Goud voor Van Lieren op Levade Matige start hockeyteams PZC Reckless zeilt vooraan in de Breskensweek sport maandag 11 september 2000 19 Van de Ven heeft titel in zicht Rene Holkers ver met speer Joost de Klerk derde op steeple Vermeulen loopt pr in marathon Van de Ketterij scoort WK-punt Biljarters Ockenburgh bevechten gelijkspel Dressuurruiter uit Schore wast gevestigde orde de oren Zwemploeg Koewacht drie keer op podium Karter Wisse sterk op dreef in Tsjechië Angela Maas haalt Finale toernooi Goirle door Sandra Minneboo BRESKENS - De Zeeuwse zeilers le verden zaterdag en zondag bij de ope ning van de IHC Caland Breskensweek goede prestaties. Op beide dagen zeil den zo'n 50 wedstrijdboten vier windward-leeward wedstrijden op de Westerschelde. De schepen voeren in de ORC Club-, IMS- of IRC-klasse. In de IMS-klasse 1 en 2 leverde Simon Dier- dorp met de Reckless goede prestaties. Kees de Ridder van wsv Noord-Beve land wist in de IMS-klasse 3 en 4 alle vier de wedstrijden op zijn naam te schrijven. Zaterdagmorgen gingen de zeilers van start voor de eerste wedstrijd. De twee de wedstrijd werd 's middags gevaren. als eerste in de IMS-klasse 1 en 2. De zeilers kampten af en toe met slecht zicht. Laaghangende bewolking en motregen zorgden voor een extra han dicap. Dat maakte het overigens ook extra spannend. Veel wind was er niet en het kwam vooral aan op tactiek en ervaring. Zondag was er nog minder wind. Vol gens wedstrijdleider Jacques Jacobsen zelfs minder dan zes knopen. Het kostte de zeilers dan ook veel moeite tegen de stroming in te varen. De uitbundige zon maakte echter veel goed. Aan de Breskensweek doet ieder jaar wel een aantal 'hotshots' mee. Dit jaar is dat bijvoorbeeld Simon Dierdorp met de Reckless. Zijn schip is een van Ne derlands snelste offshore racers. De re putatie van de Reckless en haar beman ning gaat terug tot de Commodores Cup 1996, waar zij in haar klasse won. Tij dens het eerste weekend van de Bres kensweek maakte de Reckless haar naam meer dan waar. Dierdorp eindig de met de Reckless als eerste in de IMS- klasse 1 en 2. Hij wordt op de voet ge volgd door Baartmans, stuurman van de Scud. Oppermachtig In de IMS-klasse 3 en 4 was Kees de Ridder van wsv Noord-Beveland op permachtig. Hij won alle wedstrijdenin zijn klasse. De TT Soeticheyt van De Ruiter eindigde als tweede. De voorzit ter van de Stichting Deltaweek, Henk Glazener, eindigde in deze klasse op de derde plaats. Met name zondag voer hij foto Ronald den Dekker twee goede wedstrijden met de Xara. De Diamond van Van Capel bleek in de IMS-klasse 5 en 6 de snelste boot. Schipper Van Capel legde maar liefst drie keer beslag op de eerste plaats. Op de tweede plaats staat Van den Hout met de Celestine. In de ORC Club-klas se leverden de Zeeuws-Vlamingen een hevige strijd. De Passe Geule van Buize uit Oostburg en de Capella van Frans Maas uit Breskens bleken aan elkaar gewaagd. Tot nu toe staat de Passé Geule er iets beter voor. De kaarten zijn echter nog lang niet geschud. De IRC-klasse was mager vertegenwoor digd. In deze klasse varen alleen Belgi sche schepen. De Breskensweek wordt komend week end afgesloten. HUMMELO - Motorcoureur Rinus van de Ven uit Vlissingen heeft de Nederlandse titel in de 80cc-klasse binnen handbe reik. Door zijn eerste en tweede plaats van afgelopen zaterdag in Hummelo tijdens de derde finalewedstrijd consolideerde de jeugdige coureur zijn voorsprong van dertien punten. De eerste manche schreef hij op zijn naam door in een direct ge vecht met zijn enig overgebleven