekte op Duiveland. En zo was het vol gens de beide trainers ook. „We hebben dik verdiend verloren", luidde het oordeel van Ton van der Spaan. „Deze ploeg wil graag presteren", aldus SKN- VVK-collega Jos Wesdorp. Al in het eerste kwartier van de streekderby liet SKNWK zien vooral over meer routine te be schikken. Vooral laatste man Erwin Theunisse pakt goed uit op zijn nieuwe positie van laat ste man. Verrassend was ook de positie van Oby Kikstra. Doordat Ra mon van der Zande niet geheel fit was, speelde Kikstra niet als spits maar als rechtsback. Wes dorp: „Hij speelde een goede partij." In de achtste minuut van de wedstrijd kwam zijn ploeg door een treffer van Mi- Poortugaalse spits Adao Matias alleen op keeper Van der Schee afging. Tot opluchting van Ne lissen en coach Van Belzen kreeg hij slechts een gele kaart. „In de eerste helft hebben we slecht gespeeld", zei Van Belzen „Het was niet georganiseerd en te slordig. Daar moet nog hard aan worden gewerkt, al zie ik wel verbetering de afgelopen weken. Je merkt gewoon dat we snelheid tekortkomen. Poortu gaal speelde het eerste halfuur een heel hoog tempo en wij lie pen alleen maar achter de feiten chel Flikweert aan de leiding. De spits schoot de bal na een goed uitgespeelde aanval langs de kansloze Duiveland-doel- man Hans Capelle in de krui sing: 0-1. Een breekpunt in het duel was het uitvallen van Hans Verhoek. De laatste man van Duiveland moest per ambulance afgevoerd worden naar het ziekenhuis waar een zwaar verrekte enkel band geconstateerd werd. In de twaalfde minuut werd Marnix van der Hulle de vervanger van Verhoek, die minstens zes we ken is uitgeschakeld. Pas vier minuten voor rust had Hans Capelle opnieuw het na kijken Nu was het Martijn Neele die op een mooi moment met een afstandschot SKNWK's marge verdubbelde. Toch had de wedstrijd anders kunnen lo pen als of Lex Zwang of Barry Steenpoorte in de slotfase van de eerste helft een van de twee open Oosterlandse kansen had verzilverd. Wesdorp: „We kwa men daardoor gelukkig niet in aan. We moeten langer de bal in de ploeg houden, dan kunnen we zelf meer kansen creëren." In de tweede helft hervond Zie rikzee de 'supermotivatie' die de ploeg had overgehouden aan de wedstrijd van vorige week. Trainer Van Belzen die het elftal dit seizoen voor het eerst onder zijn hoede heeft, zag dat zijn spelers veel agressiever op de bal speelden. In de eerste tien minuten van de tweede helft zette Zierikzee Poortugaal on der druk, maar liet twee serieu ze kansen om op voorsprong te de problemen en hebben eigen lijk maar twee kansen weggege ven." In de tweede helft hield Duive land lang gelijke tred met de ploeg uit het naburige dorp. „We hebben een halfuur goed meegedaan", sprak Ton van der Spaan die niet echt ontevreden was. „Als je verliest van een slechte ploeg is het anders dan dat je van SKNWK verliest." De Nieuwerkerkse zege kreeg in de 77e minuut een hoger aanzien. Invaller Gert-Jan Tierie zorgde met een diagonaal schot voor de 3-0. Vlak voor het einde van de wed strijd, toen scheidsrechter Bram van Donge Duiveland-speler Chris IJzelenberg na twee gele kaarten met rood van het veld had gezonden, bekroonde Mi chel Flikweert zijn optreden met een tweede treffer. Opnieuw belandde de bal in de kruising: 0-4. Jos Wesdorp lijkt zijn ploeg voorlopig op de rails te hebben: „We hebben goed ge opend. Nu gaan we er ook voor." komen onbenut. Keeper Van der Schee kreeg in de 59e minuut de schrik van zijn leven toen Poor- tugaal-spits