Pink Panther legt Veere zwijgen op Volleyballers stellen mening bij SPS laat weinig heel van Vrederust: 7-0 Tholense Boys blijft eenvoudig overeind sport maandag 11 september 2000 bw 17 Invaller Jacky de Smit onderstreept productiviteit van Arnemuiden Van de Klooster wint wielerkoers in Hansweert Terneuzen tegen HVV'24 Schaalje twee keer in toptien van onze sportredactie VLISSINGEN - In de vierde klasse A komen Nieuwland en Zaamslag aan de leiding. Op twee punten achterstand volgen MZVC, Wissenkerke en Spui, dat bij Wolfaartsdijk op 3-3 uit kwam. In 4B zijn SPS en SKN- WK na twee duels nog zonder puntverlies. Col Boys-Zaamslag 1-4: Tien minuten na rust kwam Zaamslag door Ronald Jansen, die in hoekschop in eigen doel kopte, op voorsprong. Vijf mi nuten later mochten de bezoe kers op de rand van buitenspel doorgaan en dat leverde via Ar jan Oostdijk 0-2 op. Coen Goos- sen maakte er 0-3 van, waarna de thuisploeg er halverwege de tweede helft er met een af standsschot van Koen Wisse 1-3 van kon maken. Direkt daarna voorkwam een tweede doelpunt van Oostdijk dat Zaamslag ver der in problemen kwam. Cadzand-MZVC 1-3: Stefan Cepero en Ronald Melaard zorgden vooreen verdiende 0-2- voorsprong bij rust en Dennis Bodrij daarna voor 0-3. De thuisploeg, die na rust iets ster ker werd, redde via Guido Rain- hard de eer. Hoedekenskerke-Borssele 1-4: Marti jn Boone maakte er al in de tweede minuut 0-1 van. Fred Velkers maakte zes minuten la ter gelijk. Borssele-speler Rene de Jonge verzuimde nog voor rust zijn ploeg opnieuw op voor sprong te brengen door een strafschop te missen. Een kwar tier na rust kwamen de bezoe kers door William Boone toch op 1-2 en door een eigen doel punt op 1-3. Peter van de Wal te kende daarna voor 1-4. Wissenkerkc-Krabbendijke 3- 2: De thuisploeg kwam door een strafschop van Arno van de Zande op 1-0. In de slotminuut van de eerste helft werd het door Michel Baldie daarvoor de paal al had geraakt, verdiend weer gelijk. Vlak na rust leverde een strafschop van Johan Pekaar 1- 2 op. Via Fabian Prober! werd het gelijk en Arno van de Zande tekende voor 3-2. In een hecti sche slotfase werden Ronald van Ouwerkerk (W) en Theo van Houten (K) nog uit het veld ge stuurd en redde doelman Meu- lenberg de thuisploeg van punt verlies door de bal van de voeten van Martin Bal te plukken. Wolfaartsdijk-Spui 3-3: Wol faartsdijk was voor rust door doelpunten van Harm Fluyt, Kees Kloosterman en een eigen doelpunt van Mark Spaans tot 3-0 uitgelopen. Na de rust ver zuimde de ploeg om nog meer afstand te nemen. Halverwege de tweede helft scoorde Spaans aan de goede kant. De bezoekers zagen nog mogelijkheden en via veel inzet werd het door Alex Meyer een kwartier voor tijd 3- 2. In de slotminuut scoorde die zelfde Meyer nog eens: 3-3, de thuisploeg daarmee volledig knock out achterlatend. Wemeldinge-Nieuwland 0-3: Herbert van Waarde bracht na 38 minuten Nieuwland ver diend op voorsprong tegen een matig opererende thuisploeg. De winst ging daarna probleem loos mee naar Nieuwland. Steef de Rijke tekende zeven minuten na rust voor 0-2 en Corné van Belzen halverwege voor 0-3. SPS-Vrederust 7-0: Na twintig minuten spel kwam SPS door een treffer van Peter Noordijke op een 1-0-voorsprong en voor rust scoorde Noordijke ook nog 2-0. In de rust bleef de doelpun tenmaker geblesseerd achter maar SPS scoorde er ook zonder