Oostkapelle geeft zege uit handen Kloetinge blijft lang in de race Hoek is terug in de realiteit PZC Keeperstrainer op doel bij Hoek sport Walcherse ploeg vergeet genadeklap uit te delen: 3-3 Gelijkspel Oostkapelle Vier wedstrijden schorsing voor Tjauw-A-Hing Doeland trefzeker maandag 11 september 2000 HnorRudy Boogert OOSTKAPELLE - Het gelijke spel voelde als een nederlaag bij Oostkapelle. Een minuut voor tijd leidde de Walcherse hoofd klasserzaterdag nog met 3-1 te gen Beursbengels en er leek geen vuiltje aan de lucht. Maar toen zette de Amsterdamse te genstander zijn eindsprint in, die na een paar dolle minuten resulteerde in een 3-3-gelijk- spel. Het leek zaterdag de omgekeer de wereld. Vorige week kwam Oostkapelle tegen Huizen zélf inde slotminuten langszij (1-1). afgelopen zaterdag flikte Beursbengels tégen de Walcher se ploeg hetzelfde kunstje. Trainer Rens Griep: ..Ik had lie ver één van de wedstrijden ge wonnen, want dan hadden we drie punten gehad. Nu hebben we er slechts twee. Maar het po sitieve is, dat we nog steeds on geslagen zijn." En dat als enige Zeeuwse hoofdklasser. Bij winst was Oostkapelle zaterdag zelfs de hoogst geklasseerde Zeeuwse hoofdklasser geweest. Maar daarvoor duurde de wedstrijd tegen Beursbengels nét iets te lang. Een sleutelmoment in de wedstrijd was de wissel van Oostkapelle-aanvaller Wilfred Schipper, vier minuten voor tijd. Hij had zijn ploeg juist op de veilig lijkende 3-1-voor- sprong gezet en hij werd daar voor beloond door Griep met een veredelde publieks wissel. Daarmee raakte Oostkapelle echter een belangerijk aan speelpunt in de voorhoede kwijt. Schippers snelheid en balvast heid werden in de slotminuten node gemist. Schipper: „Toen ik op de bank ging zitten, dacht ik: dit geven we nooit meer weg. De trainer dacht waarschijnlijk ook dat de winst in de knip was, toen hij me wisselde. Dat dacht iedereen. Maar opeens gingen we achteruit lopen en kwamen we in de problemen." Griep: ,,Dit mochten we inderdaad nooit weggeven." Speerpunt Harro Hazelaar bleef voorin als enige speerpunt over. Door het woeste slotoffensief van Beurs bengels plooide Oostkapelle steeds verder terug op eigen Oostkapelle-spits Jean-Paul Mulder probeert een speler van Beursbengels van zich af te houden. helft. De ballen die uit het Am sterdamse aanvalsfront werden weggeschoten, waren voor Ha zelaar in zijn eentje nauwelijks bruikbaar. En zo kon het gebeu ren dat Jos Haelermans in de 89e minuut 3-2 maakte en twee mi nuten later Aki Khandai zelfs de gelijkmaker achter doelman Ramon Telussa werkte. Het keiharde werk in de ander half uur daarvóór betaalde zich daardoor slechts gedeeltelijk uit. Met name in de eerste helft werden de Amstersdamse ben gels beurs gespeeld door Oost kapelle. De thuisploeg creëerde zes opgelegde kansen, maar Schipper en vooral Jean-Paul Mulder kregen de bal er niet in. Griep: „Het is jammer dat we de kansen onbenut lieten. Maar je moet het positief bekijken: als je geen kansen krijgt, win je so wieso niet." Schipper: „Het had bij de rust al 4-0 moeten staan. En dan ben ik nog bescheiden." Maar het bleef bij 1-0. Die enige treffer kwam al na drie minuten op naam van Jorrit Schuurman. Met een laag