Naturisten niet weg uit Ritthem Sophiahaven Wissenkerke krijgt er ligplaatsen bij Verkoop woningen in Veersche Poort verloopt voorspoedig Nieuwe eigenaren Britannia houden aan modernisering vast zeeland 23 Camping Zeelandia in Veere ongewenst Versleten stoelen nieuwe kostenpost kerk Goes Bromfietsen botsen Kerktoren Biggekerke krijgt beurt Nieuwe fietsenstalling Arnemuiden Aanval op uitzendbureau bestraft Boete voor mishandelen man Uitstel drijft tunneltarieven niet op Hoofdredacteur BN/De Stem weg Opel Kadett en scooter gestolen Politieagent spreekt tijdens vredesdienst in Oost-Souburg OOGSTMAANDEN Bij EUROPATUIN woensdag 6 september 2000 door Richard Hoving RITTHEM - De naturistencam ping Zeelandia verhuist niet van Ritthem naar de gemeente Veere. Het gemeentebestuur is tegen de komst van de naaktre- creanten. Verplaatsing van de camping binnen het stadsge west Vlissingen/Middelburg lijkt uitgesloten. Camping Zeelandia is bijna 25 jaar geleden opgericht op de voormalige stortplaats bij Rit them. In de concept-regiovisie Walcheren 2000+ werd voorge steld om de camping te ver plaatsen naar een locatie bin nen de gemeente Veere. In de regiovisie, die onder leiding van de provincie is opgesteld, wordt de ruimtelijke ontwikkeling van Walcheren geschetst. Langs de kust tussen Vlissingen en Westkapelle waren zeven compensatielocaties in beeld. De verhuizing van Zeelandia naar Veere is geschrapt in de de finitieve versie van Walcheren 2000+. Het gemeentebestuur werkt niet mee, staat in een toe lichting op de verandering. Bin nen de grenzen van de gemeen- door Marco de Swart GOES - De problemen rond de restauratie van de Grote Kerk in Goes zijn nog niet opgelost nu de stoelen in de kerk dringend aan vervanging toe zijn. Pro bleem is echter het nijpende geldtekort waar de stichting mee kampt. De restauratie begon in 1997 en wordt eind dit jaar afgerond. De kosten van het miljoenenproject MIDDELBURG - Twee brom fietsers zijn dinsdagmiddag op de Vlissingsestraat in Middel burg tegen elkaar gereden. Daarbij raakte een zestienjarige inwoonster gewond. Volgens de politie ontstond het ongeval toen een achttienjarige bromfietser uit de gemeente Veere onvoldoende rechts hield en de Middelburgse raakte. Het meisje werd per ambulance naar het ziekenhuis gebracht, waar bleek dat ze haar pink had gebroken en enkele kneuzingen had overgehouden. zijn sinds de aanvang verdub beld door tegenvallers. De ver vanging van de 800 stoelen be tekent opnieuw een investering van minimaal enkele tonnen. De stichting gaat binnenkort de mogelijkheden onderzoeken voor een nieuwe i nzameli ngsac- tie. ,,In de loop van november trekken we weer aan de bel", verklaart J. J. Koeman van de Stichting Grote- of Maria Mag- dalenakerk Goes. De resultaten van een eerdere poging om via particulieren geld binnen te ha len, vielen nogal tegen. Later werd bij bedrijven en stichtin gen alsnog vier ton losgekregen „Het zijn de niet-subsidiabele kosten die ons nekken", aldus de penningmeester. De stichting is, om subsidie voor de restauratie te krijgen, verplicht de kerk een multifunctioneel karakter te geven. Naast kerkdiensten moeten er dan ook recepties, be drijfspresentaties en concerten worden gehouden. De kosten om dit te bereiken, worden ech ter niet gesubsidieerd en lopen in de miljoenen. Zaken als elek triciteit, verwarming en een ge luidsinstallatie zijn al betaald, maar nu loopt de stichting tegen de hoge kosten voor de vervan ging van de stoelen