hem driftig op los. Sjaak Quist en Esmir Kustura scoorden nog twee keer, Johan Uijl een keer. Halsteren - Mevo 0-1 In een harde maar faire wedstrijd boekte de Zierikzeese ploeg een benauwde zege. In de 25e mi nuut van de eerste helft profi teerde Mevo-aanvaller Jeroen Volkeri van een misverstand in de Brabantse verdediging. Stavenisse - Dosko 4-4: Kees van Putte bracht de Zeeuwen op een 1-0-voorsprong maar uit een strafschop kwam Dosko, dat vooral teert op zijn sterke aanvallers, nog voor rust langs zij. In de tweede helft kwam de ploeg uit Bergen op Zoom op een 1-2 en 2-3-voorsprong. Tussen door zorgde Martin Neele voor 2-2. Adrie Smits leek met twee treffers, waarvan de laatste in blessuretijd, Stavenisse de winst te bezorgen maar Dosko presteerde het om eveneens in de extra-tijd toe te slaan: 4-4. Duiveland - SKNVVK 0-4 (0-2). S Michel Flikweert 0-1, 41 Marlijn Neele 0-2, 77. Gert-Jan Tierie 0-3, 88. Michel Flikweert 0-4. Rode kaart: 86. Chris IJzelenberg (Duiveland, wegens twee gele kaar ten). Gele kaart: Jaco de Bruine (Duiveland). Scheidsrechter A.H. van Donge (Bruinisse). Aantal toe schouwers' 125. Hoor Arjan Smilde VEERE - Voetbalclub Arnemui den heeft dit seizoen de weg naar het doel gevonden. Waar vorig jaar de voetballers van trainer Adriaan Nieuwenhuijse veel moeite had om te scoren, vallen nu de doelpunten als rij pe appelen uit de boom. In de streekderby tegen Veere kregen de gretige spelers van Arnemui den volop kansen om het doel saldo op te schroeven. Zeker na dat Veere-keeper El Bekkaoui buiten het strafschopgebied een bal stopte en met een rode kaart het veld verliet: 1-4. Nieuwenhuijse prees zich ge lukkig met spits Jacky de Smit die in de tweede helft invielJa het is echt een weelde om hem op de bank te hebben. Jacky is een van de beste spitsen van Zee land en je ziet het vandaag: 30 minuten spelen en twee doel punten maken." Zelf was De Smit, die een juweel van een doelpunt maakte, niet echt onder de indruk van zijn prestaties. De door een liesbles sure gekwelde spits vond het wel best dat hij maar een half uurtje meevoetbalde. „Je ziet het, daar heb ik genoeg aan"zei de roze-harige Amemuidenaar. „Ik kan niet een heel duel sprin ten en keren, dus als ik steeds een beetje inval vind ik het ook best." De nieuwe haardracht van De Smit bezorgde hem di rect de bijnaam de Pink Panther bij de fans van Arnemuiden. Berusting Het voorzichtige optimisme van Veere-trainer Hans de Nooijer voor aanvang van de derby maakte na de wedstrijd plaats voor berusting. „Het zit ons in dit soort duels nooit mee", zuchtte de 36-jarige De Nooijer. „Het lijkt wel alsof we geen ge luk mogen hebben. Ook nu weer: een bal op de paal bij 1-2, rare beslissingen van de scheidsrechter, de rode kaart voor onze keeper. Ik weet echt niet wat het is, maar het mag ge woon niet voor Veere." De problemen waren voor De Nooijer duidelijk. Maar liefst vijf basisspelers ontbraken bij de aftrap. „Door de afwezigheid van belangrijke spelers miste de ploeg duidelijk de routine", analyseerde De Nooijer. In de eerste helft speelden beide ploegen afwachtend. Pas na een kwartier kwam Veere voor het eerst gevaarlijk voor het doel van Arnemuiden. Op een scher pe voorzet van rechts kopte Theo van Tatenhove op het doel. Voordat keeper Joan van Belzen in actie kon komen, blokte ver dediger Jacco Moerdijk de bal. Na deze