afstandschot uit een afgeslagen hoekschop ver raste hij Beursbengel-doelman Marcel van der Meent. Beurs bengels kreeg in de eerste 45 mi nuten slechts één kans, maar rechterspits Aki Khandai schoot die voorlangs. In de tweede helft startte Beurs bengels aanvallender, maar na een kwartier haalde Hazelaar het gif uit de Amsterdamse an gel. Hij onderschepte een verkeerde pass van laatste man Meivin Troost en zette Mulder alleen voor de keeper. De energieke aanvaller werd gevloerd door de doelman en Hazelaar benutte de strafschop: 2-0. Tien minuten voor tijd maakte Harib Elmhassani (vorige week tweemaal trefzeker tegen Spa kenburg) met een wonderscho ne trap de aansluitingstreffer, maar dertig seconden daarna verdubbelde Wilfred Schipper de marge alweer door een diep tepass van laatste man Francis Langemaire over de keeper te lobben: 3-1. Een opluchting, bekende de aanvaller, die zaterdag als eer ste Oostkapelle-speler dit sei zoen een gele kaart incasseerde. „Ik had daarvóór al verschillen de kansen gemist. Dan rolde de bal bijvoorbeeld met veel effect van mijn voet. Maar die treffer was een ontlading." Maar na de ontlading van de 3-1 kwam de kater van de 3-3. foto Lex de Meester Oostkapelle - Beursbengels 3-3 (1-0 4. Jorrit Schuurman 1-0,61. Harro Hazelaar 2-0 (strafschop), 81. Harib Elmhassani 2-1, 82. Wilfred Schip per 3-1, 89. Jos Haelermans 3-2, 92. Aki Kandhai 3-3. Scheidsrechter: P.J.N.M. Akkermans (Geertruiden- berg). Gele kaart: Wilfred Schipper (Oostkapelle), Aki Khandai (Beurs bengels). Aantal toeschouioers: 500. Oostkapelle: Ramon Telussa; Joel Pattenier, Francis Langemaire, Ed win Meerman, Dennis But; Ferry Alfons, Thomas Ragut, Jorrit Schuurman (62 Rick Pattenier); Jean-Paul Mulder (67. Gerson Ma- ranus), Harro Hazelaar, Wilfred Schipper (86. Mark van Oord). pagina 24: Beursbengels dwerg onder reuzen door Jan Dagevos VEENENDAAL - De sores van een jaargang eerder was na de 3-0-winst op Rijsoord vorige week op slag vergeten. Hoek maakte in het ope ningsduel van de competitie een veelbelovende start en leek afgerekend te hebben met het verleden. Het vervolg bleef zaterdag echter uit. De wijze waarop Hoek zater dag tegen Dovo ten onder ging (3-1), riep herinnerin gen op aan het vorige sei zoen. De ploeg was zwak in de omschakeling en hanteer de in balbezit een veel te traag tempo. Het meest schrijnend was nog wel het gebrek aan scherpte, zowel in verdedigend als aanval lend opzicht. Veelzeggend was dat Hoek zaterdag zeker tien doelrijpe kansen onbe nut liet. „We hadden toch mi nimaal een punt verdiend", vond Vermeulen. „Zelfs na die 3-1-achterstand hadden we nog gelijk kunnen komen, maar ja ze tellen pas als ze te gen het netje gaan." Voor de oefenmeester was het missen van de vele riante mo gelij kheden hét verhaal van de wedstrijd. Toch mankeer de er zaterdag nog wel meer aan bij Hoek. Doelman Kris- tof Verbiest maakte weder om een zwakke indruk en had schuld aan de eerste twee doelpunten. Bij de eerste goal in de 28e minuut - een slap afstandsschot van Ger- win Achterberg - dook hij veel te laat naar de hoek en ook bij de tweede treffer van Dovo in de 33e minuut (een schot van spits Mark Heimgartner) ging hij niet vrijuit. Dat laatste