concurrent Paul Spek uit Rotterdam te verslaan. In de tweede manche moest Van de Ven vanwege motorproblemen Spek voor zich dulden, maar met zijn tweede plaats heeft hij aan twee overwinningen in de laatste vier manches (twee in Son en twee in Harfsen) vol doende voor de nationale titel. ZIERIKZEE - In zijn eigen woonplaats Zierikzee heeft Rene Holkers bij de werpmeerkampen een uitstekende prestatie neergezet bij het speerwerpen. De A-junior die traint en uit komt voor AV'34 uit Apeldoorn overbrugde met de 800 gram speer een afstand van 59 meter en 93 centimeter. Door over winningen op kogel en discus won hij met overmacht de werkmeerkamp met een totaal van 2104 punten voor Jeroen Borst (Spirit) en Jasper Ruinard (Wielingen). Alex Oldenburger (Spirit) gaf de wedstrijd bij de mannen nog een beetje kleur. Met 1822 punten bleef hij Jeroen van Kralin gen (Delta Sport) bijna 800 punten voor. Maritza op 't Hof (AV'56) bleef zelfs meer dan duizend punten voor op de 'con- curentie'. Met 11 meteren 26 centimeter op kogel, 43 meteren 32 centimeter op discus en 36 meter en 69 centimeter met de speer draaide ze een constante wedstrijd. Op het bijnummer verspringen zette Jeroen Borst (Spirit) bij de jongens A een knappe 6 meter en 48 centimeter neer. Niels Holkers liet 6.19 meter noteren. BE VEREN - Joost de Klerk van het Goese AV'56 is in het Bel gische Beveren derde geworden op de 3000 meter steeple. De Klerk noteerde een tijd van 9 minuten en 37.87 seconden. De wedstrijd werd gewonnen door de Belg Bart Veugelen die 9.17.89 op de klokken bracht. Rien de Wilde (AV'56) finishte bij de veteranen op de tweede plaats, in een tijd van 10.34.15 BERLIJN - Al win Vermeulen van AV'56 heeft in Berlijn onder ideale omstandigheden zijn persoonlijk record op de mara thon (42.192 km) drie minuten scherper gesteld. Omdat hij in het begin van het seizoen lang aan de kant moest blijven met een blessure en hij daarna alleen maar wat korte wedstrijden liep, was zijn voorbereiding niet ideaal. Toch kwam hij uit op een scherpe 2 uur 29 minuten en 17 seconden. Jan de Wilde (AV'56) was eveneens tevreden met zijn tijd van 2 uur 46 minuten en 31 seconden. Kees de Winter (AV'56) liep in Berlijn naar een persoonlijk record van 3 uur 8 minuten en 29 seconden. De snelle tijden konden gerealiseerd worden dank zij de vroege start om negen uur onder een bewolkte hemel en weinig wind. LIEROP - Bij de Grand Prix van Nederland voorzijspancros- sers heeft Arco van de Ketterij een WK-punt behaald. In de eerste manche kwam de voormalige inwoner van Grijpskerke in de bak bij rijder Sven van Zanten na een valpartij niet ver der dan de 2 le plaats, maar in de tweede manche ging het be ter. Het team mocht op de eerste rij starten, en kwam in de eer ste bocht in een ongeluk terecht, maar kon de strijd hervatten en nestelde zich na een inhaalrace op een goede vijftiende plaats, goed voor één WK-punt. Volgende week rijdt het zij- spanduo de Grand Prix van Duitsland in Rüdesheim. door Alex Krappen HOEVEN - De driebanders van Strauss Biljarts horen bij de top 5 van de vaderlandse eredivisie, Brasserie Ockenburgh hoopt zich dit jaar op dat niveau te handhaven. Maar dat wil niet zeggen dat de uitslag van de on derlinge wedstrijd van te voren vaststaat. Zeker niet als de un derdog gebrand is op een punt. Dat punt kreeg Ockenburgh ook, al was het met bloed, zweet en tranen: 4-4. Ron Schumann ging in Hoeven voorop in de strijd. Hij moest aantreden tegen Hulstenaar Jean-Paul de Bruijn, die vorige week zijn partij met een moyen ne van