eerste plaagstoot van Veere kreeg Arnemuiden het overwicht op het middenveld. Vrijwel alle duels gingen voor Veere verloren, waardoor Arne muiden het spel ging dicteren. De eerste echte aanval van Ar nemuiden was direct raak. Op een voorzet van Peter Bil haalde Cor Schroevers uit. In de 39e minuut werd duidelijk dat de thuisploeg niet lekker in zijn vel zat. Op een hoge bal van af het middenveld kwam keeper Mohammed El Bekkaoui te ver uit zijn doel. In een uiterste po ging stompte hij de bal enkele meters buiten het strafschopge bied weg. Een schoolvoorbeeld voor een rode kaart. Arbiter Nieuwenhuize zag het echter anders en trakteerde de keeper geel. In het tumult dat daarna ontstond, bedacht hij zich en gaf de doelman alsnog rood. „Het is logisch dat ik rood kreeg voor die actie", legde El Bek kaoui aan de zijlijn uit. „Maar ik vind het heel vreemd dat ik eer ste geel kreeg en nadat de spe lers van Arnemuiden begonnen te klagen bij de scheidsrechter, ik alsnog rood kreeg." Voor trainer De Nooijer een dubbele strop, want aan het be gin van deze competitie had hij besloten af te zien van een twee de keeper op de bank. „Ik moest nu Jan Vermeulen, die met het derde van Veere aan het voet ballen was, inzetten." Het bleek voor Arnemuiden niet eenvoudig om tegen tien man te voetballen. Wel profiteerde de ploeg in de tweede minuut van de tweede helft van de onzeker invallende keeper van Veere. Op een slecht verwerkte bal van Vermeulen scoorde Werner Blanckaert voor Arnemuiden de 0-2. Toch wisten de tien Veerse spelers met veel inzet terug te komen tot 1-2, door een doel punt van Theo van Tatenhove. En zelfs een gelijkmaker was dichtbij. Hij lag op de schoen van Lionel Lord, maar de bal raakte de paal. In de 62e minuut bracht trainer Nieuwenhuijse de 'Pink Pan ther' in stelling. In de vorige wedstrijd wist hij al in zijn in valbeurt een doelpuntje mee te pikken. Zaterdag stond Jacky de Smit wederom op scherp. Binnen twee minuten wist hij de voor sprong naar een veilige 1-4 te tillen. Nieuwenhuijse was zeer opgewekt over de winst van zijn ploeg. „We stonden bekend als een moeilijk scorende ploeg, maar bewijzen het tegendeel." Veere: Mohammed El Bekkaoui; Ab- doe Ben Khedda, Edwin van Taten hove, Randy de Dreu, André van Maldegem (71. Joachim Cornelisse), Jason Blommaert, Jacques Blijle- vens, Renato Dijkstra, Theo van Ta tenhove, René Michel Gerritsen (39. Jan Vermeulen), Lionel Lord. Arnemuiden: Joan van Belzen, Nel- lis Pruijmboom, Jacco Moerdijk, Jos Poortvliet (53. John de Meulmees- ter), Corjan Marijs; Ronnie Moer dijk 62. Jacky de Smit), John Crucq Cor Schroevers, Peter BilLeon van Belzen, Werner Blanckaert (80. Ronny van Belzen). André van Maldegem van Veere (links) in duel met Werner Blanckaert van Arnemuiden. foto Lex de Meester Meeste spelers Dynamo-toernooi tevreden over nieuwe telling door Lilian Dominicus HANSWEERT - Wielrenner Johnny van de Klooster uit Le- wedorp heeft zaterdag de Ronde van Hansweert op zijn naam ge schreven. Van de Klooster ont snapte twee ronden voor de fi nish uit een kopgroep van vijf en gaf die voorsprong niet meer uit handen. Eric Vereecken uit Hulst eindigde als derde en Ron nie Babijn uit Terneuzen finish te als zevende. In de Ronde van Hansweert kwamen in drie categorieën bij na zeventig renners aan de start. De cyclosportieven moesten een afstand van zestig