doelpunt mocht overigens ook Mus tafa Hauari zich aantrekken, omdat hij balverlies leed. Niet alleen de goalie bleef onder de maat, ook Angelo Nijskens, Ronald van Slie- dregt, Danny Magito en Frank de Wispelaere kwa men niet uit de verf. Magito, die de voorkeur had gekregen boven John Bent- schap Knook, was zwak in de opbouw en rende te pas en te onpas naar voren. Het aan- valsduo Nijskens-Van Slie- dregt kon voorin weinig potten breken. Het ontbrak beiden aan diepgang. Deson danks kregen beiden nog en kele prima mogelijkheden, maar die werden keer op keer verprutst. Waar Hoek de mooiste kansen miste, schoot de thuisploeg, waar de ge blesseerden Freek Witten- rood en Michel Boerebach ontbraken, wel twee keer raak. Na de pauze raakte doelman Verbiest bij een luchtduel j met Karsten Wierenga ge- I blesseerd aan het hoofd. Met j een hoofdwond moest hij i veld verlaten. Nico Knol, normaliter keeperstrainer maar sinds vorige week aan de selectie toegevoegd omdat tweede doelman Glenn van Wijnsberghe nog geblesseerd is, werd zijn vervanger. De 36-jarige keeper stond nog maar koud tien minuten in het veld, toen hij de gang naar het nest al moest ma ken Mathieu van Ingen haal de na slecht wegwerken dooi de Hoek-defensie van de rand van het strafschopge bied vernietigend uit, 3-0. Met John Bentschap Knook voor De Wispelaere zocht Hoek nog meer dan voorheen de aanval. De wissel had twee minuten later al effect. Uit een corner kopte Bent schap Knook in, waarna Ku- bu Lembi van dichtbij raak kopte, 3-1. Ramazan Yuruk, die gezien zijn aanvallende impulsen als linkshalf beter rendeert dan linksback, was hierna tot twee keer toe dichtbij de 3-2, maar één keer schoot hij in het zij net en eenmaal werd de bal van de doellijn weggehaald. Dovo-Hoek3-l (2-0). 28. Gerwin Achterberg 1-0, 33. Mark Heimgartner 2-0, 60. Mathieu van Ingen 3-0, 70. Kubu Lembi 3- 1 Scheidsrechter: J. S. Boringa Gele kaart Mustafa Hauari (Hoek). Toeschouioers: 1300. Hoek: Kristof Verbiest (60. Nico Knol); Geert Bosschaart, Danny Magito, Franky Standaert, Ra mazan Yuruk: Bart Poppe, Kubu Lembi, Mustafa Hauari, Frank de Wispelaere (68. John Bent schap Knook); Ronald van Slie- dregt en Angelo Nijskens (73. Wesley Roman). VLISSINGEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal speelde Oostkapelle zaterdag gelijk tegen 't Goy: 2-2. Terneuzense Boys boekte de eerste zege in de tweede klasse tegen Kloetinge (1-0), terwijl Meeuwen kansloos verloor van KRV uit Katwijk met 0-3 't Goy-Oostkapelle 2-2: Dat Oostkapelle de rust met 0-0 haalde, had de ploeg te danken aan goed keeperswerk van doel- vrouw Joska Lamper. Nadat Nathalie van Ee net na rust toch voor 0-1 had gezorgd, ging het beter met de Zeeuwsen. Toen ze verdedigend plots ste ken lieten vallen, werd het prompt 2-1. Pas in blessuretijd maakte Ilona Stouthamer met een lob gelijk. Terneuzense Boys-Kloetinge 1- 0: Het duel was daarna meer spannend dan fraai. Uiteinde lijk sloeg de balans in het voor deel van de thuisclub door. Vijf minuten voor tijd maakte Inge van Houte de enige treffen In de slotfase kreeg ze ook nog eens de rode kaart wegens commentaar op de leiding. Meeuwen-KRV 0-3: KRV was sterker, maar de thuisploeg