meer de twee wonVerde digen was dus het devies voor Schumann. ,,Ik train weinig en kom daardoor moeilijk in mijn ritme. Ik moet op vechtlust en concentratie winnen. Tot nu toe lukt dat, maar het spel is zo niet leuk." Naarmate de partij vorderde leek De Bruijn te gaan winnen, maar Schumann bleef aan klampen. ,,Ik heb vanaf de eer ste bal verdedigd. Het was echt zenuwslopend, en voor elke ca rambole werd de volle 60 secon den gebruikt. Maar als je ie mand die vorige week boven de twee speelde nu onder de één houdt, dan kun je tevreden zijn." Frank Martens kwam niet in zijn ritme tegen de Belg Jef Phi- lippoom en verloor met 50-40 in 43 beurten. Martin Spoormans volgde het voorbeeld van Schu mann en weigerde zich gewon nen te geven. Tot tweemaal toe kwam de Belg in Goese dienst acht caramboles achter, en tot tweemaal toe kwam Spoormans terug. Na 43 beurten moest te genstander Gerwin Valentijn capituleren. Schumann: „We moesten wennen aan het mate riaal. Maar Martin vocht zich er goed doorheen." Roland Forthomme had wel moeite met het materiaal. De Belg, bekend om zijn souplesse, haalde op de moeilijk bespeel bare tafel niet zijn normale ni veau en ging kansloos ten onder tegen Eddy Leppens; 50-35 in 33 beurten Ondanks de goede start van Oc kenburgh waakt Schumann voor teveel optimisme. „De competitie is pas kort bezig. Als je na 12 wedstrijden een punt of 11 hebt dan lig je op schema. Nu is het nog veel te vroeg." HoorLucien Roelandt ERMELO - De zucht naar suc ces lijkt bij Laurens van Lieren niet te stoppen. Na zijn Zeeuwse titel en het Europees kampioen schap voor landenteams, greep de jeugdinternational uit Scho re zaterdag tijdens de Levade niet Hexagon's Louisville het goud in de klasse Z2 dressuur. De 18-jarige Goese Anne Zan- dee werd in Ermelo uitgeroepe nen tot de meest talentvolle jeugdamazone. En met een vijf de plaats voor Miranda Weijer- mans in de klasse M2 en de zesde stek in de klasse L voor Femke van Goethem reden de Zeeuwse dressuurruiters zich op NK voor basisruiters in de kijker. De Weelruiters droegen met de bronzen medaille in het vereni gingkampioenschap voor vier tallen ook hun steentje bij aan het Zeeuws succes. Aan reputaties heeft Laurens van Lieren geen boodschap. Dat bleek vrijdag al tijdens zijn eer ste optreden. In een vrijwel foutloze proef stuurde hij de im posante hengst Louisville naar het uitstekende totaal 68.10 procent. De concurrentie bleef het antwoord schuldig. De num mer twee, de Drentse Truusje Smeeding, scoorde ruim twee procent minder. Van Lieren maakte hiermee me teen duidelijk aan degenen die jaar-in-jaar-uit op de Levade de dienst uitmaken dat met hem rekening gehouden moest wor den. „Je moet niet afgaan op de reputatie van anderen. Je moet voor jezelf rijden. Dat is mij vandaag aardig gelukt. Dit was de beste proef die Louisville ooit gelopen heeft." Bokkesprongen Van Lieren toonde zaterdag tij dens de finale zijn klasse op nieuw. Louisville toonde zich bijzonder gespannen, wat leid de tot enkele bokkesprongen bij binnenkomst, met de eerste af- trekpunten als gevolg. De wijze waarop Van Lieren er daarna in slaagde om de zevenjarige Burggraaf zoon weer ontspan nen rond te laten lopen, getuig de van grote klasse. De 65.80 procent waren nog ruimschoots voldoende voor de derde plaats in deze proef en de eerste plaats in het eindklassement. Opvallend was ook de prestatie van Miranda Weijermans met Onyx. De Levade betekende voor Onyx pas de tweede wed strijd op dit niveau. De amazone uit Grijpskerke toonde zich dan ook best