kilometer af leggen en na tien kilometer ont snapten vijf renners uit het pe loton. Matti de Baat, Johnny van de Klooster, Erik Ver eecken, Wilfred Geys en Nicky Deykers sloegen een gat en zet ten de achtervolgers na veertig kilometer op een ronde achter stand. Twee ronden van het ein de demarreerde Van de Klooster en hij kwam met een voorsprong van driehonderd meter over de streep. Matti de Baat werd tweede, de derde plaats was voor Eric Vereecken en Wilfred Geys eindigde als vierde. Bij de veteranen ging de over winning naar Fred van Dongen. Hij ontsnapte samen met Kees Schipper en Teun van Dijke na dertig kilometer en Van Dongen toonde zich in de sprint de sterkste. De overwinning bij de recreanten ging naar Jaap West- rate uit Yerseke voor John Suy- kerbuyk en Cees Hoogerland. TERNEUZEN - Zondag-eer steklasser Terneuzen speelt morgen een oefenwedstrijd te gen HW'24. De wedstrijd tegen de zondag derdeklasser wordt gespeeld op het sportpark Vliegende Hol lander in Terneuzen en begint om 19.30 uur. AXEL - Bij koersen in België is wielrenner Ralph Schaalje twee keer in de toptien geëindigd. In een wedstrijd in Waas munster de Axelaar achtste in de massasprint. In Kuurne ont snapte hij in de laatste ronde uit een grote groep, maar hij wist met zijn medevluchter niet meer tot bij de twee koplopers te ge raken Hij werd vierde. door Ron de Waal THOLEN - Hoewel SSV'65 za terdag tegen Tholense Boys een uur lang met een man meer in het veld stond, slaagde de ploeg er niet in om met een overwin ning huiswaarts te keren. Tholense Boys bleef na het weg zenden van Jan Groenewegen gemakkelijk overeind en wist terecht een gelijkspel uit het vuur te slepen: 0-0. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Nefs uit Bergen op Zoom was Jan Groenewegen een van de eersten die zijn ploeggenoten met het behaalde punt feliciteerde. Al vroeg in de wedstrijd kreeg de kleine spits het verbaal aan de stok met scheidsrechter Nefs. Na een klein kwartier vond de zeer na drukkelijk aanwezige leidsman het nodig om Groenewegen op zijn eerste gele kaart te tracte- ren wegens commentaar op de leiding. Vanaf de tribune klonk de roep om Groenewegen te wisselen al maar luider en een kwartier la ter mocht hij het veld inderdaad verlaten. Een harde charge op Serge Berrevoets van SSV'65 werd opnieuw met geel bestraft, waardoor Groenewegen de kleedkamer kon opzoeken. „Het is altijd raak met deze scheidsrechter", foeterde Groe newegen na afloop. „Waar schijnlijk staat mijn gezicht hem niet zo aan, want ik ben ab soluut niet beledigend geweest. Iedere andere scheidrechter had in deze situatie nooit voor de tweede keer geel getrokken." Weinig woorden Van een afstand vernam trainer Leendert Geelhoed het relaas van zijn spits, maar maakte wei nig woorden vuil aan het voor val ,Hier zal deze week nog wel over gesproken worden", aldus de oefenmeester. Het was ook Groenewegen die, vlak voordat hij zijn eerste gele kaart kreeg, Tholense Boys aan de leiding had kunnen brengen Een voorzet van René van de Berge werd door de spits echter verkeerd getaxeerd, waardoor een flinke kans verloren ging voor de thuisploeg. SSV'65 had in de beginfase dan wel meer balbezit, de betere kansen waren voor de thuis ploeg. Zo zag Johan Schot een kopbal van dichtbij in de han den van keeper Wiebrand Boon stra belanden. „We waren in die eerste helft in