kon, mede door uitstekend keepers werk van Wilma Dommisse, meer dan uur de nul vasthou den. Na de 0-1 leverde een ver- dedigingsfout nog 0-2 en een af standsschot 0-3 op. SPORTREDACTIE tel: (0118) 484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördinator zuid) K L. de Vries (coördinator midden) R.H.N. Boogert (coördinator noord) B.C.P.M. Goorden E.M.S. Pentury S.E. Remijnsen Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Jan Dagevos VEENENDAAL - Van keepers trainer tot eerste doelman. „Het kan raar lopen", zei Nico Knol na afloop van de wedstrijd Do- vo-Hoek. De 36-jarige Zeeuws- Vlaming, die normaliter de kee pers bij Hoek onder handen neemt, moest zaterdag zelf plots aan de bak. Als vervanger van Kristof Verbiest, die in de 60e minuut met een hoofdwond werd afgevoerd. Sinds Glenn van Wijnsberghe in de voorbereiding zwaar gebles seerd is geraakt, zit Hoek niet bepaald dik in de keepers. Voor de hoofdmacht bleef eigenlijk alleen Kristof Verbiest nog over. Een hoofdklasser onwaardig, zo vond ook oefenmeester Frans Vermeulen. Waarna de trainer een beroep deed op Nico Knol. Zo gezegd, zo gedaan, maar zo gemakkelijk ging dat niet. Knol mocht dan wel aan zijn derde seizoen als keeperstrainer bij Hoek bezig zijn, hij stond als spelend lid nog steeds inge schreven bij Breskens. En dus diende er ver na het verstrijken van de termijn nog overschrij ving aangevraagd te worden. Breskens deed er gelukkig niet moeilijk over, waardoor de overgang binnen drie dagen rond was Vorige week, in het openingsduel met Rijsoord, zat Knol voor het eerst op de bank. Ook zaterdag in Veenendaal nam hij weer plaats in de dug out. Nietsvermoedend eigen lijk. Keepers raken immers zel den geblesseerd. „Maar toen Kristof na dat kopduel wel erg lang bleef liggen, wist ik wel hoe OOSTKAPELLE - Oostkapel le-speler Marciano Tjauw-A- Hing zat zaterdag tegen Beurs bengels zijn eerste van vier wed strijden schorsing uit. Tjauw-A-Hing kreeg in de ope ningswedstrijd van het seizoen tegen Huizen (1-1) een rode kaart wegens natrappen. Het bestuur van de Walcherse hoofdklasser schorste hem vori ge week conform de huisregels al voor één wedstrijd. Zaterdag kreeg Tjauw-A-Hing van de KNVB te horen, dat hij voor vier wedstrijden geschorst is. Hij mist daardoor de duels met Achilles VeenGVW en AS WH laat het was", zei Knol nader hand. Zenuwen kende hij niet. „We stonden al met 2-0 achter, dus er was wéinig meer te verlie zen." Hij was nog maar tien mi nuten in het veld, toen de derde treffer al viel. Mathieu van In gen haalde vernietigend uit en Knol stond als versteend op de doellijn. „Die bal kon ik onmo gelijk pakken." Voor Knol, door de omroeper in Veenendaal als Nico Knal aan geduid, was het lang geleden dat hij in officiële wedstrijd onder de lat had gestaan. „Vier seizoe nen terug heb ik bij Breskens af scheid genomen. Ik kreeg last van mijn rug en achtte het beter om te stoppen. Ik ben toen het trainersvak ingegaan." Hij keerde vervolgens als keepers trainer terug bij Hoek. de club waar hij opgroeide en elf jaar in het eerste speelde. „Zelfs nog op het hoogste niveau", vertelde Knol niet zonder trots. VLISSINGEN - In de hoofd klasse B van het zaterdag voetbal was Onno