op. ten Vlissingen en Middelburg wordt naar een alternatief ge zocht. Voorzitter D. Keyzervan de naturistenvereniging Zee landia, exploitant van de cam ping, denkt dat de verplaatsing van de baan is. Binnen het stadsgewest zijn volgens hem nauwelijks mogelijkheden. Een optie is het natuurgebied Ram- mekenshoek. Maar een beslis sing hierover laat op zich wach ten, zegt Keyzer. „De ontwikke ling van Rammekenshoek vergt nog wel een paar jaar." Volgens de voorzitter van Zee landia is verplaatsing van de camping om gezondheidsreden niet meer nodig. Vorig jaar is het recreatieterrein met zevendui zend kubieke meter zand opge hoogd. Boringen hebben uitge wezen dat er geen gas uit de afvalresten opborrelt. Op aandringen van de Kamer van Koophandel en de Neder landse Horecabond zijn de mo gelijkheden om een hotel te ves tigen op Walcheren uitgebreid. In de definitieve versie van de regiovisie mogen ook buiten het stadsgewest hotels worden ge bouwd. Aan de nieuwbouw worden wel strikte voorwaar den gesteld. Het moet om een vernieuwend concept gaan dat een aanvulling is op het be staande aanbod. Verplaatsingen van de golfbaan bij Domburg wordt niet langer reëel geacht. In de eerdere versie van de regiovisie werd voorge steld om de baan naar Vrijburg tussen Vlissingen en Middel burg over te brengen. Het be stuur van de Domburgse golf club wil niets weten van verhuizing. Het verbreden van de duinen bij Biggekerke gaat niet door. Ter plekke wordt nu gestreefd naar het ontwikkelen van natuur en landschap. De duinen moesten landinwaarts worden verbreed om de veilig heid te bevorderen. De gemeen te Veere heeft te kennen gegeven het aanleggen van 'robuuste duinen' te voortvarend te vin den. Veere wil rijksbeleid voor het vei'sterken van smalle en la ge duinen afwachten. BIGGEKERKE - De kerktoren van Biggeker ke staat in de steigers. De buitenkant van de to ren wordt de komende vier maanden opge knapt. Vooral metsel- en voegwerk worden on der handen genomen. Slechte delen van de to ren gaat men restaureren of vervangen. Voor de werkzaamheden aan de toren, die onder be heer van de gemeente valt, is 253.000 gulden uitgetrokken. Daarna wordt het kerkgebouw, beheerd door de Samen-op-Weg-kerk, onder handen genomen. foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN - De NS begint volgende week maandag met de bouw van een nieuwe fietsenstalling bij het station in Ar nemuiden. Het gaat om 48 onbewaakte plaatsen en acht klui zen. De nieuwbouw maakt onderdeel uit van het plan van NS Railinfrabeheer om alle 380 stations in Nederland binnen nu en zes j aar van nieuwe rekken, overkappingen en kluizen voor fietsen te voorzien. Arnemuiden is het eerste Zeeuwse station waar de bestaande fietsenstalling wordt vervangen. De nieu we overdekte stalling krijgt een modem uiterlijk en biedt meer ruimte tussen de fietsen. De stalling is open zodat er vanaf de straat doorheen kan worden gekeken, 's Avonds brandt er licht. Volgens de NS is de nieuwe voorziening beter bestand tegen vandalisme dan de oude rekken. Station Arne muiden telt nu nog 36 plaatsen voor fietsen Kluizen ontbre ken De nieuwe rekken moeten eind oktober klaar zijn. De kluizen zijn besteld en worden later dit jaar geplaatst MIDDELBURG - Een 22-jarige man uit Vlissingen is dinsdag door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot een boe te van 750 guldenDe Vlissinger had 7 september vorig jaar in zijn woonplaats een reclamebord van uitzendbureau Vedior vernield, omdat