Robert van der Wielen helemaal vrij voor zijn neus verscheen en scoorde. Het doelpunt werd echter direct af gekeurd vanwege buitenspel van Van der Wielen. Kansen De thuisploeg kreeg zelf ook voldoende kansen voor het doel van Poortugaal. Met name Pa trick Roggeband en Lee Mol do ken regelmatig gevaarlijk op voor doelman Gerben Steen houwer van Poortugaal. Toch waren de spitsen van Zierikzee niet koelbloedig genoeg in de af ronding. Tot de 82e minuut. Op het randje van buitenspel gaf Patrick Roggeband een scherpe voorzet op Mol, die de bal sim pel in het doel schoot. De tweede overwinningen was hiermee een feit, want Poortu gaal had geen kracht meer over om in de laatste minuten nog een offensief in te zetten. Van Belzen: „Dit resultaat is zo be langrijk voor de ploeg. Zo'n be gin van de competitie verbaast me wel. We hebben nu al zes punten en als volgende week on ze belangrijke speler Marco Jonker weer terug is van een blessure, kan het allemaal nog beter gaan draaien." Zierikzee: Jacco van der Schee, Bar ry Hage, Erwin Nelissen. Richard van Baaien, Michel Winkels, Rob bert Roggeband, Remco van der Wekken, Patrick Roggeband (91. Robin van Welt), Jarno Vermeulen. Lee Mol (87. Peter van de Linde), Thomas Vos (33. Martin van der Schee) door Klaas Verspoor VLISSINGEN - In de vierde klasse B zijn SPS en SKNWK na twee duels nog zonder puntver lies. SPS rolde Vrederust op inet 7-0 en SKNWK won ruim van Duiveland: 0-4. Ook Mevo boekte de eerste zege, 0-1 bij Halsteren, terwijl Stavenisse en Dosko elkaar in evenwicht hiel den. SPS - Vrederust 7-0: Na twintig minuten spel kwam SPS door een treffer van Peter Noordijke op een 1-0-voorsprong en voor rust scoorde Noordijke ook nog 2-0. In de rust bleef de doelpun tenmaker geblesseerd achter in de kleedkamer, maar SPS scoorde er ook zonder hem drif tig op los. De goed leidende scheidsrechter Maarten Bruy- nes uit Bruinisse zag Sjaak Quist 3-0 maken en daarna was het de beurt aan Esmir Kustura die de 4-0 en 5-0 verzorgde We derom Sjaak Quist en Johan Uijl bepaalden de eindstand daarna op een niet eens geflatteerde 7- 0. Halsteren - Mevo 0-1: In een harde maar faire wedstrijd boekte de Zienkzeese ploeg een benauwde en krappe zege. In de 25e minuut van de eerste helft profiteerde Mevo-aanvaller Je- door Klaas Verspoor KAPELLE - Na de ruime over winning van vorige week tegen Steen was het in de hoofdklasse opnieuw prijs voor de A-junio ren van Zierikzee. In Kapelle werd de oudste jeugd van de ge lijknamige vereniging met 2-8 geklopt. Zonder de vaste trainer Leen Koster, maar met hoofdtrainer Jos van Belzen als diens vervan ger, kwam Zierikzee na een kwartier op een 1-0-achter- stand maar Frank Bolier zorgde even later voor de gelijkmaker. In de eerste helft, die van gelijk waardig niveau was, kwam Ka pelle op 2-1 maar door treffers van Martin Kiesenberg en Mi- chiel Tamerus boog de Schouw- se ploeg de achterstand om in door Rudy Boogert ZIERIKZEE - De voetbalsters van WIK'57 hebben ook hun tweede wedstrijd in de tweede klasse gelijkgespeeld. Vorige week werd het 3-3 bij Jodan Boys, dit keer 2-2 tegen de reser ves van Stedoco. In de vierde klasse kwamen ZSC'62 en DFS samen aan de leiding door zeges op respectie velijk Veere (4-3) en Kloetinge 2 (5-1). In de vijfde klasse maakte nieuwkomer Zierikzee een valse start met 10-0-nederlaag tegen De Noormannen. WIK'57 Stedoco 2 - WIK'57 2-2: „De punten stromen met twee gelij ke spelen niet binnen, maar we zijn nog steeds ongeslagen," zei WIK-trainerWim