Doeland pro ductief voor Achilles Veen. Doe land. vorig jaar spelend voor Hoek, scoorde tweemaal in het met 5-3 verloren duel met Spa kenburg. De wedstrijd Bennekom-GVW werd na tien minuten spelen af gebroken wegens een ernstige blessure bij GVW-speler Ed win KampertKampert kreeg de bal ongelukkig tegen het hoofd en viel bewusteloos neer. Spakenburg-Achilles Veen 5-3 (2-3 11. Paul Lieftink 1-0, 22 Onno Doeland 1-1,24. Vincent den Adel 1- 2, 26. Gérard van der Nooij 2-2, 38 Onno Doeland 2-3, 62 Richard van de Lee (eigen doelpunt) 3-3,65. Nou- reddme Kadour 4-3. 86. Paul Lief- tink 5-3. Scheidsrechter:H.J.C. Dre- ves (Leeuwarden). Gele kaart: Niels Creutzburg (Spakenburg), Arno Schreuders en Pieter van Gils (bei den Achilles Veen) Kijsoord-Sparta Nijkerk 0-3 (0-1). 29 Albert van Nijhuis 0-1,60. Alben van Nijhuis 0-2, 69. Alben van Nij huis 0-3. Scheidsrechter: W.F. van Gilst (Rotterdam) Gele kaan: Jo- han de Rooij en Jeroen Troost (bei den Rijsoord) Kozakken Boys-Huizen 1-1 (0-1). 20. Niels Gerenstein 0-1, 89. Freek Vonhoren 1-1. Scheidsrechter F. Vos (Ammerzoden) Bennekom-GVW 0-0, Afgebroken na een ernstige blessure van Edwin Kampen (GVW). Scheidsrechter: G.A Breugem (Den Haag). ASWH scoort te weinig op Wesselopark: 0-1 door Koen de Vries KLOETINGE - Het is jammer dat na voetbalwedstrijden in de hoofdklasse geen perscon ferenties worden gegeven. An ders hadden zaterdag de trai ners Diederik Hiensch en André Wetzel het felle maar faire duel tussen Kloetinge en ASWH (0-1) nog even kunnen voortzetten. Ze hadden onaf hankelijk van elkaar wel erg uiteenlopende visies over de tweede competitiewedstrijd van het seizoen. Kloetinge- trainer Hiensch vond dat zijn ploeg minstens recht had op een gelijkspel, Wetzel dacht dat ASWH met wel 5-0 had kunnen winnen. Opportunisme vierde zaterdag weer eens hoogtij in de voet ballerij. André Wetzel, die als tweede trainer van FC Den Bosch nog maar net is overge stapt naar het ambitieuze AS WH: „We hadden een moeilijke middag, maar dat was hele maal onze eigen schuld. Het was gênant om te zien hoeveel kansen we hier misten. John Verbaan had er wel vijf moeten maken." Diederik Hiensch: „We laten hier minimaal een punt liggen. Het laatste kwartier voor rust en de hele tweede helft waren we beter. Ik had echt het gevoel dat we de gelijkmaker zouden maken, maar die keeper hè." Voor beide meningen viel wat te zeggen, al kwam die van Wetzel aanmerkelijk dichter bij de waarheid. Zijn ploeg speelde het eerst halfuur twee klassen beter dan Kloetinge en kreeg na goed keeperswerk van Willem Jan Barendregt op schoten van Marcel Lourens en Björn Langeveld een serie ri ante kansen. Alleen John Ver baan benutte er een van, nadat drie spelers van Kloetinge in de lucht geklopt werden door Louis van Kleef en Verbaan daarna vrij mocht aanleggen. Kansloze ploeg John Verbaan (7e minuut), Izaak Verhoeven (10e minuut), Jordi Boogers (21e, 22e en 26e minuut), Bertus Duijnhouwer (30e minuut), Michel Devilee (32e minuut) en weer Izaak Verhoeven (kopbal op de lat, 40e minuut) hadden van Kloe tinge al voorrust een kansloze ploeg kunnen maken. „We hadden in het begin te veel respect voor de tegenstander", Kloetinge-speler Wilco de Valk