defensief opzicht zoekende", zou Cees Houtepen na afloop verklaren. SSV'65 kreeg in de overtalsituatie wat kleine mogelijkheden, maar mocht de handen dichtknijpen dat het met de rust nog 0-0 stond. René van de Berge stond klaar om in te tikken, maar zag Armando Probert van SSV'65 de bal nog net voor zijn voeten weghalen. Na de hervatting hadden de be zoekers de zaken vooral in ver dedigend opzicht beter op orde en wisten ze Tholense Boys steeds verder terug te drukken. Toch bleef het tempo te laag om de ploeg van Leendert Geelhoed echt in de problemen te brengen Wanneer een kansrijke situatie leek te ontstaan, werd deze stee vast afgefloten voor buitenspel Vooral Raymond Mohr trapte veel in de buitenspel val, die door Hassan el Jilali en Erik van Gorsel perfect gehanteerd werd. „Maar dat was ook voor de eerste keer dat dit zo goed liep", bekende Van Gorsel. „Die spits bleef maar verkeerd lopen, dus dat was lekker verdedigen", zei hij grijnzend. Verzoenen Een kwartier voor tijd had Mohr, na een vloeiende aanval, wel de 0-1 op zijn schoen maar verder dan een schot in het zij net kwam hij niet. Ondertussen zakte de wedstrijd steeds verder weg en leken beide partijen zich met een gelijkspel te verzoenen. De 0-0 die na negentig minuten op het scorebord prijkte, zorgde bij beide coaches voor gemeng de gevoelens. „Vooraf teken je voor een punt hier in Tholen, maar er had meer in gezeten. Ik had mijn twijfels bij een paar buitenspelsituaties, maar als we optimaal van de overtal gebruik hadden willen maken, had het baltempo hoger moeten liggen", zei Cees Houtepen. Leendert Geelhoed kon zijn spelers weinig verwijten ma ken In deze situatie moet ik te vreden zijn met een punt. We hebben geen kans weggegeven, en als we met zijn elven de wed strijd uit hadden kunnen spelen, had het wellicht anders afgelo pen." Tholense Boys: Alex Hoogendoom; Erik van Gorsel, Michael de Jong, Hassan El Jilali, Jeroen Nieuiukoop; Wim Schot (68. Rick van de Velde), Jaben Kortland, Piet den Boef, Jo han Schot; René van de Berge (71. Francel Kousemaker) en Jan Groe newegen SSV'65: Wiebrand Boonstra. Jost- em Decorte, Marcel Kole (66 Stefan Paardekooper), Paul Eversdijk, Ar mando Probert (45 Yuri Baart); Rei- nier Scholten, Wim Westenberg, Paul Bom, Serge Berrevoets; Mark de Groore en Raymond Mohr. MIDDELBURG - De deelnemers aan het tweedaagse volleybaltoernooi in Middelburg begonnen zaterdag met ge mengde gevoelens aan het nieuwe sei zoen. De scepsis die tevoren alom heerste over de nieuwe regels, leek aan het eind van het evenement al voor een groot gedeelte verdwenen. De ploegen op het hoogste niveau mochten vorig seizoen al aan de andere spelregels proeven. Nu is het de beurt aan de teams in de lagere klassen. Ver schillende ploegen uit Zeeland, Noord- Brabant, Drenthe en Twente gebruik ten het toernooi van het Middelburgse Dynamo als test, voordat het seizoen 2000/2001 definitief losbarst. Met het nieuwe puntentellingsysteem - rallypoint genaamd - kunnen teams ge durende de hele wedstrijd punten sco ren, dus niet meer alleen tijdens de ei gen service. Serveren via het net mag voortaan ook. Spelers mogen daar naast het net of de antenne ongestraft aanraken, zolang ze daarmee het spel niet beïnvloeden. De introductie van twee verplichte ti me-outs van een minuut (bij acht en zestien punten moeten de volleyballers naar de kant) is