tevreden met de fraaie vijfde plaats. Er had voor de Walcherse com binatie zelfs nog meer ingeze ten, maar Weijermans de onna volgbaar jurerende mevrouw Haringsma bepaald niet op haar hand. „Ik ben tevreden met die vijfde plaats. Bovendien heb ik hier een hoop ervaring opge daan. Ook dat is mooi meegeno men. En ja, die jurering. Dat weet je", aldus de nuchter nabe- schouwende Miranda Weijer mans. Ook voor Femke van Goethem bleek haar fraaie zesde plaats in de klasse L een verrassing. De amazone uit Vogelwaarde stuurde de wat spanning tonen de Landert naar het totaal van 62.20 procent, een score waar mee Van Goethem zich niet te vreden toonde. „Voor die zesde plaats had ik vooraf willen teke nen. Maar dit was beslist niet mijn beste proef met Landert." Uitstekend Anne Zandee had haar uitver kiezing van grootste talent vooral te danken aan haar pres taties in de eerste proef. De met veel cadans en afdruk bewegen de Hexagon's Rainman werd daarin door de Goese amazone uitstekend voorgesteld. De 62.60 procent was goed voor de zesde stek in het voorlopig klas sement. Die klassering wist Zandee in de finale door een groot aantal slordigheidjes niet wist vast te houdenZij eindigde uiteindelijk als elfde. Bij het springen zat het de Zeeuwse afvaardiging minder mee. De beste klassering was voor 12-jarige Dennis Evert se - de jongste deelnemer aan de Le vade - met een tiende plaats in de klasse L. De inwoner van Nieuw- en Sint Joosland stuur de High Society in het basispar koers foutloos rond. Dat lukte Zeeuwse kampioen Veerle de Cock niet. Op het door regen glad geworden terrein gleed Quinton N bij de afzet even uit en haalde een paal naar de bodem. Die gladheid speelde in de barrage ook Evertse par ten. Bij een korte wending raak te de Renville zoon uit balans met een springfout als gevolg. Een pechfoutje op de laatste hindernis maakte aan het laat ste sprankje hoop op een me daille een einde. Pech was er ook voor Martin de Kroo in de klasse M. Met Miana K was hij de langzaamste van de tien combinaties die een balk in de modder lieten ploffen. Daar door miste hij de finale net. Foutje Een van de meest teleurgestelde ruiters op de Levade was onge twijfeld Ilyo de Loos. De ruiter uit Hulst had vrijdag met Nadir geen enkel probleem met de massale bouwsels. Alleen de tijd in het jachtparcours zou een plaatsje bij de twintig beste voor de finale op zaterdag nog in de weg kunnen staan. De vreug de was groot toen bekend werd dat De Loos zich met zijn twin tigste plaats nog juist had ge plaatst. Een paar uur later werd de Zeeuws-Ahaming in zijn ho tel opgebeld met de mededeling dat de rekenkamer een foutje had gemaakt en hij niet in aan merking kwam voor de finale. Een poging van De Loos, onder steund door federatievertegen woordiger Anton Hanse en wedstrijdleider Henk Koetsier, alsnog te mogen starten liep op niets uit. De arbitragecommis sie betreurde de gemaakte fout. maar wenste deze niet in het voordeel van de ruiter uit te leg gen. Jammer, temeer omdat twee fi nalisten met aan de finale kon den deelnemen omdat hun paarden niet fit bleken. haar ploeggenote Tamarah Loppies op de tweede plek. Voor Stein de Maeyer was het alles of niets bij de kilometer bij de junioren. Hij finishte als vier de, vijf seconden voor Michiel Soolsma die als zesde aantikte. Bij de meisjes.sloot Petera Vink het seizoen goed af met een vijf de plaats, net voor Sabine van Waes die als zevende door de fi nish kwam. MOST - Bij superkatwerdstrij- den om de Supertkart World Se ries 2000 in het Tsjechische Most