Kommer. „De nummer laatst heeft echter nul punten. Als die dus een keer wint, hebben ze al meer punten dan wij." Maar na twee compe titiewedstrijden heeft Kommer nog niets om zich zorgen over te maken Het hele veld ligt nog dicht bij elkaar en de ploegen ontlopen elkaar weinig. Alleen KVR uit Katwijk steekt er vol gens de oefenmeester van WIK bovenuit in deze tweede klasse De ploeg uit Kerkwerve kende zaterdag een vliegende start. In de vijfde minuut kwam WIK via Saskia Kloet al op een 1-0-voor sprong. Een kwartier later kwam de thuisploeg uit Hoor naar echter alweer langszij: 1-1. Vlak na de rust kwam Stedoco zelfs op een 2-1-voorsprong, maar halverwege de tweede helft herstelde Sjook de Jonge de balans. De 2-2-eindstand was volgens Kommer de juiste afspiegeling van de krachtver houdingen. WIK kan de komende weken niet beschikken over aanvalster Veronica Berrevoets. In het duel van vorige week met Jodan Boys heeft ze bij een verstapping haar lies gescheurd en een bloeduit storting op haar bovenbeen op gelopen. DFS DFS - Kloetinge 2 5-1: Na de 5- 0-zege van vorige week op Be velanders, opnieuw een ruime zege van de voetbalsters uit Burgh-Haamstede. Bij de rust leidde DFS al met 2-0 via doel punten van Rilana Kind en Ma rianne van den Heuvel. Na de roen Volkeri van een misver stand in de Brabantse verdedi ging. In de gelijk opgaande wedstrijd kreeg Halsteren ook een aantal mogelijkheden maar de thuisploeg kreeg het niet voor elkaar om Mevo-doelman Ruud van der Linde te passeren en zo pakte de ploeg van trainer Nico Schoute de eerste drie punten van het voetbalseizoen. Stavenisse - Dosko 4-4: Kees van Putte bracht de Zeeuwen op een 1-0-voorsprong maar uit een strafschop kwam Dosko, dat vooral teert op zijn sterke aanvallers en achterin veel kan sen weggeeft, nog voor rust langszij In de tweede helft kwam de ploeg uit Bergen op Zoom op een 1-2 en 2-3-voorsprong. Tussen door zorgde Martin Neele voor 2-2. Adne Smits leek met twee treffers, waarvan de laatste in blessuretijd, Stavenisse de winst te bezorgen, maar Dosko presteerde het om eveneens in de toegevoegde tijd toe te slaan: 4-4. Duiveland - SKNWK 0-4 (0-2). 8 Michel Flikweert 0-1, 41 Martijn Neele 0-2, 77 Gert-Jan Tierie 0-3, 88 Michel Flikweert 0-4. Rode kaurt 86 Chris IJzelenberg (Duive land, 2x geel). Gele kaart Jaco de Bruine (Duiveland). Scheidsrech ter: A H van Donge (Bruinisse). Aantal toeschouwers: 125 een 2-3-voorsprong. Zierikzee bouwde na rust de score snel uit. „De tweede helft hebben we Kapelle eigenlijk overklast", aldus Van Belzen. Hij zag al in de tweede minuut Tamerus opnieuw scoren Vijf minuten in de tweede helft te kende Robin van Welt voor 2-5 en daarna schoot Martin Kie senberg, nadat hij zelf werd ge vloerd in het strafschopgebied, vanaf elf meter raak. Patrick Vèrkaart en opnieuw Michiel Tamerus bepaalden met hun goals daarna de eindstand op 2- 8. Kapelle eindigde het duel overigens met negen man. Van Belzen: „Het was een irritante ploeg. Schelden op elkaar, op de eigen trainer en op de scheids rechter. Maar ik heb kunnen zien dat Leen (Koster) goed werk verricht." rust maakte Van den Heuvel ook DFS' derde en vierde treffer. De derde was een opzichtige blun der van de Kloetingse doel- vrouw, de vierde een mislukte voorzet die er bij de tweede paal inzeilde. Door een fout op het middenveld werd het 4-1maar het slotakkoord kwam van Brenda de Bruine, die een steek pass van Janne Goedhart doel treffend afrondde: 5-1 Een veelbelovende competitiestart