aan de bal in het duel met ASWH. erkende centrale verdediger Jeffrey van de Velde. „Er was gezegd dat ASWH een goede ploeg had. Dat hebben we ons misschien iets te veel aange trokken. Pas een kwartier voor rust hebben we de schroom van ons afgegooid." Van de Velde moest erkennen dat die waarschuwing niet ver bezijden de waarheid was. AS WH was niet alleen aanvallend heer en meester, de ploeg gaf ook verdedigend weinig weg. Vooral de flanken van Kloetin ge werden door de op één lijn opererende achterhoede van ASWH lamgelegd. Tegenover het aanvalsgeweld van het elftal uit Hendrik Ido Ambacht kon Kloetinge slechts twee schoten van Eric de Groene en inzetten van Marcel Lourens en Erwin Dek zetten. Van de Velde: „We heb ben geprobeerd om de ballen over de verdediging heen te gooien, maar dat is nooit echt goed gelukt." Na de rust was er meer even wicht. De beste kansen bleven desondanks voor ASWH. Vooral John Verbaan kreeg ri ante kansen, maar verzuimde te scoren. Wetzel: „Nadat hij zijn derde opgelegde mogelijk heid had gemist, zei ik al in de dug-out dat het vandaag ver der niets zou worden met Ver baan. Ik heb zelf ook in de spits gevoetbald en weet wel zo on geveer hoe het dan gaat." Wetzel liet zijn lichtvoetige spits desondanks staan en zag dat door het aanvallend onver mogen van zijn ploeg Kloetin ge in de race bleef. In het laat ste kwartier zette Kloetinge aan voor een vernietigend of fensief, ware het niet dat doel man Barendregt zijn topvorm etaleerde. Het beleg werd in de 74e minuut geopend met een schot van Wouter Labrujère. Doelman Barendregt moet daaraan een pijnlijke hand overgehouden hebben. Laatste kwartier Pas vanaf dat moment had Diederik Hiensch recht van spreken. Kloetinge drong AS WH ver terug op eigen helft en had in dat laatste kwartier langszij kunnen komen. Op nieuw Wouter Labrujère, Jo- han de Goederen, Erwin Dek, invallers Emiel Dorst en Jordy Bakker en opnieuw Erwin Dek zagen hun schoten het vijande lijke doel net missen of Baren dregt handelend optreden. Jeffrey van de Velde karakteri seerde de zwakke start van zijn ploeg (een punt uit twee duels) als aanloopprobleem. „Ik kan me niet herinneren dat we de eerste thuiswedstrijd van de competitie ooit gewonnen heb ben." En welbeschouwd is er ook weinig aan de hand. Vorig foto Dirk-Jan Gjeltema seizoen verloor Kloetinge op eigen veld ook al van ASWH en verloor het uit van GVW, ter wijl daar vorige week tegen ge lijkgespeeld werd. Daarbij kwam nog het compliment van André Wetzel, die ASWH dit seizoen bij de eerste drie wil zien eindigen: „Vorige week wonnen we met 3-0 van Dovo In vergelijking met die ploeg is Kloetinge een klasse beter." Ter informatie: Dovo versloeg Hoek zaterdag met 3-1 Kloetinge-ASWH 0-1 (0-1). 11. John Verbaan 0-1 Gele kaan Mar cel Lourens, Johan de Goederen (beiden Kloetinge), Louis van Kleef (ASWH). Scheidsrechter: H.E van Heusden (Ammerzoden). Aantal toeschouwers: 700. Kloetinge: Mark Smeding; Erwin Dek, Jeffrey van de Velde, Björn Langeveld, Arno Melaard; Johan de Goederen, Marcel Lourens (75. Jordy Bakker), Wouter Labrujère, Wilco de ValkEric de Groene (66. Emiel Dorst), Ronald Zuijdwegt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15