heeft de karter Hans Wisse uit Meliskerke drie top-tien- plaatsen gescoord. In de eerste wedstrijd, een rest- manche die eigenlijk bij een vo rige wedstrijd in het Zwitserse Lizano gereden had moeten worden, werd Wisse vijfde. In de resterende twee races, wél mee tellend voor de serie in Most, werd Wisse zevende en achtste. Volgend weekeinde vinden de slotraces plaats in het Duitse Lausitz. GOIRLE - Angela Maas uit Koudekerke heeft bij het rol stoeltennistoernooi in Goirle de finale gehaald. Daarin werd ze verslagen door Esther Vergeer. Ook in het dubbelspel verloor zij de finale. Samen met partner Betty Klaver moest zij opnieuw buigen voor Esther Vergeer, die speelde met Sonja Peters. In het enkelspel won Maas in de halve finale voor het eerst in haar carrière van Sonja Peters. De setstanden waren 6-3 en 6-4. In de finale verloor zij met de zelfde cijfers. In het dubbelspel won ze in de tweede ronde van Ingrid Proossens/Patricia d'Hont met 6-4 en 6-0. In de fi nale won het dubbel Maas/Kla ver nog wel een set, maar was in de andere twee kansloos; 3-6 6-1 1-6. Door deze resultaten komt kwalificatie voor de Masters in zicht voor Maas. Met de US open nog voor de boeg staat zij zesde op de wereldranglijst. De eerste acht komen uit in de Masters. van onze sportredactie ROERMOND - Na de Zeeuwse 'dubbel' van vorig weekend met wedstrijden in Wilhelminadorp en Vlissingen, werd de allerlaat ste nationale langebaanwed- strijd in Roermond gezwom men. Natuurlijk was er volop vreugde bij de Koewacht-aan hang. De ploeg won bij de vrou wen opnieuw het ploegenklas- sement op de schoolslag, een prolongatie van de prestatie van vorig jaar. doorEduard Hofman TERNEUZEN - Traditiege trouw kwamen de Zeeuwse hoc- kevploegen weer zwak uit de startblokken. Van de zeven ont moetingen gingen er vijf verlo ren. Het gedegradeerde man- nenteam van Middelburg won na een moeizame eerste helft met 4-1 van Teteringen. De Hul ster vrouwen van Rapide gaven in de derde klasse hun visite kaartje af tegen DDHC: 2-0. Ra pide en Olympia waren niet de mindere van hun tegenstander, maar kregen wel een lesje in het verzilveren van kansen. Mannen. Voorne-Rapide2-l (2- 0): De matige start kostte Rapi de minimaal een punt. De thuis ploeg had in de beginfase het beste van het spel en kwam uit een counter en een dubieuze straf bal op een 2-0-voorsprong. Nadat coach Jan Roos in de rust de puntjes op de i had gezet kreeg de Hulster ploeg een handvol kansen en twaalf straf- corners, waarvan er maar een werd benut, door Jelle Inghels „Ik heb de spelers erop gewezen dat we ons eigen spel moesten spelen", merkte Roos op. Hij vond dat een gelijkspel de krachtsverhouding beter had weergegeven. Pijnacker-Olympia 3-1 (1-0): ,Het was een ware slijtageslag" volgens Olympia-aanvoerder Maarten de Heus. Door twee verdedigingsfouten kwamen de Zeeuwen op een 2-0-achter- stand. Via Paul van Hemert kwamen Olympia wel terug in de wedstrijd maar het ontbrak de aanvallers aan raffinement om de kansen te verzilveren. Met een snel uitgevoerde coun ter bepaalde Pijnacker de eind stand op 3-1. DDHC-Vlissingen 6-0 (5-0): De bezoekers waren in verdedi gend opzicht niet goed bij de les. DDHC profiteerde gretig en na men halverwege een 5-0-voor- sprong. In het tweede bedrijf kwam een op een aantal punten aangepaste Zeeuwse formatie binnen de lijnen, die het de thuisploeg knap moeilijk maak te. Edwin Lammers „Aan inzet ontbrak het niet. Door een paar snelle tegentreffers liepen veel jonge spelers achter de feiten aan." Middelburg-Teteringen 4-1 (0- 1): Nadat Wesley Maljaars di rect na de hervatting de gelijk maker had gemaakt toonden de Middelburgers hun ware ge zicht. Met geraffineerd aanval- spel zette de ploeg Teteringen eenvoudig opzij. Rogier Schuurman, Wesley Maljaars en Geert van den Elshout bepaal den de eindstand op 4-1 Coach Bart Willemsen over de herop standing van z'n team: „We wa- De mannen kwamen niet zo ver, maar de ploeg kwam toch op het erepodium omdat trainer José van den Berghe zijn hele vrije- slagploeg op de schoolslag in zette. Het gevolg was een derde plaats in het eindklassement Daarmee was het feest nog niet op. Koewacht stond voordat de laatste wedstrijd gezwommen werd in het vrijeslagklassement ook goed op de derde plaats, en dus moesten Tom Pieterse, Jar- bas in den Bosch en Tonny Koekkoek deze podiumplaats verdedigen. Ze deden dit met succes, want ook die ploeg kwam op het erepodium. Bijna was op de vrije slag ook de vrouwenploeg van de Stormvo gel op de derde plaats geëin digd, maar toen Marieke Sme ding moest afzeggen was die kans wel verkeken Saskia Her- rebout probeerde het wel maar ze moest bij een tempoverho ging afhaken en eindigde op een voor haar teleurstellende 18e plaats. Ze zakte daardoor in het landelijk klassement van de ze vende naar de negende plaats. Agnes Soolsma was in Roer mond de beste Zeeuwse met haar negende plaats. Diskwalificatie Een speler van Middelburg (links) schudt twee spelers van Teteringen van zich af. foto Dirk Jan Gjeltema ren op tijd terug bij de les, er was weer overleg en we lieten de bal het werk doen." DDHC-Rapide 0-2 (0-1): De winst was dik verdiend, maar had groter moeten uitvallen Na een kwartier werd het 0-1. Een schot van Annemarie Totté be landde tegen de paal, waarna Saskia Haayer de terugsprin gende bal voor het inleggen had. Diep in de tweede helft nam de promovendus ruimer afstand toen Marinka Klaeijssen op maat werd bediend door Audrey van Ham: 0-2. Hulster coach Peter Bouman was tevreden: „We hebben energiek gespeeld, creëerden veel kansen en gaven niets weg." Etten Leur-Vlissingen 2-0 (0-0 Vlissingen, met veel mensen in de verdediging, kond tot halver wege de tweede helft de nul vasthouden. Daarna was de pijp leeg. Binnen tien minuten moest keepster Cathalijne Kouwijzer twee keer de gang naar het net maken „We hebben geknokt voor wat we waard waren, maar kwamen conditioneel in de slot fase duidelijk tekort", merkte coach Ina de Looff op. Barendrecht-Middelburg 5-1 (3-0): De thuisploeg was in het eerste bedrijf duidelijk de bete re ploeg en dat leidde tot een richtingsverkeer. Binnen twin tig minuten stond er 3-0 op het scorebord. Na de doelwisseling kropen de Zeeuwen iets meer uit hun schulp, wat resulteerde in een treffer van Elise Verstelle. De thuisploeg pakte hierna de draad weer op 5 -1 Ruud Pieterse had nog kans op een podiumplaats in het natio nale schoolslagklassement. Hij moest dan wel een uitzonderlij ke prestatie leveren. Hij tikte knap als derde aan maar dat was niet genoeg. Het meest opval lende bij de vrouwen was wel de diskwalificatie van Jolien de Maeyer. De nummer twee van Nederland in het eindklasse ment werd om onduidelijke re denen uitgesloten Voor het eindklassement had dit echter geen gevolgen. Van de Zeeuwen was op de vrije slag Tom Pieter se de beste bij de mannen en Ag nes Soolsma bij de vrouwen. Op de schoolslag waren dat Linda Vink en Ruud Pieterse. De Vlis- singse Marinka Bil won op nieuw de 1000 meter vrije slag bij de meisjes van 13 jaar, met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 19