van DFS, dat zich als doel heeft gesteld bij de eerste drie te ein digen ZSC'62 Veere - ZSC'62 3-4: Een attrac tief en doelpuntrijk duel waarin de ploeg uit Scharendijke een vlug opgelopen achterstand goedmaakte. Na een kwartier stond Veere immers al op een 2- 0-voorsprong. Nog voor de rust boog ZSC die achterstand om in een 3-2-voorsprong, Michelle Brongeest, Ramona Oosterling en opnieuw Brongeest zorgden daarvoor. Door enkele omzet tingen van trainer Kees Snoek kwam ZSC in de tweede helft nog sterker aan de start. Dat re sulteerde in de vierde Scharen- dijkse treffer van Inge van der Linden, die een vrije trap achter de Veere-keepster schoot. In de slotfase kwam de thuisploeg nog terug tot 4-3. Snoek: „Toen was het alle hens aan dek, want de 4-4 had er ingezeten." Zierikzee De Noormannen - Zierikzee 10- 0: Het debuut van Zierikzee op seniorenniveau was geen suc ces. „De primeur viel in dui gen," vond trainster Brigitte Post. Zierikzee startte met slechts tien speelsters en keek bij de rust al tegen een 6-0-ach- terstand aan Op dat moment was Esther Vaes al met een arm- blessure uitgevallen. In de twee de helft viel ook Lisette Slager al gauw uit, waardoor Zierikzee met acht speelsters tegen elf speelde. Wonder boven wonder hield de ploeg het doel toen een halfuur schoon. Het jeugdige team (de gemiddelde leeftijd is zestien jaar) kreeg zelfs scoringskansen via Ellen Bijzet en Ellen Schreurs, maar de eer werd niet gered. In het laatste kwartier liep De Noormannen nog uit naar de dubbele cijfers, on danks dapper weerwerk van keepster Lotte Appeldoorn. Een speler van Duiveland (licht shirt) in duel om de bal met een tegenstander van SKNWK. foto Janne Wolterbeek Kogelvangers komt na drie goals achterstand terug tot 4-4-gelijkspel Erik Bleiji (links) verwikkeld in een kopduel met een tegenstander van Kogelvangers. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Van verveling was zater dag geen moment sprake. Acht treffers, de helft aan gele kaarten, een veelvoud aan kansen en een thuisploeg die de weelde van een 4-1-voorsprong niet kon dragen. Bruse Boys verzuimde in het eerste thuisduel van het seizoen 2000-2001 de volle winst te pakken en liet Kogelvangers met een punt ver trekken uit Bruinisse: 4-4. Met gemengde gevoelens keken de bei de trainers terug naar een actie in de 73e minuut. De ingevallen Bruse Boys speler Alex Andeweg werd keihard on deruitgehaald door Kogelvangers middenvelder Paul Vriens. Scheids rechter Hofman uit Deil gaf de boos doener geel waar er slechts een straf toereikend zou zijn: rood. Het leidde tot een licht opstootje met boze blikken en uitlatingen aan Vriens adres. Thuisspeler Wilko Hanzen kreeg, ter wijl de verzorgers en toegesnelde EHBO-ers het slachtoffer behandel den, wegens aanmerkingen op de kleur van de kaart er nog geel op toe. Ande weg, die Bruse Boys met een goede in valbeurt bij een 4-3 voorsprong door een moeilijke periode leek heen te sle pen, liep in het duel een zwaar gekneus de rechtervoet opzo constateerde huis arts Van der Valk later. „Het was jammer dat de scheidsrechter geen rode kaart gaf, want dan hadden we waar schijnlijk wel gewonnen", reageerde Andeweg zaterdagavond. Het spel werd door het incident elf minuten lang onderbroken. Rene Opschoor, bezig aan zijn vierde seizoen als trainer van Kogelvangers, liet Vriens in het veld waar menig trai ner de speler uit zelfbescherming of als straf van het veld zou halen. „Paul is een van de aanjagers bij ons. Ik heb het duel als