hij nog geld tegoed had. „Ik had gewerkt. Ik wilde geld zien", verklaarde hij gisteren op zitting. De man zat dringend om geld verlegen en reageerde daardoor zijn frustraties af op het reclameboi'd. De verdachte werd gisteren ook veroordeeld tot het betalen van 850 gulden voor een nieuw reclamebord voor het uitzendbureau MIDDELBURG - Een 50-jarige man uit Arnemuiden kreeg dinsdag door de Middelburgse politierechter 350 gulden boe- te opgelegd. De Amemuidenaar had 25 oktober vorig jaar in Vlissingen een man mishandeld. Zelf hield hij het op een klap, maar getuigen hadden hem ook zien schoppen. De politie rechter kon zich wel iets voorstellen bij de frustratie over de verkoop van een auto, waarbij het slachtoffer niet netjes had gehandeldDat nam niet weg dat de verdachte niet had mogen slaan. De uitspraak was conform de eis MIDDELBURG - De mogelijke vertraging in de bouw van de Westerscheldetunnel zal geen invloed hebben op de tarieven die gebruikers in de toekomst moeten betalen. Dat is in de Tunnelwet vastgelegd. Het dagelijks provinciebestuur laat dit weten aan het bestuur van MKB-Zeeland. Deze belangen organisatie voor het midden- en kleinbedrijf had zich zorgen gemaakt naar aanleiding van de berichten over de voortgang van de tunnelbouw Zolang de NV Westerscheldetunnel en de aannemer nog overleggen over mogelijkheden de vertraging in het boorproces te compenseren, blijft de provincie rekenen op 15 maart 2003 als opleveringsdatum. Uitgangspunt is ver der, laten Gedeputeerde Staten MKB-Zeeland weten, dat de veerdiensten tot de opening van de tunnel hun klanten vol gens de bestaande dienstregeling blijven overzetten. VLISSINGEN - Hoofdredacteur Ben Rogmans van het dag blad BN/De Stem stapt uiterlijk 31 december van dit jaar op Rogmans was niim twee jaar hoofdredacteur van die krant Hij aanvaardt een nieuwe functie als projectmanager bij het VNU-concem in Haarlem. Dat concern was tot voor kort ei genaar van BN/De Stem. Vorig jaar besloot VNU tot de ver koop van haar regionale dagbladen aan Wegener, waartoe ook de PZC behoort. Volgens Rogmans houdt zijn veitrek daarmee geen enkel verband. Wie Rogmans opvolgt is nog niet duidelijk. door Richard Hoving MIDDELBURG - De verkoop van de vrije kavels, woningen en appartementen in de nieuwe Middelburgse wijk Veersche Poort loopt goed. Het merendeel van de eerste fase is verkocht. Met de ontwikkeling van de tweede fase van de nieuwbouw wijk is begonnen. In maart 1999 werd de eerste paal geslagen voor de Veersche Poort. In de eerste fase ging het om half vrijstaande woningen, woonhoven, woontorens en vrije kavels. De belangstelling voor de koophuizen en -appar tementen is volgens A. Sinke van de FormuleMakelaar groot. In de Munnikenhof, één van de drie woonhoven, zijn bijvoor beeld alle 29 koopappartemen- ten verkocht. Twintig apparte menten worden verhuurd door woningbouwvereniging Woon- goed Middelburg. Voor zestien van de 26 eengezinswoningen in REDACTIE MIDDEIM-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Kuibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder RH. Hoving E.L Ramakers M J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail; redactie@pzc.nl de woonhof Landzigt heeft Sin ke ook kopers. De twaalf Schütz-woningen die vier ver diepingen tellen, zijn bijna alle maal van de hand gegaan. Voor alle 35 vrije kavels hebben zich eigenaren gemeld. De eerste wo ningen in de Veersche Poort zijn begin dit jaar opgeleverd. Dolphijn Nog voordat