bedoeld om de live-uit zendingen op televisie te kunnen on derbreken voor reclame. De wereld bond FIVB, zo vonden vele spelers, was uit op een commercieel aantrekkelijker spektakel. Volleybal moest beter te be happen zijn voor het grote publiek en ook voor de adverteerders. Een doorn in het oog echter voor sommige volleybal liefhebbers. De nieuwe regels waren voor enkele spelers van het Vlissingse WS zelfs aanleiding om het na afgelopen seizoen voor gezien te houden. Ook coach Wim Kosten van organise rende club Dynamo heeft er moeite mee. „Door de nieuwe regels wordt het spel veel korter, maar tegelijkertijd niet intensiever", zegt hij„Dat maakt het er niet leuker op. Met een stel goede spe lers heb je kans dat je na pakweg een uur weer buiten staat. De vrouwen van het voormalige eerste van Dynamo wa ren vorig jaar kapot na een dag volley ballen. Zaterdag speelden ze de hele dag, maar kwamen niet moe van het veld. Voor de mindere ploegen wordt het wellicht wél interessanter. Die kun nen nu ook scoren. Je krijgt meer kan sen." Leuke momenten De nieuwe coach van het eerste vrou wenteam van Dynamo, Addie Coo- mans, vindt dat de netserve leuke mo menten oplevert. „Maar verder voegt het weinig toe." Hij verwacht dat zijn jonge ploeg zal moeten wennen aan het nieuwe systeem. „Ze moeten mentaal veel sterker zij nAls je een paar services De mannen van Dynamo (links) in actie tijdens het eigen toernooi. Sinds het begin van dit seizoen valt ook voor dit team in el ke rally een punt te verdienen. foto Lex de Meester niet terughaalt, dan sta je gelijk voor een grote achterstand en wordt de druk om te scoren groter. Vooral de jonge meiden laten op zulke momenten snel ler hun koppies hangen." Toch lijken binnen de volleybalwereld ook steeds meer voorstanders van het rallypoint-systeem te vinden zijn. Coach Kees Bastiaansen van het eerste vrouwenteam van Dunamis uit Tilburg vindt het volleybal-nieuwe-stijl 'eigen lijk best leuk'. „Het valt alles mee. In het begin stond ik er heel sceptisch te genover, maar het is spannender ge worden. Het spel is intensiever, er wordt in een hoog tempo gespeeld. De spelers moeten van begin tot eind heel geconcentreerd zijn. De duur van een set is constanter geworden. Dat is tel kens om en nabij de twintig minuten, ook bij een groot krachtsverschil tussen twee ploegen. De teams komen dichter bij elkaar te staan." Verdwenen „Korter worden de wedstrijden geluk kig niet", constateert aanvoerster Maaike Besselink van het eerste vrou wenteam van VVS uit Vlissingen. „We spelen op dit toernooi telkens twee sets, die bij elkaar ongeveer veertig minuten lang zijn. Een hele wedstrijd blijft dus een uur tot anderhalf uur duren. Het leuke is, dat je met een achterstand snel weer bij bent. En dat je harder moet lo pen." Wedstrijdleider Wietze Barkhuijsen merkt op, dat hij voornamelijk positie ve geluiden hoort over de nieuwe regels. „De twijfels zijn verdwenen. Het valt de meesten alles behalve tegen." Uiteindelijk ging op het Dynamo-vol leybaltoernooi Sleen 1 er bij de vrou wen met de eerste prijs vandoor. De winnaar bij de mannen was DVO uit Oud Beijerland. gevolgd door Devoko uit Denekamp. Het vrouwenteam van VCV uit Veenendaal eindigde als twee de. Zowel de vrouwen als de mannen van het Middelburgse Dynamo behaal den de derde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 17