zodanig niet gezien, maar vol gens mij was het een ongelukkige over treding. Na het incident heb ik hem wel goed in de gaten gehouden." Het sierde Bruse Boys dat het zich niet tot hetzelf de niveau verlaagde en de boosdoener ongemoeid liet of kwam dat door het feit dat de thuisploeg alle moeite had den om de voorsprong te behouden? Indruk Bruse Boys koesterde 54 minuten lang een voorsprong. In de dertiende minuut kwam Kogelvangers voor het eerst in de buurt van doelman Jacob Muller en het was direct raak ook. Matthiew Veen- man bediende de inkomende Thomas Vijfhoek die fraai afrondde: 0-1. Daar vóór had Bruse Boys echter al behoor lijke indruk gemaakt. Met aanvallend voetbal en een gezonde instelling wa ren Jacob van de Berge, schot met links in de derde minuut gepareerd door kee per Hattrick van de Werken, Erik Blei j i schot net naast, en Simon Boogaard, schot via verdediger corner, al dichtbij de openingstreffer geweest. Na de 0-1 ontpopte zich een heerlijk schouwspel. De kracht van Kogelvan gers lag in de aanval waar Jacco van der Giessen en Robert Braber de Bruse ver dedigers handenvol werk bezorgden. De defensie hield echter het hoofd bo ven water en in de 29e minuut kwam Bruse Boys aan de gelijkmaker. Theu- nis-Henk van den Berge schoof van achteruit in en bediende Enk Bleiji. De Ouwerkerker scoorde in twee instan ties. Vijf minuten later scoorde Bruse Boys uit zijn vierde corner van de wed strijd 2-1. Corner Mujo Avdic, handig overstapje Jacob van den Berge en doelpunt Theunis-Henk van den Berge. Een gedreven spelend Bruse Boys kwam vijf minuten voor rust op 3-1 toen Simon Boogaard verrassend uit de draai met zijn schot Van der Werken het nakijken gaf. Vrije trap In de eerste minuut van de tweede helft leek de zege voor Bruse Boys vast te staan. Met Ben Schot voor de in de kleedkamer geblesseerd achtergeble ven George Geluk kwam Bruse Boys uit de achtste corner op 4-1. Opnieuw Av dic en nu Jacob van den Berge die kop pend scoorde. „Nu nog een vrije trap. Daar hebben we donderdag op ge traind", zei een op dat moment nog te vreden Ronald van Oeveren. foto Janne Wolterbeek De oefenmeester kon niet bevroeden dat zijn ploeg de ruime marge nog uit handen zou geven. Twee minuten na de 4-1 liet Kogelvangers zien ook uit cor ners te kunnen scoren. Jacco van der Giessen legde de trap van Edwin Velt- mans terug op Rogier Sleeking die ge heel vrij 4-2 aantekende. Negen minu ten na rust stond het al 4-3. Muller kwam uit zijn doel toen Robert Braber op hem afkwam maar vloerde de spits onrechtmatig. De keeper kwam er met een gele kaart vanaf en kon niet voor komen dat Veltman vanaf de stip raak schoot. Drie minuten voor tij d leidde een onno dige actie van Leo Burgers de 4-4 in. Burgers verzuimde voor opruiming te zorgen toen dat kon en moest daardoor een overtreding maken. Uit Veltmans vrije trap bracht aanvoerder Rob Heij- stek zijn ploeg koppend op gelijke hoogte. Opschoor: „Dit verwacht je na tuurlijk met meer als je 4-1 achter staat Ik ben blij met een punt." Van Oeveren was in mineur, ook al speelde zijn ploeg stukken beter dan vorige week tegen Terneuzense Boys „Dit zijn heel dure punten die we hebben laten liggen." Bruse Boys: Jacob Muller, Theunis-Henk van den Berge, Wilko Hanzen, Marien Be nard en Ralph van den Ouden; George Geluk (46. Ben Schot), Johan Benard, Simon Boog aard en Mujo Avdic; Jacob van den Berge en Erik Bleiji (55. Alex Andeweg, 74. Leo Bur gers).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 33