de eerste fase hele maal is afgerond, wordt met de ontwikkeling van de tweede fa se van de wijk begonnen. Bui tenplaats de Dolphijn gaat in de verkoop. De Dolphijn is een woonhof die bestaat uit 32 wo ningen. De hof is ontworpen door Hans Fierloos van het Goe- se architectenbureau Fierloos. De woningen worden rond een binnenplein gebouwd. Rondom de hof liggen tuinen en water. De woonhof of het omgekeerde wonen is een idee van architect Herman Hertzberger. De bouw van de Dolphijn wijkt af van de eerste drie woonho ven. De ononderbroken lijnen van de eerdere hoven wordt los gelaten. De Dolphijn woi'dt vol gens makelaar Sinke 'in de hoe ken open geknipt'. „Zodoende wordt een doorkijk gegund in de besloten omgeving." Nieuw is dat de auto toegang krijgt tot de hof. Drijfwoningen De gemeente en de projectont wikkelaar prijzen de Veersche Poort aan als dé mooiste woon plek van Middelburg'. De wo ningen worden gebouwd tussen veel groen en water. De archi tectuur van de huizen is ver schillend en in een aantal geval len uniek. Bijzonder zijn bijvoorbeeld de drijfwoningen van Hertzberger. De woningen liggen in het water en zijn over een steiger bereikbaar. Andere architecten die meewerken aan de wijk zijn Ben Gillissen van Rothuizen Van Doorn 't Hooft uit Middelburg en de Middel burger Joos Nijsse. VROUWENPOLDER - In Vrou wenpolder is in de nacht van maandag op dinsdag een blau we Opel-Kadett met kenteken TL-32-NB gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Dorps- dijk. De gemeente Noord-Beveland wil mét de uitbreiding in de haven de ligplaats met zijn vaste afmetingen vervangen door de variabele 'box'. foto Dirk jan Gjeltema door Michelle Koek WISSENKERKE - De ge meente Noord-Beveland wil het aantal ligplaatsen in de Sophiahaven van Roompot Recreactie Beheer b.v. in Wis senkerke uitbreiden met 101 boxen. Het totaal aantal lig plaatsen in de Sophiahaven komt hiermee op 324. Tevens zal het aantal parkeerplaatsen worden uitgebreid van 250 naar minimaal 300. De uit breiding van het aantal lig plaatsen wordt in opdracht van Roompot uitgevoerd. Om de uitbreiding te kunnen doorvoeren heeft de gemeente een herziening van het be stemmingsplan Sophiahaven opgesteld. De herziening heeft alleen betrekking op het aan tal lig- en parkeerplaatsen en niet op de verblijfsrecreatieve en centrumvoorzieningen zo als vakantiebungalows, ap partementen, café-restaui-ant en winkel. Een belangrijke verandering is het wegvallen van het onderscheid tussen passantenplaatsen en vaste ligplaatsen. De havenexploitant krijgt de mo gelijkheid om de maten van ligplaatsen aan te passen aan de behoefte van de klant. In de toekomst zal dan ook niet meer van een ligplaats maar van een 'box' gesproken wor den. De lengte van een lig plaats is namelijk sterk afhan kelijk van de -met de tijd veranderlijke- scheepsleng tes. Inspraak De herziening van het bestem mingsplan Sophiahaven ligt tot en met 28 september ter in zage in het gemeentehuis van Wissenkerke. Tot die tijd kun nen belanghebbenden schrif telijk op de plannen reageren. Op donderdag 21 september houdt de gemeente in de raad zaal van het gemeentehuis een inspraak- en informatiebij eenkomst. Tijdens deze avond worden belanghebbenden in de gele genheid gesteld om met afgevaardigden van het ge meentebestuur over het be stemmingsplan van gedachten te wisselen. De informatiebij eenkomst begint om 19.30 uur, om 19.00 is de zaal open. door Theo Calkoen DEN HAAG - De nieuwe eige naren van het aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen gesitu eerde Hotel Britannia zijn nog steeds van plan het fors te mo derniseren. Zij bevestigden dat dinsdag bij de Raad van State in Den Haag. Dat het project op korte termijn ter hand genomen kan worden, is niet waarschijnlijk. De rech ters van de Raad van State leken niet geheel tevreden met de wij ze waarop het bestemmingsplan tot stand kwam, dat de morder- msering in planologische zin mogelijk maakt. Zij gaan zich nog beraden en hopen over een week of zes uitspraak te doen. De kwestie is bij de Raad van State aangekaart door omwo nenden van het complex. Zij wijzen erop dat het bestem mingsplan de mogelijkheid biedt om het nieuwe Britannia zestig meter hoog te maken. Daardoor zou bij hen hinderlij ke schaduwwerking kunnen ontstaan. Ook zijn zij bevreesd voor verlies aan privacy. De ho telgasten kunnen vanaf hun 'hoogzit' makkelijk ben hen binnen kijken, leggen ze uit. Ten derde is door de tegenstan ders vrees voor windhinder geuit. Dit bezwaar namen de rechters van de Raad van State serieus. Zij stelden er veel vra gen over. Met name bleef voor hen onduidelijk hoe de gemeen te tot de conclusie kwam dat de wind niet gevaarlijk om het ge bouw, en door de straten in de omgeving, gaat loeien. Het zal blijken of dit uiteindelijk voor de Raad van State een reden is het bestemmingsplan af te keu ren. Directeur A. van Velzen van AW Beheer BV, een van de nieuwe eigenaren van Britan nia, vertelde ook door te willen met het project als het bestem mingsplan sneuvelt. Hij zin speelde er dinsdag op dat er dan een windtunelonderzoek moet komen en dat de gemeente ver volgens weereen nieuw bestem mingsplan maakt. Blij is hij niet met die gang van zaken. „Het gebouw is leeggehaald en staat te verpauperen", aldus de direc teur. AW Beheer nam Britannia sa men met Van der Voort Holdings BV over van de vorige eigenaar F. Buis. Buis kwam in de proble men toen een rechter in Middel burg vorig jaar de voor de opknapbeurt afgegeven bouw vergunning schorste vanwege de nog lopende rechtszaak bij de Raad van State. Van Velzen ver telt dat Buis wel weer de exploi tant wordt van het nieuwe hotel Van der Voort Holding BV en AW Beheer BV zijn mede-eige naar van de Bouwgroep Peters uit Middelburg, die in het nieuwbouwproject een stuk werkgelegenheid ziet. OOST-SOUBURG - In de kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg wordt op zon dag 17 september een oecumenische vredes dienst gehouden. De dienst, die begint om 19.00 uur, vindt plaats in het kader van de vredesweek. Dit jaar heeft de week het thema 'Vrede voor de stad'. In de dienst in Oost-Souburg wordt aandacht besteed aan het ondex-werp 'zin loos geweld'. Naast dominee Aamoud van der Deijl komt ook politie-agent Henk Wijkstra aan het woord. Hij is werkzaam bij de afdeling jeugdzorg en zal vertellen over hoe binnen de politie wordt omgegaan met zinloos geweld. In de oecumenische dienst wordt samenge werkt door de rooms-katholieke parochie, de Molukse kerk G K M S. en de Samen-op- Weg-gemeente Oost-Souburg. Organist tijdens de bijeenkomst is Piet Ar- endse en medewerking wordt verleend door de cantorij van de Samen-op-Weg-gemeen- te onder leiding van. Bram Beekman. (Advertentie) Kom in september en oktober uw voordeel oogsten! Elke volle spaarkaart van de Klinkende Munt Actie geeft recht op f 5,- korting* *0p alle artikelen, uitgezonderd speciale aanbiedingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 23